Beslissingen naderen snel in het zomerschaaktoernooi van „Haarlem" EDO behaalde tegen Elinkwijk een alleszins eervol gelijk spel Greta Andersen - oud-Olympisch kampioene - won Kanaalrace Schaakfederatie benoemde weer enkele grootmeesters Maria Meesters moest strijd staken Renault Frégate Bij de rust stonden de Utrechtenaren nog voor 5 GARAGE „DEN HOUT" Bij betaald voetbal Geen invallers meer - behalve de doelman - na de rust KNVB keurt gezamenlijke voetbalpool goed Van Wissen en Walhout nog niet op centrale training Geen Hongaarse sportlieden naar West-Duitsland Nederlanders op derde plaats in Rimini Football League stelt een wedstrijd uit Semi-profclubs op een gemeenteveld moeten 5000,- betalen Haarlem tegen EDO ADO en VVB naar de tweede ronde Reserves van RCH wonnen in Umans-bekertoernooi Flamingo's verloren op Lords van de MCC Piet Steenvoorden gaat naar Berlijn Koersen op Duindigt Lord Scotch door snelle Fan Fan verslagen De Sneekweek 1957 Honkbalprogramma voor aanstaande weekeinde Zeilers voor nationale kampioenschappen Nederlandse zwemsters oppermachtig in Spanje De waterpolocompetitie Europese titelstrijd Verrassende nederlaag van Franse bridgers DONDERDAG 22 AUGUSTUS 19 5 7 Greta Andersen, de in de Verenigde Staten woonachtige Deense zwemster, die er o.a. in slaagde in 1948 de Olympische titel op de 100 meter vrye slag te ver overen, is woensdagavond om drie minuten over vyf als eerste bij Dover aan land gestapt. Zy had de afstand van Kaap griz Nez naar de Engelse kust in 13 uur en 53 minuten afgelegd en slaagde er daar mee dus niet in het record, dat sedert 17 augustus 1951 op naam staat van de En gelse Brenda Fisher met 12 uur 42 min., te verbeteren. Greta Andersen werd dus winnares van de Kanaalrace, en daarmee de eerste vrouw, die de race won, sedert deze in 1951 voor het eerst werd gehouden. De 30-jarige zwemster, die al vrijwel de gehele race aan de kop had gelegen, veelal zwemmend in het opvallend hoge tempo van 74 armslagen per minuut, leek twee maal de strijd te willen staken. Haar be geleiders in de volgboot - bij wie zich haar man, de sportinstructeur John Sonnichsen bevond - moedigden haar voortdurend aan door te zetten en tenslotte strompelde de bijna uitgeputte zwemster het smalle strand op. Honderden juichende mensen omringden haar en iedereen wilde haar de hand drukken om haar geluk te wensen met de fraaie prestatie, die tenminste een bedrag van 500 pond sterling, dus ruim 5000 gulden, zal opleveren. Greta vertelde dat de laatste 150 meter wegens de enorme dwarse stroming het moeilijkste deel van de gehele overtocht was geweest. Beker Behalve de 500 pond krijgt Greta An dersen ook de grote Butlin-beker. Deze beker vertegenwoordigt een waarde van 10.000 gulden. Maar het is een wisseltrofee, die altijd in het bezit zal blijven van de organisatoren. Kort nadat Greta Andersen aan land was gekomen staakte Edna Borenstein, een Is raëlische zwemster, de strijd. Daarmee waren nog 12 van de 24 gestarte deel- neems en deelneemsters in het water. Greta was de 93ste, die er in slaagde het Kanaal in een van beide richtingen over te zwemmen. De eerste was de legendarische captain Matthew Webb (Gr. B.), die op 25 augustus 1875 van Dover naar Calais zwom. Behalve Greta Andersen is ook de 30- jarige Engelsman Kenneth Wray er in ge slaagd de Engelse kust te bereiken. Hij stapte aan land na 16 uur en 25 sec. Op dat moment zwommen nog vier deelne- ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf 7.990. mers: de Britten James Granger, 17 jaar oud en daarmee de jongste deelnemer en Ronald Tarr, de Turk Haldun Ismen en de Mexicaan Ramon Ocana. Opdracht Om kwart over zeven gaven de organi satoren de opdracht aan deze vier zwem mers om in de volgboten te stappen, aan gezien zy meer dan 16 uur in het water verbleven en het te duister werd om hen te blyven volgen in de sterke stromingen langs de Engelse kust. Zy bevonden zich toen op ongeveer 4 myl van Dover. De overige 15 deelnemers en deelneemsters hebben het allen opgegeven. Ook de 18- jarige Maria Meesters uit Bergen op Zoom. „Ik ben tegen mijn wil in de boot gestapt" verklaarde zij bij aankomst in Dover. Haar trainer, de heer Vriens, hees haar in de boot, nadat zij meer dan 13 uur had ge zwommen en nog ruim 6 mijl van de En gelse kust verwijderd was. Maria vond, dat Op voorstel van het sectie-bestuur be taald voetbal heeft het bestuur van de KNVB bepaald, dat met ingang van het komend seizoen voor alle wedstrijden in de sectie betaald voetbal de navolgende invallersregeling zal gelden: In geval van een opgelopen blessure mogen de doel- verdediger gedurende de gehele wedstrijd en (ten hoogste) één veldspcler tot en met de 44ste minuut worden vervangen. De regeling voor het amateurvoetbal blijft ongewijzigd: Dat wil zeggen: indien de aanvoerders van beide partijen zulks vóór de aanvang van dewedstrijd ten overstaan van de scheidsrechter overeen komen, mag een geblesseerde doelverde- diger te allen tijde worden vervangen. Voorts mogen totdat het spel na de rust is hervat twee geblesseerde veldspelers worden vervangen en na de rust één veldspeler (indien althans niet reeds twee veldspelers zijn vervangen). De toto-commissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft onder voorzitterschap van de heer A. H. Mar tens het gezamenlijk organiseren van de voetbalpool in Hilversum goedgekeurd. De Haagse toto-commissie was nameiyk dezer dagen herhaaldelijk om inlichtingen gevraagd, onder anderen uit Groningen, Assen en Twente omtrent zulk een ge zamenlijke poolorganisatie. Over het punt, dat sigarenwinkeliers deel mogen nemen aan deze pool, waren zij het overigens niet eens, doch men had niet begrepen, dat winkeliers alleen maar zo genaamde „posten" waren voor de pool- commissie. Immers, de winkelier levert na zaterdagavond zeven uur de poolfor- mulieren in bij het centraal bureau en verneemt verder niets meer van de gang van zaken. Daar zorgt immers het comité voor, die de verenigingen vertegenwoor digt in deze commissie. Bij de centrale training van de kandi daten voor het Nederlands voetbalelftal, die woensdagavond op „De Vliert" in Den Bosch werd voortgezet, ontbraken Rijvers en Van Melis. Van Wissen was tengevolge van zijn conflict met MVV evenmin van de partij en ook Walhout moest verstek laten gaan, daar hij nog steeds zijn contract met NOAD niet heeft verlengd en de KNVB zich op het standpunt stelt geen enkele speler voor de centrale training uit te no digen, die niet voor een club uitkomt. Zo draaide Elek Schwartz zijn oefen programma af met twaalf spelers, bij wie Cor Van der Hart, die geheel van zijn beenblessure is genezen. Zondag na afloop van de competitiewedstrijden zal de bonds coach het Nederlands elftal samenstellen, dat woensdag 28 augustus op het GVAV- terrein in Groningen een oefenwedstrijd Maria Meesters (links) en de Amerikaanse Florence Burdette. zij het best had kunnen halen, maar de heer Vriens was van mening, dat zijn pupil te vermoeid was en dat het met het oog op haar jeugdige leeftijd niet verant woord was Maria in het laatste deel met de sterke stromingen door te laten zwem men. Greta Andersen en Kenneth Wray hebben de erelijst van hen, die het Kanaal hebben bedwongen, uitgebreid tot 94. Nasleep De Paraguese zwemmer Luis Gilverto Ruiz is niet gestart, omdat zijn volgboot verstek liet gaan. Deze zaak zal wellicht nog een nasleep krijgen, omdat Ruiz op kosten van zijn règerthg naar Engeland was gezonden, en in het algemeen niets was nagelaten om zijn deelneming aan de race tot een succes te maken. De reis was ge heel langs diplomatieke weg geregeld. Volgens de eerste secretaris van de am bassade van Paraguay in Londen is het niet onmogelijk dat een proces aanhangig zal worden gemaakt tegen de gezagvoerder van de volgboot die zich contractueel ver plicht had Ruiz te begeleiden. De ambas sadeur van Paraguay zal beslissen of, en zo ja welke stappen zullen worden gedaan. De Westduitse regering heeft een aan vraag tot het verkrijgen van een inreis- vergunning voor een aantal Hongaarse sportlieden, die begin september in Lud- wigshafen tegen Duitsland een interland wedstrijd handbal en in Wuppertal een landenwedstrijd kano zouden houden, af gewezen. De regering stelt zich op het standpunt, dat er te weinig tijd is verstreken na de onderdrukking van de vrijheidsstrijd der Hongaren, om zo spoedig weer tot een sportuitwisseling tussen beide landen te De eerste race om het wereldkampioen schap internationale flying dutchmanklas- se heeft Nederland een derde plaats opge leverd. Woensdag werd in Rimini (It.) een begin gemaakt met de eigenlijke wedstrij den om dit kampioenschap. De zege ging naar de Italianen Capio en Barnao met „Aldebaran 2". Tweede werden de Duitser Hirt en Lohrentz met „Frechdachs". De Nederlandse kampioen Jaap Helder en Van Meggelen met „Favonius" eindigden, met een halve minuut achterstand op de Duitsers, als derde. Voor de eerste maal sedert tachtig jaar De Football League in Engeland heeft het uiterst zeldzame besluit genomen een competitiewedstrijd uit te stellen wegens ziekte van spelers. Zaterdag zou Sheffield Wednesday haar eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen moeten spelen tegen Manchester City. Maar de meeste spelers van het eerste elf tal van Sheffield Wednesday hebben griep en daardoor zou de club een elftal moeten opstellen dat zo goed als geheel uit reser ves bestaat. De league heeft daarom be sloten de wedstrijd uit te stellen. Het is voor het eerst in 80 jaar van haar bestaan dat de league zulk een stap genomen heeft. De Koninklyke Nederlandse Voetbal bond heeft in een circulaire aan de semi- profverenigingen, die een gemeentelijk sportpark bespelen, er op gewezen, dat zij voor het komende seizoen een cautie-be drag aan de gemeenten moeten betalen van maximaal 5000 gulden. Dit werd na een bespreking van KNVB, het NOC (Ne derlands Olympisch Comité), de Lande- liike Contactraad en de Vereniging van Nederlandse gemeenten aangenomen door de KNVB en aan de verenigingen bericht. Dit bedrag zal een compensatie zijn voor de onkosten, die de velden vorderen In dien echter een vereniging meer dan acht duizend aan belasting weet binnen te brengen, dan vervalt voor elke duizend gulden een bedrag van 200 gulden. De Hilversumse verenigingen Hilversum en Het Gooi hebben stelling genomen tegen deze overeenkomst, te meer daar zij gezamenlijk al een bedrag van 32.000 gulden per jaar alleen aan huur, dus zon der belastingen, aan de gemeente moeten afdragen. Dit bedrag zal nu 42.000 gulden groot worden. Dit achten de beide semi- nrofverenigingen in Hilversum veel te hoog. In het zomertoernooi van de schaakclub „Haarlem" naderen de beslissingen thans snel. In de hoofdklasse is de stadskam- pioen eerste klasse er zelfs in geslaagd door een overwinning op F. W. Meulen- beld op te klimmen tot de bovenste plaats. De goed spelende N. Huyboom deelt deze plaats echter met de sterke Santpoorter K. Steyn. In de eerste klasse liet J. Jonckbloedt (H.S.G.) zich tegen de gevaarlijke Haar lem-speler W. Kievit niet verrassen. Hij won zijn partij op regelmatige wijze en zag met welgevallen toe hoe zijn concur renten geheel of gedeeltelijk verlies leden. J. v. Emmerik struikelde op de onbereken bare W. Kievit. B. Halberstadt en F. W. Barthel ontnamen elkaar een belangrijk half punt, terwijl P. Pancras weer van B. Plalberstadt verloor. De stand in de bovenste regionen luidt hier nu: 1. J. Jonckbloedt 4 3 1 2. G. J. Geus 4 3—1 3. B. Halberstadt 4 2 2 4. W. Kievit 6 3—3 5. F. W. Barthel 5 2 12 3V* 3 3 3 IV* In de tweede klasse wordt nog fel ge streden om de ereplaatsen. De strijd om de eerste plaats is een aangelegenheid ge worden tussen P. Koeze en Th. Slijker- man, die in een onderling gevecht zullen uitmaken wie met de fraaie wisselbeker naar huis gaat. Nu de wedstrijdleiding heeft besloten in de eerste en tweede klasse drie prijzen beschikbaar te stellen, dit in verband met de grootte van deze groepen, mag stellig nog een felle strijd om de derde plaats worden verwacht. In de tweede klasse zijn hiervoor nog diverse gegadigden. De stand luidt hier in de kopgroep: 1. P. Koeze 5 4 1 4)4 2. Th. Slijkerman 4 4 4 3. L. Lindenbergh 5 2 2 1 3 4. A. J. A. Hendriks 4 2 1 1 2lA De uitslagen luidden: Hoofdklasse: N. HuyboomF. W. Meu- lenbeld 10. Eerste klasse: P. PancrasF. W. Barthel 10. W. KievitJ. Jonckbloedt 01. Ir. B. A. GeerlingsF. J. v. Tongeren 10. EDO heeft woensdagavond drieduizend Haarlemse voetballiefhebbers een prettige avond bezorgd, want tegen de eredivisie club Elinkwyk bereikte een hard en soms goed werkend EDO-elftal een alleszins verdiend gelijkspel. Nadat de Utrechtse club vooral in de eerste helft het betere voetbal had vertoond en een tweeéén voorsprong dan ook volkomen verdiende, konden de Haarlemmers zich na de pauze volledig aan hun tegenstanders optrekken en slaagden er in een tweetwee gelijkspel te behalen. "EDO's elftal was anders samengesteld dan zaterdag tegen RCH. Op de midden voorplaats stond Duivenvoorden, rechts buiten was Doornbosch (ex-Haarlem) en op de linksachterplaats speelde ditmaal Vervoort. De nu in het veld tredende com binatie kwam speciaal in de eerste helft tempo tekort tegen de soms vlot en geraf fineerd combinerende Utrechtse ploeg, waarin Kreyermaat, De Jong, Westers en rechtsbuiten Marbach tot uitstekende prestaties kwamen. Verdedigend stond EDO z'n mannetje en ook nu weer bleek Van Dijk een ge duchte aanwinst voor de defensie. Maar in tempo, het snelle afgeven van de bal, het positie kiezen, kortom in alle onder delen die het voetbalspel zo aantrekkelijk maken, kwam EDO bij de Utrechtse tegen standers iets tekort en reeds na dertien minuten rondde midvoor De Jong één der vele verrassende aanvallen met een goed doelpunt af, nuléén. EDO's verdienste in deze wedstrijd was het onvermoeide volhouden en na dit doel punt diende de thuisclub onmiddellijk van repliek. Een goede voorzet van Kuyer be landde bij' de vrijstaande Duivenvoorden en prompt werd doelman v. d. Schilden met een hard schot gepasseerd, één—één. Het betere spel van de Utrechtenaren leidde evenwel kort daarna tot een tweede doelpunt, handig door De Jong gescoord. In het verdere verloop van de eerste helft bleef Elinkwijk de toon aangeven, maar de talrijke goede aanvallen strandden op de hechte Haarlemse achtei'hoede, zodat in de ééntwee score geen wijziging kwam. In de tweede helft was het tempo van de bezoekers wat minder en ook zij vervielen toen herhaaldelijk in de fout de bal te lang bij zich te houden. EDO daarentegen had blijkbaar iets geleerd en slaagde er in de verhouding gelijk te houden. Wel ont snapte het Haarlemse doel enkele malen ternauwernood aan een doorboring, maar Het congres van de Internationale Schaak Federatie (FIDE) dat in Wenen is gehouden, heeft de organisatie van het eerstvolgende jeugd-wereldkampioenschap toegewezen aan Zwitserland. Voorts werd medegedeeld dat wereldkampioen Wassily Smyslov door Mikhail Botwinnik voor een revanchewedstrijd is uitgedaagd. De nieuwe tweekamp over 24 partyen zal begin maart 1958 aanvangen. De titel van grootmeester werd verleend aan de nieuwe Russische kampioen Mikhail Thai en aan de Amerikanen Arthur Bisguier en Larry Evans. Een nieuwe titel werd ingesteld voor „internationaal scheidsrechter voor schaakproblemen". Na de nieuwe benoeming van het FIDE-congres telt de lijst van grootmees ters van de internationale schaakfederatie thans vijftig namen: Rusland (19). Aver- bach, Botwinnik, Boleslawsky, Bonda- rewsky, Bronstein, Flohr, Gelier, Keres, Korchnoy, Kotov, Lilienthal, Loewenfisch, Petrosjan, Ragosin, Smyslov, Spassky, Tai- manov, Thai, Tolusch. Joegoslavië (7): Gligoric, Ivkov, Kostic, Matanovic, Pirc, Trifunovic, Vidmar. Amerika (5): Bisguier, Evans, Fine, speelt tegen het elftal van Niedersachsen. Kashdan, Reshevsky Argentinië (4): Eliskases, Najdorf, Panno, Pilnik. Verder: Saemisch en Unzicker (Duits land), Bernstein en Rossolimo (Frankrijk), Stahlberg en Stoltz (Zweden), Filip en Pachman (Tsjecho-Slowakije), Szabo en Bai-cza (Hongarije), Larsen (Denemarken), O'Kelly de Galway (België), Gruenfeld (Oostenrijk), Euwe (Nederland), en Rubin stein (Polen). Het congres van de FIDE heeft Libanon en Malakka als nieuwe leden van de fede ratie geaccepteerd Als bewijs voor de groei van de schaaksport in het oosten zal een zone-toernooi op de Philippijnen worden gehouden, waaraan onder meer schakers uit India, Mongolië, Malakka en de Phillippijnen zullen deelnemen. De revanchewedstrijd om het wereld kampioenschap dames tussen Olga Rubt- sova en Yelizavita Bykova zal op 4 febru ari 1958 aanvangen De wedstrijd Botwin- nik-Smyslov begint op 4 april 1958. Beide tweekampen worden in Rusland gehouden. Tenslotte werd besloten dat het negen entwintigste congres van de FIDE in augustus 1958 in Dubrovnik (Joegoslavië) zal worden gehouden. ook aan de andere zijde moesten spil Mijnals en doelman v. d. Schilden al hun capaciteiten aanspreken om zich de felle aanvalsstoten van EDO's hard zwoegende voorhoede te pareren. Twintig minuten voor het einde kwam de gelijkmaker toen Van Kampen, ver opgedrongen, een pass van rechts kreeg en zijn schot de Utrechtse doelman te machtig bleek, tweetwee. Een spannende slotfaze volgde, maar de stand onderging geen wijziging meer. Op donderdag 29 augustus wordt op het Haarlemterrein een lichtwedstrijd gespeeld tussen de Haarlemse clubs Haarlem en EDO. Om de KNVB-beker Onze Gezellen speelde woensdagavond tegen ADO in de eerste ronde om de KNVB-beker in Heemskerk. ADO zege vierde met 40. VVB moest in Haarlem de strijd aanbinden met Geel Wit. VVB ging door een 41 overwinning over naar de tweede ronde. Woensdagavond werd de derde en laat ste beslissingswedstrijd om „de Umans- beker" op het DCO-terrein gespeeld tus sen de RCH-reserves en Bloemendaal. De beide vorige ontmoetingen eindigden ge lijk (11), doch ditmaal wist RCH dan zijn technische meerderheid uit te druk ken in een 30 overwinning op een Bloe- mendaalelftal dat een wat vermoeide in druk maakte. De doelpunten voor RCH werden gemaakt door A. Branderhorst, A. Peper en E. Blom. RCH kon de beker voor de tweede achtereenvolgende maal mee naar huis nemen. De voorziter van „RCH", de heer Haze- voet, roemde na de pi-ijsuitreiking de prettige sfeer waarin de wedstrijden wa ren gespeeld en de goede organisatie van DCO-zijde. Bloemendaal ontving de fi-aaie tweede prijs, EHS de derde en de organi serende vereniging DCO kreeg de vierde prijs. Het Flamingo cricketteam, dat momen teel een trip door Engeland maakt, heeft woensdag op Lords met 123 runs verloren van een MCC-team. MCC won de toss en begon met batten. De Nederlanders troffen het niet dat Co lin Watson en John Dewes, twee spelers uit de Middlesex county, er bijzonder het oog in hadden. Zij bouwden een derde wicketstand op van 97 runs. Watson scoorde 82 runs, Dewes 32. De Engelsen waren all out voor 237 runs. De Flamingo's kwamen niet verder dan 114 runs, wat voor een belangrijk deel lag aan het voortreffelijk bowlen van de Surreyspeler John Wait, die vijf wickets nam voor 34 runs. Topscorer bij de Neder landers werd M. Maas met 26 runs. Ook Glerum en Ingelse kwamen, met respec tievelijk 17 en 15 i'uns, in de dubbele cijfers. De Heemsteedse wieleramateur Piet Steenvoorden is door de sportcommissie van de KNWU aangewezen om samen met de Hagenaars Joop van der Putten en Ab van Egmond op zondag 25 augustus deel te nemen aan de wegwedstrijd „Dwars door Berlijn" over 200 kilometer. De drie renners vertrekken vrijdag per vliegtuig naar de Duitse hoofdstad. J. v. EmmerikW. Kievit 01. G. J. Geus—Ir. B. A .Geerlings 1—0. B. Halber stadtF. W. Barthel remise. J. Jonck bloedt—Ir. B. A. Geerlings afgebr. B. Hal berstadtP. Pancras 10. A. D. van Stee nisG. J. Geus 01. Tweede klasse: H. SlentersA. Herc- kenrath 01. J. S. HalmanL. Linden bergh 0—1. P. KoezeTh. Slijkerman af gebr. J. WagenerJ. C. Andersen afgebr. A. HerckenrathL. Sloof 01. C. A. Ver meulenTh. Slijkerman 01. J. C. An dersenJ. P. v. d. Meer afgebr. J. C. AndersenP. Koeze 01. Th. Slijker manTh. Thijseling 10. J. P. v. d. MeerP. Koeze 01. A. Herckenrath J. Wagener remise. L. SloofJ. C. Ander sen 10. C. A. VermeulenH. Slenters 1—0. De uitslagen van de woensdag in Duin digt gehouden dravei-ijen luidden: Iboyaprijs (1420 m): 1. Wanda Axkit 1.37.1. 2. Wilma Zora 1.40.5. 3. Willy's Lieveling 1.43.9. W. f 4,70, P. f 1,90, f 2, f 6,40, G. f 20.30, C. f 4,10. Aamazone G-prys (2100 m): 1. Vlieger D 1.29.6. 2. Union 1.20.6. 3. Illustre Han over 1.30.7. W. f 1,60, P. f 1,40, f 2,90, G. f 6,70, C. f 5,60. Diana Norton le afd. (2100 m): 1. Tra- viata 1.28.2. 2. Sybilia Hollo 1.26.7. 3. Sja- kie Scott 1.27.7. W. f 2,40, P. f 1,50, f 2,40, G. f 6,50, C. f 4,50. Juweeltjeprijs (2020 m): 1. Fan Fan 1.21.8. 2. Lord Scotch 1.21.9. 3. Quick Hol- landia G 1.21.9. W. f 11,10, P. f 1,70, f 1,40, G. f 7,90, C. f 5,30. Diana Norton 2e afd. (2100 m): 1. Uranus 1.27.2. 2. Robert Taylor 1.26.7. 3. Uitloper 1.26.9. W. f 2, P. f 1,60, f 3,50, f 2, G. f 4,10, C. f 9,50. Feronica Scottprys (2100 m): 1. Tourte- relle 1.26. 2. Prinses Julia B 1.25.5. 3. Rethy Hollandia 1.25.9. W. f 2,60, P. f 1,40, f 2,10, f 1,50. G. f 9,70, C. f 6,20. Beautiful Spyprys (1900 m): 1. Monpti 2.06.8. 2. Centurion. 3. Cold Water. W. f 15,70, P. f 6,90, f 3,20, G. f 19,40, C. f 6,40. Bobetteprijs (1800 m): 1. Clemenceau 2.02.2. 2. Young Nicky. 3. Dream Star. W. f 2,40, P. f 1,50, f 2,40, G. f 6,50, C. f 4,50. Invictaprijs (1350 m): 1. Roddelaar 1.26.1. 2. Saint Flour. 3. Hykala. W. f 8,50, P. f 3,20, f 3, G. f 10,20, C. f 6,80. Totalisatoromzet f 88.036. De wedstrijden voor de 22ste Sneek week, georganiseerd door de „Sneeker Zeil- club" en de „Koninklijke Zeilvereniging Sneek" zijn woensdag voortgezet onder vrij goede weersomstandigheden. De uitslagen waren: Olympiajollen: 1. „Aita Peapea", Van Willigen, Reeuwijk; 2. „Jan de Lapper", Vos, Hilversum. 12 m2 Sharpieklasse: 1. „Donderstien", Hansen, Enkhuizen; 2. „Phoenix", mej. Donker, Bussum. Darken: 1. „Popeye", Postma, Steenwijk; 2. „Mooie Dag". Braams, Leeuwarden. Schouwen 4.75 x 1.42 met sprietzeil: 1. „Meer kol",, Atsma, Oppenhuizen; 2. „Foarüt", Van der Veen, Oppenhuizen. Jeugdklasse: 1. „Popeye", Woortman, Gronin gen; 2. „Dumpey", Kempes, Reeuwijk; 3. „Deu- pie", Caspers, Haren; 4. „Mr. Doordouwer", Smits, Amsterdam; 5. „Pluis", Bellinga, Almelo. 12 voets Jollen: 1. „Eemvogel", De Jonge, Baarn; 2. „Waterbaby", Revers, Eelde; 3. „An- pie", Nieuwenhuizen, Zaandam; 4. „Fuut II", Hulsker, Rotterdam; 5. „Trippelaartje", mej. Mulder, Langweer. 16 m2 Puntklasse B: 1. „Skua", Kappelle, De venter; 2. „Tida Kira", De Groot, Groningen; 3. „Nix", Donkersloot, Sneek. 30 m2 klasse van de N.N.W.B.: 1. „Rietvink", Geveke, Hoogeveen; 2. „Swealtsje II", Vollema, Grouw. 16 m2 Puntklasse A: 1. „Vrijheid", De Haan, Sneek; 2. „Clou", Veeninga, Groningen. BM-klasse: 1. „Favoriet", Bonnema, Oudehas- ke; 2. „Favoriet", Van der Klooster. Groningen. 22 m2 klasse van de N.N.W.B.: 1. „Jeroen", Kabel, Zwaagwesteinde; 2. „Favorita", Van der Meer, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse BI: 1. „Bajau", Boorsma, Bergum; 2. „Summerjoy", Veenstra jr., Gronin gen; 3. Aeolus", Van Loo. Zwolle. Valkenklasse B: 1. „Desiderata", Ykema, Leeu warden; 2. „Lieuwe D. Lucas", Boonstra, Am sterdam; 3. „Blancefloer", Nobbe, Grouw. Vrijheidsklasse B: 1. „Swiftness", Waterlander, Heerenveen; 2. „Libra", Wiei'stra, Sneek; 3. „Ga- viota", Driesens, Haren (Gr.). Pampusklasse B: 1. „Koufurd", Jissink, Sneek; 2. „Ljip", De Jong, Sneek; 3. „Zonnepit", Tis- sing, Lisse. 16 m2 Streepklasse B2: 1. „Zwerver", Piersma, Sneek: 2. „Absyrtus", Haagsma, Sneek; 3. „Spit fire", Brenninkmeijer, Sneek. Finnjollen: 1. „Knipflinder", Kroes, Kampen; 2. „Aemilia", Morsman, Enschedé. Vrijheidsklasse A: 1. „Speediest", De Haas jr., Breukelen; 2. „Agressor", Cnossen, Sneek; 3. „Good Luck II", Jager, Lemmer. Valkenklasse A: 1. „Ali", Jansma, Grouw; 2. „Barry III", Snijders, Den Haag; 3. „Witvis", Velsink, Leeuwarden; 4. „Heroique", Mulder, Langweer. 16 m2 Streepklasse A: 1. „Fenris", Helder, Pa- terswolde; 2. „De Vlecke", v. d. Veen, Joure; 3. „John William", Siebrand, Kampen; 4. „Hur ricane", Olde Agterhuis, Heerenveen; 5. „Elisa beth", Kamp, Haren (Gr.). Regenboogklasse: 1. „Tjerk", De Jong jr., Joure; 2. „Bruiser", De Wilde, Sneek; 3. „Algri", Alberda, Sneek; 4. „Saenden", De Wit, Helloo; 5. „Duke". Van der Velde, Den Haag. Flying Dutchmanklasse: 1. „Fontessa", Bier_ man, Amsterdam; 2. „Nitchewo", Reijen, Hattum. Woensdag werd een begin gemaakt met de teamwedstrijden HollandFriesland. De uitsla gen van de eerste dag waren: Vrijheidsklasse: 1. Friesland 21.1 pnt.; 2. Hol land 15 pnt. Valkenklasse: 1. Friesland 26.1 pnt.; 2. Hol land 15 pnt. Regenboogklasse: 1. Holland 19.1 pnt.; 2 Fries land 17 pnt. Het honkbalprogramma voor het aanstaande weekeinde luidt: Zaterdag: Eerste klasse A: 15.30 uur EHSBlauw Wit; 16 uur VVGATIW. Tweede klasse C: 17 uur PSVLaakkwartier. Tweede klasse D: 16 uur De HazenkampAl len Weerbaar; 16 uur De Spartaan 2—Animo. Derde klasse B: 16 uur Rooswijk 2HFC „Haarlem" 2. Promotie derde klasse: 15.30 uur Schoten 4— HCK 4. Zondag: Eerste klasse A: 14.30 uur HHCTYBB. Tweede klasse C: 14.30 uur SchiedamDe Ha zenkamp 2. Vierde klasse A: 10 uur DIO 2—SC Haarlem 4. Beslissingswedstrijd overgangsklasse B: 13 u. RFC—HHC 2 (terrein DVH, Den Haag). GESCHORST Neville Price, Zuid afrikaans kampioen vèrspringen is door de Zuidafrikaanse Atletiek Bond voor ama teurs om onbekende redenen voor twee jaar geschorst. Price die Zuid-Afrika ver tegenwoordigde op de laatstgehouden Olympische Spelen, studeerde gedurende vier jaar aan de universiteit van Okla homa. Tijdens deze periode werd hij ge kozen als vertegenwoordiger van Zuid- Afrika op de Imperium Spelen in Van couver. Aan de nationale kampioenswedstrijden 1957, die 14/15 en 21/22 september op de Westeinderplassen worden gehouden, zul len de volgende zeilers deelnemen: Drakenklasse: Bakker, Bier, Blickman, Buys, Groot, Hofkes, Warners en Van Wijk. Flying Dutchmanklasse: Boeschoten, Bou- man, Helder, Jongeneel, Jac. Kraan, Kre- mer, Laagwater, Schooneveldt, Terwogt, De Vries en Lautenschutz. 12 m2 sharpieklasse: Guldemond, Barth Kraan, Van Staveren, Verhagen, Visser en Van Wijk. Olympiajollenklasse: De Jong, Lesage, Jac. F. Stap, Stellingwerf, Tournier, Visser, B. W. Willems en H. Willems. Finnklasse: Gerhards, Huurman jr., De Jong, Leverland, Koopmans, Maarse, Slees- wijk en Warburg. 12-voetsjollenklasse: mej. Hageman, Hol- trop, Van 't Hoogerhuys, mej. Krebbers, Van Leeuwen, Reyers en Van Weel. Regenboogklasse: Alberda, Bakker, v. d. Bas, Gebuis, Hofland, Do v. d. Hulst, Kist, Sieverts, Van Stavei-en en v. d. Velde. Pampusklasse: Biesot, Duchateau, Ouwer- kerk, De Ruijter, Saur en mej. De Waard. 16 m2 streepklasse: D. P. Bol, J. Bol, Endstra, Helder, Van der Horst, Kamp, Schiet, J. W. Siebrand, R Siebrand, A. A. Taselaar en P. Verhoeven. Valkenklasse: Bakker, Both jr., Breuning, Hoppe, Jansma, Kirkenier, Metelerkamp Cappenberg, Mulder, Prins, Rolf v. d. Bau- men, Snijders, Staartjes, De Vries en Wester. Vrijheidsklasse: Amons, Gaillard, De Haas jr., Hauber, Hellema, Jager, Nele man, Prins, Tepe en Tuinman. Sternklasse: Amons, Gorter, Mank, Pitlo, mej. Smeenk, v. d. Stadt, mej. v. d. Stadt, Stuuï-man, Sweerts de Landas en v. d. Winden. Vóór de kampioenswedstrijden zullen de zeilen van alle deelnemende vaartuigen aan een hermeting worden onderworpen. De Nederlandse zwemsters in Barcelona hebben woensdagavond ettelijke overwin ningen geboekt tegen Spaanse en Cata laanse tegenstandsters, die zij bij elk num mer een voorsprong gaven. De uitslagen van de wedstrijden, die door meer dan 2000 personen werden ga degeslagen, luidden: 400 meter vrije slag: 1. Judith de Nijs, 5.09.8; 2. Mary Kok, 5.12.4; 3. Atie Voorbij, 5.30.9; 4. Truusje van Oosterom, 5.49.1; 5. Maria Adela Martinez, Spanje, 5.50.8; 6. Ana Marie Penate, Spanje, 6.05.8; 7. Eula- lia Gibert, Cataluna, 6.28.5. (Judith de Nijs en Mary Kok hadden een handicap van 30 seconden). 200 meter schoolslag: 1. Rita Kroon, 3.06.8; 2. Lucia Cuesta, Sp., 3.20.8; 3. Mer cedes Martin, Sp., 3.21.5; 4. Margariet Pen- ders, Ned., 3.30.1; 5. Pilar Perez, Cataluna, 3.38.9. (Rita Kroon nam een handicap van 15 sec.). 100 meter rugslag: 1. Greetje Kraan, 1.14; 2. Lenie de Nijs, 1.14.8; 3. Mary Kok, 1.18.6; 4. Maria Rosa Vincente, Sp., 1.24.3; 5. Paquita Esteban, Cataluna, 1.24.9. (Kraan en De Nijs namen een handicap van 9 sec.). Estafette 4 x 50 m. vrije slag: 1. Neder land (Lenie de Nijs, Voorbij, Kraan en Ju dith de Nijs) 2.07.2; 2. Nederland (Kroon, Kok, Penders en Oosterom) 2.19.4; 3. Cata luna, 2.24; 4. Cataluna, 2.30.2. (De twee Ne derlandse ploegen namen een handicap van 10 sec.). Voor de halve waterpolocompetitie om het kampioenschap van de reserve derde klasse herenafdeling C werd in Alkmaar gespeeld de wedstrijd DAW 3DWT 2. De Haarlemmers moesten de punten in Alk maar laten. In de eerste helft liepen de DWT-aanvallen dood op de Alkmaarse verdediging, terwijl aan de andei-e kan' de DAW-aanvallen regelmatig verwarring stichtten in de DWT-verdediging. De Jong Van Bennekom en Pieters sloten voor DAW de eerste helft af met een vijf-nul voorsprong. Na de rust herstelde DWT zich en werd door Ben Roozekrans tot tweemaal toe een aanval met een doelpunt afgewerkt. Verder kreeg DWT geen kans de achterstand in te halen. Het waren Pieters en Van Bennekom die de DAW- overwinning op zeven-twee brachten. Hiei'mede heeft DAW 3 beslag op de kam pioenstitel gelegd. Het gaat nu voor pro motie spelen om een plaats in de reserve tweede klasse. De strijd gaat dan tegen LZC 2. Frankrijk, Europees kampioen in 1955 en ook nu favoriet voor de titel, heeft in de derde ronde van het open toernooi het Europese bridgekampioenschap, dat in Wenen wordt gehouden, een verrassende nederlaag geleden tegen Noorwegen. Met ruim verschil - 69 tegen 40 matchpunten - werden de Fransen verslagen. Nederland kwam tegen Finland niet verder dan een gelijk spel, het Nederlandse team vergaar de 48 matchpunten tegen Finland 51. De uitslagen uit de derde ronde waren: Spanje verloor van België (57 match punten tegen 69 matchpunten) Denemar ken won van Duitsland (76 matchpnt., te gen 48 matchpnt.); Finland speelde gelijk tegen Nederland (51 matchpnt. tegen 48 matchpnt); Ierland verloor van Engeland (38 matchpnt. tegen 59 matchpnt.); Liba non verloor van Oostenrijk (30 matchpnt. tegen 79 matchpnt.); Noorwegen versloeg Frankrijk (69 matchpnt. tegen 40 match pnt.); Zweden speelde gelijk tegen Zwit serland (57 matchpnt. tegen 59 match pnt); Polen verloor van IJsland (38 matchpnt. tegen 55 matchpnt.); Italië was in deze ronde vrij. Na drie ronden luidt de stand: 1, 2, 3 Engeland, Oostenrijk en Noorwegen 4 winstpunten; 4. Nederland 3 winstpnt.; 5, 6 Italië en België 2 winstpnt (uit 2 wed strijden); 7, 8, 9, 10, 11 Denemarken, Li banon, Frankrijk, Zweden en IJsland 2 winstpnt; 12, 13, 14 Finland, Zwitserland en Polen 1 winstpnt; 15, 16, 17 Spanje, Duitsland en Ierland 0 winstpnt. VAN STEENBERGEN. Het elfde crite rium van Turnhout voor professionals over 125 km is gewonnen door de wereldkam pioen Rik van Steenbergen. Hij legde de afstand af in 3 uur en 4 min. Het was een spi-intzege op respectievelijk Sterckx, Mathys, Van Geneugden, Zaeger, Verach- tert, Kerkhoce Rens, Rijckart en Callaert (allen België1 n een groep ex aequo met o.a. Wim va- :t.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9