Israel wijst Pakistaanse bemiddeling af L Ir. A. H. Ingen Housz op 23 juli 40 jaar bij Hoogovens Omroeporkest speelde in Utrecht „Stabat Mater" van Rossini BBC moet Nederlands programma staken Russische tanks en straaljagers naar Arabische landen Premier Ben Goerion waarschuwt Syrië Toneel op „Frankendael" Marie van Zeggelen in Huizen overleden Abbott en Costello gaan uiteen Bijzonder industrieel jubileum wordt de dag zelf gevierd Kijk naar 't resultaat U kiest dan AGFA films Aanbeveling in witboek: Bergbeklimmer Buhl om het leven gekomen Ongelukken in de Alpen Weg verbetering tussen 't Gooi en Amsterdam „Golf van Akaba ^een binnenwater" Rechtsgeleerde ontzenuwt Arabische standpunt Twee mannen gewond bij ontploffing van granaat De natuur geëvenaard Gewezen gemeentesecretaris van Heino veroordeeld 19 5 7 OP 23 JULI 1917 trad ir. A. H. Ingen Housz in dienst van het comité tot oprich- tjng van een Hoogovenbedryf in Neder- lan(j op 23 juli aanstaande zal derhalve je voorzitter van de directie van Hoog ovens als eerste bij dit bedrijf een veertig jarig „dienstjubileum" vieren. Voor deze dag is de volgende regeling ontworpen: Des morgens zal in het restau rant van Walserij Oost in beperkte kring, bestaande uit de naaste medewerkers en de leden van de ondernemingsraad en de con tactcommissies een huldiging plaats heb ben, waarna des namiddags aan degenen, die'hun 25-jarig jubileum bij de KNHS en de aangesloten nevenbedrijven hebben ge vierd, de gelegenheid zal worden geboden de heer en mevrouw Ingen Housz per soonlijk te feliciteren. Het ligt in de bedoeling, dat deze huldi ging van de president-directeur tot een interne aangelegenheid beperkt blijft. De „baas" De topleider van het enorme Hoogoven- bedrijf, die thans uit zijn privékantoor in de directievleugel van het Hoofdkantoor de maarschalksstaf zwaait over een wer kend leger van 11.000 man, zag in 1924 een eerste begin van zijn levenswerk groeien met 300 man personeel na vele papieren voorbereidingen kwam de produktie dat jaar op gang en kreeg Nederland de be schikking over een eigen, nog kleine basis industrie, waaraan de naam van de heer Ingen Housz even onverbrekelijk verbon den zal zijn als die van de heren Kessler en Wenckebach. De jubilaris van thans heeft het bedrijf zien groeien tot zijn omvang van nu, heeft het door de crisisjaren helpen heenlood- sen en zorgde er mede voor, dat de eco nomische afbrokkeling voor de Nederland se ijzer- en staalindustrie niet die zware „voltreffers" opleverde als elders in Europa geschiedde: de eenmaal gekozen plek van vestiging bleek het produceren en exporteren tegen redelijke prijzen mo gelijk te maken. Student-directeur De heer Arnoldus Hugo Ingen Housz, die op 22 augustus 1888 in Den Haag gebo ren is, bezocht de Haagse HBS, ging in 1903 naar de Technische Hoge School te Delft en nam daar een vooraanstaande plaats in het studentenleven in als lid van de senaat; zijn studie werd in januari 1911 afgesloten niet het diploma werktuigkundig inge nieur. Kort daarop kwam hij in dienst van de Koninklijke Petroleummaatschappij in Den Haag, in augustus 1911 vertrok de jonge ingenieur naar Roemenië, waarna in 1913 een spoedopdracht naar Bakoe volgde. In augustus 1913 kwam hij bij de Maat schappij voor baggerwerken die hem in de haven van Hamburg aanstelde; vervolgens heeft de heer Ingen Housz in 1914 en 1915 functies bekleed bij de gemeentelijke gas fabriek in Den Haag en de Hollandse maatschappij tot het maken van werken in gewapend beton. Tot in 1916 de kennismaking met de heer Wenckebach een keerpunt in zijn leven werd: deze zocht namelijk naar een econo- ADVERTENTIE In plaats daarvan meer geld voor het oosten Uit een gisteren openbaar gemaakt witboek van de Engelse regering blijkt, dat men overweegt ongeveer twee miljoen pond sterling meer te besteden aan de voorlichting in de landen van het Midden- Oosten en Indonesië, welk bedrag gevon den zou kunnen worden door staking van de uitzendingen in het Nederlands, Portu gees en Deens, beperking van de program ma's in het Frans en Italiaans en samen voeging van de uitzendingen voor Duits land en Oostenrijk. Hoewel de kwestie nog in het parlement besproken moet worden, gaat men er bij de BBC wel van uit, dat deze ontwikkeling, welke men betreurt, onvermijdelijk zal zijn. De vijftig employé's, die door deze bezuiniging overcompleet worden, zullen waarschijnlijk voor het grootste deel bij andere afdelingen van de Britse omroep geplaatst kunnen worden. De staf van de BBC heeft in een verkla ring uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over de voorgenomen bezuinigingsmaat regelen. Men is van mening, dat het staken of verminderen van bepaalde uit zendingen in de betrokken landen de Mening kan doen postvatten, dat Engeland zich geleidelijk weer van het Europese vasteland terugtrekt en zekere landen niet weer belangrijk vindt en andere „onbe trouwbaar" acht, waardoor het voortzetten van de voorlichtingsuitzendingen nood zakelijk zou zijn. Voorts is de staf be vreesd, dat de golflengten, die nu niet weer door de BBC zullen worden gebruikt, door andere landen zullen worden ge annexeerd. Aan de andere kant juicht de staf van be BBC het besluit toe om zekere uitzen dingen voor het Midden-Oosten en Oost- Europa uit te breiden. in het witboek wordt de aanbeveling jot staking der uitzendingen voor Neder- 'and en andere landen onder meerge argumenteerd met de overwegingen, dat er W die gebieden thans niet zo intensief weer naar de betrokken programma's wordt geluisterd wel naar de voor het binnenland bestemde uitzendingen van de 3BC onder meer ook omdat de ont vangst slechter wordt door overbezetting van de midden-korte golven: men gaat weer en meer over op de FM-band, terwijl verder de beeldomroep de geluidsomroep concurrentie aandoet. Voorts meent men, aat in de Westeuropese landen de daar ge vestigde Engelse voorlichtingsdiensten (lot! treffend er kunnen werken dan de radio. Ir. A. H. Ingen Housz misch en technisch georiënteerd man, in verband met stichtingsplannen voor een Hoogovenbedrijfde heer Colijn adviseer de de heer Kessler te engageren; de heer v. Hemert, directeur van de Hollandse Be- tonmaatschapp ried de heer Ingen Housz aan. Het werd op 23 juli van dat jaar een definitief samentreffen in het comité tot oprichting van een Hoogovenbedrijf en Walserijen in Nederland", dat bepalend zou worden voor de toekomst van de IJmond en een stuk van de Nederlandse economie. De bekende Oostenrijkse bergbeklimmer i Hermann Buhl is om het leven gekomen tijdens de beklimming van de Baltoro- i gletscher in het gebied van de Chequlsia- j piek op 27 juni. Volgens de in Lahore ontvangen berichten viel hij 300 meter. Buhl had deelgenomen aan de geslaagde expeditie naar Karakoram-berg. I Een Zwitserse gids en een Duitse toerist zijn tijdens de beklimming van de Rot- hornpiek van de 4478 meter hoge Matter- horn uitgegleden en ongeveer 800 meter naar omlaag gevallen. Tijdens hun val raakten zij bijna een andere gids en een Amerikaanse toerist. Terwijl reddingsploegen op zoek gingen j naar de verongelukte bergbeklimmers j kwam het bericht binnen dat een luite- nant door een vallende steen op de Furka- horn (3028 m) was gedood tijdens een oefe ning in de Alpen. Een soldaat raakte ge wond. Een verdere verbetering van Rijksweg no. 1 Amsterdam't Gooi, die wel eens de „dodenweg" wordt genoemd, is onlangs aanbesteed, zo deelt de A.N.W.B. mede. Het gaat hier om een weggedeelte ter lengte van 7 km, dat thans bestaat uit een enkele rijbaan tussen de brug over de Vecht te Muiden en de Hakkelaarsbrug halverwege Muiden-Naarden. Dit gedeelte, waarop gescheiden rijbanen zullen worden aangelegd, zal aansluiten op het weggedeelte met gescheiden rijbanen nabij Naarden (dat in 1955 gereed kwam). De weg Amsterdam't Gooi bestaat nog steeds voor een groot gedeelte uit een enkele rijbaan. Deskundigen schatten de „veilige capaciteit" van een dergelijke weg op 5000 tot 6000 motorrijtuigen per dag. Een recente verkeerstelling wees uit dat dagelijks bijna 11.000 motorrijtuigen van deze weg gebruik maken. JERUZALEM (Reuter) Een Israëlische woordvoerder heeft maandag een aanbod van premier Soehrawardy van Pakistan om in het Arabisch-Israelische geschil te bemiddelen, van de hand gewezen. Israel is nog steeds voorstander van rechtstreekse onderhandelingen met Ara bieren, aldus de woordvoerder. Verwij zend naar Soehrawarfly'? verklaring. yoor de Amerikaanse televisie, dat de stichting vatt Israel „verkeerd is geweest'''; achtte hy trouwens de Pakistaanse regeringslei der „niet de geschikte persoon voor een bemiddelaarsrol". De minister-president van Syrië, Sabri Assali, heeft maandag in een commentaar op het bemiddelingsaanbod van Pakistan verklaard, dat er. geen vrede met Israel kan zijn, Syrië wil de rechten der Ara bische vluchtelingen op Israels gebied niet prijsgeven, aldus Assali. (UP). Syrië gewaarschuwd JERUZALEM (Reuter) Israel's premier, Ben Goerion, heeft in het parlement verklaard, dat Israel, niet tegenstaande de stroom van Sovjet wapens voor Syrië, gewapenderhand kan reageren op de Syrische aanval len. In antwoord op een vraag van een communistische afgevaardigde over de toestand in het Israelisclv-Sy- rische grensgebied zei de premier: „Vertel uw vrienden, dat het doden en verwonden van Israëlische burgers niet ongestraft kan voortgaan". Hoewel hij de Sovjet-Unie niet bij name noemde, verklaarde Ben Goerion: „Ieder een weet, waar de wapens en de opruien de propaganda vandaan komen". Het parlement verwees het debat over de toestand in het grensgebied naar de commissie voor Buitenlandse Zaken en Defensie. „Migs" voor Saoed? CAIRO (UP) Volgens geruchten, die in Cairo de ronde doen heeft Saoedi Ara- bië van Egypte een aantal in Rusland ver vaardigde Mig-straaljagers ontvangen krachtens het in 1956 tussen beide landen gesloten verdrag inzake gezamenlijke ver dediging. Tanks naar Jemen LONDEN (Reuter) Volgens gezagheb bende kringen in Londen hebben de lan den van het Sovjet-blok gedurende de laatste twee maanden twaalf tanks, vele geweren en munitie in een Jemenitische haven ontscheept. Hieruit blijkt opnieuw, aldus de zegslieden, het verlangen van Rus land om moeilijkheden in het Nabije-Oos- ten te zaaien. Hoessein over Israel LONDEN (UP) Koning Hoessein van Jordanië heeft tijdens een verfilmd in terview. dat maandagavond over het Brit se televisienet is uitgezonden, verklaard, dat er „geen mogelijkheid" is, dat de Ara bische staten ooit het bestaan van Israel zullen erkennen. Hij zei: ..Het is niet waar schijnlijk dat iets dergelijks ooit zal ge beuren, totdat alle Arabische rechten in Palestina volledig zijn hersteld". Het com munisme zou echter volgens de vorst in het Nabije-Oosten geen blijvende invloed kunnen verwerven. Koning Hoessein zegt voorts, de par lementaire democratie en de politieke partijen in Jordanië te willen herstellen op voorwaarde dat deze partijen rekening houden met de behoeften van Jordanië en de Arabische nationalistische verlangens en geen instrumenten worden voor onder mijnende activiteit van buitenlandse mo gendheden. De Jordaanse Kamer zou in oktober weer bijeengeroepen worden. Nasser over Suez KOPENHAGEN (AFP) „Ik heb al eerder verklaard dat Egypte bereid is, de Suezkanaalkwestie voor het Internationale Gerechtshof te brengen, maar voor we de beslissingen van dit hof kunnen aanvaar den, moet ook de andere partij beloven, zich eraan te houden" zegt president Nas ser van Egypte in een vraaggesprek voor het Deense blad Ekstrabladet. Over de Russische leveranties van wa pens zei hij: „Ik kan alleen maar zeggen, dat deze duikboten gebruikt zullen worden voor de verdediging van onze kusten. Ik kan echter niet zeggen, welke wapens wij in de toekomst zullen kopen en waar". Nasser vond het nog te vroeg om een georganiseerde oppositie in zijn land toe te laten. >t|lf Vrouwen in parlement VoorTVet'éérst in de Egyptische geschie denis hebben twee vrouwen als afgevaar digden haar intrede gedaan in het parle ment, aldus meldt de correspondent van het Belgische persbureau Belga. De veer tigjarige mevrouw Amina Sjoekri en de 37-jarige mevrouw Rawya Attiya, leidsters van Feministische groepen in Alexandrië en Cairo, versloegen haar mannelijke tegenstanders zondag in de tweede ronde der pai'lementsverkiezingen met ruime meerderheid. Zoals bekend is, steunden alle kandidaten president Nasser. NEW YORK (UP) In een schrijven aan de „New York Times" verwierp Ri chard Gardner, professor in de rechtsge leerdheid aan de universiteit van Colum bia, maandag het gepretendeerde recht van de Arabische Liga om de scheepvaart van Israël door de Golf van Akaba te blok keren. „Daar de Golf van Akaba begrensd wordt door verschillende kuststaten is het geen binnenlandse waterweg van die sta ten", schrijft Gardner, die hierbij de defi nitie van een van de meest gezaghebbende bronnen op het gebied van het internatio nale recht, professor Oppenheim, aanhaalt: .„Alle golven en baaien, omsloten door land van meer dan een kuststaat, hoe nauw hun ingang ook mag zijn, vormen een deel van de open zee. In tijden van vrede en oorlog staan zij open voor schepen van (andere) landen CAIRO (UP) Een hooggeplaatste Saoedi- Arabische regeringsfunctionaris heeft maandagavond in Cairo verklaard, dat ko ning Saoed „alles zal doen wat in zijn ver mogen ligt om te voorkomen dat Israëlische schepen gebruik maken van de Golf van Akaba". Tijdens baggerwerk Maandagmiddag zijn twee werklieden tijdens baggerwerkzaamheden in het ha venkanaal van Zierikzee bij een granaat ontploffing gewond. De granaat ontplofte in de stortbak naast de baggermolen. De scherven sloegen gaten in de wanden van de stortbak en troffen M. Hongkoop uit Sliedrecht, die een vleeswond aan zijn rechter bovenarm kreeg en G. van Oort uit Werkendam, die vleeswonden aan linker onder en bovenbeen en een aantal wonden door splinters in zijn gezicht op liep. Door de kracht van de explosie werden beide mannen, die aan de kant van de bak op de baggermolen standen, tegen het dek geworpen. De baggermolen kreeg door de explosie geen schade en functioneert nor maal, maar de nog bijna lege stortbak be gon door de gaten te lekken. Het gelukte evenwel de stortbak tijdig uit het haven kanaal te slepen. Nadat eerste hulp was verleend zijn de gewonde werklieden over gebracht naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. De feestelijkheden in Edam ter gele- middeleeuwse kostuums door de stra- genheid van het zeshonderdjarig be- ten. De vrouw van de burgemeester, staan van het stadje zijn in volle gang. j eveneens in historische kleding, neemt De inwoners van Edam wandelen in een kiekje met een middeleeuwse kleinbeeldcamera. ADVERTENTIE De wonderbaarlijke charme, die de natuur aan het vederkleed van de vogels geeft, geeft ViCREM aan het haar van de mensen. Gebruik ViCREM en ontdek hoe mooi Uw eigen haar is Voor de zeer slecht bezette zaal van het (voorlopige) Tivoli te Utrecht brachten Omroeporkest en Omroepkoor onder lei ding van Henk Spruit een programma ten gehore dat als pièce de résistance het „Stabat Mater" van Rossini vermeldde. Het is een goede gedachte de oHc'esten'<^n de Nederlandse Radio-Unie gedurende het Holland Festival gelegenheid té gëvèfr zich in het openbaar te laten horen. De wissel werking met het auditorium is vruchtbaar voor de prestaties van de musici die anders, met name als het niet om directe uitzen dingen gaat doch om opnamen die pas later uitgezonden worden, vrijwel alleen muziek in diepvries leveren. En de muziekliefheb bers zullen aangenaam verrast worden bij de „levende" confrontatie met een ensem ble, dat zij slechts via de luidspreker ken nen. Het Omroeporkest is een goed gedis ciplineerd ensemble, dat met vrijwel alle provinciale orkesten gemakkelijk kan wed ijveren. Niet zeer gelukkig leek mij, zeker voor een representatieve uitvoering als deze, de keuze van het „Stabat Mater" van Rossini voor soli, koor en orkest. Men kan nu wel mét een vertederde glimlach praten over de opera-componist die zich ook in de ver klanking van een gewijde tekst niet ver loochent of over het Italiaanse pathos dat zich op mystieke momenten moet uitleven in halsbrekende vocale coloraturen, hier mee geeft men toch in verzachtende termen te kennen dat we met een curiositeit te doen hebben, een artiquarisch stuk, dat ten hoogste in de sfeer en omgeving waar het thuishoort zijn bekoring kan hebben. Lief hebbers van het bel canto gaan dan maar liever direct naar de opera, want daar wor den ze tenminste niet afgeleid door de interpretatie van een kerkelijke tekst op een wijze die haar in wezen voor ons on verstaanbaar maakt. Dit slaat uitdrukkelijk niet op de prestaties van het vocale kwar tet: Corry Bijster, Wilhelmine Matthès, Michele Molese, Herman Schey, die ieder voor zich zeer voldeden, maar bovendien De rechtbank te Zwolle heeft de gewezen 'gemeentesecretaris van Heino, de 36-jarige D. van der B. veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest, wegens valsheid in geschrifte en oplichting. Van der B. heeft bekend een rekening van een aannemings firma te hebben gefingeerd, welke hij had voorzien van de handtekening en het ak koord van de gemeente-architect. Voorts had hij een privé-rekening voor het onderhoud van zijn auto veranderd in een rekening aan de gemeente voor het reviseren van een wegschaaf. Hiervoor maakte de gewezen secretaris een beta lingsmandaat waaronder hij de handteke ning van de burgemeester en een van de wethouders namaakte. Van der B. zou dit soort vervalsingen tussen 1953 en 1957 vele malen hebben gepleegd. Bij het onderzoek ter zitting was voorts nog ter sprake gekomen dat Van der B. zich had vergrepen aan collectegelden, aan verenigingsgeld en te hoge reis- en verblijfkosten had ingediend. Volgens een onderzoek van de Vereniging van Neder landse Gemeenten zou de man zich onge veer 11.000.hebben toegeëigend. De officier van Justitie had tegen Van der B. een gevangenisstraf van twee jaar met af trek van voorarrest gevorderd. een verrassend staaltje van samenzang gaven. In de eerste helft van het programma had het orkest, na de ouverture „Rosa- munde" van Schubert, een werk van Ko- daly gespeeld: Variaties over het Hongaar se volkslied ^De^ pauw is opgevlogen". Het is jammer dat de. componist zich niet enige zelfbepérking Hééft opgelegd in de defini tieve ordening van zijn altijd goed gereali seerde en welluidende varianten. Het ge heel is nu wat onoverzichtelijk door de veelheid. Het genoegen, waarmee men aan vankelijk luistert, dreigt te verzanden in het gebrek aan innerlijke noodzaak waar mee de ene groep van acht maten de andere opvolgt. Sa-s Bunge Het landgoed „Frankendael" aan de Middenweg te Amsterdam, een rustiek ge legen buitenplaats terzijde van deze druk ke verkeersader, is maandagavond in ge bruik genomen als zomertheater. Tegen de achteruitbouw van het statige herenhuis is een podium gebouwd, de toeschouwers kunnen daartegenover plaatsnemen op stoelen en banken op de grasmat tussen de boomgaard en de bossages. Een goede vijfentwintig jaar geleden is „Franken dael" voor een dergelijk doel gebruikt, on der meer door Eduard Verkade als ik het wel heb, met dien verstande dat men toen een andere opstelling had gekozen, waar bij het publiek met de rug naar het ge bouw zat. Tot een vergelijkend oordeel over de mogelijkheden ben ik niet in staat, maar wel kan ik verklaren dat de huidige op lossing onbevredigend is. Voor het door de toneelgroep „Studio" ter opvoering ge kozen blijspel „Slag om Diana" van Teren ce Rattigan was met enige fantasie de ar chitectonische achtergrond desnoods aan vaardbaar. De belichting was mede dank zij een schuin oplopend vlechtdak met wingerdranken zelfs zodanig, dat men van een charmant schouwspel kon spreken. Het is overigens merkwaardig, dat men voor deze gelegenheid nu juist een stuk binnenhuiskunst heeft genomenDat is eigenlijk méér dan merkwaardig: het zou erop kunnen wijzen dat men niet uit artis tieke behoefte in de openlucht speelt, maar eenvoudig uit commerciële overwegingen., Maar dan nog had men er verstandig aan gedaan zich in te stellen op de specifieke mogelijkheden van de omgeving. Het onbevredigende was overigens voor al een gevolg van het gebruiken van een geluidsinstallatie. Men kreeg daardoor het gevoel een hoorspel met lichtbeelden bij te wonen. Nu heb ik een hekel aan zowel hoorspelen als lichtbeelden en daarom ben ik al na het eerste bedi'ijf weggegaan. Niet alleen kwamen de stemmen van opzij, uit luidsprekers tussen de struiken, terwijl recht vooruit enige dames en heren be wegelijk stommetje zaten te spelen, boven dien klonk het afstrijken van een lucifer als een pistoolschot en het opvouwen van een krant als een roffel op het trommel vlies. Jammer van alle inspanning van de leden van het gezelschap, die kennelijk erg hun best deden om iets aardigs te maken van een blijspel („French without tears" in de vertaling van Jan Teulings en onder regie van Joop van Hulzen) dat boven de macht van hun talenten ging. De aardigste indruk kreeg ik van het spel van Jan Vel- zeboer. Misschien bewijst „Frankendael" ge schiktheid als openluchttheater op avon den met heerlijk weer. Tijdens het tevoren gegeven concert door de Amsterdamse Politiekapel was het er, indien men zich kon beschermen tegen de vochtigheid, aan genaam toeven. David Koning In de nacht van zondag op maandag is de schrijfster Marie van Zeggelen op ze venentachtig jarige leeftijd overleden in het tehuis voor bejaarden in Huizen, waar zij woonde. Zy schreef meer dan veertig boeken, die over het algemeen een groot publiek hebben gevonden. Zij werd 8 juli 1870 in Den Haag gebo ren. Aanvankelijk studeerde zij aan de Academie voor Beeldende Kunsten in haar geboortestad en maakte illustraties voor kinderboeken, maar zij ging schrijven toen zij eenmaal in het voormalige Indië woon de. Zij verhuisde daarheen in 1890, woon de er achtentwintig jaar en keerde toen naar Nederland terug. Ze had toen een aantal romans en verhalen geschreven. Uit haar Indische tijd dateert onder meer haar zeer bekend geworden roman „De gou den kris", tevens haar eersteling. Terug in Nederland begon zij aan historische ro mans. Haar werk kan in het algemeen in twee groepen worden verdeeld. In de ene groep, gevormd door de historische ro mans, legde zij de cultuurwaarde en^ de tradities van onze zeventiende, achttien de, en negentiende eeuw vast, tot de twee de groep rekent men haar boeken, die in het vroegere Indië spelen en waardoor de schrijfster heeft bijgedragen tot een beter begrip en kennis van de daar toenmaals heersende toestanden en gebruiken en vooral van de daar levende mens en zijn cultuur. Zij deed dit met grote ernst het- Marie van Zeggelen: een portret uit de tijd, dat zij een zeer actief schrijfster was. geen wordt bevestigd door haar werkzaam heid als secretaresse en presidente van de Kartinischolen in Djakarta en Buitenzorg. Behalve enkele toneelstukken (De kost bare Sproke, Mama, Boeddhakind) en kinderboeken zoals „De schat van den armen jongen" en het destijds bekroonde „Averij" publiceerde Marie van Zeg gelen onder meer de volgende werken: Bij het Hart van Indië, Onderworpenen, Kolo- niaaltje, Twee Amsterdamse Joffers, De Hollandse Vrouw in Indië, Indische Le vens, Een Broederdienst, De Vrede van Maerlandt, De Zoon des Huizes, Marianne Hoogland, Mevrouw Marianne, De Plaetse aan de Veght (welk boek bijzonder popu lair is geworden), De Erven Burdee, Maria van Oranje, Alles Paraat, Een Liefde in Kennemerland, een roman die onder meer 'op het historische buiten „Beekestein" te Velsen speelt, Oude Glorie, Een Hofdame uit de Achttiende Eeeuw, Festijnen en Pe rikelen, De Wachters op het Huis Kartini, De Zwarte Galei en Machteld ter Crone. De begrafenis zal geschieden op Oud Eik en Duinen in Den Haag. De filmkomieken Bud Abbott en Lou Costello, de dikke en de dunne of de suffe en de snuggere, hebben besloten om uiteen te gaan. Na twintig jaar lang komische films gemaakt te hebben, gaat Abbott op zijn boerderij in Californië zich wijden aan het fokken van stamboekvee. Costello blijft optreden, voor film, televisie en nachtclubs. Dat zij samen niet meer optreden betekent niet, dat het compagnonschap opgeheven wordt - Abbott en Costello zullen de op brengsten van hun roulerende films samen blijven delen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9