Zandvoort: van eenvoudig vissersdorp gegroeid tot moderne badplaats Albert Heijn ja graag Schadevergoeding in Santpoort voor uitdroging tuingrond KROUWELS UIT STAD EN STREEK Dorp ontwikkelt zich tot woongemeente DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 ^uperMart ^ufrerMals' i/le&s Maak zon pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: RADIO REPARATIE Kleinkunstamateurs in het Haarlemse Concertgebouw HAARLEMMERMEER Onderscheiding C. van der Kwast Gevallen van tuberculose bij schoolkinderen De woningbouw in 1956 Tekort bedraagt nog Burgerlijke Stand Heemstede Zandvoort onder de loep Bromfietser ernstig bij aanrijding gewond 285.000 woningen Vliegtuig-mallemolen Bond van persbureaus opgericht Burgerlijke stand van Bloemendaal ADVERTENTIE Alleen vrijdag en zaterdag 23 en 24 aug. a.s. VARKENSFRICANDEAU mager en mals, 500 gram 2.78 BRAADSTUKJES, mager om gaar te braden, 500 gram 2.58 SPECIAAL AANBEVOLEN LAMSVLEES per 500 gram vanaf 1-25 GEMESTE KALFSTONGEN p.stuk 2.85 ONZE VLUG-KLAAR-ARTIKELEN VEILING-VERSE GROENTEN Alleen vrijdag en' zaterdag' 23 en 24 aug. a.s. MALSE HOLLANDSE SNIJBONEN per kilo72 3 Roxy Rook Redenen Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange - Koninginneweg 6 - Telefoon 14024 b. d. Raambrug Vrijdagavond zullen ln de tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw dertig Haar lemse amateurs optreden om uit te maken, wie mee zullen dingen naar de prijs, die 'n artiestenbureau voor de beste amateurs in Nederland beschikbaar heeft gesteld. De wedstrijden worden provinciegewijs ge houden. Vrijdagavond zullen zowel trape zewerkers, goochelaars en acrobaten als zangers en declamatoren op de planken verschijnen. Over ongeveer zes weken zul len de beste amateurs van Noordholland in de grote zaal van het Haarlemse Con certgebouw optreden. De finale heeft waar schijnlijk in het Kurhaus in Scheveningor plaats. Aan de heer C. van der Kwast, voorman betonwerker bij de firma Jac. Mienis te Hoofddorp, is toegekend de eremedaiile in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. In de eerste helft van dit jaar zijn bij een aantal schoolkinderen te Nieuw-Ven- nep en Abbenes verschijnselen van pri maire longtuberculose geconstateerd. Aan gezien de patiënten zich vóór het onder zoek niet bewust waren van deze ver schijnselen zijn enkele anderen door hen besmet. Hoewel van een schoolinfectie geen sprake is blijft waakzaamheid echter geboden, aldus deelt men ons van de zijde van het gemeentebestuur van Haarlem mermeer mee. Het nut van een geregelde doorlichting van de gehele bevolking, waarmee over enkele maanden weer zal worden begonnen, komt door het voorge vallene tot uiting. Nieuws in het kort daarom zochten de gasten onderdak bij de vissersbevolking. Kamerver huur De kamerverhuur is in een eeuw tijds gegroeid tot een van de belangrijke in komstenbronnen voor de Zandvoortse be volking. Waren de aangeboden kamers eerst een mooie ontlasting voor de over volle weinige hotels, later zouden de steeds comfortabeler wordende kamers een ern stige concurrentie gaan vormen voor het oude Groot-Badhotel. Van enorm belang voor de badplaats waren concessie voor de aanleg van een spoorlijn tussen Haar lem en Zandvoort en de aanleg van de tramverbinding op het einde van de vorige eeuw, waardoor het oude vissersdorp ont sloten werd voor massa-bezoek. De vis serij liep sterk in betekenis terug, het ver bouwen van aardappelen werd een steeds kleinere bron van inkomsten en de be woners concentreerden zich op de nieuwe bestaansbronnen. In geen enkele andere Nederlandse badplaats is het seizoenbedrijf zulk een belangrijke bestaansbron voor de autochthone bevolking geworden. Het strand is het domein van de vissers ge bleven. Zij pachten strandgedeelten om er het seizoenbedrijf uit te oefenen en plaat sen er een houten tent voor verkoop van consumpties en verhuur van badstoelen. Het verschil in milieu tussen kamerver huurders en -huurders is geleidelijk afge nomen. Ongeveer zeventig jaar geleden was er nog een grote geestelijke afstand tot de badgasten. De verhuur werd be schouwd als een dienstverlening-aan beter gesitueerden in de stad en daarom werd de mooie kamer ieder seizoen weer opge poetst. teneinde het gerief voor de gasten zo groot mogelijk te doen zijn. De kamer- verhuur was voortgekomen uit gebrek aan hotelruimte en de gasten bezaten de levensstandaard van de gemiddelde hotel gast van het eind der vorige eeuw. Er kwam een stuk echte dorpsgastvrijheid in de kamerverhuur naar voren: de gasten moesten het goed hebben en wat de een voudige woning niet kon bieden, werd in de. vorm van zorgzaamheid en toewijding gecompenseerd. De komst van de luiden uit de stad, ja zelfs uit het buitenland, was veel meer een evenement. Niveau gedaald Dit is langzamerhand anders geworden. Er kwamen meer hotels en het was niet meer de elite, die op de kamers afkwam, maar de gegoede burger, het type van de Amsterdamse middenstander, die er eens een paar dagen tussen uit wil. De ver huurders waren uiteraard gesteld op telkenjare regelmatig terugkerende gasten en daarom zijn jarenlange relaties tussen Amsterdamse huurders en Zandvoortse verhuurders gegroeid. Het niveau van de badgasten is echter gedaald, hetgeen verscheidene verhuur ders hebben bevestigd. Dit wordt echter niet betreurd, want, zeggen de kamerver huurders- ..Er komen hoe langer hoe meer mensen van ons eigen soort". Uitvoerig aandacht schonk het sociaal- geografisch raoporf aan de samenstelling van de bevolking, waarbij een onderscheid wordt gemaakt tussen de autochthonen en de immigranten, welke laatste groep voor al de laatste jaren sterk toeneemt. Het verschil wordt terdege aangevoeld en er wordt, tussen beide groepen een scherp onderscheid gemaakt. Behoort een inwo ner tot een geslacht, dat £.1 drie generatios in Zandvoort woont, dan wordt hij tot de echte autochthone groep, die voorkomt uit de oorsnronkpliike vissersbevolking, ge rekend Deze groen heeft zich niet ste-' met de immigranten of „vreemdelin gen" vermengd en daarom hebben som mige geslanhw, opn grote omvang bereikt Met de geslachtsnaam Paap komen bij voorbeeld 309 personen voor en 294 men sen dragen de naam Koper. De echte Zandvoorter is gehecht aan zijn dorp, hij voelt er zich thuis en zal niet spoedig naar elders verhuizen. Geleidelijke groei Leefde de badplaats in vroeger jaren praktisch alleen van het seizoenbedrijf, ge leidelijk is hierin verandering gekomen. Er zijn geen huizen meer, die zoals vroeger 's winters leeg stonden, omdat de eigenaar In het jaar 1824 ligt het begin van Zand- voorts geschiedenis als badplaats. Een aan tal prominente Haarlemse ingezetenen ont wierp toen het plan om een badhuis aan zee te stichten en tevens om vanuit Heem stede een laan naar zee te doen aanleggen, waarbij het isolement van het dorp ver broken was. Dit was ook nodig voor de afzet van de duinaardappelen, die in de steden Haarlem en Amsterdam werden verhandeld en waarvan de teelt in 1859 reeds een oppervlakte van vijfhonderd hectaren besloeg. Ook de schelpenvisserij leverde in die dagen broodwinning op. Het badhuis kwam in 1828 op het duin aan de ingang van de „voorde" gereed De Haarlemse notabelen lieten zich aanvanke lijk door de grote zee afschrikken, zodat zij binnen de muren van het huis hun bad namen, nadat een knecht met een water- kar het badwater had aangevoerd. Later lieten de prominente ingezetenen zich met een badkoets in zee rijden; in 1852 bestond ONDERTROUWD: G. P. Steenkamp en M. L. M. de Jong; K. Nobach en W. C. van Hooidonk; H. J. Frankena en T. Heinhuis; H. M. Kragt en H. de Berg; Th. C. Brou wer en W. J. Veen. GETROUWD: P. E. Kam en P. S. Bak ker; J. P. Schade en J. C. van der Zwaan; A. S. Rankin en H. M. Tienstra; A. J. Hil- terman en G. P. Samson; P. H. van Hui zen en M. Heil. GEBOREN: Joannes Ferdinand Maria, zoon van B. M. J. A. van Vlijmen en J. E. M. Grapperhaus. OVERLEDEN: P. Overbeek, 87 jaar; Mevr. A. M. P. van der Toorn, 80 jaar; H. G. du Puis, 74 jaar; Mevr. J. H. A. Amand-Heiming, 80 jaar; Wed. N. Bruin- Van Loon, 67 jaar; Mej. C. E. Verkruisen. 85 jaar; Wed. J. L. Ogilvie-Ehrencron, 69 jaar; J. J. Bauer, 85 jaar; Wed. J. E. Stoel- man-Lem, 88 jaar. DE STEEDS verder gaande realisering van het uitbreidingsplan in de omgeving van de tuin van de n.v v./h. A Tabernal en Zoon tussen de Hagelingerweg en Kerk- weg te Santpoort heeft tot gevolg gehad dat de watervoorziening van deze tuin on regelmatig is geworden en dat schade door uitdroging aan de gewassen is ontstaan. Deze tuingrond wordt door de n.v. van de gemeente Velsen gepacht en is 10303 ha groot. B. en W. hebben de raad nu voorgesteld om de pacht voort te zetten en een krediet beschikbaar te stellen van f 17.000 om een schadevergoeding van f 8731,20 aan de nv. uit te keren wegens uitdroging van de tuingrond en f 7000 te bekostigen aan het plaatsen van een pompinstallatie. De rest van het bedrag van f 17.000, zijnde f 1257.85 betreft de helft van het honorarium van de taxatiecommissieleden. De gemeente Velsen heeft aanvankelijk overwogen de pacht van dit terrein te be ëindigen en vervolgens in overleg met de pachtster een commissie te benoemen, die belast zou worden met de taxatie van de schade door uitdroging en de schadeloos stelling wegens beëindiging van de pacht. Het rapport van deze commissie Is thans gereed gekomen. De beëindiging van de pacht was wenselijk voor de realisering van het uitbreidingsplan Santpoort-Noord, plan A, onder meer voor de doorbraak in de Hagelingerweg, waardoor een aan sluiting wordt bewerkstelligd op de toe gangsweg naar het station Santpoort-Duin en Kruidberg. Deze doorbraak kan echter voorlopig niet tot stand komen, omdat nog niet alle hiervoor benodigde gronden en opstallen gemeente-eigendom zijn. Vooral ook met het oog op de beste dingsbeperking, en mede gelet op de grootte van de uit te betalen schadeloos stelling zijn B. en W. van mening, dat het niet verantwoord is, dit bedrag uit te keren. Voortzetting van de pacht Is onder de gegeven omstandigheden te prefereren boven beëindiging van de pacht. De pacht ster heeft zich met voortzetting, zolang dat mogelijk zal zijn, akkoord verklaard De vergoeding voor de schade aan de gewassen, veroorzaakt door uitdroging, ten bedrage van 8731,20 achten B. en W. redelijk. Ten einde evenwel te voorko men, dat in de toekomst opnieuw schade door uitdroging wordt veroorzaakt, ver dient het aanbeveling om van gemeente wege over te gaan tot plaatsing van een pompinstallatie. De kosten van deze pomp installatie worden begroot op f 7000 Met de belanghebbende naamloze ven nootschap is overeengekomen, dat elk van beide partijen 50 pércent van de kosten, verbonden aan het deskundigenonderzoek, voor haar rekening zou nemen. ADVERTENTIE JARENLANG IS ZANDVOORT een nederzetting geweest van eenvoudige neringdoenden, wier bestaan grotendeels van de zee afhankelijk was. Onmid dellijk achter de zeereen hadden zij hun woningen kris-kras neergezet zo het grillige duinlandschap het wilde. Niemand behoefde zich te bekommeren om een 'planologische indeling: de voorgevel van het ene huis stond vlak tegen de achtergevel van het andere en er was geen Schoonheidscommissie, die daar aanmerkingen op maakte. De bevolking moest haar bestaan zoeken op zee, de mannen trokken op de visvangst en verkochten hun vis in Amsterdam. Eigenlijk had het dorp maar één rechte straat, de Kerkstraat, waardoor nu n0g op zomerse dagen honderden bezoekers naar zee stromen om daar ver koeling en ontspanning te zoeken. In de duinvallei, waarin de kern van het huidige dorp ligt, lagen vroeger drie „krochten", de omheinde ruimten, waar de noodzakelijke groenten voor de vissersgezinnen werden gekweekt. Al voor 1300 komt de naam „Santfoerde' in de geschiedenis voor. De kro niekschrijver Melis Stoke vertelt bijvoorbeeld van de landing, die Witte van tfaemstede op het Zan'dvoortse strand uitvoerde om met zijn troepen door cle ^oorde" op te rukken en de Vlamingen bij het Manpad te verslaan. In het begin van de negentiende eeuw telde het oude vissersdorp slechts zeven honderd zielen. Stormen en besmettelijke ziekten eisten in de loop der jaren hun tol, maar als de vishandel floreerde, werd de'bevolking weer aangevuld. Slecht ging het de bewoners in de Franse tijd, toen in Amsterdam zelfs een collecte voor de noodlijdende vishandelaren werd gehou den. Oorspronkelijk behoorde het dorp tot de heerlijkheid Brederode. In 1722 werd het opgekocht door Paulus Loot, commissaris der Generale Staten der Verenigde Neder landen in Lissabon, die veel goeds tot stand heeft gebracht; in 1848 heeft hij de Nederlands Hervormde Kerk laten restau reren. Het bezit kwam later in handen van de familie Barnaart in Haarlem. het „wagenpark" uit zes rijdende bad koetsen. Aanvankelijk was de bestuurs vorm als die van een sociëteit, maar ge leidelijk veranderde dit karakter. Na 1850 kwam de zee steeds meer in trek door de propagering van de zee-therapie. Het bad huis werd uitgebreid en later verscheen aan de andere zijde van de voorde even eens een badhuis. Van hotelruimte kon praktisch nog niet worden gesproken en CCCCO»OC<XXXOCOCCOCCCCC<XCCCOOOOCCOCCCOOCCOOC'CCOOCOCCO' 3 Dezer dagen is het rapport verschenen over het sociaal-geografisch structuur- X onderzoek in Zandvoort, dat onder lei- ding van professor dr. A. C. de Vooys 3 van het Geografisch Instituut der Rijks- universiteit te Utrecht is ingesteld. Het 8 gemeentebestuur van Zandvoort heeft 'p hiertoe op 17 augustus 1953 aan profes- sor De Vooys het verzoek gedaan ten- o einde na te gaan of en zo ja welke wij- H I zigingen in het uitbreidingsplan nood- zakelijk waren. Met het structuur- 3 onderzoek, waarbij voor het houden van 3 een enquête een groep studenten werd<5 ingeschakeld, .was meer dan twee jaarfy i gemoeid. Het resultaat is een boekwerk van 230 pagina's met 71 bijlagen, waarin vele gegevens over Zandvoorts geschie- p denis, de woningbouw, het vreemde- I lingenverkeer, de middenstand enz. te c lezen zijn. In bijgaand artikel zal aan 8 de hand van de gegevens, die 't sociaal- i geografisch rapport verstrekt, de ont- p wikkeling van Zandvoort van eenvoudig vissersdorp tot moderne badplaats wor- S j den beschreven. In volgende artikelen zullen wij op enkele onderdelen van het f j structuur-onderzoek nader terugkomen. 8 Eerste badhuis Twee ongevallen doordat geen voorrang werd verleend Garantie voor kwaliteit 3 Laagste prijzen 3 Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 „Stemming van moedeloosheid echter doorbroken In het thans verschenen jaarverslag over 1956 van de centrale directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid wordt gemeld dat de impasse-stemming op het gebied van de woningbouw, die twee jaar geleden een bedreiging vormde, thans blijkt te zijn teruggedrongen. Het landelijke (ongecorrigeerde) tekort- cijfer van 258.000 woningen heeft, hoeveel zorg het ook mag geven, niet opnieuw tot een algemene stemming van moedeloos heid geleid. Het is echter duidelijk, aldus het verslag, dat een krachtige verhoging van de produktie nodig zal zijn, wil het tekort werkelijk binnen afzienbare tijd worden ingelopen. Dit wordt geïllustreerd door het feit dat zelfs bij een jaarproduk- tie van 68.000 woningen niet meer dan 10.000 woningen worden ingelopen op het tekort. Opening fabriek. Op donderdag 29 augustus zal de Haarlemse wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer W. F. Happé, de nieuwe fabriek van de n.v. kistf i en emballagefabriek „Haar lem" en an de n.v. kisten- en vatenfabriek v.h. S. Kaper Jz. aan de Waarderweg in Haarlem openen. College van beroep. Op voordracht van het produktschap voor siergewassen zijn bij Koninklijk Besluit benoemd tot bijzonder lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven, onder meer de he ren: J. B. H. M. Roozen uit Heemstede, C. J. Segers uit Lisse, M. Huysmans uit Ben- nebroek en H. Winters uit Haarlem; op voordracht van het produktschap voor groente en fruit onder meer de heer L. A. Elferink uit Haarlem. De Kerkstraat rond de eeuwwisseling. Het was een bijzondere gebexirtenis om op de foto te gaan. Ieder ging dan in zijn mooiste houding staan, zoals de dorpsveldwachter, die een krijgshartige indruk maakt. Uit de reeds bekende cijfers valt te constateren, dat dit tekort in Noordhol land, Zuid-Holland en Utrecht slechts wei nig is ingelopen, terwijl daarentegen in Groningen, Friesland, Drente en Zeeland de afneming relatief belangrijk was en het evenwichtsniveau vrij snel benaderd wordt. Wanneer alle cijfers bekend en geanalyseerd zijn, zal, volgens het verslag de vraag overweging verdienen, of voor bepaalde gebieden de overgang naar nor male toestanden, dat wil zeggen vrije huurbepaling en vrije vestiging niet bin nen afzienbare tijd zal kunnen geschie den. Men meent dat er ten aanzien van de kwaliteit der woningen thans reden is tot optimisme. De gemiddelde inhoud der woningwetwoningen in traditionele bouw die in 1952 nog 240 kubieke meter was, bedroeg in 1956 269 kubieke meter. Het vloeroppervlak steeg van 77 vier kante meter tot 87 m2. Ook het afwer kingsniveau en de uitrusting verbeterden in de laatste jaren niet onaanzienlijk. Visie nodig Het probleem van de stedebouwkundige vormgeving dring zich steeds meer op de voorgrond. Er zullen, met name voor het westen des lands, een grote bestuurskracht en een brede creatieve visie nodig zijn, wil de enorme uitbreiding van onze woningvoor raad inderdaad leiden tot een efficiënte en economisch verantwoorde structuur van dit gebied en tevens tot nieuwe verrijking van het leven. alleen 's zomers aan zee verbleef. Zand voort blijkt ook 's winters aantrekkings kracht te bezitten. De bevolking is de laatste jaren belangrijk gegroeid en als dit zo door gaat, zal het inwonertal tot 1970 met vijfduizend personen groeien tot acht tienduizend. De middenstand zal met deze groei rekening moeten houden en zich niet alleen moeten richten op de badgasten in het seizoen, doch ook op de immigranten, die zich blijvend in de badplaats hebben gevestigd. Aangenomen wordt, dat Zand voort door zijn ligging in de nabijheid van Amsterdam en Haarlem volksbadplaats zal blijven. Het bezoek van Duitsers zal zich nog geleidelijk voortzetten. Om de positie als badplaats te hand haven, zouden in Zandvoort enkele ver beteringen op zijn plaats zijn, bijvoorbeeld: verfraaiing van het dorp; creëren van een echt badeentrum, zodat de badactiviteiten niet over vele plaatsen morden verdeeld; bevordering van de recreatiemogelijkhe den; verbetering van de openbare voor zieningen en voorlichting van de midden stand over andere badplaatsen, byvoor- beeld in België, waardoor het inzicht in de mogelükheden van exploitatie zouden kun nen toenemen. ADVERTENTIE Vijftig jaar geleden bood het Zand voortse strand dit beeld, een paar vissersboten voor de kust en wat stoe len op het strand, waar nog ruimte te over was. LOS ANGELES (AFP) Het personeel van het vliegveld van Los Angeles stond woensdag met stomheid geslagen, toen een zwaar beladen viermotorig vrachtvliegtuig, een DC 6, na de landing als een tol om zijn as begon te draaien, eerst langzaam doch steeds vlugger. Na een half uur stond het vliegtuig eindelijk stil en tuimelde de be manning duizelig naar buiten. De piloot verklaarde, dat tijdens de vlucht de schroef van een rechtermotor was losgeraakt, dwars door het vliegtuig was geslagen en een der linkermotoren had beschadigd. De piloot slaagde er in zijn vliegtuig op de grond te zetten, doch toen hij het contact uitdraaide bleef de onbe schadigde linkermotor draaien. Het toe stel draaide mee tot de motor na een half uur vanzelf stopte en de vliegtuig-malle molen stilstond. Op de hoek van de Jan Gijzenkade en de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord heeft zich woensdagmiddag omstreeks zes uur een aanrijding voorgedaan tussen een 68-jarige bromfietser uit Bergen (N.-H.) en een bestelauto, waarschijnlijk veroor zaakt doordat de bromfietser geheel on verwacht van richting veranderde. De bestuurder van de bestelauto, die evenals de bromfietser de Rijksstraatweg in zui delijke richting bereed, kon de bromfiet ser niet meer ontwijken. Met een hersen schudding, een bloedende hoofdwond en vermoedelijk een gebroken been, werd de bromfietser naar het ziekenhuis St. Joan nes de Deo overgebracht. Zowel de brom fiets als de bestelauto werden beschadigd. Woensdagmiddag omstreeks twee uur ontstond op de hoek van de Jan Nieuwen- huizenstraat en de Leidsestraat in Haar lem een aanrijding tussen een 38-jarige berijdster van een bromfiets en een vrachtauto. De berijdster van de brom fiets heeft vermoedelijk geen voorrang verleend aan de vrachtautobestuurder. Het slachtoffer werd met een lichte her senschudding en een onderbeenbreuk naar het Grote Gasthuis vervoerd. De bromfiets werd vernield. Een 55-jarige wielrijdster reed v/oensdagmiddag omstreeks half een in de Overtonstraat in Haarlem tegen het open staande portier van een geparkeerde per sonenauto. De wielrijdster viel en werd met een snijwond aan haar rechterhand en een opgezwollen voet naar de Mariastich- ting vervoerd. Na behandeling in het zie kenhuis, kon zij naar haar woning worden overgebracht. Een 71-jarige fietser, die woensdag middag omstreeks half twee door een be stelauto werd aangereden, liep een diepe snijwond in zijn kin op. De bestuurder van de bestelauto, die van de Schoterweg ko mend de Kleverlaan in wilde rijden, heeft waarschijnlijk geen voorrang verleend aan de bejaarde fietser. De fietser, die met zijn kin op het spatbord van de auto viel werd dóór dé bestuurder van de bestel auto naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd, waar de wond werd ge hecht. De onfortuinlijke fietser kon, na behandeld te zijn, weer huiswaarts keren In Straatsburg is woensdag de „Euro pese bond van persbureaus" opgericht De bond heeft technische samenwerking van de aangesloten bureaus en bestude ring en bescherming van hun gemeen schappelijke belangen ten doel. Leden zijn de onderstaande persbureaus: DPA (West- Duitsland), APA (Oostenrijk), Belga (Bel gië). Ritzau (Denemarken). EFE (Spanje) STT (Finland), AFP (Frankrijk), het Atheense Persbureau (Griekenland). Ansa (Italië), ANP- Jederland), ANI (Portugal) TT (Zweden), ATS (Zwitserland), Anato- lië (Turkije) en Tanjug (Joegoslavië). Het bestuur, dat woensdag is gekozen bestaat uit: graaf Riccardi (directeur van Ansa), voorzitter; de heren H. H. J. van de Pol (algemeen directeur van het ANP), dr W. Weynen (directeur van DPA), beiden vice-voorzitter, en D. Rvelandt (afgevaar digde-beheerder van Belga), secretaris. BEVALLEN: J. M. van der Raad-Mense zn.; S. J. van Heijningen-Hagedoorn, dr. D. Sillevis Smitt-Mülder, dr. ONDERTROUWD: G. Voogd en K Wouda. GETROUWD: J. Glas en A. J. van Be- zu; G. J. Kooren en C. Beekman; P. J. La- mars en J. Bouman. OVERLEDEN: A. Bodegom, 43 Jaar; M Gorlee-Bezembinder, 84 jaar; H. van Ries- sen, 70 jaar; A. Beekman, 59 jaar; C. M Groenland-Van Ooijen, 79 jaar; E. Buiten- Hofman, 76 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7