Noors passagiersschip „Bergensfjord" meerde in IJmuiden af Minister Gaillard handhaaft zijn eisen tot bezuiniging Amerikanen willen steeds weer over Hongarije discussieren Ruim 400 Amerikanen gingen aan wal Vertrek vanavond om negen uur De 600 miljard francs zijn gevonden op vijftig miljard francs na Woelig jeugdfestival te Moskou Kroesjtsjev liet zich bij Kremlin door vijftien Britten bezichtigen KINDEREN VAN MOEDER NATUUR VRIENDEN VAN HET WATER Gaat u met vakantie? Textielzaken gaan door met koffieverkoop Omzet is reeds boven een miljoen gulden gestegen Kerkelijk Nieuws Tunnelfeest wordt gecoördineerd in IJmond Geen verantwoording voor particuliere activiteiten Egypte belooft vrijlating van de Israëliër Eylon II Messagero deelt klacht van de KNAC over dieven Onderzeebootjager in dienst gesteld Drink het koel! Liftend van Kaapstad naar Kampen Bespreking over het loonconflict bij K.L.M. Waar begint en eindigt een bebouwde kom? Lacunes in regeling maximumsnelheid Nasleep van het geval-Girard Zomerco^f^vwie van de C.H.U. VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1957 ALS EEN GOUDEN ZEEKASTEEL is het Noorse passagiersschip „Bergensfjord" vanmorgen reeds om kwart over vijf in het eerste zonlicht de IJmuidense haven binnengelopen, daarbij geassisteerd door drie sleepboten van N.V. Bureau Wijsmuller in een boot van de N.V. Rederij v.h. Gebr. Goedkoop. Een knap staaltje havensleep- iverk werd daar in een uur tijds geleverd, want de 18.750 ton grote „Bergensfjord", waarop zich slechts enige bemanningsleden en een kleumende passagier vertoonde, u,erd als eerste om tien voor half zes door de nieuwe sleepboot „Friesland" vastge maakt tussen de pieren en om kwart over zes afgemeerd aan de toeristensteiger. Enige honderden inwoners van IJmuiden, waaronder veel personeel van Hoogovens, dat naar het werk ging, heeft van het schouwspel genoten. Op haar North Cape Baltic Cruise 1957 deed de „Bergensfjord", die in totaal 1210 koppen aan boord kan hebben, daarmee als eerste passagiersschip de haven van IJmui den aan. Vorig jaar moest de „Oslofjord" van dezelfde rederij, de Norske Amerika Linje in Oslo, verstek laten gaan wegens slechte v/eersomstandigheden, maar op de échtend van deze tweede augustus waren die omstandigheden ideaal. Van Wijsmuller maakten tussen de pie ren de sleepboten „Friesland", „Nestor" en Winston Churchill" vast en van Goedkoop de „Johanna C. Goedkoop". Via het noor- dertoeleidingskanaal wenste de kapitein van de „Bergensfjord" gesleept te worden tot de Bergingshaven, waar werd gedraaid en via het tussenkanaal naar het zuider- ioeleidingskanaal werd gevaren. Voor de sleepboten was het toen nog een kleine moeite om de reus tegen de toeristensteiger te drukken. De „Friesland", die met deze assistentie haar eerste karwei opknapte, bleef bij het voorschip vaststaan, terwijl de „Nestor" bij de achtersteven trok. De „Winston Churchill" en de „Johanna C. Goedkoop" zorgden intussen dat de „Ber gensfjord" naar de wal kwam. Motorvletjes zorgden voor het overbrengen van de tros sen. Naar Aalsmeer Reeds korte tijd na het vastmaken gin gen de eerste passagiers van boord. De 429 Amerikaanse toeristen, die deze veer- tigdaagse reis meemaken, zijn voor het merendeel van tamelijk gevorderde leeftijd. Het gros van hen ging in de loop van de ochtend aan wal om per autobus naar de bloemenveiling te Aalsmeer te worden ge bracht. Er zou te Amsterdam worden ge luncht, waarna gelegenheid zou bestaan tot winkelen. Kleine groepen passagiers hadden echter ook aparte tochten georganiseerd en gingen per taxi of bus andere delen van Neder- Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek en wel als volgt: Naam; vast adres: van: t/m naar De abonnees, die per week betalen wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. De ADMINISTRATIE iOè textielwinkels gaan onverminderd voort met de verkoop van koffie tegen in koopsprijs. Sedert de dag waarop de actie begon, 20 jui, is de koffie-omzet al boven een miljoen gulden gestegen. Deze week is 40.000 kg gedistribueerd onder de tex- tieldetaillisten. Inmiddels blijven de textielorganisaties bereid met de kruideniers te praten over het staken van de reclame met textielaan- biedingen in de kruideniersbranche. De textielorganisaties blijven er naar streven de kruideniers en met name de commer ciële kruideniersorganisaties, er toe te brengen zich terug te trekken op hun eigen terrein. Op initiatief van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel is heden in Den Haag een be spreking gehouden over het conflict tussen de textielorganisaties en de vakorganisa ties van de kruideniers. In textielkringen zou men gaarne zien, dat men tot elkaar kwam, doch men is van mening, dat het niet de vakorganisaties, maar vooral de commerciële organisaties van kruideniers, de vrijwillige filiaalbedrijven zijn, die be wogen moeten worden tot het staken van het cadeaustelsel met goederen uit een andere branche. Ruim de helft van de bij de samenwer kende textielorganisaties aangesloten leden neemt aan de koffieverkoop deel. Het aan tal is nog steeds groeiende nu men ziet, welk een omvang deze verkoop aanneemt. Ook van Duitse zijde is belangstelling ge toond voor de goedkope koffie. Duitsers komen zelfs met autobussen naar Neder landse grensplaatsjes om daar de koffie te bemachtigen. Ook de centrale van bonden in de speel goed-, huishoudelijke en luxe-artikelen branche zal met de koffieverkoop voort gaan. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de gen. synode als pred. voor buitengew. werkzaamh. (industrie- Pred.) J. Ris te Grote Lindt; te Den Bom mel G. Wursten, kand. te Zwartsluis; te Ouderkerk axl. IJssel (toez.) J. v. Dijk te Garderen. Aangenomen naar Oostvoorne (Evang.) Jac. de Vries te Mirboo-North (Nieuw- Zeeland). Bedankt voor Reeuwijk H. Jongerden, kand. te Baarn. Geref. Kerken Aangenomen naar Leidschendam G. L. R. Riphagen te Leerdam. Bedankt voor Groningen-Oost (vac. F. Vroon) dr. J. van den Berg te Zutphen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Buitenpost W. Vis. kand. te Bovenknijpe; te Oosterbeek/Velp Tj. Boersma, kand. te Enschedé. Geref. Gemeenten Bedankt voor Letbridge (Canada) W. -lage te Nunspeet. land in. Drie passagiers verlieten de „Ber gensfjord" in IJmuiden voorgoed, daar zij nog enige tijd in Europa zullen verblijven. Ook in IJmuiden Een klein deel van de passagiers wenste het uitstapje in Nederland tot IJmuiden te beperken en ook het deel van de beman ning, dat vrij van dienst of wacht is, kon in de loop van de dag aan wal worden verwacht. Het gemeentebestuur van Velsen en ver scheidene autoriteiten worden hedenmid dag om vijf uur aan boord ontvangen. De Bergensfjord" zal IJmuiden vanavond om streeks negen uur weer verlaten. De reis gaat dan naar Antwerpen, vanwaar de terugreis naar Amerika wordt begonnen. Op 12 augustus moet het schip daar terug zijn. Wy ontvingen het volgende communi qué: De commissies of vertegenwoordigers uit de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk, die zich hebben belast met de voorbereidingen van de feestelijke vie ring van de opening van de Velser tunnel op 28 september a.s. hebben gezamenlijk beraadslaagd. In deze bijeenkomst is vol ledig overeenstemming bereikt omtrent de organisatie van de feestelijkheden. De plannen, die betrekking hebben op het gehele gebied van de IJmond, zullen gemeenschappelijk worden voorbereid, terwijl de overige activiteiten in elke ge meente zelfstandig zullen worden georga niseerd. In elke gemeente is een secretariaat in gesteld, dat wordt bekleed: in Velsen door de heer G. W. F. de Man, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden; in Beverwijk door de heer Jac. de Weijer, Hendrik Burgerstraat 32, Beverwijk; en in Heemskerk door de heer M. B. P. van de Berg, Raadhuis, Heemskerk. „De commissies aanvaarden geen ver antwoordelijkheid voor de tot heden van particuliere zijde ondernomen activiteiten, noch voor in de toekomst zonder hun in stemming te organiseren festiviteiten", al dus eindigt dit geschrift. (Van onze correspondent in Parijs) ■nrt.f fjb-ilüf De moeilijkheden binnen de Franse re gering zyn voor enige dagen verschoven, maar nog niet tot een oplossing gebracht. Van de zeshonderd miljard francs aan be zuinigingen, welke de minister van Fi nanciën Gaillard van zijn collega's eist, heeft men er 550 kunnen vinden. Vijftig moeten er dus nog worden gevonden en Gaillard heeft gezegd, dat hij, wanneer dat niet binnen een week gebeurt, als nog zal aftreden. Om dat uittreden van hem uit het kabinet te voorkomen, heeft minister-president Bourgès-Maunoury, twee dagen bijna onafgebroken geconfe reerd. In de eerste plaats met Guy Mollet, secretaris-generaal van de Franse socia listische partij, en uit dien hoofde de grijze eminentie van de huidige regerings- politiek. Mollet is gisterochtend in alle vroegte per auto uit Atrecht, van welke stad hij burgemeester is, naar St. Germain en Laye, de woonplaats van de premier, gekomen om met hem en Gazier, de mi nister van Sociale Zaken, die zijn begro ting zo hardnekkig tegen Gaillard's eisen heeft verdedigd, te overleggen. Men is tenslotte tot een noodoplossing gekomen, die inhoudt, dat Gazier wat water in zijn wijn heeft gedaan en dat Gaillard af wacht, waar men de ontbrekende vijftig miljard francs zal vinden. Gaillard's positie is de laatste dagen sterk gebleken, zo sterk, dat wanneer hij uit het kabinet zou treden, de radicale ministers dat ongetwijfeld ook zouden doen, en het bewind van Bourgès-Mau noury ten einde zou zijn. De minister van Financiën heeft bovendien dit voordeel, dat de publieke opinie het op het ogenblik met hem eens begint te worden. Het dringt namelijk langzamerhand wel tot de Fransen door, dat Frankrijk zich op een hellend vlak bevindt met zijn financiële en economische toestand en dat een poli tiek van versobering het enige middel is om een begin tot herstel te kunnen maken. (Reuter) De bezuinigingen op de staatsuitgaven betekenen, dat de spoor wegtarieven zullen worden verhoogd, dat gas twintig percent duurder zal worden, dat de bouw van een groot passagiers schip voor de transatlantische vaart wel licht zal worden gestaakt, dat de aanleg van een tunnel onder de Mont Bianc waarschijnlijk zal worden opgeschort en dat tweederden zal worden afgeschaft van de subsidies, die de regering reeds jaren uitkeert aan de spoorwegen, het fonds voor sociale zekerheid, de telers van bieten en anderen. Het grootste gedeelte van de bezuini gingen heeft betrekking op de civiele uit gaven, die in 1958 2.768 miljard francs zullen bedragen tegen 2.480 miljard francs in het lopende jaar. De militaire begroting voor 1958 zal ongeveer 1,3 biljoen francs bedragen, of ongeveer veertien percent minder dan die voor 1957. Volgens de Franse minister van Defensie, André Mo- rice, zullen de Franse militaire inspan ningen in Algerije hierdoor niet worden verminderd. (UP) Minister Gaziel zal ten hoogste vijftien miljard francs bezuinigen. Poli tieke waarnemers in Parijs zijn van me ning dat het een politiek compromis is, dat geïnspireerd werd door de wens een crisis te voorkomen en dat het geen lang leven beschoren zal zijn. JERUZALEM (UP) Egypte heeft aan de secretaris-generaal van de UNO Dag Hammai-skjoeld doen weten, dat het bin nenkort de Israëlische opvarende van de Birgitte Toft in vrijheid zal stellen. Het Italiaanse vrachtschip „Monte Pel- lagrino" is met een lading Israëlische goe deren uit Haifa naar Zuid- en Oost-Afrika vertrokken. De „Monte Pellegrino" zal ge bruik maken van het Suezkanaal. De Monte Pellegrino" is geladen met cement, scheermesjes, radio's, potloden, hout en groenten in blik, alles vervaardigd in Israel. ROME (UP) Het gezaghebbende Ita liaanse blad „II Messagero" heeft streng optreden van de politie gevraagd tegen dieven, die het buitenlandse toeristen las tig maken. In eerste instantie dienen pre ventieve maatregelen te worden getroffen, in tweede instantie dienen zij, die zich aan dergelijke diefstallen schuldig maken, streng te Worden gestraft, aldus „II Messa gero". .,Men kan deze activiteit nauwelijks meer „diefstal" noemen, het zijn handelin gen gericht tegen de staat en de eer en waardigheid van de hoofdstad", zo wordt gezegd. Voor een land met een grote vreemdelingenindustrie is dit beslist on verdraaglijk, Bij de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam is de nieuwe onderzeeboot.] ager „Drenthe" in dienst gesteld. De „Drenthe" is het vijfde schip in een reeks van acht, waarvan reeds de „Friesland", „Groningen", „Limburg" en „Rotterdam" aan de vloot zijn toege voegd. In oktober van dit jaar volgen dan de „Overijssell" en de „Utrecht" en in novem ber de „Amsterdam". De waterverplaatsing van deze onderzee bootjagers bedraagt 2467 ton, de maximum snelheid 36 mijl per uur. De grootste lengte is 116 meter, de grootste breedte 11.76 me ter. De gemiddelde diepgang is 4 meter. Het machinevermogen bedraagt 60.000 pk. De bemanning bestaat uit 283 koppen. De schepen zijn bewapend met 4 kanons van 12 cm., 6 mitrailleurs van 40 mm., onder- zeebootbestrijdingsraketten en een licht- raketwerper. De Commissaris van de Koningin in de provincie Drente, mr. J. Cremer, overhan digde namens het provinciaal bestuur acht aquarellen van Drentse steden en dorpen, vervaardigd door Drentse kunstenaars. Ook de voorzitter van het departement Drente van de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel bood een aquarel aan. De indiensttstelling werd ook bijge woond door de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen en de waarnemend burgemeester van Amsterdam, mr. A. de Roos. ADVERTENTIE i fiïs e-n Sprankelendgoudgeel Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijven en Uw wijnhandelaar. AGENTE HAARLEM: Fa. DIEBEN EN GUBBI Lange Herenstraat 13 Haarlem - Telefoon 10841 AGENTE ZANDVOORT EN IJMUIDEN: H. F. BROEKHUIZEN Paul Krugerstraat 64 Haarlem - Telefoon 20376 MOSKOU (UP) Een televisie-inter view, dat door de Amerikaanse journalist Dan Schorr (winnaar van de eerste Wil lem de Zwijgcrprijs, die, werd toegekend) in Moskou werd gehouden ter gelegenheid van het Jeugdfestival, is uitgelopen op een waar tumult. Schorr interviewde de Amerikaanse jon geman Walter Raleigh Coppedge uit Rose- dale. De laatstgenoemde is geen vriend van het communisme. In antwoord op een vraag van Schorr zeide Coppedge: „Mijn interessantste bele venis hield verband met de Russische op vattingen over de Hongaarse opstand. En kel studenten van de universiteit in Mos kou zenden mij, dat zij het officiële Rus sische standpunt inzake Hongarije afkeur den dat de gemiddelde Rus het ermee eens is". Op dat ogenblik schreeuwde uit de bij het interview aanwezige jongeren een Amerikaan: „Leugenaar, leugenaar. Schorr wil een contrarevolutie beginnen". Andere jongeren mengden zich erin. Omstreeks 40 Nieuw-Zeelanders, Austra liërs, Canadezen, Engelsen en Belgen ver kondigden luidkeels hun mening. Sommi gen beschuldigden Schorr ervan, dat hij interviews „ensceneert" met anti-commu nisten. Anderen riepen, dat men vrij moet kunnen spreken. Schorr besloot, van uitzending af te zien. Eerder had een Amerikaanse deelnemer aan het jeugdfestival, de 25-jarige George Adams, heeft met een groep inwoners van Moskou de Russische interventie in Hon garije besproken. Hij deed dit aan de hand van uitreksels van het UNO-rapport over de Hongaarse opstand, die in de „New York Times" waren gepubliceerd. Een der omstanders had gevraagd, daar om zo weinig Amerikanen naar Moskou waren gekomen. Adams antwoordde, dat het aantal Amerikanen stellig groter zou zijn geweest indien de Russische troepen niet in Hongarije hadden geïntervenieerd. Adams vertelde, dat twee of drie Engels sprekende Russen zich bereid toonden zijn woorden te vertalen. Af en toe werd hij bij het voorlezen der uittreksels geïnterrum peerd door omstanders, die zeiden, dat iets niet waar was, waarna een discussie volg de. Het is maar een kwestie van klein zijn of je klein maken op de fotocombinatie, welke men hierboven ziet. De pinguins, die door hun oppasser vriendelijk worden begroet, komen helemaal uit Zuid-Amerika vanwaar de K.L.M, ze als een geschenk voor diergaarde Blijdorp te Rotterdam heeft meegebracht. De kinde ren in zee komen overal vandaan. De twee, die wij op de foto aanschouwen schuivelen even rap als pinguins in het water voort, wel en niet in de uitmonstering, welke moeder Natuur hen verschafte. Hun eigen moeder zal vermoedelijk niet veel aan hen te wassen hebben na zo'n heerlijk bad. Anderen luisterden stilzwijgend, doch allen toonden zich belangstellend. Na af loop vroegen sommigen hem om de volle dige tekst van het rapport, die hij echter 'niet 'bezat; De Russische veiligheidspolitie heeft tij delijk een Amerikaanse student vastgehou den, die op de muur rond een metallur gisch bedrijf zat en een fotostoestel bij zich had. Het accent van het congres ligt op de vriendschap en naar van Russische zijde wordt vernomen, verloopt in dat opzicht niet alles naar wens. Er zijn nu eenmaal veel nationaliteiten, en veel tegenstrijdige nationale opvattingen. Zo is een ontmoeting tussen Engelse en Egyptische jongelui, overigens op voor stel van de Britse ambassade, niet doorge gaan. De Amerikanen hadden verder een ontmoeting voorgesteld tussen Egyptena- ren en Israëliërs, maar ook daar is niets van gekomen. De Oost- en Westduitsers bekijken elkaar al evenmin. (Reuter) Een groep van vijftien Britse afgevaardigden naar het Jeugdfestival in Moskou heeft donderdag bij de een bezoek aan het Kremlin een ontmoeting gehad met de leider van de communistische par tij in de Sovjet-Unie, Kroesjtsjev. Zij klampten hem aan, toen hij uit een rege ringsgebouw kwam, en praatten tien mi nuten met hem. Een Engelsman klopte Kroesjtsjev op de schouder, waarop de Russische leider glimlachte en de hem om ringende mannen en vrouwen de hand schudde. Volgens een ooggetuige gaven de Brit ten Kroesjtsjev enkele insignes en Kroesjt sjev zou een van de zijne geschonken heb ben. Een Engelsman werd gearmd met Kroesjtsjev gefotografeerd. Een Londens meisje zei minstens dertig foto's van Kroesjtsjev in de tuinen van het Kremlin gemaakt te hebben. De dochter van de Kamper bakker Gun- nink, mej. Cor Gunnink, die negen jaar geleden naar Kaapstad in Zuid-Afrika vertrok en daar als medisch analiste aan een universiteit werkte, is naar haar ouderlijk huis in Kampen teruggekeerd voor een bezoek van enkele maanden. De lange reis heeft zij voor een groot deel liftend afgelegd. Op 13 maart vertrok zij uit Kaapstad. Liftend ging zij door geheel Zuid-Afrika. Vervolgens reed zij liftend door Rhodesia, waar zij de Victoria-wa- tervallen bezocht. Hierna ging zij dooi de Belgische Kongo, waar het iets minder vlot ging, omdat er tengevolge van de zware regenval weinig auto's reden. Zij bezichtigde het nationale park en reisde via Elisabetlrville naar Oeganda, Kenya en Tanganyika. Drie dagen had ze nodig om de Kilimandjaro (6000 m hoog) te be klimmen en twee dagen om af te dalen. Van Entelbe in Oeganda ging zij per vliegtuig naar Rome. Van Rome ging het liftend naar huis. Via Pisa, Florence en Venetië arriveerde zij in Innsbruck, waar na ze een drieweekse tocht door Tirol maakte. Over München en Koblenz be reikte zij Kampen. Op 11 oktober keert zij per boot naar Kaapstad terug. Het College van Rijksbemiddelaars on der leiding van prof. Levenbach heeft gis teren een bespreking gehouden met enkele directieleden van de K.L.M. en met verte genwoordigers van de verenigingen van bij deze maatschappij in dienst zijnde vliegers. Het resultaat van deze bespreking is, dat het overleg over de salarispositie van de vliegers zal worden hervat. De wijzigingen van het Wegenverkeers reglement, die zijn afgekondigd als gevolg van de wederinvoering van maximum snelheden op 1 november, vertonen naar de mening van de Kon. Ned. Automobiel club belangrijke lacunes. Er mag straks binnen de bebouwde kommen niet harder worden gereden dan 50 km. per uur, maar, aldus de KNAC, het zal door het ontbre ken van aanduidingen in zeer veel geval len ondoenlijk zijn te weten waar een be bouwde kom begint of eindigt. De KNAC heeft dan ook aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat verzocht de regeling aan te vullen. Er komen voor bepaalde gevallen bor den „max. 70 km./u. toegestaan", maar er komen nergens borden „max. 50 km./u. toegestaan". De 50 km.-limiet gaat auto matisch gelden bij het bereiken van de plaatsnaamborden. Deze borden behoren te staan bij de grenzen der bebouwde kom men, zoals die door de colleges van Gede puteerde Staten zijn vastgesteld. Zij behoe ven echter alleen geplaatst te worden langs wegen, die verhard en viereneenhalve meter of meer breed zijn. De KNAC acht het aan ernstige twijfel onderhevig, of de colleges van Gedeputeer de Staten voor alle bebouwde kommen reeds grenzen hebben vastgesteld en vraagt zich af, of de maatstaven die daarbij worden gehanteerd wel voldoen voor het doel, dat thans wordt beoogd. In vele ge vallen laat men de grens van de bebouwde kom gemakshalve samenvallen met de gemeentegrens. De KNAC acht het nood zakelijk, dat er plaatsnaamborden komen langs alle verharde wegen, die naar de bebouwde kommen voeren. De plaats naam boren op alle andere punten dan bij de bebouwde kom-grenzen (b.v. bij de ge meentegrenzen) zullen moeten worden verwijderd. Tenslotte verzoekt de KNAC ook het einde van de bebouwde kommen duidelijk te doen aangeven. WASHINGTON (Reuter). - Een commis sie van het Amerikaanse Congres heeft donderdag met overweldigende meerder heid een wetsontwerp goedgekeurd op grond waarvan de Verenigde Staten geen Amerikaanse militair ter beschikking van de justitie van een ander land mogen stel len ingeval de V.S. hebben uitgemaakt, dat zij in de eerste plaats de jurisdictie over de betrokkene hebben, behoudens in „bijzondeie gevallen". De Amerikaanse militair Girard, die 26 augustus voor een Japanse rechtbank zal verschijnen op beschuldiging van doodslag op een Japanse vrouw, is donderdag met zijn advocaat naar het schietterrein ge weest, waar de vrouw (in januari) werd gedood. Girard liet zien, hoe hij gepoogd had de vrouw, die patroonhulzen zocht, door schrikaanjaging van het terrein weg te krijgen. De Christelijk-Historische Unie houdt op het landgoed „Woudschoten" te Zeist een driedaagse zomerconferentie, die ge opend is door de voorzitter van de C.H.U., de heer H. W. Tilanus. Hij zei bij de ka binetsformatie afwijzend gestaan te heb ben tegenover een rechts kabinet, naar zijn mening de 33 K.V.P.-, de 10 A.R.- en de 8 C.H.U.-zetels geen basis vormden voor de vorming van een kabinet. Voorts besprak hij de maatregelen, die de re gering heeft genomen in het kader van de bestedingsbeperking en de consequenties hiervan voor de openbare lichamen. Spre kende over de huurverhoging vroeg de heer Tilanus zich af of het inderdaad wel zo erg gesteld is met de huiseigenaren. Buiten beschouwing wilde hij laten de kleine man, die voor zijn oude dag een paar huisjes verhuurt. Het rendement dat de grote beleggingsmaatschappijen maken noemde hij zeer behoorlijk.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9