Minister Dulles wordt vandaag in Londen verwacht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Beraad inzake ontwapening en het Nabije Oosten HET WEER Raadsel van de Paleisstraat Guatemalaanse president door lid van zijn garde gedood Suiker van heden af negen cent per kilo duurder Tien doden in het verkeer ee MORRIS l?efore//ot/ét//// Na zware strijd om geestdrift voor communistische Arbenz uit te bannen Verkiezingen tonen Perón's aanhang Begroting Haarlem heeft tekort van vijf miljoen Canada gaat minder immigranten opnemen Westelijke wind Nek-aan-nek-race met de „Volksradicalen" Overeenkomst tussen Zuid en Midden-Sumatra Het woord is aan Verkeersongelukken DIT JAAR: 660 DODEN Papieren van de sultan van Oman lijken te stijgen Nieuwe waarschuwing aan de rebellen uitgeworpen Oost-Java vandaag naar de stembus 72e JAARGANG No 16 MAANDAG 29 JULI 1957 302e JAARGANG No 169 Qr0te Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damïate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Binnenkort verhoging van gas- en elektriciteitstarieven De zojuist aangeboden ontwerp-ge- meentebegroting van de gemeente Haar lem voor het jaar 1958 sluit met een tekort van 5.370.000 gulden. Ter dekking van dit tekort wordt ook dit jaar weer een beroep gedaan op een gedeelte van de saldi- reserves. Het tekort is ontstaan door een stijging van de uitgaven van 2.713.000 gul den, waarby de inkomsten zijn achterge bleven. B. en W. van Haarlem wijzen er in de toelichting die de ontwerp-begroting ver gezelt op, dat het geraamde tekort gunstig is beïnvloed doordat rekening is gehouden met de toekomstige verhoging van gas- en elektriciteitstarieven, waarvoor nog voorstellen bij de raad moeten worden in gediend en waarvan de netto-opbrengst wordt geraamd op 956.000 gulden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de pagina's 4 en 9. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL: 717162 MOTOROVERALLS VALHELMEN De Canadese minister van Immigratie Heeft bekendgemaakt dat in de tweede helft van 1957 slechts immigranten met een arbeidscontract of zij, die familieleden >n het land hebben, zullen worden toege laten. Het doel van deze maatregel is de ;m-rigrai?tenstroom in overeenstemming te brengen met de opname-canaciteit van Canada De minister zei dat de beperking met het aantal beschikbare wonï-o-cn. De maatregel wordt 1 augustus van kracht. In de toekomst zal er scherp op worden gelet dat de werkgever, die een adspirant- immigrant een betrekking belooft, deze be lofte ook kan houden. In tweede instantie zal worden onderzocht of de werkgever, door zo te handelen, niet een Canadees of een reeds in Canada zijnde immigrant of vluchteling een mogelijke betrekking ont houdt. Pas als aan deze twee voorwaarden is voldaan, zal een immigratie-visum wor den verstrekt. Aan het begin van het volgende jaar zal de Canadese regering zich beraden of deze immigratie-politiek moet worden voort gezet. De Canadese minister verwacht niet temin dat het aantal immigranten dit jaar dicht bij het record van 1953, 400.870 per sonen, zal komen. (UP) cofïxxxxxxxxxxxxxxxxxx* i x x xxxcccccccocorxxxx* oo VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Enkele opklaringen, maar ook enkele verspreide buien. Over wegend matige westelijke wind. Dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. <j Volledige weerrapporten op pagina twee x«»v^xx>ooooooocc*xccococccoccooccoooocccoó DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA s Op de Loosdrecht.se plassen is zaterdag de „Nieuw Loosdrechtweek" begonnen. Tegen een hemel vol wolken jagen over beschuimde golven de Valken. (Van onze correspondent in Londen) Het bericht, dat de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Dulles, vandaag in Londen zal aankomen, heeft in Londen een grote politieke bedrijvig heid teweeg gebracht. Officieel heet het, dat Dulles' bezoek slechts ten doel heeft met de Britse premier McMillan en de Amerikaanse afgevaardigden besprekin gen te voeren over de ontwapenings voorstellen, die ter tafel liggen. Het is echter geen geheim, dat Washington zich ernstig bezorgd maakt over het Britse optreden in Oman, zodat presi dent Eisenhower het noodzakelijk heeft geacht zijn hoogste vertegenwoordiger naar Londen te sturen om te trachten het Britse en het Amerikaanse standpunt te coördineren. Twee jaar geleden diende Eisenhower een plan tot fotografische luchtverkenning in, om wederzijds een inspectie van het bewapeningspeil mogelijk te maken. Dit plan kan op drieërlei wijze in praktijk worden gebracht: 1. Luchtverkenning bo ven het Amerikaanse en Russische grond gebied, 2. Verkenning van de Canadese en Russische gebieden rondom de Noordpool, 3. Verkenning van de Europese gebieden aan beide zijden van het ijzeren gordijn. De onder een en drie genoemde systemen blijken op dit tijdstip praktisch niet uit voerbaar te zijn, omdat de Sovjet-Unie zich verzet tegen inspectie van zijn grond gebied en de Europese staten er weinig voor voelen hun grondgebied aan Russi sche luchtverkenning bloot te stellen, zo lang de V.S. en Rusland van inspectie verstoken blijven. Verkenning van de arc tische zone wordt mogelijk geacht, omdat hiervoor alleen toestemming van Canada, Noorwegen en Denemarken (vanwege Groenland) noodzakelijk is. Bovendien wil Dulles trachten toenade ring te brengen tussen het westelijke en het Russische standpunt inzake het stop zetten der kernproeven. De Russen willen een onvoorwaardelijke stopzetting voor de tijd van twee jaar, zodat zij hun voorraad kernwapens kunnen opvoeren tot het Amerikaanse peil, daarbij tevens Groot- Brittannië, dat met zijn onderzoek nog niet zo ver is gevorderd als Rusland en de V.S., verhinderende zijn kernprogram tot verdere ontwikkeling te brengen. De Ver enigde Staten hebben een verbodsperiode van tien maanden voorgesteld, doch Dulles heeft reeds te kennen gegeven, dat hij eventueel bereid is, deze periode te ver lengen. Donderdag moet de subcommissie van de UNO, die de laatste maanden in Londen heeft vergaderd, verslag uitbrengen aan de ontwapeningscommissie te New York, waarna de UNO-Assemblée zich in sep tember in voltallige zitting met deze ma terie bezig zal houden. Het is evenwel te verwachten, dat de sub-commissie nog langer zal vergaderen en om de bespre kingen voor mislukking te behoeden, is Dulles naar Londen gekomen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat ook Gromyko, zijn Russische collega, naar Londen zal komen om Dulles te ontmoeten. Op het ogenblik wordt de Brits-Ameri kaanse tegenstelling in het Nabije Oosten van groter belang geacht. De Britse actie WASHINGTON (Reuter-AFP) Presi dent Carlos Castillo Armas van Guatemala is vrijdagavond in de stad Guatemala door een soldaat van de garde van het presi dentiële paleis vermoord. Terwijl hjj zich met zijn vrouw naar het diner begaf trof fen hem twee kogels in de rug. Dr. Luis Arturo Gonzalez, vice-president van de republiek, is in overeenstemming met de grondwet Armas opgevolgd. Volgens offi ciële door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontvangen inlichtingen heeft de moordenaar zelfmoord gepleegd. De dader wordt allerwegen als een com munist beschouwd. Het zou uit papieren, die hy bij zich had, gebleken zijn. Castillo Armas, die destijds luitenant kolonel was, leidde in juli 1954 een anti communistische inval in Guatemala, van het naburige Honduras uit. Hij wierp het regime van president Jacobo Arbenz Guz man, waarop de communisten invloed had den gekregen, omver. Op 13 juli waren de opstandelingen in de Guatemalaanse grens stad Esquipuias aangekomen. Zij ondervon den weinig verzet en tien dagen later werd een bestand gesloten. Arbenz Guzman vluchtte naar Europa. De opstand had de stilzwijgende doch krachtige morele steun van de Verenigde Staten. Castillo Armas en kolonel Elfego Monzon besloten de leiding van de nieuwe regering te delen. Er werd een junta van vijf man gevormd, maar deze had geen lang leven. Castillo Armas werd daarna president. In januari 1956 leidde de persoonlijke rivali teit tussen de president en kolonel Monzon tot ballingschap van de laatste, wiens vol gelingen van mening waren dat hij ten onrechte uit de leiding was gestoten. Castillo Armas was in 1950 bij de presi dentsverkiezingen door Arbenz Guzman verslagen. Hij vluchtte daarop naar het buitenland. Tijdens zijn ballingschap be sloten hij en zijn volgelingen, dat de toe nemende communistische invloed in de regering van Arbenz een poging om het regime omver te werpen rechtvaardigde. Als president was Armas' voornaamste probleem het analfabetisme der boeren, die Arbenz Guzman vereerden omdat hij hun land had gegeven, en de tegenstand der voormalige landeigenaars die hun voor malige bezitting onmiddellijk terugwensten. Er is meermalen melding gemaakt van een complot tegen president Castillo Armas. BUENOS AIRES (Reuter) - Méér dan een miljoen Argentijnse kiezers hebben bij de zondag gehouden ver kiezingen hun trouw aan oud-president (UPl Zaterdagavond is het stoffelijk overschot van president Castillo Armas op gebaard in de ontvangstzaal van het presi dentieel paleis te Guatemala City. Duizen den burgers hebben de vermoorde presi dent de laatste eer bewezen. Ongeveer honderd personen zijn gear resteerd, meest tegenstanders van Armas. De politie heeft geen namen bekendge maakt. In de woning van de president, waar een soldaat van zijn lijfwacht vrij dagavond de president vermoordde en ver volgens de hand aan zichzelf sloeg, brandt een kaars op de plaats, waar de moord ge pleegd is, In de vloer is de groef te zien, die de tweede kogel daar gemaakt heeft. De eerste kogel van de moordenaar raakte de aorta en had ogenblikkelijke dood tot gevolg. (Reuter) President Eisenhower, die Armas zijn persoonlijke vriend noemde, verklaarde zijn zoon, majoor John Eisen hower, als zijn vertegenwoordiger naar de begrafenis te zullen zenden. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft van de vermoorde president' gezegd: „Zijn leiding in de strijd tegen een gehate vreemde tirannie heeft allen, die waarde hechten aan vrijheid en volkswel vaart geïnspireerd". DJAKARTA (ANP) De commandant van Zuid-Sumatra, luitenant-kolonel Bar- lian is het afgelopen weekeinde in Padang aangekomen, voor een bezoek van vier dagen aan Midden-Sumatra. Volgens het Indonesische persbureau PIA zouden Bar- lian en luitenant-kolonel Achmad. Hussein, dè voorzitter van de Bantengraad van midden-Sumatra, een overeenkomst in financieel en economisch opzicht tussen de beide provincies willen sluiten, met het oog op de nieuwe monetaire voorschriften van de centrale regering. tegen de opstandelingen in Oman door kruist de Amerikaanse politiek van toe nadering tot Saoedi-Arabië. En niet al leen in de Amerikaanse maar ook in Brit se socialistische kringen acht men een herziening van de Britse politiek in het Nabije Oosten dringend gewenst, opdat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zoveel mogelijk één lijn kunnen trekken. Gewapend optreden tegen Arabische stammen, hoezeer ook te rechtvaardigen, wordt door de Arabische nationalisten uitgelegd als „westers imperialisme". Washington wil overleg, zonder wapenge weld. Londen is echter door verdragen ge bonden tot bescherming van de sultanaten rondom de Perzische Golf en tenzij het deze verdragen metterdaad nakomt, loopt ook de laatste rest van Britse invloed in het Nabije Oosten gevaar te verdwijnen. De Anglo-Amerikaanse besprekingen zul len van beslissende betekenis zijn voor de verstandhouding tussen beide mogend heden. TAUNTON (Reuter) De Britse mi- Inayat Khan: leder moment doet de gehele mensheid in den blinde een stap in het ongewisse. nister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd heeft op een bijeenkomst van de conservatieve partij gezegd, dat Groot- Brittannië een „onafhankelijke macht voor de vrede" wil blijven binnen zijn mi litaire bondgenootschappen. Het is niet bereid toe te te laten dat in militair op zicht de macht in de wereld zal worden verdeeld tussen de Verenigde Staten en Rusland. OTTAWA (Reuter en AFP) Dulles is in de afgelopen nacht per vliegtuig naar Londen vertrokken uit Ottawa, waar hij met premier Diefenbaker van Canada heeft gesproken over mogelijke luchtin- spectie van gebieden in de noordpool in ruil voor inspectie van Sovjet-gebieden. Dulles zou Canadese steun voor de ge dachte van wederzijdse luchtinspectie in de noordpool hebben verworven. Een kilo suiker kost van heden af 94 cent, een prijsverhoging dus van 9 cent, die een gevolg is van een beslissing van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. Mansholt, de fabrieksprijs van suiker 76,— per 100 kilogram op 84,— te brengen. Dit besluit is zaterdag in een buitengewone Nederlandse Staatscourant bekend ge maakt. Hoewel het neerkomt op een prijsverhoging met 8 cent per kilo nebben de besturen der Kruideniers organisaties en de Verenigde Groot winkelbedrijven hun leden geadviseerd, de consumentenprijs op 94 cent per kilo te brengen, een verhoging dus met 9 cent. In de motivering van de ministeriële beslissing wordt gezegd, dat deze prijs verhoging verband houdt met het peil van de garantieprijs voor de suikerbieten ver bouwers voor suiker van oogst 1957, dat ten opzichte van de garantieprijs voor oogst 1956 is verhoogd. De verhoging van de garantieprijs vindt haar oorzaak in de nieuwe grondslagen voor de kostprijsbere keningen van landbouwprodukten, in de gestegen produktiekosten van de suiker bieten en in de stijging van de kosten van verwerking. In de regeringsnota inzake de bestedingen was reeds medegedeeld dat de verhoging van de kostprijs volledig aan de consument wordt doorberekend. De prijsverhoging moet reeds thans worden toegepast, omdat de vraag naar Op de Krimweg te Coevorden is het echtpaar Nijland uit Steenwijksmoer door een bus aangereden en gedood. Het echt paar was per motor onderweg naar een weiland om daar koeien te melken. Op de Krimweg haalde het een melkwagen in, die in de richting Coevorden reed. Ook een bus haalde de wagen in. Vlak voor dat de melkwagen gepasseerd was, sloeg de motor linksaf. Het echtpaar werd door de bus aangereden en kwam in de berm. Beide slachtoffers overleden ter plaatse, De 65-jarige houtbewerker H. ter Horst uit Lintelo (gem. Aalten) is, toen hij de De Amsterdamse politie heeft getracht het „raadsel van de Paleisstraat" op te los sen door een reconstructie van hetgeen i daar donderdagmorgen volgens de verkla- Perón gedemonstreerd door blanco te ringen van de 33-jarige bankloper G. B. gebeurd zou zijn en waarbij hij een tas met 55.000 kwijtraakte. De officier van Justi- stemmen. Dit is gebleken uit de cijfers, die gepubli ceerd werden toen men met de telling van de stemmen ongeveer halverwege was. Op dat ogenblik, er waren toen vijf miljoen stemmen geteld, bedroeg het aantal blanco stemmen 1.312.604. Slechts één partij had op dat ogenblik méér stemmen, namelijk de volksradicalen, die voorstander zijn van hervormingen. Deze partij had 1.481.459 van de vijf miljoen stemmen behaald. Oud-president Perón, die in Venezuela vertoeft, had de Argentijnen opgeroepen blanco te stemmen of „moordenaars" op de kandidatenlijst te schrijven. tie, mr. J. F. Hartsuiker - en met hem honderden nieuwsgierigen - woonden deze reconstructie bij. De wisselloper kreeg een tas en moest precies doen als op donderdagochtend. Hij kwam aanwandelen, greep plotseling naai zij n ogen, liet de tas vallen en wankelde in de richting van de paleismuur, waarbij hij donderdagochtend een wondje aan het hoofd zou hebben opgelopen. Drie getuigen, die zich de vorige dagen hadden aangemeld, speelden nu ook hun rol. Het merkwaardige was, dat zich tijdens de reconstructie, die enige malen herhaald werd en waarvan de politie-fotograaf een aantal opnamen maakte, een nieuwe ge tuige aanmeldde. De politie zoekt thans nog een belang rijke getuige, een man van 55 a 60 jaar, flink postuur, ongeveer 1.75 meter lang, die een grijze gabardine regenjas en een zoge naamde uilebril droeg en die donderdag morgen in tegenovergestelde richting aan de stille kant van de Paleisstraat liep. Vol gens de beschikbare inlichtingen is deze man overgestoken op een punt, waar hij de wisselloper ontmoet zou moeten hebben. Na de reconstructie heeft de hoofdinspec teur van politie, die het onderzoek leidt, medegedeeld, dat de bankloper wordt be schouwd als verdachte. Zijn zo genoemde inzekerheidstelling is verlengd tot morgen. Dan zal hij voor de officier van Justitie worden geleid. i onbewaakte overweg op het baanvak A a 11 e n-V arsseveld met zijn brom fiets overstak, door een trein aangereden en gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en dertien kinderen achter. Op de Wouwsestraatweg onder Ber gen op Zoom is een auto, bestuurd door de 40-jarige kapitein van Lonkhuizen uit Breda met de kornet Van der Poel en de I8-jarige Nellie Hagenaars en de 19-jarige Maria Dernming, beiden uit Bergen op Zoom, als inzittenden, op onverklaarbare wijze tegen een boom aan de linkerzijde van de weg opgereden. De bestuurder en mej. Hagenaars, die naast hem was geze ten, werden vrijwel op slag gedood. De andere inzittenden werden ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. Te Alphen aan de Rijn is het zes jarige jongetje J. Verkerk, toen het zonder op het verkeer te letten de Oranje Nassau- singel overstak, door een motor aangere den. Het kind overleed ter plaatse. Op het verkeersplein Oudenrijn te Utrecht zijn Zondagmiddag twee per sonenauto's tegen elkaar gebotst. Een door de Arnhemmer H. R. bestuurde auto werd door een andere auto van de weg gedrukt, waardoor hij op de tegenovergestelde rij baan kwam en daar tegen de auto van de heer J. van T. uit Enschedé botste. De zes inzittenden van de Arnhemse auto de bestuurder, zijn vrouw en hun drie kinde ren en de 18-jarige mej. A. P. uit Schie dam werden uit de wagen geslingerd en min of meer ernstig gewond. Mevrouw R. is later overleden. De chauffeur van de andere auto werd eveneens gewond. Te Amsterdam is de 68-j. J. van dei M. door een auto aangereden en zo ernstig gewond, dat hij later in het Wilhelmina- gasthuis is overleden. Vanmorgen zijn een vrachtauto en een personenauto te O r v e 11 e (Drente) met elkaar in botsing gekomen. De 34-jarige heer J. Naber uit Beilen werd daarbij ge dood. Zijn vrouw en twee kinderen werden ernstig gewond. Zijn vrouw kreeg een schedelbasisfractuur, een shock en zware verwondingen. De 26-jarige motorrijder H. Boersma, wonende te Leeuwarden kwam zon dagavond op het kruispunt achter de Hoven en de Tuinbouwstraat in de Friese hoofdstad in botsing met een stadsautobus. De motorrijder werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht, waar hij zij aankomst bleek te zijn overleden. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 660 personen, van wie 127 kinderen. suiker, als gevolg van verwachtingen om trent de komende prijsverhoging, zo sterk was toegenomen, dat van speculatieve voorraadvorming sprake was. Bovendien moest dure buitenlandse suiker worden aangekocht. Uit deze mededeling is af te leiden, dat de prijsverhoging van suiker, die in de regeringsnota inzake de bestedingsbeper king „tegen het najaar" was aangekon digd, verhaast is doordat men suiker is gaan hamsteren. Kruideniers: 9 cent meer De besturen van de drie kruideniers vakorganisaties, de Algemene Nederland se Kruideniersbond, de Christelijke Krui- deniersbond, de Katholieke Kruideniers- bond, de commerciële organisaties in de kruidenierswarenbranche en de Vereni ging Grootwinkelbedrijven in Levensmid delen, hebben hun leden geadviseerd de consumentenprijs van suiker met ingang van vandaag te stellen op 94 cent per kilo. Hoezeer er naar de mening van de be sturen ook voor de handel termen aanwe zig zijn kostprijsverhogende factoren in de calculatie van de suikerprijs op te nemen, dringen zij er bij de handel met klem op aan zich aan de prijs van 94 cent te hou den. De besturen vertrouwen er op, dat spoedig overleg met de minister van Eco nomische Zaken kan worden gepleegd over de gevolgen van de nieuwe suikerprijs voor die artikelen, waarin suiker als grondstof is verwerkt. SJARJAH (Reuter) De Britse poli tieke resident van Bahrein aan de Per zische Golf, Sir Bernard Burrows, heeft bij zijn terugkeer uit Muskat in Sjarjah gezegd, dat de sultan optimistisch is over het resultaat van de operaties tegen de opstandelingen in Oman. Enkele hoofden uit de rand van het gebied van de Imam zijn naar Muskat gegaan om zich aan de sultan te onderwerpen. Sir Bernard sloot de mogelijkheid van nieuwe luchtoperaties tegen de opstandelingen niet uit al heeft de beweging van de Imam haar kracht nu verloren. De sultan heeft ook een brief ontvangen van een stam midden uit het opstandige gebied waarin gezegd wordt, dat de stam wacht op bevelen van de sultan. Sir Bernard zei ook, dat de weg van Muskat naar het binnenland over de Wadi Semail, die aanvankelijk door op standelingen geblokkeerd was, thans vrij is. Hij verklaarde dat de operaties be perkt zijn gebleven tot moeilijk bergter- rein. Een aantal loyale stammen is aan het wankelen gebracht nadat de strijd krachten van de sultan een „kleine mili taire tegenslag" hadden geleden. Nader hand echter stonden zij weer achter de sultan toen bekend werd gemaakt, dat Groot-Brittannië de sultan zou steunen. „Wat eens een militaire affaire van wei nig betekenis was, lijkt thans als een be langrijke zaak beschouwd te worden", al dus Sir Bernard. De resident heeft voorts bekendgemaakt dat er op het ogenblik op de grond geen contact met de opstandelingen bestaat. De sultan zal een stamhoofd naar het gebied zenden om een onderzoek in te stellen. Britse vliegtuigen hebben boven Nizwa vlugschriften uitgeworpen, waarin de sul tan de stamleden oproept de .verraders uit hun midden te verdrijven om verdere vernieling te voorkomen". De Britse vlieg tuigen, zo zegt hij, hebben 1ot op heden slechts lichte wapens gebruikt. Een woordvoerder van de opstandige imam van Oman verklaarde zondag op een persconferentie in Cairo, dat de troe pen van de imam alleen financiële hulp van Saoedi-Arabië krijgen en hulp in de vorm van geneesmiddelen. De woordvoer der zei dat de imam voor het ogenblik slechts hulp van Arabische landen wenst te aanvaarden. DJAKARTA, (ANP) De kiesgerech tigden van de vijftien miljoen zielen tellende bevolking van Oost-Java is maan dag naar de stembus getogen voor het kie zen van de leden van de provinciale raad en van verschillende regentschaps- en ge meenteraden. Politieke waarnemers in Djakarta verwachten, dat de communisten evenals in Midden-Java en bij de gemeen teraadsverkiezingen in Djakarta het geval is geweest, aanzienlijke winsten zullen boeken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1