s Mannetje Grommelebrom Vlees hooit erbij DE ONZICHTBAREN E Albert Heljn 3 Agenda voor Haarlem Clarastichting verpleeghuis voor groep bejaarden Si Subsidie voor muziekschool van Toonkunst meer dan verdubbeld 't SILVER STOEPKE PRISMA B. en W. willen voor muziekonderwijs stichting met gemeentelijke invloed dan BIEFSTUK TARTAAR I Dit kunt U óók bereiken ALCOCHIN-SPECIAAL per Mart Kort en bondig MAANDAG 15 JULI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Voorstel aan Haarlemse raad thans verschenen Bij schouwburg worden verkeersheuvels aangelegd uperMart vlezs uperMaly t/leas 158 59 48 19 21 75 69 75 79 95 Ook Gedeputeerden ak koord met aankoop van „Royal" VOORSTEL AAN HAARLEMSE RAAD: Vrolijk kinderfeest van „V ondelkwartier" Brand met complicaties Woningbouw in Haarlem Klein deel van plan voor Sinnevelt in uitvoering Morgen gauw klaar? Programma orgelbespeling Boete voor doktersvrouw, die hond niet muilkorfde Nederlandse student in de Pyreneeën vermist ONS VERVOLGVERHAAL DOOR ALFRED KOSTNER RENAULT FREGATE Garage „DEN HOUT" Burgerlijke Stand van Haarlem Heringa Wathrich ADVERTENTIE In ons blad van woensdag 26 juni deel den wij reeds mede, dat B. en W. van Haarlem voornemens waren aan de ge meenteraad voor te stellen de Clarastich ting in Zandvoort, tot voor kort dépendan ce van het St. Elisabeth's gasthuis voor de verpleging van vrouwelijke tuberculose patiënten, ter beschikking te stellen voor de verpleging van geestelijk gestoorde be jaarden. Dit voorstel is thans inderdaad verschenen. Met de verwezenlijking is een bedrag van 135.000.gemoeid, waarvan 64 mille bestemd is voor medische en ver- pleeguitrusting, alsmede de meubilaire en huishoudelijke goederen, 56 mille voor de verbouwing en vernieuwing van het gebouw en vijftien mille voor de zogenaamde aan loopkosten. In hun toelichting aan de raad schrijven B. en W. onder meer: „Het zal ongetwijfeld bekend zijn, dat sedert jaren het gemis wordt gevoeld van een behoorlijk geoutilleerde verpleeg inrichting voor die categorie van geestelijk gestoorde patiënten, die op grond van hun ouderdom en de aard van hun defecten niet in een psychiatrische inrichting, noch in een gewoon rusthuis op hun plaats zijn, doch evenmin thuis kunnen blijven. Daarom is het van het grootste belang, dat de gemeente de beschikking krijgt over de Uitvoering laat op zich wachten In de Wilhelminastraat te Haarlem zal nabij de Schouwburg een verkeersheuvel worden aangelegd, zulks ten gerieve van de voetgangers, voor wie het oversteken van deze straat tot nu toe grote moeilijk heden oplevert. Een lange smalle verkeers heuvel zal worden aangebracht op het Wilsonplein, tussen twee aldaar gelegen plantsoenen. De vluchtheuvels zouden reeds lang zijn aangelegd een half jaar geleden hebben B. en W. hiertoe al opdracht gegeven als de verkeerszuilen, die op de vlucht heuvels moeten worden geplaatst, beschik baar waren geweest. Lange tijd geleden is bij een fabriek in Breukelen reeds een be stelling gedaan, doch ondanks aanmanin gen om spoed te betrachten bij de uitvoe ring ervan laten de zuilen nog steeds op zich wachten. ADVERTENTIE n dinsdag en woensdag 16 en 17 juli a.s. Magere runderlappen met randje vet, 500 gram iüö Gehakt half om ha'f met inbegrip van zakje met kruiden en zout braadrecept 500 gram UIT ONZE VLEESWARENAFDEIING Leverworst Gebraden gehakt 200 gram 150 gram VEILING-VERSE GROENTEN leen dinsdag .en woensdag 16 en 17 juli a.s. Gesneden andijvie Gekookte bietjes 500 gram 500 gram UIT ONZE AFD. KRUIDENIERSWAREN: Uit het zonnige Californië Abrikozen extra kwaliteit 100 gram Prulmedanten 250 gram Amandelen 100 gram Sun-Maid Rozijnen per pak Soep-asperges merk Fowler groot blik Clarastichting te Zandvoort. Deze inrich ting biedt plaats voor 37 patiënten. Het is wenselijk, dat twee isoleerkamers worden ingericht voor acuut geestelijk gestoorden. Naar onze mening is bovengenoemde in richting zeer geschikt voor het beoogde doel. Ten aanzien van de exploitatiebegroting, sluitende met een bedrag van 210.000,— in ontvangst en uitgaaf, merken B. en W. op, dat de daarin genoemde bedragen met enige reserve dienen te worden aanvaard, omdat voor een juiste berekening daarvan de nodige ervaring en gegevens ontbreken. De huurprijs van de Clarastichting staat nog niet vast. Het St. Elisabeth's gasthuis betaalde 7.500 per jaar. B. en W. zullen trachten een huurtijd van tenminste vijf tien jaren te verkrijgen". service-master Waarschuwt hoorbaar op elke tijd die U wenst. S Chroom f125.- Edeldouble f135.- Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland verklaard geen bezwaar te hebben tegen het krediet van ongeveer 177.000.dat door de Haar lemse raad beschikbaar werd gesteld voor de aankoop met by behorende overdrachts kosten van het voormalige hotel-café restaurant „Royal" aan het Stationsplein te Haarlem. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor de subsidie van 20.000 ten behoeve van de muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst te verhogen tot 45.000. Voorts zijn B. en W. van oordeel, dat het belang, dat de gemeente heeft by een verantwoord muziekonderwijs in Haarlem, gevoegd bij het bedrag van de gemeentelijke subsidie, aanleiding geeft als voorwaarde aan de subsidieverlening te stellen, dat de muziek school wordt geformeerd in een stichting met gemeentelijke invloed. De verhoogde subsidie-toekenning vindt haar oorzaak in de omstandigheid, dat de voor 1957 ingediende begroting enige aan merkelijke wijzigingen vertoont ten op zichte van de begroting voor 1956. Deze wijzigingen komen tot uitdrukking in een nadelig exploitatiesaldo van 3000. Voorts vragen de algemene salarisver hogingen een extra-bedrag van 7000. Wegens onderhoud van het gebouw en meubilair en de tot stand gekomen huur verhoging zal ongeveer 5000 meer moeten worden uitgegeven en tenslotte is een post „onvoorzien" opgenomen, waarvoor 10.000 wordt gevergd. Deze laatste post is gebaseerd op hogere bedrijfslasten bij de stijging van het aantal leerlingen. B. en W. voegen hieraan toe, dat, hoezeer uitbreiding van het aantal leerlingen is toe te juichen, allereerst een redelijke sociale voorziening voor de do centen dient te worden getroffen. Met het Ongeveer vijfhonderd kinderen van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" hebben zaterdagmiddag het twintigjarig bestaan van hun vereniging gevierd met eeen vrolijk feest in de aula van het Chris telijk lyceum „Marnix van St. Aldegonde" aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord. Het gezelschap van Gerry Montagne bracht een programma op de planken dat door zijn afwisselend karakter zowel de jongste als de oudere kinderen van het begin tot het eind heeft geboeid. De melo dieën die „Ome Jan" aan zijn accordeon ontlokte werden door de jeugd uit volle borst meegezongen, waarbij sommigen hun uiterste best deden hun vriendjes te laten horen hoe goed zij de tekst van enkele „top-songs" machtig waren. De capriolen van de clown gaven aanleiding tot uitbun dige vrolijkheid, maar er heerste ook stille bewondering tijdens de ogenblikken dat de fratsenmaker zich een vaardig sneltekenaar toonde. Zoals altijd vond de heer Montagne bij zijn goocheltoeren een aandachtig en tevens dankbaar publiek tegenover zich. Verscheidene kinderen mochten bij som mige nummers assisteren en zodoende trachten een tipje van de „toversluier" op te lichten. Hun beloning bestond dan meestal uit een handvol snoep, dat zij even tevoren tot hun verbazing als uit het niets te voorschijn zagen brengen. Ook de avon turen van Jan Klaassen werden op bij zonder geestdriftige wijze meebeleefd. oog hierop zijn met het bestuur van Toon kunst besprekingen gevoerd, die hebben geleid tot becijferde voorstellen voor een pensioenverzekering voor de docenten, die van de post „onvoorzien" ongeveer 9000 zal opeisen. Omdat de voorgestelde pensioenverzeke ring voor de docenten niet vóór 1 septem ber van dit jaar in werking zal kunnen treden, adviseert de commissie van bijstand voor de toekenning van subsidies het be drag, dat daarvoor dit jaar minder zal wor den uitgegeven, te bestemmen voor een deel van de zo noodzakelijke vernieuwing van het instrumentarium. Het college wil deze suggestie gaarne overnemen. Toen een 23-jarige schoenmaker zon dagavond in zijn ouderlijke woning aan de Zuidpolderstraat in Haarlem naar bed ging, besloot hij nog even een sigaret te roken. Spoedig viel hij echter in slaap met de brandende sigaret nog tussen zijn lip pen. Even later werd hij door een sterke brandlucht uit zijn sluimering opgeschrikt. Tot zijn ontsteltenis bemerkte hij, dat zijn hoofdkussen in brand stond. Onmiddellijk viel hem in: „Dan stop ik het maar in de w.c." en hij voegde de daad bij het wooi'd. Vervolgens begaf hij zich weer met een gerust hart te ruste. Het duurde echter niet lang of de rust in de woning werd op nieuw verstoord. Deze keer door een aan tal omwonenden, die grote rookwolken uit het tciietraampje zagen opstijgen en zich ijlings naar het „door brand bedreigde huis" snelden om te reddeni wat er nog te redden viel. De vader van d'e schoenmaker werd gewaarschuwd, die op-zijn beurt zijn zoon nogmaals wakker maakte. Gezamen lijk begaf men zich naar de plaats des on- heils. De deur werd opengeworpen en daar lag het hevig walmende hoofdkussen. Met enige emmers water werd de ..brand" bedwongen. In de w.c. onstond geen noe menswaardige brandschade. Na deze schokkende gebeurtenissen konden zowel de vader en zoon van een, dit keer, on gestoorde nachtrust gaan genieten. Eengezinswoningen echter alleen voor de verkoop Zoals wy enige tyd geleden reeds hebben meegedeeld heeft het gemeentebestuur van Haarlem geen toestemming verkregen tot de bouw van een complex van 210 flat woningen, 24 ééngezinswoningen en 72 garages in Sinnevelt op de terreinen tussen de Mr. Jan Gerritzlaan, de Willem Kloos- laan, de J. H. Leopoldstraat, de Jacques Perkstraat en de Delftlaan. Voor de uit voering van dit project door de n.v. Hoger- veka had de gemeenteraad ruim vijf mil joen gulden ter beschikking gesteld, nadat de particuliere beleggers geen belangstel ling hadden getoond om op deze wyze de continuïteit de bouw van middenstands woningen te verzekeren. Het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid echter meent, dat de bouw van middenstandswoningen geen gemeen telijke, maar een particuliere aangelegen heid is en heeft de vereiste goedkeuringen voor de verwezenlijking van dit raadsbe sluit niet verleend. Daar de n.v. Hogerveka er uiteraard be lang bij heeft een personeelskern aan het werk te houden, gaat deze bouwonder neming nu een klein deel van het project voor eigen rekening en risico uitvoeren, namelijk zestien flatwoningen in vier woon lagen, en twaalf ééngezinswoningen met tien schuurtjes en tien garages. Deze één gezinswoningen worden echter niet voor de verhuur, maar voor de verkoop bestemd, zodat de gemiddelde Haarlemse woning zoekende daarvan niet zal profiteren. B. en W. hebben aan de raad nu voorge steld de voor dit gedeelte benodigde grond - ruim 3100 vierkante meter - tegen 23 gulden per vierkante meter te verkopen. De pogingen tot realisering van het res terende deel van het project worden voort gezet. De vreemdeling, een heer met een baard, groette de burgers in de taveerne vrien delijk en bestelde bij de waard een beker wijn. Het duurde niet lang, of hij was in gesprek met de andere gasten, toen hij aan hun tafel zat. „Ik hoorde daarstraks spreken over een zekere Mannetje Grommelebrom", zei de vreemdeling. „Ik geloof, dat ik weinig goeds over hem hoordewat is dat voor een man?" Noutoen kreeg de vreemdeling zo het een en ander te horen over Manneke Grommelebrom! 26-27 ADVERTENTIE Hoe 't ook zij: Publikatie van de verenigde Slagers in Haarlem e.o. Het programma voor de orgelbespeling op dinsdag 16 juli in de Grote Kerk door Cor Kee heeft tot titel „Drie facetten van de Nederlandse orgelmuziek" en vermeldt Fantasie op de manier van een echo van Sweelinck, Madrigaal van Cornelis Schuyt, Psalm-duo van Hendrik Speuy, Troisiéme choral van Hendrik Andriessen, Adagio van Jan Mul, Drie inventionen van Albert de Klerk, Allegro vivace van Jacob Bij ster, Den Zevenenzeventigsten Psalm van Cor Kee en Preludium en fuga van Wil lem Vogel. Cor Kee geeft tevens een vrije improvisatie over een thema, dat hem na dat hij het hierboven genoemde program ma ten gehore zal hebben gebracht zal worden bekend gemaakt. ADVERTENTIE PRISMA-HORLOGES VERKRI1GBAAR Bil De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 Haarlemse kantonrechter Eeiï Haarïëmsè dóktersvróüw' 'werd van morgen door de Haarlemse kantonrech ter, mr. F. J. Gerritsen, veroordeeld tot één .keer vijftig gulden boete, subsidiair tien dagen en twee keer veertig gulden, subsi diair acht dagen, omdat zij haar hond, die voorbijgangers aanviel, ongemuilkorfd liet rondlopen. Op de ochtend van de veertiende mei reed een Velsenaar op zijn bromfiets door ADVERTENTIE Weer mooi gezond haar en geen haartje meer in Uw kam. DE ALCOCHIN-SPECIAAL-KUUR kan ook U, die lijdt aan ernstige haaruitval, hardnekkige roos, kaalhoofdigheid, cnz_ re sultaat geven. Wacht niet tot het te laat is, maar begin nog heden aan TOTALE HAARVERZOR- GING Vraag Uw leverancier om het ALCOCHIN- SPECI AAL-K UURPAKKET (Juniorpakket f 8.50. Groot pakket f 14.75). Alle Alcochin-producten iiin ook afzonderlijk verkrijgbaar, v.a. f 1.25. vloeibaar voedsel voor uw haar lulilm nut d* AlCOCHIN-UITZENDING. woemdag' *o taUtdaga on 10.01 vut op RADIO LUXEMBURG 20B a. de straat, waar verdachte woonde, toen uit het huis van de arts een grote woeden de hond stormde, die de man een stuk uit zijn overjas beet. Bereidwillige omstan ders noemden de-eigenaar van de hond en de gedupeerde Velsenaar belde bij de dok terswoning aan. De arts: die hem te woord stond, antwoordde op zijn vraag, of hij de eigenaar van de hond was, met een vol-' mondig „neen". De Velsenaar zei, dat omstanders de hond toch als zijn eigendom hadden her kend, waarop de dokter repliceerde met te zeggen, dat de hond van zijn vrouw was. „Dat is een staaltje humor, dat opgaat, sinds de vrouw handelingsbekwaam is", merkte de kantonrechter op. De Velsenaar, die een schade van f 47,50 had ondervonden, had dit bedrag van de arts gevorderd, die hem zei naar een ver zekeringmaatschappij op het Houtplein te gaan. „Daar zullen ze u de schade wel vergoe den", had hij gezegd. De Velsenaar kreeg bij de bewuste maatschappij echter te ho ren, dat aangezien niet hij, maar de arts, de verzekerde was, zij hem niets konden uitkeren. De officier van Justitie, mr. H. Lager waard, eiste een boete van vijftig gulden, subsidiair tien dagen met toewijzing van de civiele vordering ten bedrage van f 47,50. De uitspraak luidde conform. Voor twee identieke gevallen, die zich omstreeks dezelfde tijd afspeelden, eiste de officier van Justitie respectievelijk f 35 en f 25. De kantonrechter veroordeelde de doktersvrouw in beide gevallen tot veertig gulden, subsidiair acht dagen. Garantie voor kwaliteit 5 Laagste prijzen 3 Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 De 23-jarige Utrechtse student in de geologie J. F. Smoor, die met andere stu denten van de rijksuniversiteit te Utrecht karteringswerk uitvoert in de Spaanse Pyreneeën, wordt sedert het begin van deze maand vermist. De Spaanse politie heeft de Utrechtse hoogleraar in de geo logie, prof. M. G. Rutten, die vrijdag naar Torla in de provincie Huesca was gekomen om zijn studenten te bezoeken, van de vermissing op de hoogte gesteld. Hij heeft de familie van de student in 's-Hertogen- bosch ingelicht. De karteringswerkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de Spaanse re gering. Het 'tebied waar gewerkt wordt is zeer afgelegen en is Spaans militair ter rein. Het ligt op korte afstand van. de Spaans-Franse grens. 19. Nadenkend keek de lama in het vuur, dat zijn scha duwbeeld sterk vergroot op de wand van de jurtte heen en weer deed dansen. Het leek wel alsof hij niet beslui ten kon of hij nu moest antwoorden of niet. Zijn zwarte, stekende ogen werden in het schijnsel der vlammen twee gloeiende punten en ik vermocht er generlei uit drukking meer in te ontdekken. „Dit jaar staat in het teken van de tijger en die geeft de kwade geesten kracht en moed", zei hij, eerder tot zichzelf echter dan tot ons. Hij maakte de rozenkrans, die rond zijn linker pols zat gewonden, los en liet de kralen langzaam door zijn vingers glijden. Stil was het in de jurtte, volkomen stil. Het zachte knetteren van het vuur was het enige geluid. Plotseling stond de lama op en richtte zich tot onze gastheer. „Geef mij een dalla, ik wil de goden raadplegen". Verrast keek ik hem aan en wierp toen Komoroff een veelbetekenende blik toe. Hij knikte slechts even, maar ik zag aan zijn gespannen gezicht, dat ook zijn belang stelling gewekt was. Aan zovele jurtten-vuren had ik nu al gehoord, dat lama's, die met bovenaardse krachten in contact staan, uit een dalla de toekomst kunnen lezen. De dalla, het goed gereinigde schouderblad van een schaap, moet de verbindingsschakel vormen tussen de ziener en de Goden Door middel van de ialla geven de Goden aan de weten den antwoord op de vragen, die hij hen stelt. Natuurlijk interesseerde mij dit bijzonder en ik was één en al span ning toen onze gastheer aan de lama een afgekrabd schouderblad overhandigde. De lama bekeek het bot nauwkeurig, beboerde er even zijn voorhoofd mee en legde het toen op het vuur, dat hij eerst met as had afgedekt. Vervolgens liet hij de kralen van zijn rozenkrans door de vingers glijden, fluisterde Tibetaanse gebeden en verzonk uiteindelijk in een diepe meditatie. Korte tijd later begon het stuk bot, dat even terzijde- van het vuur op een hoopje as lag, zacht te kraken Eindeloze litanieën rolden over de lippen van de lama en iedere keer, dat het schouderblad door de hitte even kraakte, riep hij een paar voor mij onverstaanbare woorden, die gelijk vragend klonken, terwijl hij intussen met de handen geheimzinnige figuren in de lucht be schreef. Zijn stem steeg en daalde en op de momenten, dat hij zweeg, heerste er een doodse stilte in de jurtte. Toen begon hij weer op een tweetonige zingzang gebeden te mompelen, doch zijn bewegingen waren af gemeten en van een eigenaardige waardigheid. Zijn ogen staarden strak naar het schapenbot en zijn gelaats uitdrukking wisselde gedurig. Ver voorovergebogen zat hij daar, in de lekkende vlammen kijkend, alsof hij een soort tweegesprek hield met het op en neer flakkerende vuur. Tenslotte haalde hij het schouderblad uit de warme as en legde het voor zich neer. Opnieuw liet hij de rozenkrans door de vingers glijden en verzonk daarbij weer in meditaties. Toen het bot afgekoeld was, maakte hij het zorgvuldig schoon, raakte er ten tweede male zijn voorhoofd mee aan en keek er toen langdurig naar. Fijne, bijzonder fragiele lijntjes liepen kris-kras door elkaar. De lama bestudeerde de krasjes, diep over het bot heengebogen. Toen hij zich tenslotte weer oprichtte, vestigde hij eerst zijn stekende blik op Komoroff en toen op mij. Met rustige stem begon hij tenslotte te vertellen. „Ik weet nu alles. Ik ken uw gedachten en ik ken iw plannen". Hij greep naar het stuk bot. „Kijk, ziet u hier dat teken, die lijn, die de vervloeking •an de Goden aanduidt?" Hij wees naar een bepaald plekje op het schouderblad, ■vaar de lijntjes en krasjes cirkelvormig liepen en elkaar meermalen kruisten. Toen hief hij het bot plotseling hoog boven het hoofd en wierp het in het vuur, waarna hij tenslotte nog reukwerk in de vlammen strooide. De /.ware walm, die opsteeg, legde zich beklemmend op hoofd en borst. „Wanneer u wilt, dat wij u geloven, dan moet u met hetere bewijzen voor de dag komen. Krasjes en lijnen in :en verwarmd bot zeggen mij niets", zei de Rus ijzig. „Wat u wenst zal geschieden. Maar het zullen geen woorden zijn, waarnaar u mag luisteren. Neen, u zult den, wat u zoekt. Zo willen de Goden het, die ik zo iuist geraadpleegd heb". Hij liet zijn rechterhand onder zijn kleed verdwijnen :n zocht naar iets. Ziin magere gesbilte strekte zich, zijn ogen lieten ons niet meer los. Een ijzeren vast beslotenheid, een onbuigzame wil, lag in zijn blik ver scholen; zijn ogen hadden een koude en harde glans, en hielden ons in hun ban gevangen. Gelijk stalen klem men hielden zijn ogen ons vast, terwijl hij met de rech terhand cirkels boven het vuur beschreef en ondertus sen iets in de vlammen strooide. Het begon te sissen en hlauw-grijze dampen vulden de jurtte en benevelden de zinnen. Ik trachtte mij te vermannen en gebruikte al mijn wilskracht; ik wilde gaan staan en mijn armen bewegenmaar het was tevergeefs. Ik kon mij even min bewegen als Komoroff. Toen braken plotseling de wolken, die zich door de gehele jurtte verspreid hadden enwat was dat? De rookslierten verdwenen, de wand van de jurtte loste zich op en voor ons rees een eeuwenoude stad op, met bastions en torens, die omgeven werd door machtige muren en een diepe gracht. Mannen Mongolen met pijl en boog, lansen en knotsen bewapend, kwamen aanrijden. Plotseling splitste zich de ruitermacht en uit haar midden kwam een kleine stoet te voorschijn. De zon weerkaatste zich in één door acht witte paarden getorste gouden troon, waarop een Aziaat gezeten was, kostbaar gekleed en met edelstenen overladen. De paar den werden ingehouden, waarna men de troon liet zak ken. De ruiters groepeerden zich om de gouden zetel. De stadspoort, welke via een brug over een diepe gracht bereikbaar was, opende zich en een lange, niet eindigen de stoet van deemoedig voortschuifelende mannen, vrouwen, kinderen en grijsaards kwam te voorschijn en bewoog zich in de richting van de troon. De Aziaat op de gouden zetel stond op en wees met een heerszuchtig gebaar de naderbijkomende menigte naar de beide zijden van de stadsmuur. Ruiters doken op dat moment als 't ware uit het niets op, verdeelden de menigte in kleine groepen en sloten deze in. De Mongool op zijn schitterende troon rekte zich nog verder uit en stootte een korte kreet uit. Op dat mo ment sprongen de ruiters uit het zadel, staal flitste In het zonlicht en het volgende ogenblik lagen alle bewo ners van de stad terneer, badend in hun bloed Een nieuwe, uit het vuur in de jurtte opstijgende rookwolk verduisterde, gelijk een dichtvallend gordijn, het gruwelijke tafereel. (Wordt vervolgdy Valse dollarbiljetten. Op het Cen traal Station te Rotterdam heeft de recherche een Fransman aangehouden, die aan het loket een kaartje probeerde te kopen met een vals 20 dollarbiljet Hij bleek nog een tweede exemplaar bij zich te hebben. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de Fransman in de autobranche diensten verricht voor Ame rikanen, hetgeen aannemelijk kon maken dat hij in het bezit was van Amerikaans geld. Er is niet komen vast te staan, dat de aangehoudene iets met een of ander complot te maken heeft. Jubileum by P.E.N. Op woensdag 17 juli hoopt de heer J. P. van Amstel te Be verwijk, hoofdcommies-C bij het P.E.N. te Bloemendaal, de dag te herdenken, waar op hij veertig jaar geleden in overheids dienst trad. Noodlanding. Een Belgisch zweef vliegtuig heeft een noodlanding gemaakt bij Nijmegen. Het werd bestuurd door iemand uit Merxem bij Antwerpen. Het is gedemonteerd en naar België terugge bracht. ADVERTENTIE 12 maanden volle garantie inclusief arbeids loon. Prijzen vanaf f 7.990.—. Vraag eens nadere inlichtingen bij WAGENWEG HAARLEM HAARLEM, 13 juli 1957 ONDERTROUWD: 13 juli: J. A. A. W. dt Vries en Chr. A. Haarbrink; G. G. M. Florin en D. van Schagen; L. F. van As en A. G. Visser. GEHUWD: 13 juli: J. J. Drommel en H. M. Eras; I. Rotteveel en W. Bon; M. R. A. Eckenhausen en J. M. W. Stienstra. BEVALLEN van een zoon: 12 juli: C. M. Bottelier-Zonneveld; J. B. Pérukel- Duits; 13 juli: A. M. M. Roest-Seijsener. BEVALLEN van een dochter: 11 juli: M. A. Wallekers-Wiering; J. C. Simmer- man-Balvert; M. J. Bolland-O ut j es; M. Szabó-Dékóny; S. Koper-Benink. OVERLEDEN: 11 juli: E. Ruifrok-Smit, 62 j., Teding van Berkhoutstraat; J. Criens- Franken, 71 jaar, J. J. Hamelinkstraat; J. C. Quee-Pruis, 57 jaar, President Steijnstraat; 13 juli: W. de Groot, 76 jaar, Pieter Kies- straat. ADVERTENTIE H A ARLEM ELECTRI8CHE IN8TALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES MAANDAG 15 JULI Cinema Palace: „De graaf van Monte Christo", 14 jaar, 7.30 uur. Studio: „Ter wijl de stad slaapt", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Vrouwen in boeien", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De bruid is niet bleu", 18 jaar, 7 cn 9.15 mr. Frans Hals: „De Koning der gangsters", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: De Afrikaanse leeuw", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De dokken van New Orleans", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Begijn hofkapel: Interkerkelijke samenkomst, 8 uur. Zangdienst van 7.30 uur af. Spreker: ds. Chr. W. Teeuwen. DINSDAG 16 JULI Cinema Palace: „De graaf van Monte Christo", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Studio: Vakantieprogramma voor de jeugd, 10.30 uur; „Terwijl de stad slaapt", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Vrouwen in boeien" 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De bruid is niet bleu", 18 jaar, 2, 4.15,1 en 9.15 uur. Frans Hals: „De koning der gangsters", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Luxor: „De Afrikaanse leeuw", die leeftijden, l 7 en 9.15 uur. Roxy: „De dokken van New Orleans", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Het trottoir", 18 jaar, 8.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6