Belangstelling voor het boek nog steeds groeiende is WARME KÏNDERVOETEN... Jaarverslag Stadsbibliotheek Honderden kinderen leveren felle strijd op het EDO-terrein Acteur Ben Groenier hoofd hoorspelkern '^Brieven aan de redactie Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren Wordt Modinette in prettig atelier een 536ste STAATSLOTERIJ 4e klas 2e lijst 7 Kamerlid vraagt naar goedkeuring van besluit van Mijnindustrieraad India inderdaad tegen Hongarije-debat Arts met proefballon tot 32.000 meter gestegen Haagse Gomedie speelt nieuw stuk van Greene VAKANTIESPELEN OP WOENSDAG 21 AUG. BLOKJESRAPEN EN ZAKLOPEN Polly Grace weer terug bij Squadron 322 Marokko eist Spaanse enclave Ifni op Oud-lid van Volksraad in Salatiga overleden Scheepvaart DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In het afgelopen jaar was de belang stelling voor het boek uit de stads-biblio- theek en -leeszaal in Haarlem groter dan in één der jaren daarvoor: in 1956 werden bijna 363.000 boeken uitgeleend, welk cij fer tot bijna een half miljoen aangroeit, als men daarbij tevens betrekt de uitleen cijfers van de bibliotheken van Heemstede en Zandvoort. In het jaarverslag over 1956 van de stadsbibliotheek en -leeszaal wordt dan jjok met vertrouwen de verwachting uit gesproken, dat het aantal uitgeleende wer den binnen twee decennia zal verdubbelen, als men erin zal slagen een uitbreidings plan tot stand te brengen, dat in het ge meentelijk investeringsplan is opgenomen. Dit uitbreidingsplan omvat onder meer een aantal bibliotheken en een bibliobus. Vooral verwacht de directie van de stads bibliotheek een toeneming van het aantal uitgeleende werken, als de zeven bijbiblio theken, waarvoor rijk en provincie aan de gemeente Haarlem subsidie willen geven, op volle kracht zullen werken. 'De andere exploitatiecijfers kwamen in 1956 ook aanzienlijk boven die van voor gaande jaren uit. Zo bedroeg het aantal in geschreven lezers 14.197 tegenover 12.586 in 1955. Tiet aantal boeken groeide aan tot 170.353 (tegenover 168.638 in 1955), niette genstaande er 5313 werden afgevoerd. Bij de stijging van het aantal uitgeleende boeken van 333.764 tot 362.920 vertoonden de filialen Haarlem-Oost en Haarlem- Noord en de jeugdbibliotheken de sterkste stijgingen. Van het aantal uitgeleende werken bestond 43 percent uit studieboe ken en 57 percent uit romans. Aan de gebouwen is in 1956 het nodige verbeterd, al merkt het jaarverslag ten aanzien van het Prinsenhofgebouw op, dat het moeilijk bewoonbaar blijft en dat het nog een grote modernisering zal moeten ondergaan, alvorens een esthetisch geheel zal zijn verkregen, waar het personeel met vreugde kar werken. Bij de muziekbibliotheek steeg het aantal ingeschrevenen ten opzichte van 1955 van 527 tot 545, maar daalde het aantal uitge leende werken van 11.697 tot 11.498. Het muziekbezit is in 1956 belangrijk uitgebreid, dank zij diverse schenkingen. Ook de jeugdbibliotheken maakten een periode van bloei mee: in 1956 werden 105.314 werken uitgeleend (in 1955: 92.596). Door de gestadige groei van de jeugdbiblio theken wordt het gebrek aan gediplomeerd personeel steeds nijpender, aldus het ver slag. Ook de andere initiatieven om bij de jeugd belangstelling voor het boek aan te Het Eerste Kamerlid de heer Maenen heeft aan de minister van Economische Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis geno men van de publikaties Omtrent het sterke verloop van mijnwerkers uit het Neder landse mijnbedrijf naar Duitse steenkolen mijnen? 2. Indien deze publikaties juist zijn waaruit dan valt af te leiden, dat het verloop van mijnwerkers voornamelijk veroorzaakt wordt door de belangrijk ho gere beloning van de mijnarbeid in de Duitse mijnindustrie valt dan niet te vrezen, dat het verloop van mijnwerkers uit de Limburgse mijnen nog grotere om vang zal aannemen? 3. Indien vorenstaan de vragen bevestigend worden beantwoord, verwacht de minister dan niet, dat door dit verontrustend verloop, vooral van hou wers, de kolenproduktie aanmerkelijk zal dalen? 4. Kan, naar het oordeel van de minister, een verdere toeneming van het verloop van arbeidskrachten uit onze mijnindustrie en de daaruit volgende da ling van de produktie, worden tegenge gaan door goedkeuring van het door de mijnindustrieraad genomen besluit, op 31 juli 1.1., tot verbetering van de arbeids voorwaarden? 5. Indien de voorgaande vraag bevestigend moet worden beant woord, wil de minister dan bevorderen dat, mede ook ter voorkoming van een groeiende onrust onder de mijnwerkers als gevolg van de omvangrijke „vlucht" van mijnwerkers naar de Duitse mijnen, de goedkeuring van bedoeld besluit zoveel mogelijk wordt bespoedigd? NEW DELHI (UP) Premier Nehroe heeft het afgelopen weekeind gesproken met een Hongaarse delegatie van drie man, welke momenteel een tournee door Azië maakt. Een regeringswoordvoerder bevestigde, dat India is gekant tegen een speciale zitting der UNO ter bespreking van de toestand in Hongarije, maar hij weigerde bijzonderheden over het ge sprek tussen Nehroe en de Hongaren te geven. Waarnemers geloven dat de Hongaarse delegatie tracht steun te verwerven onder de Aziatische landen voor een resolutie, waarin het UNO-rapport over Hongarije wordt afgewezen. De delegatie is momen teel in Colombo, op Ceylon. In New Delhi werd verklaard dat hoe wel India tegen een speciaal UNO-debat over Hongai-ije is, dit niet betekent dat India de Russische inmenging in Hon garije niet langer veroordeelt. CROSBY, (Reuter/AFP) Een arts van de Amerikaanse luchtmacht, majoor Si mons, is maandag in de staat Minnesota opgestegen met een grote luchtballon om een onderzoek in te stellen naar de reac ties van het menselijk lichaam op omstan digheden op grote hoogte en naar kosmi sche stralingen. Majoor Simons, die hoop te een hoogte van 31.000 meter te berei ken, bevond zich drieëneenhalf uur na de opstijging naar schatting reeds op een hoogte van 32.000 meter. Hij wil 24 uur in de lucht blijven. De ballonvaarder bevindt zich in een cylinder, die een middellijn heeft van 90 centimeter en een hoogte van 2,1 meter. De ballon heeft een inhoud van 85.000 ku bieke meter en een middellijn van 61 meter. kweken vonden in 1956 voortgang. Zo werd aan de Rembrandt- en Mozartherdenking aandacht besteed en kon in de minder druk bezochte maanden zogenaamde bi bliotheeklesjes worden gegeven om de jeugd vertrouwd te maken met het zoeken in de kaartcatalogi. Ook werd het pro gramma van de tweede kinderboekenweek van 31 oktober tot 7 november zoveel mo gelijk gevolgd. Bij de wisselbibliotheek werd de meeste aandacht gewijd aan de boekenuitleningen aan bejaarden. De meeste lezers uit Spaarndam toonden grote belangstelling voor de boeken uit de wisselbibliotheek omdat men is uitgelezen op de vaste col lectie. In het algemeen toont het verslag een optimistische tendens, ondanks de moei lijkheden die zich voordoen bij het ver krijgen van voldoende geschoold perso neel, het gebrek aan voldoende financiële middelen en de nog voor verbetering in aanmerking komende accommodatie. De belangstelling voor het boek is groeiende en dit houdt tevens de uiterlijke erkenning in van al het werk, dat door het personeel van de stadsbibliotheek ook in 1956 steeds met zoveel toewijding is verricht. Eind augustus zal de Haagse Comedie een van de laatste toneelwerken van de Engelse romanschrijver Graham Greene, „The potting shed" (Het tuinhuisje) uit brengen in de regie van Joris Diels. Paul Steenbergen en Albert van Dalsum spelen de hoofdrollen. „The potting shed" werd begin van dit jaar op Broadway in pre mière gebracht. Centrum (Wilsonsplein) Om tien uur voor kinderen van 1014 jaar bezichtiging van het Frans Halsmuseum. Spel op de tuin. Oosterkwartier (Zomervaart) Eigen pro gramma. Jeugdland (Theemsplein) Eigen pro gramma. Flora (Van Oosten de Bruynstraat) Eigen programma. Glasblazers (Papentorenvest) Eigen pro gramma. Frans Hals (Schotersingel) Om 11 uur op tuin Klarenhof rolschaatswedstrijden voor kinderen van 814 jaar. Te Zaanen (Antony Fokkerlaan) Om 11 uur op tuin Klarenhof rolschaatswed strijden voor kinderen van 814 jaar. D.V.S. (Vondelweg) Om 11 uur op tuin Klarenhof rolschaatswedstrijden voor kinderen van 814 jaar. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat) Om 11 uur op tuin Klarenhof rolschaatswedstrijden voor kinderen van 814 jaar. Weltevreden (Spaarndammerweg) Om 11 uur op tuin Klarenhof rolschaatswed strijden voor kinderen van 814 jaar. Klarenhof (Brouwersplein) Eigen pro gramma. Nieuw Leven (Spaarndam) Om 11 uur rol schaatswedstrijden op tuin Weltevreden, voor kinderen van 814 jaar. Buitenrust (Van ZompelstraatSchalkwij- kerweg) Om 10 uur zwemmen in de Houtvaart voor kinderen van 614 jaar. Spel op de tuin. W.I.K. (Oude Weg) Eigen programma. Vondelkwartier (Vergierdeweg) 10 uur, zwemmen aan de Kleverlaan voor kin deren van 614 jaar. Om 11 uur rol schaatswedstrijden op tuin Weltevreden voor kinderen van 814 jaar. Het programma van de rooms-katho- lieke speeltuinen luidt: Zaanenoord (Zaanenstraat aan het Spaar- ne) Spel op eigen tuin en laatste oefe ning en indeling voor de grote sportdag. Noordervreugd (Ambachtstraat) Voetbal en handbalwedstrijden op het O.G.-ter- rein. BIJNA ALLE KINDEREN van het Haar- lems speeltuinverbond waren vanmorgen ter gelegenheid van de vakantiespelen 1957 op het E.D.O.-terrein in Haarlem-Noord bijeen gekomen, waar hun een groots pro gramma van sport en spel wachtte. Onder luid gejuich trok de ene groep kinderen na de andere het terrein op, om onder veel gestommel en gelawaai de tribunes te be klimmen in afwachting van het begin der spelen. Intussen waren de leidsters en lei ders druk in de weer met het treffen van de nodige voorbereidingen. Autobanden werden aangesleept, lijnen getrokken op het natte gras en horden opgesteld. De jurytafel werd in gereedheid gebracht, lijsten gerangschikt. De kinderen, die de tribunes bevolkten konden nauwelijks hun ongeduld bedwin- -gom Een-groepje jongens was met ernstige, gezichten, overtuigd van: hun - belangrijk heid, bezig zich „los" te lopen als voorbe reiding van de komende zware strijd. Dan klinkt het door de luidsprekers: „Jongens van negen, elf en dertien jaar opstellen op het terrein". Joelend stormen de jon gens van de tribunes af. De leidinggeven- Vorige week woensdagochtend zag de heer Laven op de schutting van zijn tuin aan de Ehrlichstraat in -Hilversum een grijze papegaai met rode staart zitten. Het blijkt nu, dat dit de reserve-sergeant-vlie- ger Polly Grace is, de mascotte van het Soesterbergs squadron 322. Vanochtend is de deserteur door de waarnemend com mandant van het squadron, kapitein-vlie ger W. van de Goot, ii arrest gesteld. Pol ly is nu een vliegverbod opgelegd. Polly heeft, nadat de heer Laven de pa pegaai gevangen had, gastvrijheid genoten bij mevrouw Brouwer, aan de Johan Ge- radsweg te Hilversum. Hij had er een goed tehuis, praatte opgewekt met zijn gast vrouw, dronk thee uit haar kopje, en ging er met peukjes uit de asbak of hele doos jes sigaretten vandoor. „Goedenmorgen", zei hij, toen vanmorgen de arrestatieploeg binnenkwam, en meteen er bovenop de kreet van de vliegers „Scramble" (berg je). Het squadron is erg boos op Polly. Het is nu al de tweede maal, dat hij de vleugels heeft genomen. De vorige keer heeft hij twee weken zwaar arrest gehad maar hij blijkt onverbeterlijk. RABAT (UP) De heerser van Marokko koning Mohammed V, is van plan met Spanje onderhandelingen te beginnen over de teruggave van het gebied van Ifni aan Marokko. Ifni is een enclave van ongeveer de grootte van Luxemburg met een 20.000 in woners, Marokkanen en Spanjaarden, dat ligt aan de Atlantische Oceaan en verder geheel door Marokkaans gebied wordt om geven. Het is Spaans tengevolge van een verdrag over visconcessies. De koning wil nu door onderhandelingen een eind maken aan dit verdrag. De belangrijkste partij van Marokko, de Istiqlal (onafhankelijkheid) heeft allang aangedrongen op de teruggave. De eenenvijftigjarige toneelspeler Ben Groenier, directeur van de Arnhemse To neelschool, is met ingang van 9 september benoemd tot hoofd van de hoorspelkern van de Nederlandse Radio Unie. Hij zal deze functe met het directeurschap van de toneelschool in Arnhem combineren. Ben Groenier heeft als acteur bij verscheidene grote gezelschappen gewerkt en heeft vele belangrijke rollen gespeeld. In zijn nieuwe functie bij de N.R.U., die hoofdzakelijk van organisatorische aard is, volgt hij Con stant van Kerckhoven op, die binnenkort met pensioen gaat, doch nog enige tijd in functie zal blijven om zijn opvolger in te werken. de figuren lopen geagiteerd heen en weer. „Jantje waar ben je. Kom nu Piet, op schieten". Na veel vijven en zessen staan de jongens in verscheidene groepen opge steld. Op de vrolijke muziek van een mars maken zij hun opwachting voor het pu bliek, dat overwegend bestaat uit suppor ters, die later op de morgen eveneens in het strijdperk zullen treden. En dan is weldra het ogenblik gekomen, dat de eerste jongens elkaar bekampen in het zaklopen, autopedrijden, hordensprin- gen en blokjesrapen. Sommigen sprinten over het natte gras op blote voeten, ande ren weer op hun sokken. De kinderen op de tribune zijn bijna niet meer te houden. De eer van „hun" speeltuin staat immers op het spel. Luid schreeuwend springen zij overeind, zwaaien wild met de armen. ..Vooruit dan Henkie, zet heih. op Jos_si£". Het" geschreeuw gaat over in eeri wild' ge trappel van tientallen voeten. Honderden kinderkelen ontketenen een ware kakafo- nie van geluiden. Zo ging het de hele morgen en een groot deel van de middag. Dat de kinderen wat vies werden van het natte modderige gras, was niet zo belangrijk. De moeders hadden kennelijk met deze mogelijkheid rekening gehouden, want de kinderen hadden be slist niet hun zondagse kleren aan. Dat zij het uitstekend naar hun zin hadden, dat was het belangrijkste. Verkort weergegeven) Zuil. Met geen ander doel dan een steentje bij te dragen tot vermindering van de verkeersonveiligheid vraag ik aan dacht voor het volgende: Op het drukke kruispunt Zijlweg—Zijl straat en KinderhuissingelZijlsingel staat een grote reclamezuil. Als fietser komende van de verkeersveiligheid vraag ik aan- van de kant van de Raaksbrug, rijdende op de Zijlsingel wil ik naar links de Zijlweg oprijden. Het doorgaande snelverkeer Zijl wegZijlstraat (Kinderhuisvest) belet mij in eerste instantie voldoende aandacht te schenken aan het van de Kinderhuissingel komende verkeer. Op het ogenblik, dat ik naar links afbuig om de Zijlweg op te rijden, wordt mijn uitzicht naar rechts (kinderhuissingel) belemmerd door voor noemde reclamezuil. De verkeersveiligheid vraagt m.i. dat deze zuil worde verwijderd. Er blijft nog gelegenheid genoeg om op andere wijze reclame te maken, hetwelk u, mijnheer de -edacteur, mij stellig niet zult betwisten. Mr. L. S. R. 314 °/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabellabriek gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel Genera] Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 79 81 85 A 86% 189% 188 368/2 368 196 195 302 302 260 257 292 291 281 275% 140 140* 445 438 249% 244 1009 980 210,90 205,- 7 VA 70 f 126,50 125,50 171 169% 162 160% 249'/z 249% 117% 117% 82% 81 202% 202% 160% 160 167% 167% 162 162* 60% 56 47% 47 68% 66% 45% 44% 87% 68 36% 35% (Van onze correspondent in Djakarta) Te Salatiga is, 70 jaar oud, overleden Raden Ngabei Sosrohadi-Kusumo, ex-lid van de volksraad in het vroegere Neder landse Oost-Indië. Sosrohadi Kusumo was de zoon van de patih van Japara. Na zijn studie werd hij inspecteur van de pand- huisdienst. Hij was lid van de provinciale raad van Midden-Java, lid van de Volks raad en van het college van gedelegeerden. Voorts was hij waarnemend gedeputeerd grootmeester van de vrijmetselarij. AMSTERDAM Voor de staatsfondsen, die verleden week omlaag werden gedrukt door verkopen ten gevolge van de discontoverhoging, trad maandag een krachtig herstel in. De ge dachten van velen over de koopkracht van de gulden zijn tijdens het weekeinde wat rustiger geworden, waardoor kooporders in de markt kwamen. De hulptroepen ter bescherming van onze nationale munteen heid, zoals discontoverhoging, een behoor lijke gouddekking en de bestedingsbeper king waren mede oorzaak van de vraag voor de staatsfondsen. Zowel kort- als langlopend papier was aan de vaste kant en hoewel de markt niet sloot op de hoog ste prijzen, kan toch gezegd worden dat over de gehele linie ongeveer 1 pet. winst kon worden geboekt. De markt had niet het wilde karakter van vrijdag. Met de willigte van de internationale waarden ter beurze is het blijkbaar weer gedaan. De schuld hiervan wordt gescho ven op de politieke onzekerheden (Syrië). Men neemt op alle Europese beurzen een afwachtende houding aan en dat betekent, dat de arbitrage niet in de handel is, het geen een geringe activiteit op het Damrak ten gevolge heeft. Koninklijke Olie, niet bepaald geani meerd door de koers van Wallstreet, was aan de flauwe kant op f211, tegen f213 vrijdag. Het fonds bleef ruim 3 gulden on der parteit New York. Philips zeer rustig, 4 punten lager. De handel in Unilever was tot het minimale ingekrompen en licht aanbod deed de aandelen ongeveer 4 pun ten dalen. AKU bood goede weerstand en hield zich uitstekend met 1 pet. verlies; KLM min een halve gulden. De scheepvaarten deelden in de onge animeerde marktstemming en noteerden over het merendeel lagere koersen. Van Nievelt en Van Ommeren, die verleden week flink gestegen waren, verloren res pectievelijk 3 tot 5 punten. De overige waarden 1 punt lager. Cultures verdeeld. Amsterdam Rubber en H.V.A. iets beter, Deli Mij. een half puntje beneden vrijdag. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Er deed zich een scherpe koersdaling voor, waardoor een waardevermindering van alle op deze beurs verhandelde fond sen werd veroorzaakt van ongeveer 3.850.000.000 dollar. De koersverliezen variëerden van een fractie van een dollar tot 7 dollar per fonds. De koers daling wordt niet slechts toegeschreven aan de gebeurtenissen in Syrië, de positie van de Franse franc en aan de vrees ten aanzien van de stabiliteit van het pond sterling, maar ook aan de kredietb en er- kingen en' cie hoge rentevoet iri de Vér-1 enigde Staten. Het industriegemiddelde sloot 9,25 lager op 478.95, het laagste niveau sinds 5 april. Het spoorweggemiddelde daalde met 2.39 tot 40.35, het laagste sinds 12 februari. Het gemiddelde van de openbare nutsbedrij ven sloot 0.76 lager op 67.71, het laagste sinds 26 december. De omzet bedroeg 2.040.000 aandelen tegen 1.470.000 op vrijdag. De markt was ruim: er werden 1.149 fondsen verhandeld. Hiervan sloten er 832 lager, 134 hoger en 183 onveranderd. Het ongunstige neuws bereikte de beurs op een tijdstip, dat de deskundigen een herstel verwachten na de dalingen van vorige week, die men toeschrijft aan krap geld. te geringe verhoging van vracht tarieven, minder gunstige verwachtingen betreffende de laatste kwartaalverslagen en de afwezigheid van stimulerend nieuws. De meest actief verhandelde fondsen waren Bethlehem Steel 1% dollar), Ana conda (—3 dollar), El Paso Natural Gas IV, dollar), U.S. Steel 1% dollar) en Chrysler (—2% dollar). (UP). Overijsel, 9 v. Penang n. Aden. Oberon, 20v. Amsterdam n. Hamburg. Osiris,-19 v. Haiti n. Jacksonville. Orestes, 21 te Paramaribo verw. v. Pt. of Spain. Oranje, 22 te Amsterdam verw. Perna, 20 te Calcutta. Polyphemus, pass. 20 Malta n. Amsterdam. Prins Casimir, 20 te Montreal. Prins Johan Willem Friso, 20 te Montreal. Prins Alexander, 20 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 20 te Hamilton v. Toronto. Prins der Nederlanden, 20 v. R'dam op proefvrt. Rita, 22 te Pladju verw. v. Penang. Raki, 18 140 m. n.w. Cochin n. Singapore Rondo, 19 te Marseille n. Amsterdam. Sarangan, 19 v. Port of Spain n. Kaapstad. Stad Haarlem, 19 v. Narvik n. Emden. Str. Malakka, 19 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Steenwijk, 27 te Hampton Roads verw. Stad Vlaardingen, 22 te Narvik verw. Sirrah, 21 Karachi verw. v. Abadan. Statue of Liberty, 19 v. Suez n. Mena. Themisto, 20 te Wabana. Tappanzee, 18 v. Osaka n. Vancouver. Tiberius, 19 1050 m. n.o. Georgetown v. R'dam. Tara, 21 te Antwerpen verw. Tjibantjet, 20 te Saigon v. Singapore. Trajanus, 19 1080 m. n. Gaudeloupe n. Curasao. Tarakan, 20 te Mobile verw. v. Charleston. Theobaldius, 19 dw. Bizerte n. Gibraltar. Westertoren, 19 v. Rotterdam n. Nordenham. Waal, 19 v. Carthagena n. Lissabon. Wieldrecht, 19 v. Suez n. Breinen. Willemstad, 20 te Aruba. Woronato, 20 te Penang. Wonosari, 19 v. Bandarshapour n. Kuwait. Westland, 18 110 m. z. Rio Grande do Sul naar Las Palmas. W. Alton Jones, 19 330 m. o. Philadelphia. Utrecht, 19 v. Semarang n. Surabaja. Vivipara, 20 te Mena Al Ahmadi verw. Zijpenberg, pass. 19 Ouessant n. Sluiskil. Zuiderkerk, 19 v. L. Marques n. Dar Es Salaam. •oqiBoeiepi -u cqnQ va-u 'uj 00f" 0Z 'pucjaaz KLEINE VAART Bab T, 14 te Mantyluoto v. Zaandam. Draco, 19 te Beachyhead n. Amsterdam. Elsa, 16 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Inspecteur Melema, 19 50 m. n.w. Hansthom n. Grangemouth. Joost, 17 te Sundsvall v. Stockholm. Kaap Falga, 15 Goteborg gepass. n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 14 Kiel gepass. n. Mantyluoto. Pavo, 14 Kiel gepass. n. Gefle. Ponza, 16 Goteborg gepass. n. Zaandam. Tilly, 17 te Karlstad v. Zaandam. SLEEPVAART Barendszee m. dokdeur v. Rotterdam n. Puerto Cabello, 19 51.19 n. 1.56 o. Blankenburg, 19 v.Malta n. Ferrol. Cycloop 18 v. New Orleans n. Maracaibo. Gele Zee, m. twee bakken v. New Orleans naar Maracaibo, 19 18.48 n. 75.31 w. Hudson, m. Vuurschip v. Cowes n. Calcutta, 19 44.42 n. 8.14 w. Humber, m. s.s. v. New Orleans n. Engeland, 19 47.19 n. 17.40 w. Loire, 17 240 m. n. Bermuda n. Gent m. s.s. Noordzee, 18 v. Le Havre te Maassluis. Poolzee m.twee bakken v. Mobile n. Maracaibo, 19 22.15 n. 85.39 w. Rode Zee m. 2 kraanbakken v. Charleston naar St. Nazaire, 19 40.41 n. 38.44 w. Thames, 19 v. Rotterdam n. Audorf. Titan, 18 520 m. z. Freetown n. Barbados. Witte Zee, 18 v. Wallsend n. Port Moresby. Alwaki, 19 v. Hongkong n. Manilla. Anker, pass. 19 Scillys n. Newport News. Antonia, 20 te Labuan. Arendskerk, 20 te Marseille. Argos, 20 te Haifa. Abbedijk, 19 v. Tampico n. Houston. Amstelland, 20 te Montevideo. Astrid Naess, 20 te Houston. Amstelmeer, 20 v. New Orleans n. Japan. Amsteldiik, 20 v. Antwerpen n. Lissabon. Arendskerk, 20 te Marseille verw. v. IJmuiden. Amstelsluis, 20 180 m. n.n.w. Cristobal n. Kobe. Artemis. 20 te Beaumont verw. v. Houston. Astrid Naess, 20 te Houston verw. Aegis, 21 te Curacao verw. Banggai, 19 v. Basrah n. Abadan. Batu, 19 v. Rastanura n. Bahrein. Bali, 19 v. Port Said n. Napels. Bantam, 19 v. Colombo n. Assab. Beninkust, 20 te Le Havre. Bengkalis, 20 te Sandaka. Breda, 20 te Amsterdam. Barito, 22 te Singapore verw. Barumun, 20 te Bengkalis verw. v. Sandakan. Britsum, 19 90 m. z. Kreta n. Falmouth. Bintang, 20 v. Belawan n. Penang. Caltex Leiden, pass. 19 Daedalus. Casamance, 19 v. Dakar te Kaclack. Celebes, 19 nog te Singapore. Coryda. 20 te Pladju. Caltex Utrecht, 19 dw. Kreta n. Port Said. Clavella, 19 v. Mombasa n. Abadan. Cradle of Liberty. 17 130 m. z.o. Kaap Hatteras naar Punta Cardon. Charis, 20 v. Curacao n. Aruba. Congokust, 21 te Dakar verw. v. Bordeaux. Dinteldiik. pass. 19 Acapulco n. Cristobal. Duivendijk, 20 te Los Angeles verw. v. San Jose. Ena, 19 v. Rotterdam n. Oslo. Esso Den Haag, 20 te Sidon. Felipes, 19 v. Tjilatjap, 22 te Pladju verw. Fairsea, 15 te Quebec. Gabonkust. 19 v. Cape Coast n. Lagos. Groote Beer, 21 te Rotterdam verw. Gadila, 20 te Pladju v. Bangkok. Ghanakust, 20 te Lagos. Giessenkerk, 19 v. Amsterdam n. Genua. Gooiland, pass. 20 Finisterre n. Las Palmas. Guineekust, 18 50 m. z.z.o. Monrovia n. Abidjan. Hera, 20 te Antwerpen. I-Iermes, 19 dw. Landsend n. Emden. Hilversum, 19 te Antwerpen. Jagersfontein, 20 te Amsterdam. Kara, 20 te Balikpapan. Kalydon, 20 te Rotterdam. Kennemerland, 19 te Amsterdam. Koratia, 19 v. Curacao n. Buenos Aires. Krebsla, 21 te Sydney verw. Kermia, 20 180 m. z.z.o. Torresstr. n. Singapore. Khasiella, 20 op Mersey River n. Stanlow. Kieldrecht, 19 v. Aden n. Suez. Leersum, pass. 19 Resolution eil. nè Falmouth. Leuvekerk, pass. 20 Str. v. Messina n. Genua. Myonia, 19 v. Balikpapan n. Tarakan. Maaslloyd, 19 v. Suez n. Port Sudan. Mitra, 21 te Adelaide verw. Montferland, 21 te Recife verw. Murena, 20 te Surabaja. Mentor, 20 te Amsterdam. Mariekerk, 20 te Duinkerken. Meliskerk, 20 v. Genua n. Duinkerken. Modjokerto. 20 v. Port Said n. Napels. Musilloyd, 20 v. Pladju n. Makassar. Notos, 18 v. Piraeus n. Alexandrië. Oranjefontein, 20 te Durban. Hollandia brengt ook dit jaar weer een enorme keuze kinderpantoffels. Donzige warmte voor de voeten van Uw kinderen op school.... en thuis. Kameelharen kinderpantoffel met ritssluiting en splltleder neui. Maat 25-30 f. 4.50: maat 31-35 f. S.S0; maat 20-24: ?5 Ribfluwelen kinderpantoffel, leuke dessins, met enkelbandje en gegarneerd met gekleurd bontje. Maat 25-28 f. 4.50; maat 20-24: '95 Peau-de-pêche meisjespantoffet afgezet met mooie ocelot-bonr.rana. Maat 28-35: Bovenstaande modellen zijn voorzien van sterke gevulcaniseerde rubberzolen. N. V BLOCM STI8BE HOLLANDTA SCHOENPABRIEKEN WAALWIJK DRUNEN- DEN BOSCH -GILZE itföM .19'*' Jonge meisjes, die vooruit willen komen, kunnen in onze opleiding tot modinette dit vak grondig leren. Aanmelding dagelijks tussen 9 en 17 uur op het per soneelsbureau, Stephensonstraat 50. tel. 38904 ('s zater dags tot 12.30 uur). Bij het eerste gesprek zullen wij ook graag met de ouders kennismaken. HOGE PRIJZEN 25.000 1503 2000 6048 ƒ1000 7298 8608 12968 12982 17934 ƒ400 2605 4624 6998 8446 13768 15137 16243 18291 19879 ƒ200 1459 1546 1623 1724 2272 5870 6897 8393 10260 10371 10726 112U2 11658 12451 13U56 14904 15010 15069 15393 15452 16058 17200 18214 20025 20099 20692 1172 898 2001 333 3096 4046 9S7 5018 6S4 6023 502 7120 8056 602 9113 726 10085 548 11058 859 306 352 337 435 945 956 063 103 145 175 497 119 172 205 258 1S7 219 257 264 PH IJZEN 443 573 576 579 705 200 203 277 279 313 353 363 316 399 498 604 861 632 786 900 019 048 71S 821 178 181 599 604 1S4 355 131 209 723 810 207 259 890 980 139 140 562 635 071 083 875 144 231 281 288 421 476 627 210 232 666 818 412 534 223 297 916 922 276 319 989 213 23S 669 688 389 434 295 297 845 877 688 917 353 357 330 373 460 951 960 407 416 503 331 369 428 432 628 248 268 746 827 525 664 437 494 535 983 704 764 789 VAN 12106 679 13001 324 8S3 14153 15031 506 16007 541 17070 920 18047 573 19270 822 20093 21016 724 80.— 076 080 749 768 018 034 428 502 945 949 327 387 043 115 720 784 086 102 563 588 094 141 122 131 632 845 341 364 831 884 168 420 OS2 093 945 976 370 401 799 845 076 155 701 728 959 394 508 210 218 864 924 154 201 698 747 445 626 573 595 654 666 930 994 159 186 225 239 308 759 769 803 827 841 517 633 638 809 979 314 373 431 432 459 247 307 391 406 469 749 815 818 845 937 640 674 693 900 912 147 158 177 265 471 498 544 878 987 394 478 518 548 676 727 751 938 787 836 919 128 130 448 449 670 671 715 nikten 1102 122 128 157 196 281 285 365 390 431 12002 055 058 083 129 131 169 198 206 238 437 505 523 540 549 555 565 605 624 656 259 268 285 310 411 472 4/6 478 487 518 695 737 768 772 779 854 86(1 S76 879 947 537 539 510 554 582 583 588 600 657 658 957 960 985 70: 754 763 8o7 820 S37 849 S52 864 880 2006 018 042 058 097 188 217 21» 231 253 937 980 986 9SS 271 275 278 281 291 309 432 496 545 724 IS007 (129 036 '01 103 112 116 140 147 168 735 758 765 799 941 956 969 976 995 171 172 273 2/8 2/9 282 322 354 385 389 S019 042 071 074 104 125 142 143 148 162 406 422 450 485 525 624 643 651 678 705 165 167 197 213 226 297 325 422 437 470 707 18 765 849 948 963 978 985 477 500 503 518 526 598 603 617 639 664 14010 053 115 137 172 189 193 205 214 224 665 667 692 707 718 721 744 750 759 841 255 258 280 365 431 441 444 448 457 464 878 898 908 965 975 4S5 504 649 670 680 719 753 762 830 863 4051 131 139 147 199 211 242 243 268 283 868 873 894 895 974 981 317 343 366 370 371 382 412 454 461 476 15025 052 061 076 083 116 134 164 222 237 496 504 508 538 035 652 666 689 726 732 253 257 287 317 321 397 411 440 453 471 767 768 808 841 902 958 477 490 493 538 545 550 557 658 663 686 8012 060 093 105 174 1S9 202 214 21S 266 710 759 778 792 800 821 822 884 891 914 298 312 379 380 399 420 437 439 4S4 507 949 520 545 546 619 638 651 683 703 732 765 16159 172 183 215 287 306 346 430 538 543 835 855 858 893 904 935 975 992 576 612 631 632 636 637 643 646 690 720 6017 031 049 098 198 217 223 248 259 267 730 733 766 966 991 270 322 340 351 393 501 564 569 579 642 17022 057 087 092 108 209 214 234 264 281 659 682 689 695 703 704 719 768 802 828 284 301 305 319 363 366 379 383 434 435 874 913 939 990 993 462 476 525 571 597 602 629 633 685 699 7077 097 117 134 144 173 177 185 207 232 744 752 785 S29 847 853 861 865 890 915 285 315 347 349 397 453 469 493 511 543 18"41 07(1 099 140 162 202 210 237 252 272 551 652 660 734 772 786 791 S20 S22 837 309 331 345 349 364 380 389 441 445 478 867 899 905 949 955 481 483 509 557 565 577 592 605 609 634 8005 028 044 049 077 104 112 137 17-1 293 639 661 677 791 794 822 833 372 891 902 303 321,332 339 388 430 444 462 527 584 906 924 940 592 623 651 677 740 747 798 806 S29 890 19010 013 044 054 061 093 115 124 154 222 936 942 227 230 246 251 264 272 333 339 36S 372 9004 013 017 042 049 065 071 087 098 099 385 407 437 460 462 512 519 541 546 549 107 124 161 179 204 232 285 306 397 419 570 591 677 765 781 795 811 920 929 944 420 528 542 547 556 567 604 677 750 770 965 777 S24 841 923 941 947 969 986 20060 132 153 155 192 197 200 246 283 3171 10019 045 050 091 096 123 141 155 162 163 327 396 416 431 448 498 528 532 541 5841 193 197 198 232 294 297 306 403 466 530 595 599 603 625 637 753 782 792 816 848 577 625 627 652 656 675 680 729 749 764 895 897 920 926 945 950 952 956 964 784 809 870 888 907 915 917 929 963 2U103 055 058 077 111 120 152 171 206 250 11028 031 097 107 133 192 212 241 247 256 259 282 300 302 312 345 503 505 517 565 301 322 450 454 469 510 570 640 654 657 578 625 645 657 684 732 783 804 817 S21 727 750.825 858 S72 877 941 974 83» 813 929 935 900

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3