Deining en golven belagen de bouwers van de dijk De jonge figuratieven exposeren in Almelo De Mooy en Zn 3 5 Een nieuwe Nederlandse film „Bergsingel" strandde op kust van Algerië en ging verloren 11 12 „Drie weken mooi weer, en we zijn er' Geen nieuwe Nederlandse scenario's Renault Frégate Voetballers hielpen de blinden AUTORADIO 5 SPANNENDE DAGEN IN HARINGVLIET Duitse badgast in zee verdronken Fokvee- en ruiterdag te Delft geopend GARAGE „DEN HOUT" Ziet voor twee Nederlands echtpaar had autobotsing in België Expositie begeleidt de opvoering van „Het Dagboek" in Zweden „AUTORAMA" Russische bergbeklimmers over Darvaz-richel Vier doden van bergtop in Italië gehaald Sovjet-Unie ruilt wapens voor Afghaanse produkten Opening gymnastiekzaal TELEViSIE-SPECI ALISTEN T.V.-APPARATEN in elke door u gewenste KLEUR Schuldige kapitein gestraft Franse luchtlijn op Djakarta Directiewisseling bij de Academie in Den Haag 2A^RDAG 24 AUGUSTUS 1957 ADVERTENTIE 'DINSDAG SEPTEMBER VREDENBURG Huishoudelijke en luxe huishoude lijke artikelen: Gebruiksartikelen en onderhouds middelen. Glas, aardewerk, porse lein, kristal. Luxe metaal- en hout waren, bestek, kunstn(jverheids- "en religieuze artikelen DONDERDAG SEPTEMBER Muziekinstrumenten Kleinmeubelen, spiegels, schilde rijen, Iqsten, woningtextiel Goud, zilver, bijouterieën Uur werken - Rokersbenodigdheden Lederwaren Textiel, kleding, mode- en kleinvakartikelen Parfumerieën «o cosmetica, toilet artikelen Speelgoed - Sportartikelen Reclame-toegiftartikelen, stxrve- nir- en feestartikelen Winkelinrichting, etalage artikelen Voedtogs- en genotmiddelen Handelsinformaties, voorlichtingsdiensten CROESELAAN Elektrische huishoudelijke appa raten en verlichtingsartikelen, klein installatiemateriaal Kantoormachines, administratie systemen Kantoormeubelen, archief- en magazijninrichtingen Telefonie—en oproepsystemen Kantoor- en echoolbehoeftent Drukwerk, reclamemateriaal en - ontwerpen - Verpakkingsartikelen WOENSDAG SEPTEMBER DONDERDAG SEPTEMBER Haai- en breimachines voor huishoudelijk gebruik Woningtextiel, kleinmeubelen Expositie en demonstratie op het gebied van transport met containers Handels-informaties, voorlichtingsdiensten De beurs is geopend van 9-5 uur. Toegangsprijs ook voor de» eerste twee dagen - 2.-. Catalogus f 2,50, verkrijgbaar' aan de loketten. DE DIJKENBOUWERS in het Haringvliet beleven spannende dagen. De ringdijk om de bouwput is gevorderd tot het kritische punt: de noordzijde, waar de zee haar grootste kracht ontwikkelt tegen het zand, het rijshout, de steen en het asfalt, die het mogelijk moeten maken, midden in het open water sluizen te gaan bouwen als eerste onderdeel van de eerste grote dam. Eigenlijk had het dijkgedeelte aan de zeezijde al voltooid moeten zijn, want de beste tijd van het jaar is voorbij. De windkracht neemt toe en reeds is enkele malen vrij belangrijke schade aan het nog onvoldoende verdedigde dijkgedeelte toe gebracht. De vier aannemers (verenigd in de n.v. Haringvliet), aan wie dit werk voor f 18 miljoen is gegund, werken met man en macht om zo snel mogelijk zand aan te brengen aan de noordkant van de dijk, die vervolgens wordt ver sterkt met een „beslag" van rijshout en stenen om tenslotte met asfalt te worden afcedekt. Ingenieurs van Rijkswaterstaat geven technische aanwijzingen en iedereen bestudeert zorgelijk de voorspellingen van De Bilt. Voor de Scheveningse kust is vrijdag de 54-jarige Duitser A. Schlotmann uit Iser- lohn (Westfalen) in zee verdronken. Een politieagent zag de man op vijftig meter uit de kust drijven. Hij zwom er naar toe en bracht hem aan land, waar onmiddellijk werd begonnen met kunstmatige adem haling. Toen dit geen resultaat had, ver voerde de GG en, GD de drenkeling naar het ziekenhuis Zuidwal, waar de dood werd geconstateerd. Hoe het ongeluk is gebeurd, is niet bekend. In aanwezigheid van een aantal autori teiten, onder wie de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland mr. dr. J. Klaasesz en de burgemeester van Delft de heer D. de Loor, heeft de heer C. M. Hage, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Delft en Omstreken, vanochtend de negende fokvee- en ruiterdag, de Wester V-Delft officieel geopend. Hij sprak zijn openingsrede uit nadat de voorzitter van de Wester V de heer Jac. J. Rodenburg de genodigden had verwelkomd. „Drie weken mooi weer en we zijn er", zei ir. L. W. Lievense van de Deltadienst Noord, toen hij ons gistermiddag temidden van draglines en zandspuiters uitlegde wat er nog gebeuren moest in de kwets baarste bocht. „Nog een twee a driehon derd meter en we zyn veilig". Voor de ge tijstromen is men niet bang meer, maar de zeedeining en door de wind opgejaagde golven kunnen brokken maken. Vorige zondag heeft ir. Lievense de onverwachte kracht der onberekenbare zee nog aan den Hjve ondervonden. Toen hy een foto wilde maken van het wegslaan van asfalt op een juist gereed gekomen stukje dijk, kwam plotseling een golf, die hem tot aan de hals in het water zette. De laatste dagen, bij redelijk mooi weer, kwam het water steeds tot ongeveer vier meter boven NAP, de hoogte van de bui tenkant van de dijk. Daarom moet de kap (8 meter boven NAP), er zo snel mogelijk op. „We stellen als eis, dat de gehele wand der bouwput aan de zeezijde vóór 1 okto ber op acht meter plus is" aldus ir. Lie vense, „opdat de herfststormen geen kwaad meer kunnen doen". Zeven weken achterstand Dat het werk nog niet zover gevorderd is als men had gehoopt, heeft twee oorza ken. In de eerste plaats hadden de vier aannemers langer nodig om op elkaar in gespeeld te raken en dus goed op gang te komen dan was gedacht. En in de tweede plaats heeft het weer van de afgelopen we ken het werk vertraagd. Al met al is men nu een week of zeven op het schema ten achter. Dit is geenszins onoverkomelijk voor een werk van dertien maanden (5 mrt 1958 moet de ringdijk opgeleverd zijn), maar het weer moet nu wel een beetje me dewerken wil men voor de herfst de bocht, die het zwaarst kan worden aangevallen ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf ƒ7.990. door de zee, op de vereiste sterkte en hoog te hebben. Ongeveer 550 man zijn nu met vier grote drijvende kranen, 12 zandzuigers, 3 bagger molens, 'een'stuk of 20'draglines en 3 as- faltinstallaties bezig op het langgerekte eilandjemidden in Jiet Haringvliet, tus sen de duinen van Rockanje ên het haven tje van Goeree. Het aantal draglines zal nog worden op gevoerd en de asfaltbedrijven zullen de volgende week dag en nacht gaan draaien om zo snel mogelijk over het kritieke punt heen te zijn. Alleen de weekeinden staat alles stil, van vrijdagmiddag om een uur of drie tot de maandagochtend. En elke zaterdag en zondag houden de ingenieurs hun hart vast, want juist die weekends pleegt het weer vaak niet zo best te zijn, zoals elke Nederlander uit ervaring weet. In het Haringvliet, dat als eerste zeegat in het Deltaplan zal worden afgedamd, nadert de bouwput voor een enorm sluizencomplex zijn voltooiing. Deze luchtopname van bouwput en ringdijk laat duidelijk de afmetingen van het project zien. Zo zullen de gigantische sluizen in het Haringvliet, die van groot belang zijn voor de zoetwater-huishouding van bijna geheel Nederland, er na de voltooiing uitzien. Het is al een paar keer gebeurd, dat een keileemdam wegsloeg en de schade be draagt clan al gauw een drie a vierhon derdduizend gulden. Tegenvallers zijn echter onvermijdelijk bij dit eerste werk in een der grote ar men van de zee. Radar en luchtfoto's Het maken van de bouwput in het Ha ringvliet vereist nauwkeurige metingen van de stroomsnelheden, daar de zandbo dem van het zeegat zeer beweeglijk is. Voor het vastleggen van de stroomsnel heden wordt o.m. gebruik gemaakt van luchtfoto's en radar. Een radarpost op Voorne en een twintigtal boeien voor ra darpeilingen zijn dagelijks in vol bedrijf. De beelden op het radarscherm worden gefotografeerd en die foto's leveren be langrijk studiemateriaal voor de inge nieurs van Rijkswaterstaat. OPNIEUW is de Nederlandse speelfilm- produktie aan de realisering van een cine matografisch werkstuk toe. Na de verras sende mededeling, dat televisieregisseur Willy van Hemert vanwege zijn filmplan nen voor een deel van zijn verplichtingen bij de t.v. was vrijgesteld, volgde de ont hulling over die plannen zelf. Van Hemert gaat een film maken, een vernieuwde ver sie van een Duitse film (komedie?) „Acht meisjes in een boot". Piet Bakker schrijft de tekst. Producent is Co ter Linden, die ook bij de vervaardiging van „Ciske, de rat" betrokken was en Nederlands deel neemster in deze film, die in Nederlands- Duitse co-produktie wordt vervaardigd, is de Standaardfilm N.V. te Amsterdam. Komende week gaat men al met de opna men beginnen. Onder de medespelenden treft men Andrea Domburg, Ellen van Hemert en Ko van Dijk. De film zal „Jenny" heten en is in kleuren. Nu kan men het in eerste instantie toe juichen wanneer er een film in dit film- arme land op stapel staat. Al was het al leen maar om de continuïteit, waar wij op de eerste plaats behoefte aan hebben. Geen filmteam zal ooit zijn werk naar behoren kunnen vervullen als het geen ervaring opdoet. Dat gaat zowel op voor de spelers en hun regisseur als ook voor al die mensen, die de technische kant van het filmbedrijf vertegenwoordigen: de mannen aan de camera, de bedienaars van de belichting, de verzorgers van het geluid, heel die omvangrijke groep, die alleen door voortdurend bezig te zijn, ingespeeld kan raken. Met klem van argumenten heeft Jan Gerhard Toonder, voorzitter van de Neder landse Vereniging van Beroepsfilmers, nog onlangs betoogd van hoeveel belang hun bijdrage aan de Nederlandse speelfilm- produktie is. En al koesterde hij andere denkbeelden ten aanzien van de continuï teit - die hij zeker niet afhankelijk wilde stellen van verspreide initiatieven hij zal met ons al blij zijn dat er dan toch weer gefilmd wordt. Er is dus geen impasse. Men gaat door JAMMER GENOEG begint hier de twij fel. Want als we de zaken eens op de keper gaan beschouwen, wat gebeurt er dan eigenlijk? Een Duitse en een Nederlandse geldschieter slaan de handen in elkaar en gaan samenwerken. Het succes van „Ciske, de rat" - een groot financieel succes in Nederland, een bevredigend succes in Duitsland - wekt verwachtingen, die wel eens in vervulling kunnen gaan. Waarmee? Met een gegeven, dat dateert van 1932. Geen oorspronkelijk idee, geen scenario, waarvoor men wat moet riskeren, rhaar wat dan toch maar artistieke allure heeft, nee, een Duitse film van jaren geleden, die men een „nieuw gezicht geeft". Het zal zeker een commercieel aantrekkelijke affaire zijn. Natuurlijk kan men daar niets tégen hebben. Geen sterveling verlangt dat een producent er verlies mee lijdt. Willy van Hemert krijgt een kans onder super visie van de Duitse regisseur Erich Waschnek, van wie ook de film uit 1932 stamt, ervaring op te doen. Maar van enig Nederlands initiatief, van een film, die een waarlijk Nederlands karakter draagt, kan, gezien de oorsprong, moeilijk sprake zijn. Het is precies dat, wat ons steekt. HET ZOU DWAAS ZIJN een onder neming te misprijzen voor men heeft ge zien wat ze sorteert. Ik hoop, dat er een De actie „Ziet voor twee" van het reva- ciatiecentrum voor Nederlandse blinden an alle gezindten zal zich kenmerken Joor geruisloosheid. Men voelt niets oor gerammel van collectebussen en luidruchtige reclame. Het actie-comité heeft aan de semi-beroeps- en de ama teur-voetbalclubs der eerste klasse enige circulaires en een folder gezonden waarin wordt opgewekt aan deze actie deel te nemen. Zoals bekend, heeft de KNVB goedgekeurd dat de voetbalverenigingen in het komende seizoen vijf cent extra heffen op de normale entreeprijzen voor het blindenwerk. Nu heeft het actiecomité reeds van enige voetbalverenigingen suggesties ge kregen, welke de opbrengst van de actie zouden kunnen vergroten. SINT NIKLAAS (Belga) Bij Beveren- Waas (België) heeft zich een verkeers ongeval voorgedaan, dat het leven kostte aan een Nederlandse vrouw en een Bel gisch echtpaar. Een personenauto, die uit de richting Antwerpen kwam. poogde in een bocht van de weg Antwcrpen-Gent een vrachtauto in te halen, maar kwam daar bij in botsing met een tegenliggende auto bus en werd totaal vernield. De bestuurder, de heer De Baere uit Lokm-en, die ernstig gewond werd, is in de kliniek te Beveren overleden. Zijn vrouw die op de weg werd geslingerd, was op slag dood, evenals een andere inzitten de van deze auto, mevrouw Molenaar uit Hellendoorn in Nederland. De echtgenoot van deze vrouw werd levensgevaarlijk ge wond. Het duurde meer dan drie uur alvorens de slachtoffers uit de hoop verwrongen ijzer, die van de auto overbleef, konden worden vrijgemaakt. De autobus en de vrachtauto werden beschadigd, maar de inzittenden bleven ongedeerd. .>;v, ImhMHHHP MÊÈBÈÈ': - - In de stadsschouwburg van Malmö in Zuid-Zweden is donderdag ter gelegenheid van de eerste opvoering van het toneel stuk „Het dagboek van Anne Frank" een tentoonstelling geopend, die ten doel heeft de achtergronden van het dagboek te be lichten. Er zijn voornamelijk foto's te zien, die betrekking hebben op de jodenvervol ging in Nederland onder de Duitse bezet ting. Deze foto's zijn afkomstig van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam. Bij de opening werd het woord gevoerd door de Nederlandse consul in Malmö, de heer H. F. Roessingh. ADVERTENTIE INBOUW EN SERVICE STATION 99 99 film uitkomt waarmee we niet het débacle beleven van de échte Nederlandse speel film, zoals ze ons tot onze wanhoop nu al meermalen is gepresenteerd. Maar wel legt deze gang van zaken nog eens pijnlijk bloot hoe arm we zijn aan durf en oorspronke lijkheid. Een kwestie van gebrek aan scenarioschrijvers? Maar wat doet men er aan? Want waarom wordt het de schrijvers van scenario's onmogelijk gemaakt een stap verder te komen, wanneer men voor hun artistiek verantwoorde werk niet met de vuist op tafel wil slaan, alleen omdat overal de dooddoener dreigt van: „daar krijgen we toch geen geld voor." Zulke scenarioschrijvers moeten eerst maar sub sidie van O., K. en W. los zien te krijgen en dan nog is het de vraag of de producent met hen in zee wil, zelfs al is die produ cent van de artistieke mérites van hun werk overtuigd. Zolang de financiële uit komst beheersend blijft voor de aanvaar ding van een scenario, zolang wordt het goede scenario niet geschreven bij gebrek aan animo óf het wordt opgeborgen in de la. En daarbij: scenario-schrijven is ook een kwestie van continuïteit. Het begin daarvan is nog altijd zoek. Wanneer nóch de overheid nóch de producent hierin sti mulerend te werk gaan, wanneer geen slui merende talenten worden wakker geroepen, wanneer geen bestaan kan worden ge bouwd op routine, zolang levert Nederland geen scenario-schrijvers op. Men durft het niet aan. Men heeft er geen geld voor over. Er is geencontinuïteit. Over de regisseurs praten we dan nog maar niet. P. W. Franse Radio Moskou heeft melding gemaakt van de geslaagde expeditie van Georgische bergbeklimmers, die door de Russische radio een van de moeilijkste klimpartijen uit de geschiedenis van het alpinisme ge noemd werd. Verteld werd dat ondanks het storm achtig weer en zware sneeuwval deze groep de Darvaz-richel in het Pamir-ge- bergte in twintig dagen is overgestoken. Daarbij nam de expeditie de 6615 meter hoge Germo-piek een van de hoogste in dat gebergte via een nieuwe route. In de Italiaanse bergplaats Sondrio, aan de voet van de Bernina (4050 m. hoog), heeft men de vier stoffelijke overschotten binnengebracht van de Duitse bergbeklim mers die zondag bij de top van de Bernina om het leven kwamen. Woensdag had men de lichamen ontdekt. Bij de bergingswerk zaamheden moest de uit gidsen samenge stelde groep enkele malen dekking zoeken voor lawines. KABOEL (AFP) De Sovjet-Unie zal Afghanistan militair materieel ter waarde van 230. miljoen gulden leveren, aldus is woensdag van welingelichte zijde te Ka boel vernomen. In ruil voor de wapens zal Afghanistan grondstoffen leveren, zoals katoen en wol en misschien ook aardolie. Afghanistan heeft in de Sovjet-Unie vliegtuigen, vechtwagens, stukken geschut en voer tuigen besteld. Een deel is reeds geleverd. Krocht 4 (H. J. MAERTENS) Haarlem Tel. 15228 De eerste ontmoeting, die in het seizoen 1957-1958 binnen het Belgisch-Nederlands Cultureel Akkoord zal worden gehouden, heeft plaats in Almelo. Op 13 september wordt in het Almelose Waaggebouw de tentoonstelling „De jongere figuratieven" (een groep van jonge Belgische kunste naars) officieel geopend door de heer J. R. van den Bloock, de eerste secretaris van de Belgische ambassade te Den Haag. De letterkundige Jan Walravens zal daarbij een causerie houden over het moderne Vlaamse toneel en de hedendaagse poëzie van onze zuiderburen. „De jongere figuratieven" is een groep jonge Belgische schilders, beeldhouwers en pottenbakkers, die zich ten doel gesteld hebben de Vlaamse schilderkunstige tra ditie, vernieuwd door hedendaagse inzich ten, voort te zetten. Hoewel de groep kun stenaars van verscheidene artistieke rich tingen omvat, afkomstig uit alle delen van België, wordt ze door één opvatting geleid: die van de figuratieve weergave van de zichtbare wereld, met inachtneming van persoonlijke benaderingswijze en artistieke beleving. Van deze groep exposeren twaalf schilders, beeldhouwers en pottenbakkers. De expositie omvat tweeëndertig schilde rijen van Gabriel de Pauw, Robert Hebrant, Michel Jamart, Jaques Muller, Tony van Coolen, Quentin van Offel en Stavy Ver- schueren. Er is plastiek tentoongesteld van Jean Godart, Rik Poot en Jacques Vierset. Francis Dufey is aanwezig met ceramiek. Het was de bedoeling, dat de tentoonstel ling een tournee door Nederland zou ma ken, maar door omstandigheden kon dit voornemen geen doorgang vinden. De ten toonstelling blijft in Almelo tot en met 29 september. Het nieuwe gymnastieklokaal van het r.-k. Kerk- en Schoolbestuur aan de Ter- rasweg te Santpoort zal maandagmorgen 2 september worden ingezegend en offi cieel geopend. ADVERTENTIE QQQQQQQQQQQQQ&QQQQQQQQQeQQQQQQQQQ&QQQQQQQQQQQQiQQQQQQQQQQ® KRUIS TEL. 19019 W E G 64 - HAARLEM KOMEN UW EIGEN SMAAK TEGEMOET KLASSIEK - MODERN - SUPER-MODERN Erkend T.V.-service-station. - 24 uur service. KOOPT BIJ EEN VAKMAN. U voorkomt dan ergernis en teleurstelling. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 35-jarige kapitein van het 400 ton melen de m.s. „Bergsingel", de heer J. H. van der Varst uit Roermond, wegens het vergaan van zijn schip gestraft met hem voor twee maanden de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein op zeeschepen te varen. Op de zitting van de raad van 24 juli had de hoofdinspecteur voor de scheepvaart de raad geadviseerd de kapitein zyn be voegdheid voor de tyd van een maand te ontzeggen. De „Bergsingel" van de n.v. „Invotra" te Rotterdam strandde op 20 april op de kust van Algerië en moest na wekenlange vergeefse pogingen van een bergingsvaar tuig om het schip vlot te brengen als ver loren worden opgegeven. Alle negen op varenden, onder wie Spaanse matrozen, werden gered. Zowel de hoofdinspecteur als de raad waren van mening, dat de kapitein zonder dringende noodzaak te dicht onder de Al gerijnse kust gevaren heeft. Het motief, dat het waarnemingshorloge niet goed was en hij dus geen zuiver zonsbestek zou kunnen nemen, werd niet sterk geacht. Het echolood werkte niet goed en alle kustlichten brandden niet. Dit waren vol gens de hoofdinspecteur juist redenen om in de donkere nacht niet te dicht de kust te naderen. Toen het schip strandde had de kapitein de wacht, terwijl een ma troos, die goed kon sturen, het roer hield. De raad achtte het een beleidsfout van de kapitein, dat hij nu zijn koers dicht langs de wal zou voeren niet voor don ker worden flink heeft uitgestuurd. De ernstige ramp, die de „Bergsingel" heeft getroffen, wijt de raad derhalve aan de schuld van de kapitein. Het schip had in Bordeaux 700 ku bieke meter gezaagd hout geladen en was op weg naar Sfax. Ook deze lading is verloren gegaan. Al eerder aan de grond De „Bergsingel" had al een jaar eerder op 1 mei 1956, een ongeluksreis naar Zwe den gemaakt. Op weg naar Norrköping langs de oostkust van het Zweedse eiland Oland varend met een lading van 530 ton kippengrit aan boord, raakte het schip door onbekend gebleven oorzaak lek en werd vervolgens door dezelfde kapitein J. H. van der Varst aan de grond gezet om zinken te voorkomen. Ook deze zaak heeft de raad van de scheepvaart op de zitting van 24 juli onderzocht, maar in tegenstelling tot het oordeel over het ver gaan bij Algiers hebben de hoofdinspec teur en de raad in dit geval alle waar dering voor het optreden van de kapitein en zijn personeel. Terwijl de „Bergsingel" langs de kust van Oland voer (het lood gaf een diepte van 23 meter aan) voelde de bemanning tegen 9 uur 's ochtends plotseling een schok, alsof het schip ergens tegenaan voer. Prompt liep er water in de motor kamer. Ondanks pompen bleef het stijgen. Toen een poging om radiocontact met de wal te krijgen mislukte, zette de kapitein op volle kracht koers naar Karehamm, maar twee uur later viel de oliedruk weg. Eerst smeerde de bemanning de motor nog door middel van emmers olie, maar om 11 uur stopten eerst de pompen en daarna de motor. Daar het achterschip steeds dieper zonk, besloot de kapitein het schip met zo weinig mogelijk vaart aan de grond te zetten, hetgeen geschiedde. Daar het weer slechter werd, liet hij voor de nacht alle opvarenden, behalve hij zelf en de eerste machinist, met de boten aan de wal gaan. In de volgende dagen werden de lekken voorlopig gedicht en het schip vlot ge sleept Het arriveerde op 5 mei in Norr köping, waar het in een droogdok werd gerepareerd. In de huid trof men twee verticale scheuren van ongeveer 30 cm lang aan. Een mijnontploffing of het sto ten op een steen worden blijkens de uit spraak van de raad uitgesloten geacht. De raad kan dan ook niet met zekerheid aangeven door welke oorzaak de schade aan de huid kan zijn ontstaan. De hoofd inspecteur voor de scheepvaart opperde op de zitting van 24 juli de mogelijkheid, dat de scheuren door materiaalspanningen zouden zijn veroorzaakt. ADVERTENTIE N.V. MIJ. „HOLSTER"- OVERVEEN TeL K 2500 - 15597 en 19057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oiiestook DJAKARTA (ANP) De volgende maand zal een Franse luchtvaartmaat schappij een luchtlijn openen tussen Parijs en Djakarta. De Franse maatschappij „Transports Aériens Internationales" heeft in juli van de Indonesische regering de commerciële rechten verkregen voor het onderhouden van een wekelijkse dienst tussen Parijs en Djakarta. Het eerste toe stel van de „T.A.I.", een DC-6B, wordt op 8 september in Djakarta verwacht en zal de volgende morgen de terugreis naar Parijs aanvaarden. Voorlopig zal Kemajoran, de luchthaven van Djakarta, het eindstation voor de nieu we dienst zijn, maar volgens een vertegen woordiger van de maatschappij ligt het in het voornemen van de T.A.I. om de dienst begin volgend jaar.waarschijnlijk in maart, uit te breiden tot Australië en Nieuw-Zee- land. De Garuda Indonesian Airways n.v. zal optreden als agente van de T.A.I. in In donesië, terwijl de Quantas Australian Air ways zullen worden belast met het onder houd enzovoort van haar vliegtuigen. Tot directeur van de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag is met ingang van 1 september benoemd de heer J. J. Beljon, thans docent in de industriële vormgeving aan deze academie. Hij volgt de heer B. Th. de Hey op, die de academie met pensioen zal verlaten.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9