Het doek valt, de vakantiespelen 1957 zijn weer ten einde gekomen Circus Jos Mullens komt dinsdag naar Haarlem Marinierskapel binnenkort weer in Concertgebouw te Haarlem Cor van Veen zegevierde bij ringrijderij in Spaarndam Met uitbundig kinderfeest op het E.D.O.-terrein „KEYSER" Radio Moors SLOT DEFECT? ZATERDAG 2 4 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 20% KORTING Volgende week begint in Bloemendaal KWF-collecte Voorlopig geen honden meer naar asiel Bezwaren tegen handhaving huidige tulpenareaal VELE NIEUWE NUMMERS Frans meisje uit zee gered Bejaarde voetgangster ernstig gewond Kerkelijk Nieuws Bloembollencultuur en minimumprijzen Verhoging leesgelden Stadsbibliotheek Begroting Grote Gasthuis Doorrijhoogte viaducten nader vastgesteld WUEGOIVI Onderscheiden DE VAKANTIESPELEN 1957 zijn vrijdag besloten met veel vriendelijke moorden van dank, met het optreden van tal van artiesten en in aanwezigheid van vele autoriteiten. En wat het belangrijkste was, de hele dag scheen de zon, zo stralend en uitbundig alsof de schade, die in de afgelopen vier weken door je regen werd aangericht, moest worden vergoed. De regen, die overigens geen afbreuk deed aan het plezier van de kinderen en aan het enthousiasme van de leidsters en leiders. Dat de kinderen het zo naar hun zin hebben gehad, is natuurlijk aan de ene kant te danken aan de grote mannen (en vrouwen uiteraard) van het Haarlems speeltuinverbond. Aan de andere zijde waren deze grote mannen hier weer toe in staat gesteld door de subsidie van het ffemeentebestuur, de medewerking van enige gemeentelijke organen en de opofferingsgezindheid van de mensen van het Rode Kruis, die hielpen, waar zij maar konden. Ook is het slagen van de vakantiespelen te danken aan tal van particulieren, die een letterlijke duit in het zakje deden tijdens cle collecte voor het speeltuinwerk. Subcommissies, commissies en bestuurs organen van het verbond hebben lang en met overleg beraadslaagd, voordat de plan oen voor de vakantiespelen 1957 op papier stonden. En zij zijn er in geslaagd een pro gramma samen te stellen, dat nog origi neler van opzet, nog gevarieerder was, dan in voorgaande jaren. De voorzitter van het Haarlems Speel tuinverbond, de heer D. Rookhuiszen, zei tijdens de feestavond voor de leidsters en leiders in het gebouw St. Bavo in Haarlem: „Hoewel de vakantiecommissie steeds voor grotere moeilijkheden komt te staan, is het ook dit jaar weer gelukt. Wij zijn ver plicht deze spelen voor de jeugd voort te zetten. Hiermee brengen wij onze opvoe dende taak tot uiting". Met deze woorden vatte hij het werk van de vakantiecom missie, alsmede de voorbereiding en de uitvoering van de vakantiespelen samen. Ook nu is weer duidelijk bewezen, dat vakantiespelen in een grote stad, zoals Haarlem, niet alleen prettig en aangenaam voor de kinderen zijn, maar ook zeer nut tig. Want de vrijheidsroes, die de kinderen voelen, wanneer de schooldeuren zich ach ter hen sluiten, kan spoedig overgaan in verveling. En een kind wil iets te doen hebben. Baldadigheid kan, zoals voldoende bekend, een gevolg van die verveling zijn. De vakantiespelen staan er voor in, dat de kinderen, die er aan meedoen zich geen moment behoeven te vervelen, zelfs niet als het regent. Dat heeft men ook dit jaar weer kunnen bemerken. Heel wat te doen Voor de jongens en meisjes van alle leeftijden is er dan ook weer heel wat te doen geweest in de vier weken, die nu achter ons liggen. Zij hebben excursies ge maakt naar de sluizen van IJmuiden, heb ben een kijkje genomen in Aalsmeer, waar zij de gang van zaken op de bloemen veiling hebben gadegeslagen en hebben gezwommen in de zwembaden aan de Houtvaart en aan de Kleverlaan. Voorts hebben de jongens hun snelheidsmanie kunnen uitleven bij de zeepkistenraces en hun behendigheid op de rolschaats. Vele kinderen zijn er op uit getrokken naar de waterleidingduinen, voetbalden op het EDO-terrein of bleven een dag op hun speeltuin, waar diverse spelen werden „voorgeschoteld". En als prettige afwisseling, om eens even van de vermoeienissen uit te blazen, stond er eveneens een grote filmvoorstelling op het programma. Bovendien hadden de va kantiespelen, evenals vorig jaar, ook een cultureel tintje en wel in de vorm van be zoeken aan het Frans Halsmuseum. Zo werd dan in ruime mate aan de levensbehoefte van het kind voldaan: „je ADVERTENTIE CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ op alle «toomgoèderen mits gebracht en gehaald a Soendapleln 37 Lorentzplein 25 eens lekker kunnen uitleven, spelen naar hartelust en tegelijkertijd sportief zijn, tegen je verlies kunnen, en een gezonde dosis rivaliteit aan de dag leggen". Het sluitingsfeest voor de kinderen had vrijdagmorgen en vrijdagmiddag plaats op het EDO-terrein in Haarlem-Noord. Ruim vijfduizend kinderen volgden met gespan nen aandacht, beurtelings schreeuwend en juichend, dan weer kreten van aanmoedi ging of afkeuring slakend, de verrichtingen van de artiesten. In één bonte mengeling verkochten de clowns hun grollen, liet mejuffrouw Christine haar honden de meest wonderlijke staaltjes van acroba tiek ten beste geven en haalden enige rij- De vakantiespelen 1957 toerden vrijdag besloten met een groot feest voor de kinderen op het E.D.O.-terrein in Haarlem-Noord. Tal van artiesten be zorgden de meisjes en jongens van het Haarlems Speeltuinverbond enige kostelijke uren. De volgende week wordt in Bloemen daal een begin gemaakt met de jaarlijkse collecte ten bate van het Koningin Wil- 'nelminafonds voor de kankerbesti'ijding. De collecte zal van maandag 26 augustus tot en met zondag 8 september worden ge houden. Dit jaar zal uitsluitend met lijs ten huis aan huis worden gecollecteerd. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat dit jaar een zelfde prachtig resultaat zal wor den bereikt als dat in voorgaande jaren het geval was. Het geven van geld is de enige mede werking, die leken aan het werk van de kankerbestrijding kunnen bijdragen. Het doel van de collecte spreekt voor zichzelf, zodat naar onze mening een woord van aanbeveling nauwelijks nodig is. De voorzitter van het afdelingsbestuur van het Koningin Wilhelmina fonds in Bloemendaal is de heer J. E. Rozendaal. De secretaresso-penningmeesteresse is mevrouw A. E. Hermes-Schuttevaer, Klaphekweg 5. Aerdenhout, tel. 27937, bij wie zich collectanten kunnen opgeven. Collectanten uit Santnoort. kunnen zich opgeven bij de heer D. Duinker, Brede- rodelaan 113, tel. 52392 en voor Overveen bij de heer Van Sonsbeek, Joan Maurits- plein 4. Het asiel van de Haarlemse Dierenbe scherming aan de Ridderstraat in Haar lem wordt nog steeds verbouwd. Ofschoon de verbouwingswerkzaamheden flink op schieten zal het nog wel twee tot drie we ken duren, voordat het gebouw helemaal zal zijn gereedgekomen. Tot die tijd is het helaas onmogelijk honden in het asiel op te nemen, zodat gegadigden voor een plaatsje voor hun hond in het asiel wordt verzocht te wachten-, totdat het gebouw gereed zal zijn gekomen. Mensen, die als nog bereid zijn een hond in huis op te nemen, kunnen contact opnemen met de bewaarder van het asiel in de Ridder straat. wielacrobaten koudbloedige staaltjes uit. Na het optreden van de artiesten kwam het meer officiële gedeelte van het slui tingsfeest aan de beurt. Dankwoorden wer den gesproken en vaantjes uitgereikt, onder meer een aan het Rode Kruis en een aan Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlem se Courant. Uitbundig Des avonds was het feest voor de oude ren, voor de leidsters en leiders, die door onderlinge samenwerking het programma in goede banen leidden. Ook 's avonds heerste er een uitbundige stemming. De artiesten, die een vlot en vrolijk program ma voor het voetlicht brachten, waarin de conferencier overigens een groot aandeel had, mochten vele keren ware ovaties in ontvangst nemen. Zo betraden onder meer een elektrisch-orgel-virtuoos en een goo chelaar, die beiden over zeer vaardige vingers bleken te beschikken, het plankier en zorgden er voor, dat de stemming er in bleef. De goochelaar toverde uit het niets een volledige bloemenwinkel te voor schijn; de virtuoos-op-orgel-en-met-har monica stelde met enige populaire melo dietjes de stembanden van de toeschou wers op de proef, die dit overigens niet erg vonden en dapper meezongen. Op deze avond sprak de voorzitter van het Haarlems Speeltuinverbond, de heer D. Rookhuiszen, nog een kort dankwoord, waarin hij er bij de leidsters en leiders op aandrong in de toekomst nog meer élan te tonen voor de vakantiespelen. Tot slot richtte hij woorden van hulde tot mevrouw Gartman, die reeds tien jaar haar medewerking aan de vakantiespelen heeft verleend. De zaal onderstreepte de woorden van de voorzitter door een harte lijk applaus. En toen het doek in het ge bouw „St. Bavo" voor de laatste maal viel, waren de vakantiespelen definitief afge sloten. De Marinierskapel der Koninklijke Marine in tropen-tenue met voorop de nieuwe dirigent, eerste luitenant H. H. van Lijnschooten, tijdens een parade in Norfolk ter gelegenheid van een vloot- bezoek aan Amerika in juni en juli. Als op woensdag 2 oktober de Mari nierskapel onder leiding van de eerste lui tenant H. H. van Lijnschooten in het Con certgebouw te Haarlem optreedt ten bate van het Marine Sanatoriumfonds, dan be tekent dat een jubileum. Voor de tiende achtereenvolgende maal komen de musici naar Plaarlem, om mee te werken de ba ten van het fonds te versterken. Voor me vrouw L. van der Jagt-Bakker, die als cor respondente van het fonds optreedt, is het concert ook een jubileum, want voor de tiende maal verzorgt zij de voorbereiding. In het verleden is gebleken dat de organi satie in goede handen is en voor het ko mende concert kan opnieuw veel succes verwacht worden. Om de bezoekers in de gelegenheid te stellen mee te werken aan de samenstel ling van het programma zal er tot 1 sep tember gelegenheid bestaan verzoeknum mers aan te vragen. Men dient zich schrif telijk te wenden tot de dirigent, p.a. Van Ghentskazerne, Toepad 120 te Rotterdam. Op het programma is reeds geplaatst het sprookje „Peter en de wolf" van Serge Prokovjev, een symfonische verteUing voor orkest. De tekst zal gesproken wor den door Manus Willemse. Luitenant van Lijnschooten zal voor het eerst een concert in Haarlem leiden. Op 1 juli heeft hij de plaats ingenomen van majoor Gijsbert Nieuwland. De nieuwe di rigent is op 28 maart 1928 in Den Haag ge boren en was vele jaren als klarinettist aan de Koninklijke Militaire kapel verbon den. Inmiddels studeerde hij aan het Ko ninklijk Conservatorium "in Den Haag en behaalde hij diploma's voor dirigent. In april j.l. zou hij naar Paramaribo vertrek ken wegens zijn benoeming tot dirigent van de stafmuziek aldaar. Hem was be kend geworden dat majoor G. Nieuwland zijn functie zou neerleggen en men stelde de heer Van Lijnschooten in de gelegen- „Midden Bloembollenstreek Van onze medewerker voor bloembollen cultuur) De kring „midden Bloembollenstreek" van de vereniging „De Tulp" voelt niet veel voor de handhaving van 't huidige tulpen areaal. Uit de stemming op de vrijdagavond in „De Nachtegaal" gehouden vergadering bleek, dat 106 van de 193 stemmen een „in krimping" van de te beplanten oppervlakte met vijf percent ten opzichte van 1956 noodzakelijk achten, om weer tot een ren dabele teelt te komen. De kring wijkt hier mede af van de mening in de andere krin gen, want de stemmenverhouding is op het ogenblik 289 voor 95 percent en 359 voor 100 percent. De waarnemende voorzitter, de heer Z. v. d. Burg deelde mede, dat de Commissie van Bijstand van het Produktschap voor Siergewassen ten aanzien van de mini mumexportprijzen een geheel nieuwe ge dragslijn volgt. De binnenlandse minimum prijs zal op 90 percent van de kostprijs worden gesteld. Deze kostprijs zal worden vastgesteld door het Landbouw-Econo- misch-Instituut. De gemiddelde kostprijzen van de laatste vier jaar van het goedkoopst telende ge bied zijn doorslaggevend. De minimum exportprijs wordt op die kostprijzen ge baseerd. Ér wordt 55 percent exportmarge genomen, waarvan eventuele kortingen in het. buitenland van wederverkopers moeten worden gegeven. Enkele variëteiten zullen niet geheel volgens deze regels worden behandeld. Voor deze worden aparte prijzen vastge steld. De heer De la Mar zei hierover, dat dit zeer dure rassen zijn, die toch nooit voor de buitenlandse prijzen worden ver kocht. Voorbeelden zijn Joffre en Brilliant Star. De voorzitter deelde mede, dat de expor teurs ook nog zullen bijdragen in het sur plus en wel als dit vijf tot vijftien percent zal zijn. De helft zal voor hun rekening zijn. De eerste vijf percent en alles wat boven de vijftien komt is geheel voor rekening van de kwekers. Dit alles is in uiterst moeilijke bespre kingen tussen kwekers en exporteurs in de Commissie van Bijstand overeengekomen. Het lijkt een uitstekend compromis, hoewel de voorzitter geen bewondering kon hebben voor de enorme hoeveelheid tegenstrijdige maatregelen, die de Commissie van Bij stand in deze 25 jaar heeft genomen. De discussies over dit onderwerp waren, daar dit punt niet op de agenda was ver meld, nogal verward en in feite slechts van organisatorische aard. De meningen over de grootte van de te beplanten opper vlakte, waren even verdeeld als in het hoofdbestuur. Liever zag men in de toe komst het areaal en de buitenlandse mini mumprijzen tegelijk in bespreking ge bracht. Het hoofdbestuur van de Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur zal hierop aandringen. Zij, die een felle discussie hadden verwacht kwa men bedrogen uit. Men ging al vrij spoe^-'g tot stemming over. Begin volgende week zal het circus Jos Mullens weer zijn tenten opslaan op het terrein aan de Wagenweg in Haarlem, v/aar dinsdagavond 27 augustus de eerste voorstelling zal worden gegeven. Bijna een week tot en met zondag 1 september zal het circus in Haarlem blijven. Iedere avond en op de middagen van woensdag, donderdag, zaterdag en zondag zullen voorstellingen worden gegeven. Speciaal voor de Haarlemmers zal het aantrekkelijk zijn het programma van Jos Mullens te zien, want het was in de Spaar- nestad op het terrein van de voormalige Holland-Nautic dat gedurende de win- terpauze van het circus het programma werd voorbereid voor een tournee, die het circus naar verscheidene plaatsen in Euro pa bracht. Onder meer trad een gedeelte van het circus op in het „Cirque d'Hiver" in Parijs tijdens het internationale circus festival. Daar heeft Willi Mullens de bekende Franse chansonnier Maurice Chevalier in geleid en geassisteerd bij het presenteren van de Shetlandse ponies. Het circus geeft zondag de laatste voor stelling in Leiden en komt maandag naar Haarlem met zijn stoet van tweeënvijftig gemotoriseerde wagens. De maandag en dinsdag worden gebruikt om de grote tent op te richten op het terrein aan de Wagen weg en alles gereed te maken voor de voorstelling. Aangezien de grond daar wat rul is, moet men voor de paarden stro- matten en leemhoudende grond aan brengen. De gezellige drukte, die met iedere op bouw van een circus gepaard gaat zal door deze extra voorbereidingen en de langere tijd, die er voor nodig is, nog eens in het bijzonder worden geaccentueerd. Het programma vermeldt vele novitei ten, naast de „oudere" nummers, die ook alle een uitbreding hebben ondergaan. Zo werd een cowboy en rock 'n roll- nummer geëngageerd: de Lehr-familie. die een befaamde „Wild West" voorstel ling geeft. De heer Lehr heeft verschei dene keren als dubbelganger van de film- Een vijftienjarig Frans meisje, afkomstig uit Laugwey (Fr.), dat vrijdagmiddag in het trekkerskamp „De Branding" met haar ouders arriveerde, begaf zich kort na aan komst in zee en werd de zwemkunst niet machtig zijnde kort daarop door de stroom naar dieper water getrokken. Een Duitse badgast zag dat het meisje in moei lijkheden kwam te verkeren en wist haar na vrij veel inspanning in bewusteloze toestand aan land te brengen. Leden van de Zandvoortse reddingsbrigade gelukte het de levensgeesten weer op te wekken, waarna het meisje in ijltempo naar het Grote Gasthuis in Haarlem werd vervoerd. Haar toestand was later op de avond rede lijk; levensgevaar was niet mppr aanwe zig heid te solliciteren. Sedert korte tijd treedt hij als dirigent op. In oktober zal de Ma rinierskapel in het nieuwe ceremonieel tenue onder zijn leiding concerteren ten bate van het Marine Sanatoriumfonds. De belangstelling voor de concerten is in de afgelopen negen jaar groot geweest; in totaal waren er 11.500 bezoekers en het batig saldo heeft f 13.700 bedragen. Aan dit succes hebben velen medegewerkt en me vrouw Van der Jagt is allen daarvoor dankbaar. Zij hoopt in de toekomst weer op de steun te kunnen rekenen, waardoor zij ieder jaar in de gelegenheid is een groot bedrag aan het fonds af te dragen. Het fonds is bestemd voor de gezinsle den van beroepspersoneel van de zeemacht. De militairen worden ,als zij ziek worden, op kosten van het rijk verpleegd. In 1956 is een bedrag van veertigduizend gulden uit gegeven voor verpleging in sanatoria en bij de patiënten thuis. Volgend jaar oktober zal het veertigjarig bestaan van het fonds herdacht worden. Een 74-jairge voetgangster is vrijdag middag omstreeks twee uur op het Staten- bolwerk in Haarlem tegen een bromfiets gelopen en met haar hoofd op de rand van de trottoirband gevallen. Vermoedelijk met een zware hersenschudding is de dame naar de Mariastichting overgebracht. De bromfietser heeft door krachtig remmen nog getracht de dame te ontwijken. Op de Amsterdamse Vaart in Haar lem is een 52-jarige bromfietser uit Am sterdam omstreeks half drie tegen een be stelauto gereden. De bromfietser en zijn d.uopassagiere, zijn 46-jarige echtgenote, vielen. Zijn echtgenote werd, vermoedelijk met enige gekneusde ribben en een bloed uitstorting aan haar rechterbeen, met een ziekenauto naar Amsterdam vervoerd. De bromfietser kwam er met enkele ontvel lingen af. De bestuurder van de bestelauto wilde benzine tanken en reed over het rijwielpad naar het benzinestation. Hij heeft vermoedelijk de bromfietser niet op gemerkt. (ADVERTENTIE) van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Ned. Herv. kerk Benoemd tot vic. te Dedemsvaart B. J. Tent, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Oudkerk-Roodkerk D. H. Scholten te Heerewaarden; voor Ouderkerk a. d. IJsel (toez.) J. v. Dijk te Garderen. Geref. kerken Beroepen te H. Hugowaard G. J. Heer- sink, kand. te Aalten. Aangenomen naar Giessen-Rijswijk C. J. Tissink, kand. te Middelburg, die bedankte voor Dussen, Emmer-Compascuum, Eng- wierum, Hellendoorn, Nieuwerbrug en voor Opperdoes. Chr. Geref. kerken Tweetal te Broek onder Akkerwoude W. de Graaf te 's-Gravenmoer en D. v. Wil- sum te Dedemsvaart. Geref. gemeenten Beroepen te Zoetermeer W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.). acteur Gary Cooper gefungeerd voor diens gevaarlijke „stunts". Een ander Amerikaans nummer, dat te zien zal zijn, wordt gevormd door de indianentroep „Castors", die acrobatische toeren zal vertonen. Uit Zuid-Amerika komen de zes Salta's die een vliegend trapezenummer bieden. Op jongleergebied zijn de vijf d'Angoly's uit Brazilië geëngageerd. Voorts zal er de komende week veel paardendressuur te zien zijn: Willi Mullens met zijn ponies en vrijheidspotpourri, de hogeschoolrijder Otto Schumann, mevrouw José Strassburger treedt op met Engelse poedels en Henry Mullens jongleert op een ongezadeld paard. Verder zijn er de traditionele clowns, het circusorkest, dat de nummers „aan elkaar blaast" en voor de nodige verstrooi ing tussen de programmapunten zorgt. Dat de winterpauze bij de Holland Nau- tic niet in ledigheid is doorgebracht kun nen de Haarlemmers van dinsdag aan staande af gaan constateren op het terrein bij de Wagenweg. De commissie „Koninginnedag" te Spaarndam houdt al vele jaren de traditie van het ringsteken levendig. De sportieve bezigheid van het platteland dateert uit de jaren toen het aantal verstrooiingsmidde len niet groot was. Toch blijkt de aan trekkingskracht van het ringsteken ook in deze dagen nog groot te zijn: er hadden zich tenminste vrijdagavond weer vele honderden belangstellenden langs de Kolkweg te Spaarndam geschaard, uiter aard in de verwachting zich te kunnen amuseren om de pogingen der ruiters, één der drie geldprijzen in de wacht te slepen. Nu is de grootste attractie van een der gelijke wedstrijd ongetwijfeld het onge kunstelde in de omgang tussen paard en ruiter, waarbij aan het dier geen andere eis wordt gesteld dan zich in een sukkel drafje te kunnen voortbewegen. De overwegend jeugdige deelnemers demonstreerden een zekere bravour. Van het vijftiental deelnemers was de acht jarige Frans van Schooten onbetwistbaar de grote favoriet bij het publiek; het was een koddig gezicht deze ruiter, die in ver houding tot zijn paard een kabouter leek, parmantig zijn rijdier te zien besturen. Ondanks de ernst en toewijding, waarmee hij telkens de ring trachtte te bemachtigen bleef deze echter geregeld buiten zijn be reik, zodat Frans de wedstrijd zonder een enkel punt eindigde. Het was bijzonder sympathiek van de organiserende com missie hem tenslotte toch een troostprijs toe te kennen. Veel hilariteit verwekte de onverwachte verschijning van een amazone, die was gezeten op een allerzonderlingst dier, dat anatomisch in de verte op 'n paard moest gelijken. Na enige zotte capriolen trachtte deze combinatie eveneens een ring te ver overen zij het dan ook buiten mededin ging waarna het vernuftig gecon strueerde bouwwerk plotseling amechtig in elkaar zakte. De deelnemers werden vijf maal in de gelegenheid gesteld een ring te veroveren; een opgave die toch minder eenvoudig is dan zij lijkt. Want velen gelukte dit geen enkele keer, hoe verbeten zij ook telkens hun kans trachtten waar te nemen. Ten slotte werd Cor van Veen met vier ringen winnaar. De tweede prijs was voor Adrie Lemmers met drie ringen en na een be- slissingsrit plaatste Rob Snijders zich uit eindelijk voor de derde prijs. Een der deelneemsters aan de ring rijderij te Spaarndam in actie. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Buitengewone vergadering op maandag 9 september De Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollencultuur zal op maandag negen september een buitengewone verga dering houden in het Concertgebouw te Haarlem. Men zal dan spreken over een nieuw systeem tot vaststelling van de bin nen- en buitenlandse minimumprijzen. Voor het eerst in de geschiedenis heeft de ze kwekersorganisatie de gelegenheid haar stem ui(t te brengen in een aangelegenheid, die vroeger als een typische export-aan gelegenheid werd beschouwd. Dit had ook verleden jaar moeten gebeuren, maar door onbekendheid en onwennigheid met de werking van de publiekrechtelijke bedrijfs organisaties, in dit geval het Produktschap van Siergewassen, is daar niets van geko men. Dit heeft tot heftige protesten van kwekerszijde geleid, die zich in zekere zin door hun organisaties „verraden" voelden. Deze protesten hebben er toe bijgedragen dat het Produktschap en de Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollen cultuur hun werkwijze enigszins hebben gewijzigd en daarom versneld, zodat alle kwekers en exporteurs in de aanstaande weken via hun stem hun mening kunnen ^tspreken in hun eigen organisaties. B. en W. van Haarlem hebben besloten de contributie voor de lezers van de Stads bibliotheek en Leeszaal te Haarlem met een gulden per jaar te verhogen. Dit geldt voor de volwassen lezers. De inwoners van Haarlem worden voor vier gulden aange slagen en de gebruikers der Stadsbiblio theek uit andere gemeenten voor vijf gulden. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor de door de regenten van het St. Elisabethsgasthuis opgestelde be groting voor 1958 goed te keuren. Deze begroting sluit op een bedrag van f 2.975.550 met een nadelig saldo van f 198.400. Het nadelig saldo kan lager wor den geraamd dan voor de begroting van dit jaar als gevolg van de verhoging der tarieven met ingang van 1 mei 1957. Op de begroting van dit jaar staat een nadelig saldo van f 424.000. Voor volgend jaar is aan verpleeggelden een bedrag van f 2.327.640 geraamd. B. en W. van Haarlem hebben besloten de doorrijhoogte van enkele viaducten na der te bepalen. De voertuigen, die deze viaducten passeren, zullen de navolgende hoogten niet te boven mogen gaan: voor het spoorwegviaduct in de voormalige Oude Weg 3.50 meter; voor het viaduct in de Harmenjansweg 3.75 meter; voor dat van de Friese Varkenmarkt 3.70 meter; voor het viaduct in de Zijlweg 3.75 meter; voor dat boven de Brouwersvaart 2.70 meter en voor het viaduct in de Korte Verspronckweg 3.75 meter. Dit besluit is een gevolg van de wijziging van het We genverkeersreglement, waarbij de grootste toelaatbare doorrijhoogte van motorrijtui gen van 3.50 meter is gebracht op 3.80 meter. De ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is ver leend aan mejuffrouw W. S. Lokhorst, huishoudster bij de familie A. C. de Snoo in Hillegom.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3