Rotonde wordt vervangen door stelsel van verkeersgeleiders „Rita-BH" won lusteloze koers in de Santpoortse feestweek „Er is dringend behoefte aan goede bejaarden verpleging" Beschuldiging „UNO meet met twee maten" bewijst onbegrip PLAN VOOR REORGANISATIE-HOUTPLEIN B. en W.hopen het gehele project nog dit jaar te verwezenlijken DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs PAARDENSPORT Weinig vuur in veld van 21 kortebaandravers Hammarskjoeld rapporteert „Gebrek aan interesse bij publiek leidt hiertoe" 11 B. en W. in antwoord op vragen van raadslid: i Rekening van Suezberging valt geweldig mee Imam van Oman doet beroep op de Bandoenglanden Jongen in zee verdronken Senaat stelt teleur Stemrecht der negers in V.S thans in gevaar Scheepvaart VK IJ A G 2 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAA l Als met ingang van 1 september de tramlijn Zandvoort-Amsterdam zal worden opgeheven zal, na het opbreken van de rails, het Houtplein in Haarlem een ingrij pende wijziging ondergaan. De grote verkeersrotonde, die een middellijn heeft van dertig meter, zal verdwijnen om plaats te maken voor een stelsel van verkeersgelei ders, dat het verkeerscirculatieplein van nu zal veranderen in een systeem van rechtstreekse kruisingen. Met enige verbeteringen van kleinere orde wordt een situatie verkregen, die een soepele verkeersafvloeiing van de stad naar Wagenweg en Dreef zal garanderen. Het reorganisatieplan, zoals dat nu ter uitvoering gereed ligt, is besproken in de verkeerscommissie, voordat het naar B. en W. is doorgestuurd. De suggesties om dp verkeersrotonde door een stelsel van verkeersgeleiders te vervangen is uitge gaan van de verkeerscommissie. Dit denk beeld is in het definitieve plan, dat door de Dienst van Openbare Werken is uitge werkt, overgenomen. De realisatie van het geheel wacht nog op de aankoop van een klein stuk braakliggend terrein op de hoek van Dreef en Wagenweg. Besprekingen met de eigenaar hebben nog niet tot resulta ten geleid, zodat B. en W. in afwachting van een te voeren onteigeningsprocedure, de raad hebben voorgesteld te verklaren, dat het bedoeld gebied in de toekomst voor wegaanleg is bestemd. B. en W. heb ben het voornemen het gehele project nog dit jaar te verwezenlijken, als tenminste de onteigeningsprocedure een vlot verloop zal hebben. Verkeerslichten Zoals uit bijgaande tekening blijkt, ligt het in de bedoeling het verkeer, komende uit de Grote Houtstraat, voorbij de Tem pelierstraat te splitsen in de richtingen Wagenweg en Dreef-Frederikspark. Voor bij het Lorentzplein wordt het linksaan- houdende verkeer gesplitst in de richtin gen Dreef en Frederikspark-Amsterdam. Op de plaats waar zich nu het braak liggende terrein bevindt op de hoek van Wagenweg en Dreef komt een weg naar rechts, die het verkeer komende van de Wagenweg gelegenheid geeft naar de stad of naar Amsterdam te gaan. Het fietspad langs de Dreef wordt met een flauwe bocht naar rechts en vervol gens over het Houtplein naar de rechter kant van de rijbaan geleid, waarbij het Frederikspark en de Dreef worden ge kruist. AMSTERDAM Er was op de galerij in het beursge bouw een grotere activiteit dan op de beursvloer zelf. Mede doordat Zwitserland wegens nationale feestdag gesloten was, liet de arbitrage veelal verstek gaan. waardoor de handel in internationale waarden tot een minimum werd beperkt. De koers van f 220,10 bij de opening voor de aandelen Koninklijke Olie betekende f 0,50 verlies en ruim f 1 lager dan in de morgenuren, toen voor een enkel stuk f221.50 werd betaald. Parijs vertoonde wel kooplust maar nog niet op deze prij zen. Het bericht dat de Shell zich defini tie! uit Israel terugtrekt, trok zoals be grijpelijk geen kopers aan Philips was goed prijshoudend in af wachting van de tweede kwartaalcijfers, die binnenkort verwacht worden. Voor Unilever bestond nog de meeste belang stelling onder leiding van Londen, zij het cp kleine schaal. De koers schommelde rond de 440 tegen 436 slot woensdag. AKU lag gunstig en verbeterde ongeveer 2 pun ten. In West-Duitsland gaat het in ae tex tielbranche uitstekend en hiervan profi teert de AKU door meerderheidsbelangen in de Vereinigte Glanzstoff. Aandelen KLM bewogen zich tegen pariteit New- York op f 133.90 en boekten een winst van ongeveer f 1,50. In de seheepvaarthoek was het wederom zeor rustig. De koersen lagen bij opening 1-2 percent hoger, maar tegen het slot, ging hier 1 punt vanaf. Cultures 1 percent lager voor Deli Mij., de overige waarden priishoud.md. In de staatsfondsen werkte de week staat van de Nederlandsche Bank nog even door op de stemming voor de staffel- lening, dia weer zwak op 84% na een opening van 84% in de markt lag.' De memielening Amsterdam 1956-2 werd in verband met de woensdag ge houden trekking niet genoteerd. De koers werd echter wel een punt lager geadvi seerd. Aandelen Fridor werden vernomen op 35 (37). Prolongatie 4% percent. (ANP). NEW YORK Tegen beurseinde brokkelden de koer sen weer wat af na opnieuw een smalle onregelmatige markt, die ditmaal de ge ringste affaire sinds 1 april te zien gaf. Kr waren niet voldoende nieuwe impulsen om een werkelijke vraag tot ontwikkeling te brengen en hetzelfde gold voor ver koop. De geldbeleggers waren dan ook niet bereid in dergcRike omstandigheden de affaire uit te breiden. De orizet van 1.660.000 aandelen was 170.000 minder dan die van woensdag. De aandacht concentreerde zich vooral op Raytheon Cities Service, Baldwin- Lima-Hamilton en Bethlehem Steel. Cities Service h-p twee dollar op, waarvan uit eindelijk anderhalve dollar behouden bleef, op geruchten over een olievondst, in het sultanaat Muscat en Oman. Het industriegemiddelde verloor 2,31 punt cn sloot op 506.21, onder andere door kocrsdaliraen van tweeënhalve dollar bij Eastman Kodak, van een dollar bij Du- Pont de Nemours en bijna een dollar bij Eethkhem Steel en Chrysler. Het spoorweggemiddelde sloot 1,05 dol lar lager op 148,74, vooral door een daling van meer dan twee dollar bij Kansas City Southern, dat woensdag met eenzelfde be drag opliep. 1-Iet gemiddelde van de open bare nutsbedrijven sloot 0,10 lager op 69.78 Van de 1.112 verhandelde fondsen sloten er 553 lager, 324 hoger en 235 on veranderd. (UP). De gedachte, die aan het gehele plan ten grondslag ligt, is het verkeer in en om het Houtplein zó te leiden, dat de kans op vastlopen zo gering mogelijk wordt en de gehele situatie ter plaatse door enige ver keersagenten in de hand kan worden ge houden. Mocht het niet mogelijk zijn het verkeer naar behoren door agenten te la ten regelen, dan bestaat de mogelijkheid, dat de gehele situatie door middel van verkeerslichten zal worden beveiligd. Tot dusverre kwamen op het Houtplein, vooral tijdens de spitsuren, vaak verkeers opstoppingen voor, die moeten worden ge weten aan de te kleine middellijn van de rotonde op het midden van het plein. Het ligt niet in de bedoeling de verkeersge leiders, die tezamen nog een vrij grote oppervlakte beslaan, met groen te doen begroeien. Zij zullen met behulp van te gels worden aangelegd. De voornaamste wegen krijgen elk een behoorlijke breedte: de weg bij de af takking naar de Wagenweg wordt zeven meter breed, de splitsing naar Dreef en Frederikspark krijgt een totale breedte van dertien meter en het gedeelte van de Dreef naar Frederikspark en stad wordt 8% meter breed, waarbij nog eens 2 ¥2 meter voor het fietspad komt. Alle voet gangersoversteekplaatsen tenslotte, die haaks op de rijrichting komen te staan, zullen duidelijk worden gemarkeerd. De Baan zal worden verbreed tot negen meter. Men hoopt met deze verbeteringen op het Houtplein een vlottere verkeersaf wikkeling te krijgen. B. en W. van Haarlem hebben geant woord op de vragen van het Haarlemse gemeenteraadslid mevrouw J. J. v a n d e r Wel B e ij e (Arb.) naar aanleiding van het geval van een bejaard echtpaar, aan wie de huur van een woning zou zijn op gezegd zonder dat een andere woning be schikbaar zou zijn geweest. Het echtpaar zou toen in drie maanden tijds verscheidene keren van rusthuis naar rusthuis zijn ge trokken, totdat de man is overleden. B. en W. zeggen in hun antwoord dat inderdaad aan het bedoelde echtpaar ont ruiming van hun woning is aangezegd, om dat bewoning van het huis gevaarlijk zou zijn met het oog op inzakkende vloeren. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. '47 84 84% 3 Nedl. 1962/64 88% 88% A. K. U 182 182 Calvé Delft 347 347 Van Gelder Zonen 186 187 K. N. Hoogovens 298% 298 Nederl. Ford 247 247 N. Ka bel fabriek 270 270 gew. PhilipsGloeil 288 288 oref. PhilipsGloeil. 150 150* Unilever 441 441 Wilton Fljenoord 228 228 Dordtsche Petrol 1045 1045 Konkl. Petroleum f 220,10 220, A'dam Rubber 69% 69% K. L. M f 133,80 133,21 Holl. Amer. Lijn 170 170% N. Scheepv. Unie 159K 158% Phs. v. Ommeren 247 247% H. V. A 115% 116 Verg. Deli Mij en 83% 84 Amsterd. Bank 200 200 Ned. Handel Mij. 156 156% Rotterd. Bank 165% 165% Twentsche Bank 163 163* Anaconda Copper 66% 65 Va Bethlehem Steel 50 49% U. S. Steel 69% 69% General Motors.. 44% 44 Shell Union 88% 88% Tidewater 37% 36% 0 Vorige koers Tegelijkertijd werd aan het gemeentelijk bureau voor huisvesting verzocht aan de bewoners met de meeste spoed andere pas sende woonruimte toe te wijzen. Op 23 april 1957 deelde dit gemeentelijk bureau mee, dat het echtpaar de onbewoonbaar verklaarde woning had verlaten en tijde lijk zijn intrek had genomen in een pension aan de Korte Annastraat. Begin mei werd het echtpaar de woning Kerkstraat 9 eigendom van de gemeente aangeboden, maar de betrokkenen wilden liever een wo ning betrekken, die de gemeentelijke dienst voor sociale zaken kon aanbieden. De aangelegenheid werd besproken met één van de maatschappelijke werksters van So ciale Zaken, die zou trachten het echtpaar te bewegen alsnog het perceel Kerkstraat 9 te betrekken. Ook konden de man en vrouw worden ondergebracht in een pen sion aan de Kleine Houtweg. Op aandrang van de huisarts en de huisbezoekster van het Interparochieel Sociaal Charitatief Cen trum besloot het echtpaar in het pension te trekken. Deze oplossing werd door alle betrokkenen als een verbetering gezien. Binnen enkele dagen verergerde de toe stand van de man zodanig, dat de pension houdster, die niet in staat was hem de ver pleging te geven, die hij nodig had, op overplaatsing aandrong. Na overleg met de huisarts en de gemeentelijke dienst voor sociale zaken werd de man toen per GGD overgebracht naar een rusthuis aan de Spaarnzichtlaan. Zijn vrouw kon hem ver gezellen. Reeds de volgende dag werd van de rusthuishoudster de mededeling ont vangen, dat zij het echtpaar niet tezamen in haar huis kon handhaven. Noodgedwon gen werd de man toen naar een ander rust huis overgebracht, waar hij op 10 juni is overleden. Naar het oordeel van B. en W. hebben alle betrokken instanties alles gedaan wat mogelijk was om het echtpaar te helpen. „Het tragisch gebeuren rond dit echtpaar maakt duidelijk hoe dringend behoefte be staat aan speciale verpleeginrichtingen voor bejaarde patiënten", schrijft het college. Tenslotte delen B. en W. mee, dat het ontwerp van de verordening op de rust- en verpleegtehuizen de. raadscommissies is ge passeerd en binnenkort aan de raad ter vaststelling zal worden aangeboden. ooooococ>ccoococ<x>ooccooccoccooccooc<xxococoocooccccccccr 8 De dreigingen, die er boven de Sant- 6 'ipoortse leestwee]c hangen als gevolgx ivan de wegenaanleg, welke divars door# 8 het huidige kermisterrein zal gaan lo- 0 8 pen en die bovendien de ringrijde-rij 8 ivan de oude stee zal jagen terwijl bo- 8 vendien de grasbaan voor de draverij 8 0niet langer veilig bereikbaar is, als daar 8 eenmaal de verkeersrotonde bij het g g Delftplein zijn verkeer op de tunnel Xloslaathebben het bestuur van de 0 ij Harddraverijvereniging Santpoort ené 'jomstreken niet doen versagen. Men isl' 8namelijk druk bezig voor de draverij 8 geen ander plekje te zoeken en daarbij B gis het oog gevallen op drie plekjes: dep 'HHagelingerweg, die ook vroeger de g ^draverij gastvrijheid bood, de Hoofd- g 8 straat en de - klassieke - Harddravers- i'jlaanVan deze drie lijkt de laatste de# gmeeste kans te hebben, omdat de beide# eerste vermoedelijk bezwaarlijk eenj 8middag lang aan het verkeer onttrok-g 8 ken kunnen worden, waar nog bijkomt, 8 dat men het oude euvel van de vele niet-betalende kijkers weer in huis terughaalt. Aan de Harddraverslaan te Santpoort echter kleven deze bezwaren niet of in mindere mate, zodat de kans groot lijkt, dat de laan van deze toepasselijke naam, '#die in vroeger tijden de particuliere 8draverijen van de familie Cupin al on- 3 derdak bood, in haar oude glorie her steld wordt. Met de kermis wordt het #wat moeilijker, maar ook daarover be- 8 raadt men zich reeds met grote kracht en er wordt een onderzoek ingesteld '#een bepaalde straat daarvoor „los" te ékrijgen, welke pogingen echter worden voorafgegaan door een enquête bij de 8 bewoners over de wenselijkheid van dit nogal luidruchtige vermaak. XXCCOCOOCCOCOOCOTOOCCCCCOOCOCXXOOOOCCOOCOCCOCCCCCOCOCCÓ Er blijft over van het voorschot NEW YORK (Reuter) Van gezagheb bende zijde is te New York vernomen dat de kosten om het Suezkanaal weer be vaarbaar te maken, nadat de Egyptenaren er, ten tijde van de Brits-Franse actie, velerlei vaartuigen van verschillende aard in hadden laten zinken, 8.400.000 dollar hebben bedragen, hetgeen minder is dan de voorzichtigste schattingen. Een tiental staten, waaronder Neder land, heeft de UNO in totaal een bedrag van 10.822.000 dollar geleend ter bestrij ding van de bevaarbaarmakingskosten. Het overschot zal aan de leners terugge geven worden. Naar verluidt zou een aan tal der crediteuren-landen een rekening en verantwoording willen zien opgemaakt van de wijze, waarop de door hen ter be schikking gestelde gelden werden besteed. Nederland heeft de UNO een half mil joen dollar geleend. CAIRO (Reuter). De opstandige Imam van Oman heeft een beroep op de Afri kaanse en Aziatische landen gedaan te Be werken, dat er een einde wórdt gemaakt aan „de aanval op de bewoners van Oman", zo heeft de vertegenwoordiger van de Imam te Cairo bekendgemaakt. De Arabi sche Liga heeft eveneens opgeroepen de slachtoffers in Oman te steunen. De Imam verzocht de landen, die indertijd aan de conferentie van Bandoeng hebben deelge nomen, krachtig bij Groot-Brittannië te protesteren. (AFP). - De vertegenwoordiger van de Imam verklaarde, dat de Britse berichten over een overgave van de bezetting van het fort Izki onjuist zijn. (AFP). - Luitenant-generaal Sir Geoffrey Bourne, opperbevelhebber van de Britse grondstrijdkrachten in het Nabije-Oosten, is te Bahrein aangekomen om zich van de operaties in Oman op de hoogte te stellen. Hij is van Bahrein naar Muscat vertrokken om met de sultan te spreken. Vandaag gaat hij naar Cyprus terug. Te Hoek van Holland is de 16-jarige Gerardus M. Divendal uit Rotterdam ver dronken. Een man, die om hulp hoorde roepen, waarschuwde onmiddellijk de red dingsbrigade, maar toen deze ter plaatse kwam, was de drenkeling reeds in de gol ven verdwenen. Na een half uur spoelde het stoffelijk overschot reeds op het strand aan. Onder leiding van een arts heeft men nog lange tijd getracht de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Het is bepaald geen enerverende kortebaan geworden, waarmee Santpoort gistermiddag in het gras van de polder zijn jaarlijkse feestweek voortzette, al hebben slechts weinigen kunnen vermoeden, dat de nerveuze „Rita-BH", Job Haan's zevenjarige vosmerrie, op het eind toch nog al haar rivalen uit de koers zou lopen en dat zij zelfs een sterretje als Ria Kitty naar de derde plaats zou verwijzen. Tegen zessen is het eigenlijk pas een beetje gaan spannen op de driehonderd meter grasbaan aan de Westlaan, want toen kwamen de draversbenen ietwat los en werd er enige strijd geleverd, strijd, waaraan het deze middag vaak zo duidelijk heeft ontbroken, dat men deze overigens plezierige drafsport haar eigen graf kon horen delven. De beslissende omloop zelfs was in het begin een lusteloos wandelingetje van het jonge merrietje Tourterelle, dat tegen Ria Kitty lootte en daar al genoeg aan had om op te geven en later was ook Jan Wagenaar niet in zijn staat zijn Queen Belwin tot enige spoed aan te zetten, toen zij tegen de fel-dravende Quirinus strijd moest leveren. Deze Quirinus is in feite een van de weinigen geworden, die in de vier uur dat de draverij moest duren, voortdurend in de hoogste versnelling over de baan draafde en het vosje van Dijkstra, dat onder Jan van Dooyeweerd werd gereden, bracht het dan ook overtuigend tot de beslissende omloop, waarin hij echter bleef steken in de tegenstand, die een toen nog net even fellere Rita BH hem bood. Zodat Quirinus met de tweede prijs naar huis mocht, zijnde toch nog altijd f 350,maar de eerste van Ria heeft het dier toch wel in de benen gehad. Met een mild zonnetje over de weiden en flink wat publiek achter de perfecte afzetting, zijn de courses aan de late kant begonnen de loting had uitgewezen, dat er al gauw heel wat koppen zouden rollen, want de zwakke zusters en broeders kwa men tegen de favorieten in de baan en alleen uit de ontmoeting tussen Tourterelle en Oviedo A aan de ene kant en tussen Partout en Ria Kitty aan de andere zijde was nog wat vinnigheid t- verwachten Die er dan ook wel uitkwam: Tourterelle had echter evenveel last met haar oppo- nenet als met het starten, zodat er diverse keren moest worden herbegonnen, maar toen dit span dan ook eenmaal over de baan jakkerde, leek Tourterelle de vorm van een prijswinnaar te hebben gevonden. Van de elf paarden, die in de tweede omloop verschenen bleven er na een paar harde ritten (maar ook menige lauwe ver toning: er waren geen kampritten bij, wat genoeg zegt) zes voor de beslissende om loop over: Tourterelle, uitgerust en dus blakend van strijdlust naar men dacht en hoopte, Ria Kitty met een handicap van 15 meter. Quirinus, die ondanks vijf meter achterstand in een vorige omloop over tuigend op Torero had gezegevierd, Queen Belwin, Rita BH en Surprise G. Maar de strijd was toch nog geheel open, omdat mu. van Surprice G en Queen Belwin nog wel wat verwachtte. Deze ver wachting^ echter niet uitgekomen het drietial verslagenen deelde braaf de vierde, vijfde én "zesde prijs en de overige drie paardjes draafden om de grote pot. De toto-omzet was inmiddels tot f 5704.op gelopen. Of het afspraak is geweest, of gewone luiheid: men gunde Rita BH de eer en de WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse regering heeft donderdag in de Senaat bij de behandeling van het ontwerp van president Eisenhower ter verzekering van de burgerrechten (en vooral het stem recht) van de negers een ernstige nederlaag geleden. Met 51 tegen 42 stemmen keurde de Senaat na een fel debat een amendement goed, dat juryrechtspraak voorschrijft bij de behandeling van schendingen van het stemrecht der negers. Dit geldt ook voor kwesties, die ontstaan uit arbeidsgeschillen en andere gevallen. President Eisenhower had deze week nog verklaard, dat hij tegen een dergelijke wij ziging van zijn wetsontwerp was. Vice- president Nixon zei donderdag na de stem ming: „Dit is een der treurigste dagen in de geschiedenis van de Senaat". NEW YORK (Reuter) De secretaris generaal der UNO, Dag Hammarskjoeld, verklaart in zijn rapport aan de Algemene Vergadering, dat een jaar UNO-werkzaam- heid bestrijkt, onder meer, dat uit de be schuldiging aan het adres der volkeren organisatie, dat zij bij de behandeling van de crises met betrekking tot het Suez kanaal en Hongarije met 'wee maten heeft gemeten, blijkt dat het nodig is dat het publiek in het algemeen meer begrip krijgt voor internationale aangelegenheden. Hammarskjoeld geeft in dit verband uiting aan zijn toenemende bezorgdheid over hetgeen hij noemt „betrekkelijke ge brek aan belangstelling voor internationale aangelegenheden bij het publiek in de ver schillende landen". „De Algemene Vergadering heeft bij haar pogingen om regelingen te treffen voor de geschillen ten aanzien van Hongarije en het Nabije Oosten een beroep gedaan op de betrokken partijen om haar strijdkrach ten vrijwillig uit het door haar bezette gebied terug te trekken en ook gehoor te geven aan de andere voorwaarden van de goedgekeurde resoluties met betrekking tot de twee genoemde gebieden. De vergade ring heeft gepoogd een vreedzame regeling der conflicten te bereiken en zij heeft ge handeld in overeenstemming met de be palingen van het Handvest Het heeft bepaalde critici der UNO niet helder voor ogen gestaan dat de Algemene Vergadering, door aldus te handelen, uiting gaf aan het wezenlijke karakter der vol kerenorganisatie, die een vereniging van nationale staten is, wier soevereine rech ten zorgvuldig gehandhaafd moeten blij ven", aldus Hammarskjoeld. De secretaris-generaal verklaart voorts, dat het onvolkomen begrip bij het inter nationale publiek van de taak der UNO gedeeltelijk voortvloeit uit een gebrek aan belangstelling, waarbij hij erop wijst dat er meer interesse bestaat voor weten schappelijke en technische aangelegenhe den, dan voor de internationale politieke vraagstukken. „Het schijnt noodzakelijk te zijn bij het publiek in de verschillende landen meer begrip te verwekken omtrent het Hand vest en de werkwijze van de UNO. Dit is vooral noodzakelijk ten aanzien van het vermogen der internationale organisatie tot het verrichten van opbouwend werk en de haar in het Handvest opgelegde be perkingen", aldus Hammarskjoeld in zijn jaarlijks rapport aan de UNO. Aan het rapport gaat een inleiding voor af, waarin de secretaris-generaal als regel zijn algemene, principiële conclusies ten beste geeft. De inhoud hiervan zal echter pas openbaar worden gemaakt op een da tum, die dichter ligt bij die van 17 sep tember, waarop de nieuwe zitting der Al gemene Vergadering begint. eerste prijs: nadat Quirinus Ria Kitty in de luren had gelegd in twee snelle ritten, werd Quirinus ook nog eens door Rita BH afgedroogd en tegen zessen was daarmee een wat roemloos einde gekomen aan de Santpoortse draverij. Aalsdijk, 2 te Belawan verw. Aalsdijk, 2 te Belawan. Aldabi, 1 v. Las Palmas n. Antwerpen. Argos, 2 v. Amsterdam n. Cadiz. Aegis, 1 v. Barranquilla n. Fort Liberte. Alioth, 2 te Rotterdam verw. Alphard, 2 te Rio Santos n. Rio de Janeiro. Abbekerk, 1 670 m. w. Minikoy n. Penang. Almkerk, 1 te East-London v. Port Elizabeth. Angolakust, 1 v. Dakar n. Le Havre. Balong, 1 te Amsterdam. Baud, 2 te Tj. Priok verw. Britsum, 1 1100 m. z.w. Ceylon n. Falmouth. Boissevain, 2 te Singapore. Breda, pass. 1 Flores Azoren n. Rotterdam. Banggai, 1 rede, 2 in haven Karachi. Batjan, 1 v. Djibouti n. Port Said. Beninkust, 1 v. Lagos n. Takoradi. Bennekom, 1 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Blitar, 1 bij Billiton n. Singapore. Calt. Pernis, 1 17 m. z.z.w. Rasfaltak n. Rastanura. Crania, 1 v. Liverpool n. Curasao. Cleodora, 6 te Abadan verw. v. Bombay. Congokust, 1 te Antwerpen. Bengkalis, 2 te Aden. Caltex Nederland, 1 v. Fredericia n. Sidon. Celebes, 1 v. Surabaja n. Semarang. Cinulia, 2 te Calcutta verw. Caltex Leiden, 1 v. Suez n. Rastanura. Delfland, pass. 1 Sta. Maria Az. n. La Guaira. Dordrecht 1 240 m. n.w. Key West n. Antwerpen. Duivendijk, 1 600 m.t z.w. Fayal n. Cristobal. Eos, 1 te Cartagena. Eenhoorn, 1 v. Bourgas n. Constanza. Esso Den Haag, pass. 1 z. Kreta n. Antwerpen. Friesland SSM, 1 v. Huelva n. Rotterdam. Gaasterkerk, 1 te Antwerpen. Guineekust, 1 v. Amsterdam n. Bordeaux. Farmsum, 1 te Vlissingen. Felipes, 1 80 m. n.o. Str. Soenda n. Tjilatjap. Gabonkust, 1 te Amsterdam n. Freetown. Hera. 31 360 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Helicon, 1 v. Amsterdam n. Pto. Cabello. Ilestia, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Hispania, 2 te Castrourdiales verw v. R'darn. Hoogkerk, 1 v. Bremen n. Le Havre. Hathor, 1 v. Piraeus n. Lissabon. Heemskerk. 1 v. Singapore n. Manilla. Iberia, 1 v. Rotterdam n. Rande. Johan van Oldenbarnevelt, 1 te Rotterdam. Jagersfontein, 1 te Amsterdam v. Antwerpen. Japara KRL, 1 200 m. n.w. Alexandrië n. Napels. Kaimana, 2 te Menado verw. Kabylia, 1 te Pta. Cardon. Kenia, 2 te Curasao. Korenia, 1 v. Singapore n. Miri. Koratia. 1 v. Gibraltar n. Rotterdam. Kalydon, 1 v. Mamonal n. Curacao. Karimun, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Kcnnemerland, 1 v. Las Palmas n. Amsterdam. Kryptos, 1 150 m. o.z.o. Rio de Jan. n. B. Aires. Lissekerk. 1 dw. Ouessant n. Duinkerken. Luna, 1 te Amsterdam. Laertes, 1 60 m. z.w. Kreta n. Amsterdam. Loppersum, 1 220 m. n. Fayal n. Brownsville. Muiderkerk, 1 v. Mostaganem n. Marseille. Myonia, 2 te Pladju. Maetsuycker 1 270 m. z. Ball n. Fremantle. Maashaven, 2 v. Las Palmas n. Antwerpen. Mentor, 2 te Paramaribo v. Georgetown. Menkar, 1 te San Sebastian n. Casablanca. Modjokerto, 5 te Colombo verw. Notos, 2 te Rotterdam. Naess Commander, 4 te Bandar Mashur verw. Oberon, 2 te San Juan v. Trujillo. Ouwerkerk, 2 te Melbourne v. Sydney. Oranjefontein, 31 v. Las Palmas n. Kaapstad. Oberon, 1 v. Ciudd Trujillo n. San Juan P.R. Oranje, 1 v. Tj. Priok n. Singapore. Pendrecht, 1 dw. East-London n. La Plata. Phrontis, 2 te Djeddah. Prins Willem III, 2 te Montreal. Prins Willem IV. 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Frederik Willem. 2 te Rotterdam. Prins Casimir, 2 te Hamburg v. Bremen. Pygmalion, 2 te Santa Lucia v. St. Vincent. Peperkust, 1 210 m. z. Las Palmas n. Freetown. Purfina Nederland, pass. 1 Kp. Elba n. Genua. Rijndam, 1 v. Rotterdam n. New York. Rondo, pass. 1 Kp, Guardafui n. Djibouti. Ridderkerk 1 v. Marseille n. Genua. Rondo, pass. 1 Kp Guardafui n. Djibouti. Rotula, 1 v. Singapore n. Pladju. Solon, 1 v. Mariel n. Rotterdam. Stad Haarlem, 1 v. Melilla n. Rotterdam. Sirrah, 1 te Rastanura. Stad Leiden, 2 te IJmuiden verw. Straat Bali, 2 te Mauritius. Salatiga. 1 v. Khorelmufatta n. Bandarshapour Stad Breda, 1 v. Rotterdam n. Monrovia. Soestdijk, 1 100 m. w. Bishoprock n. Amsterdam. Stanvac Pendopo, te Singapore verw. Stad Leiden, 2 te IJmuiden. Stad Maassluis, 3 te Amsterdam verw. Straat Madura, 2 v. Melbourne naar Newcastle Australië). Schie, 1 te New York v. Fort Liberte. Sibajak, 1 210 m. n. Galapagos eil. n. Tahiti. Sloterdijk, 1 v. Boston n. Philadelphia. Steven, 2 te Livorno v. Genua. Stad Dordrecht, 1 35 m. n. Standlandet n. R'dam. Schelpwijk, 1 te Rotterdam verw. Singkerp, 1 340 m. w.n.w. Benkulen n. Colombo. Stad Arnhem, 1 420 m. n.o. St. Johns n. Wabana. Stanvac Talang Akar, pass. 1 Kp. Datu naar Sungeigerong. Tiibantjet, 2 te Tjeribon verw. Thélidomus, 5 te Singapore verw. Tarakan. 2 te Halifax verw. v. Napels Tara, 2 te Corpus Christi v. Vlissingen. Tarakan. 2 te Halifax, Tawali, 1 v Suez n. Aden. Teuser, 1 v. Suez n Djeddah. Tabian, 2 te Tj. Priok. Trajanus, 1 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tiberius, 1 te Amsterdam. Talisse. 2 v Abo n. Amsterdam. Tiba, 2 te Hamburg. Van Neck, 1 180 m. n w. Cooktown n. Auckland Van Waerwijck, 1 630 m. n.o. eil. Amsterdam naar Durban. Waterman. 1 te Southampton. Wonogiri, n. 1/2 te Marseille. Willemstad, 1 v Amsterdam n. Dover. W Alton Jones, 1 100 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia Westerdam, 1 1050 m w Landsend n. Rotterdam. IJssel, 2 te Grenada Zeeland. 2 te Singapore. Zonnewijk, 1 400 m. o. Kp Amber n Beira. Znankerk. pass. 1 Balearen n. Casablanca. Zuiderkerk, 1 v. Nacala n. Beira. KLEINE VAARl Boreas, 31 te Gdynia n Amsterdam. Bab T. 30 v. Hudiksvall te Stocka Eljo. 31 v. Londen n. Stockton on Tees. Elsa, pass 30 Bruisbüttel n. Zaandam. Flevo, 31 v. Oporto n. Lissabon. Flevoland, 1 dw. IJmuiden n. Harlingen. Forel, 1 bij Terschellingerbank n. Londen. Ilias, 1 te Rotterdam n. Philadelphia. Joost, 27 v. Kotka te Soernaes. Kaap Falga, 26 v. Oernskoldsvik te Zaandam Kaap St. Vincent, 28 v. Rotterdam n Hangë Marianne, 1 40 m. n Er n. Antwerpen. Phidias. 1 te Rotterdam n. Lissabon. Plato, 31 v. Tarragona v. Valencia. Pavo, 25 v Ostrand te Ala. Ponza, 30 v Zaandam te Antwerpen. Tilly, 31 v. Zaandam te Sundsvall. SLEEPVAART Cycloop, 1 320 m. n. Maracalbo n. Maracalbo. Friesland, 1 v. Rotterdam op proefvaart. Gele Zee, 31 v. Maracaibo n. New Orleans. Humber, l 210 m. z.z.w. Kp. Hatteras n. Blyth. Noordzee, 2 te Tanger v. Gibraltar. Oostzee, pass. 1 Auessant n. Southampton. Poolzee, 1 te Port Au Prince.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7