Titels enkelspel in nieuwe handen: mevr. Rouwenhorst en Van Dalsum Schoten behaalde ruime zege op De Vole wijekers: 13-2 Tweedeklassers handhaafden zich zonder al te veel moeite Fredie Marinkelle en Goris in finales verslagen EDO en RCH eindigden na weinig vlotte wedstrijd gelijk: twee-twee Gehavend Haarlem was tegen Sparta uitstekend op dreef Weer bleef ongunstig bij tenniskampioenschappen DE HONKBALCOMPETITIE UW promoveerde naar de eerste klasse EERSTE RONDE KNVB-BEKER Ajax op eigen veld door Chelsea geklopt 1 'N'r'T i a*,rTji - Koolemans en Maas bleken aanwinsten 6 Tennisploegen tegen de Duitsers en Belgen „Bobo" Sal mag niet spelen in Joegoslavië De honkbaluitslagen tijdens het weekeinde Ruime overwinningen van HFC, Schoten en DEM Uitslagen oefenwedstrijden Blunstone brak been Eventuele extra wedstrijd NederlandOostenrijk in Hannover MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 Ook op de laatste dag van de nationale tenniskampioenschappen in Scheveningen hebben regen en wind een ongunstige invloed op het spel gehad. Vele double faults ontstonden door een wervelwind in de kuip. Ooch niet alleen de deelnemers hadden last van deze slechte weersomstandigheden. De toeschouwers, alhoewel met paraplu's en regenjassen gewapend, moesten verscheidene malen de tribunes verlaten, wilden zij niet doornat worden. Fredie Marinkelle, die voor de eerste maal tot de eindstrijd van het dames enkel spel was doorgedrongen, en mevr. Rouwenhorst hebben hun party zonder onder breking kunnen spelen. Het weer was toen nog goed en soms scheen er zelfs een heerlyk zonnetje. Op een fraaie party konden beide speelsters evenwel niet terug zien. Hypernerveus verscheen Fredie op de baan en dit was dan ook de oorzaak, dat zij de eerste set met 6-0 verloor. Mevr. Rouwenhorst was haar zenuwen beter de baas. Met prachtige backhanddrives passeerde zy haar traag reagerende tegenstandster keer op keer. In de tweede set kwam Fredie op dreef. Toen wisselde zij lange met korte slagen af en dit had succes. Zij nam een 3-0 voor sprong en via 3-1, 4-1, 4-2, 4-3, 5-3 won zij de set met 6-3. Met veel zelfvertrouwen startte de lange blonde Haagse speelster voor de beslissende set. Zij won de eerste game 1-0. Mevr. Rouwenhorst, geheel niet ontmoedigd door haar achterstand, ver weerde zich fel en „nam" de drie volgende games (1-3). Het werd 2-3, 2-4, 2-5 en na driemaal deuce in de achtste game, ver schenen de cijfers 3-5 op het scorebord. Tenslotte zegevierde mevr. Rouwenhorst met 6-3 dank zij een betere tactiek. In drie sets Daarna volgde de eindstrijd in het heren enkelspel, die Van Dalsum en Goris tegen over elkaar bracht. De stevig gebouwde Hagenaar heeft slechts drie sets nodig ge had om de titel te bemachtigen (6-2, 6-2, 6-1). Veel tegenstand heeft Goris niet ge boden. In de eerste set kwam reeds dui- delyk vast te staan, dat Van Dalsum over een betere controle van zijn slagen be schikte. Bovendien was zijn netspel uitste kend. Onmiddellyk zocht hij de zwakke plek bij zijn tegenstander op en dat was de backhand. Alle ballen plaatste hij in de rechterhoek en daarmee scoorde de Ha genaar vele punten. Het enige probleem was de service van de Rotterdammer. Indien de eerste „in" was, was deze voor Van Dalsum dikwijls onhoudbaar. Maar ook die service wilde bij Goris niet altijd lukken. Hij zei na af loop veel last gehad te hebben van de draaiende wind. „Soms wist je helemaal niet waar deze vandaan kwam", vertelde hij. Overigens is het spel van de nieuwe kampioen sterk vooruit gegaan. Was zijn looptechniek voorheen bijzonder slecht, nu beweegt hij zich sneller. Mevr. Van der Storm en Dehnert pro longeerden hun titel in het gemengd dub belspel. Brachten mej. Ferir en Karamoy, een nieuwe combinatie, zaterdag in de hal ve eindstrijden het verrassende element in het spel, zondagmiddag waren zij volko men uit vorm. Met 6-0 verloren zij de eer ste set en met 7-5 de tweede. Steeds maar regen In de middaguren van zaterdag raakten twee combinaties hun titels kwijt. Mevr. Van der Storm en mevr. Roos werden in de finale dames dubbelspel verslagen door mevr. Peters en mevr. Thung. en in de eindstrijd van het heren dubbelspel slaag den Goris en Karamoy erin het paar Dehnert-Van Dalsum de titel te ontnemen. Dit gebeurde allemaal tussen de regen buien door en op de concentratie van de fi nalisten zullen de gedwongen rusten ze ker geen goede invloed hebben gehad. In het duel tussen de damesparen sloot de combinatie mevr. Petersmevr. Thung beter dan die van de kampioenen. Mevr. Roos liet weliswaar goede dingen zien, doch zij had weinig steun van mevr. Van der Storm, wier smashes voortdurend in het net terecht kwamen. In de eerste set werkten de kampioenen een 0-3 achter stand weg, doch via 4-4, 5-4, 5-5, 5-6 en 6-6 werd het 8-6 voor het andere paar. Mevr. Peters en mevr. Thung lieten in de tweede set geen enkele kans tot scoren voorbij gaan. Zij namen spoedig de twee eerste games, verloren wel de derde en de vierde, maar herstelden zich onmiddellijk. Met 6-4 wonnen zij deze set, de partij en daarmede het kampioenschap. Strijdlust Karamoy, die in de kwart finales heren enkelspel zijn kampioenschap aan de jon ge Biesheuvel moest prijs geven, verscheen voor de finale in het heren dubbelspel met grote strijdlust op de baan. Kennelijk heeft hy gedacht: „Mijn titel kwijt in het enkel spel, dan moet ik de ereplaats in het dub belspel veroveren", en zyn partner Goris werd hierdoor meegesleept. Tot 2-2 is de strijd in de eerste set tus sen deze twee spelers en DehnertVan Dalsum gelijk opgegaan. Toen kwam er een ommekeer. Karamoy en zijn partner trokken zich weinig van de reputatie van hun tegenstanders aan en scoorden er dus- tig op los. Vooral aan het net bemachtigden zij menig punt. Aan Karamoy gelukte vrij wel alles. Hij retourneerde ballen uit de moeilijkste posities en Goris steunde hem Voor de tennis-landenwedstrijd tussen ie gemengde ploegen van Nederland en Duitsland, die zaterdag 24 en zondag 25 augustus in Venlo zal worden gespeeld, is de Nederlandse ploeg als volgt samenge steld: Heren: Van Dalsum, Dehnert, Goris, Biesheuvel en W. Maris. Dames: mevr. F. Rouwenhorst, mevr. B. Thung en mevr. M. Peters. Veteranen: Hughen en Karsten. Voor de tenniswedstrijd tussen België en Nederland (gemengd), die zaterdag 31 au gustus en zondag 1 september in Voorst in België wordt gespeeld, bestaat de Ne derlandse ploeg uit de volgende speelsters en spelers: Dames: mevr. N. van der Storm, mevr. F. Rouwenhorst, mevr. B. Thung, mej. F. Marinkelle en mevr. F. de Soet Heren: Van Dalsum, Dehnert, Goris, Biesheuvel, W. Maris, Van Gasselt, Van Eysden en Kloezen. hierbij uitstekend. De eerste set kwam met 6-2 op hun naam te staan. En ook de tweede werd door hen gewon nen (6-3). Door de regenval verdwenen de vier spelers daarna van de baan. Bij de hervatting bleek dat de verstandhouding tussen Van Dalsum en Dehnert veel te wensen liet. In de derde set was het gedrag van Van Dalsum weinig sportief. Hij gaf zich geen moeite meer om zijn partner bij te staan en wij kregen zelfs de indruk, dat hij de laatste bal in het net sloeg rim er maar van af te zijn. Zo zegevierden Karamoy en Go ris met de cijfers 6-2, 6-3, 6-0. Bittere pil De als nummer 1 bij de dames geplaat ste mevr. F. de Soet-Ten Bosch heeft in de halve finale zaterdagochtend een bittere pil moeten slikken. Slechts een half uur had mevr. Rouwenhorst nodig om haar met een nederlaag naar de kleedkamers te sturen. De cijfers spraken duidelijke taal: 6-0, 6-0. Reeds in de eerste set was het duide lijk dat Fenny niet veel in te brengen had tegen de fanatiek spelende tegenstandster, die op iedere bal liep en deze dan in de meeste gevallen uitstekend wist te retour neren. Fenny's slagen kwamen daarente gen vaak in het net terecht of ver achter de baseline. Het krachtsverschil komt in Mevrouw Rouwenhorst (links) en Fredie Marinkelle na de jinale. de cijfers overtuigend tot uiting. De als kampioen gedoodverfde Van Dal sum heeft in één uur tijd de jonge Hage naar Biesheuvel alle illusies op een finale plaats ontnomen. Weliswaar startte Bies heuvel uitstekend. Hij won op prachtige wijze de eerste game, doch daarna kwam Van Dalsum sterk opzetten. Beter plaat sen, meer controle over zijn slagen be zorgde de stevig gebouwde ex-kampioen vele punten. Biesheuvel miste de spreiding, speelde te veel door het midden en stelde zijn tegenstander hierdoor niet voor moei lijke problemen. In de derde set ging het met hem nog slechter. Zijn backhand crossdrives waren te lang en belandden naast de baan. En zo scoorde Van Dalsum punt na punt. 6-1, 6-2, 6-1 waren de cijfers waarmede hij zegevierde. In de eindstrijd van het gemengd dub belspel wonnen mevr. Van der Storm en Dehnert met 6-0, 7-5 van mej. Ferir en Karamoy. DE BIJZONDER SLECHTE weersomstandigheden waren oorzaak dat de voor zaterdagmiddag vastgestelde honkbalwedstrijden geen doorgang vonden of reeds na enkele innings werden beëindigd. Hierdoor moest het HHC-negental nog even het kampioensfeest uitstellen, want de Haarlemmers stonden na drie innings in de belangryke uitwedstrijd tegen VVGA uit Amsterdam nog gelijk (0—0), waarna de zware regenval verder spelen onmogelijk maakte. Ook EDO overkwam een dergelijk lot in de plaatselijke ontmoeting tegen EHS, waarmede de ploeg van Van Leuven echter wel het meeste gebaat was. Nadat EDO in de derde innings namelijk op tactische wijze door De Nieuwe de leiding had genomen, slaagde EHS er in de achterstand nog geheel weg te werken, waarna een fraaie tweehonkslag van Ooster- baan zelfs een kleine 2—1 EHS-voorsprong betekende. Al deze afgelaste wedstrijden zullen weer opnieuw worden vastgesteld, hetgeen voor competitieleider Jonker in dit laatste stadium van de competitie nog meer vertraging betekent. Het zondagprogramma verliep gunstiger, want in de eerste klasse B had kampioen Schoten geen moeite met Volewijckers, terwijl Sparta in Rotterdam door een grote zege tegen het reeds gedegradeerde Sport club Haarlem de laatste kans op een hoofd klasse plaats kon behouden, ofschoon ook de honkbalclub Kinheim hiervoor nog kan didaat is gebleven. TIW zorgde voor een grote verrassing door een kleine 10 over winning tegen Ajax, waardoor de TlW'ers alsnog een kleine kans behielden om de gradatie te ontgaan. De stand in de eerste klassen is thans als volgt: Eerste klasse A Eerste klasse B HHC 11-19 Schoten 14-24 EDO 12-15 OWO 12-17 Ajax 13-15 .Volewijckers 14-14 VVGA 11-13 Sparta 14-14 EHS 12-12 HCK 13-13 Blauw Wit 13-11 Kenn.land 13-10 TYBB 13- 7 ABC 14-10 TIW 13- 6 SC Haarlem 14- 6 De beslissing in de overgangsklasse B is thans ook gevallen, want het Utrechtse UW slaagde er na een kleine 20 achter stand in het reserve negental van HHC te kloppen. Hierdoor behaalden de Utrechte naren de kampioenstitel, hetgeen boven dien promotie naar de eerste klasse be tekent. Door dit resultaat en de overwinning van het Rotterdamse RFC moeten de Rot terdammers nog een beslissingswedstrijd spelen tegen de HHC reserves, teneinde uit te maken welk negental op de onderste plaats eindigt in de overgangsklasse B. De stand in de overgangsklasse B luidt: UW OVVO 2 RCH Spartaan 14-24 14-23 14-16 14-12 Neptunus DEC HHC 2 RFC 14-12 14- 9 14- 8 14- 8 SchotenDe Volewyckers Landskampioen Schoten begon in de ont moeting tegen De Volewyckers uit Am sterdam overdonderend. De Amsterdamse werper De Wilde bleek liet bestand tegen het slaggeweld van de thuisclub en moest niet minder dan vyf honkslagen laten pas seren. Vanzelfsprekend profiteerde Scho ten hiervan rykelyk en reeds in de eerste innings namen de kampioenen een duide lijke 70 voorsprong. Wel slaagde Volewijckers er in de vol gende innings in te scoren, doch door punten in de vierde en vijfde innings bleef de thuisclub een veilige voorsprong be houden. Zonder dat de bezoekers gevaar lijk konden worden kwam het einde met een grote 13-2 overwinning van kampioen Schoten, waarmede de thuisclub zich uit- Vladimir (Bobo) Sal, de Joegoslaaf, die In de Nederlandse voetbalwereld (Ajax en Amsterdam) zoveel stof heeft doen op waaien, zal niet althans voorlopig niet in Joegoslavië kunnen spelen. Sal is na zijn verdwijning uit Nederland via Duitsland en Oostenrijk plotseling in Joegoslavië opgedoken, zonder dat men aan een der grensposten zijn doorgang heeft gesignaleerd. Hij heeft zich onmiddellijk bij zijn oude vereniging Dynamo in Zagreb gemeld, doch daar heeft men hem niet ge accepteerd. Sal is vervolgens naar Bel grado vertrokken om te trachten een con tract bij de bekende club Rode Ster te krij gen. Naar wij vei'nemen is ook dat niet gelukt. Men wenst Sal niet als speler te contracte ren en in voetbalkringen in Zagreb ver wacht men dat hij door de Joegoslavische Voetbalbond voor goed zal worden uitge schakeld. De wedstrijd EDORCH heeft zaterdag avond niet geheel aan de dc verwachtingen beantwoord. Voor het EDO-bestuur was het ongetwijfeld een tegenvaller dat een geweldige regenbui, kort voor het begin de publieke belangstelling danig beïnvloed de en voor de tweeduizend toeschouwers was het een teleurstelling dat het spelpeil beneden de maat bleef. Vooral het tempo, dat in de wedstrijd RCIIAmsterdam, ruim een week geleden, zo hoog lag, kon ons ditmaal niet bekoren. Het werd ten slotte een twee-twee gelijkspel waarmee EDO iets meer kreeg dan waarop het krachtens de spelverhouding recht had. Hoewel RCH dus minder goed voor de dag kwam dan tegen Amsterdam, was de Racing een groot gedeelte van de strijd in de aanval, maar het boterde niet altijd even best in de voorhoede, waarin men de bal te lang bij zich hield en weinig door- stekend gekweten heeft van haar spor tieve plicht. Het scoreverloop was: Schoten 7 0 0 1 3 0 2 0 x is 13 De Volewijkers 010000010 is 2 De werpersresultaten waren: Keulemans (Schoten): x 3-slag; 4x4- wijd en 6 honkslagen tegen. De Wilde en Boom (Volewijckers): 6 x 3-slag; 6 x 4-wijd on 12 honkslagen tegen. SpartaSportclub Haarlem Het einde van de Sportclub in de eerste klasse is dit seizoen toch wel bijzonder triest geweest, want na vele kleine neder lagen in deze klasse, moest de Sportclub in de allerlaatste ontmoeting in het Rot terdamse Sparta stadion met een gevoelige 110 nederlaag genoegen nemen. In deze ontmoeting slaagden de Rotter dammers er niet alleen ir niet minder dan tien honkslagen te plaatsen, doch boven dien werd het de Rotterdammers wel erg gemakkelijk gemaakt door de vele veld- fouten in de' Haarlemse gelederen. De werpersresultaten waren: De Koning (Sparta): 7 x 3-slag: 1x4- wijd en 3 honkslagen tegen. Van Berkel en Ottolandcr (SC Haarlem): 9 x 3-slag; 2 x 4-wijd en 10 honkslagen tegen. Het derde negental van Sportclub Haar lem behaalde in de promotiewedstrijd tegen Quick een 43 overwinning, hoewel de thuisclub protest öantekende. De junioren kampioenswedstrijd tussen TYBB en HCK eindigde in een 20 over winning van HCK, waardoor de Kinheim jeugd nu op zondag 1 september op het DEC-terrein te Amsterdam zal uitkomen voor de nationale jeugdtitel, waaraan de Norman Mc Phail wisselbeker verbon den is. De honkbaluitslagen van dit weekeinde luidden: Eerste klasse A: TIWA.iax 1—0. Eerste klasse B: Schoten—Volewijckers 132; SpartaSC Haarlem 110. Overgangsklasse A: ThorDWV 142 (DWV degr.). Overgangsklasse B: RFC—DEC 174; HHC 2— UW 26 (UW kamp. en prom.); De Spartaan —OVVO 1-6. Tweede klasse C: SWLaakkwartier 50. Vierde klasse B: HHC 4—Terrasvogels 2 1019. Promotie tweede klasse: TjikalongHilver sum 2 3—1: Quick—SC Haarlem 3 3—4 (o.p.v. Quick): Baserunners—Sparta 3 Baserunners n.o. Promotie derde klasse: HCK 4Halfweg 710 (Halfweg prom.). Junioren kampioenschap Haarlem: TYBBa— HCK a 02 (HCK kamp. Haarlem). In verband met de vele afgelaste wedstrijden gedurende dit weekeinde is voor zondag de be langrijke wedstrijd HCK tegen OVVO ingelast. Het terrein zal nog nader worden bekend ge maakt. In de eerste ronde om de KNVB-beker hebben zich geen schokkende resultaten voorgedaan. De uitslagen w ren over het algemeen vry normaal, al werd in een enkel geval de overwinning op wel wat erg royale wijze behaald. De tweedeklas sers HBC, HFC, Schoten, DEM en Zand- voortmeeuwen wisten zich te plaatsen voor de volgende ronde, die zondag wordt gespeeld. HFC klopte Velsen met zes-drie, Schoten overwon TYBB met vijf-één en DEM behaalde een vier-één zege over THB. HBC kwam middels een twee-twee gelijkspel tegen Hillegom in de volgende ronde, terwijl de in de avonduren gespeel de wedstryd ZandvoortmeeuwenDe Ken- nemers eindigde in een vijf-één zege voor de Zandvoorters. Het naar de derde klasse gedegradeerde Beverwijk kon het in de strijd tegen EHS niet bolwerken. Met wind mee nam EHS voor rust een drie-nul voorsprong door doelpunten van Bark, v. d. Ham en Bark, maar in de tweede helft liep Beverwijk de achterstand in tot twee-drie. Gerritsen en Sprengers waren de makers van de doelpunten. Hillegom en HBC streden een spannend partijtje dat in een twee-twee gelijkspel eindigde, zodat de Heemsteedse combi natie zich mag meten met de winnaar van VVSBTeylingen, welke ontmoeting werd afgekeurd. In nog twee gevallen werden voor de Haarlemse clubs de terreinen af gekeurd. Geel WitVVB en ADOOnze Gezellen vonden geen doorgang. Een hoopvol geluid liet WH horen, want het plaatste zich een staDje verder middels een drie-twee overwinning op Bloemendaal. Groeneveld deed de rust met één-nul voor WH ingaan. Maar nadat Bloefnöhdaal ie gelijkmaker had gescoord gaf Gaartman de Bloemendalers de lei ding. Doch WH hernam het initiatief en won dank zij doelpunten van Limburg en Prang met drie-twee. THB hield zich lange tijd dapper tegen tweedeklasser DEM. Het nam door Ken- sen de leiding. Deze een-nul voorsprong bleef tot een goed kwartier voor het einde gehandhaafd. Toen echter DEM geliik maakte stortte de tegenstand van THB in elkaar en kon de Wijkerclub nog met royale cijfers winnen: één-vier. Sterk gehavend Waterloo kwam met een sterk gehavend elftal naar DIO en moest een zware neder laag incasseren. Met niet minder dan negen-nul zegevierde DIO, dat dus vrij goedkoop, maar wel erg royaal in de tweede ronde belandde. Ook Ripperda schoot met grof geschut tegen Kinheim. De Haarlemse club scoor de een half dozijn doelnunten, waartegen over Kinheim geen enkele treffer wist te plaatsen. Bij de rust was het al twee-nul voor Ripperda door doelpunten van De Kruyf en Houtkamp. Nadat Houtkamp met twee doelpunten de score tot vier-nul had verhoogd, zorgden De Kruyf en Burg hout voor de nummers vijf en zes. ZandvoortmeeuwenKennemers De wedstrijd ZandvoortmeeuwenDe Kennemers trok zondagavond in de bad plaats flinke belangstelling en de Zand voorters behaalden een even grote als ver diende overwinning. Met het voordeel van de wind was de thuisclub in de eerste helft veel sterker. Snoek opende al vrij spoedig de score en dezelfde speler bracht de stand op twee-nul. De Kennemers had weinig of niets in te brengen en het was vol komen in de lijn van Let snelbeeld dat nog voor rust de score werd opgevoerd tot vier-nul dank zij doelpunten van Visser en Koper. Ook in de tweede helft was de thuis club het meest in de aanval, hoewel thans tegen wind in moest worden gespeeld. HaJderman maakte na 25 minuten het vijf de doelpunt en daarmee scheen Zand voortmeeuwen genoegen te nemen. Niet echter Kennemers dat moedig voor een tegenpunt vocht en er zowaar nog in slaagde de eer te redden bij een hoekschop, vijf-één. Velsen—HFC HFC heeft het voetbalseizoen op goede wyze ingezet door de lastige bekerwed strijd tegen Velsen op royale wiize te win nen. De cijfers zes-drie zeggen in dit ver band genoeg. De overwinning werd ver kregen door een hard werkend en door tastend elftal. Wel was de good old nog niet op volle sterkte, maar de ploeg die zaterdagavond in Santpoort tegen Velsen in actie kwam, was representatief genoeg om voor een uitstekende party voetbal te zorgen. Al vrij spoedig wist HFC's doortastende voorhoede van 'n weifelen in Velsens ver dediging profijt te trekken en door Tholen de leiding te nemen. Maar de jeugdige Van Schagen in de Velser aanval zorgde spoedig voor de gelijkmaker. Het betere ploegverband van de jeugdige HFC-ers en het soms zeer doortastende spel van HFC's voorhoede leidde nog voor de pauze tot drie doelpunten van De Reus, Moolenaar en Tholen ondanks het dappere verweer van spil Jan Bakkum, zodat met vier-één werd gedraaid. In de tweede helft trachtte Velsen de achterstand in te lopen en oefende ge ruime tijd flinke druk uit op de Haarlemse veste. Het zat de Velser voorhoede in deze periode echter niet mee en ook het goede doelverdedigen van keeper v. d. Lee stond Velser doelpunten in de weg. Tegen de verhouding in wist De Reus de Haarlem se voorsprong tot vijf-één te vergroten en hoewel Velsen zich niet liet ontmoedigen en door Van Schagen tot vijf-twee inliep, bleef HFC toch uiteindelijk de beter spe lende ploeg. Het zesde doelpunt van Moolenaar betekende de genadeslag voor Velsen. Toch kon Jan Bakkum uit een vrije schop de score tot draaglijke cijfers brengen, zes-drie. SchotenTYBB Met diverse jeugdige krachten heeft Schoten het voetbalseizoen geopend en in de wedstrijd tegen TYBB een grote over winning behaald. Wel was de Schotenploeg nog niet op volle sterkte, maar de com binatie van de Schotenaren was toch wel wat sterker dan die van TYBB welke laatste enkele prominente spelers miste en jonge krachten had opgesteld. Vooral het spel van de jeugdige Van Oosten in Schotens voorhoede trok de aandacht en van deze speler, die boven dien zeer produktief bleek te zijn, zal Schoten nog veel plezier kunnen beleven. Hij gaf zijn ploeg al vrij spoedig de lei ding. Nog voor rust bracht Otte de Scho- ten-voorsprong op twee-nul. Na de pauze was eerst TYBB wat meer in de aanval en toen het door Jan v. d. Vlugt twee-één was geworden, kwam Schoten even in moeilijkheden. Van korte duur. evenwel, want toen Van Oosten de stand op drie-één had gebracht, was het met TYBB gedaan en ging Schoten vol ledig de toon aangeven. Door v. d. Meer werd het vier-één en Van Oosten zorgde er tenslotte voor dat TYBB een forse vijf één nederlaag kreeg te incasseren. Zondag zijn in diverse steden van Ne derland vriendschappélijke voetbalwed strijden gespeeld. De uitslagen luidden: Utrecht: DOS Xerxes 5-3, Rotterdam: ExcelsiorADO 2-2, Apeldoorn: AGOW-'t Gooi 4-1, Gro ningen: GVAVBlauw Wit 3-3, Tilburg: Willem IIFeyenoord 4-1, Arnhem: Vites seElinkwijk 1-1. tastendheid werd gedemonstreerd. EDO's defensie kreeg dan ook volop gelegenheid in te grijpen en deed zulks voortreffelijk. Het bleek namelijk dat stopperspil Van Dijk zijn vak uitstekend verstond en zijn rustig, beheerst maar niettemin doortas tend optreden bracht de kracht van de roodzwarte verdediging weer op een be hoorlijk peil. Het goede defensieve optre den van EDO's achterspelers bleek dan ook een geducht struikelblok voor de RCH- voorhoede. EDO probeerde in de voorhoede twee nieuwe spelers, namelijk Belfroid van VSV en de ex-HBC-er Smit. Belfroid kon ons maar matig bekoren doch Smit bleek een doortastend schotvaardig middenvoor en wanneer deze jeugdige speler nog enige ervaring heeft opgedaan dan zal hij zijn weg wel vinden in het semi-profvoetbal. Hij gaf reeds na vijf minuten een fraaie voorzet van de linkervleugel en Spiers kon de bal keurig langs de te laat reage rende doelman Eissens, invaller voor Van der Voort, koppen. RCH scoorde door Pe ters dank zij een fraaie pass van Mul de gelijkmaker en uit een strafschop gaf Mul RCH nog voor rust de leiding, één-twee, spannender dan voor de pauze en hoewel De strijd was in de tweede helft wat RCH ook in dit gedeelte het meest de toon aangaf, scoorde Smit tien minuten voor het einde op beheerste wijze de gelijkma ker. zodat twee-twee de eindscore werd. Ty'dens de wedstrijd tussen landskam pioen Ajax en het Londense Chelsea in Amsterdam zijn twee spelers ernstig ge blesseerd. De Engelse international Frank Blunstone kwam na een botsing met de Ajax-back Ger van Mourik zo ongelukkig terecht dat hy zyn linkerbeen brak. Na geholpen te zijn in het OLV-gasthuis heeft de Engelsman in het gips zich met zyn ploeg naar Engeland begeven. De oud-internationaal Wim Bleyenberg, die na een onwillige knie van het vorige seizoen weer fit was, zal voorlopig niet kunnen spelen, daar hij bij een hoge kop bal een rugspiertje scheurde. Ook hij zal enige weken op non actief moeten. Het was overigens geen harde strijd, die de 15.000 toeschouwers zagen en waarin de Engelsen verdiend met 42 zegevierden, na een gelijke stand met rust van 11. Een eventuele beslissingswedstrijd tus sen het Nederlandse voetbalelftal en Oos tenrijk zal woensdag 23 oktober in het Niedersachsen stadion in Hannover wor den gespeeld. De mogelijkheid bestaat dat Nederland en Oostenrijk in groep 5 (Europese zone) van de voorronden van het toernooi om hét wereldkampioenschap voetbal 1958 met een gelijk aantal punten eindigen. Dan zou Nederland op 11 september in Rotter dam van Luxemburg èn op 25 september in Amsterdam van Oostenrijk moeten winnen. Beide landen hebben dan aan genomen dat Oostenrijk op 29 september Luxemburg verslaat 6 punten. iü* ..'IX-.ï-lSv.v Haarlem heeft zyn supporters zondag middag verrast met een goede en produc tieve party voetbal, die het beste belooft voor de toekomst. De eredivisieclub Sparta, vrijwel in de sterkste samenstel ling naar Haarlem gekomen, werd op overtuigende wyze met "er-één versla gen. Het enige doelpunt van de Spartanen ontstond uit een strafschop, een wat te zware straf voor een onbeduidende over treding van De Voogd. Hoewel de roodbroeken wat onwennig begonnen en aanvankelijk tegen het soms zeer goed uitgevoerde samenspel van de Rotterdamse club niet bleken opgewassen, toonde de voorhoede soms een verrassend goed open spel waarin de Surinamer Dege- naar door zijn handige dribbles in samen werking met rechtsbuiten Brokx de Spar taanse defensie voor moeilijke problemen stelde. Middenvoor Flens kon niet mee komen. De linkervleugel KoolemanDe Graaf bleek echter de sterke troef te zijn in het Haarlemse elftal. Rechtshalf Kilian deed goed werk en in de achterhoede was Maas een versterking. Met De Voogd, in uitstekende vorm, en de goed op dreef zijnde Oepkes vormde hij een sterke defensie waartegen het soms geraffineerde aanvalsspel der Rotterdam mers steeds te pletter liep. En omdat de bezoekers bovendien bar slecht schoten was het niet te verwonderen dat de ploeg van Terlouw niet tot doelpunten kon komen. Flens brengt met een beheerst schot de Haarlem-voorsprong op 4-0. Het Haarlem-elftal maakte een frisse indruk. Wel valt er nog hier en daar wat bij te schaven, maar wanneer de ploeg het nodige zelfvertrouwen krijgt (dit groeide reeds naarmate de :;trijd tegen Sparta vor derde) dan zullen de roodbroeken onge twijfeld in de competitie goed kunnen meekomen. Vooral Kooleman bleek een aanwinst van betekenis. Hij is een speler die over een vrij goede techniek beschikt. Twee doelpunten van zijn voet voor de rust gescoord waren daarvan een duide lijk bewijs. Het was jammer dat hij na de rust wegens een blessure moest uitvallen. Wanneer Groeneveld weer beschikbaar is zal de ex-Zeistspeler waarschijnlijk als middenvoor worden opgesteld en dan kan er van de voorhoede een goede stootkracht uitgaan. Haarlem scoorde ook in de twee de helft twee fraaie doelpunten. Het derde doelpunt werd gescoord door Flens, waar na De Graaf, ook al 'n geduchte aanwinst, voor vier-nul zorgde. Sparta vond dit toch wel wat te bar en drong heftig op, maar de sterke defensie van Haarlem kon de nu wat. traag spelende Rotterdamse aanval wel de baas blijven. Slechts de reeds gememoreerde overtreding van De Voogd stelde Bosse- laar in staat uit de strafschop de Rotter damse eer te redden, vier-één. PSV WINT. Ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van „Wilhelmina" heeft de Eindhovense ere-divisieclub PSV zondag in Den Bosch een jubileumwedstrijd ge speeld tegen Beerschot uit Antwerpen. PSV won met 4-2 (rust 2-0).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 8