Kleinkunst concours op het Prinsenhof Peking neemt herscholing van reactionairen ter hand Nieuwe mode op oud plaveisel Aambeien? Negentien doodvonnissen na proces en vele arrestaties wegens verzet Chauffeur tijdens ziekte bestolen Enkele verrassende hoogtepunten ^PraatótozL Amsterdamse Beurs Lord Altrinchams critiek wekt opschudding Omgeving van de vorstin is zijn volgende doelwit Heringa Wuthrich Overstekende voetganger brengt fietsster ten val Israel vraagt interventie van Rode Kruis voor Eylon Huishoudster kreeg zes weken gevangenisstraf D&^,u,f-feur. die, Hongaar, die Haarlemmer neersloeg, veroordeeld Burgerlijke Stand van Haarlem Mr. J. H. Ekering ter aarde besteld Levensgevaarlijke brandwonden Bloemendaalse politie speurde tevergeefs Brandweer moest zondag tweemaal optreden 0p de HEMOTABS Modelvliegtuigen op HFC-terrein Programma orgelconcert MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT SJANGHAI (Reuter) De Chinese rege- zai scholen oprichten om werkloze reactionairen door werk te hervormen. In dien ze algehele verbetering tonen mogen vvecr gewoon werk verrichten. Waar nemers vermoeden dat deze maatregel, elke in de dagbladen is aangekondigd een nieuw middel tot afzondering van de rechts "oriënteerden betekent, die uit regerings functies, het zakenleven en onderwijs zyn verwijderd. HONGKONG (Reuter-AFP) Een recht bank te Tsamkong in het zuiden van China heeft negentien personen ter dood veroor deeld die op 12 juli een opstand tegen de mmunistisehe autoriteiten hebben geleid, aldus heeft radio-Peking gemeld. De ver oordeelden werden schuldig bevonden aan het doden van zeven mensen, onder wie regeringsambtenaren, en aan diefstal van eigendommen van de regering. Nog twee deelnemers aan de opstand werden ter dood veroordeeld, maar hun straf is voor de tijd van twee jaar opgeschort. Eén ver dachte kreeg levenslang gevangenisstraf en acht verdachten gevangenisstraffen van vijf tot vijftien jaar. TAIPEH (UP) In nationalistisch China zijn gegevens gepubliceerd, volgens welke in communistisch China in de laatste acht jaar bijna twintig miljoen Chinezen zijn celiquideerd". Van hen zouden drie mil ieu zijn omgekomen bij verzet en vijf mil joen bij massale executies in het kader van de landbouw-tervormingen. De overigen LONDEN (UP) Na het opzienbarende artikel in de „National and English Revue" over het openbare optreden van koningin Elizabeth heeft de hoofdredacteur van dit blad, de 33-jarige Lord Altrincham, de Lord Altrincham. omgeving van de koningin onder schot genomen. Deze edelman, oud-scholier van Eton, oud-officier van de „guards" ver klaarde desgevraagd, in telefoongesprek ken met de redacties der Londense zon dagskranten, dat de oude garde moet ver dwijnen, omdat „zij voor een groot gedeel te door mensen wordt gevormd van de tweede rang, zonder moed, zonder fanta sie". ,.Zij zijn niet in staat hun standpunt te verdedigen tegenover hun werkgeefster, de koningin". „Wanneer zij de monarchie kracht willen geven, dan moeten zij niet alleen een doorsnee zijn van de gemeen schap, ook een doorsnee van het Gemene best. Er zijn tal van mensen met ervaring op het gebied van de vakbeweging, die voortreffelijke hovelingen zouden zijn" aldus de jonge Lord. Doodschieten De Sunday Express van Lord Beaver- brook, heeft in de hoogste kringen me ningen gevraagd over het artikel van Lord Altrincham. De graaf van Strathmore, neef van koningin Elizabeth, zei: „Als ik een revolver had zou ik Altrinchem zelf dood schieten". De hertog van Argyll, Master of the Queen's Household: „De man die dat geschreven heeft moesten ze doodsch'eten" Het weekblad de „Observer" acht het artikel te persoonlijk. „Critiek leveren op mensen die niet kunnen antwoorden is altijd een dubieuze zaak. Persoonlijke op merkingen in het openbaar gemaakt, ziin onbeleefd. Wanneer ze gemaakt zijn over een vrouw en betrekking hebben op haar hebbelijkheden, dan zijn ze zeer onbeleefd Wij honen dat de koninklijke familie de ODmerkingen van Lord Altrincham zal be handelen als een staaltje van school- jongens-linksheid". Het socialistische ■Reynolds News" noemt het artikel „ver frissend" en schrijft: „Hij zei hardop wat veel mensen denken: Buckingham Palace detoneert in het Engeland van 1957". ADVEPTFNTJE HAARLEM ELEOTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Getuigen gevraagd Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie is in de Grote Houtstraat in Haarlem, pij de Anegang, een 54-jarige fietsster in botsing gekomen met een tot dusverre on bekend gebleven vrouw, die met een wan delwagentje overstak. De wielrijdster kwam met het voorwiel tegen het wagen tje en viel achterover van haar fiets. Met een bloedende hoofdwond is zij "aar de Mariastichting gebracht. De overstekende voetgangster en moge- ''jke andere getuigen van het ongeluk wordt verzocht zich met de verkeerspolitie 'n verbinding te stellen. werden het slachtoffer van verscheidene „zuiveringen" en campagnes tegen „reactio nairen". Van de zeshonderd miljoen bewo ners van communistisch China vertoeven er volgens deze bronnen 25 miljoen in ge vangenschap. Ontmaskerd HONGKONG Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft bekend gemaakt, dat de veiligheidspolitie te Nan- ning, in de zuidelijke provincie Kwangsi nabij de grens met Indochina, een „contra revolutionaire organisatie" heeft ontdekt, die de socialisering van de landbouw on gedaan wilde maken en het herstel van de particuliere eigendom wilde aanmoedigen. Te Hsin Hsien, in de provincie Kwang- toeng, is een „andere tegenrevolutionaire kliek ontmaskerd", die „rekruten wilde aanwerven voor guerilla-oorlogvoering en wapens wilde verkrijgen door te speculeren op het bijgeloof van de massa". Een aantal „revolutionairen, waaronder reactionaire gewezen Kwomintang-officieren, groot grondbezitters, zwervers en bijgelovige bandieten" is volgens het persbureau ge arresteerd. JERUZALEM (Reuter). De Israëlische regering heeft zich opnieuw tot het inter nationale Rode Kruis te Genève gewend met het verzoek zijn vertegenwoordiger in Caïro op te dragen een bezoek te brengen aan de Israëlische zeeman Rafi Eylon, die door de Egyptische autoriteiten wordt vastgehouden. Het rode kruis heeft de Is raëlische regering de vorige week meege deeld, dat de Egyptische autoriteiten zijn vertegenwoordiger in Caïro geen toestem ming hadden verleend om met Eylon te spreken. Israel heeft 't rode kruis verzocht „energieke stappen" te doen in Caïro om te bewerkstelligen, dat Eylon behandeld wordt volgens het internationale gebruik. Eylon is twee v/eken geleden door de Egyptische autoriteiten van het Deense schip „Birgitte Toft" gehaald. Eylon is een journalist, die gemonsterd had om een verslag te maken van deze reis. Een huishoudster, die volgens de ten lastelegging een 51-jarige Haarlemse chauffeur, terwijl deze ziek op bed lag, had bestolen, werd hedenmorgen door de Haar lemse politierechter bij verstek tot een gevangenisstraf van zes weken veroordeeld. De officier van Justitie had drie maanden met onmiddellijke gevangenneming geëist. een maagzweer en had hulp-nodig, die hem door een bureau voor gezinshulp werd ver schaft. De huishoudster, die hem werd toe gewezen had echter, naar de officier van Justitie zeide, toen reeds enige veroordelin gen wegens diefstal achter de rug. In korte tijd verdwenen bij de chauffeur een bedrag van ruim 150 en een grote hoeveelheid kleding en andere textielgoe- deren. Het gezinshulpbureau heeft voors hands van de schade 100 vergoed. De officier vreesde, dat er van de buit wel niets meer te achterhalen zal zijn. De vrouw heeft een gezin met vijf kinderen - reden waarom de politierechter geen on middellijke gevangenneming beval - maar schijnt dat nu ook te hebben achtergelaten en voortvluchtig te zijn - reden, waarom de officier van Justitie onmiddellijke ge vangenneming had geëist, gezien het ge vaar voor herhaling. De Haarlemse politierechter heeft he denmorgen de Hongaarse vluchteling A. S. wegens mishandeling van een Haarlem mer bij verstek tot een gevangenisstraf van drie dagen veroordeeld, nadat er een gevangenisstraf van een week tegen hem was geëist. Hij kwam samen met een andere Hon gaar op het trottoir in de Houtstraat ter hoogte van de lunchroom Franken in een min of meer beschonken toestand een Haarlemmer tegen, die een stap opzij deed om het ruim baan eisende tweetal door te laten. Voordat de Haarlemmer er op ver dacht was, werd hij door twee „dreunen" van A. S., een tegen zijn oog en een er onder, geveld. Terwijl hij trachtte weer overeind te komen liepen de twee Honga ren door naar de Grote Markt, waar wel dra de toegesnelde politie zich over hen ontfermde. De Haarlemmer, die als ge tuige was opgeroepen en vanmorgen voor de politierechter zijn relaas deed voegde er aan toe, dat hij op doktersadvies vijf dagen het bed had gehouden want de klap pen hadden hem een lichte hersenschud ding bezorgd. De Hongaar was zélf niet komen opda gen, zodat ook een dame, die gekomen was om als tolk op te treden, haar diensten niet behoefde te verlenen. De officier van Justitie achtte deze onverhoedse uitschie ters van de Hongaar een zeer ernstig geval, mede gezien de gastvrijheid, die hij en andere landgenoten in Nederland ge nieten. GEHUWD: 3 aug. P. J. Hofstee en W. Café M. Javaux en W. Bosch. A. J. Akkerman en J. de Vogel. W. R. Bellhoff en A. Paulen. J. Bood en J. R. Dijkstra. C. J. Levit en I. van Blankensteijn. BEVALLEN van een ZOON: 2 aug. A. L. Pel-Sodekamp, J. Morren-Klein, H. Ipen- burg-de Boer, 2 zoons. J. van Abbeve-van den Berge. 3 aug. P. A. van Velzen-Paap. BEVALLEN van een DOCHTER: 2 aug. A. C. J. Kuijkhoven-van der Velde. OVERLEDEN: 1 aug. B. de Groot 66 j., Velserstraat. C. Storp, 49 j., Havenplein. 2 M. Beukenkamp-van Holk, 75 j., Spaarn- damseweg. Vele honderden woonden zaterdagmor gen in de Grote Kerk te Haarlem de rouw dienst bij ter nagedachtenis aan mr. dr. J. H. Ekering, die enige dagen geleden op 42- jarige leeftijd plotseling op zijn kantoor in Amsterdam is overleden. Dr. E. Em- men hield eeen predikatie, waarin hij de vele kwaliteiten van de overledene, die zitting had in velerlei organisaties en in stellingen, uitvoeroig schetste. „Ik ben dankbaar dat deze dienst in de Grote Kerk wordt gehouden, want dit bedehuis was hem bijzonder lief", aldus de predikant, die tevens memoreerde, dat het huwelijk van de thans overledene in deze kerk werd in gezegend. Bovendien heeft mr. Ekering in 1947 een bijzondere dienst in de Grote Kerk geleid. De predikant haalde vervolgens enige citaten aan van de toespraak, die mr. Eke ring toen hield. De thans overledene heeft toen onder meer gezegd: „God zegt in Zijn woord, dat ge altijd bij Hem aan het goede adres zijt, omdat God alleen weet, wat goed voor ons is". Met deze citaten wilde de predikant aantonen welk een groot vertrouwen mr. Ekering in God had. „Hij was een man, die van een grote scherpzin nigheid getuigde, een man met een sterk kinderlijk enthousiasme, die mede door deze eigenschappen een grote kring van ware vrienden had", zo zei dr. Emmen. Na de rouwdienst begaf men, onder wie vele Haarlemse juristen, zich naar de be graafplaats Westerveld, waar de teraarde bestelling plaats had. Een overstelpende hoeveelheid bloemen was het bewijs van de dankbaarheid voor hetgeen de thans overledene heeft gepresteerd. Een vriend, de vader en de echtgenote van de overledene voerden hier het woord. Zaterdagmiddag om kwart over vijf is mevrouw J. de Kooker-Goudkade, wonende aan de Heereweg te Lisse, levensgevaarlijk gewond, doordat bij het verplaatsen van een waterketel het petroleumtoestel omviel en zij in brand geraakte. De gemeente-arts dokter F. L. J. M. Haa- se, verleende de eerste hulp en liet de vrouw, die tot in de derde graad verbrand was, onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoeren. Haar toe stand is nog hoogst ernstig, hoewel van nacht een lichte verbetering is ingetreden. De spoedig aanwezige brandweer behoef de geen dienst meer te doen, daar de brand al was geblust. De ontsnapte gevangenen Vanmorgen heeft de Bloemendaalse po litie tevergeefs gespeurd naar de twee nog voortvluchtige Duitsers, die uit de Scheve- ningse gevangenis zijn ontsnapt. De poli tie in het gehele land is uiteraard de laat ste dagen zeer oplettend en onderzoekt elke mededeling over een eventueel signa leren van de ontsnapte gevangenen. Het ^onst echter van de geruchten; dan hier en dan daar meent men een glimp van de ontsnapten te hebben opgevangen. Hoewel onafgebroken intensief wordt ge speurd. heeft nog geen enkele mededeling tot resultaat geleid. Daar de politie vanmorgen vanuit Vo gelenzang de mededeling had gekregen, dat zich daar twee personen ophielden, wier signalement met dat van de ont snapte Duitsers overeenstemde, heeft men daar met behulp van een politiehond ge zocht. De speurhond heeft echter geen resultaat opgeleverd. Geruchten, als zou den de ontsnapte Duitsers in de duinen bij Zandvoort zijn waargenomen, zijn even eens van onwaarde gebleken. Meer dan zeshonderd ballonnen, door een matige noordoostenwind met een flinke vaart naar hoger sferen gestuwd, kozen zaterdagmiddag omstreeks één uur in Zandvoort het luchtruim, nadat de heer J. Th. B. Hugenholtz, directeur van de stich ting „Touring Zandvoort" het fluitsignaal voor de jaarlijkse balonnenwedstrijd had gegeven. De belangstelling voor het kleurrijke schouwspel was ook nu weer op en om de Rotonde zeer groot. De „luchtvloot" was al spoedig uit het gezicht verdwenen in de richting van Noord-Brabant en België. Met spanning wordt nu afgewacht, welke ballon de grootste afstand zal afleggen, hetgeen straks zal blijken, wanneer het ingevulde kaartje, dat aan elke ballon bevestigd is, door de vinder wordt teruggezonden. Het vorig jaar was de grootste afstand, die werd bereikt, ruim 570 km. De ballonnen verdwenen toen in de richting van Duits land. Het Prinsenhof is een van de plekjes in Haarlem, die blijkbaar onder de speciale bescherming staan van de godin der stilte. Eeuwenoude gevelmuren en indrukwek kende bomen getuigen van vervlogen tij den en het eerbiedwaardige gymnasium staat daar in onbewogen rust als een burcht van antieke wijsheid. Zaterdag avond echter was die bescherming wat minder effectief geworden. Aan de stich ting „Haarlems Bloei" was het althans ge lukt de magische cirkel van stilte te door breken en de weg vrij te maken voor en kele musicerende gezelschappen, benevens zangsolisten en pianisten, een declamatrice, een declamator, een voordrachtkunstenaar, een sneltekenaar en bovendien nog een goochelaar, die door de conferencier van deze avond, Wim de Ree, aan een bevredi gend aantal belangstellenden werden voor gesteld als amateurs, die de vreedzame strijd zouden beginnen om het bezit van een prijs. De jury, gevormd door de heren Wouter Denijs. Jan Willem Hofstra en Jan Kraakman (met nog mejuffrouw Didi San ders en de heer Leo Kuyk namens „d'Op- rechte Amateur") had op deze eerste avond van dit/! eerste HaarlemseMcleinkunstcorn-- cours al in vele opzichten een prettige taak. Direct bij het begin van de wedstrijd was dit zo, toen het aardig uitgedoste ensemble „Los Spaarnegajos" verdienste lijk enkele aantrekkelijke nummertjes ging vertolken op normale gitaren, trommen, rumbaballen en slaghoutjes en op een wonderlijke ééntouwige „string"-bas van een kist en een stuk bamboe, met waarlijk nog te onderscheiden bastonen. Een char mante „Spaarnegaja" croonde hierbij heel bekoorlijk, maar wat te gereserveerd van gebaar. De sneltekenaar Bram van der Wal nam ons daarna mee op een reisje naar Parijs, waar we allerlei tekenstunts mee- Het zal waarschijnlijk nog nooit in de geschiedenis van het waardig gelegen Prin senhof te Haarlem zijn voor gekomen, dat jonge vrou wen in pyjama over zijn hobbelsteentjes hebben ge schreden. Welnu, zaterdag was dit het geval en wel ter gelegenheid van een onder auspiciën van de stichting Haarlems Bloei georgani seerde modeshow. De kle ding werd gepresenteerd onder het motto: Goed ge kleed van vroeg tot laat in produkten van Nederlands fabrikaat. Meer dan de py jama's anno 1957 paste de roodfluwelen wijde cape, over een sluike rok gedra gen en gecompleteerd door 'n grote zwarte Rembrandt- baret, in de sfeer van het oude plein Behalve geconfectioneer de kleding liet men ook zien hoe men met behulp van patronen en een lapje stof zelf tot aardige resul taten kan komen. Zowel prille jonge meisjes als een mannequin met meer gepo seerde grote maat zweefden ondanks het verre van ef fen plaveisel elegant op haar naaldhakjes voorbij. Nederland heeft mooie wollen ruitstoffen in fraaie ineenvloeiende kleuren. Een ander stoffensucces is flu weel in velerlei variaties. Rokken zagen we van fraai bedrukte katoen in kleurige motieven op zwart fond of in mooie dessins in batikachtige kleuren, ont- worpen door kunstenaars. Voorts passeerden de revue: jackets en imitatie suède jasjes van rhovyl, kleurige lange pantalons met nauwe pijpen en knoopsluiting op zij en mantels. Dit laatste produkt van Nederlandse bodem, dat alle lof ver dient, was vooral te prijzen in de variaties op het nog altijd sympathieke boxcoat- type. Beige tinten kwamen het meest voor. Fraai vol deed ook een warm kersen rood en een intens blauw. Van katoen met een kreukher stellende afwer king, bedrukt met charman te kleine motiefjes, waren eenvoudige, lieve jurkjes gemaakt. Aan de praktische kant van het leven was eveneens gedacht - er wer den namelijk schortjes in gevarieerde vorm getoond. Een serie breimodellen zorg de eveneens voor afwisse ling. Het laatst kwamen de ge klede toiletjes aan de beurt, waarbij een wat exotische jurk met een haremrok. De bruid aan het slot droeg een flatteuze halflange ja pon met een geschulpte overrok van écrukleurige zijde, doorweven met gou den lurexgarens. De heer W. van Willige, directeur van Haarlems Bloei, bood aan het einde van de show als vertegen woordiger van de bloemen stad de mannequins een fleurige boeket aan, met de wens dat deze goed geslaag de manifestatie het volgend jaar met evenveel succes herhaald zal worden. Tineke Raat maakten, onder andere de ontstellende me tamorfose van de Arc de Triomphe in een huis- of tuinledikant met inhoud en on misbare accessoires. Aan afwisseling was er geen gebrek, want na de Parijse lichtzinnigheid, kre gen wij een ernstige, dramatische aria uit een opera van Verdi te horen, gezongen door Tom Vreeswijk, die een goede stem bleek te hebben, maar die te weinig arti culeerde en te terughoudend van voor dracht was. Paul Haanstra, de volgende deelnemer, begon zijn voordracht van „Scheepspraet" van Constantijn Huygens veelbelovend. Een paar geheugenfouten waren echter een beletsel voor de nood zakelijke climax. Wim Ebing kwam met een pianocompositie van hemzelf. Daar ldonk wel aanleg uit en zin voor de roman tische harmonieën, die we in het „Warsau Concerto" en „The dream of Olwen" zo overvloedig ontmoeten. Beknoptheid en positiever verwerking moeten deze jonge man worden aanbevolen. Een zeer geslaagd intermezzo was het vlotte optreden van de goochelaar J. P. Elferink, die (geassisteerd door „Jane") veel. stggltn:,f a pLjsti,sche vingervlug- Passëht" 4e duivenbevolking van hef Prinsenhof on rustbarend vermeerderde. Kostelijk hebben de toehoordeis zich met de geestige, pittige zang en het uitstekende spel van de zes „Greenhorns" geamuseerd. Het tafereel op het platform, dat dit stel te zien gaf, was een kleurenfilm waard. Alle lof voor dit optreden: het was af, sprankelend en be schaafd bovendien. Mejuffrouw J. van Keeken ging na de pauze als eerste een paar liedjes zingen of liever croonen „Harlem" en „Dokter Jazz" geheten. Dat verrichtte mejuffrouw Van Keeken met expressie en sympathiek, met een goede begeleiding van een niet op het programma vermelde pianist. Tom van Ek bereikte wee- een hoogtepunt met de ongedwongen, uitstekende voordracht van „De mislukte fee" en van „Doornroosje met de nodige grappige commentaren Daarna hebben we met belangstelling ge luisterd, naar Shirley Zwerus, een jong meisje, dat zich goed heeft ingeleefd in de stijl van het croonen en dat zich daar bij handig weet te begeleiden aan de piano Ik hoop overigens dat de teksten, die zi; zong, voorlopig nog maar voor haar als een gesloten boek mogen blijven. Een heel bijzondere gebeurtenis in dit bonte programma was de declamatie door mevrouw Ida van Dolen-Rooijens, die „Psalm" van Michael van der Plas voor droeg, diep doorleefd en doorvoeld, zodat de universele strekking van dit hymnische gedicht wel niemand zal zijn ontgaan. Tegenstellingen moet men op avonden als deze verwachten. Zij houden er de spanning in. Maar dat het contrast met het optreden van het Collallsextet zó groot zou zijn, was onthutsend. Voor het ensem ble zelf was dit toch ook een leerzame ervaring, die het de weg zal wijzen naar zuiverheid, karakteristieke „swing"-sfeer en bedrevenheid in de improvisatie. Over het geheel genomen is deze eerste avond van deze amateurswedstrijd een succes geworden. Dinsdag 6 augustus komt weer op het Prinsenhof een tweede groep deelnemers aan de beurt. Een aan sporing voor de Haarlemmers om hierbij tegenwoordig te zijn is alleszins gerecht vaardigd. Zwaanswijk Zondagmorgen om elf uur werd de brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor een duinbrand, die bleek te zijn ont staan in de duinen achter het station. Toen de brandweer arriveerde was het vuur, dat aanvankelijk hoog opvlamde, reeds door stationspersoneel met behulp van enige andere personen gedoofd. De schade beperkte zich tot enkele tientallen vierkante meters verloren gegane duinbe planting. 's Middags om half vijf klonk opnieuw het brandalarm, thans voor een binnenbrand in een perceel aan de Brederodestraat. Door de zware rookontwikkeling kon de brandweer slechts met behulp van rook- maskers tot de haard van de brand in een achterslaapkamer doordringen. Met twee slangen op de hogedruk-nevelspuit werd het vuur spoedig bedwongen. Vrij wel de gehele inventaris van de kamer ging door het vuur verloren. Enige En gelse jongens hadden de kamer gehuurd. Toen de brand uitbrak was niemand thuis. Vermoedelijk heeft een van de jongens op bed liggen roken, of een brandende siga ret is van de schoorsteen afgevallen op het zich daaronder bevindende bed. De schade bedraagt meer dan duizend gulden. Pulk is zo zacht De wachtkamer is stampvol als ik bin nenkom. De lectuur om je gedachten van de drei gende dingen die komen af te leiden, be staat nog uit dezelfde tijdschriften als verleden jaar: een paar onschuldige beeld romans voor onder de 24, en een tijdschrift over auto's, dat me niet interesseert omdat ik er toch nooit zo'n vehikel bij elkaar zal verdienen. Ik ga maar noodgedwongen zitten niksen. „Hij zal er wel uit moetenzegt een man in de hoek onrustig. Hij zit 'm kenne lijk te rijen. „Welke?", vraagt een buurman belang stellend. De eerste spert z'n mond open en prikt met z'n vingers ergens achter in de druip steengrot. De buurman bekijkt het met kennis van zaken. „Bij mijn zijn er verleden jaar drie tege lijk weggehaald", zegt hij opgewekt. „Kijk", spreekt hij moeilijk met scheve open mond, „daar en die en die daar in 't hoekje". „Maar hij is zo zacht", zegt een juffrouw troostend. „Ja, hij is reuze zacht", knikt een an der. „Hij doet je niks als 't niet nodig is". 't Lijkt of ze het over een bulldog heb ben. „Vroeger was ik bij Priem. Dat is een beul!", haalt een man somber herinnerin gen op. Schei uit!", roept iemand. „Praat me niet van Priem. Die heb ik eens een klap in se gezicht gegeven!" Hilariteit. „Hij kwam op me senuw met se boor en toen riep ik au en hij hiel d niet op, nou, toen was ik meself niet meer De man in de hoek rilt. „Maar Pulk is zacht", troost de juffrouw weer. „En hij verstaat z'n vak! Neem nou die kroon, die hij bij mij opgezet heeft. D't was alleen nog maar een stompje kies. Hij zegt: zuilewem trekken of moetewem houwen, ik zeg houwen, trekken kan altijd nog. hij zegt dan maak ik een kroon zegt- ie, die kan zo'n tien jaar weer mee. Nou hij zit 'r nog, 't was achttien jaar geleden, dat. is vakmanschap!" Haar mond gaat open, de kroon is te bezichtigen. Het belletje gaat. Aller ogen zijn op de man in de hoek gericht. Hij staat niet op. Hij kijkt gejaagd rond. „U was vóór mezegt hij tegen de juffrouw, die Pulk zo zacht vond. Begrijpend staat ze op. Dit is één van de zeldzame plekken, waar de mensen niet voor hun beurt gaan. Slakkie ADVERTENTIE neem Hemotabs. de nieuwe behande ling van binnen uit. Ken simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water Is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f 1.47 Bij Apothekers en Drogisten De demonstraties met modelvliegtuigen, die onder auspiciën van de stichting „Haar lems Bloei" dinsdagavond op het sport terrein aan de Van Oosteen de Bruynstraat zouden worden gehouden, zullen niet op dit terrein doorgaan, doch op een der velden van HFC aan de Zuiderhoutlaan. De de monstraties beginnen om half acht. De in gang is aan de Emauslaan. Het programma van het orgelconcert, dat morgenavond in de Grote Kerk in Haarlem door Piet Kee wordt gegeven, vermeldt de volgende werken: Toccata in C en fantasie van J. P. Swee- linck, variaties over „Da Jesus an dem Kreuze stund" van S. Smidt, Batalla im perial van J. J. Cabanilles. Sonata IV van F. Mendelssohn-Bartholdy, Trio van J. L. Krebs, „Von Gott will ich nicht lassen" van J. M. Bach en van J. S. Bach en Toc cata in F van J. S. Bach. 3% Vo Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 845/io 89 181% 350 187% 298 250 272% 288 150 445 228% 1048% 220,30 70% 133,- 170% 158% 247 116 64% 20234 156% 166 167% 65% 49% 69% 45 88 37 Heden 13.45 uur 841/i« 69% 180% 350 188 298 250 272 287 150% 444 228 1042 219,— 71 t 132,- 169% 158 246 116 83% 203 156%* 166% 167% 64% 49% 69% 44% 88 35%

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5