Russische waterpoloploeg ongeslagen in het bezit van de Trofeo Italia Nederland - zonder een enkel winstpunt - op laatste plaats Rood en Wit's captain De Nijs scoorde century tegen HBS'ers Nederlands draf kampioenschap was voor „Double Six M" Hofkamp de snelste in bromfiets races van KNMV in Zandvoort Toch eervolle resultaten tijdens het weekeinde DE CRICKETCOMPETITIE Laatste wedstrijd van Haarlemmers leverde een draw op Amerikaanse profs te sterk in Vittel Olympia (dames) en AAC estafette kampioen Heringa Wuthrich Heemstedenaar Peperkorn vierde in 500 cc-klasse Ons Eibernest won korfbal- toernooi van Oosterkwartier Uitstekende prestaties van „Haarlem" in Den Haag Jeugdige Emmv Stadt won in Wormerveer Moss won Grote Prijs van Pescara met zeer groot machtsvertoon MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 Er loopt een weg van Amsterdam naar Zagreb. Aan het einde ervan ligt het Nederlandse waterpolozeverital. Onder de voet gelopen door de andere Europese ploegen, waarmee het zich nog niet zo lang geleden als gelyke kon meten. Dat was vlcr, acht jaar geleden. Toen een ploeg, welke in staat was de Trofeo Italia te «innen (1949); thans een zevental, dat zonder een enkel winstpunt de terugweg moest a3nVaarden. Ook de laatste twee wedstrijden, tegen Italië (3-4) en Hongarye (3-5) gingen verloren, ofschoon in de laatste ontmoeting iets van onze oude kracht viel te bespeuren. Na een spannende finale won Rusland het toernooi, met als tweede Joego slavië. Nederland bezette de laatste plaats. Van de ereplaats zijn wy dus geleidelijk 3an terugverwezen naar de tweede rang. En het ziet er niet naar uit, dat daarin spoedig verbetering zal komen. Als er aan iets moet worden gedokterd, is het goed eerst de oorzaak van de achter uitgang op te sporen. Welnu, ons zevental heeft te lang op oude kracht moeten teren fn daarenboven is het de laatste jaren te lang verstoken gebleven van contact met sterke landenploegen. De voorbereidingen zijn voor Nederlandse begrippen niet vol doende geweest. Het zou niet fair zyn spelers en trainer een ernstig verwijt van de slechte resultaten te maken. De ploeg heeft wellicht niet altyd even intelligent gespeeld, maar ze hebben wel steeds hun best gedaan. Het is overigens geen schande Ie verliezen van Rusland en Hongarije, waar het amateurisme slechts op papier bestaat, doch waar in feite een volledige beroepssport heerst. In de wedstrijd, waarmee Nederland gis termiddag tegen Hongarije besloot, werd beter gespeeld dan zaterdag tegen Italië. Wel kreeg men zo nu en dan de indruk dat de Hongaren zich aanvankelijk niet ten volle inspanden - zij hadden immers niet veel meer te winnen - dit neemt niet weg dat onze landgenoten de Olympische kam pioenen goed partij hebben gegeven. Er ivas geen sprake van eenzijdigheid, slechts zwemsnelheid en afwerking van de aan vallen waren de Hongaren beter. Ook in deze wedstrijd werden door de Nederlanders enkele ernstige fouten ge maakt waaruit doelpunten ontstonden. Door slechte dekking kwam Mayer een halve minuut voor de rust volkomen vrij voor Kniest te liggen. Hij maakte geen {out en daardoor werd de stand 0-2. Tot die tijd had Nederland uitstekend volgehouden en zelfs enkele malen het initiatief geno men. Felle schoten van Luchs, Smol en Van Dorp werden óf door Jeney gestopt of zij belandden tegen lat of paal. Fris Het spel van de Nederlanders maakte in deze periode een frisse indruk, waarby Cees v. d. Tooren, die Müller verving, veel dash aan de dag legde. Aan de andere zyde stond onze verdediging pal. Kniest stopte enkele harde schoten of sloeg ze corner en Lamme en Luchs stonden als gewoonlijk hun mannetje. Toen Luchs Karpati hinder de, had laatstgenoemde uit de daarvoor toegestane strafworp Hongarye de leiding kunnen geven (0-1). Wy vertelden reeds hoe het 0-2 werd. De tweede helft was slechts een halve minuut oud, toen Varga er 0-3 van maakte'. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam van de hand van Harry Lamme. On geveer zes meter van het Nederlandse doel verwijderd, kreeg hij de bal van Luchs toe gespeeld. Met Kanisza op de hielen sloeg hij in één rush door tot het heiligdom van Jeney, waar hij met een beheerst schot de Hongaar passeerde (1-3). Twee door v. d. Tooren en Korevaar ingeschoten ballen belandden beide tegen de paal. Scheidsrechter Rogioni weigerde een van de Hongaren het water uit te zen den, ondanks dat er menige zware over treding werd gemaakt. Het was de eerste en enige wedstrijd, waarbij de ploegen vol ledig bleven. Nederland kwam weer verder achter te staan, toen Varga onze doelverdediger met een omhaalschot volkomen verraste, Kniest kon geen hand uitsteken (1-4). met Lamme, de constantste spelers in onze ploeg, besloot een solo-aanval met een schot, waarbij de bal in het bovennet kwam. Even later schoot Müller juist over. Pucci had aan de andere zijde meer suc ces. Hij was Smol te slim af en vergrootte vervolgens de Italiaanse voorsprong (0-2). Nadat Fred van Dorp tot driemaal toe geen succes had gehad, moest Rubini het water verlaten wegens ongeoorloofd onder water duwen van Smol. Nederland had dus één man meer. Het werden er twee. Bij een aanval van onze ploeg, was doelman Cava- zonni ver uit zijn doel gekomen. Er was tevens gefloten voor een overtreding van een van de achterspelers. Om tijd te win nen wierp Cavazoni de bal achter zijn doel. De Rus Blumenthal die deze wedstrijd floot, zond hem het water uit. Spelend met zeven tegen vijf man had Luchs 15 secon den voor de rust geen moeite een doelpunt te maken (1-2). Kort na de hervatting maakte de gevaar lijke Pucci zich los van Korevaar en op nieuw belandde de bal achter Kniest (1-3). De achterstand werd weer verkleind, toen Fred van Dorp een strafworp te nemen kreeg en deze in een doelpunt omzette (2-3). Naar de kant Daarna werd Müller voor de zoveelste maal in dit toernooi naar de kant ver wezen. Nederland slaagde er in enige tijd een doelpunt te voorkomen. De partijen kwamen in aantal gelijk, toen d'Altrui het water werd uitgestuurd. Italië kon uit de strafworp van Pucci zijn voorsprong vergroten tot 2-4. Ne derland kwam nog even terug. Ook Smol mocht na een overtreding van Rubini een strafworp nemen, welke gelukte (3-4). Tijdens een aanval van onze landgenoten werd ypor het einde ■- gëffó'tén? Joegoslavië en Hongarije speelden goed en snel waterpolo, waarbij Radonic de gastheren in de eerste helft een voorsprong van 2-0 gaf. Direct na de hervatting zond scheidsrechter Keetelaar Radonic het water uit en door Kanizsa werd het spoedig 2-1. Uit de strafworp bracht Mayer de partijen gelijk (2-2). Radonic zag daarna kans een strafworp te missen. Mayer (Hongarije) die er voor de rust al tweemaal was uitgezonden, moest opnieuw het water verlaten. Desondanks zagen de Hongaren kans door tactisch spel een doel- ;punt te voorkomen. De stand bleef 2-2, een uitslag waarmee de Joegoslaven zich tevre den toonden. Daarvoor had Rusland met 8-4 (rust 2-1) Smol van Roemenië gewonnen. Mschwemieradze maakte zeven doelpunten. Finale Het verloop van het toernooi is zo ge weest, dat de spanning er tot de laatste dag in zat. De ontmoeting JoegoslaviëRusland moest gisteren de beslissing brengen. Het werd een grootse finale, vooral in de eerste helft, met prachtig waterpolo aan weers zijden. Joegoslavië had één verandering aangebracht: Arneri was vervangen door Frankojic. Kort na het begin maakte deze een doelpunt en naar later zou blijken het enige. Het publiek was uitgelaten van vreugde. Men brak het stadion bijna af. Mschwemieradze had in Kacic zijn man gevonden en de Rus kreeg geen gelegen heid gevaarlijk te worden. Er is zeer zwaar gespeeld. Kort voor de rust maakte Ku- renoj gelijk (1-1). In de tweede helft ging het spelpeil er niet op vooruit. Scheidsrechter Lemheny (Hongarije) stuurde er nogal eens iemand uit en het laatste gedeelte werd zelfs ge speeld met vier tegen vier. De Russen, die voor de titel aan een gelyk spel voldoende hadden, rekten het spel meesterlijk en zonder dat er werd gescoord kwam het einde met 1-1. Na af loop moest scheidsrechter Lemheny onder geleide van officials worden weggebracht. Het publiek was furieus. Flessen en prop pen papier werden van de tribune naar beneden geworpen. Incidenten gebeurden er verder gelukkig niet. In de laatste wedstrijd speelde Italië en Roemenië met 2-2 gelijk. De eindstand is geworden: 1. Rusland 9 punten, 2. Joegoslavië 8 p., 3. Hongarije 7 p., 4. Italië 3 p., Roemenië 3 p. en 6. Nederland 0 punten. De resultaten waren zaterdag: Italië-Ne- derland 4-3, ruststand 2-1; Joegoslavië- Hongarije 2-2, ruststand 2-0; Rusland- Roemenië 8-4, ruststand 2-1. De, resultaten op de laatste dag war,en; Hongarije-Nederland 5-3, ruststand' 2r0; JoegosIavië-R/usland 1-1, ruststand' 1-1>; Roemenië-Italië 2-2, ruststand 0-2. De eindstand luidde: Het landentoernooi voor tennisleraren, dat in Vittel is gehouden, is door de ploeg van de Ver. Staten gewonnen. In de finale versloegen zij Australië met 2-1. De gede tailleerde uitslagen waren: Enkelspel: Kramer (V.S.) versl. Hoad (Australië) 6-3, 10-8; Rosewall (Australië) versl. Segura (V.S.) 6-4, 6-3. Dubbelspel: Kramer en Segura versl. Hoad en Rosewall 6-4*2-6, 6-4. Op een winderige sintelbaan in Amster dam en afgewisseld met een fikse bui regen moesten gisteren de estafetteploegen van onze dames- en herenverenigingen de strijd aanbinden voor de Nederlandse ti tels. Sagitta had de organisatie van deze kampioenschappen, maar had alles tegen om er een atleliekfeest van te maken. Het weer, de ongezellige entourage van de huidige sintelbaan en het ontbreken van klasse nummers. Spannend was de 4 x 100 meter dames, waarop Sagitta in de serie op de streep geklopt werd door Hollandia. In de 4 x 200 meter dames werd Hilde Veth op de streep geklopt door Olympia. Dit kostte de Rot terdamse meisjes de mevrouw Van Die ben-beker. Olympia Den Haag kwam hier door op 14 punten evenals Hollandia en daardoor moest Hollandia toezien dat de beker eigendom bleef van de Haagse dames. Bij de heren was de 5 x 1500 meter een sterk nummer, waarin Roovers zijn ver eniging Thor de overwinning hielp behalen door als laatste man een stevig tempo te draaien. Overigens waren de prestaties maar matig. AAC zag bij de heren kans door constan ter te lopen V. en L. de Herman van Leeuwenbeker te ontfutselen. De trofeeën werden uitgereikt door Fanny Blankers Koen. Na zelf een fraaie en uiterst nuttige century te hebben gescoord, kon Rood en Wit's captain C. de Nys gistermiddag te gen HBS in Den Haag de innings sluiten op een totaal van 174 voor acht wickets. Hij liet daarbij aan de Hagenaars de taak in bijna drie uur tyd dit totaal te pas seren voor het behalen van de overwin ning. Dat de HBS'ers dat zouden doen. leek lange tijd waarschijnlijk, doch toen door onoordeelkundig batten enkele wickets later in de innings verloren gingen, konden zy niet anders dan de draw veilig stellen. Hetgeen dan ook ge beurde. Captain Van Katwijk van HBS stuurde Rood en Wit na gewonnen toss in om te batten. Een beslissing welke hij tot aan en gedurende de lunch heeft kunnen be treuren, aangezien Rood en Wit toen nog steeds geen wicket verloren had. De Nijs en Engelenberg stonden uitstekend cricket te spelen en al leek het totaal van 80 bij de lunch niet hoog, het bleek een uiterst solide basis voor het spel na de lunch te zijn. Aanvallend batten toen na melijk deed de score omhoog vliegen. Zelfs de 100 kwam op zonder wicketver- lies, doch op 110 werd Engelenberg voor 29 goede runs gestumped. Van Liemt scoorde 8 harde runs voor hij gebowled werd, doch met J. P. Ruig op de mat De derde wissel bij de estafette 4 x 100 meter Rusland 5 4 1 Joegoslavië ..5 3 2 Hongarije 5 3 1 1 Italië 5 1 1 3 Roemenië 5 1 1 3 Nederland 5 - - 5 29-11 19- 7 25-12 12-19 12-35 13-26 ADVFRTRNT1E Müller Een goede combinatie van v. d. Tooren en Van Dorp werd door de Amersfoorter met een fel schot, dat doel trof, besloten (2-4). Opnieuw leefde er enige hoop op in de harten van de Nederlandse supporters. Deze ging evenwel weer teloor, toen na een duel tussen Luchs en Karpati aan de Hon- earen een strafworp werd toegekend e>-> dat betekende 2-5. Het publiek toonde zich sterk pro-Neder lands en de beslissingen van de scheids rechter, die nogal eens ongemotiveerd on gunstig voor de onzen uitvielen, werden met luid geschreeuw en gefluit begroet. Kort daarop kreeg Smol een strafworp toegewezen. Bijna nog had Jeney de bal, doch deze ging toch over de lijn (3-5). Dat gebeurde een halve minuut voor het einde. Bij een vierde doelpunt van Van Dorp werd juist voor het einde afgefloten, voordat de bal de doellijn was gepasseerd. Het bleef dus 3-5. Vrywel gelyk In de wedstrijd tegen Italië was het ver schil in spelkwaliteit niet zo groot. De Italianen hadden evenwel in Pcdersoli en Pucci twee gevaarlijke aanvallers, zoals wij die helaas tijdens het hele toernooi in onze ploeg ontbeerden. Wel kwamen ver scheidene schoten van Miiller, Van Dorp en Smol tegen lat of paal, maar het zou uiet juist zijn om dit alles met „pech" te betitelen. HAARLEM ELEOTRI8CHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES 55- Het drafkampioenschap van Nederland, een dravery van meet over 2500 meter yoor alle aan Nederlanders toebehorende paarden, die tenminste drie maanden voor dit kampioenschap .gelopen wordt in. Ne derland zijn ingevoerd en voor de draverij niet uitgevoerd zijn, tenzij met toestem ming van de Stichting Nederlandse draf- en rensport, is gewonnen door „Doublé Six M" met pikeur Smit op de sulky. De chronometers wezen een tijd aan van 3 min. 28,1 sec., de km-tijd bedroeg 1 min. 23,3 sec. De uitslagen luiden: 1. en kampioen van Nederland „Double Six M" (Smit) tijd: 3.28,1 km: tijd 1.23,3; 2. Roland (Strooper) 3.28,7 1.23,5; 3. Emden (Vergay) 3.29 1.23.6. Winn, f 2.60, PI. f 1.20, f 1,10 en f 1,30, Gek. f 4,50, Cov. f 3,20. Volannprijs 2100 m: 1. Vlieger D 1.27,9; 2. Viola Sunshine 1.30,7; 3. Vicaline 1.29,9. Winn. f 1,90, PI. f 1,50, 7,80, 3,10, Gek. f 5,20, Cov. f 40,30. Evelyn Hanover-prijs 2540 m: 1. Umber- to 1.26,2; 2. Uranie 1.26,8; 3. Vivant Hol landia 1.29. Winn. f 3, PI. f 1,50, 2,90, 1,50 Gek. f 5,60, Cov. f 8,40. Productendraverij W-prijs 1300 m: 1. Zondag zyn op het verbeterde circuit van Zandvoort door de Koninklijke Neder landse Motorrydersvereniging nationale motor wedstrijden voor junioren gehouden waaraan een wedstrijd voor de zeer kleine motoren met een inhoud van slechts 50 cc voorafging; bromfietsen dus die met don derend geweld aan de start kwamen. Zes entwintig renners begonnen vol goede moed aan hun vijf ronden met een totaal van by na 21 kilometer, maar al spoedig bleek dat enkele deelnemers veel te veel van hun fietsjes en van hun motortjes vergden Zo ontsnapte de Rotterdammer Van Exel weliswaar al in de eerste ronde uit de grote groep waarna hij twee keer met een grote voorsprong als eerste door kwam maar toen bleek hij veel te veel van zyn NSTJ-tje gevraagd te hebben, want na enkele plofjes gaf zyn fiets er vol komen de brui aan. Zo verging het ook enkele anderen. Hofkamp die voor deze gelegenheid helemaal uit Haren was ko men overwinnen reed op de meest verstan dige wyze. Hij bleef in de buurt van zyn mededingers en schoot pas in de laatste ronde naar voren, zodat het welhaast een eindsprint leek tussen hem en de Amster dammer Schaatsbergen. In de tweede manche er werden twee series met puntentelling verreden was het verschil iets groter, maar toch bleek Hofkamp opnieuw zijn krachten en die van zijn machine het best te hebben ver deeld. Vooral in deze tweede manche ging het bijzonder snel want Hofkamp kwam op het bochtige en toch heus niet zo bij zonder snelle circuit tot een rondetijd van drieëneenhalve minuut, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 72.07 kilo meter per uur. Overigens was deze prestatie geen re cord daarvoor stond trouwens te veel wind want op de „Sterrendag" van de KNMV heeft Van Dongen verleden jaar een snelheid van 83,4 km per uur bereikt. Een prestatie die, naar men ons verze kerde, toch nog voor verbetering vatbaar is, wanneer er meer van dergelijke wed strijden voor de lilliput-motoren worden gehouden. Dat er ook van de zijde van belangstelling bestaat Italië nam de leiding uit een strafworp het publiek grote van Rubini nadat deze in contact met voor dergelijke races bewezen de vijf- Frits Smol 'was geweest (0-1). Nico Luchs duizend toeschouwers zondag wel, want Een deel van de 26 renners die zondag in Zandvoort deelnamen aan de races in de 50 cc-klasse in de bocht van de Hunzerug. zij moedigden de renners van harte aan, hetgeen bij de wedstrijd voor de .jgroten" slechts af en toe vookwam. In de 125 cc klasse startten niet minder dan dertig rijders. Steutel uit Amsterdam, die in de eerste ronde als twaalfde door kwam, werkte zich geleidelijk naar voren en verdrong de goed rijdende Rotterdam mer Teunissen tenslotte van de eerste plaats In de kwart liter klasse werd een fel gevecht geleverd tussen de Rotterdammer Hoppezak en de Hagenaar Robbe, dat met 0.7 sec. door eerstgenoemde werd gewon nen. Hoppezak die ook in de 350 cc klasse meereed bood tegen Vis uit Wateringen goede tegenstand, doch kon het niet ver der dan de tweede plaats brengen. In de halve liter klasse leek het in het begin of de Zaandammer Grammers de leiding vast in handen had. Hij bleek te gen de Amsterdammer Kok echter niet opgewassen en moest met de tweede plaats genoegen nemen. De Heemstedenaar Peperkorn werd vierde. Evenals vorige jaar kon voorzitter A. Grünwald van Oosterkwartier na het door die vereniging gehouden toernooi de Hooy- veld-wisselbeker aan de aanvoerder van het Haagse Ons Eibernest uitreiken. Deze ploeg verdiende dit resultaat volkomen, want het had alle wedstrijden gewonnen. Swift I, de Amsterdamse eerste klasser, moest met de tweede plaats genoegen ne men. Dit twaalftal had van Ons Eibernest verloren, en tegen Oosterkwartier gelijk gespeeld. Oosterkwartier kwam op de derde plaats en ZKC uit Zutfen werd laatste. De uitslagen waren: Oosterkwartier I Swift I 2-2, ZKC IOns Eibernest I 0-4, ZKC ISwift I 1-4, Ons Eibernest IOos terkwartier I 3-1, Oosterkwartier IZKC I 5-5, Swift IOns Eibernest I 1-2. DD V-toernooi In het jubileum-toernooi van DDV be haalde het eerste twaalftal en de junioren- ploeg van S.V elk een derde prijs. Walkuere 1.29,4; 2. Wala 1.36.2; 3. Wiebe- line Wip 1.36,7. Winn. f 1,50, PI. f 1,20, 1,60, Gek. f 2,60, Cov. v f 2,90. De Prinses Jïiïiariafprijs"2100 ni: 1. Que- ónie. k24.<li3 2c<^iPo9tduifje G 1.24,3-,'-3. Rose Marie 1.24.4. Win. f 9,80, PI. f 3,80, 1,20, 1,60, Gek. f 4,10, Cov. f 3,20. Zora-prijs 2540 m: 1. Sammy Mars 1.25,4; 2. Ruby Spencer 1.25,5; 3. Rudi Trothna 1.25,7. Winn. f 1,80, PI. f 1,50, 1,50, 5,-,Gek. f 3,30, Cov. f 3,90. De uitslagen van de rennen zijn: Hoefslag-wisselbekerprijs 2000 m: 1. Roddelaar 2.18,8; 2. Princesse Martha; 3. Kaliban. Winn. f 4,60, PI. 2,30, 3,-, Gek. f 10,50, Cov. f 3,90. De Haagse Ooievaar-prijs 2100 m: 1. Co- met 2.23,7; 2. Grand Cliff; 3. Sylvia. Win. f 7,50, PI. f 3,20, 16,30, Gek. f 118,50, Cov. f 19,40. Clingendaalren 1200 m: 1. Ungersma 1.17,9; 2. Irish Doll; 3. Sans Aide. Winn. f 2,-, PI. f 1,10, 1,20, 1,90, Gek. f 4,60, Cov. f 3,30. Totale omzet f 155.972,50. De Haagse Atletiek Commissie hield zon dag op de sintelbaan aan de Zuid-Laren- straat in Den Haag nationale wedstrijden, waaraan door een flinke „HaarlenT'-ploeg werd deelgenomen. Bij de senioren won Verra de 3000 m. Aanvankelijk had Dek kers van Pro Patria tijdens deze race ge ruime tijd de leiding, maar vier ronden voor het einde nam Verra de leiding over en hij kon geleidelijk zijn voorsprong ver groten. In 8 min. 48.6 sec. ging de Haar lemmer met flinke voorsprong over de finish. Doornbosch won het discuswerpen met 37.90 m. en toonde ook nu weer zijn veelzijdigheid door ook de 200 m. voor zijn rekening te nemen in 23.4 sec. Een uitstekende race liep Snijders op de 800 m. Op het laatste rechte eind zette hij helaas te laat de aanval in, waardoor hij juist niet de eerste plaats kon bemachtigen. Hij kwam als tweede over de eindstreep in ge lijke tijd als de winnaar in 2 min. 3.7 sec. Kano kampioenschappen Op de Zaan in Wormerveer zijn de natio nale kanokampioenschappen k-1 500 en 1000 meter heren en k-1 500 meter dames gehouden. Bij dit laatste nummer waren de favoriete mevr. Klingers-Bosschieter. kampioene van het vorig jaar, en mevr. Van Zandvoort afwezig. Er waren slechts 2 deelneemsters: de jeugdige Emmy Stadt en mjèj. Mulder. De eerste won en werd daarmede nationaal kampioene. De uitslagen luiden: K-1 500 meter heren. 1. en kampioen van Nederland: J. Bobeldijk (Quo Vadis, Koog a.d. Zaan) 2 min 18 sec.; 2. J. Klin- gers (Geuzen, Zaandam); 3. C. Schuring (T.W.V., Hengelo); 4. A. Geurts (Genneper Molen, Eindhoven). K-1 1000 meter heren: 1. en kampioen van Nederland: J Klingers (Geuzen) 5 min. 22.2 sec.; 2. J. Bobeldijk; 3. J. Beunder (Zwetplassers, Wormer); 4. T. de Nier (Gen neper Molen). K-1 500 meter dames: 1. en kampioene van Nederland: mej. Emmv Stadt (Quo Vadis) 3 min. 2 sec.; 2. mej. M. Mulder (Viking, Amsterdam). kwam in zeer snel tempo de 150 op. Toen hij echter voor 17 zeer harde runs achter het wicket gevangen werd, moest voor de regen gestopt worden. Dit bleek voor Rood en Wit bijna fatale gevolgen te heb ben. Onstein, Van der Togt en Wijkhuizen verdwenen zonder een run aan het totaal te hebben toegevoegd, doch C. J. de Ruig hield stand. De Nijs bereikte zijn hoogst nuttige, verdiende en kansloze century. Toen hij uitging probeerden de volgende batsmen snel wat runs te scoren, doch toen opnieuw de regen met bakken neer viel, werd gesloten met het totaal op 174 voor 8. Rishworth en Hageman namen de meeste wickets. De innings van HBS vertoonde veel overeenkomst met die van Rood en Wit. Op een doorweekte pitch scoorden Bruy- nestein en Van Dijk gemakkelijk met het vereiste gemiddelde van 1 run per mi nuut. Het totaal werd zelfs 89 voordat het eerste HBS-wicket viel. En het zag er voor Rood en Wit niet best uit. Doch voordat de 100 op kwam waren plotse ling twee wickets gevallen. Bruynestein (47) en Van Dijk hadden zeer behoorlijk staan batten, doch de la tere batsmen van HBS brachten er maar weinig van terecht. Onverstandig batten deed HBS veel wickets verliezen en met nog drie kwar tier te spelen zag HBS er duidelijk van af nog voor de runs te gaan. De Rood en Wit bowlerij bleek over te weinig penetratie te beschikken om de laatste wickets snel op te ruimen en het einde kwam op 137 voor 7. Vermelding verdienen twee fraaie van gen van A. v. d. Togt en C. J. de Ruig. Wijkhuizen (5-50) en Bijleveld (2-47) hadden vooral later in de wedstrijd uit stekend gebowled. Overige resultaten Hermes DVSVRA: gewonnen door Hermes DVS met 12 runs en 7 wickets. VRA was all put voor 113 runs, Hermes DVS scoorde 125 runs voor het verlies van 3 wickets. Battingcijfers VRA: Klink 14, Fischer 12, Mulder 39, Schooneveldt 11, Kummer 12. Melief 2 voor 24, Noor- dijk 2 voor 39, Tegttelaar 3 voor 21. Bat tingcijfers Hermes DVS: Hoek 42, Van der Sloot 42 not out, Tettelaar 18 not out. Raayen 1 voor 10, McManis 2 voor 65. VÖCACC: werd in verband met de weersomstandigheden afgelast. VVVExcelsior: gewonnen door VVV met 4 runs. VVV scoorde 72 runs en Ex celsior 68 runs. De battingcijfers van VVV luiden: Davidson 35 en De Roos 13. De bowlingcijfers van Excelsior luiden: Dries 3 voor 33. J. Oosterholt 6 voor 18, W. Bru- ning 1 voor 13. De battingcijfers van Ex celsior luiden: J. Oosterholt 35. De bow lingcijfers van VVV luiden: D. Griebling 5 voor 34 en Slagter 4 voor 15. KampongQuick (N.): verregend. Lager cricket In de tweede klasse A verloor Rood en Wit II alle aanspraken op de bovenste plaats door verdiend van HCC III te ver liezen. De Haarlemmers batten weinig overtuigend op de Haagse aanval,, die in' Bakker, Rietdijk, Kooistra en vooral vete raan De Beus zeer accurate bowlers had den. Slechts Ter Haar slaagde er in een score van betekenis op te bouwen, doch ook hij kwam niet verder dan 25 runs. Op 71 was Rood en Wit all out. 1-Iet batten van de HCC'ers was daarna ook weinig overtuigend. Hetgeen niet wil de zeggen dat zij er toch in slaagden het totaal zonder in moeilijkheden te zijn geweest te passeren. Bij de stand 72 voor 6 werd gestopt. De wickets werden genomen door Van Zeeland (4-34) en Goe- koop (2-20). In dezelfde afdeling verloor Cric van VCC: 83 tegen 86 voor 3. In de tweede klasse E liep Rood en Wit IV uit op haar grote concurrent voor de bovenste plaats, Rood en Wit III. Rood en Wit IV maakte tegen Haarlem II slechts 98 runs (Van Buchem 18, Molenschot 14, Vandehoek 12, Randag 13, Van Lennep 12, Thoden van Velzen 3-20, Heydeman 2-21, Ledeboer 2-34, Van Dok 1-13), doch Haar lem kwam niet verder dan 94 runs (Tho den van Velzen 12, Van Dok 18, Kleefstra 20, Van Lennep 3-16, Hoog 3-20, Koot h-8 en H. Mol ij n 3-23). Rood en Wit III echter verloor tegen de verwachting van CVHW: 67 runs tegen 127 voor 7. In dezelfde afdeling won voorts ACC III met 42 runs van BMHC: 139 runs tegen 97. In de derde klasse werd het zesde elftal van Rood en Wit kampioen. Dat gebeurde gisteren in de wedstrijd tegen VRA. Eerst scoorde VRA 73 runs (Van Son 3-23, West 5-22), waarna de Rood en Witters all out waren voor slechts 29 runs. Er was toen nog ruim drie uur speeltijd en dus pro beerden de Haarlemmers het op de twee de innings. En dat gelukte. VRA scoorde 74 runs (v. d. Burg 4-13, Van Son 3-11), waarna Rood en Wit in snel tempo 122 voor 2 maakte (E. van Schouwenburg 16, West 29, J. Moolenaar 38 n.o., Kruyff 29 n.o.). Stirling Moss heeft de 200.000 toeschou wers rond het circuit van Pescara in Italië in extase gebracht. Ditmaal niet, doordat hy een spannend en langdurig gevecht in zijn voordeel besliste, doch louter omdat de koelbloedige Brit in zyn groene Van- wall, rydend in een grootse styl, in deze 25ste Grote Prijs van Pescara zyn tegen standers heeft overklast. De experts waren het er over eens: Stir ling Moss was niet te verslaan. Zo snel ging het het ronderecord dat de Italiaan Nuvolari in 1932 met een Alfa Romeo had gemaakt, werd ruim verbeterd dat een zenuwachtige Tony Vanderwell, een lager- fabrikant die zich tevens toelegt op het maken van de Vanwall-racewagens, zijn pupil al enkele ronden voor het einde een teken gaf dat hij best wat kalmer aan kon gaan rijden. Het klassement van de Grote Prijs van Pescara luidt: 1. Moss (G.B.) met Vanwall, 460,420 km in 2 uur 59 min. 22,7 sec., gem. snelheid 153,780, nieuw wedstrijdrecord; 2. Fangio (Argentinië) met Maserati, 3.02.36,6; 3. Schell (V.S.) met Maserati, 3.06.09,5; 4. Gregory (G.B.) met Maserati, 3.06.39,2; 5. Evans (G.B.) met Vanwall, 3.07.27,8 op 1 ronde.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9