Eerste gedeelte van westelijke randweg begin volgend jaar al gereed Maison Trieny WEGENAANLEG VORDERT GESTAAG MAN VAN HET EERSTE UUR Tbc-cdiecte Banken voor bejaarden Van ménsen en linnen onder de 1 Bamiaaties 1 Van slaapkamer tot kapsalon grieven aan de redactie Met verharding wordt volgende week begonnen VAKANTIESPELEN OP VRIJDAG 23 AUG. Kerkelijk Nieuws Koningin bezoekt SchouwenDuiveland Meer belangstelling in Vlissingen Zomerbridgedrive voor gasten en bewoners Visser winnaar van derde zomerrit Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT STAANDE OP DE LORENTZKADE in Haarlem kijkt mengeboeid naar (le werkzaamheden voor de aanleg van de westelijke randweg. Zandauto's rijden af en aan. Zij halen schoon, geel zand in de duinen en storten hun voor raad op kleine bergen langs de kade. De chauffeurs van de zandauto's kunnen niet zo hard rijden, dat zich hoge bergen vormen. Want als de bak is leeg gestort en de wagen weer voor een nieuwe voorraad is weggereden, steekt een bulldozer zijn neus tegen de zandhoop en schuift het verse zand de diepte in. Draglines steken de geopende bek in de modder, nemen een grote hap, draaien een slag en werpen de inhoud van de bak op het land, waar zich een brei- achtige massa ophoopt. Aan de rand van een reeds uitgebaggerd gedeelte spelen kinderen met modder, zand en water. Terwijl de arbeiders met drag lines, bulldozers en schoppen de Houtvaart uitbaggeren en later met duinzand vullen, imiteren zij deze werkzaamheden op hun wijze: zij scheppen wat modder weg en leggen een primitief dammetje aan. Over een afstand van ongeveer zes honderd meter zal de Houtvaart ongeveer dertig meter in wes telijke richting wor den verlegd om plaats te maken voor de westelijke randweg, met de aanleg waar van men thans tus sen de Wagenweg en de Zijlweg bezig is. De Houtvaart wordt uitgebaggerd en op gevuld met zand, waarop de randweg komt te liggen. Het dek van de nieuwe weg zal komen te rusten op een stevige zandlaag, waardoor de mogelijkheid van opvriezen in de win termaanden wordt teniet gedaan. In begin maart zijn de voorbereidingen voor de aanleg van de randweg gestart. Dagelijks werken ze ventig a tachtig ar beiders tussen de Wa genweg en Zijlweg langs 't traject. In de ruim 5 maanden, dat het werk thans op dreef is, heeft men het werkschema goed kunnen volgen. Perso- neelsmoeilijkheden deden zich niet voor. In de directiekeet van de aannemings maatschappij, de n.v. Hillen en Roosen uit Amsterdam, kwamen arbeiders geregeld hun diensten aanbieden. De directiekeet staat mèt die van de Dienst Wegen van de Rijkswaterstaat, die de leiding bij de wegenaanleg heeft, langs de Leidsevaart; daar, waar de ten dode gedoemde tram de weg verlaat in de richting Zandvoort. Weinig stagnatie Dat de werkzaamheden volgens de plan nen verlopen, is mede te danken aan het weer van de afgelopen maanden, dat de wegenbouwers weinig moeilijkheden in de weg heeft gelegd. De regens van de laatste dagen hebben echter oponthoud veroor zaakt. Het is daarom thans moeilijk te be palen, in welk tempo het werk in de ko mende maanden zal verlopen. Een nat na jaar zal de activiteiten aanmerkelijk stag neren. Volgens de plannen moet de randweg vanaf Wagenweg tot Zijlweg echter dit jaar, of uiterlijk in het begin van 1958, gereedkomen. Het verkeer vanaf de Velser- tunnel, dat in zuidelijke richting de Spaar- nestad zal moeten passeren, zal dan echter nog geen profijt van de weg kunnen trek ken. Want aan de aanleg van het gedeelte tussen Zijlweg en Heussenstraat in Haar lem-Noord is men voorlopig nog niet toe. Wel wordt gewerkt aan de voorbereidingen. Het is echter te verwachten, dat de aanbe steding van de werkzaamheden op dit traject dit jaar nog niet zal geschieden. Zand, zand, zand Vanaf begin mei rijden de vrachtauto's iedere dag op en neer om voldoende zand aan te voeren voor het grondlichaam van de randweg tot de Zijlweg. Niet minder dan 180.000 kubieke meter zand is nodig voor de baan, alvorens hierop de weg verharding wordt aangebracht. Met het grondwerk werd bij de Wagenweg begon nen, omdat in het verdere verloop van de aan te leggen weg alle gronden nog niet in rijkseigendom waren overgegaan. Dat is thans wel het geval, zodat de arbeiders op het gehele traject kunnen werken, het geen ook gebeurt. Het grondlichaam is reeds voor een groot deel aange bracht; nog enkele kilometers over voor malige tuingrond en de kop van de zand- baan heeft de Zijlweg bereikt. Het zal voorts niet lang meer duren, of de Hout- Tot de Pijlslaan zal de Houtvaart langs de Lorentzkade worden gedempt. Drag lines baggeren de vaart uit, waarna het uitgebaggerde gedeelte met duinzand wordt opgevuld. Een gedeelte vo.n de Houtvaart is reeds gedempt. Een bulldozer steekt zijn neus tegen een hoop zand en verdeelt dit op de bodem van de leeggebaggerde vaart. vaart is geheel omgelegd. Met deze grond werkzaamheden zijn nog ongeveer drie maanden gemoeid. Intussen is al een begin gemaakt met de bouw van de vijf kunstwerken, die in de nieuwe weg worden aangelegd. De vaar- duiker, die bij de Vlaamseweg zal komen, i dienst voor Openbare Werken zal hierover nog worden gesproken. Ongeveer half ok tober zal met de bruggebouw kunnen wor den begonnen en als weinig stagnaties op treden zal de brug reeds na drie a vier maanden over het water zyn aangebracht. Met het verharden van de weg wordt reeds spoedig begonnen. Volgende week wórdt de fundering voor de bitumen verharding aangebracht in het gedeelte van Wagenweg tot Leidsevaart, dat daar mee geheel zal zijn gereed gekomen. In de komende maanden zal tezelfdertijd op diverse punten in het traject en aan verschillende kunstwerken worden ge werkt, zodat binnen niet al te lange tijd tekening in de randweg zal komen. Voor de ontlasting van de wegen in en rond Haarlem wordt daarna gewacht op het gereedkomen van het noordelijke gedeelte van de westelijke randweg, waarvoor thans nog geen datum valt te voorspellen. Centrum (Wilsonplein) Groot sluitings- feest op het EDO-terrein in Haarlem- Noord. Optreden van circusartiesten, zo als rijwielacrobaten, Christine's honden show, Herman Teunissen, de Doppelino's clowns en muzikale clowns enz. Aan vang van het feest om tien uur voor de kinderen van 6-14 jaar (dit geldt ook voor de volgende speeltuinen). Oosterkwartier (Zomervaart) SluLtings- feest op het EDO-terrein. Jeugdland (Theemsplein) Slutingsfeest op het EDO-terrein. Flora (Van Oosten de Bruynstraat) Slui- tingsfeest op het EDO-terrein. Glasblazers (Papentorenvest) Slutingsfeest op het EDO-terrein. Frans Hals (Schotersingel) Sluitingsfeest op het EDO-terrein, aanvang 2 uur. Te Zaanen (Antony Fokkerlaan) Sluitings feest op het EDO-terrein, aanvang 2 uur. DVS (Vondelweg) Slutingsfeest op het EDO-terrein, aanvang 2 uur Weltevreden (Spaarndammerweg) Slui tingsfeest op het EDO-terrein .aanvang 2 uur. Vondelkwartier (Vergierdeweg) Sluitings feest op het EDO-terrein, aanvang 2 uur Klarenhof (Brouwersplein) Sluitingsfeest op het EDO-terrein, aanvang 10 uur. Nieuw Leven (Spaarndam) Sluitingsfeest op het EDO-terrein aanvang 10 uur. Buitenrust (Van Zompelstraat-Schalk- wijleerweg) Sluitingsfeest op het EDO- terrein, aanvang 10 uur. W.I.K. (Oude Weg) Sluitingsfeest op het EDO-terrein, aanvang 10 uur. V.Z.O.D. (Nieuwlandstraat) Sluitingsfeest op het EDO-terrein, aanvang 2 uur. Het programma voor de rooms-katho- lieke speeltuinen luidt: Don Bosco (Phoenixstraat) Feestelijk be sluit van het vakantieprogramma. Per autobus heen en terug naar de Kenne- merduinen voor alle kinderen van 7 jaar af. zal binnen een maand gereed zijn. Hier Elba (Gedempte Schalkburgergracht) Om zal de Houtvaart onder de randweg door gaan. Voor het tweede kunstwerk, de vaar- duiker met een bruggetje bij de Pijlslaan, zijn de voorbereidingen eveneens reeds getroffen. Een dezer dagen zal worden be gonnen met kunstwerk nummer 1, een vaarduiker bij de Brouwersvaart. Dit laat ste werk zal ongeveer vijf maanden vergen. 8 uur vertrek voor fietstocht naar Alk maar voor jongens en meisjes van 9-14 jaar. Zaanenoord (Zaanenstraat aan het Spaar- ne) Sluitingsdag van het vakantiesei zoen op eigen tuin. Hof van Eden (Geusevesperstraat) Slui tingsfeest op de speeltuin en cp de Belangrijkste kunstwerk Noordfervréuerd (Ambachtstraat) Spelen op Het belangrijkste kunstwerk is de bouw van twee bruggen, voor iedere rijbaan één, over de Leidsevaart. De voorbereidingen daartoe zullen worden getroffen, zodra per 1 september de tramlijn HaarlemZand voort is opgeheven en de rails zijn opge broken. Het wegdek van de Leidsevaart zal uiteraard moeten worden vernieuwd en daarom zal het verkeer over de Leidse vaart tijdelijk worden gestremd. Tussen de Rijkswaterstaat en de gemeentelijke Over een afstand van zeshonderd meter zal de Houtvaart ongeveer dertig meter worden verlegd om plaats te maken voor de westelijke randweg. de speeltuin. Speeltuin Overveen (Hendrik Roozen- laan) Grote uitgaansdag bezoek aan de kaasmarkt en aan Bergen aan Zee. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mastenbroek H. C. Bultman te Dussen. Aangenomen naar Oudega-Eernewoude H. Alkema te Winschoten; naar Beerta A. Ie Cocq, vicaris te Hilversum. Bedankt voor Woerden (toez.) G. H. van Kooten te Genemuiden. Koningin Juliana brengt vandaag, slechts vergezeld van een hofdame, een van haar kamerheren in buitengewone dienst en haar adjudant, een werkbezoek aan het eiland Schouwen Duiveland. Van morgen omstreeks tien uur arriveerde het gezelschap aan de grens van de provincie Zeeland waar de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de hoge bezoekster verwelkomde. Om elf uur scheepte men zich te Anna Jacoba in op een Rijkspolitieboot, die koers zette naar Bruinisse. Daar offreerde de oudste inwoonster, een 97-jarige weduwe in Oud- Duivelandse streekdracht, de Lands vrouwe bloemen. Vervolgens werd het wijkgebouw van het Groene Kruis, na de stormramp door Zwitserland geschonken, bezichtigd. In Nieuwerkerk bezocht de Ko ningin de nieuwe woningen, waarvan een groot aantal door Denemarken en Noor wegen zijn geschonken. In het dorpshuis in deze gemeente gebruikte men de lunch. Vanmiddag zal de vorstin doorreizen naar Haamstede en Zierikzee, vanwaar zij per politieboot en auto naar de vaste wal en naar Soestdijk terugkeert. I „De vorige week kwam ik nog zo'ii ouwe klant van me tegen. Conducteur, zei die - I al ben ik er dan al veertien jaar uit -, vindt u het nou niet erg dat die goeie tram 1 weggaat? Och meneer, zeg ik, 't zal mijn dood niet zijn i hoor!" Zo hoorden we, kort f samengevat het oordeel van de 79-jarige oud-wagenvoer- der Cornelis Kelder over de 1 afsluiting van het tramtijd- perk voor Haarlem. „Het zal 1 wel net zo zijn als met de bussen naar Leiden, waar in 1 het begin ook nogal wat over 1 te doen was: 't moet wennen" zei hij nu. „De tram is een prachtig vervoermiddel, dat hou ik vol, maar in dit ver- keer, menéérDenkt u zich eens in, dat er bij al dat vervoer dat we nu in Haar- lem hebben, ook nog trams zouden rijden. Dat zou toch niet meer gaan." Wij vonden het een beza- digd en nuchter oordeel voor iemand die gedurende 39 jaar zo met hart en ziel aan de tram verbonden is ge- weest. De heer Kelder heeft 25 jaar „voorop gestaan" (dat wil zeggen, dat hij wa- genvoerder was) en 14 jaar „achterop" (als conducteur) en maakte dus de tram in al 1 haar stadia mee: de „kilcker- wagens", de wagens van Beij- I nes en de Boedapesters. En I hij stond ook voorop bij de I eerste ritten na de opening 1 van de tramlijn Haarlem Amsterdam van de E.S.M. I „We hadden meteen de eerste dag al vijf aanrijdin- gen", zei hij. „Het was een 1 slechte weg langs de Am- sterdamse Vaart en er zat 1 maar een heel smalle gras- g strook tussen de rijweg en j de baan aan de vaartkant. M En heel wat van die koet- siers van de verhuiswagens j en tapissières hadden de ge- gj woonte hun wagens in die g berm te zetten zonder zich H iets van die tram aan te trekken. Nou, dan was het nogal eens raak 's avonds, H want er was geen greintje verlichting. Je zat er zó bovenop. Later gingen ze wel uitkijken en bovendien kre gen we zelf van die kool spits-lampen mee, zodat je kon zien waar je reed „We begonnen met 32 van die kikkerwagens. Ze waren in België gemaakt en had den het nadeel, dat er geen deuren in de stuurcabine zaten. We hebben het die eerste winter van 1904 dan ook wel mirakels koud ge had. Later zijn er deuren in gekomen. Die kikkerwagens deden er 48 minuten over, tegenwoordig is dat geloof ik 37 minuten". Toen wij veronderstelden, dat de kikkers langzaam gingen, ging de heer Kelder veerkrachtig overeind zit ten: „Je kon er wel harder mee! Als je hem effe opzet te, dan ging je toch nog al tijd zo'n 65 tot 70 kilometer! Als je wou kon je de loco motieven aan de andere kant van de vaart best bij houden!" De heer Kelder krabde bedachtzaam zijn pijp leeg, toen wij hem vroegen, wat hij liever had gedaan, wa genvoerder of conducteur. „Tja, als wagenvoerder had je meer schrikkerig- heidjes", zei hij. „Het ver keer was nog tamelijk stil, maar daardoor kreeg je juist, dat iedereen veel meer deed wat hij wou. Ze kwa men zó maar een straat uit schieten, zonder op te kij ken. Ik herinner me dat de kinderen van de Rozengracht zó op de rijdende tram sprongen. Als je daar een tegenligger zag aankomen, dan keek je automatisch achteruit naar de treeplan ken, of er geen kinderen op zaten, want vóór ie het wist zaten ze er tussen". Zijn vrouw, die zelf in de eerste wereldoorlog nog een opleiding kreeg om in geval van nood als conductrice dienst te kunnen doen, her innert zich nog de felle schok, die haar man op een avond kreeg toen hij thuis in zijn stoel zat. Het was de schrik van plotseling een kind voor de wielen te zien. Toen het die dag echt ge beurd was, had hij onmid dellijk gereageerd en alles was goed afgelopen met het kind een Belgisch vluch- telingetje. Maar de volle schrik ervan moest nog komen. Maar dat zijn thans alle maal herinneringen. Zoals ook de tram een herinnering gaat worden. En zoals de foto van de kikker, met wa genvoerder Kelder als de meest rechtse, die we hier voor de aardigheid bij afge drukt hebben. De andere gestalten op de foto (van rechts naar links) duidde hij aan als „ene Roos, ene Kloots, Mandje dat was een hele tijd mijn conduc- Ten behoeve van tbc-pa- i tiënten wordt in Haarlem i een collecte gehouden in de j week van 26 tot 31 augus- tus. Deze inzameling ge schiedt onder auspiciën van de Stichting steunfonds van de Vereniging tot behartiging der belangen van tbc-patiën- ten in Nederland. Gezien het goede doel van deze collec te, behoeft hier nauwelijks nog een woord van aanbeve ling worden gegeven. Collectanten voor bus en lijst kunnen zich opgeven bij het secretariaat Borneo- straat 10, telefoon 52585. Een Haarlemse bejaarde schreef ons een brief, waar in hij klaagde over de af wezigheid van banken in de binnenstad van Haarlem. Bejaarden, die uit het cen trum van de stad naar de Hout wandelen komen op hun weg daar naar toe geen enkele bank tegen, als zij via Jansstraat, Lange Veer- straat, Kleine Houtstraat en Kleine Houtbrug gaan. Voor vele bejaarden be tekent dit een gemis, schrijft hij, en daarom blijven ze misschien meer thuis, dan ze eigenlijk wel zouden wil len. Velen van hen zouden het zo graag zien dat zij op hun wandeling naar de Hout even ergens op een bank konden uitrusten, bijvoor beeld bij de Kleine Hout- brug. Zou Hout en Plantsoenen hier misschien iets aan kun nen doen? teur, hij woont nou in de Beemster en Martens K. Martens...." De dameskapsalon „Mai- son Schutte" aan de Klever parkweg in Haarlem -Noord is ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan ver bouwd. En dat de verbou wing bij de cliëntele in de smaak is gevallen, büikt uit de vele bloemstukken, die van de zijde der klanten op de dag, dat het dertigjarig bestaan werd gevierd, wer den aangeboden. Twee slaap kamers werden geheel ver bouwd, zodat een overvloe dige ruimte ontstond, waar de dames op de meest ge riefelijke wijze gewatergolfd en gepermanent kunnen worden. Waar vroeger bed den en nachtkastjes ston den, staan nu kaptafels, spoelkommen en moderne elektrische haardrogers op gesteld. Bovendien is de kapsalon zodanig bekleed dat bijtende stoffen, zoals waterstof en zoutzuur, bij het morsen ervan geen schade veroorzaken. „Je kunt zelfs zonder bezwaar een brandende sigaret op de tafels doven", verzekert de kapper. „En wat er met de oude kapsalon gaat gebeu ren? Die wordt verbouwd tot slaapkamer", is het ant woord van kapper Schutte, die binnenkort gaat trouwen. „Te klein voor kapsalon, maar groot genoeg voor een slaapkamer", voegt hij er aan toe. Zo is de cirkel weer gesloten: van slaapkamer tot kapsalon en van kapsalon tot slaapkamer. ■Illll Deze week is de vijftienduizendste bezoe ker op de De Ruytertentoonstelling in Vlissingen geweest, een meisje van elf jaar uit Zeist, dat door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, als aan denken een boekwerk van P. van der Leede werd overhandigd: „Bestevaer Mi- chiel". Hoewel naar verhouding meer vol wassenen dan jongeren deze tentoonstel ling bezoeken is het zeer opmerkelijk, dat zowel de vijfduizendste als de tien duizendste en vijftienduizendste een jeug dig persoon was. Inmiddels is ook geble ken, dat de belangstelling voor deze ten toonstelling in Vlissingen groter genoemd mag worden dan in Amsterdam, waar deze tentoonstelling eveneens een maand is geweest. Het gemiddelde dagbezoek in Vlissingen ligt namelijk tweeëntwintig bo ven het dagbezoek in Amsterdam. (Verkort weergegeven) Roken. Het gevolg van uw artikel „Ro ken wordt weer duurder" zal vermoedelijk wel zijn, dat vele „Heren der Schepping" een paar rusteloze dagen tegemoet gaan vanwege het gewetensconflict omtrent het doen van uitgaven voor (de meesten hun énige) luxe. Het is typerend dat wanneer de regering geld nodig heeft, direct aan de tabaksac cijnzen gedacht wordt. M.i. kon men wel eens meer aandacht besteden aan de ta baks-zegels. Wij schijnen nogal dik in het waardepapier te zitten, want de lengte van deze zegels op bijv. sigarettendoosjes is gewoon luxueus; er staan maar liefst 3 leeuwen op (eigenlijk 1 leeuw en 2 leeuwin nen), zou 1 leeuw niet genoeg zijn?, dat spaart 2/3 papier uit. Nu de bestedingsbeperking aan de gang is en dus de mensen niet meer zo groot wor den, konden de regeringsinstanties best de grote auto's inruilen voor kleinere, dan krijgen ze nog geld toe ook, Pandit Nehroe rijdt zelfs op de fiets! W. CHR. COBELENS In paviljoen Kiefer aan de Noordboule vard te Zandvoort is dinsdagavond de tweede zomerbridgedrive gehouden van de Zandvoortse bridgeclub voor badgasten en bewoners. Honderdtachtig dames en heren, spelend in negen lijnen namen er aan deel, een aantal, dat dat van de eerste zomerdrive nog aanzienlijk overtrof De wedstrijd stond onder leiding van de heren Joh. Fabel en J. van der Weijden. De voorzitter van de Zandvoortse bridgeclub, de heer J. G Bisenbergex. ver welkomde de aanwezigen en herinnerde eraan, dat dit de laatste maal was, dat in paviljoen Kiefer kon worden gespeeld, omdat dit eind van dit jaar moet zijn afge broken. De uitslagen waren: hoofdklasse A-lijn: 1. de heren Bierman-Groen, öO'/spnt, 2. de heren Graas-Van Velzen, 47 V2 pnt. B-lijn: 1. de heren Koch-Polak, 49'/2pnt, 2. de heren Bakker-Spruit, 48 pnt. Eerste klasse: C-lijn: 1. Fam. Vader (Zandvoort) 40 pnt, 2. Fam. Schutte, 38 pnt. D-lijn: 1. de heden Bisenberger-Valk (Zandvoort) 62 pnt, 2. de heren Liberg-Wanna (Zand voort) 61 pnt. Tweede klasse E-lijn: 1. Fam. de Vries 51 pnt, 2. Fam. van Dijken 49 pnt. F-lijn: 1. de heren Jansen-Ok- huyzen, 51J/2 pnt, 2. de heren Timarm- Zoujee 48Vs pnt. G-lijn: 1. dames Bakker- Dona 61 Vè pnt, 2. de heren Kapteyn-Ent- hoven 57*/° pnt. H-lijn: 1. Fam Violet 69 pnt, 2. de heren Jansen-de Nijf 61 IA pnt, J-lijn: 1. Fam. Met 67 pnt, 2. de heren Bader-Verdonk 64V2 pnt. De derde rit van de zomeravondcompe titie, die de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" gisteravond liet verrijden, is evenals de voorgaande rit gewonnen door Coen Visser. En weer vóór Henk van Weeren. De uitslag der A- en B-klasse luidde: 1. Visser, 2. Van Weeren, 3. H. van Steyn, 4. C. v. d. Aar, 5. Koek, 6. Rutte, 7. Stra- ver, 8. Heyermans, 9. J. van Egmond, 10. Van der Geest. C-klasse: 1. L. Walters, 2. Jansen, 3. Ut- tien, 4. Blommaerts, 5. Klein, 6. Hendriks, 7. De Jong, 8. Boogaard, 9. Nijssen, 10. De Haan. Beide wedstrijden gingen over een uur. ADVERTENTIE Voor het betere genre PERMANENT en WATERGOLF NATURELLE (boven Vogelzang) Grote Houtstr. 26rd - Tel. 17856 Tijdens de verbouwing van de Firma Vogelzang is onze salon normaa' geopend. HAARLEM, 21 augustus 1957 ONDERTROUWD: 21 aug.: H. Nottrot en L. P. Wensing; J. Mulder en H. Slig- gers; P. Th. Potma en J. M. Rodenburg; W. B. A. Schaaf en A. A. Pluim; B. van Geijlswijk en G. J. Nuijten; I. L. Strijland en Th. Verzijlberg; J. Chr. Schipper en F. M. Rozenhart; P. J. M. Demmers en A. L. Boxelaar; J. M. Donkel en C. A. A. Vo gel; C. IJ. W. Vader en M. T. Verbeek; H. A. Alders en C. J. L. Prenen; W. J. Rem en P. Oosten; D. P. van der Plank en A. van Duijn. GEHUWD: 21 aug.: R. A. Verhagen en S. M. Huijgen; W. J. van Heems en E. van Heuzen; G. F. Dirks en G. M. A. te Wel- scher; H. Peters en A. H. Lammens; D. Roest en A. M. P. van Bakel; M. E. M. Ta verne en E. Laarhoven; H. W. Bok en Th. Witte; B. J. H. M. Ruland en J. Th. M. Timmermans; A. van Zandbergen en H. M. A. Dil. BEVALLEN van een zoon: 20 aug.: C. M. Reinders-Hijkoop; C. A. J. Huibers- Hoogland. BEVALLEN van een dochter: 20 aug: A. van Geens-Medenblik; A. Bottelier- Niezenbeek; 21 aug.: M. P. Handgraaf- Poelgeest. OVERLEDEN: 19 aug.: Chr. A. Sanberg, 58 jr., Van Moerkerkenstraat; H. C. Hart man, 90 jr., Schagchelstraat; 20 aug.: B. H. Hennen-Tesink, 69 jr., Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11