Nijmegen „Vierdaagsestad" Haarlem en Amsterdam gaven elkaar niets toe: zeven-zeven NCB-elftal versloeg Incogniti in Haarlem met zes wickets Nederlandse Tourploeg in Olympisch Stadion hartelijk gehuldigd Deelnemers met groot enthousiasme in vol Goffert-stadion toegejuicht Pinguins moest het kampioensfeest uitstellen Gerrit Schulte gaf de jeugd een lesje Renault Frégate 5 fAET OE HEESTE Vierdaagse in Apeldoorn Oostenrijkse voetballers voelen zich gegriefd Om de Europese bridge- karnpioenschappen Kolonel Scharroo tegen teamsport bij Spelen DE SOFTBALC O MPETITÏE De Kaagweek Programma kon maandag vlot worden afgewerkt Gonzales won „Toernooi der kampioenen" Grote belangstelling voor golfkampioenschap GARAGE „DEN HOUT" DINSDAG 23 JULI 1957 ADVERTENTIE macci VERMICELUSOEP PER ZILVERZAKJE Nijmegen is weer Vierdagen-stad. Met extra treinen, vele bussen en talloze mili taire trucks zijn ze maandag in de Keizer Rarelstad aangekomen, de vele tienduizen den die het legioen van Breunese vormen. Een legioen, dat niet slechts bestaat uit de ruim 13.000 wandelaars, die zich ditmaal hebben aangemeld, doch waartoe ook dë duizenden „oudgedienden" behoren, de fa milieleden en de kennissen van de tippe laars, alsmede de velen die elk jaar in de laatste week van juli zo maar naar Nijme gen komen, omdat het dan „Vierdaagse" is. In de middag begon het al. De „ouver ture" was, de traditie getrouw, de lan ding van de Belgische parachutisten die werd bijgewoond door de ambassadeur van België, de heer F. X. Baron van der Stra ten Waillet. Voor een van die paratroepers, soldaat Balthazard, had die dropping een triest slot. Hij kwam ongelukkig terecht en brak een been. Per ziekenwagen werd *j naar zijn woonplaats vervoerd. Het was amper half drie, toen de eerste Belg landde in de Ooypolder aan de Waal. Toch stonden toen al de toeschouwers rijen dik op de machtige Waalbrug en aan de voet van het Valkhof opgesteld. Zij bleven bijna drie kwartier wachten tot het Bel gische transportvliegtuig de laatste ronde had gemaakt. Toen keerden de belangstel lenden terug naar de binnenstad van Nij megen. Een binnenstad die feestelijk aandoet deze week. En niet alleen omdat het er druk is van de mensen, die veel meer doen dan lopen en kijken, maar vooral door de fleurige „aankleding" van de huizen en de straten natuurlijk, de groene vlag met het oranje kruis, al dan niet voorzien van de klimmende leeuw het emfcleem van de NBvLO, die deze marsen organiseert waaien op bijna alle hoeken van straten. Maar ook de dundoeken van de op deze Vierdaagse vertegenwoordigde landen en dat zijn er maar liefst twaalf kan men overal op straat aantreffen. Internationaal was ook de vlaggenpara- de, die in de avond in het prachtig gelegen Goffertstadion werd gehouden. Het was een kleurrijke, sfeervolle ceremonie; geest driftig ontvingen de ruim 30.000 toeschou wers de binnenkomende groepen. Enthou siast waren ook de niet aan het défilé deel nemende wandelaars op de tribunes over de perfecte geweer-exercitie van de Adel borsten, de mariniers en de matrozen. Een bijzonder hartelijk applaus kreeg het klei ne groepje van Israel, dat met amper twin tig man defileerde. Toen werden de vlaggen gehesen. De ,,Brabangonne" weerklonk en de Belgische vlag ging omhoog. Daarna volgden de na tionale hymnen van Canada, Duitsland,- Frankrijk, Engeland en de andere deelne mende landen. Twaalf in getal. Een ori- De vierde Vierdaagse van de NWB, waaraan 900 wandelaars deelnemen ver deeld in 17 groepen, is maandagavond in Apeldoorn geopend met het hijsen van de vlaggen en het défilé van de deelnemers en deelneemsters voor het gemeentebe stuur van Apeldoorn. De plechtigheid had op de markt plaats onder bijzonder grote belangstelling van de Apeldoornse bevol king Na de opmars van de wandelaars heeft de secretaris van de NWB wegens verhindering van de voorzitter een kort begroetingswoord uitgesproken, waarin hij een extra welkomstwoord richtte tot de groep van negen Hongaren. VIERDAAGSE APELDOORN - le en 2e dag DE VIERDAAGSE «otfiderlo Arnhem gineel en bijzonder fleurig vlaggenspel ging hieraan vooraf. Daarna was het festijn ten einde. Dinsdagmorgen vroeg zijn 12.051 wande laars begonnen aan de Vierdaagse afstands marsen van Nijmegen. Aanvankelijk had den 13.177 deelnemers en deelneemsters voor de tochten ingeschreven, maar 1039 van hen hebben zich niet tijdig gemeld, terwijl 87 anderen vanmorgen niet zijn gestart. Vorig jaar namen 11.600 wande laars aan de marsen deel. De eerste tocht gaat door de Betuwe. In de vroege ochtenduren regende het en om streeks negen uur was de hemel nog steeds bedekt. De Oostenrijkse kampioensvoetbalclub Rapid heeft zich eigener beweging terug getrokken uit het toernooi om de Mitropa- beker uit protest tegen de onsportieve hou ding van de Joegoslavische ploeg Vojvo- dina. Volgens officials van Rapid werd het Oostenrijkse elftal tijdens zijn verblijf in Joegoslavië aan het einde vaan de afge lopen week niet ontvangen en ook verder aan zijn lot overgelaten. Rapid werd zondag in Novisad door Vojvodina met 4-1 geklopt in een revan chematch 2de ronde Mitropa-beker toer nooi. De eerste ontmoeting tussen beide clubs in Wenen was door de Oosterijkers gewonnen met 3-0. Volgens de voorschriften was een derde en ditmaal beslissende wedstrijd tussen beide elftallen noodzakelijk om te kun nen komen tot een beslissing voor deel neming in de finale. Voor de Europese bridgekampioenschap- pen, die van 20 tot en met 31 augustus in Wenen worden gehouden, hebben de vol gende landen ingeschreven: Open series heren: België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Nederland, IJsland, Ierland, Italië, Libanon, Noorwegen, Polen, Spanje, Zweden, Zwit serland en Oostenrijk. Dames: België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Nederland, Ierland, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Oostenrijk. Op de vergadering van het Int. Olym pisch Comité, die in september zal worden gehouden in Sofia, zal een voorstel worden behandeld van onze landgenoot kolonel P. W. Scharroo om de teamsport te schrappen van het programma der Olympische Spelen. Kolonel Scharroo acht dit gewenst met het oog op de noodzakelijke inkrimping van het programma, maar meer nog als een middel om het nationalisme te bestrijden, dat een gevaar kan worden voor de Olym pische Spelen en dat het handhaven van de amateurbepalingen steeds meer zal bemoei lijken. Ten gemeentehuize heeft na de officiële opening een ontvangst voor de afgevaar digden van de NWB door het gemeente bestuur plaats gehad. Tijdens deze ont vangst merkte burgemeester Des Tombe o.a. op dat hij ervan overtuigd is dat de Apeldoornse Vierdaagse blijvend zal zijn. Omdat er altijd mensen zijn die in een rustige omgeving willen wandelen enkel on alleen om van het natuurschoon te kunnen genieten. De heer H. C. Runde, secretaris van de NWB was eveneens van mening dat de NWB-Vierdaagse niet meer zal verdwijnen, maar hij merkte daarbij °P dat er momenteel op hoog niveau be sprekingen gaande zijn om met de organi satoren van de Nijmeegse Vierdaagse tot overeenstemming te komen. Besprekingen, die mogelijk tot gevolg kunnen hebben dat de Vierdaagse in Apeldoorn en in Nijmegen op verschillende data worden gehouden. Voor de vierdaagse in Apeldoorn zijn dinsdagmorgen tussen 6 en 8 uur 919 wan delaars gestart. De oudste deelnemer is de heer C. de Boer uit Amersfoort, hij is 74 jaar. De klimatologische omstandigheden zijn voor de deelnemers zeer gunstig. Ondanks de goede verwachtingen is het Haarlemse vertegenwoordigende softbal- negental er in de stedenwedstrijd tegen Amsterdam niet in geslaagd beslag te leg gen op beide winstpunten. De Haarlemse ploeg stelde vooral aan slag teleur en slechts de HHC-speelster Tineke Andrea slaagde er in drie honkslagen te plaatsen tegen de sterke Amsterdamse werpster Kuin. Ondanks dikwijls voortreffelijk honklopen van de Pinguins-achtervangster Nijssen kwam het einde met een punten verdeling (7-7), welke uitslag de verhou ding in het veld uitstekend weergaf. Deze week staan wederom een tweetal evenementen op het programma, want na dat de vereniging HCK reeds zaterdag avond om zeven uur op het Bloemendaal- terrein aan de Brederodelaan te Bloemen- daal tegen het sterke Amerikaanse softbal- negental „The Cornets" uit Wiesbaden (Duitsland) zal zijn aangetreden, zal boven dien zondag 28 juli eveneens des avonds om zeven uur op het Bloemendaal-terrein een officieel Nederlands negental de strijd tegen deze Amerikaanse tegenstandsters gaan aanbinden. Het Nederlandse negental is op enkele plaatsen bijzonder verrassend samenge steld, ofschoon de huidige samenstelling, gezien de prestaties van de speelsters dit seizoen, zeker geen verzwakking betekent. Het tweede honk zal bezet worden door de HCK-speelster Jane Honing, terwijl als werpster de Amsterdamse VVGA-speelster Maartje Kuin is opgesteld. Door deze wij zigingen is het Nederlandse verre veld voor deze ontmoeting bijzonder sterk op gesteld, hetgeen tegen deze zeer slagvaar dige Amerikaanse ploeg ongetwijfeld grote voordelen heeft. De volledige samenstelling is: werpster: M. Kuin (VVGA); achtervangster: R. Nijs sen (Pinguins); eerste honk: T. Andrea (HHC); tweede honk: J. Honing (HCK); derde honk: I. Burger (Pinguins); korte stop: B. van Beymerwerdt (HCK); linker- veld: F. van Veen (Schoten); middenveld: D. Houtison (Catchers); rechterveld: R. van Weel (TIW). Reserves: T. van Slooten (HCK); R. Groe- newoudDe Haas (HHC); P. Reyinga (Pin guins); R. Vermaat (Pinguins) en E. ter Meulen (HHC)., De competitie Hoewel het Pinguins-negental nog slechts een enkel winstpunt nodig heeft voor de nationale titel, kon het kampioensfeest de afgelopen week nog geen doorgang vinden, aangezien het negental van O VVO in de eerste klasse competitie voor de tweede keer verstek liet gaan. Ofschoon de om standigheden wellicht voor deze vereniging moeilijk zijn, wordt het nu toch wel nood zakelijk dat door de Nederlandse Dames Softbal Bond tegen dit wegblijven maat regelen worden getroffen, aangezien de competitie in de hoogste klasse hierdoor zeer stagneert, terwijl het bovendien zeker niet bevorderlijk is voor een goede propa ganda van deze sport. De eerste klasse competitie slagneerde deze week bovendien nog omdat door het slechte weer de ontmoeting S.C. Haarlem tegen Rooswijk in de derde innings met een 4-3 voorsprong van de Beverwijkse dames moest worden gestaakt. Bovendien kon de ontmoeting tussen HHC en TYBB dinsdagavond in verband met de steden- ontmoeting Haarlem tegen Amsterdam geen doorgang vinden. Ondanks de bijzonder slechte weersom standigheden speelden de negentallen van HCK en Schoten toch nog een wedstrijd van vijf innings, hetgeen reglementair vol doende was. De Kin'neim-dames waren in deze wedstrijd slagvaardiger en de ruime 6-0 overwinning van HCK was dan ook volkomen verdiend. Voor deze week is weer een volledig programma samengesteld en het ziet er nu toch heus naar uit dat het Pinguins- negental donderdagavond op het terrein aan de Kleverparkweg in de ontmoeting legen Sportclub Haarlem beslag zal leggen op de zozeer begeerde titel, ten- :j de Sport club nog voor een verrassing zal zorgen. Het Beverwijkse Rooswijk gaat op visite bij TYBB en heeft zonder twijfel een kleine winstkans, hetgeen tevens betekent dat OVVO uit Amsterdam, welk negental te zwak zal blijken voor het bezoekende HCK, de laatste plaats zal blijven bezetten. Of schoon HHC dit jaar geen beslag meer zal kunnen leggen op de titel, zullen Mien Berendonk c.s. zeker door een zege tegen Schoten proberen in elk geval nog de eer volle tweede plaats te bezetten, hetgeen overigens wel mogelijk moet zijn. De uitslagen waren deze week: steden- wedstrijd: HaarlemAmsterdam 7-7. Eer ste klasse: HCKSchoten 6-0; S.C. Haar lemRooswijk 3-4 (gestaakt); Pinguins OVVO (OVVO niet opgekomen). Voor deze week luidt het voornaamste programma: Eerste klasse: maandag 22 juli TYBBRooswijk; dinsdag 23 juli Schoten HHC, OVVO—HCK; donderdag 25 juli S.C. HaarlemPinguins. Tweede klasse A/B: maandag 22 juli THB—HHC 2, TIW—HCK 2, Pinguins 2— DCG; dinsdag 23 juli Schoten 2RCH; donderdag 25 juli EDOHCK 3. In de derde klasse A legde het DSS- negental beslag op de kampioenstitel, welk goede voorbeeld door HCK 4 in de derde klasse B werd gevolgd, zodat deze beide negentallen het volgende seizoen in de tweede klasse zullen uitkomen. Het Engelse touringteam, de Incogniti, hebben gisteren aan de Spanjaardslaan in Haarlem geen overweldigende indruk ach ter gelaten. Hoewel het op papier niet sterke N.C.B.-elftal een vrij gemakkelijke overwinning behaalde, wil dit echter nog niet zeggen, dat deze Engelsen het Neder lands elftal in Den Haag niet meer dan voldoende partij zullen kunnen geven. Het was bijna voor allen de eerste dag op een matting wicket en zij hadden het ongeluk dat zij Bosman (Quick, H) in bijzondere vorm aantroffen. In minder dan geen tijd had hij drie batsmen clean bowled, waar van twee in één over. BELGIë-GROOT BRITTANNIë. De ont moeting België-Groot Brittannië voor de halve finale van de Davis Cup competitie (Europese zone) is door België gewonnen met 3-2. In tegenstelling met zondag stond er op de derde dag een vrij harde wind en kon het programma vlot worden afgewerkt. De teamwedstrijd in de Regenboogklasse tus sen Holland en Friesland leverde een gro te overwinning voor de Hollanders op en in de Valkenklasse wist Tandjung Priok een puntenvoorsprong op De Kaag te ne men, maar in de Pampusklasse zag Cura- qao kans de opgelopen achterstand geheel weg te werken en de leiding te krijgen met 5 punten voorsprong op De Kaag. De uitslagen waren ads volgt: Tandjung PriokDe Kaag Valkenklasse: 1. White Coat, Van den Elshout, De Kaag: 2. Orkaan, Van den Eyk, Tandj. Priok; 3. Barry 3, Paauw, Tandj. Priok; 4. Samalona. Redeker, Tandj. Priok; 5. Boroer, Velthuys, De Kaag; 6. Whippet, Somberg, Tandj. Priok; 7. Orca, Poorschodt, De Kaag; 8. Nixe, ir. Herfst, De Kaag. Tandj. Priok 21 p., De Kaag 15,1 p. HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. Cadans, Bakker, Hol land; 2. Meteoor, Gebuis, Holland: 3. Toreadoor, Kist, Holland; 4. Beneventum, Hofland, Holland; 5. Bruiser, De Wilde, Friesland; 6. Algri, Alber- da, Friesland; 7. Dolfijn, Vrolijk, Friesland; Hu- manna, Zijlstra, Friesland, opgegeven. Holland 26.1 p., Friesland 9 p. Vliegende Hollanderklasse: 1. Mustang. J. Kraan. Oude Wetering; 2. Brave Hendrik, Blok, Den Haag; 3, Fontissa, Bierman, Amsterdam. 12 m2 klasse A: 1. Meteoor, B. Kraan, Oude Wetering; 2. Rakker, Van Wijk, Woubrugge; 3. Spotvogel, Guldemond, Leiden. 12 m2 klasse B: 1. De Watergeus, G. Gulde mond, Leiden; 2. Mack the Knife, Van der Lin den jr., Hilversum; 3. Zwaardvis, Udo, Amster dam. Finnjollenklasser 1 Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong, Rotterdam; 2. Douwe Aukes, De Boer, Rotterdam: 3. Boisot, Macnor, Amsterdam. Olympiajollenklasse A: 1. Flossie, Lasage. Am sterdam: 2. Witte Raaf, Willems, Amsterdam; 3. Daisy, ir. Van Moordt, Den Helder. Olympiajollenklasse B: 1. Moeders Angst, Alofs, Naarden; 2. Swiftsure, Hinnen, Hilversum: 3 Ockeloentje, Ockers, Hilversum. Vrijheidsklasse Bl:r.l, Toy, Van-Hofssen, Was senaar: 2. Gaviota, Driessens, HarpijG£.);. 3. Beata, Kesting, Utrecht. Vrijheidsklasse B2: 1. La Bonanza, mej. Ba- rendse, Amsterdam; 2 Scandal, mej. Westen, Leiden; 3. La Paloma, Nijhof, Haren (Gr.). Sternklasse: 1. Glasaal. mej. Van der Stadt. Zaandam; 2. Crazy, Van der Winden. Amster dam; 3. Noreg'. Anions, Zaandijk. 16 m2 Streepk'asse A: 1. Tilicum, Bol, Aals meer; 2. John William, Siebrand. Kampen; 3. Akidi, Van der Horst, Amsterdam. 16 ni2 Streepklasse B: 1. Flits, Van der Kooy, Den Haag: 2. Kris-Kras, Ozinga jr., Rotterdam; 3. Ciconia, Ter Horst, Scheveningen. CuracaoDe Kaag Teamwedstrijd in de Pampusklasse: 1. Opti mist, Welbergen. Curacao; 2. Poele Poele, Talma, Curacao; 3. Lethe, De Steur, Curacao; 4. Water vogel. Ouwerkerk, De Kaan: 5. Gouwzee, mevr. Bielderman, Curacao; 6. Stern. Butzelaar, De Kaag; 7. Eider, Van der Horst, De Kaag: 8. Grutto, Cosyn, De Kaag. Valkonklasse Al: 1. 't Spul. Kirkenier, Heilo; 2. De Polle, Wester, Woubrugge; 3. Bounty 2, Rolf van der Baumen, Den Haag. Valkenklasse A 2: 1. Jaxeur. Prins, Oud-Loos- drecht; 2. Heroique, mr. Mulder, Grouw; 3. Wa tergeus, Goudriaan, Voorschoten. Vrijheidsklasse A: 1. Pietepit, Hellema, Koog a. d. Zaan; 2. Tjitjak, gebr. Tepe, Gouda; 3. Keep Steady Iv, Neleman, Rotterdam. Valkenklasse B: 1. Moustache, De Wit, Den Haag; 2. TTL, Van Asselt, De Kaag; 3. Onrust, Bouman, Honselersdijk. Drakenklasse: 1. Vanguard, Warners, Amster dam; 2. Puzzle 3, Van Wijk, Woubrugge; 3. Joy, drs. Bier, Hilversum. Regenboogklasse 1: 1. Toreadoor, Kist, Den Haag: 2. Jan Caroussel, dr. Van der Hulst, Hil- legom; 3. Duke, Van der Velde, Den Haag. Regenboogklasse 2: 1. Beneventum, Hofland, Rotterdam; 2. Saendin, De Wit, Heilo; 3. Eelko, Bergsma, Voorburg. 16 m2 Puntklasse: 1. Magdrieja, Spaargaren, Aalsmeer: 2. Schillebil, Kamerling, Den Haag; 3. Tigger, Van der Honert, Leiden. Pampusklasse A: 1. Westeinder, De Ruijter, Heemstede; 2. De Wervelwind. Biesot jr., Oegst- geest; 3. Poele-Poele, mej. De Waard, Wassenaar. Pampusklasse B: 1. Watergeus. Pauli, Den Haag: 2. Waterlooper, mej. Smeenk, Santpoort. 12 voetsjollenklasse A: 1. Waterbaby, A. W. Reijers, Sassenheim; 2. Kaagbaby, H. M. Reijers, Sassenheim; 3. Optimistje, mej. Krebbers, Aals meer. 12 voetsjollenklasse B: 1. Andie, Nieuwenhui- zen jr., Zaandam; 2. The Squares, De Koster, Wassenaar; 3. Phoenix, Stapel, Rotterdam. 12 voetsjollenklasse C: 1. Boreas, De Wit, Zaan dam; 2. Donald Duck, mej. Witzen Geijsbeek, Blaricum; 3. Madamke, mej. Van der Giessen, Oegstgeest. Jeugdklasse A: 1. Mi Querido, De Winkel. Rot terdam; 2. Thunderjet, Rijks, Rotterdam; 3. Bil ly, Albers, Rotterdam. Jeugdklasse B: 1. Kruimeltje, Ozinga, Rotter dam; 2. Roodgatje, mej. Van Kampen, Den Haag; 3. Kluns. Kerkhoven, Amsterdam. Jeugdklasse C: 1. Elcas, Schut, Rotterdam; 2. Tiko 2, Van Tienhoven, Den Haag; 3. Annemarie 2, Imhoff, Scheveningen. Jngetwijfeld tot groot verdriet van vele Engelsen zijn de grote races van Ascot een Franse aangelegenheid ge worden: eerste werd Montaval (Frank rijk) (tweede van rechts); tweede werd het Franse paard Al Mabsoot (geheel rechts) en derde het Franse paard Tribord (tweede van links). Slechts Baker bleek in staat geruime tijd stand te houden en een gedegen 64 te sco ren; van de anderen kwam alleen Pichard in de dubbele cijfers met 17. Het totaal werd 115. Het N.C.B.-elftal had uitstekend gefield met als hoogtepunten een run out en een vang van Bouwman en een vang van Madsen. Bowlingcijfers: Bosman 5-22 in 15 overs, Dries 2-24 en Wijkhuizen 2-17. Bailey en Onkenhout openden de innings der Hollanders, doch laatstgenoemde was reeds spoedig verdwenen. De Incogniti bleken in hun captain Battcock over een uitstekende bowler te beschikken en vooral de inmiddels ingekomen Bouwman kon zich gelukkig prijzen dat hij diens zwer vende ballen miste. Bailey daarentegen had er onmiddellijk enorm het oog in en sloeg fastbowler Atkins voor 12 in een over. Hij batte voortreffelijk; toen hij op 87 gebowld werd, bedroeg zijn bijdrage 54. Ook Bouw man echter groeide naar zijn vorm en met Madsen samen bracht hij de partijen op gelijke voet. Op dit totaal echter gingen beiden nog uit voor respectievelijk 37 en 17 runs en moest Bregman er nog aan te pas komen om de winning hit te slaan. De bowlingcijfers op dit moment waren: Battcock 2-27 en Mitchell 2-19. Er werd nog tot 6 uur doorgespeeld, waarbij Wijk huizen twee prachtige zessen sloeg, maar van veel belang was dit niet meer. Uit Curagao arriveerden gisteren op Schiphol twee Wèstindische voetballers die door N.E.C. Nijmegen zijn gecon tracteerd. Rechts P. J. C. Koolman (24 jaar), links Moires Juan Sicentini (ZIT jaarJT In het „toernooi der kampioenen", ge organiseerd door Jack Kramer, heeft Hoad in het enkelspel zijn tweede nederlaag ge leden, en wel tegen Trabert, de Wimble- don-kampioen van 1955. Het was een lange party die vijf sets vergde: 6-4, 10-12, 6-2, 3-6, 6-3, en die prachtig spel te zien gaf aan weerszijden. Hoad was de gelijke van de Amerikaan, behalve wat regelmatigheid betrof. Wel licht heeft de houding van het publiek, dat Trabert aanmoedigde, Hoad wat nerveus gemaakt, maar in eik geval is hij meer door eigen fouten verslagen dan door het plaatsen van zijn tegenstander. In alle sets, behalve één, werden voor hem meer fou ten genoteerd dan voor de Amerikaan en hij sloeg herhaaldelijk gemakkelijke bal len in het net. Sedgeman won met 4-6, 7-5, 6-2, 6-2 van Rosewall, Gonzales bleef in drie sets: 6-4, 6-3, 6-4 Segura de baas. Volgens Kramer zal het toernooi een verliespost opleveren, aangezien per dag slechts gemiddeld 2000 toeschouwers de wedstrijden bezochten. Hoad heeft ook zijn laatste wedstrijd in dit toernooi verloren. Ditmaal was het Gonzales, die hem versloeg. De cijfers wa ren: 9-7, 6-4, 3-6, 6-3. Gonzales werd tevens winnaar van het toernooi dat door Jack Kramer was georganiseerd. Het publiek, dat naar Forest Hills was gekomen om de Wimbledonkampioen Le wis Hoad tegen de wereldkampioen der profs, Pancho Gonzales te zien spelen, is niet teleurgesteld naar huis teruggekeerd. Van de enkele fouten die aan het spel van Gonzales kleefden maakte Hoad dank baar gebruik. Zijn keiharde services maak ten echter geen diepe indruk op zijn tegen stander. Slechts eenmaal verloor Gonzales zijn service-game en dat gebeurde in de derde set, die op naam van de Australiër kwam te staan. Gonzales zegevierde in dit toer nooi vijfmaal. Hoad won twee partijen en verloor er drie. Het nationale open-golfkampioenschap, dat dit jaar op 28 juli gehouden zal worden op de baan van de Hilversumse Golf Club, belooft een interessant evenement te wor den. De baan verkeert dankzij de regens van de laatste dagen weer in een goede toe stand en ook de greens zijn wederom per fect. Het is een verheugend feit, dat behal ve de bekende profs zoals Gerry de Wit, Piet Witte, Kees Cramer en Joop Ruhl, ook vele amateurs hebben ingeschreven. In de eerste plaats vermelden wij in dit verband de heren H. W. Jordaan en W. Ch. van Lanschot van de oudere garde, maar ook vele jongeren, zoals J. Eschauzier, F. Wal ler en R. Olland zullen aan dit kampioen schap deelnemen, 36 holes strokeplay. Ondanks het gure weer waren maandag avond toch nog vierduizend verstokte wie- lerliefhebbers naar het Olympisch Stadion in Amsterdam gekomen om de zes Neder landse renners, die de Ronde van Frankrijk uitgereden hebben, te huldigen. Gezeten in twee onen auto's en vooraf gegaan door het muziekcorns „.Tuliana" uit Den Haag, maakten Wim van Est, zijn broer Piet, Gerrit Voorting, Jaap Kersten, Piet de Jongh. Michel Stolker en ploeglei der Kees Pellenaars, hun intocht in het stadion, waar zij werden toegesproken door de directeur van het stadion, de heer D. Bessem en de voorzitter van de KNWU, ör. P. van Dijk. De laatste zei onder meer: „Als het goed gaat is de tour al moeilijk. Gaat het minder goed, dan is hij nog veel moeilijker." Beladen met boeketten bloemen van het stadion en de KNWU reden de renners hierna hun ereronde, waarbij de jeugd zich zoals gewoonlijk -an de tribunes liet af zakken om de favorieten van dichtbij te be'-ijken. Dit draaide uit op een vecht partij tussen een der suppoosten en een p~ar bengels, waaraan de politie een einde moest maken. Na de huldiging werd een nationaal wie- Ierprogramma verwerkt. De wedstrijden om de Grote Tour de France-prijs over 25 km met 22 klassementen werd gewonnen door Vreeswijk, die in de tiende ronde sa men met Piet van Est een kleine voor sprong op de grote groep nam en zeven maal achtereen een klassement won, het geen hem voldoende punten opleverde om in de eindstand de eerste plaats t*> bezetten. Arie van Vliet spurtte vooral in de laatste zes ronden zoveel punten bij elkaar, dat hij op de tweede plaats -eindigde voor Piet van Est. Van de 22 klassementen werd er slechts één door een tourr >nner gewonnen, nl. door Daan de Groot, die ook op de baah aardig uit de voeten kan. Na enkele ronden schrok het publiek, toen Wout Wagtmans, die midden in de groep reed, in de bocht voor de zuidelijke tribune ten val kwam. Wagtmans bleef liggen, terwijl later bleek dat hij een mid- denhandsbeentje had gebroken. Een sprintwedstrijd voor amateurs, waarbij onder meer onze vier kandidaten voor de wereldkampioenschappen aan de start kwamen, was geen zuivere kracht meting, omdat er in ritten van tenminste vnf renners werd gereden. In de finale had Joop Captein het goede wieltje gekozen en werd winnaar. Ploeg omniumwedstrijd voor professio nals eerste onderdeel, tijdrit over 1 km met vliegende start, elke renner rijdt 250 meter. 1. Van Vliet, Schulte, Mahn en Bijs ter 1 min. 4 sec., 2. Derksen, Post, Schot man en Hijzelendoorn 1 min. 4,2 sec. Twee de onderdeel, afvahvedstrijd: 1. Derksen, 2. Van Vliet, 3. Post 4. Schulte, 5. Mahn, 6. Schotman, 7 Hijzelendoorn, 8. Bijster. Derde onderdeel: ploegenachtervolging over 5 km: 1. Derksen. Post, Schotman en Hijzelendoorn 5 min. 17.8 sec., 2. Van Vliet, Schulte, Mahn, Bijster 6 min. 23,4 sec. To taal: 1 ploeg Derksen, 2. ploeg Van Vliet. Achtervolging voor amateurs over 4 km: 1. Gelijk geëindigd Van Bruggen en Van Houwelingen 5 min. 24,6 sec. De amateur-achtervolgers maken het de sportcommissie nie* gemakkelijk. Kam pioen Geldermans, veruit de sterkste ach tervolger, die wij op het ogenblik hebben, is al zeker van uitzending naar de wereld kampioenschappen. Maar voor de tweede plaats zijn drie kandidaten: Van Bruggen; Van Houwelingen en Braat. Nadat woens dag Van Houwelingen met tweetiende se conde voorsprong van Van Bruggen had gewonnen, hetgeen al een vage aanduiding is om tot een definitieve kandidaat te ko men, maakte het tweetal het maandag avond nog moeilijker. Na een bijzonder spannende wedstrijd gingen zij name'ijk precies gelijk over de streep De derde kandidaat, Braat, maakte niet zo'n beste beurt. Hij reed tegen Gelder mans en toen deze na vijf ronden al bijna honderd meter op Braat was ingelopen, reed de Aalsmeerder er niet meer voor, zodat hij in een bijzonder matige tijd in de uitslagen voorkomt. Joop Captein behaalde zijn tweede zege in een handicapwedstrijd over 1000 meter, waarin hij van neet ging en voorgiften van 5 tot 100 meter moest geven. Captein, die de laatste tijd weer regelmatig op de sta- dionbaan traint, groeit naar zijn oude vorm toe en bewees dit ook in deze handicanrit waarin hij zeker 20 meter voor de eind streep al overeind kon gaan zitten. De uit slagen luiden: handicanwedstrijd voor amateurs over 10no meter: 1. Captein 1 min. 9 sec., 2. Legrand 5 m^ter voorgift, 3. Ma- rinus 75 meter voorgift. Achtervolging amateurs over 4 km: 1. Geldermans 5 min. 16,8 sec., 2. Braat 5 min. 42.4 sec. Gerrit Schulte gaf de jongeren in het slotnummer, een it achter handr-ismotoren over 20 kilometer, een lesje. Halverwege 'sprong de Bossenaar, die tevoren van mo tor had moeten verwisselen, naar de twee de plaats achter Mehagnoul, die net Adrie Voorting in een fel duel naar de achter hoede had verwezen. Schulte zette zes ron den voor het einde de beslissende aanval in, die aanvankelijk niet leek te gelukken. Met nog drie ronden te rijden kwam hij toch naast de Amsterdammer en in de voorlaatste ronde ging hii hem zelfs voor bij, maar raakte los van de motor. Met zijn enorme kracht wist Schulte zich te her stellen en ging zegevierend over de streep. ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf ƒ7.990. FISCHERKELLER De Keulenaar Fischerkeller heeft op een circuit in Saar land het kampioenschap van Duitsland op de weg voor amateurs gewonnen. Hij reed de 184 kilometer in 5 uur 7 minuten.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7