Groots jubileumfeest in het Heemsteedse Sportpark „Huis met de te bestemmen beelden" wellicht voor bibliotheek Roggeveen In Zandvoort werden diverse drenkelingen uit zee opgevist Amsterdamse Beurs LIKDOORNS Groep Kennemerland opgericht UIT STAD EN STREEK Bloembollencultuur" wil in beroep bij de Kroon 19 Demonstraties van kustbrigades De „Sibajak" kwam terug wegens motorstoring UITBREIDINGSPLAN „EINDENHOUT Proces om 63 gulden Verhoging subsidie voor Kindervakantiezorg Haarlemse kapper na ongeluk in levensgevaar Haarlemmer wint beurs van 1000 dollar België sluit zijn grens voor tomaten en sla Scheepvaart HILLEGOM Hoofdstraat voor alle verkeer afgesloten Botsing tussen motor en vrachtauto HAARLEMMERMEER Jongetje op Kruisweg door vrachtauto aangereden WONDEROLIE VPOKfÖ STERK VERLAAGDE PRIJZEN BETERE KLEDING MAANDAG 15 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na het spelen van het Wilhelmus en het hijsen van vlaggen door jeugdige padvin ders sprak de voorzitter van de bond, de heer J- P- Weyburg uit Velsen, die zich verheugd toonde over de grote belangstel ling voor de demonstratie, speciaal die van officiële zijde. De vele ongevallen, die zich bij zwemmen en baden nog steeds voor doen, zijn voor een groot gedeelte een ge volg'van roekeloosheid, aldus de heer Wey burg, die daarna opwekte het werk van de reddingsbrigades krachtig te steunen. Voor de jeugd valt er bij de brigades mooi en menslievend werk te doen. De demonstraties begonnen met het red den van een drenkeling uit zee door middel van de zogenaamde ketting-greep. Achter eenvolgens zagen de talrijke toeschouwers: het afzoeken van een zwin naar een ge zonken drenkeling, het redden van een drenkeling door middel van een stok met grijptouwen en door middel van een red- dingslijn, waarna verschillende bevrijdings- en vervoergrepen werden getoond. De lei der van de demonstatieploeg, de heer J. Jeugd Luchtvaartbrigade Als vijfde zelfstandige groep van de Nederlandse Jeugd Luchtvaartbrigade is zaterdagmiddag op het vliegveld Schiphol de groep Kennemerland geïnstalleerd door de commandant in algemene dienst, de heer J. van der Caaij. De jongens uit Haarlem en omgeving, die deel uitmaakten van de Jeugd Lucht vaartbrigade, waren tot dusver onderge bracht in de groep Amsterdam. Deze groep heeft echter de laatste jaren een iusdanige omvang aangenomen, dat zij at afdeling werd verheven en gesplitst verd in twee groepen, waarvan de klein ste (die ongeveer twintig jongens omvat) je naam Kennemerland ontving. Nadat de heer Van der Caaij de. op het platform naast hangar 9 op Schiphol op gestelde jongens had geïnspecteerd, richtte hij zich in het bijzonder tot de nieuwe groep. In het kort schetste de spreker de ont- irikeling van de Jeugd-Luchtvaartbrigade ia Nederland en besloot met het plechtig voorlezen van het besluit van de Raad van de J.L.B. tot oprichting van de nieuwe groep. Tot groepscommandant werd be noemd de heer P. J. H. Verster. De groeps commandant van de groep Amsterdam, de heer J. L. Kok, werd bevorderd tot af delingscommandant. Nadat de nationale vlag en de vlag van de J.L.B. waren gehesen, was de installa tieplechtigheid afgelopen, waarna de heer Van der Caaij de jaarsterren uitreikte aan de jongens, die respectievelijk twee en één jaar lid van de J.LB. waren. De J.L.B., die vijf jaar geleden is op gericht door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, de KLM, de Rijksluchtvaartdienst, de Koninklijke Luchtmacht en de Luchtvaartdienst van de Koninklijke Marine, is ondanks de enigszins militair aandoende uniformen, waarin de jongens zijn gestoken, géén militaire organisatie. Het doel is jongelui, die belangsteling hebben voor de lucht vaart, te verenigen en hen de gelegenheid la geven hun interesses tè verdiepen. De jongens van de pas-opgerichte groep Ken nemerland, die bijeenkomen op het vlieg veld Schiphol, hebben daar gelegenheid te oefenen en theoretische kennis op te doen. Re modernste aeronautische hulpmiddelen staan hun daarbij ten dienste. Tot de ver dere vorming van de jongens behoren van der Wel, verzorgde het commentaar. Een hoogtepunt van het programma vorm de de demonstratie van hulpverlening aan drenkelingen, die dokter J. van der Meer, voorzitter van de Zandvoortse Reddings brigade van commentaar voorzag. De voorzitter van de contactcommissie kustbrigades, de heer P. van der Mije, be sloot de stranddag met dankwoorden tot allen, die aan de demonstraties hadden meegewerkt. Het publiek heeft uit de demonstraties de conclusie kunnen trekken, dat de gevaren, verbonden aan het baden en zwemmen in zee, zeer vele zijn en dat zelfs een perfect uitgeruste en volmaakt getrainde reddingsploeg niet in staat zal zijn voor de levens te waken van hen, die roekeloos en ondoordacht hun leven in de waagschaal stellen. Het m.s. „Sibajak", dat zaterdagmiddag met ongeveer duizend passagiers uit Rot terdam was vertrokken om door het Pana makanaal naar Nieuw Zeeland en Australië te gaan, keerde twee uur later wegens motorstoring terug. De aanvankelijke ver wachting, dat het schip zondagavond weer zou kunnen varen, is niet verwerkelijkt, omdat de reparatiewerkzaamheden aan een warm gelopen zuiger omvangrijker waren dan verwacht was. Gedurende de zondag zijn op de kade vele honderden familieleden en bekenden van de passagiers nogmaals afscheid komen nemen. Tegen inlevering van hun paspoort konden de passagiers een „walpas" krijgen, waarmee zij het schip tijdelijk mochten verlaten en met hun bezoekers de stad konden ingaan. Zaterdagavond en zondagavond bood de Lloyd aan de passagiers, die niet de stad ingingen, een filmprogramma aan, dat ook door de bezoekers kon worden bijgewoond. Zondagochtend hadden in het Heemsteedse Sportpark nationale gymnastiekwed- stryden plaats welke zeer goed waren voorbereid, al kon het tydschema niet gehandhaafd blyven door de flinke regenbui, die een achterstand van ruim een half uur veroorzaakte. Gelukkig was toen het grootste deel der wedstrijden reeds verwerkt zodat alleen de laatste 2 a 3 groepen in de verschillende wedstrijdgroepen hinder hadden van het natte veld en vochtige toestellen. De prestaties stonden op verrassend hoog peil zodat er niet alleen bij de deel- nemers(sters) veel spanning was maar bij het zeer talrijke publiek geregeld een luid applaus weerklonk voor het fraaie turnen, hetgeen zich ook weerspiegelde in de 30 procentuele eerste, 21 tweede en 23 derde prijsvaantjes, welke uitgereikt werden. Daarnaast waren voor de hoogst ge plaatste groepen nog fraaie plaquettes en medailles beschikbaar. De voornaamste uit slagen luidden: Ring- zwaaien meisjes: 1 Turnlust Beverwijk 8.06 p. Brug ongelijke leggers meisjes: 1 Ba- to I, Haarlem 7.53 p. Paardspringen meis jes: 1 Hilversumse Gymnastiekvereniging I, 8.70 p. Rek jongens: 1 Bato I, 7.79 p. Kast- springen jongens: 1 Bato I 8.90 p., Lange- rriat jongens: 1 Bato I 8.60 p. Ritmische oef. zónder handgereed schap: 1 Brunhilde, Leiden 7.75 p. Ritmi sche oef. met handge reedschap: 1 THOR, Rotterdam 9.- p. Rin gen dames: 1 Bato 7.90 p. Evenwichtsbalk: 1 DOVES 9.09 p. Brug heren: 1 Olympia, Amsterdam 7.98 p. Ringen heren: 1 Olym pia 7.95 p. Langemat heren: 1 De Halter 8.90 p. Des middags vond een korte optocht door de gemeente Heem stede plaats waarop een défilé van alle deelnemers sters) op het grote terrein volg de'. Daarna werd door een combinatie van 4 verenigingen de KN- GV serie meisjes ge demonstreerd, waar na in bonte volgorde de als no. 1 bij de wedstrijden geplaatste verenigingen hun oefeningen nog eens demonstreerden, afge wisseld met brug ongelijke leggers door een groep KTK-dames en met hoogrek door een combinatie van KTK en Olympia-heren, ter wijl het gymnastische deel weer werd afge wisseld door een aantrekkelijke hockeywed strijd tussen Rood en Wit-Alliance Heem stede tegen SCHC uit Bilthoven, welke door de combinatie met 3-1 werd gewonnen. Deze demonstratie, welke o.a. werd bijge woond door de burgemeester van Heemstede met echtgenote, wethouders, zeer veel raads leden en andere officials had mede dank zij het fraai weer een vlot verloop, zodat de Stichting Heemsteedse Sportparken, tën wier jubileum deze dag was georganiseerd zeker op een door de Kennemer Turnkring zeer sportieve herdenking van het vijfde lustrum kan terug zien. De receptie Na afloop van dit gymnastiekfestijn ver zamelde zich een aantal genodigden voor het grootste gedeelte vertegenwoordigers van verenigingen en organisaties, die geregeld van het sportpark gebruik hebben gemaakt in het sportpark-restaurant. De voorzitter van het stichtingsbestuur, mr. A. G. A. rid der van Rappard richtte zich met éen kort welkomstwoord tot de aanwezigen. Spreker noemde het zilveren jubileum van de Heem steedse Sportparken hierbij een bijzonder feit; voornamelijk omdat de beide initiatief nemers; oud-wethouder Jhr. Van der Poll en oud-gemeentesecretaris Vos hierbij nog tegenwoordig mochten zijn. De voorzitter be dank voor dit - - tuigde beide heren zijn dank voor vakantiekampen op de Nederlandse vlieg- gelukkige initiatief, op welk resultaat de ge- velden en uitwisselingsbezoeken aan ver- meente thans met het volste recht trots mag zijn. Dezelfde waardering koesterde spreker wante organisaties in het buitenland. 3X Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft J'an Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. §«w.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil. 'Jnilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Ronkl. Petroleum A'dam Rubber K. I. M doll. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Rhs. v. Ommeren H V A Verg Deli Mijen Amslerd Bank ^'d. Handel Mij. Rotterd. Bank [vventsche Bank ^aconda Copper Bethlehem Steel J- S. Steel General Motors Shell Union «dewater 1 Vorige koers Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 8611/j« 86% 89% 89% 196 A 194% 358% 360 191% 192 304 304 276A 277 283 A 283 296% 298 157% 157% 462 462 247 248 1054% 1060 223,60 225,- 75% 75% 137,20 182% 182 167% 168% 261 266 116% 116 91% 92 198 198 159 159 166 166 169 169* 68^ 68% 197% 200 70% 71 45% 46% 90 90 voor de heren Beets, Schipper en Verspoor, die eveneens gedurende een kwart eeuw als bestuurslid werkzaam zijn geweest. Als blijk van grote erkentelijkheid ontvingen zij hier voor de zilveren legpenning der gemeente Heemstede op marmer. De voorzitter be treurde het, dat de enige weken geleden overleden heer J. Th. Neeskens dit jubileum niet meer heeft mogen beleven.Doordat ook hij vijfentwintig jaar bestuurslid zou zijn geweest zal de erepennning eveneens aan zijn weduwe worden toegezonden. Nadat de voorzitter zich hierna met een speciaal dankwoord tot de directeur der sportparken, de heer C. A Schipper had ge richt, die hij onder meer de ziel van dit toch reeds zo voortvarende bestuur noemde, over handigde hij nog een geschenk aan de heren Van der Horst en Kools; als bewijs van er kentelijkheid voor de toewijding., die zij steeds bij hun werkzaamheden hebben ge toond. De laatste woorden van dank golden de Kennemer Turnkring en de dames-hockey clubs, die zulk een belangrijk aandeel in het slagen van deze dag hebben bijgedragen. Vervolgens sprak de voorzitter van RCH; de heer S. Hazevoet als vertegenwoordiger van alle verenigingen en organisaties, die ge regeld contact met het sportparkbestuur on derhouden. Hij roemde hierbij de brede visie van het gemeentebstuur, dat zulk een fraai sportcomplex ten gevolge heeft gehad; waar door het bijvoorbeeld RCH nimmer heeft be rouwd, dat zij zich voor het bespelen hier van indertijd heeft laten „strikken". Verder noemde de heer Hazevoet het bij zonder sympathiek, dat de voorzitter heeft verzocht de viering van dit jubileum te con centreren op de heer Schipper, die als direc teur ongetwijfeld een persoonlijk stempel op de sportparken heeft gedrukt. Spreker tuigde hierbij van de algemene bewonde ring en dankbaarheid voor zijn beleid, zodat alle verenigingen en organisaties spontaan en van ganser harte voor een jubileumge schenk hebben bijgedragen. Vandaar dat het de heer Hazevoet een groot genoegen deed hem thans een bromfiets te kunnen aanbie den, vergezeld van een fraaie oorkonde in lijst. Het geschenk van de verenigingen voor het bestuur bestond uit twee grote vlaggen; in de nationale en Heemsteedse kleuren, be stemd om bij het ingangshek te worden aan gebracht. Namens de exploitatie van het sportpark-restaurant, mevrouw H. M. van der Aar-Oploo, kwam de heer J. Vellekoop hierna een fraai bloemstuk aanbieden, het geen voor mr. Van Rappard een gerede aan leiding was de grote tevredenheid van het bestuur onder woorden te brengen voor de wijze, waarop deze exploitatie steeds ge schiedde. De voorzitter van de Kennemer Turnkring; de heer A. J. Fortgens, betreurde het bij zijn felicitatie dat Heemstede nog niet over een moderne sporthal mocht beschik ken: hetgeen hem niet verhinderde de heer Schipper de ere-bokaal in kristal van zijn organisatie te overhandigen. Kapelaan J. Bakker; de geestelijke adviseur van de r.k. Heemsteedse Sportvereniging „HBC" wilde op zijn beurt van deze gelegenheid gebruik maken om erop te wijzen, dat zijn vereni ging de sportparken niet gaat verlaten om dat er klachten of andere grieven zouden bestaan. Integendeel; de samenwerking is al tijd voorbeeldig geweest. Maar HBC heeft in het verleden steeds over een eigen home mogen beschikken, zodat spreker het ver klaarbaar noemde dat zijn bestuur weer naar een dergelijke situatie terugverlangt. Kape laan Bakker was echter overtuigd van het voortbestaan der vriendschappelijke contac ten. In zijn uitvoerig dankwoord tot de verschil lende sprekers wees voorzitter Van Rap pard erop, dat in verband met de investe ringsbeperking het bezit van een sporthal voor Heemstede helaas voorlopig tot de on vervulbare wensen zal moeten behoren. En ten slotte adviseerde hij onder applaus de heer Hazevoet zijn vereniging niet langer „Racing Club Haarlem", doch „Racing Club Heemstede" te noemen. Nieuws iu het hort Aangereden. Toen een zeventienjarige wielrijdster zaterdagavond omstreeks acht uur een fietser op de Rijksstraatweg in Haarlem inhaalde week zij waarschijnlijk te veel naar links uit en werd aangereden door een personenauto. Zij viel, klaagde over pijn in haar heup en werd ter obser vatie in de Mariastichting opgenomen. Botsing. Door onbekende oorzaak zijn zondagmiddag om kwart over twaalf een personenauto en bromfiets, beide bestuurd door een militair, op de hoek Grote Krocht Heerenstraat in Zandvoort met elkaar in botsing gekomen. De bromfietser liep een lichte hersenschudding op en werd naar het Marinehospitaal in Overveen overge bracht. Toen het er in het vorig jaar naar uit zag, dat de plannen tot de bouw van een nieuw r.-k. lyceum „Sancta Maria" in Eindenhout vastere vorm zouden krijgen, hebben wij mededelingen gedaan over het uitbreidingsplan Eindenhout, dat gewijzigd diende te worden nadat het op 20 april 1949 door de gemeenteraad van Haarlem was vastgesteld. Er is thans een ontwerp plan samengesteld, dat gedurende een maand in het Stadhuis ter inzage zal lig gen. Later zal het in de gemeenteraad in behandeling komen. Tn de toelichting wordt medegedeeld, dat in het „Huis met de beelden" wellicht een bibliotheek, een klein museum of iets dergelijks kan worden gevestigd. Een bij zonder gebouw is ontworpen ten zuiden van de geprojecteerde oost-westverbinding op de hoek van de Wagenweg. Op dit uitermate gunstig gelegen punt zou bij voorbeeld een groot kantoorgebouw ge sticht kunnen worden. Het uitbreidingsplan omvat de gronden welke begrensd worden door de Einden- houtstraat, de Wagenweg, de gemeente grens van Heemstede en de Leidsevaart. Wegens het bouwplan van het r.-k. lyceum „Sancta Maria", dat van de Dreef naar de omgeving van Eindenhout wordt over geplaatst en geprojecteerd is ten zuiden van de Eindenhoutstraat, is het noodzake lijk de plannen van 1949 te wijzigen. Twee lycea In het plan zijn twee lycea gedacht met de daarbij behorende sportaccommodatie. Ten zuiden van de Van Hogendorpstraat is voorts nog een schoolgebouw geprojec- Het hoofdbestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur overweegt bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van de Provin ciale Staten van Noordholland om het zui delijk gedeelte v<.«n de westelijke randweg op bloembollengrond langs de spoorbaan in Vogelenzang aan te leggen. Gemeend wordt, dat door deze wegaanleg onver vangbare, economisch belangrijke bloem bollengrond verloren zou gaan. „Door het besluit van de provincie is het bloembol lenvak gedwongen zijn toch reeds schaarse kapitaal aan grond in te teren. Uit een al gemeen economisch oogpunt is dit beden kelijk. Voor de teelt van hyacinten is dit ronduit funest", aldus schrijft het Week blad voor Bloembollencultuur. De heer J. J. H. Wesselink verzoekt ons naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Haarlem aan de raad om te gaan procederen over een schadebedrag van 63,17 aan een afsluitboom van de Langebrug, mee te delen, dat niet hij wei gerachtig is deze schade te betalen, maar dat dit een uitvloeisel is van het stand punt, dat zijn verzekeraars in deze kwestie innemen. De Haarlemse gemeenteraad wordt ver zocht zijn medewerking te verlenen voor de verhoging van de subsidie aan de Cen trale Commissie Kindervakantiezorg Haar lem van f 13,50 tot f 23,25 per uitgezonden kind, hetgeen een verhoging van de totale subsidie van f 3.500 per jaar betekent. Vorig jaar besloot de gemeenteraad de subsidie te verhogen van f 12,50 tot f 13,50 per uitgezonden kind, bij welke gelegen heid door B. en W. werd toegezegd voor 1957 met voorstellen te komen, die het subsidiebedrag zoveel zouden verhogen, dat mét inachtneming van de belangrijk hogere kosten van uitzending, het peil van de verzorging niet verlaagd zou worden. De totale kosten van de kinderuitzen ding bedragen f 33.000. Na aftrek van de bijdragen der ouders, blijft een tekort over van bijna f 16.000. Met het oog hierop stellen B. en W. voor de gemeentelijke subsidie te verhogen van f 12.500 tot f 16.000. Een 57-jarige Haarlemse kapper heeft zondagmiddag omstreeks één uur een ernstig ongeluk gehad op de Rijnburger- weg in Leiden. De kapper passeerde op zijn bromfiets twee fietsende jongens voor hem en raak te daarna met zijn trapper een lantaarn paal op het trottoir waardoor hij viel. In bewusteloze toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar een schedelbasisfractuur werd ge constateerd. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. De heer J. G. van Busschbach uit Haar lem, rijksinspecteur bij het lager onderwijs in Amsterdam, heeft een studiebeurs van duizend dollar gewonnen door zijn para psychologische onderzoekingen, speciaal wat betreft het buitenzintuiglijk contact tussen een onderwijzer en zijn leerlingen, aldus ontlenen wij aan Het Parool. De beurs was uitgeloofd door het para psychologisch laboratorium van de Duke- universiteit. Het is een jaarlijkse beurs, in gesteld door wijlen prof. William Mc- dougall, naar wie de onderscheiding is ge noemd. Het rapport van de heer Van Bussch bach is verschenen in het Amerikaanse Journal of Parapsychology en in het Ne derlandse Tijdschrift voor Parapsycho logie. Op 10 juli ging de grens van België open voor de invoer van Nederlandse tomaten. Lang heeft dat echter niet geduurd, want op 15 juli is de grens weer gesloten voor dit produkt. De binnenlandse tomatenprijs in België wordt als reden voor deze grenssluiting opgegeven. Verder hebben België en Luxemburg besloten, dat van 15 juli af geen kropsla uit Nederland meer mag worden ingevoerd. teerd, bijvoorbeeld ten dienste van het lager onderwijs. Woningbouw Teneinde de achtergevels van de wonin gen aan de zuidzijde van de Eindenhout straat enigermate aan het oog te onttrek ken is ten noorden van „Sancta Maria" een viertal blokken eengezinswoningen ontworpen, welke, ten einde voldoende hoogte te verkrijgen, voorzien zullen zijn van een onderhuis, dat gelegenheid biedt voor autoberging. In de nabijheid van deze woningen zijn ongeveer vijfentwintig autoboxen gepro jecteerd ten behoeve van het aangrenzen de Bos- en Vaartkwartier. Langs de Wa genweg is voorts een terrein aangewezen voor open bebouwing met vrijstaande villa's, met een minimuminhoud van 750 kubieke meter. Sportterreinen en tennisbanen Langs de Leidsevaart zullen sportter reinen en tennisbanen worden aangelegd. Het tennispark komt in de zuid-westhoek van het recreatiegebied en zal het be staande complex aan de Wagenweg, dat bij realisering van het uitbreidingsplan zal moeten verdwijnen, vervangen. Het grootste deel van de in het plan gelegen gronden is bestemd voor recreatie van de bewoners van Haarlem-zuid en zuid-west. Hiertoe is nabij het „Huis met de beelden" een openbaar park ontwor pen, dat verschillende recreatievoorzienin gen, zoals speelweiden, speelpleinen, ter- reintjes voor jeugdverenigingen, wandel paden en dergelijke kan bevatten. De be staande vijver is in het plan gehandhaafd en zal zeker bijdragen tot de aantrekke lijkheid van het recreatiegebied. Er is, in tegenstelling tot de Hout, ge dacht aan een gebruikspark, waarin aller lei activiteiten, welke in het oude recrea tiegebied niet kunnen of mogen worden beoefend, een plaats kunnen vinden. Het zuidelijk deel van het plan wordt doorsneden door de geprojecteerde weg, welke de westelijke randweg zal verbin den met de Wagenweg en welke in de toekomst een onderdeel zal vormen van de verbinding AmsterdamZandvoort. Aangezien nog geenszins vaststaat hoe de kruising van deze verbinding met de Wa genweg zal worden uitgevoerd, is voor het desbetreffende gebied een bestemming r\ hoofdzaak aangewezen. Woensdag en donderdag zal de Hoofd straat te Hillegom in verband met de as- falteringswerkzaamheden voor alle ver keer zijn gesloten. Ook voor fietsers is de weg afgesloten. De politie zal onmiddellijk proces-verbaal opmaken, als wordt gecon stateerd, dat fietsers van het tegelpad ge bruik maken. Een motorrijder uit Fries is zaterdag middag omstreeks drie uur op de Leidse- straat in Hillegom tegen een vrachtauto gereden. De motor werd zwaar bescha digd; de duo-passagier liep een wond op aan een van zijn enkels. De bestuurder van de vrachtauto wilde links afslaan, hetgeen de motorrijder niet heeft ge merkt, omdat de richtingaanwijzer van de wagen door de lading niet was te zien en het achterlicht niet brandde. Vanmorgen om kwart voor negen is op de Kruisweg in Hoofddorp een vierjarig jongetje tegen een vrachtauto opgelopen. Met verscheidene wonden is de kleuter in het St. Elisabeths Gasthuis in Haarlem opgenomen. Enige kinderen renden zonder op het verkeer te letten de weg op, vermoedelijk om op een tractor met twee aanhangwa- verwijderd met Weg met onhandige llk- doornringen en gevaarllj ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen Ter- schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, Jodium en het pij ns till ende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. Plaats een Groentje. Eerst halen In 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordynen Lakens Slopen Enz. enz. Ged Oude Gracht 81 Haarlem Tel. 11152. x*« COLBERTCOSTUUMS SPORTCOLBERTS PANTALONS NOG ENKELE MAATCOUPONS ALS VOORDELIGE AANBIED'NG PRES. STEIJNS TRAAT 1 HAARLEM-NOORD BIJ KLOPPERSINGELKERK TEL. 17183 Zaterdagmiddag is in Zandvoort de jaar lijkse bondsstranddag van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen gehouden. Door het geven van diverse demonstraties bewezen de reddingsbrigades hun paraatheid. Helaas moest het laatste programmapunt, het red den van een drenkeling door middel van een helicopter, vervallen, omdat op het allerlaatste ogenblik door rijksinstanties geen toestemming werd verleend tot het zenden van een helicopter of vliegboot. De demonstraties werden gehouden op det zuiderstrand nabij de reddingspost Ernst Brokmeier". Voorafgegaan door de Zandvoortse muziekkapel marcheerde de deraonstratieploeg, samengesteld uit leden van de verschillende kustbrigades, naar het strandgedeelte, waar zich een groot aantal autoriteiten had verzameld: onder meer Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, en echtgenote, de gemeente secretaris en enkele raadsleden. 99 f 137,50 39% 39% Uitstekende prestaties werden er tij dens het Heemsteedse gymnastiekfes tijn geleverd op de evenwichtsbalk - een der spectaculairstemaar ook een van de moeilijkste onderdelen van het toestelturnen voor dames. Vooral het keurkorpslid Rde Wolff-Waijer van Bato-Haarlem9 die men hierboven aan het werk ziet, oogstte veel succes met haar fraaie oefening. Amerskerk, 13 te Antwerpen Abbeüijk, 13 te Weser Attis, 13 van La Guaira naar Pto Cabelo Aagtedijk, 17 te Rangoon verwacht Aalsdijk, p. 14 Malta naar Alexandrië Akkrumdijk, 14 te Santos Aldabi, 14 te Santos Amstelland, 14 v. Recife naar Santos Amstelveen, 14 v. Karachi naar Durban Antonia (t.), 15 te Tjilatjap Appingedijk, 15 te New York Astrid Naess (t.), 15 te Ras Tanura Arendswerk, 15 te Antwerpen Averdijk, 15 te Le Havre Aalsum, 13 v. Surabaja naar Japan Albireo, 13 te Suez Alioth, 13 te Antwerpen Alwaki, 13 van Bangkok naar Hongkong Amsteldijk, 13 van Houston naar Havana Amerskerk, 14 te A'dam Ariadne, 13 te Amsterdam Balong, 14 van Djibouti naar Suez Batjan, 14 te Belawan Bintang, p. 14 Kaap Finistere naar Marseille Blitar, 14 te Djeddah Batu, 14 te New York Bennekom, 14 p. Wight naar Port of Spain Billiton, 13 van Amsterdam naar Hamburg Bawean, 19 te San Francisco verwacht Balong, 13 te Djibouti verwacht Boissevain, 13 te Eastlondon verwacht Baud, 13 te Makassar Caltex the Hague (t.), 15 te Pt Said Caltex Utrecht (t.), p. 14 Bizerta n Rotterdam Camerounkust, 15 te Abidjan Clavella (t.). 15 te Calcutta Cleodora (t.14 te Bahrein Cradle of Liberty (t.), 15 te Mena al Ahmadi Caltex Rotterdam (t.), 14 te Rotterdam Congokust, 13 te Freetown verwacht Calamares, 13 te Armuellas Carrillo, 13 van Cortes naar New Orleans Dorestad t.)14 van Havana naar New York Drente, 14 van Surabala naar Tj. Priok Delfland, p. 14 Bremerhaven naar Bremen Doris, 13 van Amsterdam naar W. Indië Eos, p. 14 Qoussant naar Lissabon Esso Den Haag (t.) p. 14 naar Ras Tanura Elisabeth B (t.), 14 van Honolulu naar Osaka Eemland, 14 te Amsterdam Friesland krl., 14 te Rastaura Farmsum, 14 te Amsterdam Gaasterkerk, 13 te Amsterdam Gabonkust, 15 te Duinkerken Giessenkerk, 15 te Marseille Gooiland, 14 te Bremen Graveland, 15 te Bahia Groote Beer, p. 14 Bele Isle naar Rotterdam Gadila t.14 te Davao Heelsum, 15 te Savannah Heemskerk, 13 van Suez naar Djibouti Houtman, 13 van Tj. Priok naar Shanghai Japara KPM, 15 te Kaapstad Kellia, 13 te Buenos Aires verwacht Karaton, 13 aan Banda Kennemerland, 13 v. Montevideo naar Santos Kieldrecht. 14 van Chittagong naar Chalna Korenia (t.), 15 te Balikpapan Krebsia (t.), 15 v. Geelong naar Wellington Keizerswaard (t). 14 te Rotterdam Kinderdijk, 14 te Rotterdam Leto, 14 van Rotterdam naar Golf van Mexico Langkoeas, 13 van Penang naar Port Swetten- ham Lissekerk, 15 te Aden Laertes, 14 van Belawan naar Penang Lombok, 15 te Balboa Lutterkerk, 14 van Kuwait naar Abadan Mentor, 14 te Houston verwacht Murena, 15 te Miri verwacht Musilloyd, 19 te Belawan verwacht Metula, 13 te Singapore verwacht Mvonia, 14 te Surabala Maaskerk, 14 te Port Said Meerkerk, 14 te Antwerpen Munttoren (t.), 15 te Singapore Mariekerk 12 van Brisbane naar Aden Naes Commander (t), 13 Rede Cowes Nias, 14 te San Francisco Orion, 13 te Tunis Oranje, 15 v. Aden naar Colombo Ovula (t.) 13 van Singapore naar Pt Darwin Orestes, 13 te Rotterdam Polyphemus, 13 te Surabala Prins Wilem 3 13 te Hamburg P. G. Thulin, 13 te Seven Islands Prins Casimir, 14 van Montreal naar Quebec Prins Willem 5, p. 15 Lizardhead naar Montreal Rijndam, 15 te New York Roggeveen, 13 vn Tauranga, 17 te Sydney verw. Rondo, 14 van Belawan naar Colombo Ruvs, 13 te Kobe verwacht Schie, 15 te Barbados Singkep, 15 te Surabaja Slamat, p. 14 Sabang naar Colombo Stad Vlaardingen, 14 te Emden Straat Soenda, 13 van Buenos Aires naar Vitoria Salatiga, 15 te Singapore Scherpendrecht (tl), 13 van Ras Tanura naar Nvnashamn .zw Stad Alkmaar, 14 te La Spezia Stad Amsterdam, p. 14 Gibraltar naar IJmuiden Stad Schiedam, 14 van Vlaardingen naar Melilla Steen wijk, 14 te Rotterdam Tegelborg, 16 te Mauritius verwacht Tjimenteng, 13 naar Saigon Triton, 13 te Baltimore verwacht Titus, 13 te Balboa verwacht Transporter, 13 te Curagao verwacht Temate, 15 te Colombo Texel. 15 te Port Said Tawali, 14 te Rotterdam Tamo, 14 te Montevideo Theobaldius (t.), 15 te Balik Papan Utrecht, 13 van Rotterdam naar Tj. Priok Vasum (t.), 14 van Rotterdam naar Mena al Ahmadi Wonosobo, 15 te Manila Westerdam, 13 van Rotterdam naar New York Wonosari. 14 te Port Said Weltevreden, p. 13 Kaap Guardafui nr Djibouti Willem Ruys, 13 van Belawan naar Colombo Wonorato, 14 bij Madras ten anker Zuiderkerk, 15 te Aden Zuiderkruis, 14 te Le Havre Zaankerk, 14 te Aden KLEINE VAART Alcetas, 11 v. Rijeka naar Bari Castor, 11 van Amsterdam naar Antwerpen Flevo, 11 te Amsterdam Notos 11 te Livorno Nero, 11 van Lissabon naar Gibraltar Plato, 11 te Aarhus SLEEPVAART Noordzee, 13 van Rotterdam naar Ferrel Hudson, 13 van Gotenborg naar Rotterdam Thames en Barendszee, 13 met het vliegdek- schip Minas Gerais van Plymouth nr R'dam Humber, 14 van Rotterdam naar New Orleans. Poolzee, 14 met twee bakken van Mobile naar Maracaibo Gele Zee, 14 van Maracaibo naar New Orleans gens te springen. Zij zagen niet dat ach- 5£jLe z^,e'°rle?n5 x j x x i_xx j* Clyde, 14 met Oceaan en slag. ter de tractor een vrachtauto naderde. en 137.21 west. slagkruiser 18.21 noord IV OPRUIMING DE BILT's

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3