Rusland zucht onder last van beloften aan satellieten OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Oosteuropese landen zullen wellicht nog meer vragen 'MORRIS HET WEER Israel zou militaire actie tegen Syrië overwegen Kroesjtsjev: „China melkt ons droog" Pakistan wil bemiddelen in conflict van Nabije Oosten Twee nieuwe ministers in Roemenië Westelijke wind Sovjet-troepen blijven in Hongarije Ernstige valpartij Bus met radio-actieve afval op drift H :v' Het woord is aan Noodweer in Chicago: elf doden Nieuwe aardschokhen in Perzisch rampgebied Wolven en hyena s vallen kinderen aan Griep-epidemie Aantal inwoners is de elf miljoen gepasseerd Verklaring van Eisenhower over Kasjmir-conflict Zeven doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 611 DODEN Minister Witte: Huurverhoging slechts een stap op de weg naar evenwichtsherstel Duitser bij Zandvoort verdronken Troepenbewegingen naar T si echoslo wakij e 72e JAARGANG No 4 MAANDAG 15 JULI 1957 302e JAARGANG No 157 Gróte Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijlcs Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, £r. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN, (UP). De Russische leider Nikita Kroesjtsjev, heeft zich zaterdag, naar gemeld wordt, de op merking laten ontvallen, dat commu nistisch China „ons droog melkt". Kroesjtsjev zou dit gezegd hebben in de loop van onderhandelingen met leiders van de satelliet-landen over grotere hulp van de zijde van Rusland. Het bewind van Peiping zou er op hebben aangedrongen, dat Rusland zijn afspraken nakomt voor de leve ring van industriële goederen en grondstoffen, waarop de economische plannen van China voor een groot deel berusten. Rusland kan, al staat het dan ook onder druk voor meer steun van de kant van zijn satellieten in Europa, het zich niet ver oorloven communistisch China voor het hoofd te stoten, omdat het van de politieke goede wil van dat land meer afhankelijk is dan ooit tevoren, aldus waarnemers. Er hebben zich al sedert enige tijd teke nen voorgedaan, die er op wijzen, dat de toenemende beroepen van de .satelliet staten en van China op steun van Rusland het Russische economische leven een zwa re druk opleggen. En er zijn aanwijzingen, dat de laatste wisseling van leiders aan de top in Rusland de eisen van de satelliet staten nog zal doen toenemen. Kroesjtsjev heeft gedurende zijn reis door Tsjecho-Slowakije laten blijken, dat de Russen de satellieten zullen helpen bij het omhoog brengen van de levensstan daard. Communistisch China heeft er zich in het verleden over beklaagd, dat de Rus sische leveringen zozeer op zich lieten wachten. Ook het economische leven in China staat onder een zware druk en het bewind heeft er dan ook toe moeten over gaan, te besluiten de economische plannen wat te beperken. Rusland kan ook zijn verplichtingen ten opzichte van de onder-ontwikkelde landen niet negeren, want daardoor zou het een groot deel van zijn prestige in Azië ver liezen. Een pas klaargekomen studie heeft aan getoond, dat van het totale steun-program- ma van Rusland, tot een waarde van on geveer 5 miljard gulden, tot nu toe door Moskou niet meer dan een-tiende tot een vijfde aan goederen geleverd is. LONDEN (UP) Het is deskundigen van Sovjet-aangelegenheden in Londen opgevallen, dat radio-Moskou en Tass de ADVERTENTIE BARTEUORISSTR., HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 PLASTIC REGENJASSEN 9.75 LONDEN (Reuter) Ion Gheorghe Mau- rer is tot minister van Buitenlandse Zaken van Roemenië benoemd, aldus heeft radio- Boekarest zondag bekendgemaakt. Hij volgt als zodanig Grigore Preoteasa op, die kan didaat-lid van net. presidium van de Roe meense communistische partij en secretaris van het Centrale Comité van de partij is geworden. De in 1955 tot minister van Buitenlandse Zaken benoemde Preoteasa werd destijds als een beschermeling van Ana Pauker, voormalig Roemeens minister van Buiten landse Zaken, beschouwd.Toen Ana Pauker in ongenade viel, behield hij zijn functie van hoofd van de afdeling voorlichting en propaganda van de Roemeense regering, om later zelfs minister van Buitenlandse Zaken te worden. Radio-Boekarest meldde zondag voorts, dat Miron Constantinescu, die een week geleden werd ontslagen als lid van het politieke bureau der Roemeense commu nistische partij, thans van al zijn regerings functies is ontheven. Constantinescu, die vice-premier en mi nister van Onderwijs en Culturele Aange legenheden was, wordt in laatstgenoemde functie opgevolgd door Atanase Stoïca. !°XmMCOOC©3<X500MCCOCCCOOOCOCCCC<X>OGOOCOD303CCCOOCCOC» VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwak ke tot matige westelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. oxoodcoodooocoocoocoooccooooocoocooxoooocoocooooocx: DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S schijnbaar machtigste man van de Sovjet- Unie Nikita Kroesjtsjev, vaak heel andere woorden laten spreken, dan hij in werke lijkheid heeft gebruikt. Het jongste voor beeld daarvan is de speech, die de partij leider zaterdag in Ostrawa in Tsjecho- slowakije hield. Hij zei daar, zoals men woordelijk kon horen voor radio-Praag: „De communis tische partij, en speciaal de leiders mogen niet gescheiden worden van het volk. Hon garije dient daarbij als voorbeeldals resultaat van ik weet niet welk woord ik hier moet gebruiken, nu het door de radio bekend wordt welk woord te kie zen, dat niet beledigend isals resultaat van de dwaze politiek van Rakosi en Ge- roe, werden zij gescheiden van hun partij, werden zij zelfs gescheiden van hun col lega's in de partijleiding. Wij moeten hier uit een lering trekken. Thans stellen ka meraad Kadar en de Hongaarse partij orde op zaken". Het Russische persagentschap Tass, ge citeerd door radio-Moskou gaf echter een versie, waar alle spontaneïteit uit was ver dwenen en waarin Rakosi noch Geroe werden genoemd. „De kracht van de partij ligt in haar banden met de massa, met het volk. Men dient zich niet van het volk af te scheiden, doch zijn gevoelens te kennen. Dit is van essentiëel belang. Het is noodzakelijk zo danig te werken dat hetgeen in Hongarije geschiedde, waar de partijleiders van het volk vervreemdden, elders kan worden voorkomen", aldus Tass. MOSKOU (UP) Gedurende de recep tie die zondag op de Franse ambassade te Moskou werd gehouden heeft Yoeri Zjoe- kov, voormalig hoofdredacteur van de „Prawda", er tegen gewaarschuwd, te veel belang te hechten aan de uitstoting van Molotov c.s. Zjoekov, thans voorzitter van de staats commissie voor Culturele aangelegenhe den, zei, dat de mutaties in eerste instantie de leiding van de communistische partij betroffen en weinig verandering brachten in de regering van de Sovjet-Uie. „Dergelijke veranderingen hebben ook in andere landen plaats, doch wanneer zij in de Sovjet-Unie voorkomen hecht men er bijzonder veel betekenis aan", aldus Zjoe kov. De receptie op de Franse ambassade werd tevens bezocht door de Russische minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko en mevrouw Ekaterina Foert- seva, het enige vrouwelijke lid van het partijpresidium. Nieuwe vicepremiers LONDEN (Reuter) Verwacht wordt, dat het Kremlin spoedig de benoeming van verscheidene nieuwe vice-premiers zal be kend maken, die, tezamen met minister president maarschalk Boelganin. een soort „kernkabinet" zouden vormen. De nieuwe vice-prerne>-s zouden in de plaats komen van Molotov. Kaganowitsj, Saboerov en Pervoekhin. Malenkov was, na zijn ontslag als minister-president, nog slechts plaatsvervangend vice-premier en in zijn plaats is reeds een opvolger be noemd. Na de recente ontslagen zijn er slechts twee vice-premiers overgebleven, namelijk Mikojan en Koezmin. Geen pensioen voor verwanten van gesneuvelde verzetslieden BOEDAPEST (Reuter) De raad van de Hongaarse president heeft zaterdag een Russisch-Hongaars akkoord van 27 mei goedgekeurd, dat betrekking heeft op de voortgezette „tijdelijke" legering van Sov jet-Russische troepen in het land en waar in hun wettelijke status wordt omschreven. Verwanten van gesneuvelde Hongaren, die aan de zijde van de „contra-revolutio nairen" actief aan de opstand van oktober en november deelgenomen hebben, zul len geen recht op pensioen hebben, aldus blijkt uit een regeringsbesluit, dat zaterdag is afgekondigd. Hongaren die bij „contra revolutionaire handelingen" gewond raak ten, kunnen geen recht laten gelden op invaliditeitsuitlceringen. De maatregel is eveneens van kracht voor verwanten van wegens „tegenrevolutionaire daden" ge- executeerde personen Verzetsgroep staat terecht WENEN (UP) De eerste groep Hon gaarse vrijheidsstrijders, die het verzet openlijk hebben voortgezet nadat de Hon gaarse revolutie in november was neer geslagen, is voor een volksgerecht in Boe dapest verschenen. Het betreft hier 13 mannen, die in het gebied van een voor stad van Boedapest, Rakosszentmihaly, opereerden en die beschuldigd zijn van „complotteren tegen het volks-democra- tische bewind, moord en spionage". De Hongaarse dagbladen melden, dat de groep, die aangevoerd werd door Joszef Balogh, ook twee vrouwen onder haar leden telde Emilie Libalr en Erszebet Kovacs. Twee leden van deze groep zijn er totdusver nog in geslaagd aan arrestatie te ontkomen, door op het platteland onder te duiken. „Nadat de revolutie was neergeslagen, verborg de groep haar wapens in een plaatselijke school en in particuliere wo ningen, maar zette niettemin haar aanval len op Russische soldaten en Hongaarse burgers voort", aldus de dagbladberichten. Tijdens de motorraces van de KNMV die zondag op het circuit van Zand- voort werden gehouden deed zich in de 350 cc-klasse een ernstige valpartij voor waarbij diverse renners betrok ken waren. In de eerste bocht schoven een aantal rijders onderuit waarna de ongevallendienst zich kon bezighouden met het vervoer van de gewonden. De race ging intussen door. NEW YORK (Reuter) Amerikaanse schepen en vliegtuigen zijn vanochtend bij het aanbreken van de dag een groot scheepse opsporingsactie begonnen naar een stalen bus met radio-actieve afval. Deze bus is zondag niet gezonken toen zij 185 mijl ten zuidoosten van New York met 25 anderen in zee werd geworpen. Het was toen duister en men verloor de bus uit het oog. De kustwacht heeft het be trokken gebied gevaarlijk voor de scheep vaart verklaard. If I èpfMi v I -I#? if' .-ï, W0m. öiiiii fïipy w^^^mmÊÊÊÊÊÊÊm §g m lil iiifi I vfifeijf WÊÊBÊmÊÊÊÊ Otto Weiss Een probleem van onze tijd: er zijn meisjes die boeken schrijven, welke ze eigenlijk niet zouden mogen lezen. CHICAGO (UP) Als gevolg van zware regenval 158 mm in 24 uur zijn in Chicago ten minste elf personen om het leven gekomen. Naar schatting tweedui zend personen moesten hun woningen verlaten en elders onderdak zoeken. Het regenfront heeft zich inmiddels naar het zuiden van ae staat Illinois en West- Kentucky en Tennessee verplaatst. Ook hier werd, zij ht-t in mindere mate dan in Chicago, schade aangericht. Persoon lijke ongelukken deden zich echter niet voor. TEHERAN (Reuter) De zwaar geteis- terde Noordperzische provincies in het kustgebied van de Kaspische Zee, die twee weken geleden bezocht werden door on gekend hevige aardbevingen, waarbij ruim drieduizend doden vielen, is zaterdag ten prooi gevallen aan nieuwe aardschokken, die tal van huizen en gebouwen, die de eerste beproeving overleefd hadden, met de grond gelijk maakten. Slechts aan de omstandigheden, dat vele bewoners van deze streken naar elders gevlucht zijn, dan wel de nachten in het open veld door brengen is het te danken, dat er ditmaal geen ernstige persoonlijke ongelukken voorkwamen. Er zijn althans nog geen dodelijke slachtoffers gemeld. Ingestorte wegen en andere aardverschuivingen zijn er de oorzaak van, dat tientallen dorpen in het rampgebied nog steeds onbereik baar zijn; maar men is van oordeel, dat zeker dertig van deze dorpen totaal ver woest moeten zijn. Een ander gevaar voor de bevolking van deze streken vormt de verschijning van grote troepen wilde dieren die zich meestal niet zo ver in de bewoonde wereld wagen, maar nu, op zoek naar prooi, de dorpen onveilig maken. In Sangchal zijn reeds veertien kinderen door wolven en hyena's verscheurd. Inmiddels hebben de sjah en koningin Soraya, die zaterdag per vliegtuig van een vakantiereis door West-Europa terugkeer den, nog diezelfde dag een bezoek aan de noodgebieden gebracht. De sjah zelf heeft de leiding van het reddingswerk genomen. Vliegtuigen werpen nu, op zijn bevel, grote hoeveelheden voedsel en medicamenten af boven de dorpen die nog niet te bereiken zijn. Kort na het bezoek van de sjah deden zich de nieuwe aardschokken voor. Per boot en te paard bracht de vorst ook een bezoek aan Sangchal. In Arno! voegde hij zich bij de koningin. Daar adopteerde het vorstelijke paar verscheidene gewonde kinderen, die door de aardbevingen wezen geworden zijn en nu in ziekenhuizen ver pleegd worden. Konvooien van het Per zische Rode Kruis van de Britse ambas sade in Teheran en hulpcolonnes van ver schillende andere landen zijn al onderweg met voedsel en tenten voor de duizenden daklozen. TEHERAN (UP). - In de Perzische hoofd stad zijn ongeveer 10.000 gevallen van „Aziatische griep" geregistreerd. De epide mie zou zich zeer snel verder over Perzië uitbreiden. Het Internationale Rode Kruis te Genève heeft zondag medegedeeld dat dx-ie „Flying Boxcart"-vervoersvliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht van een luchtbasis nabij Londen gedurende drie dagen meer dan vijfhonderd tenten zullen overbrengen naar de getroffen Perzische gebieden. De tenten zijn aangekocht uit bijdragen van onder meer het Nederlandse Rode Kruis. JERUZALEM (UP) - Politieke waarnemers te Jeruzalem zijn van oordeel, dat Israel een militaire actie tegen Syrië zal ondernemen, indien de incidenten aan de Syrische grens voortduren. Zij wijzen hierbij op de verklaring van premier Ben Goerion, zaterdagavond voor een aantal Amerikaanse bezoekers afgelegd, dat er de komende jaren „geen oorlog en geen vrede" tussen Israel en de Arabische staten kan zijn. „Zolang de regeringen der Arabische landen niet waarlijk democratisch zijn en zich niet bekommeren om de noden' van hun volken, zijn de kansen op vrede zeer gering", aldus zei Ben Goerion bij deze gelegenheid. Tevens wordt gerefereerd aan een rede, die de Israëlische stafchef Mosje Dayan vrijdag in Haifa hield. Dayan zei dat de Israëlische vergeldingspolitiek, die gedurende twee jaar voor de veldtocht in Sinaï werd gevoerd, resultaat had afgeworpen. Hij herinnerde aan het incident van Khan Yunis, waar de Israëliërs enkele maanden voor de inval in Sinaï ongeveer veertig Egyptenaren doodden en aan Kinneret, aan de Syrische zijde van het meer van Galilea. Ook hier overvielen Israëlische troepen een Arabische neder zetting. Dayan heeft nu verklaard: „Wij zullen deze politiek voortzetten". WASHINGTON (Reuter/UP) Pakistan is bereid, op te treden als bemiddelaar tussen Israel en de Arabische landen. Dit verklaarde zondagavond de Pakistaanse ministerpresident Soehrawardy tijdens een televisieuitzending in Washington. Soehrawardy zei dat het „verkeerd" was geweest, de staat Israel te stichten, doch dat er nu geen alternatief meer was voor dit „zeer onaangename feit". Zowel Pakistan als de V.S. kunnen vol gens hem buiten de UNO om stappen ondernemen om de twee party en tot elkaar te brengen. TEL AVIV (AFPi Het Israëlische leger heeft zondag gemeld, dat drie Ara bieren, die in de nacht van vrijdag op zaterdag Israëlisch gebied waren binnen gedrongen, door Israëlische patrouilles zijn doodgeschoten. BEIROET (UP) De Jordaanse regering heeft de U.N.R.W.S. verzocht, de grote vluchtelingenkampen in de nabijheid der steden op te heffen en de bewoners te verspreiden over een aantal kleinere kam pen op veilige afstand der bevolkings centra, aldus wordt in Beiroet vernomen. Het halve miljoen Palestijnse vluchte lingen in Jordanië een derde van de totale bevolking van dit land heeft zich in het verleden bij demonstraties en der- gelijken, sterk pro-Egyptisch getoond. Tijdens de crisis aan het begin van dit jaar bleek jpeciaal in de hoofdstad Amman een groot deel der aanhangers van ex-premier Naboelsi uit vluchtelin gen te bestaan. De Jordaanse regering heeft berichten, als zou zij met Israel onderhandelen over de vestiging der vluchtelingen in Noo. .1- Afrika, hardnekkig ontkend. Niettemin hebben deze berichten de populariteit van de regering onder de vluchtelingen niet vergroot. Deze mensen, die voor het over- Volgens opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het aantal in woners van Nederland op 1 juni 11.008.627. In de eerste 5 maanden van dit jaar be droeg het aantal huwelijken 35.707 tegen 33.867 in de eerste 5 maanden van 1956. Het aantal levendgeborenen bedroeg 98.096 tegen vorig jaar 98.853 en het aantal over ledenen 34.193 (v.j. 39.439). Het aantal im migranten bedroeg in die periode 18.991 tegen vorig jaar 19.253 en het aantal emi granten 30.623 tegen vorig jaar 24.180. grote deel onder ellendige omstandig heden leven, hebben slechts één wens: terug te keren naar hun oude woon plaatsen. WASHINGTON, (Reuter). Pre sident Eisenhower en de Pakistaanse minister-president Soehrawardi heb ben zaterdag, na drie dagen van be sprekingen, te Washington een ge meenschappelijk communiqué uitge geven, waarin gezegd wordt, dat zij „nogmaals hun vaste wil zich tegen agressie te verzetten hebben beves tigd". Eisenhower sprak de hoop uit, aldus het communiqué, dat geschillen als dat over Kasjmir en de verdeling van het water in het stroomgebied van de Indus spoedig op rechtvaardi ge wijze permanent zullen kunnen worden geregeld. Eerder had Soehrawardi in een televi sie-interview vragen beantwoord over de geschillen van zijn land met India. Op de vraag of Pakistan van plan is, wapengeweld te gebruiken „om datgene wat het als zijn recht in Kasjmir "be schouwt. met geweld af te dwingen", ant woordde de Pakistaanse premier ont kennend. „Wij zijn niet gek. India is veel sterker dan wij". Inzake de watervoorziening van Pa kistan, die gebaseerd is op de rivieren in Kasjmir en het dal van de Indus, merkte hij on, dat India op het ogen blik een dam bouwt en het water v~n de drie rivieren dreigt af te snyden, om bepaalde gebieden van India van water te voorzien. „Als India dit doet zonder daarvoor iets in de plaats te stellen, is het duidelyk dat ons volk van dorst zal omkomen". Hy vervolg de: „Onder deze omstandigheden, waarvan ik hoop dat zij zich nooit zullen voordoen, kunt u zich wel in denken, dat het volk liever vechtende zal sterven". Soehrawardi hoopte echter dat „de lan den, die op zich hebben genomen te ver zekeren dat de vrede werkelijk bestaat", vóór het zover is, tussenbeide zullen komen. Desgevraagd verklaarde hij voorts, dat er Indische agenten in Pakistan werkzaam zijn, die „de leer van het communisme verspreiden". In 't Zand is op een kruispunt een vrachtauto in botsing gekomen met een motorfiets. De motorrijder, de heer H. Westraten uit Kolhorn, was op slag dood. De duopassagier, de heer J. Kaper, werd met een gebroken arm en andere kwetsu ren naar een ziekenhuis in Alkmaar over gebracht. De oorzaak van het ongeval moet, naar het oordeel van de politie, gezocht worden in het niet voldoende opletten van de vrachtwagenchauffeur. Op de Arnhemseweg te Apeldoorn is de 23-jarige scooterberijder D. M. N. Wens- veen uit Loenën (Veluwe) tegen een boom gereden en op slag gedood. De heer W. reed volgens getuigen met een snelheid van zeventig kilometer door een bocht en zwenkte plotseling naar rechts. In de berm botste hij tegen een boom. Op de Maastrichtseweg te'sHertogen- bosch is de 62-jarige heer J. van der Beuken uit 's-Hertogenbosch met zijn bromfiets in botsing gekomen met een auto. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden is. Te Wanneperveen is de 22-jarige zoon van de garagehouder Witboers uit Vollenhove met zijn motor over de kop geslagen. Met een schedelbasisfractuur en andere wonden is hij naar het Diaconessen- huis te Meppel overgebracht, waar hij is overleden. Op de Zwaagdijk in de gemeente Z w a a g zijn bij een verkeersongeluk de heer P. Appelman en mevrouw C. Appelman- Haring uit Midswoud, beiden 54 jaar, om het leven gekomen. Zij redex. samen op een bromfiets. Toen zij uit een zijweg de Zwaagdijk opzwenkten, reden ze tegen een personenauto op. Mevrouw Appelman werd zo ernstig gewond dat zij na enige ogen blikken overleed. De heer Appelman werd naar het St. Jansgasthuis te Hoorn over gebracht, waar hij later is overleden. Het echtpaar had negen kinderen, waarvan er nog zeven thuis waren. In Den Haag is hedenmorgen een 66- jarige koopman, A. H. van R., om het leven gekomen toen hij met de fiets aan de hand achter een rangerende tram langs wilde lopen. De tram reed achteruit, de koop man kwam er onder en werd zo ernstig ge wond, dat hij enkele ogenblikken later overleed. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 611 personen, van wie 118 kinderen. De minister van Volkshuisvesting «n Bouwnijverheid heeft medegedeeld dat een brochure over het gehele thans voorge stelde complex van huurmaatregelen in voorbereiding is. Zij zal vermoedelijk in de loop van augustus verschijnen. De minister hoopt hiermede de mogelijkheid van speculatie op onwetendheid bij de huurders tot een minimum te kunnen be perken. De verhoging met vijfentwintig percent, zo merkt de minister verder op, is slechts een stap op de weg naar herstel van het evenwicht tussen de huurprijzen van voor oorlogse en nieuwe woningen. Het cijfer 25 is niet de uitkomst van een berekening. Er moet een flinke kloof worden over brugd. De eerste stap mag derhalve niet te klein zijn. De huurprijzen van nieuwe woningen zijn mede afhankelijk van de stichtingskosten. Zouden daarin zwarte lonen zijn verwerkt en zouden deze niet betaald zijn uit de normale risico- en winstopslagen van de aannemer, dan zal de huurprijs daarvan inderdaad invloed on dergaan. Dit betekent intussen niet dat ook de huren van de oude woningen hier van invloed zullen ondervinden. Het is namelijk niet de bedoeling deze huren op te trekken tot aan het kostprijshuurpeil van de nieuwe woningen. Op de vraag of bij de looncompensatie rekening is gehouden met de opvatting, dat de huur een zevende van het inkomen zou bedragen, antwoordt de minister, dat de omstandigheid, dat deze verhouding in vroeger jaren voor een aantal groepen van de bevolking heeft bestaan, niet inhoudt dat een dergelijke verhoging ook nu zou moeten worden nagestreefd. De gewijzigde prijsverhoudingen en de tegenwoordige in komensverdeling wettigen een andere ver houding. Zondagmorgen omstreeks negen uur is een 21-jarige Duitser in de zee voor Zand voort verdronken. Hij was de zwemkunst niet machtig en verdronk voor de ogen van twee kennissen, die hem niet meer konden helpen. Zyn stoffelyk overschot spoelde drie kwartier later aan en werd overge bracht naar het St. Elisabeth's Gasthuis in Haarlem. WENEN (Reuter) Volgens zaterdag te Wenen ontvangen berichten doen in Boe dapest geruchten de ronde volgens welke in de voorgaande tien dagen sterke Russi sche troepenecnheden uit Hongarije Tsjechoslowakije zijn binnengetrokken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1