Zuivering in de leiding van het Syrische leger OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT President onverwacht voor beraad in Cairo HET WEER Politie was ook naar maatstaf der democratie bijzonder mild Nieuwe onthullingen over de Sovjet-spionage in Amerika Duitse delegatieleider weer uit Moskou teruggeroepen ée'èMORRIS hefoi'et/oc/'éui// Gomoelka over staking in Lodz Geleidelijke afschaffing der verplichte levering Dochter van een gewezen Amerikaanse ambassadeur een spionne genoemd Onderhandelingen dreigen vast te lopen op repatriëringskwestie Midden-Sumatra zou „lid-staat' willen worden Feest der vuurpotjes Diplomatieke mutatie te Djakarta Duitser uit zee bij Scheveningen gered Het woord is aan Nederlandse vinding: Goedkopere methode voor uraniumverrijking Acht doden in het verkeer Nog geen spoor van de in Tirol verdwenen student Meer wind MacArthurs critiek werkt als boemerang Alpengidsen redden twee Oostenrijkse alpinisten Britse delegatie in Egypte Indonesische UNO-troepen verlaten Egypte V erke er songelukken DIT JAAR: 764 DODEN j 72e JAARGANG No 34 MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 302e JAARGANG No 187 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie, prukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DAMASCUS (AFP, Reuter) President Sjoekri El Koewatly is gisteren uit Damas cus in Cairo aangekomen, waar hij beraadslaagd heeft met president Nasser van Egypte, vermoedelijk over de gespannen toestand in zijn land. De Syrische president had zaterdag de ontslagaanvrage van de stafchef van het leger, generaal Nizamoeddin aanvaard en kolonel Afif Bizri, die volgens de Syrische pers een communist is, tot diens opvolger benoemd. Kolonel Afif Bizri krijgt de rang van generaal. Kolonel Amin El Noefoeri is tot plaatsvervanger van generaal Bizri benoemd. Hem is de rang van brigadegeneraal verleend. Noefoeri volgt generaal-majoor Aziz Abdoel Karim op. Brigade-generaal Jamal Feisal is benoemd tot hoofd van de militaire politie. Lui tenant-kolonel Mohamed Jarrah wordt zijn adjudant. (Kolonel Jarrah was aan klager in de in februari gevoerde processen tegen vooraanstaande rechtse leiders, die beschuldigd werden van samenzwering met Irak tegen de Syrische regering). Een generaal-majoor, twee brigade-generaals en zeven kolonels van het leger zijn ont slagen, aldus is officieel bekendgemaakt. Er werden geen namen genoemd en er is evenmin een reden voor het ontslag opgegeven. 'De stichting Haarlem-Noord, heeft haar zomer evenementen besloten met een groot vuurfestijn in het Noordersport park. De vijver, enige bruggetjes en de pergola waren afgezet met vuurpotjes, waarvan het licht zich weerspiegelde in het rimpelende water. Op de foto: een overzicht van het spookjesachtige slotballet op de grote speelweide te midden van vuurspattende sterretjes en honderden vetpotjes. Naar het ANP verneemt zal de heer H. Hagenaar, die momenteel optreedt als tijdelijk zaakgelastigde van Nederland te Djakarta en wiens ambtstermijn in Indo nesië binnenkort verstrijkt, worden opge volgd door H. Hasselman die momen teel optreedt als eerste medewerker en plaatsvervanger van Hare Majesteits bui tengewoon en gevolmachtigd minister te Londen. Het ligt in de bedoeling deze mutatie in de loop van het komende na jaar te doen plaats hebben. Zondagmiddag om tien minuten over één is de 28-jarige B. T. N. uit Dillengen in Duitsland na veel moeite uit de zee, na bij het noorderstrand te Scheveningen, ge red. De Duitser, die zich ongeveer 70 me ter van het strand bevond, werd door de branding opgenomen en over golfbreker 47 gezet, waar hij in moeilijkheden geraak te. De drenkeling werd opgedoken door de 18-jarige mejuffrouw I. Ypma, de 21-jari- ge H. Trapman en agent J. Dijkema, allen uit Den Haag. De geredde, die veel water had binnengekregen, werd overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal en daar ter observatie opgenomen. Charles Reade: Wij menen vaak dat anderen aan ons denken, maar dat is niet zo. Anderen denken aan zichzelf. Politieke waarnemers geloven, dat de ontslagen deel uitmaken van een zuivering van officieren die door de pro-communisti sche legerleiders onbetrouwbaar worden geacht. Enkele Libanese bladen hebben ge schreven, dat generaal Nizamoeddin ont slag heeft genomen omdat hij gekant was tegen een nieuwe afkondiging van de staat van beleg, die slechts kort geleden is op geheven. Onbevestigde berichten in Bei roet gewagen voorts van anti-communisti sche betogingen in Aleppo tegen het ont slag van generaal Nizamoeddin. Bemiddeling In Arabische politieke kringen brengt men het bezoek van president Koewatly aan Cairo in verband met de jongste ont wikkeling in de Syrisch-Amerikaanse be trekkingen. Vorige week zijn drie Ameri kaanse diplomaten door Syrië uitgewezen op beschuldiging van samenzwering tegen de regering. Het onder toezicht van de Egyptische regering staande persbureau voor het Nabije Oosten meldt, dat Liba non en Saoedi-Arabië pogingen aanwen den om de gespannen verhouding tussen Syrië en de Verenigde Staten te verbete ren. De ambassadeur van Saoedi-Arabië in Damascus is door koning Saoed naar Riad ontboden voor overleg, zo wordt van ge zaghebbende zijde in Damascus vernomen. De Saoedi-Arabische minister van Staat en onderminister van Buitenlandse Zaken Joessef Jassin, die voor een particulier be zoek in Syrië was, keert ook naar Riad terug. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Engelse Suède Dames-Herenjasjes Officieel is te Damascus bekendgemaakt, dat president Koewatly naar Alexandrië is gegaan ter voortzetting van de medische behandeling die hij heeft onderbroken we gens de gespannen verhouding met Jorda nië. De president zou slechts enkele dagen wegblijven. Het persbericht dat hij ontslag zou hebben ingediend, is door de premier tegengesnroken. Volgens Syrische persbe richten zal Koewatly spreken over een ge zamenlijke Arabische politiek tegen „de wraakzuchtige houding van Amerika je gens Syrië". Ontwikkeling BEIROET (Reuter) Het Syrische ka binet heeft zondag de overeenkomsten die de waarnemende minister van Defensie, Azem in Moskou heeft gesloten, goedge keurd. Naar m Damascus wordt vernomen, is Azem benoemd tot hoofd van een raad voor economische ontwikkeling, die toe zicht zal houden op het gebruik van Rus sische hulp bij de aanleg van wegen en spoorwegen en de bouw van bevloeiings werken, elektrische centrales en indu striële projecten. Het kabinet heeft voorts het ministerie van Economische Zaken ge machtigd met de Sovjet-Unie en Tsjecho- Slowakije te onderhandelen over uitbrei ding van de handelsbetrekkingen, aldus deze berichten. Het kabinet heeft, naar verluidt, zelf de overeenkomsten met de Sovjet-Unie be krachtigd, omdat gewone handelsovereen komsten niet door het parlement goedge keurd behoeven te worden. V ertr ouwen Kolonel Ibrahim Hoesseini, de Syrische militaire attaché in Rome, die door zijn regering is beschuldigd van medeplichtig heid aan het Amerikaanse komplot tegen het huidige Syrische bewind, heeft gezegd, naar zijn land terug te keren „met vast vertrouwen in de Syrische justitie". Hoes seini ontkende nogmaals iets met het kom plot te maken te hebben. Prof. dr. J. Kistemaker van het Reactor Centrum Nederland heeft in samenwer king met Werkspoor te Amsterdam een methode van uraniumverrijking ontdekt, die waarschijnlijk voor het energiever bruik belangrijk goedkoper zal zyn dan de ?asdiffusiemethode, welke men in de ura- niumverrijkingsfabrieken van de Verenig de Staten en Engeland toepast. De metho de van prof. Kistemaker berust op ultra centrifuge. Reed' in 1955 zijn de experimenten voor deze methode in het laboratorium voor massaspectografie van Fundamenteel On derzoek Materie in Amsterdam begonnen. In 1956 kwam het gehele onderzoekings werk onder verantwoordelijkheid van het Reactor Centrum Nederland. Met de F.O.M. en Werkspoor zijn in november 1956 daartoe contracten afgesloten. Daar mede heeft het R.C.N. een project in zijn progran.ma opgenomen dat weliswaar niet onmiddellijk is gericht op de vrijmaking van energie uit atoomkernen, maar dat indirect daarvoor van het grootste belang is. Hoewel de toekomstige Europese be hoefte aan verrijkt uranium nog niet ge heel vaststaat kan wel wordèn aangeno men, dat er vraag zal zijn naar verrijkt uranium, onder meer voor scheepsvoort stuwingsreactoren. Op de Kruisweg te Hoofddorp is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks halftwee de dertigjarige landbouwer J. H. Pruissen, die per motor op weg was naar zyn woning te Hoofddorp, gevallen. Kort daarop is hij overleden. Het had kort te voren geregend en aangenomen wordt, dat hij door de gladheid van de weg is geslipt. De 69-jarige Janna van der Veen—Ipe- ma uit Lettelbert (Gr.) is, toen zij on verwacht de weg overstak, aangereden door een personenauto. Het slachtoffer is in het Academisch ziekenhuis te Groningen overleden. Een officier bij de Milva, de 30-jarige mej. M. van V., is te Utrecht met haar bromfiets tegen een personenauto gebotst, nabij het militaire hospitaal „Oog in Al". Zij verleende geen voorrang aan een per sonenauto en werd geschept. Zij is over leden in het militaire hospitaal. De 57-jarige Amsterdammer L. Openneer is door een bestelauto aangereden, toen hij op de fiets in de Zaanstraat te Amster dam onvoorzichtig van richting verander de. Het slachtoffer is in het Wilhelmina- gasthuis overleden. De 21-jarige militair J. Kwalm is in zijn woonplaats Hellevoetsluis, toen hij met zijn bromfiets plotseling moest uit wijken voor een oude man, over de kop geslagen. Hij is ter plaatse overleden. Te S p i e r is op de weg Beilen—Meppel een bromfietsrijder met duo-passagiere aangereden door een auto. Het meisje, de 21-jarige S. Bruggink, werd daarbij zo ernstig gewond, dat zij even na aankomst in het ziekenhuis te Hoogeveen is over leden. Te L e i d e n is de 67-jarige mevrouw J. Tijssen-Van der Voort, die vorige week door een tram werd aangereden, overleden. Te W e e r t is de 26-jarige E. S. met zijn bromfiets tegen een boom gereden. Hij is aan zijn verwondingen bezweken. Ondanks ijverig zoeken door Oosten rijkse reddingsploegen heeft men nog al tijd geen spoor van de Nederlander Jacob Geerling, een 23-jarige student uit Bus- sum, die sedert 5 augustus vermist wordt. Geerling, die met vakantie in Jenbach, Tirol, verbleef, had op die dag zijn hotel verlaten voor een bergtocht van ver scheidene dagen :n de Alpen bij de Achen- see. xxxxcoooooooooooooooococooococ* VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met in het noorden van het land plaat selijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen west en zuidwest. Over het algemeen iets hogere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee SCCOLXXAXX** UCXJOlXXWOCOCOOCCOOCCCCOOOOOOCCOOOClCCOOCXX» DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S WARSCHAU (Reuter) De leider der Poolse communistische partij, Gomoelka, heeft zaterdag in een toespraak te Krakau, uitgesproken ter herdenking van het feit, dat de Poolse boeren twintig jaar geleden in staking gingen, onder meer verklaard dat slechts enkele groepen Poolse arbeiders in de onmiddellijke toekomst op loonsver hoging kunnen rekenen. Deze groepen wer den verleden week in een regeringsver klaring genoemd. Zij omvatten onder meer het trampersoneel, verpleegsters, houthak kers en arbeiders in de kalk- en cement- industrie. „Het resultaat van een staking in Polen is altijd hetzelfde: de arbeiders gaan weer aan het werk zonder loonsverhoging te hebben gekregen", aldus Gomoelka. die de Poolse arbeiders waarschuwde tegen het „drijven van volksmenners en ordever stoorders", dat hij „schadelijk voor henzelf en voor de staat" noemde. Volgens de lezing, die het officiële Poolse persbureau „PAP" van Gorhoelka's toespraak heeft ge geven, zei de Poolse communistenleider nog: „vijandige of ordeverstorende elemen ten zijn er hier en daar in geslaagd wilde stakingen te doen uitbreken, zoals kort geleden onder het trampersoneel van Lodz. Maar ook de leiding der trambedrijven van Lodz is in sterke mate verantwoorde lijk voor het uitbreken van de staking, daar zij de werkers heeft misleid door hun verschillende onvervulbare beloften te doen." WASHINGTON (UP) Senator Ri chard L. Neuberger, een democraat uit Oregon, heeft gereageerd op generaal Douglas MacArthur's recente kritiek op de regeringsuitgaven, door er aan te her inneren hoeveel de generaal van de re gering opstrijkt. Volgens Neuberger had het leger hem verteld, dat MacArthur, voorzitter van de raad van beheer van Sperry Rand Corp., per jaar een wettelijk vastgelegde toelage van 15.543 dollar ont vangt plus een persoonlijke uitkering van 5.000 dollar. „Deze cijfers spreken voor zich", aldus Neuberger. „In feite wilde een groot gedeelte van het personeel van het trambedrijf van Lodz niet in staking gaan", aldus Gomoelka. Gomoelka verklaarde ook nog dat de vei ligheidstroepen, „die zich tegenover open lijke wetsovertreding gesteld zagen", op een dergelijke milde wijze waren opgetre den. dat dit „zelfs volgens de in democra tische staten geldende maatstaven buiten gewoon moet worden genoemd." Zondag verklaarde Gomoelka op een bij eenkomst van boeren in Kasinka bij Kra kau. dat de partij de verplichte levering van landbouwprodukten wil afschaffen, maar dat dit slechts geleidelijk kan ge beuren. De boeren zullen moeten meewer ken door hun verplichtingen tegenover de staat regelmatig na te komen. De verpleegsters in Poolse ziekenhuizen, die tot de laagst gesalarieerden in Polen behoren, zullen een salarisverhoging van 18% krijgen. Dit is zaterdag bekendge maakt op een plenaire vergadering van het bestuur der vereniging van personeel van gezondheidsdiensten. WASHINGTON (AFP/Reuter) „Martha SternDodd (dochter van een voormalige Amerikaanse ambassadeur in Duitsland), is een Russische spionne", aldus heeft de voorzitter van een commissie van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden .Wal ter. verklaard. Walter verklaarde dat dit „onweerleg baar is gebleken" uit verklaringen van beëdigde getuigen. Hij zei dat Boris Mor- ros, de man van de Amerikaanse tegen- spionage, die de Russische autoriteiten twaalf jaar in de waan heeft gehouden dat hij voor hen werkte, Alfred Stern en zijn vrouw Martha Russische spionnen heeft genoemd. Morros heeft vorige week mede gedeeld dat hij _-ens bijna door mevrouw Stern voor zijn Russische meerderen was ontmaskerd. Het echtpaar is kortgeleden naar Mexico gevlucht, toen het echtpaar door de Amerikaanse autoriteiten werd gezocht met het oog op het onderzoek naar de spionage-act.iviteit van Jack Soble c.s. Men meent, dat Alfred en Mar tha Stern zich via Schinhol naar Praag in veiligheid hebben gesteld. Walter deelde verder mee dat Morros had verklaard van Russische autoriteiten vernomen te hebben dat de Soviet-Unie er in de Verenigde Staten 55 spionagecen- tra op na hield, wier bedrijvigheid werd verricht onder de dekmantel van „bedrij ven". Hem was gevraagd een 56ste cen trum te openen onder het mom van een firma voor de verkoop van televisietoe stellen. De Russen hadden Morros verzocht een „cel" te vormen in het kantoor te New York van kardinaal SDellman. over wiens doen en laten r; pporten moesten worden uitgebracht. Hij kreeg ook tot taak ge- (Van onze correspondent in Bonn) Voor de tweede keer sedert de onder handelingen tussen Wpst-Duitsland en de Sovjet-Unie vier weken geleden in Moskou zijn begonnen, is de leider van de West- duitse delegatie Lahr naar Bonn terug geroepen om verslag uit te brengen en al weer nieuwe instructies te halen. Toen hij op een vliegveld in de buurt van Ham burg aankwam, kon hij niet veel nieuws vertellen, maar hij zei veelbetekenend, dat het in Moskou „stormachtig" was. Vandaag wordt Lahr door de minister van Buiten landse Zaken ontvangen. Von Brentano heeft daartoe zijn verkiezingstournee on derbroken. Men neemt in Bonn aan dat het van dit gesprek en van het oordeel van bonds kanselier Adenauer zal afhangen, of, en wanneer, en in dit geval onder welke voorwaarden, de onderhandelingen in Mos kou kunnen worden voortgezet. Von Brentano heeft te kennen gegeven, dat er misschien niet meer behoeft te wor den onderhandeld, wanneer de Russen zich wat het repatriëren van volksduitsers be treft niet meer tegemoetkomend betonen. De bondsrepubliek zou er in dat geval niet veel voor voelen de handelsbetrekkingen met de Sovjet-Unie uit te breiden. Wij willen met Rusland geen verdrag ten koste van die beklagenswaardige mensen sluiten, zo verklaarde hij. MOSKOU (UP) In diplomatieke krin gen te Moskou heeft men de indruk dat geen der delegaties* van zijn huidig stand punt wenst af te wijken. Men wijst er overigens op dat de meeste Duitsers die volgens de regering te Bonn Westduitsers zijn, geboren binnen de voor oorlogse grenzen van Rusland. Dit maakt hen volgens de Russische wet, automatisch Russische staatsburgers. gevens over Amerikaanse autoriteiten te verzamelen, waardoor deze in een ongun stig daglicht moesten worden gesteld. De Russen wilden onder meer de beschikking krijgen over compromitterende gegevens aangaande president Eisenhower en gene raal Lucius Clay, destijds de Amerikaanse militaire gouverneur in Duitsland. Morros deelde de commissie verder mee dat een secretaris van de Amerikaanse ambassade in Praag en een lid van de Amerikaanse geheime dienst in Duitsland voor de Rus sen spioneerden. Morros noemde als zijn ..Russische meerderen" onder meer oen Sovjet-ambasadeur in Zwitserland, een voorzitter van de destijds in Wenen be staande geallieerde controlegroep en een lid van de Russische UNO-afvaardiging. De vader van Martha SternDodd, de voormalige professor in de geschiedenis William Edward Dodd, is van 1933 tot 1937 Amerikaans ambassadeur in Duitsland ge weest. Hij overleed in 1940. Zijn weduwe schreef een boek. getiteld „Waargenomen uit een ambassaderaam" (Fr.om an embas sy window"), dat in 1947 verscheen. Zij bestemde een deel van de opbrengst voor slachtoffers der nazi's. Het boek werd uitgegeven door het Russische militaire bestuur in Duitsland. Alpengidsen hebben vrijdag twee Oos tenrijkse alpinisten gered van een hoge richel aan de noordelijke zijde van de top van de Pelo-berg in Italië. Zij vernamen dat een metgezel, ook een Oostenrijker, twee dagen geleden verongelukt was. Het was de 30-jarige Walter Zahornicky. Hij was uitgegleden toen de richel bereikt werd en maakte een val van ruim 200 me ter. De andere twee hebben hun leven te danken aan het feit dat het lichaam van Zahornicky door een bergbewoner werd gevonden. Toen deze man ging rondspeu- ren hoorde hij de gestrande Oostenrijkers roepen. Na twee dagen en twee nachten op de richel vertoefd te hebben, werden zij gered. CAIRO (AFP) De Britse delegatie, welke een onderzoek zal instellen naar de in beslag genomen of „ge-Egyptianiseerde" Britse bezittingen in Egypte, is te Cairo aangek men. Zij zal drie weken in Egypte blijven. Zij zal mogelijk ook de Egyptische autoriteiten polsen over een aantal vraag stukken, die een hervatting van de diplo matieke en handelsbesprekingen tussen Egypte en Groot-Brittannië in de weg staan. De Brits-Egyptische onderhande lingen daarvoor zouden in oktober hervat worden. De zeshonderd man Indonesische troe pen, die deel hebben uitgemaakt van de politiemacht van de UNO in Egypte, zul len met het 8.251 brt. metende m.s. „Ta- lisse" van de Stoomvaart Mij. Nederland naar hun land terugkeren. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om 5 het leven gekomen 764 personen, van wie 147 kinderen. 9» DJAKARTA (ANP) Het in Djakarta verschijnende linkse dagblad „Bintang Ti- mur" heeft maandag gemeld, dat de op standige provincie Midden-Sumatra zich dinsdag zou uitroepen tot de „lid-staat" Midden-Sumatra. Volgens het blad zou den enige parlementsleden, die een bezoek aan dit gebied hebben gebracht, hebben verklaard dat de „bantengraad", die sinds december jongstleden in Midden-Sumatra het gezag uitoefent, tot deze stap heeft be sloten, omdat de status van „lid-staat" of de proclamatie van een eigen staat Mid den-Sumatra de betrekkingen met het buitenland zou vergemakkelijken. Op dit bericht werd in Djakarta tot dusver nog niet gereageerd. Volgens een bericht uit Padang, de hoofdstad van Midden-Sumatra heeft luitenant-kolonel Achmed Hussein, de militaire commandant dezer provincie en voorzitter van de Bantengraad, de cen trale regering in Djakarta opnieuw aan sprakelijk gesteld voor de vele moeilijk heden, waarvoor land en volk zich thans zien geplaatst. In een rede, welke hij ter gelegenheid van de viering van de onaf hankelijkheidsdag heeft gehouden, be schuldigde hij vele leidende persoonlijk heden ervan te zijn afgeweken van de idealen van de onafhankelijkheidsprocla matie. Hij deed tenslotte een beroep op de centrale regering om door middel van overleg en met inachtneming van de ver schillende eisen van de buitengewesten te trachten een oplossing voor de huidige problemen te vinden. De secretaris-generaal van de Banteng raad, Suleiman, maakte bekend, dat sinds het aan de macht komen van deze raad. 200 miljoen rupiah is toegewezen voor de financiering van verscheidene opbouw- projecten in de provincie. Van dit bedrag werd slechts dertig miljoen van de cen trale regering verkregen. Waar de rest vandaan kwam, zeide Suleiman niet. Inmiddels hebben de leiders van Mid den-Sumatra maandag verklaard in te stemmen met het houden van een inter- Indonesische ronde-tafelconferentie ter bespreking van de gespannen verhou dingen tussen de centrale regering en de buitengewesten, vooropgesteld echter dat zij op neutraal gebied, bijvoorbeeld Bor neo, zal worden gehouden en de commu nisten ervan uitgesloten zullen worden. Zjj legden er de nadruk op, dat de „op standen" in de buitengewesten een ge volg waren van de communistische in vloeden in de centrale regering. De bezem, de bezem Als eerste stap voor de verwezenlijking van zijn „nieuw-leven"-beweging heeft president Sukarno maandag meegeholpen om de smerige pasars en sloppen in Dja karta schoon te vegen. Hij ruimde afval en rottende groenten op, die op pasar Se- nen, de grootste marktplaats in het cen trum der stad, verspreid lagen. Ook leden van het kabinet en hun echtgenotes na men aan deze zindelijkheidsactie deel. Na anderhalf uur werken zag de pasar er netjes uit.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1