Joegoslaven samen met trouwe satellieten bij Kroesjtsjev Sneltrein Nice-Parijs ontspoord, elf doden Ontslagen officieren wilden Nasser vermoorden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER I Pineau liet in het geheim de Algerijnse rebellen polsen Kameraadschappelijke bijeenkomst moet tegenstellingen verzachten REUZEN-SCHEEPSPR O PEELER Wissel stond verkeerd iee MORRIS êefore//ot/tft%y/ Overleg door rechter vleugel verstoord? Stuurman Cohen j DIT JAAR: 624 DODEN j Mislukte staatsgreep in Egypte Veertien samenzweerders, onder wie twee oud-ministers, gearresteerd Naguib ook in komplot? 72e JAARGANG No 8 VRIJDAG 19 JULI 1957 302e JAARGANG No 161 Nehroe raadde Nasser: „Stel Kanaal en Golf voor Israel open" l Veranderlijke wind I Jazzlustige jeugd slaags met Poolse politie Negenentwintig politieke delinquenten spoedig vrij Voor woningsplitsing f 800 vergoeding Voorstel van minister in tandartsenconflict Benoeming van een commissie van bindend advies Nieuwe nationalisatie plannen van Labour PONTIAC-HORLOGES Verhoging van sociale uitkeringen Het woord is aan Drie doden in het verkeer V erkeer songelukken Milder regiem in Poolse gevangenissen Explosie op onderzeeboot- jager; drie doden Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 MOSKOU, (Reuter). Leiders uit Albanië, Bulgarije en Joegoslavië hebben donderdag in een landhuis bij Moskou een „kameraadschappelijke bijeenkomst" gehad, aldus een bericht van Tass. Aan het overleg werd deel genomen door de eerste secretaris van de Albanese communistische partij, Enver Hoxha, diens Bulgaarse collega, Todor Zjiwkov, en de Joego slavische vice-presidenten Edvard Kardelj en Aleksander Rankovic. Ook de Russische partijsecretaris Kroesjtsjev was bij het onderhoud aanwezig. Dat Hoxha in de Sovjet- Unie is, was tot dusver onbekend. De aanwezigheid van de andere lei ders was al gemeld. - (AFP) Van Russische zijde werd de bijeenkomst ook bijgewoond door de leden van het presidium van het Centrale Partij- comité Aristov, Beliajefn Brejnev, Kritis- jenko, Kuusinen en mevrouw Foertsewaz. Volgens Tass hielden Kroesjtsjev, Kuusi nen, Kardelj, Rankovic, Hoxha en Zjiwkov redevoeringen, die „van zeer vriendschap pelijke gevoelens getuigden". Het Joegoslavische persbureau Tanjoeng meldde later uit Belgrado, dat Kardelj, Rankovic en de andere leden van het Joe goslavische gezelschap naar Leningrad wa ren vertrokken. (United Press) Buitenlandse waarne mers te Moskou zijn van oordeel, dat de besprekingen van Kroesjtsjev met Joego slavische, Albaanse en Bulgaarse partij functionarissen ten doel hebben de betrek kingen van Joegoslavië met het Sovjetblok te versterken. Apart genomen Kroesjtsjev sprak donderdag achtereen volgens met de Joegoslavische vice-presi dent Aleksander Rankovic en de minister van Buitenlandse Zaken Edvard Kardelj, de leider van de Bulgaarse communistische partij Georgi Zjiwkov-en diens Albaanse ambtgenoot Enver Hoxha. Zjiwkov verblijft reeds enige weken met vakantie in de Sovjet-Unie „om rust te nemen". Rankovic en Kardelj, op weg naar een vakantieoord in de Krim, kwamen maandag in de Russische hoofdstad aan. De Russiche partijleider zou met Zjiw kov onder meer hebben gesproken over de uitstoting van Malenkov c.s. Zoals be kend is, zijn vorige week ook enkele lei ders uit het bestuur van de Bulgaarse com munistische partij gestoten, maar dat wa ren anti-stalinisten. Zij hadden zich juist herhaaldelijk uitgesproken voor betere be trekkingen met Joegoslavië, een doel, dat uitgerekend bij deze ontmoeting in Moskou het belangrijkste wordt geacht. Verwijt aan Sjepilov PARIJS (AFP) Het Internationale Nobelcomité had het Sovjet-Russische co mité voor de verdediging van de vrede schriftelijk verzocht een dossier samen te stellen over de schrijver Michel Tsjolochov, die het als mogelijk kandidaat voor de Nobelprijs beschouwde, aldus heeft de Russische letterkundige mevrouw Wanda Wassilewskaja op een bijeenkomst te Kief meegedeeld. Maar, zo voegde zij er aan toe, die brief is te laat ontvangen om er ADVERTENTIE nog gevolg aan te kunnen geven, doordat de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Sjepilov de brief meer dan een half jaar in een lade van zijn bureau had laten liggen. WASHINGTON (U.P.) Een Russisch diplomaat heeft gezegd, dat de leider van de Russische communistische party, Niki- ta Kroesjtsjev, een uitnodiging voor een bezoek aan de Verenigde Staten gaarne tegemoet zou zien. De tweede secretaris van de Russische ambassade alhier, Gors- jenev, zei, dat Kroesjtsjev gaarne de reis zou maken als een tegenbezoek van presi dent Eisenhower aan Rusland. De Russische leider, die nogal reislustig is, heeft in het verleden al laten door schemeren, dat hij wel graag een bezoek aan de Verenigde Staten zou willen bren gen. Maar de Verenigde Staten hebben dit idee nooit aangemoedigd. Hoe dat zij, de verklaring van de .tweede secretaris van de Russische ambassade, die werd afgelegd tijdens een interview voor een radio-station van de hoofdstad, kwam gisteren slechts een paar uren, nadat pre sident Eisenhower had laten doorscheme ren dat een bezoek van de Russische mi nister van Defensie, Georgi Zjoekov, wel kom zou zijn. De Russische ambassade, die gewoonlijk nergens commentaar op wil leveren, heeft het idee van Eisenhower onmiddellijk een goed idee genoemd. NEW DELHI (UP) Minister-president Nehroe van India heeft aan president Nasser begin deze week in Caïro de raad gegeven, de Israëlische schepen de door vaart door het Suezkanaal en de Golf van Akaba toe te staan, aldus verluidt in di plomatieke kringen in New Delhi. Nehroe zou getracht hebben Nasser te bewegen tot het bevorderen van vriend- schappelijker betrekkingen met Israel. Niemand, aldus zou Nehroe betoogd heb ben, kan het bestaan van Israel, of het nu rechtmatig of onrechtmatig is, ont kennen. Arabische artillerie naar Golf van Akaba JERUZALEM (UP) In Jeruzalem is woensdag vernomen, dat Saoedi-Arabië artillerie gaat stationeren op twee kleine eilandjes in de Golf van Akaba, om Is raëlische schepen te verhinderen van deze golf gebruik te maken. Koning Saoed zou daarover onlangs overeenstemming be reikt hebben met de Egyptische minister van Oorlog, generaal Abdoel Hakim Amer. De twee eilandjes, Tiran en Sanafir, zijn gelegen aan de ingang van de golf. Acht jaar geleden stond Saoedi-Arabië Egypte toe, deze te versterken om de doorvaart van Israëlische schepen te verhinderen. Tijdens de Israëlische veldtocht van vorige herfst werden zij door Israëlische troepen bezet. BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 FALCON POPELINE REGENJASSEN AVIGNON (UP, AFP, Reuter) Door een verkeerde wisselstand is de sneltrein Nice-Parijs bij het station BolÜëne op 40 km van Avignon vannacht om half een met een snelheid van 120 km per uur op een zyspoor geslingerd en ontspoord. De locomotief en twee personenwagens, waar onder een slaaprytuig, schoten uit de rails WOXOOCXXOCX>KXXXX>OOOCOOCOC<X>3CCOOOCOCC02COCXX>CCCOC<XXX 8 VERWACHTING, medegedeeld door 8 het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van 5 vrijdagavond tot zaterdagavond, op- 8 gemaakt om 11.15 uur: h Opklaringen maar hier en daar ook enkele buien met kans op S onweer. Weinig verandering in 5 temperatuur. Overwegend zwak- 3 jj ke veranderlijke wind. 3 y Volledige weerrapporten op pagina twee 8 ^xcco5a«ocoocoDcccoocoooc>coooc>oooocooocococcox>c<xx»: DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S en werden ernstig beschadigd. De machi nist van de trein en tien passagiers zijn om het leven gekomen, 83 anderen werden min of meer ernstig gewond. De locomotief en de eerste rijtuigen vlo gen uit de rails. Zeven wagons daarachter kwamen eveneens naast de rails te staan. Het slaaprijtuig werd door de kracht van de botsing letterlijk in de tender van de locomotief gedrukt. Vijf personen, onder wie de hoofdcon ducteur en de machinist van de trein, stierven in of dichtbij de ravage. Zes an deren overleden aan de opgelopen brand wonden tijdens transport naar ziekenhui zen in Orange en Bollène. De ernstig gewonde passagiers hebben brandwonden, die zij opliepen toen na de botsing stoom ontsnapte uit de gebarsten leidingen op de lokomotief. Een regiment gemotoriseerde cavalle- rie, dat met grote spoed uit de garnizoens stad Orange (de hoofdstad van het voor malige prinsdom Oranje) opgecomman deerd werd, hielp bij het reddingswerk en bracht de gewonden naar naburige zie kenhuizen. Anderhalf uur na het ongeluk kon het spoorwegverkeer op de hoofdlijn Nice-Parijs hervat worden. Naar de oor zaak van de verkeerde wisselstand wordt een onderzoek ingesteld. Het ziekenhuis in Orange deelde van ochtend mede dat de toestand van zes ge wonden hopeloos is. De grootste scheepsschroef, ooit in Nederland vervaardigd, is donderdag naar Japan verscheept, waar zij zal worden gemonteerd aan een van 's we relds grootste tankschepen, dat op de Japanse werf te Kure in aanbouw is in opdracht van een Amerikaanse ver voersmaatschappij. De schroef weegt 25llt ton en heeft een diameter van ruim 7 meter. WARSCHAU (Reuter) - Politie en mili tietroepen hebben in de Oostzeebadplaats Zoppot van de vuurwapens gebruik moe ten maken om tweeduizend „Rock 'n Rollers" te verspreiden, die schade aanrichtten in restaurants en café's. Het waren volgens een Pools blad merendeels jongelui uit Warschau. Lodz en andere steden, die naar Zoppot waren gekomen ter gelegenheid van een internationaal jazz festival. De moeilijkheden begonnen toen aan een aantal jongelui toegang tot een nachtclub werd ontzegd. Er is een aantal arrestaties verricht. Negenentwintig politieke delinquenten zyn of worden nog deze maand in vryheid gesteld. Het betreft hier delinquenten, die wegens oorlogsmisdaden tot twintig jaar gevangenisstraf zyn veroordeeld. In de maand augustus volgen er nog acht en in de loop van de daarop volgende maanden van dit jaar tien. Het grootste deel van de „twintigjarigen" komt hiermede dit jaar vry. Ter bestryding van de woningnood zal de vergoeding, die wordt gegeven wanneer men zyn huis geschikt laat maken voor in woning, worden verhoogd van 400 tot 800 gulden. Hiermede wordt de regeling van 1948, waarby dus 400 gulden werd gegeven, meer aangepast aan de tussen 1948 en 1957 gestegen kosten. Degenen, die in een kleiner huis gaan wonen om een groter gezin te helpen, krij gen eveneens vergoedingen. De verhuiskosten komen voor rekening van rijk of gemeente, een bepaald bedrag wordt uitgetrokken voor inrichtingskosten en bij opslag van een teveel aan meubelen, die niet in een kleiner huis kunnen worden geplaatst, zal ook een vergoeding worden gegeven. Deze nieuwe regeling zal binnen niet al te lange tijd van kracht worden. Van onze correspondent in Parijs Als gevolg van indiscreties in twee links georiënteerde weekbladen France-Ob- servateur en Demain zijn gisteren de geruchten bevestigd, die in politieke krin gen in Parijs al enige dagen circuleerden met betrekking tot geheime onderhande lingen over een einde van de Algerijnse oorlog, die onlangs tussen een speciale boodschapper van het ministerie van Bui tenlandse Zaken en een drietal Fellagha- leiders zijn gevoerd. Het contact moet zijn gelegd -op een vakverenigingscongres in Tunesië, waarheen van beide zijden „ob- servateurs" waren afgevaardigd. Een jon ge Franse diplomaat, de 32-jarige Goeau- Brissonnière, lid van het kabinet van Christian Pineau, was met voorkennis van premier Bourgès-Maunoury uit Parijs afge zonden terwijl twee vooraanstaande rebel len-leiders, Yazid en Lamine Debaghine. speciaal uit Algerije waren overgekomen. Of dit officieuze contact intussen tot enige positieve resultaten heeft mogen lei den gelooft men helaas te moeten betwijfe len. Een deel van de Franse regering, spe ciaal van de rechtse vleugel der meerder heid. wenst de strijd in Algerije blijkbaar nog altijd voort te zetten en van die kant zou het succes van deze ontmoeting dan ook bewust zijn getorpedeerd. Met name wordt de arrestatie op een Parijs vlieg- j veld van de Tunesische advocaat Chaker enkele dagen geleden in direct verband met deze geheime onderhandelingen ge bracht. Chaker zou namelijk door de Al gerijnse onderhandelaars zijn opgedragen het oordeel te vragen van zijn cliënt, de gevangen Algerijnse Fellagha-leider Ben Bella. Door de arrestatie is men er zeker in geslaagd in politieke kringen de nodige argwaan te wekken, waardoor de onder handelingen moesten worden afgebroken. Op het moment dat het Franse parlement vandaag moet stemmen over de uitzonde ringsmaatregelen in verband met de strijd tegen het Algerijnse terrorisme, waaraan de regering-Bourgès-Maunoury zijn voort bestaan heeft verbonden, vraagt men zich af, welke invloed de onthulling van deze geheime onderhandelingen met de Alge rijnse rebellen zal hebben. Over het alge meen heerste vanmorgen echter nog de in druk, dat de regering het nog wel lukkn zou opnieuw door het oog van de naald te kruipen. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft een brief gezonden aan de bij het conflict tussen tandartsen en ziekenfondsen betrokken partyen. Hy stelt daarin voor, te besluiten tot het benoemen van een commissie van bindend advies. De minister neemt aan, dat de tandartsen bereid zijn hun werkzaamheden voor de fondsen te hervatten op het moment, waar op de commissie van bindend advies in haar geheel is benoemd. De honorering zal dan gedurende de periode, waarin het bindend advies wordt voorbereid, geschie den op de voorwaarden, welke alsnog door de adviseurs zullen worden vastgesteld, met terugwerkende kracht tot de datum, waarop de medewerking aan de zieken fondsen is hervat. Gedurende deze periode zal een voorschotregeling gelden, gelijk aan die, welke vóór 1 april gold. Beide partijen benoemen elk twee per sonen als leden van de commissie van bindend advies. Deze vier personen moe ten tot overeenstemming komen omtrent de keuze van een vijfde, die als voor zitter zal optreden Gelukt dit binnen veer tien dagen niet, dan wordt de keuze van de vijfde persoon gevraagd aan de presi dent van de Hoge Raad. Gedurende de periode, waarin de scheids lieden hun bindend advies voorbereiden, zullen partijen hun onderhandelingen voortzetten over de rechten van de ge saneerde verzekerden, die tijdens de con tactloze periode de halfjaarlijkse controle hebben moeten laten verlopen, over de tandheelkundige controle en over eventuele andere wensen, welke bij een van de par tijen nog mochten leven. De commissie dient haar bindend advies binnen drie maanden uit te brengen. De minister geeft dringend in overweging een oplossing op deze grondslag te aan vaarden en niet opnieuw in discussie over details te treden. Hij verwacht antwoord voor 24 juli. Moch dit voorstel geen alge mene instemming vinden, dan zal hij geen pogingen tot bemiddeling meer doen. LONDEN (Reuter) - In Londen is woens dag door de leiders van de Britse Labour- partij een nieuw plan voor socialisatie ge publiceerd. Zij wensen nationalisatie van de staalindustrie en de transportonderne mingen (zoals bekend hebben de conserva tieven, toen zij in 1951 aan dr macht kwa men, zowel de staalindustrie als de trans portondernemingen, die door de socialis ten waren genationaliseerd, weer aan de vroegere eigenaars teruggegeven) en staatscontrole op 500 Britse ondernemin gen, die gezamenlijk een kapitaal van meer dan 2Vz miljoen pond sterling verte genwoordigen en de Britse economie be heersen. Het plan zal besproken worden op het congres van de Labourpartij, dat in ok tober gehouden zal worden. BOSTON (Reuter) Een toestel van de Air France, dat in de afgelopen nacht uit New York is vertrokken voor een vlucht over de Atlantische Oceaan, seinde kort na het opstijgen, dat zich aan boord een bom bevond. De kustwacht te Boston die dit' meldde, heeft medegedeeld, dat het vliegtuig naar het vliegveld Logan te Boston Is gediri geerd. Twee vliegtuigen van de kustwacht zijn opgestegen om het Franse toestel te begeleiden. (AFP) Het vliegtuig is vanmorgen vroeg veilig in Boston geland. De onge veer zeventig inzittenden moesten vlug uitstappen en de politie is terstond met een onderzoek begonnen. Donderdagavond werd het kantoor van de Air France in New York opgebeld door een onbekende vrouw, die meedeelde, dat zich een bom in een toestel van de Air France bevond. Daar de Air France niet wist in welk toestel, gaf zij het toestel dat uit New York vertrokken was opdracht te Boston te landen. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM De Eerste Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over de wetsontwer pen tot verhoging van sociale uitkeringen ter compensatie van de komende huurver hoging. Daaruit blijkt dat vele leden van mening zijn, dat de voorgestelde verho gingspercentages tamelijk krap zijn bere kend. In het bijzonder is dit huns inziens het geval wat betreft de rentetrekkers, die hun rechten ontlenen aan de bepalin gen der Invaliditeitswet. Voorts wezen zij er op, dat ook de grote gezinnen met niet- verdienende kinderen door de voorgestel de verhoging der kinderbijslagen geen volledige huurcnmpensatie zullen ontvan gen. Vele leden merkten op, dat de grote gezinnen veelal gedwongen zijn een wo ning te huren, waarvan de huurprijs ho ger ligt dan die van een woning voor een gezin met twee kinderen. Zij vroegen of de regering bereid is, eventueel alsnog een herziening van de verhogingen der kinder bijslagen voor te stellen, indien zou blij ken, dat inderdaad de lasten der grote ge zinnen in belangrijke mate zouden blijken te zijn toegenomen, ondanks de toeken ning van de compensaties. La Rochefoucauld: Wijsheid bestaat in het kennen van zijn dwaasheden. Op de Strevelsweg te Rotterdam, op de oversteeknlaats bij de Dordtselaan, is de 82-jarige M. J. de Looze uit de Gemert- straat, die weifelend overstak, door een personenauto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. De 74-jarige heer M. de Graaf van de Spaansebocht te Rotterdam, die woens dag in gedachten verzonken op de spoor wegovergang aan de Laanslootseweg tegen de locomotief var. een rijdende goederen trein liep, is in het Westerziekenhuis aan de opgelopen verwondingen overleden. Te Nieuw Helvoet is de 6-jarige Alie Snoeij, toen zij met haar jongere broertje speelde op de Rijksstraatweg door een passerende autobus aangereden. Zij was vrijwel op slag dood. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om jj het leven gekomen 624 personen, van wie 119 kinderen. PARIJS (AFP) Polen heeft op het ogenblik 140 gevangenissen, waarin vijf tigduizend mensen gevangen zitten, aldus heeft het hoofd van het Poolse gevangenis wezen, Wladvslaw Jura, woensdag be kend gemaakt. Hij zei, dat het gevangenisstelsel sinds vorig jaar geheel is gewijzigd en in over eenstemming gebracht met de desbetref fende resoluties der UNO. Ook is het ad ministratieve personeel van de gevange nissen gezuiverd, waardoor bijna zesdui zend functionarissen zijn ontslagen, van wie enige zelfs gerechtelijk zijn vervolgd. De gevangenen hebben voortaan recht op geestelijke bijstand van un keuze. Zij krijgen goede voeding en medische verzor ging, kunnen boeken te leen krijgen en lezingen volgen. Washington niet verrast WASHINGTON (Reuter) In welinge lichte Amerikaanse kringen woidt naar aanleiding van de mededeling omtrent een mislukte staatsgreep in Egypte gezegd, dat dit nieuws geen algehele verrassing is. Men had de laatste twee dagen reeds ge tracht, een bericht bevestigd te krijgen, volgens hetwelk twaalf persenen waren gearresteerd wegens een beweerde samen zwering nm nresiden* Nnsser door gene raal Naguib te vervangen. NEW YORK (Reuter) - Naar gemeld wordt heeft zich aan boord van de Amerikaanse onderzeebootjager Somersworth, ter hoogte van Long Island, een ontploffing voorge daan, waardoor drie opvarenden zijn om gekomen en drie ernstig gewond werden. Volgens de Amerikaanse kustwacht is er geen brand uitgebroken op de Somers worth. Het schip is ook niet gezonken. Later is door een woordvoerder van de Amerikaanse marine gezegd, dat de ge wonden door het passagiersschip Queen Mary ter behandeling aan boord zijn ge nomen. Zij zouden naderhand door een Amerikaans marineschip overgenomen worden. CAïRO (Reuter/UP/AFP) In Caïro is officieel de arrestatie bekend gemaakt van veertien voormalige officieren en ex- oppositieleiders, beschuldigd van het be ramen van een staatsgreep en een plan om president Nasser en zijn ministers tijdens een kabinetszitting te vermoorden. De veertien mannen behoorden tot een geheime organisatie die zich „De verdedi gers der rechtvaardigheid" noemde. On der hen bevonden zich oud-minister Salah Eddin (Buitenlandse Zaken) en oud vice-minister Fattah Hassan (Binnenlandse Zaken) uit de tyd van Faroeks regiem On'"er de andere deelnemers aan het kom plot waren zeven voormalige hoofdoffi cieren, twee lagere officieren en vyf bur gers. De samenzweerders waren van plan, ex-president Naguib weer aan de macht te brengen. Ex-minister Salah Eddin van de ontbonden Wafdpartjj zou premier worden, als de opzet gelukt was. Reeds verscheidene weken circuleerden in Egypte geruchten omtrent rrestaties van verscheidene prominenten -Tie Nasser onvriendelijk gezind zouden zijn. De veer tien mannen zouden reeds in april *ear- resteerd zijn. Nasser was toen reeds enkele maanden op de hoogte van hun komplot, maar zou toen niet over voldoende be wijzen beschikt hebben om ien voor het gerecht te dagen. Een officier, die zelf aan het komnlot deelnam, zou de regering op de hoogte gesteld hebben van het verraad. De moordplannen Een der gearresteerden, Islam Boely, zou hebben bekend, dat men van plan was president Nasser in een hinderlaag met machinegeweren te doden of anders in zijn werkkamer met een revolver, voorzien van een geluiddemper. Doch lok dit plan werd weer verlaten. Ten kwam tenslotte overeen dat een groep officieren eind april gedurende een kabi netsvergadering het presidentiële paleis zou binnendringen en de gehele regering zou vermoorden. Drie gearresteerden hebben schuld be kend. onder wie Abdel hamid el Islam Bouly, secretaris voor perszaken van Salah Eddin. toen deze nog minister was. De zeven hoofdofficieren werdf i volgens de officiële bekendmaking „wegens hun gedrag tiidenc militaire acties" reeds in november van vorig jaar, ten tijde van de Frpr.c-T>-;+se actie in de Suezkanaalzone, ontslagen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1