Plaats een GROENTJE STENO TYPEN TALEN raiOORE's JONGELUI „Sangerknaben vom Wienerwald" DE WETTIGE ECHTGENOTE Amsterdamse Beurs WONENGRUIL Schiedam-Haarlem assistenten- tydschrijvers Roggeveen V. administratief ambtenaar BANDAG 19 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Buurman met bijl geslagen Vrouw beweert uit nood- veer gehandeld te hebben Geslaagde viswedstrijd voor bejaarden VAKANTIESPELEN OP DINSDAG 20 AUG. UIT STAD EN STREEK Richtlijnen scholenbouw Geen aula's schoolzalen en bijzondere lokalen Opschudding in café in Den Haag Bezoeker probeerde waar din neer te schieten Garagehouder mishandeld door Britse soldaten Scheepvaart c Haarlemse politierechter FLINKE VERKOPERS(STERS) M A T T O *S SCHOENHANDEL J 536sfe STAATSLOTERIJ 4e klas le lijst ng Haagse politie verhoorde zaterdag de jarige huisvrouw G. K.-R. S., uit de vijzelstraat, die vrijdagmiddag de beneden .lr wonende groentehandelaar bij een -ie met de platte kant van een bijl zo ■frd op het hoofd heeft geslagen, dat deze Üet schedelbeschadiging i een ziekenhuis «t worden opgenomen. ne vrouw geeft de volgende lezing van strijd: Tengevolge van de zware regen- li hadden de bewoners van het huis aan J vijzelstraat last van een overlopende, "topte dakgoot. De huisvrouw stuurde lar elfjarig zootje naar het dak, maar 1 e kon het euvel niet verhelpen. De be nedenbuurvrouw, de echtgenote van de 36- "rise groentehandelaar P. Z., zag dit en •Itfon tegen mevrouw K te schelden. De -■zinnen leefden al lange tijd in onmin. 'Mevrouw K. heeft later met een bijl een t jn de regenpijp onderaan bij het trot toir geslagen, waardoor het water kon veevloeien. Daarop ging zij boodschappen Hoen. Toen ze weer thuis was, werd er plotseling hard gebeld. Het bleek de Lentehandelaar te zijn, die mevrouw K. •Lgon uit te schelden en verklaarde haar te zullen vermoorden. Daarop liep hij met •.gestrekte handen langzaam de trap op aar mevrouw K. toe. Dez greep het bijl tje en sloeg met de botte kant toe. De man waggelde de trap af en zakte onder- an in elkaar, hij werd, zo is later ge bleken, niet levensgevaarlijk gewond. Hij •.0n nog niet gehoord worden. De jeugdgroep van de Haarlemse Hen gelaars Bond had dit jaar voor de vijfde lieer een viswedstrijd voor de Haarlemse Ouden van Dagen georganiseerd, die za terdagmiddag in het voorste gedeelte van be Leidsevaart te Heemstede werd ge houden Hoewel de weersomstandigheden verre van gunstig waren had zich voor deze lustrum wedstrijd toch nog een twin- jjgtal hengelenthousiasten aangemeld, waarvan de oudste deelnemer zelfs zeven entachtig jaren telde. Precies om half drie werd het sein tot de aanvang gegeven, na drie kwartier werd een korte pauze gehouden en ver volgens zou de wedstrijd tot half vijf worden voortgezet. Door de hevige neer stromende regen was het verblijf aan de waterkant inmiddels dermate onaange naam geworden, dat de organisatoren echter reeds om vier uur besloten de wed strijd voor geëindigd te verklaren. Men begaf zich daarop naar café J ansen aan de Zandvoortselaan, waar de uitslag bekend werd gemaakt en de prijzen uit gereikt. Dit geschiedde bij monde van de Iweede voorzitter, de heer J. Schippers, die ondanks de regen toch van een geslaagde middag meende te mogen spreken. Hij sprak zijn waardering uit voor het uit houdingsvermogen van de bejaarde deel nemers en maakte bekend, dat de vangst deze middag in totaal honderdzestien stuks bedroeg, waarvan het grootste aantal (drieëndertig) door de heer F. de Nijs kon worden verschalkt. De heer W. A. van Keulen ontving daarbij de prijs voor de grootste gevangen vis van 41'/i cm. Ver der hadden de organisatoren ervoor ge zorgd, dat aan iedere deelnemer een prijs je kon worden uitgereikt, zelfs aan hen wier aas de gehele middag niet door een visje was beroerd. Namens de bejaarden sprak daarop de heer J. Keerwolf een woord van dank aan het adres van de jeugdgroep der HBB, die de deelnemers jaarlijks zulk een pret tige en sportieve middag weet te bezor gen. Hij sprak de hoop uit, dat deze wed strijden nog lange tijd zullen worden voortgezet. In aansluiting op deze woorden opperde de heer F. de Nijs het plan, nu eens een wedstrijd voor de jeugdgroep door de bejaarden te laten organiseren. Een voorstel, dat van beide zijden met een kennelijk grote instemming werd be groet. Zo bedrieglijk als de naam „Sanger knaben vom Wienerwald" lijkt op die van het aloude instituut der „Wiener Sanger knaben", zo bedrieglijk lijken ook de pro gramma's van beide tournees en zelfs de prestaties op elkaar. Maar de verschillen blijven, en wel in het voordeel van de zangertjes van de oude hofkapel, althans voor zover zij op het pad der traditie blij ven, die ruim drie en een halve eeuw oud is. Niet bedrieglijk is het materiaal waar mee gewerkt wordt. De zangertjes „vom Wienerwald" zijn, bij wijze van spreken, van hetzelfde hout gesneden als hun col lega's van de Hofburg. Het zijn „We- nertjes" met het ontvankelijke gemoed dat zo natuurlijk reflecteert in de zang stem waarmee zij begaafd zijn. Hun aan geboren gratie ontneemt aan hun zingen on ook aan hun toneelmatig acteren alle stijfheid of gemaaktheid en het instinct matig gevoel voor klankschoonheid en de toepassing daarvan in een zuiver even wicht maakt, dat men kan zeggen, dat zij tot een goed muzikaal ras behoren. Dit al les was dus ook van toepassing op het geen wij zondagavond in Bloemendaals Openluchttheater van de „Sangerknaben vom Wienerwald" te horen kregen, waar zij optraden in het heerlijke natuurdecor waarboven helaas dreigende wolken hin gen, die halverwege het programma on gewenste spelbrekers bleken te zijn. Het programma werd niet letterlijk gevolgd; men zong de nummertjes, die het in deze ruimte het best deden. Mozart kreeg daar bij ruim zijn deel, onder meer met het tweestemmig gearrangeerde „Mailied". een terzet uit „De Toverfluit" en het lied .Das Veilchen" dat zeer fraai door een sopraanzangertje gekweeld werd. De mu zikale leider van de groep, Helmut Rich ter, liet zich bij dit alles als pianist uit stekend gelden en zorgde voor een voor beeldige ritmische eenheid van het en semble. De gewone acctractie van „San gerknaben", namelijk het vertolken van een kort zangspel, ontbrak niet. Men had daartoe gekozen „De Meikoningin" van de beroemde operacomponist Chr. W. Gluck, een amoureus spelletje, waarin twee dametjes en drie heertjes betrokken waren. De gracieuze travestie-juffertjes en ook de minder of meer elegante vrijers (naar gelang hun rol het meebracht) zongen en speelden dat het een lieve lust was. I-Ioe het afliep met deze ongelijke verdeling van drie tegen twee kregen we niet meer te zien of te horen, want een miezerig buitje maakte een ontijdig einde aan de vertoning. De nieuwsgierigen on der het publiek konden het gelukkig in bet programma nalezen. Jos. de Klerk 'i|| mvÊ&m, wL De drieling Mesman van de Lisserdijk niet alleen de troetelkinderen van vader en moeder Mesman maar van alle dijkbewoners, groeit als kool. De meisjes maken samen veel plezier. Vooral als ze in bad zitten, gaan ze zo op in het spel, dat moeder hen soms tot de orde moet roepen. Van rechts naar links: Yvonne, Marijke en Louise. Centrum (Wilsonplein): Om 10 uur sport en spel op het EDO-terrein. Oosterkwartier (Zomervaart): Sport en spel op het EDO-terrein (aanvangstijden zoals bij Centrum; dit geldt ook voor de volgende speeltuinen). Jeugdland (Theemsplein): Sport en spel op het EDO-terrein. Flora (Van Oosten de Bruynstraat): Sport en spel op het EDO-terrein. Glasblazers (Papen torenvest): Sport en spel op het EDO-terrein. Frans Hals (Schotersingel); Sport en spel op het EDO-terrein. Te Zaanen (Antony Fokkerlaan): Sport en spel op het EDO-terrein. DVS (Vondelweg): Sport en spel op het EDO-terrein. VZOD (Nieuwlandstraat): Sport en spel op het EDO-terrein. Weltevreden (Spaarndammerweg): Sport en spel op het EDO-terrein. Vondelkwartier (Vergierdeweg): Sport en spel op het EDO-terrein. Klarenliof (Brouwersplein); Sport en spel op het EDO-terrein. Nieuw Leven (Spaarndam): Sport en spel op het EDO-terrein. Buitenrust (Van Zompelstraat-Schalk- wijkerweg): Sport en spel op het EDO- terrein. WIK (Oude Weg): Sport en spel op het EDO-terrein. Het programma voor de rooms-katho- lieke speeltuinen luidt: Kindervreugd (Godfried van Bouillon straat): Grote viswedstrijden. Mariagaarde (Westergracht): Boottocht voor de kinderen van 7-14 jaar. Elba (Gedempte Schalkburgergracht): Om 9.30 uur fiesttocht naar Schiphol voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Zaanenoord (Zaanenstraat aan het Spaar- ne): Om 9.30 uur voor kinderen van 8-14 jaar met de autobus naar Groenen- daal. Hof van Eden (Geuseverperstraat): Om 10 uur vliegerwedstrijd voor jongens en meisjes. Om 3 uur poppenkast op het schoolplein. Des avonds om 7 uur slag bal of volleybal. Noordervreugd (Ambachtstraat): Om 9 uur fietstocht naar Schiphol voor kin deren van 10-14 jaar. Nieaws in het hort Val. Zaterdagavond is de zesjarige Pieter L. K. van een zevenenhalve meter hoog balkon van een woning aan de Plane- tenlaan in Haarlem-Noord gevallen op een grasveld. Hij is ter verpleging in het Dia- conessenhuis opgenomen; de jongen' heeft een fractuur boven zijn rechteroog en neus wortel opgelopen. Dijbeen gebroken. Bij het oversteken van de Teding van Berkhoutstraat in Haar lem-Oost, achter een stilstaande auto om, is een zevenjarig meisje door een motor aangereden; met een dijbeenfractuur is het naar het Gasthuis vervoerd. Sturen verward. In de De Clercqstraat te Haarlem is een elfjarige jongen van zijn fiets gevallen, toen het stuur met dat van een andere fiets in aanraking kwam. Met een lichte hersenschudding is hij naar het Diaconessenhuis overgebracht. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft, in overeenstemming met de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, aan de gemeentebestu ren medegedeeld aan welke voorwaarden de bouwplannen voor lagere en kleuter scholen moeten voldoen om voor goedkeu ring in aanmerking te komen. Van het bouwen van aula's, schoolzalen, lokalen voor bijzondere doeleinden en ka mers voor schoolartsen zal in de huidige omstandigheden moeten worden afgezien. Wel moet bij het opstellen der plannen rekening gehouden worden met de om standigheid, dat deze ontbrekende vertrek ken later eventueel kunnen worden bij gebouwd. Eveneens moet worden afgezien van de bouw van vaklokalen bij scholen voor ge woon lager onderwijs. Bij scholen voor Ulo kan per vier leslokalen de bouw van een natuurkundelokaal worden toegestaan en per acht leslokalen een natuurkunde lokaal plus een tekenlokaal. Slechts indien een lagere school wordt gebouwd in een nieuwe woonwijk kan de bouw van een gymnastieklokaal worden goedgekeurd, mits het lokaal tevens wordt gebruikt voor gymnastiekonderwijs buiten schoolverband en de bouw van dit lokaal door de minister van O., K. en W. urgent wordt verklaard. Bij de bouw van Ulo scholen zal van geval tot geval worden beslist of een gymnastieklokaal nodig is. Bij het kleuteronderwijs wordt per drie werklokalen één speellokaal toegestaan. Voor scholen voor Montessori- of Dalton onderwijs en andere moderne onderwijs methoden gelden dezelfde normen. Zondagavond heeft een 33-jarige bank werker opschudding veroorzaakt in een café aan de Frederiksstraat in Den Haag Even voor acht uur had de caféhoudster aan deze klant te kennen gegeven, dat hij geen borrels meer kreeg. De man ver dween naar huis, maar kwam tien minuten later terug. Toen men opnieuw weigerde, hem sterke drank te schenken haalde de bankwerker een enorme revolver uit zijn binnenzak. Hij richtte de loop op de maag streek van de caféhoudster en trok af. Het wapen ketste. Weer loste de bankwerker een schot, doch wederom ketste de revol ver. De man liep woedend de Frederiks straat in en probeerde daar zijn wapen opnieuw. Ditmaal met meer succes, tot tweemaal toe daverde er een schot door de stille straat. Arsenaal in de huiskamer Dé bankwerker is daarna in een ander café troost gaan zoeken. De overige bezoe kers zagen daar uit zijn zak de loop van de revolver puilen en dit vond men een beetje vreemd. Enige bezoekers gingen een politieagent halen, die de man inrekende. Het onderzoek wees uit, dat de cilinder van de revolver in totaal vier patronen be vatte: twee geketste patronen, en twee hulzen van de afgevuurde kogels. De bankwerker was volgens de politie, niet dronken. In zijn huis ontdekte men later achter een paneel board, boven de deur een compleet wapenarsenaal: drie stenguns en enige duizenden patronen. Engelse militairen hebben zaterdagavond in Hoek van Holland de 47-jarige garage houder J. T. Rooney zeer ernstig gewond. De man is in de Ursulakliniek in Den Haag opgenomen. De broer van de heer Rooney wilde met een taxi, waarin drie inwoners van 's-Gra- venzande zaten, voor een café in Hoek van Holland wegrijden. Enige Britse militairen bleven het portier openhouden. De chauf feur kreeg een klap, toen hij aanmerkin gen maakte. Dit was voor de heer J. T. Rooney aanleiding, tussenbeide te komen. De taxi kon wegrijden, maar de Engelsen keerden zich tegen de garagehouder. Deze weerde zich fel, waarbij een van de Brit ten zulk een klap kreeg, dat hij tegen een muurtje viel. De heer Rooney liep in de richting van zijn huis om de politie te bellen, maar werd door een der Britten met een halve straatsteen op het hoofd geslagen. In zeer ernstige toestand is de heer Rooney naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht. De poliite heeft een van de vechtersbazen aangehouden en aan de militaire politie overgegeven. Aan lager wal. De motorsleepboot „Sanny" heeft zondagavond het Belgische jacht „Piet Hein" uit Oostende, dat in de Oosterschelde bij het Sas van Goes aan lager wal was geraakt, in Goes binnenge bracht. Albireo 18 te Rotterdam. Alcor, 18 te Rotterdam. Aldabi, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Amsteldijk, 17 v. Rotterdam n, Antwerpen. Andijk, 19 te Rotterdam. Alpherat, 19 te Rio de Janeiro. Alnati, 17 v. Montevideo n. Buenos Aires. Arnedijk, 18 te Antwerpen. Angolakust, 19 te Antwerpen. Annenkerk, 19 te Genua. Axeldijk, 18 v. Havana n. Antwerpen. Alderamin, 17 te Karachi. Alphard, 18 v. Las Palnias n. Antwerpen. Alioth, pass. 17 Fernando Noronha n. Rio de Jan. Amstelsluis, 19 480 m. n. Christobal n. Kobe. Angolakust, 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. Anker, 17 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Bengkalis, 18 v. Labuan n. Sandaka. Borneo, 18 v. Belawan n. Tandjung Priok. Boskoop, pass. 18 Ouessant n. Madeira. Batjan, 19 te Halifax. Bali, 18 in Suezkanaal n. Napels. Beninkust, pass. 18 Finisterre n. Las Palmas. Britsum, 17 v. Suezkanaal n. Falmouth. Boissevain, 22 te Kobe verw. v. Manilla. Balong, 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Blitar, 18 v. Djeddah n. Tandjong Priok. Banda 19 v. Rastanura n. Chalna. i Calamares, 18 te Rotterdam. I Carrillo, 18 v. Pto. Armuello n. Los Angeles. Caltex Rotterdam, 18 te Port Said. Ceronia, 18 te Tandjong Priok. Cistula, 25 te Dakar verw. Castor, 17 v. Barranquilla v. Mirogoan. Callisto, 2 2te Las Palmas verw. Camerounkust, 18 te Antwerpen v. Amsterdam. Charis, 18 te Curacao verw. Dorestad, 18 te Rotterdam. Dongedijk, pass. 18 Azoren. Duivendrecht, 17 v. New Orleans n. Engeland. Daphnis, pass. 17 Scillys n. Pta. Cardon. Dordrecht, 19 te Antwerpen verw. Eemdijk, 17 v. Brownsville n. Le Havre. Eemland, 18 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Friesland, 17 voor Huelva. Felipes, 18 te Tjilatjap. Garoet, 18 v. Bangkok n. Surabaja. Gordias, 18 v. Horta n. Cristobal. Guineekust, 18 v. Freetown n. Abidjan. Graveland, 18 te Bahia. Gooiland, 17 dw. IJmuiden n. Las Palmas. Giessenkerk, 17 te Amsterdam. Gadila, 20 te Pladju verw. Ghanakust, 20 te Lagos verw. Callisto, 22 te Las Palmas verw. Hilversum, 19 te Antwerpen verw. Hoogkerk, 18 te Port Sudan. Hector, 19 te Malta. Hathor, 18 te-Amsterdam. Hoogkerk, 19 v. Port Sudan n. Aden. Japara KRL, 18 te Rotterdam. Johannes Frans, 18 te Baltimore. Jason, 21 te Mobile verw. Kermia, 19 60 m. n.n.w. Townshill n. Singapore. Kaross, 19 te Surabaja v. Palembang. Krebsia, 19 240 m. n. Brisbane n. Sydney. Khasiella. 18 v. Dublin n. Stanlow. Koratia, 18 te Curacao. Kosicia. 18 te Curagao. Kota Agoeng, pass. 17 Guardafui. Kota, Inten, 19 te Mombasa. Kalydon, 20 te Rotterdam verw. Korenia, 18 v. Geelong n. Perzische Golf. Karimata, 17 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Kabvlia, 18 te Philadelphia. Kenia, 18 v. Monrovia n. Freetown. Kloosterdijk, 19 te New York. Koningswaard. 15 te Gravesend. Kieldrecht, 19 v. Aden n. Suez. Karossa, 19 te Surabaja v. Palembang. Kaap St. Vincent, pass. 14 Kiel n. Mantyluoto. Lekhaven. 17 v. Montevideo n. Buenos Aires. Loppersum, 19 te New Orleans. Larenberg, 18 te Huelva. Leopoldskerk, 19 te Suez. Lawak, 17 te Los Angeles. Loosdrecht, 17 te Genua Merwelloyd, 18 te Rotterdam. Maasland, 19 te Pto Allegre. Maas. 18 v. Kiuluk n. Napels. Maaslloyd, 18 te Port Said. Mariekerk, pass. 18 Finisterre n. Duinkerken. Modjokerto, 19 te Suez. Mijdrecht, pass. 17 Aden n. Mena. Malea, 18 te Miri. Malvina, 17 v. Niigata n. Balikpapan. Markelo, 19 te Stavanger verw. Munttoren, 17 te Amsterdam. Noordam, 18 te Rotterdam. Nias. 17 v. Singapore n. Colombo. Notos. 16 50 m. z. Athene n. Piraeus. Oberon, 17 te Amsterdam. Oranjefontein, 19 te Eost-London. Overijsel, 18 v. Pt. Swettenham n. Penang. Oranje, pass. 18 Gibraltar n. Southampton. Oldekerk, 18 te Lourenco Marques. Oostkerk, 19 te Antwerpen. Osiris, 19 te Haiti v. Barranquilla. Prins Willem George Frederik, 17 te Rotterdam. Phrontis, 18 v. Penang n. Pt. Swettenham. Prins Johan Willem Friso, pass. 17 Belle Isle. Prins Philips Willem, 19 te Toronto. Polyphemus, 17 v. Port Said n. Amsterdam. Riouw, 18 te New York. Ridderkerk. 19 te Mombasa Rempang, 18 v. Suez n. Aden. Rondo, 19 te Marseille. Roepat. 17 te Abadan. Het dorp Bennebroek mag zich in het bezit verheugen van een gerenommeerd hotel-café-restaurant, dat reeds een eerbiedwaardige ouderdom heeft bereikt. De eigenaar van 't hotel-café restaurant staat te goeder naam en faam bekend. Hij is een keurig mens, onbe rispelijk en onkreukbaar, recht van levenswandel. Al tijd zal hij er naar streven de goede naam van zijn eerbiedwaardig hotel-café- restaurant hoog te houden. Bij hem kunnen alleen lie- den-met-goede-bedoelingen een kostelijke maaltijd voorgezet krijgen. Mensen echter, die niet alleen een zwak hebben voor een heerlijke maaltijd, doch ook de andere genie tingen des levens niet ver smaden en hiervan ook ten overstaan van de hotelier en Jan en alleman op tast bare wijze blijk geven, zul len in het vergrijsde restau rant slechts een lege tafel vinden èn de mededeling: op uw bezoek wordt geen prijs gesteld. Want de ver grijsde heer, die het restau- I rant nu eenmaal is, duldt alleen lieden, die weten hoe 1 zij zich in gezelschap van anderen fatsoenlijk hebben te gedragen. En weten die lieden dat niet, dan zal de hotelier hun dit aan het verstand brengen. Dat deed hij bijvoorbeeld op 20 juli. Die dag kwam een keurig heer uit Aerden- hout met zijn wettige echt genote in het café-restau rant om wat te eten. De hotelier had al tot bevreem ding van de gast gevraagd, of deze naast diens echtge note wilde plaatsnemen. De gast deed dit. Toen hij sa men met de echtgenote de menukaart bekeek, sloeg hij zijn arm om de schouder van de nog altijd wettige echtgenote. Dit nu kun je in een eerbiedwaardig Neder lands hotel-café-restaurant niet doen. Ergens moet een grens zijn in de openbare gedragingen van echtelie den. En als de echtelieden leze grens zélf uit het oog ïebben verloren, moet een inder de afbakening weer kordaat aanbrengen. Van deze gedachtengang ging ook de hotelier uit Hij stapte op de heer-met-de- nog-immer-wettige-echtge- note toe en zei zeer beslist: „Gaat u hier weg. Als u wilt scharrelen met een ander mans vrouw, moet u dat er gens anders doen." Zo zei hij het, niets verbloemend; als een man: krachtig en zonder schromen. De heer voelde zich beledigd; de wettige echtgenote even eens. Zij maakten de hote lier protesterend duidelijk dat zij: 1. niet zaten te scharrelen; 2. wettig ge huwd waren; 3. elders een maaltijd zouden bestellen; 4. de eigenaar van het eer biedwaardige hotel-café restaurant zouden aankla gen wegens belediging. Vanochtend stond de ho telier dan ook voor de Haarlemse politierechter, mr. N. Reeling-Brouwer. „Ik ben fout geweest, ik heb te snel geconcludeerd. Dikwijls gebeurt het wel dat iemand met een andermans vrouw binnenkomt. Dat kan niet, weet u. Die meneer had ook niet de arm om de schouder van zijn vrouw moeten slaan," verontschuldigde hij zich. „Zoals de waard is ver trouwt hij zijn gasten," zei de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man, die 40 of 12 dagen eiste. En de rechter liet het hier maar bij. 3/ Nederl. '47 3 ®/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. IConkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoefs vrijdag 78/ 84 191A 368 198/i 304 256/ 292 286 145 452 245 213,— 70/» 127,30 175 MÉ 164 255/ 116/ 82% 203 159/ 167 162 47% 69/ 46/ 85% 36% Heden 13.45 uur 80 85/ 190/ 368 198 303 257 290 282 145* 447 245 1010 211,— 70/ 126,40 174 162/ 251 117/ 82/ 203 161 167 162* 60/ 48 69 46 86/ 36 Rotula, 18 te Bangkok. Rijndam, 20 te Southampton verw. Soestdijk, 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stad Utrecht, 17 v. Rotterdam n. Narvik. Singkep, 19 te Cochin. Sirrah, 18 v. Abadan n. Karachi. Stad Breda, 18 dw. Kaap Blanco n. Emden. Stad Maassluis, pass. 18 Kp. St. Vincent. Statue of Liberty, 18 in Suezkanaal n. Mena. Straat Soenda, 18 v. Mauritius n. Penang. Sumatra, 19 te Colombo. Sarangan, 19 te Trinidad. Sibajak, 20 te Wellington verw. Stad Rotterdam, 19 te Middlesborough. Straat Torres, 19 te Brisbane. Sambas, 19 te Bassein verw. Stanvac Djirak, 19 te Singapore. Stanvac Pendopo, 19 te Sungeigerong verw. Sarangan, 19 te Trinidad. Schie, 19 te La Guaira. Taria, 18 v. Puerto La Cruz n. Rotterdam. Tjisadane, 17 v. Port Louis n. Singapore. Tomocyclus, pass. 18 Kaap St. Vincent. Trompenberg, 18 te Antwerpen. Telamon, 18 op de Eems n. Emden. Tegelberg, 20 te Buenos Aires verw. Teucer, 17 v. Port Swettenham n. Belawan. Triton, 18 v. Paramaribo n. Azoren. Tasman, 19 te Padang verw. Trajanus, 18 1000 m. w.z.w. Azoren n. Curagao. Tiberius, 18 1800 m. n.o. Georgetown n. G'town. Themis, 19 te Amsterdam. Van Waerwyck, 19 te Port Elizabeth. Van Noort, 19 te Surabaja verw. Vivipara, 20 te Mena Al Ahmadi verw. Weltevreden, 18 v. Rotterdam n. Tj. Priok. W. Alton Jones, 18 v. Philadelphia n. Mena. Willemstad, 18 te Curaao. Wonorato, 19 te Belawan. Waterman, pass. 18 Malta n. Port Said. Wonosobo, 18 te Seattle. Westland, 17 v. Monteviedeo n. Las Palmas. Wonogiri, 18 v. Aden n. Belawan. Zeeland, pass. 18 Sabang n. Colombo. KLEINE VAART Bab T, 14 te Mantyluoto v. Zaandam. Eljo, pass. 17 Brunsbüttel n. Grimsby. Elsa, pass. 16 Kiel n. Zaandam. Joost, 16 v. Stockholm n. Sundsvall. Kaap Falga, pass. 15 Goteborg n. Zaandam. Kaap St. Vincent, pass. 17 Kiel n. Mantyluoto. Pavo, pass. 14 Kiel n. Gefle. Ponza, 15 v. Gruvon n. Zaandam. Tilly, 14 v. Zaandam n. Karlstad. SLEEPVAART Barendszee, 19 m. dokdeur v. R'dam n. P. Cabello. Blankenburg, 19 te Malta. Clyde en Oceaan 16 te Hikarl m. „Moreno". Gele Zee, pass. 16 Straat Yucatan n. Maracaibo. Hudson, 16 v. Cowes n. Calcutta m. vuurschip. Humber, 16 350 m. n. Fayal n. Blyth. Loire met s,s. v. Philadelphia n. Gent, 19 36.24 n 65.17 w. Noordzee, 19 te Rotterdam. Oostzee, 16 té Port Au Prince. Poolzee, 16 v. Mobile n. Maracaibo m. 2 bakken. Titan, 16 1040 m. w.z.w. Lagos n. Barbados. Witte Zee m. landingsvaartuig, 19 v. Wallsend naar Port Moresby. AANGEBODEN te SCHIEDAM moderne drieka merflat op le etage, van alle gemakken voorzien, huurprijs 11.05 per week. GEVRAAGD te HAARLEM of omgeving, soort gelijke of grotere woning, hogere huur geen bezwaar. Brieven onder no. 280 Van Hees N.V., Steenstraat 3032, Arnhem GEVRAAGD Leeft. 18—27 jaar. Aanb. dinsd. 19.30—20.30 uur Gen Cronjéstraat 23. De Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. 1. BEI3NES N.V. te Beverwijk vraagt enkele Vereisten: bij voorkeur M.U.L.O.-opleiding en administratieve belangstelling; niet ouder dan 30 jaar. Reiskostenvergoeding aan hen, die meer dan 7/ km van de fabriek wonen, tot een maximum van 8.per week. Sollicitaties schriftelijk of mondeling- aan het kan toor te Beverwijk. Inschrijving geopend: BOEKHOUDEN M. B. A. Opleiding Associatie dec. '57 en juni '58. BrÉBHHHI MIDDENSTANDSCURSUS SLEUTELCURSUS Nederl. (Lagere school tot Mulo). SCHOOL Fr. Halsstr. 1 Tel. 14624. Haarlem Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Dainesconfectie Gordijnen Lakens Slopen Enz. enz. Ged Oude Gracht 81 Haarlem - Tel. 11152. in het bezit van het M. U. L. O.-diploma of overgangsbewijs van 3de naar 4de klas H.B.S. kunnen op aantrekkelijke voorwaarden te Haarlem worden geplaatst bij het Telefoondistrict Haarlem als: Nadere inlichtingen: mondeling dagelijks tussen 9-12 uur en tussen 14-16 uur bij de afdeling Personeel, Nieuwe Gracht 5 te Haarlem, telefoonnummer 17400, toestel 84; schriftelijk aan de directeur van het Telefoondistrict Haar lem te Haarlem. HOGE PRIJZEN 5000 16533 2000 17639 21757 1000 5503 10131 10316 13351 15492 400 2633 5838 9572 10813 11543 12855 19465 19821 21879 ƒ200 1713 3631 3706 3769 3848 4825 6153 6208 9725 10071 10678 10709 10855 11930 12542 12755 14116 14605 14759 14913 15107 15292 15642 lo719 17932 18166 18304 19298 20756 21873 21934 1053 904 2110 832 8111 816 4067 877 5013 832 6011 843 7058 8006 585 «029 759 10U92 11272 945 282 939 127 879 256 836 096 884 100 926 020 063 118 725 038 873 432 307 988 440 482 952 128 194 911 289 338 860 871 112 120 917 983 222 408 PRIJZEN VAN ƒ80.— 648 682 711 790 12054 108 490 529 265 671 672 698 783 790 593 606 611 632 650 654 951 984 209 228 359 528 713 824 409 446 531 581 659 662 110 306 326 333 376 441 638 641 312 452 189 216 7S6 808 158 169 629 671 352 503 542 566 229 284 871 8S0 187 227 771 509 634 626 922 368 431 537 546 886 973 413 481 648 673 655 702 828 900 562 585 13020 043 674 835 14037 045 580 740 15064 213 1G053 181 852 981 17031 051 723 761 18046 264 660 764 19052 150 494 495 20034 119 747 820 21017 071 419 612 114 160 185 !<0 302 309 358 407 687 704 813 877 944 123 179 254 256 314 402 560 615 986 232 330 333 38U 421 453 481 543 755 806 S35 229 291 296 323 588 736 746 254 410 437 557 692 763 792 841 117 165 191 481 548 604 634 721 764 894 928 305 387 439 550 555 619 643 658 811 853 912 9S0 155 250 269 375 381 401 434 493 671 783 799 810 842 850 887 954 191 372 418 442 515 523 533 5S6 074 089 115 191 322 333 376 378 NIETEN 1024 280 610 787 3012 237 499 7S9 8098 441 673 835 4045 255 472 731 5001 252 440 780 G056 336 578 7S9 7002 426 882 8042 343 570 802 0088 335 466 809 10010 219 379 630 885 11032 451 656 070 107 303 369 612 652 803 864 064 070 269 334 500 514 794 804 106 115 459 473 709 719 857 858 059 091 269 285 516 556 754 764 002 022 294 301 470 513 801 892 070 077 422 437 609 615 793 798 035 119 544 581 932 980 073 090 349 435 581 583 878 937 105 132 349 352 520 525 823 875 073 078 257 272 385 404 634 642 901 937 084 092 462 485 682 706 145 164 371 376 666 672 867 915 078 095 341 364 515 539 844 868 147 234 476 479 736 741 947 094 104 290 294 564 571 822 829 064 065 317 341 516 601 905 914 0SS 094 446 462 622 637 812 945 152 160 628 704 988 990 114 138 445 450 586 645 946 957 171 177 373 376 639 667 889 972 081 106 301 327 407 415 704 70S 947 95S 124 221 488 512 711 749 179 198 436 535 680 681 942 975 147 155 373 3S7 563 638 876 S97 315 320 481 507 755 800 126 162 306 339 581 594 863 864 103 104 351 360 614 667 961 976 101 116 473 491 651 658 954 965 233 294 737 789 995 145 201 522 531 683 716 964 968 240 246 378 423 668 672 151 172 331 334 41S 524 789 798 966 975 291 304 530 561 763 794 223 234 270 553 569 599 706 719 773 990 992 195 227 230 422 443 453 712 750 771 901 974 994 323 375 417 558 609 620 806 811 825 197 212 217 362 373 377 598 683 714 905 910 984 183 205 210 383 393 414 673 723 772 989 126 147 236 534 550 558 730 749 784 323 338 413 825 827 849 207 259 292 547 562 568 724 754 762 979 983 999 287 317 321 434 448 461 684 699 716 176 183 215 346 350 369 570 575 576 830 858 S72 339 363 440 593 602 638 807 823 S35 855 891 12016 026 352 363 675 676 912 932 13026 040 193 241 510 542 684 719 14026 050 374 440 621 651 958 966 15009 075 228 236 651 675 904 905 1G011 039 162 164 627 644 865 886 959 9S9 11014 015 247 272 4S6 523 771 786 18004 005 294 316 548 562 9TS 19028 040 214 233 396 399 721 763 963 20002 023 3S9 399 629 636 799 871 21028 036 339 344 582 605 780 807 907 917 063 084 375 379 688 702 976 979 052 059 299 316 554 566 762 826 057 162 446 454 667 692 972 994 087 120 265 316 680 708 911 960 070 073 260 376 665 678 904 906 029 042 296 338 635 657 835 866 017 066 395 406 646 745 043 062 234 271 411 482 782 841 115 231 424 426 638 639 907 965 043 053 355 394 616 619 S15 S41 970 990 233 240 404 418 720 7S0 063 067 326 337 584 5S6 846 983 188 269 461 477 712 754 139 142 382 426 769 772 971 984 083 115 398 411 761 768 907 911 085 099 341 355 658 706 946 132 172 435 474 765 780 096 104 277 2S2 485 538 844 846 269 270 458 460 653 667 062 103 399 405 659 660 849 S55 996 257 281 318 342 450 503 526 642 811 831 846 907 081 084 167 176 403 466 475 480 617 626 632 655 988 313 317 323 349 496 500 547 597 779 851 858 954 160 174 200 211 428 509 586 645 791 809 829 837 132 153 155 158 482 581 5S3 596 770 774 822 836 923 944 945 952 152 186 193 245 387 409 410 478 745 750 753 754 211 216 255 282 492 506 518 522 810 830 880 890 118 138 192 212 296 322 344 348 641 662 684 717 853 872 893 914 308 330 355 369 474 514 568 601 680 728 735 769 140 221 256 307 406 460 554 580 661 696 759 761 921 925 948 951

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3