Zwakke battingprestaties van R. en W. en Haarlem leidden tot nederlagen Uiterst spannend cricket tussen HCC I en HCCII Juan Fangio voor de vijfde maal wereldkampioen autocoureurs Piet Steenvoorden won in de Ronde van het Haagse Zuiderpark Mejuffrouw Van der Duim en Groen op dreef in Groenendaal-toernooi Zweed Sten Limdin snel in de Grote Prijs van België Godin de Beaufort werd derde in lagere klasse Heemstedenaar bijna verrast door combine Amsterdammer Lalisang won in het heren enkel- en dubbelspel Clynck - negende - was de beste Nederlander DE CRICKETCOMPETITIE België-Italië na tweede dag weer gelijk: 22 Grote belangstelling voor Kanaalrace Rus Sapanov verbeterde wereldrecord schieten Sterrendag van de KNMV op Zandvoorts circuit .Toon de Mos verloor het d"hheïsnel in Scarborough Tennistitels voor Henriëtte Ruinen en Jan Beukers Galea-beker voor Spanje Nederlandse kanoploeg voor Gent samengesteld jl> .1 o o AUGUSTUS 1957 Ongewoon zwak batten van Rood en Wit tegen VRA was er zondag de oorzaak van, dal de Haarlemmers voor het schamele totaal van 133 runs aan de kant zaten. Toe gegeven moet echter worden dat zij Mc. Manis in ongekend goede vorm troffen. Hij bowlde onder andere Van der Togt en J. P. de Ruig met prachtige googlies. Het veldwerk van de Amsterdammers, dat voor de lunch wel iets te wensen had gelaten, was na de onderbreking uitstekend, hetgeen resulteerde in vele fraaie vangen, waar door na een stand van 6-121 de innings afgelopen was met het totaal op 133. VRA, dat geacht kon worden weinig last met dit totaal te zullen hebben, stond ech ter door fraai bowlen met de nieuwe bal direct met de rug tegen de muur, aange zien in de eerste twee overs reeds het openingspaar was verdwenen. Bijleveld en Wijkhuizen waren de bowlers en met goed fielden was Rood en Wit on top. Vermeld moet worden een fraaie vang van C. J. de Ruig. Jansen Schoonhoven en L. Mulder brachten echter wat verbetering, doch toen laatst genoemde op het bowlen van J. P. de Ruig door De Nijs gestumpt werd, deden Peere boom en de fraai battende Jansen Schoon hoven R. en W. de das om. Het bowlen werd zienderogen minder en toen zij samen de 100 opbrachten was de zaak voor R. en W. verkeken. Peereboom werd voor 29 door De Ruig op eigen bowlen gevangen en Glerum werd door De Nijs op dezelfde bowler gestumpt. Zelfs Jansen Schoon hoven (76) ging nog uit. Hij werd door Winter fraai aan de boundery gevangen op het bowlen van Pliester, doch Kummer liet zich niet verleiden en stelde met enige forse slagen de overwinning voor VRA veilig. Bowlingcijfers: Bijleveld 1-29, Wijk huizen 1-38, De Ruig 3-31 en Pliester 1-9. Van het batten van R. en W. was weinig goeds te vertellen. Wel scoorden Onstein (21, 1 x 6), De Nijs 16 en Wijkhuizen 26 nuttig en gaven zij Rood en Wit een be hoorlijke start (2-63), doch geen van allen gaf de indruk de bowlerij meester te zijn. C. J. de Ruig en Bouwman lieten iets beter batten zien en scoorden resp. 16 en 12 runs, doch het reeds genoemde zeer goed bowlen en vangen waren er de oorzaak van, dat de Haarlemmers geen moment! een reëele kans op een overwinning hebben gehad (Mc. Manis 6-48). Het was een enigszins teleurstellende wedstrijd, die alweer de laatste was van Rood en Wit aan de Span jaardslaan dit seizoen. HBSHaarlem Dat de Haarlem-aanvoerder Voogd tegen HBS na het winnen van de toss eerst bat ten zou kiezen, zal niemand hebben be vreemd en toch vertelden insiders ons later, dat het wicket op Houtrust in de morgenuren een waar bowlersparadijs was. De left-round bowler Hageman wist hier van dermate te profiteren, dat het toch niet zo sterke batting-team der Haarlemmers reeds na een uur spelen in een vrijwel verloren positie was. Hij nam zeven top- wickets in een luttel aantal overs, terwyl het scoringbord slechts 23 runs aangaf. Daarna batten Bert Boeree en P. Kruyt met ongekende ijver. Ze verhoogden tot de lunch de score tot 58, waarna niet alle hoop verloren scheen. Het noenmaal bleek weer eens een beste change, waardoor Kruyt zonder verder te scoren het paviljoen kon opzoeken, terwijl èn Van Dok èn de jeug dige debutant Heydeman er niet in slaag den de goed spelende Boeree te steunen. Haarlem was all out voor 72 runs, Boeree 29 not out. Het batten van HBS was evenmin van goed gehalte. Slechts Bruynensteyn met een gelukkige 24 en Risworth (17) bleken de goede aanval der Haarlemmers te kun nen bepalen. Na 4-66 werd het tenslotte 94 all out. Max Maas 4-35, P. Maas 2-24, W. Peschar 2-7 en H. Boeree 2-8. Met nog 2 uur 27 minuten speeltijd werd aan de tweede innings begonnen. 83 runs in 3 kwartier voor 6 wickets was op de onbetrouwbare pitch van Houtrust, dankzij een kapitale 35 not out van P. Maas (2 x 6, 4x4) geen slechte performance. HBS bleek in de resterende tijd echter over voldoende moreel te beschikken om de 22 runs victo rie in de eerste innings te consolideren. HBS 56-3, P. Maas 1-14, Ph. van Dok 2-15. Overige resultaten HCC I—HCC II: Gewonnen door HCC I met 8 runs. HCC I scoorde 202 runs (all out) tegen HCC II 194. Battingcijfers HCC I: Gallois 55, Schuur 10, Squires 12, De Vil- leneuve 36, Van der Vlugt 12, Bakker 31 en Spekking 20. Van Staay 2 voor 63, Van den Bosch 5 voor 88 en Aim 1 voor 32. Batting cijfers HCC II: Van Manen 23, Aim 75, Van Arkel 17, Borgers 26 en Van den Bosch 22. Bakker 1 voor 45, Squires 3 voor 49, Vriens 4 voor 59 en De Villeneuve 1 voor 10. Hermes DVSACC: Gewonnen door Hermes DVS 'met 8 wickets. Hermes DVS scoorde totaal 163 runs voor 2 wickets en ACC 147 runs. Battingcijfers ACC: Van Kranendonk 12, Bregman 75, Disselkoen 16 en H. van Weelde 26. Melief 1 voor 22, Bai ley 3 voor 40, Tettelaar 1 voor 30, Hillen 5 voor 35. Hermes DVS battingcijfers: Stolk 76 not out, Bailey 33 en Van der Sloot 32 n.o. Van Someren 2 voor 44. Quick (N.)Quick (Hg.): Gewonnen door Quick (Hg.) met 5 wickets. Quick (N.) scoorde 98 runs; Quick Hg.) scoorde 99 runs voor het verlies van 5 wickets. Bat tingcijfers Quick (N.): Phyffer 16, Ingelse 52. Marseille 7 voor 45, Rambaldo 2 voor 12. Battingcijfers Quick (Hg.): Endloos 43, Rijn- ders 32 n.o., Rambaldo 10. H. Burki sr. 5 voor 26. ACC IISparta: Gewonnen door Sparta met 71 runs. ACC II scoorde 100 runs, Sparta 171. De battingcijfers van Sparta luidden: Borrani 41, Ruiterman 64, Van der Linden 19 n.o., Hoenderkamp 14, Meyers 12. Duco Ohm 7 voor 48, Schooneveldt 1 voor 70, Lapierre 1 voor 15, Van der Broek 1 voor 32. Battingcijfers van ACC I luidden: Burger 18, Bosch 17, Van der Broek 16, Schoordijk 21 n.o. De Bruin 2 voor 33, Bor rani 6 voor 36 en Ruiterman 2 voor 2. Lager cricket Rood en Wit II kwam voor de tweede klasse A in Den Haag niet verder dan een draw tegen de reserves van Quick, die de weg van de minste weerstand bewandel den. De Haarlemmers scoorden vlot op de Haagse aanval en zo kon de innings ge sloten worden op 199 voor het verlies van zes wickets (J. Molenaar 15, Van Rossem 37, Vanier 58, Luining 15 en Meijers 50 n.o.). Er was toen ongeveer drie uur van de speeltijd verstreken. Quick toonde daarna geen moment voor de runs te willen gaan. Er werd niet alleen langzaam, maar ook bijzonder slecht gebat. En aangezien Rood en Wit in de aanval wel accuraat was, maar geen matchwinner als bowler had, werd het een vrij saaie vertoning, die om zeven uur bij de stand 139 voor 5 een einde vond (L. Molijn 1-16, Goekoop 2-24, Luining 1-33 en Venker 1-30). Deze draw was te meer teleurstellend voor de Haarlemmers, omdat de concur renten HCC III en SCHC beide verloren. De Hagenaars van Cric (141 tegen 148 voor 5) en de Stichtenaren van VCC (86 tegen 131 voor 6). In de tweede klasse E won BMHC van Rood en Wit III, hetgeen een prestatie van formaat mocht heten. De scores waren: BMHC 184 (Van Koningsveld 10, Elias 78, Schouw 39, Van Cansteijn 10, Berkman 10, De Vries 5-48, Voors 1-34, G. Moolenaar 1-42 en Frijns 2-1). Rood en Wit scoorde slechts 129 runs (Molenaar 48, Nijhuis 29 en Frijns 12, Elias 3-24, Koningsveld 1-14 en Creutztoerg 5-42). Wit 129 runs. In dezelfde afdeling verloor Haarlem II van CVHW. Haarlem kwam tot een totaal van 82 (R. Schlatmann 21, Kleefstra 34, Eel- man 5-18, Lokman 2-11, De Vos 2-10 en Aronds 1-1), maar CVHW scoorde 119 voor 9 (N. Leijer 24, Lokman 13, Kuenen 40, Thoden van Velsen 3-43, Ledeboer 3-20 en R. Schlatmann 2-10). In de derde klasse won Rood en Wit 5 gemakkelijk van ACC IV. ACC 52 (Steffe- laar 4-16, Beets 2-6, Van Baasbank 2-9 en Elias 1-0);; Rood en Wit 154 (Beets 31, Elias 30, C. van Schouwenburg 27, C. van Buchem 22 en Pot 19). HC B-competitie Doordat de wedstrijd tussen Rood en Wit C en Rood en Wit. B in de H.C.B.-compe titie werd uitgesteld, zal deze ontmoeting nu donderdag a.s. gespeeld worden. Er wer den zaterdag dus maar twee competitiewed strijden voor de H.C.B. gespeeld. In Bloemendaal won Haarlem 3 van CVHW 2. CVHW: 47, Van Loenen 14, Eel- man 10, Fortgens 3-25, Lanting 7-18. Haar lem: 94-8 (gesl.), Fortgens 22, Feldman 10, Schenk 25, Eelman 2-40, Vogelsang 2-16, Leyer sr. 2-11, G. van Langelaar jr. Ook aan de Spanjaardslaan werd de wedstrijd Rood en Wit DHaarlem 5 een overwinning voor Haarlem. Haarlem: 116, E. Slagter 22, R. Heijdeman 39, R. Schlat mann 12, H. Schlatmann 13, L. Steffelaar 2-32. Frijns 2-30, Beets 5-25. Rood en Wit: 76. Beets 13, Frijns 14, C. van Buchem 10, Heijdeman 4-29, R. Schlatmann 2-13, Vis sers 3-19. Op de 22,81 km lange Nürnburgring het zware circuit met de 172 bochten heeft Juan Manuel Fangio voor de vyfde maal de titel van wereldkampioen der autocoureurs behaald. Een eerste plaats en een snelste ronde (8 plus 1 is negen punten) leverde deze zesde wedstrijd die meetelt voor het wereldkampioenschap formule 1-wagens voor hem op, zodat het puntentotaal van de Argentyn op 34 kwam. Alleen de Italiaanse Ferrari-rijder Musso, die dank zy zyn vierde plaats, thans 16 punten heeft, kan in theorie nog gelijk komen met Fangio. De reglementen schryven in zo'n geval voor, dat de cou reur, die de meeste eerste plaatsen be haalde, kampioen is. En dat is Fangio, die zegevierde in de Grote Prijzen van Argen tinië, van Monaco, van Frankryk en van Duitsland. Fangio heeft met waar meesterschap de race beheerst. Al in de tweede van de 22 ronden nam hij met zijn zes-cilinder Maserati de leiding, direct al kwam hij tot een gemiddelde van boven de 144 km per uur. Kort op de Maserati volgden twee Ferrari's, de wagens van de Britten Hawt horn en Collins. Fangio bleef ongenaak baar, toen hij evenwel in de twaalfde ronde een pitstop maakte om te tanken en van banden te verwisselen konden zijn twee achtervolgers hem passeren. Fangio startte even later dus in derde positie. Toen kregen de toeschouwers het duel waarop zij gehoopt hadden. Rondenlang zagen zij de Argentijn op de leiders in lopen. Het werd duidelijk dat Hawthorn en Collins zonder te tanken en zonder de De Heemsteedse wieleramateur Piet Steenvoorden de nationale wegkam- pioen der amateurs heeft zich in de Ronde van het Haagse Zuiderpark weer eens van zijn sterkste zijde doen kennen. Met een lengte voorsprong op Ab van Eg- mond, Gerrit van Dienst en Jan Hermes met wie liy één ronde uitgelopen was op het peloton ging Steenvoorden als een sterk winnaar over de eindstreep. Voor deze wielerronde, die zaterdag middag in het Zuiderpark in Den Haag werd gehouden, bestond zowel van de zijde der renners honderd deelnemers als van het publiek grote belangstel ling. Duizenden toeschouwers hadden zich langs het 1600 meter lange parcours ge schaard. Zij kregen al spoedig strijd en spanning voorgeschoteld. Daar zorgden onder andere Henk Buis uit Vijfhuizen, de Beverwijker Chris de Nijs en enkele andere demarranten voor. Maar de aan vallen van deze renners reikten niet ver genoeg om uit de greep van het peloton te blijven. Meer succes had Steenvoorden, die na dertig kilometer aan een opmars begon en daarbij de steun en medewer king kreeg van Hermes, Van Houwelin- gen en Van Dienst. Ook de plaatselijke favoriet Ab van Eg- mond die evenals Steenvoorden in de wegploeg voor het wereldkampioenschap is opgenomen kreeg na een fraaie solo- jacht nog aansluiting bij de vier vluchte lingen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat deze vijf renners weer achterhaald zouden worden, want enkele ronden lang bleef hun voorsprong om de tien seconden schommelen, maar toen werd 'Ie kloof tussen hen en het peloton toch groter. Voor stayer Van Houwelingen werden de inspanningen in het oprukkende kop- groepje te machtig en daar hij zich niet wilde forceren, liet de Sassenheimer zich terugvallen in het peloton. De vier andere koplopers gingen onver saagd verder en ondanks dat vooral Joop van der Putten ook in de wegploeg voor het wereldkampioenschap en Ma- nus Brinkman zich nog beijverd hebben om hen tot de orde te roepen, bleven de vier man onbereikbaar. Met nog tien ronden (16 km) te rijden bezorgden zij het peloton zelfs nog een ronde achterstand. In de beslissende eindsprint tussen de vier leiders werd Steenvoorden nog bijna verrast door een combine van de Hage naars Van der Putten en Van Egmond. De snelle sprinter Van der Putten die een ronde achterstand had wilde name lijk voor zijn stadgenoot de eindsprint aantrekken. Maar de Heemstedenaar doorzag dit gevaar en kroop zelf aan het wiel van Van der Putten. Toen demar reerde Van Egmond. Weer ging Steen voorden mee en na een fel sprintgevecht bleef hij uiteindelijk toch de meerdere van de Hagenaar. De uitslag luidde: 1. P. Steenvoorden, Heemstede, de 120 kilometer in 2 uur en 58 minuten; 2. A. van Egmond, Den Haag; 3. G. van Dienst, Oud-Beyerland; 4. J. Hermes, Rotterdam; 5. Th. Sythof, Rotter dam; 6. M. Brinkman, Overschie; 7. K. de Groot. West-Graftdijk; 8. G. van Straten, Schiedam; 9. J. Stolk, Zwijndrecht; 10. A. v. d. Knaap, Poeldijk. Juan Fangio, al weer wereldkampioen banden te verwisselen de race uit wilden rijden. Maar zelfs dit heeft de Britten de zege niet kunnen brengen. Steeds sneller ging Fangio. Op 25 seconden na de Fer rari's kwam Fangio na de 17de ronde door, na de 19de ronde bedroeg zijn ach terstand nog slechts 13 seconden. In feite was de strijd toen al beslist, met de wagen van de wereldkampioen op enkele meters achter de Ferrari's ging de 20ste ronde in. Hetgeen de honderdduizenden langs het circuit hadden verwacht gebeurde één ronde voor het einde. Nogmaals verhoog de Fangio zijn snelheid hij verbeterde opnieuw het ronderecord dat hij op 147,8 km per uur bracht en toen moesten de Britten zich gewonnen geven. Slechts Hawthorn kon dicht bij de Argentijn blij ven, Collins volgde op bijna een V2 min. Tegelijkertijd werd op de Nürburgring een race voor formule 2-wagens (tot 1500 cc) gehouden, waarin de Nederlander Go din de Beaufort met een Porsche Carrera uitkwam. Na 21 ronden werd winnende de Porsche RS van de Duitser Barth afgevlagd. De tyd van Barth was 3 uur 36 min. 35,0 sec., wat neerkomt op een gemiddelde van 132,7 km per uur. De Brit Naylor werd met een Cooper tweede en de Nederlander Godin de Beaufort met een Porsche Car rera derde. Om de Davis Cup Het dubbelspel van de wedstrijd België Italië, de finale van de Europese zone van het Davis Cup-toernooi, is door de Italianen gewonnen. Sirola en en Pietrangeli versloe gen Washer en Brichant met 6-3, 6-2, 7-5. Italië heeft na de tweede dag de leiding met 2-1. Volgens de reglementen werd het vierde enkelspel tussen de Belg Washer en de Itali aan Pietrangeli precies om 20.00 uur ge staakt. Op dat moment was de stand 4-6, 6-3, 8-6 in het voordeel van Pietrangeli, doch in de vierde set leidde Washer met 2-1. De par ty zal maandag worden voortgezet. Het derde enkelspel is door de Belg Bri chant gewonnen. Hij versloeg de Italiaan Merlo met de cijfers 6-8, 7-5, 6-8, 7-5, 6-1. De stand was thans 2-2. Het Italiaanse dubbel Sirola-Pietrangeli had weinig moeite met de Belgen Washer en Brichant. Binnen 90 minuten hadden de Italianen de partij gewonnen en daarmee hun land de leiding bezorgd met 2-1. In de eerste set bereikten zij een voorsprong van 4-1, waarna de Belgen fel vechtend de stand op 4-2 brachten. Doordat ten onrechte een bal, die Brichant had laten gaan „in" werd verklaard, verloren de Belgen de volgende game. Ondanks de tegenstand van de Belgen bleven de Italianen de sterksten en wonnen zij de eerste set met 6-3. Toen zowel Washer als Brichant in de tweede set hun service verloren, kwamen de Italianen al spoedig tot een voorsprong van 4-0. En ook deze set leverde een vlotte overwinning voor de Italianen op <6-2). Hoewel Washer en Brichant vrijwel kans loos waren gaven zij in het begin van de derde set toch goed partij. Zij kwamen zelfs tot 4-1. Maar de Belgische reactie was niet van lange duur. Jackie Brichant gaf reeds tekenen van vermoeidheid. Daardoor kon den de Italianen de stand gelijk maken en zelfs met 6-5 de leiding nemen. Pietrangeli had tenslotte niet de minste moeite om de volgende game te winnen en zo eindigde ook deze beslissende set in het voordeel van de Italianen (7-5). Het vierde enkelspel werd bij de stand 4-6, 6-3, 8-6 in het voordeel van Pietrangeli en met 2-1 in de vierde set voor Washer re glementair gestaakt. Het duel, dat bijna 3 uur duurde, droeg een fel karakter. De 2-1 voorsprong voor Italië na het dubbelspel was te klein om enig risico te lopen en België zette alles op alles om de achterstand weg te werken. Negentien zwemmers en zeven zwemsters zullen maandag 19 augustus bij Calais star ten voor een internationale Kanaalrace. Evenals vorig jaar is ook de achttien-jarige Maria Meesters uit Bergen op Zoom inge schreven. Bij de heren zijn de Portugees Pereira, winnaar in 1954 en de Argentijn Abertondo, die al enkele malen het kanaal is overge zwommen, favoriet. De Deense Greta Ander son en de Engelse Brenda Fisher worden bij de dames tot de voornaamste kanshebbers gerekend. De deelnemers zullen zich gedurende twee weken in een trainingskamp te Margate, in het Engelse graafschap Kent. voorbereiden. Per vliegtuig vertrekken zij' op 19 augustus' naar Calais, in de nacht gaan zijbijKaap Gris Nez te water voor de ongevéér 32 km lange tocht. Ook ditmaal zijn de prijzen niet te ver smaden. De eerst aankomende zowel bij de dames als bij de heren ontvangt 500 pond sterling (ongeveer 6300 gulden). Degene die naar het oordeel van een jury de „beste deelnemer" is zal een prijs van 100 pond krijgen. Voor deze prijs kan ook een deel nemer in aanmerking komen die er niet in geslaagd is zwemmende het Kanaal over te steken. Het is vijfentwintig jaar geleden dat het „Groenendaal-tennistoernooi" voor het eerst gehouden werd. Gaarne had men dit met een jubileumtoernooi gevierd, maar de be stedingsbeperking zoals de heer J. A. Plak bij de prijsuitreiking zei was er de oorzaak van dat het gemeentebestuur van Heemstede hier nu geen geld voor beschik baar had. De inschrijving voor dit toernooi was overigens ongekend groot en dit had tot gevolg dat de finale van het heren dub belspel in de A-afdeling pas laat op de avond gespeeld werd. Jammer voor talrijke toeschouwers, die bij ideaal tennisweer deze strijd misten. In het heren enkelspel liet de Amster dammer A. Lalisang zich niet verrassen. Hij ontmoette in de finale de Heemstede naar Hans v. d. Ree, die in de halve finale de sterke Amsterdammers J. Quant had uitgeschakeld. Lalisang klopte v. d. Ree met 1-6, 6-1 en 7-5. Bij de dames toonde mej. J. v. d. Duim zich weer de sterkste. Zij ver sloeg in de finale mej. v. d. Berg met 6-3 en 7-5. Ook in het gemengd dubbel was mejuffrouw v. d. Duim tesamen met Guus Groen weer op dreef. In de eindstrijd ver sloegen zij mevrouw J. Möller en J. Groen met 6-2 en 6-4. Het succes van de Amsterdammer Lali sang bleef niet tot het enkelspel beperkt, ook in het heren dubbelspel toonde hij zich met P. Witteveen de sterkste en won in de de finale van Groen en Nieland met 7-5, 2-6 en 6-4. De uitslagen van zaterdag en zondag luidden: Afdeling A Heren enkelspel (tweede ronde): J. Th. Quant sl. R. Goudsmit 6—4 61: A. R. Latisang sl. W. Peeters 6—2 15—13; A. Kemper sl. A. v. d. Hof 6—0 6—4; H. v. d. Ree sl. J. E. Scholten 6-2 6—2; „G. .Groen H., M. v. Berckel 2-6 6-2 6—1; C. Nieland'sl.rP. Putters '3-6' 6-2; P. Wiffëhtan 'sl. •J: Wijkhuizen" 60 6—0: W. Groen sl'. K.v.d. Horst 6—1 64. (Derde ronde): H. v. di Éee sl. A Kemper 6—3 7—5: J. Quant sl. G. Groen 6—2 61; A. Latisang sl. C. Nieland 61 64; P. Witt.eman sl. W. Groen. Halve finale: H. v. d. Ree sl.J. Quant 36 7—5 10—8; A. Latisang sl. P. Witteman 6—4 6 4. Finale: A. Latisang sl. H. v. d. Ree 1—6 6—1 7—5 Dames enke'spel (tweede ronde): mej. J. v. d. Duim sl. mevr. T. Anking 6 0 64; mej. L. v. Beest sl. mevr. F. Hiddinga 6—0 6—4; mej. C. W. v. d. Berg sl. mej. G. Fruitema 7—5 63; mevr. G. Steffelaar sl. mej. Verwaal 62 61. Halve finale: mei. J. v. d. Duim sl. mej. L. van Beest 4 6 6—4 6—2: mei. C. W. v. d. Berg sl. mevr. G. Steffelaar S0 6—1. Finale: mei. J. v. d. Duim sl. mej. C. W. v. d. Berg 6—3 7—5. Heren dubbelspel (eerste ronde): R. Goudsmit en M. Koster sl. Den Hartog en L. v. Beers 60 6—3: M. v. Berckel en H. de Vilder sl. R. Kam- meijer en T. Schlattman 6—2 3—6 64; P. Put ters en R. Konrad sl. J. Wijkhuizen en P. Hid- De twintigjarige Rus Vladimir Sapounov dinga 6—2 7—5: A. Kempers en J. E. Scholten heeft zaterdag het wereldrecord staand schie- H B°Terc,ing en K. v. d. Horst 6—4 8—10 ten (klein geweer) verbeterd. Hij bereikte A.,v°SeI\h «"Thved" r'onS'l" een score van 389 punten het maximum R. Latisang en P. Witteman sl. M. v. Berckel en is 400 punten. Het oude record stond met de Vi'der 6—3 6—3; H. v. d. Ree en H. Ong 384 punten op naam van zijn landgenoot £nfe^GroeVÏ.R^GoudS^U K.k£ Itkis en de Deen Jensens. 6—3 6—3; A. Kemper en J. E. Scholten sl. J. De Zweed Sten Lundin heeft zondag bij Namen met een B.S.A. de motocross om de „Grote Pry's van België" gewonnen, een wedstryd, die meetelt voor de competitie om het wereldkampioenschap. Hij reed de 18 ronden (totale afstand 63 km) in 1 uur 17 min. en 13 sec., en had bij de eindstreep een geringe voorsprong op de Belg René Baeten. De grote favoriet, Bill Nilsonn be reikte de finish met een achterstand van De belangstelling voor de vierde Ster rendag van de KNMV, die zondag op het Zandvoortse circuit werd gehouden, was zowel van de zijde van het publiek als van de liefhebbers voor een certificaat en een ster zeer groot. Bij de deelnemers met standaardmachines behaalden drie rijders de ster van 70 tot 80 km, veertien rijders de ster van 80 tot 90 km en twintig rijders die van 90 tot 100. Tussen de 100 en 110 km per uur reden twaalf rijders, boven de 100 km kwamen twee renners, Spaahn uit Amsterdam op BMW 495 met 112.647 km en Grammer uit Zaandam op een Triumph 500 met 118.763 km/u. Bij de categorie-licentiehouders behaal den 23 rijders een ster. De beste prestatie werd geleverd door Swart uit Alkmaar op een Matchless 500 cc, die met een ge middelde van 124.544 km/u. reed. Goede resultaten boekten voorts nog Kok uit Amsterdam met een Norton 500 cc (122.522 km/u), Van Marle uit Uitgeest op een Norton 500 cc (122.027 km/u.) en Zuiderwijk uit Den Haag op een BSA 350 cc (120.661 km/u.) Vier dames behaalden eveneens een ster en wel mevrouw ParsonLiebers uit Am sterdam met een Puch 150 (gem. 74.432 km/u) voorts de drie gezusters Van Dinten uit Arnhem, die gemiddelden bereikten van resp. 74.579, 83.489 en 95.536 km/u. bijna 3 minuten op zyn landgenoot. Aanvankelijk leidde de Belg Scaillet, maar hij moest enkele ronden voor het einde de strijd staken wegens pech. Lun din, die een fel duel had geleverd met Baeten, kwam daardoor op de eerste plaats. Van de Nederlandse deelnemers klas seerde Clynck zich als negende, met een ronde achterstand op Lundin. Frans Bau- doin werd veertiende, met twee ronden achterstand. De Brit Leslie Archer werd uitgescha keld door een val. Hij kreeg een verwon ding aan zijn voet. De uitslag was. 1. Sten Lundin (Zweden) met BSA, 63 km in 1.17.13; 2. René Baeten (België) met FN, 1.17.17; 3. Bill Nilsson (Zweden) met AJS, 1.20.10; 4. Jeffrey Smith (G.B.) met BSA, 1.20.31; 5. Nic Jansen (Belg.) met Matchless, 1.21.17; 6. Augustes Mingels (België) met Sarolea, 1.21.25; 7. Rombouts (België) met BSA, 1.21.35; 8. Lucien Donnay (België) met FN, op 1 ronde; 9. Clynck (Ned.), met Machless, op 1 ronde; 10. Neri (België) met BSA, op 1 ronde. 14. Baudoin (Ned.) met Matchless, op 2 ronden. Sten Lundin reed de snelste ronde: 4 min. 12 sec. In een andere wedstrijd voor senioren (motoren tot 250 cc) eindigde Verhoeven, de enige Nederlandse deelnemer, als ze ventiende. Hij had twee ronden achter stand op de winnaar, de Belg Rody, die de 35 km aflegde in 46 min. en 52 sec. De stand Na de wedstrijd om de „Grote Prijs ven België is de positie van de Zweed Bill Nilsson in de competitie om het wereld kampioenschap motocross vrijwel onaan tastbaar geworden. De Zweed eindigde te Namen als derde; hij heeft nu nog slechts één punt punt nodig voor de titel. De stand is: 1. Nilsson (Zweden), 34 pun ten; 2. Baeten (België), 25 punten; 3. Smith (G.B.) 23 p., 4. Archer (G.B.) 20 p., 5. Lundin (Zweden), 15 pt, 6. Jansen (Bel gië) 14 pnt., 7. Mingels (Belg.), 13 p., 8. Dra per (G.B.) 7 pnt., 9. Broer Dirks (Ned.) 4 pnt., 10.-11. Tibblin (Zweden) en Johans son (Zweden), elk 3 pnt., 12. Klijm (Fr.), 2 pnt., 13.-14.-15. Ward (G.B.), Scaillet (België) en Hammerstedt (Zweden), elk 1 pnt. De heer J. A. Plak wenst Lalisang geluk met het behalen van de titel in het heren-enkelspel. H. v. d. Ree, ver slagen in de finale, kijkt toe. Groen en A. Tervoort 8—6 9—7. Halve finale: A. Latisang en P. Witteman sl. H. v. d. Ree en h! Ong 6—3 1—6 64; C. Nieland en G. Groen si! A. Kemper en J. E. Scholten 6—8 6—3 6—4] Finale: A. Latisang en P. Witteman sl. G. Groen en C. Nieland 7—5 2—6 64. Gemengd dubbelspel: mej. J. v. d. Duim en G. Groen sl. mevr. J. v. d. Ree en H. v. d. Ree 3—6 64 64: mej. L. v. Beest en W. Peeters sl. mevr. F. Hiddinga en P. W. Hiddinga 64 7—5; mej. N. Möller en J. Groen sl. mej. C. v. d. Berg en C. Nieland 4—6 7—5 61; mevr. T. Ap- king en P. Witteman sl. mej. G. Fruitema en H. Ong 6—2 1—6 61. Halve finale; mej. J. v. d. Duim en G. Groen sl. mej. L. v. Beest en w! Peeters 64 64; mevr. J. Möller en J. Groen sl. mevr. T. Apking en P. Witteman 62 6—3, Finale; mej. J. v. d. Duim en G. Groen sl. mevr! J. Möller en J. Groen 6—2 64. Afdeling B Heren enkelspel, halve finale: P. Putters sl. P. Nederkoorn 6—2 63; H. Zanders sl. F. Ne- lissen 6—2 6—0. Finale: P. Putters sl. H. Zanders 46 62 86. Dames enkelspel, halve finale; mevr. G. Stef felaar sl. mej. J. Verwaal 8—6 6—1; mevr. H. Scholten sl. mevr. P. Westra 62 75. Finale: mevr. G. Steffelaar sl. mevr. H. Scholten 6—2 6-2. Heren dubbelspel, halve finale: P. Titiheru en F. Muschter sl. C. Verschuur en J. v. d. Hoft 6—2 810 6—3; M. v. Berckel en H. Rempt sl. J. P. Greiner en E. v. Beers 61 6—4. Finale: M. v. Berckel en H. Rempt sl. P. Titiheru en F. Muschter 6—2 7—9 6—3. Dames dubbelspel, halve finale: mevr. G. Ot- tolini en mevr. G. Steffelaar sl. mej. J. Jansen en mevr. Kauling 61 61; mevr. E. Verspoor en mej. M. Tielung sl. mevr. R. Abma en mej. J. Verwaal 6—4 4—6 60. Finale: mevr. G. Ot- tolini en mevr. G. Steffelaar sl. mevr. E. Ver spoor en mej. M. Tielung 62 6—0. Gemengd dubbelspel, halve finale: mej. N. v. d. Broek en J. Slewe sl. mej. J. en de hr. W. IJssel de Schepper 8—6 4—6 6—3; mej. M. Tielung en H. Zanders sl. mevr. L. Knötschke en P. Ne derkoorn 5—7 62 63. Finale: mej. N. v. d. Broek en J. Slewe sl. mej. J. Tielung en H. Zan- djeré 7—5 d-^3. T"".' - Afdeling C Heren enkelspel, halve finale: S. Robert sl. L. Kalkers 6—3 6—2; F. Nelissen sl. W. Mazee 6-2 46 75.Finale: F. Nelissen sl. S. Robert 6—2 1—6 6-3. Dames enkelspel, halve finale: mej. IJ. Ver beek sl. mej. T. Krouwels 61 64; mej. G. Lommerse sl. mevr. M. v. Oort 97 61. Finale: mej. IJ. Verbeek sl. mej. G. Lommerse 6—2 6—2. Heren dubbelspel, halve finale: G. Hartman en H. C. Snoek sl. W. Jonker en M. Zeilstra 6-4 64; J. J. F. en J. J. B. Beijnes sl. R. Brome- low en R. Eilders 61 5—7 60. Finale: J. J. F. en J. J. B. Beijnes sl. G. Hartman en H. C. Snoek 8-6 5—7 6—2. Dames dubbelspel, halve finale: mevr. Melt- zer en mevr. Tuinder sl. mej. Krouwels en mevr. v. d. Schoot 64 68 64: mej. Verbeek en mej. Taverne sl. mevr. Vetter en mej. Roodenburgh 6—0 64 Finale: mej. Verbeek en mej. Taverne sl. mevr, Meltzer en mevr. Tuinder 6—1 6—3. Gemengd dubbelspel, halve finale: mevr. B. v. d. Hof en W. J. Vosman sl. mej. A. Krouwels en R Kömigel 6—0 6—3: mevr. F. Vetter en mr. P. Zonderland sl. mevr. v. Buchem en E. J. Knuyt 6-2 6—3. Finale: mevr. B. v. d. Hof en W. J. Vosman sl. mevr. F. Vetter en mr. P. Zon derland 8—6 6—3. De finale van het herendubbelspel van het internationaal tennistoernooi voor professio nals het zogenaamde Siazenger toernooi in Scarborough gespeeld, is gewonnen door het Brits/Australisch team Worth ington-Caw- thorn. de winnaars van verleden jaar. Zij versloegen onze landgenoot Joon de Mos. die met de Australiër Molly een combinatie vormde met 11-9, 6-1, 7-5. De titel in het herenenkelspel was voor Worthington (Australië) die de winnaar van het vorig jaar, Cawthorn, met 6-8, 3-6, 8-6, 6-3. 6-2 uitschakelde. Op de banen van Hogerheide in Hilver sum zijn zaterdag de halve finales en de eindstrijd gespeeld van de nationale jeugd kampioenschappen tennis In de halve fina les waren de resultaten als volgt' Meisjes enkelspel: Henriëtte Ruinen (Utrecht) versl. Henny van Rijn (Amster dam) 1-6, 6-3, 6-4. Hetty Schepens (Utrecht) versl. Willie van Harskamp (Utrecht) 7-5, 2-6, 7-5. Finale: Henriëtte Ruinen versl. Het ty Schepens 7-5, 8-6. Jongens enkelspel: halve finale Jan Beu kers (Noord-Brabant) versl. Bas van Dijk (Utrecht) 6-0. 6-2. Jaques van Toor (Rotter dam) versl. Joost Over (Limburg) 6-2, 6-2. Finale: Jan Beukers (Noord-BrabanD versl. Jaques van Toor (Rotterdam) 6-2, 6-4. Spanje heeft het toernooi om de Galea-be- ker gewonnen. In de finale teoen Italië heeft Spanje een beslissende 3 0 voorsprong ge nomen. De Nederlandse Kanoploeg voor de West- europese kanokampioenschappen, die op 22, 23 en 24 augustus m Gent (Belgiëi zullen worden gehouden is als volgt samengesteld. KI 500 meter: Beunder (Zwetplassers, Wormer), De Nier (Genneper Molen, Eind hoven). KI 1000 meter: Klingers (Geuzen, Zaan dam), Geurts (Genneper Molen) K2 500 meter: Beunder en De Nier. K2 1000 meter: Klingers en Huisman (Geu zen), Bobeldijk en Bunschoten (Quo Vadis, Koog aan de Zaan). KI 10.000 meter: Geurts en De Nier. K2 10.000 meter: Bobeldijk en Bunschoten. C2 1000 meter: Potse en Van Leeuwen (Quo Vadis).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 8