Gedaalde winst van Borsumij. op bijna 2 ton na gelijk aan hogere afschrijvingen KWEKKEBOOM U wilt vooruit J Parklaan 6A HENK REEDIJK Winst met f 1.214.169 in 1956 gedaald DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Bureau Buitendienst M o i F 3 PLOMPETORENBRUG 1 - UTRECHT SCHOOL flinke jongen duinkonijnen Alleen JAC. WISKER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Tegenvallende resultaten in Afrika en New York Projectiel van basis in Florida gelanceerd Geen Westduits ultimatum in Moskou gesteld Toch fatale gevolgen van aanvaring in Argentinië Na 16 jaar weer ziende Eigenaar van „La Prensa" van blindheid genezen Geen tyfusgevallen in Meppel Krantenbericht weerlegd Regeling akkoord tussen tandartsen en ziekenfondsen Russische kernexplosie door middel van raket? RCH speelt zaterdag tegen Alkmaar Scheepvaart Slagersbediende KRUIJER'S WILDPALEIS Het Rijwiel- en Bandentheater van JAC. WISKER CONCURRENTIE IS GOED NETTE JONGEMANNEN 536ste STAATSLOTERIJ 4e nas 8e nis» De Borneo Sumatra Handelmaatschappij boekte blijkens het verslag over 1956 in dat jaar aan bedrijfsresultaten f 19.839.815 (v.j. f 19.844.183) en aan diverse baten f3.619.181 (v.j. 3.008.283), terwijl de alge mene onkosten f19.823.410 (v.j. f19.139.350) en de afschrijvingen f 3.484.039 (v.j. f2.447.402) bedragen, waarna als saldo winst resteert f151.545 (v.j. f 1.265.714). Er wordt geen dividend voorgesteld, tegen 6 pet. over 1955. De resultaten van het ge hele bedrijf zijn, hoewel de omzetten zich in opgaande lijn bewogen, gedurende 't af gelopen boekjaar onbevredigend geweest, hetgeen in hoofdzaak toegeschreven moet worden aan tegenvallende resultaten in Afrika en New York. Het bedrijf in Indo nesië kon door een aanmerkelijke verbete ring in het tweede halfjaar het boekjaar met een zij het in verhouding tot de grote investeringen aldaar bescheiden winst worden afgesloten. Gedurende het eerste halfjaar 1957 bleef het winstniveau van het laatste halfjaar 1956 gehandhaafd, hetgeen eveneens geldt voor de eigen en gelieerde industriële bedrijven. In de Belgische Kongo werden enige be langrijke technische agentschappen verkre gen welke personeel- en andere uitbrei dingen vereisten en in de eerste instantie dus kostenverhogend werkten. Mede hier- AMSTERDAM De door de beurs met, spanning ver wachte halfjaarcijfers van het Philips- concern, waaruit is gebleken dat de netto winst met 27 percent is toegenomen, heb ben op de beurs een gunstige indruk ge maakt. De koers van de aandelen steeg met ongeveer 9 percent boven de slotkoers van dinsdag; ook de converteerbare obli gaties waren 3% percent hoger. De handel bleef echter kalm. Koninklijke Olies waren vast ingevolge Wallstreet, dat over de gehele linie met veel betere koersen was afgekomen tenge volge van de Russische bekendmaking over het bezit van intercontinentale ge leide projectielen. Mogelijk ligt hierin op gesloten dat de V.S. toch niet zo drastisch zullen bezuinigen op de bedragen voor de bewapening. Hiervan kan dan de gehele industrie blijven profiteren. Koninklijke Olies haalden het grote verlies van dins dag bijna geheel in en waren 5 gulden (oude omrekening 25 punter, beter dan dinsdag. Het fonds lag echter toch nog iets beneden pariteit New York, waarvan middenkoersaanbod van het publiek de oorzaak was. De arbitrage was in de olie hoek niet te zien. De koers schommelde rond de 202, tegen vorig slot 197 gulden. Unilevers deden het ook niet slecht en verbeterden ongeveer 3 punten, maar deze winst viel uiteindelijkk iets tegen. AKU was 2 punten beter in een rustige markt. De publikaties van de KLM hadden een gunstige uitwerking op de koers. De uit breiding van de vluchten van dit concern naar Amerika werden gunstig beoordeeld, waardoor wat vraag was binnengekomen. De aandelen lagen 1.40 gulden boven dinsdag. Scheepvaartaandelen waren wederom over de gehele linie ongeveer 1 punt beter. Ook de cultures waren iets vrolijker voor Amsterdam Rubber en Deli Mij, plus 2 percent. HVA was echter in mineur, 3/4 percent lager. De cijfers van de weekstaat van de Ne- derlandsche Bank stonden nog onder in vloed van de devaluatie van de Franse franc en gaven een deviezenverlies te zien van f 162 miljoen; deze deviezenverminde- ring werd door de beurs kalm opgevat en de koers van de staatspapieren bleef vrij wel onveranderd bij het vorig slot. De vraag naar effectendollars is zeer sterk afgenomen, waardoor de koers van deze dollars aan de flauwe kant was op 3.85 5/8 (3.86 5/8). Prolongaties 5 percent. (ANP) NEW YORK Het herstel van dinsdag werd gisteren voortgezet tot ongeveer halverwege de beurs, toen winstnemingen de ontwikke ling afremden waardoor de markt uitein delijk vrijwel onveranderd bleef. Het aanvankelijk voortgezette herstel gaf stijgingen te zien van een tot drie dol lar over de gehele aandelenlijst. Halver wege de beurs bedroeg het herstel vanaf dinsdag al 4,5 miljard dollar voor de waar de van alle ter beurze genoteerde fondsen; omdat de vraag niet zeer sterk was namen velen snel hun winsten. Het industriegemiddelde kwam van 477,55 op 477,79; dat voor spoorwegen van 136,10 op 135,80 en dat voor openbare nutsbedrijven van 67,48 op 67,68. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3'/a o/o Nederl. »47 81% 81% 3 Nedl. 1962/64 88% 88% A. K. U 177% 176% Calvé Delft 344 343 Van Gelder Zonen 189 189 K. N. Hoogovens 293% 292 Nederl. Ford 232 227 N. Kabelfabriek 270 270 gew. Philips Gloeil 278% 275 pref.PhilipsGloeil. 140 140 Unilever 414% 405 Wilton Fijenoord 226 224 Dordtsche Petrol. 950 950 Konkl. Petroleum 201,60 201,— A'dam Rubber 69 68% K. L. M 123,80 123,50 Holl. Amer. Lijn 163% 160% N. Scheepv. Unie 154% 151% Phs. v. Ommeren 241% 239 H. V. A 116% 116 Verg. Deli Mijen 79 82 Amsterd. Bank 199% 199% Ned. Handel Mij 153 153 Rotterd. Bank 163% 163% Twentsche Bank 156 154 Anaconda Copper 57 56% Bethlehem Steel 46% 45% U. S. Steel 66% 65% General Motors.. 43 43 Shell Union 83% 83% Tidewater 33% 33% Vorige koers door moest ook het boekjaar 1956 nog met verlies worden afgesloten. Gedurende het eerste halfjaar 1957 waren de resultaten reeds beter en onvoorziene tegenvallers voorbehouden wordt verwacht, dat in de tweede helft van 1957 de Kongo-kantoren winstgevend zullen worden. De goede samenwerking met de Twent- sche Overzee Handelmaatschappij heeft zich verder gunstig ontwikkeld. De getrof fen interne voorzieningen voor het in 1955 in New York geleden verlies bleken niet voldoende te zijn, zodat de eindafwikke ling in 1956 nog een niet onbelangrijk be drag vergde. Inmiddels werd de leiding van dit kantoor in andere handen gelegd en de reorganisatie voltooid. Gedurende het eerste halfjaar 1957 werd een beschei den winst geboekt. De dochtermaatschap pij in Australië behaalde een gunstig re sultaat. Ook de resultaten over de eerste helft 1957 stemmen tot tevredenheid. De zaken in Europa hadden in het algemeen een bevredigend verloop. De goederenhan del van het kantoor te Den Haag omvat tende importen in Europa en exporten naar gebieden waar de vennootschap geen eigen vestigingen heeft, breidde zich uit. Deze zaken eisen echter belangrijke in vesteringen. Het resultaat van de produk- tenhandel was minder bevredigend. De omstandigheden in Indonesië hadden een remmende invloed op de omzetten van door de vennootschap verhandelde pro- dukten. De nieuwe economische maatrege len stelden haar inmiddels in staat weder om op ruimere schaal aan de export deel te nemen. Het zakenvolumen met andere gebieden handhaafde zich. De dochtermaatschappij, de textielgroot- handel n.v. Handelmaatschappij v/h. Her man Hijmans en Co., sloot het boekjaar met een zeer gunstig resultaat af. De ver wachtingen voor 1957 zijn eveneens gunstig. Het 50 belang in de n.v. Reese en Beintema/Interpharm gaf over het verslagjaar een bescheiden rendement. Indonesië kost deviezen Aangezien voor het goed functioneren van het Indonesische bedrijf uitgaven el ders noodzakelijk blijven en het door de Indonesische autoriteiten beschikbaar ge stelde deviezenpakket zeer onvoldoende is om aan de verplichtingen in Nederlands courant tegenover het aldaar werkend per soneel te voldoen, betekent het uitblijven der winsttransfers een niet onaanzienlijk beroep op de middelen der vennootschap buiten Indonesië. Winsten van verschil lende vestigingen buiten Indonesië en in terne voorzieningen stelde de vennoot schap in staat deze kosten ten behoeve van de Indonesische belangen en de in New, York en de Kongo geleden verliezen op te vangen. Voorgesteld wordt de winst toe te voe gen aan het onverdeeld winstsaldo. In de geconsolideerde balans komen goederen en produkten voor met f82.204.034 (v.j. f77.675.791). In de toe lichting op de balans wordt medegedeeld, dat de voorraden goederen en produkten, inclusief zeilende go.pderen, werden ge waardeerd tegen kostprijs of marktwaar de indien deze lager was en in de loop van 1957 grotendeels met winst werden ver kocht. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft woensdagavond meegedeeld, dat van de basis in Florida een projectiel is afgescho ten. De woordvoerder van het ministerie wilde echter niet het type bekend maken. Het werd afgeschoten van het proef centrum der strijdkrachten in Cape Car- naveral in Florida. Van hieruit werd in juni het ballistische projectiel „Atlas", dat een middelgrote reikwijdte heeft, afge schoten. De „Atlas" bleek echter tijdens de vlucht fouten te vertonen en werd via de controletoestellen vernietigd. De woordvoerder van het ministerie wilde ook geen commentaar leveren, toen een verslaggever hem vroeg, of het lan- ceeren van het huidige projectiel een ant woord betekent op de Russische mede deling van maandag, dat onlangs met suc ces in de Sovjet-Unie een intercontinen tale raket is afgeschoten. Waarnemers te Cape Carnaveral heb ben gezegd, dat het projectiel een „Jupi ter" is geweest. Een dergelijk projectiel is reeds eerder met goed gevolg afgescho ten. Te Cape Carnaveral ging het gerucht, dat vrijdag een „Thor"-raket, die eenzelf de draagwijdte heeft als de „Jupiter", zal worden afgevuurd. BERLIJN (Reuter) Generaal-majoor Pokrofski, een Russische technische des kundige, heeft woensdag in het Moskouse blad „Sovjetskaya Aviata" geschreven, dat het Russische intercontinentale ballis tische projectiel een hoogte van duizend kilometer heeft bereikt in een karakteris tieke ballistische baan en met een on voorstelbare snelheid tot 25.000 kilo meter per uur naar beneden ging naar zijn doel. Het heeft een zeer grote nauw keurigheid met een maximale afwijking van tien tot twintig kilometer. „Daar de raket een waterstofbom kan vervoeren, garandeert deze nauwkeurigheid de ver nietiging van elk gewenst doel". Pokrofski schrijft voorts, dat het pro jectiel van een kleine en gemakkelijk te camoufleren plaats kan worden afgescho ten. Deze plaats kan ook gemakkelijk voor het afschieten worden gereed gemaakt. Het projectiel kan ieder deel van de aarde bereiken, aldus het artikel, dat. in te Ber lijn ontvangen persberichten wordt aan gehaald. BONN (AFP) Bij de te Moskou ge voerde onderhandelingen tussen West- Duitsland en de Sovjet-Unie is van West- duitse zijde geen enkel ultimatum gesteld, aldus heeft een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn meegedeeld. De woordvoerder zei dat de Westduitse delegatieleider Lahr, na zijn terugkeer in Moskou, de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie, Semjonov een nieuwe nota van de West duitse regering over het vraagstuk van de repatriëring van Duitsers uit de Sovjet- Unie heeft overhandigd. BUENOS AIRES (AFP) In Buenos Aires is officieel bekendgemaakt, dat 94 mensen vermist worden na het vergaan van het Argentijnse schip „Ciudad Buenos Aires", dat woensdag op de Rio de la Plata is gezonken na een aanvaring met een Amerikaanse schip. Eenenzeventig van de vermisten zijn passagiers. De an deren zijn bemanningsleden. Een overlevende heeft verklaard, dat de davits van de sloepen defect waren, zodat geen der sloepen van het zinkende schip naar beneden gelaten kon worden. Veel opvarenden sprongen in hun wanhoop overboord, toen d^ „Ciudad Buenos Aires" slagzij ging maken. Het water was bedekt met een dikke laag stookolie. Een aantal drenkelingen werd door de sterke stroom tegen de romp van het schip geslagen. Het Amerikaanse schip zette direct sloepen uit om de mensen, die wanhopig tegen de stroom opworstelden, te redden. Volgens de jongste berichten hebben 87 passagiers en 66 bemanningsleden deze grootste scheepsramp in de geschiedenis van de Rio de la Plata overleefd. In Argentinië zal een dag van nationale rouw worden afgekondigd. De broer van de minister-president van de Nederlandse Antillen, de heer A. D. Jonckheer, eigenaar van het dagblad „La Prensa" in Willemstad (Curacao), is na behandeling van zijn ogen in de kliniek van prof. Wcve in Utrecht, thans als gene zen ontslagen. De heer Jonckheer, die zes tien jaar blind is geweest, kan weer zien. In het hotel waar de heer Jonckheer thans logeert, heeft een ANP-redacteur een onderhoud met hem en zijn echtgenote gehad, die beiden ontroerd en zeer geluk kig waren door het slagen van de operatie. De heer Jonckheer heeft zijn blindheid al die jaren moedig gedragen. Wie hem in die tijd bezocht, bemerkte vrijwel niets, want door een fijn gehoor en een scherpe op merkingsgave wist de heer Jonckheer zijn gemis vrijwel geheel te verbergen voor zijn bezoekers. „Wanneer bemerkte u het herstel van uw gezichtsvermogen het eerst?" vroeg de ANP-redacteur. „Dat was tijdens de ope ratie", zei de heer Jonckheer. „Ik zag op eens de omtrekken van de professor in zijn witte jas, daarna een fel licht en een diep blauw licht daaromheen. Maar het diepst bewust ben ik mij geworden van het grote geluk dat ik weer zien kon, toen ik de trap pen afging van het gebouw, waarin de kli niek van prof. Weve gevestigd is. Toen zag ik op de stoep een autoped met twee jongetjes er op voorbijgaan. Ik'"kan u niet zeggen, wat ik toen voelde". De heer Jonckheer, die op voorschrift van prof. Wev# nog veel rust moet houden, heeft meegedeeld, dat hij verder niemand zal mogen en kunnen ontvangen. Hij blijft nog enige tijd in Nederland voor een na behandeling onder controle van prof. Weve. Sinds maandag heerst in Meppel enige ongerustheid als gevolg van een bericht in een landelijk dagblad, als zouden in deze gemeente drie kinderen aan tyfus lijden als gevolg van een onvrijwillig bad in het water het Mallegat dat rioolwater af voert. In de vergadering van de Meppeler gemeenteraad stelden vier raadsleden hier over vragen. Mocht hier inderdaad sprake zijn van tyfus als gevolg van besmet wa ter in het Mallegat, wat denken B. en W. dan te doen om hieraan zo spoedig moge lijk een einde te maken, zo vroegen zij. B. en W. antwoordden, dat de drie kin deren in kwestie niet aan tyfus lijden, doch vermoedelijk aan paratyfus. Van een verband tussen hun valpartij in het Malle gat en het optreden van deze ziekte is bij een onderzoek niets gebleken. B. en W. za gen dan ook geen redenen om andere maatregelen te nemen dan voort te gaan met de plannen tot aanleg van een riool waterzuiveringsinstallatie, voor het ont werpen waarvan de raad enige tijd gele den reeds een krediet beschikbaar stelde. In het Mallegat loost het rioolwater uit de stad na eerst een bezinkingsinstallatie te zijn gepasseerd, die echter onvoldoende capaciteit heeft. De raad kon zich met het antwoord van B. en W. verenigen. Betreffende de overeenstemming tussen tandartsen en ziekenfondsen vernemen wij nog: De door de „bindend adviseurs" vast te stellen nieuwe honoreringsbasis zal met terugwerkende kracht gelden tot de da tum, waarop de tandartsen de medewer king aan de ziekenfondsen hebben hervat. Gedurende de periode, waarin het bindend advies wordt voorbereid, zal een voor schotregeling van kracht zijn. De aard en de omvang van de te ver strekken tandheelkundige hulp evenals de financiële verplichtingen van de zie kenfondsverzekerden zijn gelijk aan die van voor 1 april 1957. Overigens zijn par tijen het erover eens, dat in de aard en de omvang van de tandheelkundige hulp binnenkort wijzigingen moeten worden aangebracht. Voor de verzekerden van de bond van R.-K. Ziekenfondsen in Nederland en de Stichting Autonome Ziekenfondsen zal bo vengenoemde regeling niet gelden, aange zien beide organisaties zich niet hebben kunnen verenigen met het resultaat van de besprekingen. TOKIO (Reuter) Japanse weerkundi gen hebben donderdag te Tokio verklaard, dat zij redenen hebben om aan te nemen, dat een kernwapen-ontploffing, die 22 dezer op Russisch gebied plaats vond, ver oorzaakt werd door het op zeer grote hoog te meer dan 27.000 meter tot ontplof fing brengen van een ballistische raket. Op deze datum zijn op drie plaatsen in Japan gedurende tien minuten luchtstoten waargenomen. De waarnemingen waren niet positief genoeg om met onomstotelijke zekerheid te kunnen vaststellen, dat hier sprake is geweest van een kernwapenontploffing, doch zij wijzen wel in de richting van de mogelijkheid dat de Russen een projectiel hebben laten ontploffen, in welks kop een atoombom was aangebracht. De krachtige wind, die op 22 en 23 augustus boven de waarnemingsplaatsen woei, maakt het niet mogelijk definitieve conclusies te trekken. De Amerikaanse commissie voor de kernenergie heeft verleden week in Wash ington medegedeeld dat de Sovjet-Unie in Siberië was begonnen met nieuwe proefnemingen met kernwapens en dat op 22 augustus een krachtig wapen tot ont ploffing is gebracht. Uw braakliggende capaciteiten wilt u produktief maken? Of u voelt dat u meer kunt doch niet vooruit komt? Het Concern Moira biedt u de gelegenheid uw inkomen te vergroten Indien u in uw woonplaats en naaste omgeving uw latente energie en sluimerende gaven in uw vrije tijd omzet in produktiviteit, opent zich een weg naar nieuwe mogelijkheden. WANNEER U HIERIN SLAAGT ZIJN WIJ BEREID U IN VASTE DIENST TE NEMEN Brieven met opgave van leeftijd en volledige antecedenten aan V» Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, zal morgen geen spreekuur houden. Opening kleutertuin. Zaterdagmiddag 31 augustus om drie uur zal de kleutertuin bij de speeltuinvereniging „Weltevreden" aan de Spaamdamseweg worden geopend. Het elftal van RCH komt zaterdagavond om zes uur op het RCH-terrein in het veld tegen Alkmaar. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Leo Horn. De opstelling van RCH luidt: Van der Voort; Schoonenberg en Van der Brink; De Jong, Krist en Biesbrouck; Peters, Mul, Nanai, Kruyer en Henke. Aalsdijk, 29 te Semarang. Aludra, 28 Scillys gepass. n. Hampton Roads Aldabi, 29 te Rotterdam. Arnedijk, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alcor, pass. 28 St Vincent n. Rio de Janeiro. Astrid Naess, 29 te Aruba. Arkeldijk, 29 te Alexandrië verw. Artemis, 29 te La Guaira verw. Angolakust, 29 te Amsterdam. Amstelkroon. 29 te Amsterdam verw. Amstelsiot, 29 v. Vancouver, 30 te Portland verw. Balong, 29 te Marseille. Batu, 28 te Khorramshar. Bengalen, 29 te Singapore. Bintang, 29 te Pankal Pinang. Bali, pass. 28 Gibraltar n. Amsterdam. Batjan, 29 te Baltimore. Britsum, 28 95 m. n. Finisterre n. Falmouth. Bennekom, 28 820 m. w.z.w. Flores n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 28 Burlings n. Rotterdam. Cinulia. pass. 28 Gibraltar n. Curasao. Camerounkust, pass. 28 Dakar n. Freetown. Cistula, 28 v. Dakar, 19/9 te Abidjan verw. Caltex Utrecht. 30 v. Suez te Rastanura verw. Callisto, 30 te Bremen verw. Cradle of Liberty, 2/9 te Rotterdam verw. Caltex Nederland, 29 te Rotterdam. Drente, 28 te Port Swettenham. Dalerdijk, 29 v. Londen n. Bermuda. Daphnis, 29 te Punta Cardon. Duivendijk, 28 te Vancouver. Delft, 29 te Curasao. Dordrecht, 28 a 29 v. R'dam, 15'9 te Philadelphia verwacht. Erinna, 28 v. Chittagong n. Pladju. Esso Den Haag, pass. 28 Kp. Vilano n. Antw. Esso Rotterdam, pass. 28 Gibraltar n. Antwerpen. Eos, 29 te Piraeus. Elizabeth B. 29 1250 m. w. Balboa n. Balboa. Friesland KRL, pass. 28 Gibraltar n. Mobile. Garoet, 28 te Tandjong Mani. Guineekust, 28 v. Lagos n. Duala. Haulerwijk, 29 te Port Churchill verw. Hestia, 29 te Ciudad Trujillo verw. Iberia, 27 v. IJrhüiden n. Bilbao. Ilos, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Ittersum, pass. 28 Key West n. Avonmouth. Johan v. Oldenbarnevelt, 28 v. R'dam n. N. York. Jagersfontein. 28 v. Las Palmas n. Kaapstad. Kalinga, 28 v. Buenos Aires n. Curasao. Kertosono, 29 te New York. Kieldrecht, 29 v. Genua n. Barcelona. Kabylia, 29 te Punta Cardon v. Curasao. Katelvsia, 29 te Buenos Aires verw. Leopoldskerk, 2/9 te Antwerpen verw. Limburg, pass. 28 Kp. Tenez n. Bevrouth. Langkoeas, pas. 28 Guardafui n. Padang. Leersum, 28 te Leith. Louis Lantz, 29 te Las Palmas. Lieve Vrouvvekerk. 29 te Bremen verw. Liberty Bell, 30 te Port Said verw. Loosdrecht. 29 te Aden verw. Laertes, 29 te Swansea. Marisa, 29 te Curasao. Mataram. 29 te Suez. Meliskerk, 29 te Antwerpen. Modjokerto, 29 te Marseille. Musilloyd, 30 te Surabaja verw. Moordrecht, 31 te Gibraltar verw. Mijdrecht, 2/9 te Suez verw. Mylady, 29 te Velsen. Maashaven, 29 te Rotterdam. Notos, 27 Kreta gepass. n. Tunis. Nestor. 29 te Paramaribo. Ouwerkerk, 29 te Aden. Overiisel, 28 v. Aden n. Port Said. Ondina. pass. 28 Azoren n. Gent. Oranje Nassau. 28 v. Amsterdam n. Dover. Parkhaven, pass. 28 Kaap Verdische eil. n. Antw Prins Willem III, 28 v. Quebec n. Zeebrugge. Plancius, 30 te Semarang verw. v. Tj. Priok. Prins Willem van Oranje, 29 te Hamburg verw. Pendrecht, 16/9 te Mena Al Ahmadi verw. Rottl, 30 te Singapore verw. Saidja, 28 v. Surabaja n. Pladju. Singkep, 29 v. Belawan te Penang. Stad Alkmaar, pass. 28 z.p. Sardinië n. Bagnoli. Stad Gouda, nacht 29/30 te Vlaardingen verw. Statendam, 28 te Southampton. Statue of Liberty, 28 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Sommelsdijk, 28 v. New York n. Antwerpen. Steenwijk, 28 v, Norfolk n. Nederland. Senegalkust, 28 v. Bordeaux n. Dakar. Sibajak, 29 v. Melbourne n. Surabaja. Slamat, 29 te Houston. Stanvac Riou, 29 te Oran. Sarpedon, 29 te Aruba verw. Sliedrecht, 5/9 te Mena Al Ahmadi vervx Stad Vlaardingen, 29 te Rotterdam. Stentor, 27 eil. Margarita n. Georgetown. Ternate, 29 te Makassar. Tiba, 29 te Rio de Janeiro. Tibia, pass. 28 Trinidad n. Port Elizabeth. Tjisadane. 29 te Singapore. Tjitjalengka, 29 te Singapore verw. Themisto, in nacht 30/31 te Rotterdam verw. Telamon, 27 te Hamburg n. Bremen. Tiberius, 28 v. Trinidad n. Grenada. Tarakan, 29 te New Orldahs'verw. Van Waerwijck, 28 v. Kaapstad n. Durban. W. Alton Jones, 31 te Suez verw. Westland, 27 640 m. z.w. St. Vine. n. Las Palmas. Witmarsum, 29 te Amsterdam. Willem Ruys, 29 te Tandjong Priok. Willemstad, 28 te Curacao. Weltevreden, pass. 28 Rome n. Port Said. Wieldrecht, pass. 28 Finisterre n. Bremen. Wonogiri, 29 te Penang. Willem Ruys, 29 te Priok verw. Zuiderzee, 28 v. Lourenco Marques n. Baltimore. Zaanland, 29 te Ilheus v. Rio de Janeiro. KLEINE VAART Alcetas, 28 10 m. n.o. Malta n. Malta. Bab T. 27 v. Mantyluoto te Zaandam. Badzo, 28 v. Rotterdam n. Londen. Concepcion, 28 v. Hamburg te Antwerpen. Elsa, 26 v. Rotterdam te Karlstad. Flevo, 28 dw. Longstone n. Blyth. Hondsbosch, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Ilias, 28 15 m. z.o. Malaga n. Faro. Inspecteur Mellema, 28 dw. Dnugeness n. Brest. June, 28 te Cromer n. Boston. Julia Mary. 29 v. Manchester n. Lissabon. Kaap St. Vincent, 27 Brunsbiittel gepass. naar IJsselmonde. Marianne, 28 20 m. z. Pittboei n. Rotterdam. Maasym N, 29 v. Swansea te Rotterdam verw. Marcella, 29 v. Stockholm te Frederikstad verw. Nero, 28 20 m. w.n.w. Hoek v. Holl. n. A'dam. Pavo, 26 v. Sundsvall n. Zaandam. Plato, 27 te Amsterdam. Ponza, 27 v. Rotterdam te Otterbacken. Stella Prima, 1-2/9 v. Haifa te Rotterdam verw. Tilly, 27 v. Kristineham te Zaandam. Westerdok, 28te Gravesend n. Amsterdam. SLEEPVAART Argus, 27 v. zee te Hoek van Holland. Ebro, 27 met All S te Rotterdam. Gele Zee, 27 v. Maracaibo n. New Orleans. Humber, 27 te en van Blyth n. Maassluis. Noordholland, 28 te New Orleans. Noordzee, 27 te Hoek van Holland. Oostzee, 27 te Amuay Bay. Witte Zee, 27 65 m. w.n.w. Oron n. Pt. Moresby. Tel. 13525 - Haarlem. Aanvang nieuwe cursussen: vanaf woensdag 11 sept. INSCHRIJVING: v.a. maan dag 2 sept. elke avond van 7 tot 9 uur in onze school Parklaan 6 A. Introductie- aanbieding van 's werelds mooiste Snelkookpannen Prestige „Hi-Dome" van f 70 voor f 66.66. Sky-line „Major" van f 49.50 voor f 38.99 Vraagt eens demonstra tie bij: MARNIXSTRAAT 45 Tel. 51817 Te koop gevraagd: een of meer Middenstandshuizen voor 1940 gebouwd. Moeten goed verhuurd zijn. Opgave van prijs, huren, lasten, enz. onder no. 6407. Gevraagd: een GROOT, Santpoorterstr. 56. Te koop van particulier zeer goed onderhouden Vauxhall 1953 Radio, kachel e.a. acc. Te bevr. telef. 50859. Na 18 uur, Haarlem. Voor het.Rijwiel Bedrijf een gevraagd W. J. TEUNISSEN, Gierstr. 8 vanaf f 2.50 p. stuk. Wilde eenden p. stuk f 3 Braadkippen p. stuk f 4. Braadkuikens p. stuk f 2.50 Kippenpoulet p. p. f 2.25 Soep-braadkippen p.p. f 1.60 Koop bij WARMOESSTRAAT 4 Tel. 10924. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. OPSLAGTERREIN te koop of te huur gevraagd voor opslag aannemersmate rialen. Bouwbedr. TH. EDAM Romeinenstraat, H.-N. tel. no. 53060. A.B.C. VOETBAL A.B.C. voor H'lem-N. alleen bij JULIAN APARK-KIOSK DOCH WIJ BLIJVEN AAN DE KOP MET ONZE LAGE PRIJZEN onder andere: BUITENBANDEN F2.95 BINNENBAND F ƒ0.60 SPORTSTUUR, chroom 3.49 ZADELDEKJE met sponsvulling SPATBORDEN, per stel, compleet 1.29 ƒ2.79 FIETSBEL, 50 meter hoorbaar 0.49 VOETPOMP 2.48 POMPSLANG, prima ƒ0.98 VOORVORK, prima ƒ4.95 VOORAS, uit de kunst ƒ0.39 KETTTNGKAST, dames of heren 3.29 JASSCHERM met slotgatƒ1.19 BAGAGETASSEN, dubbel8.95 RECLAMEBAGAGETAS2.98 VOORDUO'S ƒ5.98 ACHTERDUO'S6.48 VOETSTEPPEN, opklapbaar, vanaf., ƒ0.98 Solution - Pleister - Olie - Schoonmaakolie enz. - Spaken - Velgen - Cranckstellen - Teveel om op te noemen. Alles tegen zeer scherpe concurrerende prijzen. Door goede kwaliteit een grote omzet. Een SPORTFIETS, geheel compleet ƒ139.50 NAAST DE SLAGER OVERTONWEG 3 - TELEFOON 54007 Tevens een grote sortering lederen kleding In RUTECK'S CAFETARIA te Haarlem kunnen worden geplaatst: VERKOOPSTERS voor de buffetten LEERLING-VERKOOPSTERS voor de buffetten BUFFETBEDIENDE Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaardenzijn te verkrijgen op zaterdag 31 augustus van 11—13 uur in Rutëck's Cafetaria, Kruisweg 22—24 èn verder dagelijks bij de Gérant Voor fouteD in telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. In RUTECK'S CAFETARIA te Haarlem, Kruis weg 2224, kan worden geplaatst: 2e BANKETBAKKER, bekend met de broodbakker^ Voor het verkrijgen van inlichtingen omtrent ar beidsvoorwaarden kunnen sollicitanten zich dage lijks melden bij de Gérant van bovengenoemde zaak. De N.V. Cacao- en Chocoladefabr. „Union" vraagt zowel voor directe als latere indiensttreding in de leeftijd van 1520 jaar. Inlichtingen worden gaarne tussen 8 en 5 uur aan de fabriek, Paul Krugerkade 45, verstrekt. HOGE PRIJZEN ƒ2000 15159 ƒ1000 4235 6366 7071 10582 16582 19700 19901 21129 ƒ400 1430 3260 7709 8689 10161 15155 17429 19379 19722 21533 21576 ƒ200 1567 1607 1828 1852 3497 3904 4486 4736 6010 8765 10931 12436 12506 13619 14244 14576 15003 16331 17515 18025 20110 20169 20240 20329 20889 21381 21431 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1090 149 181 262 382 467 626 633 749 762 12086 135 140 144 303 437 550 566 598 751 839 856 905 908 920 943 998 796 911 2033 404 424 425 494 624 651 810 997 13048 199 223 304 391 400 673 683 741 847 3004 020 233 569 728 763 944 968 974 872 SS2 972 9S1 996 4007 040 081 198 203 233 324 379 703 737 14177 183 367 466 467 468 516 591 775 898 752 761 800 940 973 991 5052 378 42S 491 692 720 945 15063 381 385 388 406 414 475 572 744 951 6071 086 121 225 390 452 493 537 559 985 999 715 795 863 957 10034 134 326 383 871 967 7044 072 196 260 2. .j 373 429 514 571 708 1727S 279 369 426 438 556 594 670 708 831 718 944 959 937 8140 243 249 312 401 421 528 576 600 748 18072 078 090 134 314 352 362 370 376 684 774 991 856 9040 127 128 136 138 279 437 570 605 608 19002 020 023 110 135 176 415 420 545 572 632 644 647 686 988 993 691 706 725 825 828 886 891 939 10145 250 425 445 463 661 667 692 831 847 20059 297 300 311 386 433 529 604 611 685 949 819 S62 870 960 11043 142 188 382 447 491 610 635 698 735 21119 122 139 174 198 674 676 681 760 868 770 771 849 852 925 937 980 1003 274 600 884 2020 305 550 802 3057 151 402 658 807 4005 426 653 985 0061 319 533 731 6003 159 314 519 S01 970 7006 206 436 601 829 8008 135 3S1 648 813 9019 367 690 10001 285 516 673 941 013 064 829 383 602 609 907 924 048 114 307 320 577 580 824 826 086 088 164 202 483 515 661 662 840 856 012 088 468 484 673 682 086 117 323 336 609 612 743 761 006 018 170 172 319 325 528 532 803 808 007 017 243 297 451 479 648 662 877 892 012 034 173 219 391 398 652 671 881 911 027 052 400 416 709 752 008 015 289 318 527 537 711 727 945 108 116 429 446 631 676 935 967 170 207 353 397 582 604 830 873 089 097 220 239 564 585 693 753 865 875 100 142 551 583 692 717 140 147 350 375 616 658 771 829 055 096 193 230 347 348 551 590 813 822 025 032 320 324 481 489 667 694 924 963 043 052 279 302 400 413 679 684 960 992 062 142 455 517 863 884 029 031 376 400 547 549 751 753 131 151 496 534 709 739 999 215 216 403 449 648 702 904 951 102 105 246 261 586 5S9 756 762 902 921 246 298 588 606 724 743 199 238 401 477 661 693 863 958 102 107 237 239 398 418 597 619 871 872 107 132 330 359 502 505 703 715 053 061 304 338 45S 521 699 703 997 176 237 521 554 887 904 087 134 419 455 609 613 833 835 158 200 538 561 807 815 288 2S9 451 504 710 734 124 127 269 382 624 629 764 765 925 930 311 333 620 623 860 913 239 253 512 524 701 706 140 141 256 287 429 444 635 688 885 934 157 183 362 420 521 575 740 743 078 08S 342 370 597 610 749 768 263 327 558 560 913 967 179 217 504 508 632 636 875 894 NIETEN 207 568 874 296 529 759 133 395 633 777 957 384 645 925 260 526 711 158 305 445 791 946 202 427 594 744 115 375 644 769 329 625 974 276 513 663 916 11011 025 040 045 152 160 169 230 245 275 318 330 343 373 422 424 489 574 594 619 666 672 683 695 708 730 774 780 863 898 901 976 12036 041 049 075 148 175 199 266 374 377 446 453 523 528 584 646 6S0 744 762 766 771 794 812 816 822 887 894 927 999 13013 023 130 141 211 305 315 339 365 443 500 506 558 603 621 713 724 745 761 799 808 822 834 845 855 857 S61 870 871 880 911 918 955 14035 058 070 082 085 090 098 106 117 147 174 253 261 278 325 406 439 445 452 493 494 524 644 660 662 666 676 702 733 734 739 805 817 854 869 903 951 960 9S2 15042 053 085 109 136 181 217 273 284 290 298 300 306 438 446 474 517 519 521 532 547 553 560 563 570 634 674 718 745 777 807 Odd 810 824 843 851 852 862 866 931 939 16023 ï7ÖO 049 054 081 084 097 100 101 131 188 205 210 211 232 244 275 2S1 328 3S1 475 488 518 519 551 571 625 691 729 732 745 752 S61 866 881 909 924 949 977 994 17063 093 101 136 177 183 202 218 257 307 388 399 412 420 447 465 487 544 549 553 557 569 625 636 641 691 749 765 770 782 790 818 S93 896 988 18024 0S2 102 106 112 135 200 21S 290 308 311 315 335 357 372 437 454 463 484 542 597 606 613 614 630 636 699 763 770 798 828 S50 873 936 990 998 18063 074 100 177 184 209 286 297 305 366 403 457 468 480 508 521 5S0 596 613 620 636 968 682 983 685 988 730 732 804 83S 839 882 894 20005 022 042 067 135 170 180 183 203 224 236 250 254 262 349 382 387 463 482 516 565 598 6S2 687 688 755 779 S64 877 888 912 913 951 974 23011 047 050 134 153 166 173 183 185 218 283 285 305 306 373 386 404 443 481 490 524 561 564 686 717 740 805 839 876 S97 919 923 963 965 982 999

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3