KENNEMER DANS- EN BALLETSTUDIO KERKDIENSTEN Volksuniversiteit biedt in najaar rijk gevarieerd programma Nauwelaerts de Agé SLOT DEFECT? J ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Lezingencursussenmuziekavonden Uitbreiding gebouw van Heringa Wuthrich Burgerlijke Stand van Haarlem Gedeelte van rijksweg Y penburgV oorburg heden opengesteld INSCHRIJVING GEOPEND Ontroerend Beste ontspanning Lichtvoetig Schurken en goud Grollen Prolongaties en reprises WASSERIJ DUYN Brigadier S. Grit neemt afscheid van de politie Beperkte kernproef Medische verzorging tijdens weekeinde VIJFHUIZEN „Draagt elkanders lasten" ZANDVOORT Begrafenis G. H. Vallo LISSE Bloembollencultuur Kapelaan P. M. Olsthoorn neemt afscheid Drie aanrijdingen in Hillegom De Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken, waarin is opgenomen de Haar lemse Kunstgemeenschap, heeft voor het najaar weer een aantal interessante lezin gen, muziekavonden en cursussen georga niseerd. De meeste bijeenkomsten zyn weer belegd in het Frans Halsmuseum. Ook in het Minervatheater te Heemstede en in de jeugdkapel van de Sionskerk in Haarlem- Noord zyn enkele lezingen geprojecteerd. De serie lezingen wordt geopend op dinsdag 24 september. De voordrachts kunstenaar Albert Vogel zal dan onder de titel „Pen en penseel" voordragen uit werk van Jacobus van Looy en tijdgenoten, als mede uit gedichten over schilderkunst. Met Jan P. Strijbos als gids kunnen de leden van de V.U. op maandag 7 oktober een zwerftocht door Spitsbergen maken. De lezing van de heer Strijbos wordt toege licht met een kleurenfilm en lichtbeelden. Over land en volk van Suriname zal Al- bert Helman op 8 oktober vertellen. Een zeer bijzondere avond is die op woensdag 9 oktober in de Stadsschouwburg. Dan treedt op het Jemenitisch danstheater In- bal, welke dansgroep voor het eerst een wereldtournee maakt. De groep bestaat uit leden van een oude Joodse stam, die trouw blijft aan overgeleverde gebruiken. „Het filmverhaal en zijn evolutie" wordt op 14 oktober besproken door de directeur van Polygoon, mr. J. M. Landré. Onder meer zal worden besproken hoe het weke lijkse filmjournaal tot stand komt. Profes sor dr. J. H. Oort houdt op 15 oktober een lezing met lichtbeelden over radiosterren- kunde. In het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Jacobstraat 6 zal dr. T. de Booy op 4 november een inleiding, toegelicht met lichtbeelden en kleurenfilm, houden over de Andes-expeditie in 1956. Op 14 november belicht Gerrit Kouwe- naar de experimentele poëzie. In samen werking met het Haarlems comité voor kamermuziek worden in oktober, novem ber en december zes kamermuziekavonden georganiseerd. Paul Chr. van Westering zal in het ge meentelijk Concertgebouw weer de dins dag- en vrijdagconcerten van het Noord hollands Philharmonisch Orkest inleiden. Over de moderne schilderkunst in Neder land houdt Ewout de Kat vier voordrach ten met lichtbeelden, en wel op 2, 9, 16 en 23 oktober. Met professor dr. M. A. van Vanochtend is het uitgebreide en gemo derniseerde gebouw van de n.v. Technische Maatschappij Heringa Wuthrich aan aan de Zijlweg 133 te Haarlem in gebruik ge nomen in tegenwoordigheid van de com missarissen en de directeur der n.v., het personeel en een aantal genodigden, dat in belangrijke mate bij de bouw betrokken was. Toespraken zijn gehouden door de president-commissaris, mr. A. Bruch en de directeur, de heer F. W. Vermeer. Namens het personeel heeft de heer J. Faase, chef der oliebranderafdeling, een bronzen pla quette aangeboden. Het bestaande gebouw, een vroegere villa uit 1880, die reeds geruime tijd als kantoor werd gebruikt, is verbouwd, waar door een kantoorruimte is ontstaan die aan de huidige eisen voldoet. Er naast is een twee-verdiepingsgebouw met een grond vlak van veertien bij zestien meter tot stand gekomen. Hoewel het oude en het nieuwe gedeelte aan de buitenzijde vol komen afwijkend zijn, is hiervan binnen weinig te zien. De beide delen zijn tot één aansluitende en gelijkvormig uitgevoerde eenheid gemaakt, met ruime en lichte ver trekken en tekenzalen voor de afdelingen. Ruim zestig procent is toegevoegd aan de kantoor- en magazijnruimte. Architect van het werk was de heer H. W. van Kempen te Bloemendaal en de werkzaamheden zijn uitgevoerd door de n.v. Bataafse Aannemingmaatschappij te Den Haag. De technische inrichting is in eigen bedrijf ontworpen en uitgevoerd. De vergroting van het bedrijfspand was noodzakelijk geworden door de gestadige uitbreiding der zaken. Hierdoor is een nieuwe fase aangebroken in het groeipro ces van het bedrijf. De n.v. Technische maatschappij Herin ga Wuthrich vond haar oorsprong in het initiatief van wijlen dr. P. M. Heringa, leraar natuurkunde aan een Haarlemse h.b.s., die in 1900 onder de firmanaam He ringa Wuthrich een zogenaamde elektri sche blokcentrale stichtte in een vroegere stal van Brinkmann aan de Schoutensteeg. Deze centrale voorzag het huizenblok be grensd door Grote Markt, Barteljorisstraat, Smedestraat en Schoutensteeg van elektri citeit. Weliswaar nam de gemeente in 1905 deze blokcentrale over, maar inmiddels was het installatiebedrijf van Heringa Wuth rich reeds ontstaan. Later werd ook aan dacht besteed aan de aanleg van centrale verwarmingsinstallaties, van bliksemaflei ders en tenslotte van oliestookinstallaties. Het personeel telt op het ogenblik 180 man. Het arbeidsveld van het Haarlemse bedrijf beperkt zich niet tot deze omge ving, integendeel de activiteiten strekken zich over het gehele land uit. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 30 augustus 1957 BEVALLEN van een zoon: 27 aug.: J. M. van CranenburghKattestaart; 29 aug.: A. M. T. VoogesKlaren, M. H. A. van MunsterHorvers, E. M. J. TrompHa zenberg, T. M. T. van BijsterveldRoss; 30 aug.: H. StaartjesSchoon, J. G. Wes- selsPost, M. HillebrandVan Rotter dam, H. WierdaKruiderink. BEVALLEN van een dochter: 28 aug.: J. EekhofVan der Linden; 29 aug.: S. de RooijMayer, B. H. PerssonSchotvan ger. OVERLEDEN: 28 aug.: G. Alders, 75 j., Kleverparkweg; 29 aug.: E. J. J. van BorkPosno, 90 j., Ripperdapark, A. J. Veldhuis, 65 j., Bantamstraat. GEHUWD: 30 aug.: A. D. Verloop en J. P. Vaal; T. de Waard en J. M. Ulsamer; G. C. Koonings en T. Ie Febre; H. W. En- singh en J. D. Hilvers. Beek, hoogleraar aan de universiteit in Amsterdam, kan men op 4, 11 en 18 ok tober een archaeologische reis langs de Eufraat en Tigris maken. „Wat de vrouw moet weten" en „Vrouw-zijn en mens- worden" luiden de titels van cursussen, die respectievelijk door dr. J. Smalbraak, vrouwenarts, en de heer R. Fentener van Vlissingen, psychiater te Rotterdam, wor den gegeven. Op het wereldgebeuren van thans laat op 25 oktober en 29 november dr. A. L. Constandse zijn licht schijnen. Ir. D. C. van Schaik houdt twee lezingen met licht beelden over de Sint Pietersberg, en wel op 29 oktober en 5 november. Drie voor drachten van professor dr. Th. J. G. Locher, hoogleraar in Leiden, zijn gewijd aan de wereldcrisis. Voorts worden een ballet cursus, een boetseercursus, een cursus houtsnijden, een voordrachtscursus, een leergang tekenen naar model en een cur sus spreken in het openbaar georganiseerd. Op zaterdag 5 oktober wordt onder leiding van dr. A. Meesters, bioloog, een excursie naar het landgoed „Ipenrode" gehouden. In Heemstede houdt mr. R. W. H. Pitlo uit Haarlem op 18 en 25 oktober en 1 no vember drie inleidingen met lichtbeelden en geluidsfilm over het rijk der Groot- Mogols in Voor-Indië in de zestiende en zeventiende eeuw. „Ik ben een neger" is de titel van de voordrachtsavond, op 15 november gegeven door Otto Sterman. Dr. J. Brummelkamp spreekt op 29 november over het Suezkanaal. In Haarlem-Noord worden drie bijeen komsten georganiseerd. Op 3 oktober spreekt Simon de Waard over Marokko in de branding. Rolien Numan zal op 24 ok tober een voordrachtsavond wijden aan het Joodse volk. Op 29 november spreekt dr. M. J. Adriani over het dierenleven in het onmetelijke gebied rond de Noordpool. Voorts organiseert de Volksuniversiteit een serie taalcursussen. Met enig officieel vertoon is vanmorgen het gedeelte van de rijksweg 4a tussen het vliegveld Ypenburg en de verkeersroton- de op de rijksweg Den Haag-Utrecht, voor het verkeer in beide richtingen openge steld. De gedeeltelijke opening van dit weggedeelte betekent een aanzienlijke ontlasting van het doorgaande verkeer Rotterdam-Amsterdam v.v. via Rijswijk, Voorburg en Den Haag. Verkeer komende uit de richting Rot terdam kan nu bij Ypenburg rechtsaf slaan en de nieuwe rijksweg 4a volgen tot het nieuwe verkeersplein boven de rijksweg Den Haag-Utrecht. Dit wegge deelte, ter lengte van tweeenhalve kilo meter, is vanmorgen opengesteld. Via het verkeersplein bereikt het verkeer uit Rot terdam de rijksweg Utrecht-Den Haag, waar men aansluiting krijgt op de rijks weg Den Haag-Amsterdam. Thans over belaste wegen in Rijswijk, Voorburg en Den Haag worden op deze wijze gemeden. Komende uit Amsterdam kan men in tegenovergestelde richting naar Rotter dam rijden. Als in het komende voorjaar het tweede gedeelte van de rijksweg 4a, tussen de rijksweg Den Haag-Utrecht en Leider dorp, gereed zal komen, zal het doorgaand snelverkeer ook de overbelaste rijksweg door Wassenaar kunnen vermijden. Ge hoopt wordt dat de gehele rijksweg 4a van Ypenburg naar Burgerveen eind 1959 vol tooid zal zijn. De verbinding Amsterdam- Den Haag zal dan bestaan uit een on onderbroken snelweg. Onveilig verkeer. Drie doden, 19 zwaargewonden en 84 lichtgewonden als mede zes gevallen van zware, en 252 van lichte schade zijn de gevolgen van 285 verkeersongelukken, die tussen 22 en 29 augustus in Den Haag gebeurden. Tot nu toe zijn in Den Haag dit jaar 10.500 ongelukken gebeurd (9104 over de zelfde periode in 1956). Het totaal aantal doden is reeds 46 tegen 33 vorig jaar. ADVERTENTIE oeeoeoeooeeoee&oeeooeoeeeoeeeeeooQooQOoeeoeeeoooeeTooeeoo GLORIA en M. TSCHERNOFF JAN LEO ZIELSTRA Inlichtingen en aanmelding: WAGENWEG 208 - TELEFOON 18888 (Cinema) Vele romans en novellen van de moderne Amerikaanse schrijvers zijn als het ware pasklare filmscenario's. Dat geldt ook voor „The wayward bus" van Steinbeck, een raamvertelling over de belevenissen van een handvol mensen, die door -het lot bijeengedreven, tijdens een noodweer stranden in een oude autobus ergens in de binnenlanden van de Middle West. Het heterogene gezelschap in „De verdoolde bus" is dan een paar uur volko men geïsoleerd en geheel op elkaar aange wezen, maar in die paar uur ontstaan er zoveel spanningen erotische en andere tussen hen, dat eigenlijk ieders leven na dat korte oponthoud beslissend veran derd is. De spectaculaire elementen, zoals de aardverschuiving en het instorten van de brug over de opgezweepte rivier, zijn met echt-Hollywoodse effectjagerij ver filmd. Maar de psychologische achtergrond van de mensen en hun conflicten komt toch ook rijkelijk uit de grondverf en do mineert meestal volkomen over de kijk spul-scènes. Prachtige typeringen, zoals die van het erotomane meisje en de quasi-keiharde handelsreiziger maken deze film tot een belangrijk en dikwijls ontroerend document humain, dat Stein beck behalve in het zoetelijke happy ending alle recht doet wedervaren. (L i d o) „Cupido op een Dolfijn" speelt in Griekenland en het onderhoudende verhaal laat alle kansen open voor prach tig camerawerk in de indrukwekkend schone natuur van het Griekse landschap. De film is opmerkelijk beheerst onder regie van Jean Negulesco vervaardigd en is dan ook een ononderbroken prettig schouwspel, met correct spel, prachtig ca merawerk, fraaie natuur, rake dialogen en een goed verhaal. Cupido op een dolfijn is een antiek schegbeeld, het jongetje van goud op een bronzen dolfijn, dat door een meisje (So phia Loren) uit Hydra op de zeebodem is ontdekt toen zij naar sponzen dook. Een Amerikaanse archeoloog (Alan Ladd) en een Engelse kunsthandelaar (Clifton Webb) trachten haar gunsten te winnen; zij zwicht voor het geld van de Engelsman verrukkelijk spel van Webb maar ter wijl zij de Amerikaan tracht af te leiden vatten die beide laatsten liefde voor elkaar op. De slechte geldbeluste Engelsman ver liest, de eerlijke Amerikaan wint het meis je, en het beeld komt in triomf in het Griekse dorp waar het thuis hoort en waar de Amerikaan het altijd wilde hebben. Deze prettige en soms prachtige film zij van harte aanbevolen. (L u x o r) „Bonsoir Paris, bonjour l'amour" is een dier zorgeloze Franse ko medies, waarin lichtvoetig de problemen der liefde de weg kruisen van twee jonge mensen, aan wie ze overigens wel besteed blijken te zijn. Het zou verkeerd wezen om u de intrige na te vertellen van deze vriendelijke en overwegend vrolijke film, waarin de jeugd het voor het zeggen heeft. Alle verwikkelingen hebben alleen maar tot doel het einde des te plezieriger te maken. En dat het een gelukkig einde is, ondanks het „Bonjour 1'amour" kunnen we u wel verzekeren. (Roxy) Als er ergens in het wilde westen goud is te halen, dan kan men er op rekenen, dat zulks gepaard gaat met de nodige vecht- en schietpartijen. Lex Bar ker heeft in „Het geweten van het westen" zijn Tarzan-kledij afgelegd en verwisseld voor een spijkerbroek, een cowboyhoed e"n hoe kan het ook anders twee enorme revolvers. Twee revolvers, die hij gebruikt om een schurkachtige mijndirecteur van het nut van orde en vrede te overtuigen. Hij wordt hierbij geholpen door een vriend, die aanvankelijk de zijde van de schurken kiest, maar tenslotte tot inkeer komt en de zijde van de ex-Tarzan kiest. Een verstandige keus overigens. Want wie dat niet doet, kan er" op rekenen op zijn minst naar het ziekenhuis te worden ver wezen. Van maandag tot en met donder dag kan men samen met Errol Flynn in „Istanbul" vertoeven. (Rembrandt) Drie mannelijke ko mieken beroven, als dames verkleed, in „Tante's laatste stunt" een bank er. voegen daarmee een nieuwe film toe aan de lange reeks rolprenten, die dit thema tot onder werp hebben. De hoofdrollen in deze comedie worden vertolkt door Hans Moser, Theo Lingen en Oskar Sima. Het verhaal op zichzelf heeft niet veel om het lijf: hoofdzaak is de reeks van zotte situaties, waarin de drie „dames" verwik keld raken, als zij boven de bank, die zij willen beroven, Kamers hebben gehuurd. Tot deze zotternijen dragen verder bij een oude, statige butler, twee uit Afrika terug gekeerde ontdekkingsreizigers en een aap, die zij hebben meegebracht. Dat de roof niet slaagt, is te danken aan één van de „dames", die samen met een oud-politie man een afspraak heeft gemaakt om de overval te verijdelen. Het is een vertoning van een typisch Duitse humor, die vaak naar de kant van de „grollen" neigt. (Minerva) Tot en met zondag be zoeken „Tien kleine negertjes" de middag voorstellingen in de vrolijke film van die naam. Des avonds draait de dramatische film van Preminger „The man with the golden arm". Maandag ziet men opnieuw verschijnen „Als de dauw hangt, komt er regen". Woensdag- en donderdagavond draait „Desiree". (Studio) De griezelhistorie „De man met de wassen beelden" blijkt nog aan trekkelijk genoeg om een reprise voor de tweede week te verantwoorden. (Frans Hals) Caterine Valente gaat al dansend en zingend door het film leven. In „Ball im Savoy" krijgt men we derom een modern soort operette voorge schoteld, die alleen maar is bedoeld om Caterina van haar beste zijde te laten zien. De film is vooral sterk in haar foto grafische effecten, die met licht en scha duw even geraffineerd spelen als Caterina het doet met haar verschijning. De komi sche inslag maakt de film tot een luchtige vorm van divertissement. ADVERTENTIE \MST»:hoamskv.\.\RT20 TK.U 11053 KANT EN KLAAR BINNEN 4 DAGEN RETOUR Vrijdag heeft brigadier S. Grit afscheid genomen van de Haarlemse politie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 5 december 1927 trad de heer S. Grit bij de Haarlemse politie in dienst. Voorheen was hij korporaal bij het korps politietroepen. In 1945 werd hij bevorderd tot hoofdagent, waarna hij in 1946 werd aangesteld tot brigadier. De laatste tijd was hij werkzaam bij de afdeling recherché. ANGELS PEAK, NEVADA (UP) Een nieuwe kernproef, deze keer een zeer be perkte, heeft vrijdag plaatsgehad op het proefterrein in Nevada. De proef had voor al ten doel, de bruikbaarheid van be schermende materialen te onderzoeken, met name materialen, die het menselijk oog beschermen moeten tegen verblinding door het felle lichtschijnsel bij nucleaire explosies. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Dierenarts J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. HEEMSTEDE: Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en P. J. P. Muller, Raadhuisplein 6. Wijkverpleging: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van maandag 2 tot en met vrijdag 6 september, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208, telefoon 38320 (en van zaterdag 31 augustus tot en met vrijdag 6 september, des avonds na zes uur). BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: Dokter C. R. Post, Rollands laan 35, Overveen, tel. 10367. Aerden- hout: Dokter C. Kroon, Burg. Den Tex- laan 12, Aerdenhout, tel. 26073. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075, bgg 51780 en zuster J. Roozen, Hyacintenlaan 31, Haarlem, tel. 15730 (voor Aerdenhout). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 7 sep tember voor spoedeisende gevallen ge opend: de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206 208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). ZANDVOORT: Artsen: Dokter P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telefoon 3355. Wijkverpleegsters: Zuster M. C. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13 Haarlem, telef. 14524. Apotheken: Van zaterdag 21 augustus af zijn de beide te Zand voort gevestigde apotheken, t.w. de Haltestaat-apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8. telefoon 2389 en de Zeestraat apotheek M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073, weer om 7 uur des avonds gesloten. Van zaterdag 31 augustus avond-, nacht en zondagsdienst apotheek Wijnne, Hal testraat 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De diensten wisselen zaterdagsavonds 7 uur. BENNEBROEK: Artsen: Dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 2502618. LISSE: Artsen: Dokter A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453. IIAARLEMERMEER: Hoofddorp: Dokter Nanninga, telefoon 6220; Nieuw-Vennep: Dokter Van der Weg, tel. 280; Badlioevedorp: Dokter Van Glabbeek; Zwanenburg: Dokter D. A. Rijnders, Amsterdamsestraatweg 60 te Halfweg, tel. 593. HALFWEG: Artsen: Dokter D. A. Rijnders, Amster damsestraatweg 60, tel. 593. HILLEGOM: Artsen: Dokter A. van der Kaaden, tele foon 5114. Op zaterdag 7 september wordt in Vijf huizen en omgeving de jaarlijkse collecte voor „Draagt elkanders lasten" gehouden. Deze wordt georganiseerd door het C.N.V.; de opbrengst komt ten bate van de t.b.c.- bestrijding. Onder grote belangstelling is vrijdag middag op de algemene begraafplaats te Zandvoort teraardebesteld het stoffelijk overschot van de heer G. H. Vallo, in leven bestuurder van het „Bad Zuid", die maan dag op tweeënvijftigjarige leeftijd over leed. Bij de groeve hadden zich verenigd na mens het gemeentebestuur de gemeente secretaris, de heer W. M. B. Bosman en de wethouder van publieke werken, de heer W. v. d. Werff, vele afgevaardigden van verenigingen waarvan de overledene lid was, collega's-strandpachters, alsmede het raadslid, de heer L. van der Werff. De heer O. Brink sprak namens de medewerkers aan „Bad Zuid", die de grote verdiensten en werkkracht van de over ledene memoreerde. De voorzitter van de strandpachtersvereniging, de heer J. Ter mes, noemde de heer Vallo een goed en behulpzaam collega; altijd was hij bereid tot helpen. De heer H. Hildering, voor zitter van de Zandvoortse Handelsver eniging, memoreerde de grote belangstel ling en actieve medewerking van de over ledene voor de Zandvoortse middenstand en zeide dat de heer Vallo van 1936 tot 1939 optrad als voorzitter van de Zand voortse Handelsvereniging. De grote bloei, die de vereniging onderging, was voor een groot deel aan zijn voortreffelijk werk te danken. Nadat ds. C. de Ru de plechtigheid met schriftlezing en gebed geëindigd had, sprak de heer O. Brink namens de fa milie woorden van dank. De afdeling Lisse van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur komt dinsdag 3 september in „De witte Zwaan" bijeen, ter behandeling van de beschrijvingsbrief der buitengewone al gemene ledenvergadering van „Bloembol lencultuur", die maandag 9 september in Haarlem zal worden gehouden. ADVERTENTIE Sport- en Jiu Jitsu - Judo Academie Bloemendaalseweg 152 - Overveen - Tel. 25355 Vanaf 1 september INSCHRIJVING NIEUWE LEERLINGEN voor alle afdelingen, o.a. jeugd-judo, fit-clubjes, badminton enz. ZALEN BESCHIKBAAR o.a. voor badminton. ZONDAG 1 SEPTEMBER 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. C. Sickesz, van Bloe mendaal. 7: Ds. H. A. Visser, van Amster dam. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. J. van der Wiel. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. C. Fortgens, van Berlikum (Fr.) Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. 10.30: Jeugddienst. Geen dienst, zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vrijz. Hervormden. Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. 10.45: Ds. G. Wolfensberger, Cand. t. d. H. Dienst te Am sterdam. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. J. Waardenburg. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: Dhr. J. de Vries, Hulppred. van „Meer en Bosch". Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England. Kinderhuissingel. Evening Ser vice 7.30 pm. Pentecostal Filadelfia Gemeen te, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woens dag 7.30: Bidstond. Zaterdag 4: Openlucht bijeenkomst Dreef. Bethel Pentcostal Tem ple Ine, Voorhelmstraat 3. 15: Dienst. Dins dag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Evangelist E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond ten huize Spoorwegstr. 4 rd. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16 8: Avondbijeenkomst. AIle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ronde- tafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. D. Oskam, van Culem- burg. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Timmer, van Huizen. Stads-Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10 en 7: J. A. Hoekendijk, Evangel. Reclassering. Heemstede, met zangkoor. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. H. Agtereek. Evangelist te A'dam. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bidstond. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 7.30: Afscheidssamen- komst van de heer en mevr. Stringer, die als zendelingen naar de Wisselmeren op Nieuw-Guinea vertrekken, o.l.v. Rev. W. Könemann van de Christian and Missionary Alliance. Vrij Evang. Gemeente, Parklaan 21 6.30: Ds. A. H. van Gent. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: Ds. J. Mittemeyer, van Zeist. Ver. de Vrije Gemeente, Rest. Brink mann, Gr. Markt. 10.30: Dr. H. Jansen. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Mej. Ds. M. Stol, van Wildervank. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Voorbereiding H. Av. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 9.30: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 9.30: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. van Haaren. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 19.30: Ds. v. d. Ket terij. Oud-Gereform. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes. Baptistengemeente, Begijn hofkapel 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. Doop en H. Av. Dinsdag 20: Bijbellezing en Bid stond. Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. Woensd. 9.30: H. Mis Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijhelbespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrij- Kapelaan P. M. Olsthoorn van de St. Agathaparochie in Lisse, die benoemd is tol kapelaan in Rotterdam, heeft vrijdag in het Patronaat afscheid genomen van zijn parochianen. Verscheidene personen voerden het woord en boden geschenken aan. Pastoor Schneiders wees in een toe spraak op de veelvuldige overplaatsing van geestelijken uit de parochie naar el ders. „Dit is thans de vijfde kapelaan, die binnen het jaar elders is benoemd", zo zei hij. De pastoor dankte kapelaan Olsthoorn voor het vele werk, dat deze voor de pa rochie heeft gedaan. Namens de diverse verenigingen werden eveneens dank woorden gesproken, die soms vergezeld gingen van geschenken onder couvert. Nadat het jongenskoor onder leiding van de heer Van Huiten zich op verdienste lijke wijze had laten horen, bood de heer B. Langeveld namens de parochianen een schrijfmachine aan. De scheidende kape laan toonde zich hierbij zichtbaar verrast en sprak een hartelijk dankwoord. Vrijdag heeft zich op de Van der Ende laan in Hillegom een aanrijding voorge daan tussen twee auto's, doordat de be stuurder van een der auto's plotseling moest remmen voor een motorrijder. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Een bromfietser is vrijdag in de Hoofdstraat in Hillegom tegen een auto gebotst. De bromfietser viel en liep enige wonden op. Hij werd ter plaatse verbon den. Toen de bestuurder van een personen auto vrijdag twee fietsers op de Wilhel- minalaan passeerde, werd zijn auto ge schampt door een teerauto. De personen auto werd aan de zijkant beschadigd. De bestuurder van de teerauto reed door en verklaarde later niets van het ongeval te hebben gemerkt. De teerauto werd even eens beschadigd. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Ida Adriana Maria, d. van J. J. P. v. Lierop en I. J. C. Th. Visser; Catharina Gerarda Maria, d. van J. H. Pijpen en C. J. v. Beek. ONDERTROUWD: J. L. v. d. Holst en H. M. v. Ruiten; H. J. Taskin en B. J. v. Amerongen; C. v. d. Most en E. v. d. Water. GETROUWD: J. Stoffer en R. C. Wijt- vliet, H. J. Trossel en P. L. M. Beelen, P. M. F. Nikkessen en M. de Boer, J. P. Bou- terse en H. v. Rijswijk. OVERLEDEN. W. Barnhoorn, 78 jaar, m. dag 8: H. Meijer, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente, (Pinkstergemeente). Elim-kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenk. H. Avondmaal vrij voor alle gelovigen. 12-13: Zondagsschool. 7: Openbare samenkomst. Donderdag 8: Opwekkingssamenkomst. Za terdag 7.30-9: Openluchtdienst i. h. Juliana- kerk Z.Z. ImmanuëllKapel, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Dhr. J. Versteeg, Haarlem, H. Av. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr. H. v. Dijk Amsterdam. 6.45: Openluchtdienst aan de Krocht. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugddienst voor 8-14 j. 7.45: Jeugddienst voor ouderen. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10: Dhr. S. Priester. 5: Dhr. E. Schuurman. Donderdag 8: Bidstond Schotersingel 99. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Doop, aanbiddingsdienst, preek. 8: Bij belstudie B. Richardson. Dinsdag 8: „Waar om ik Jezus liefheb". Woensdag 8: „Wat mankeert er aan de hedendaagse gods dienst?" Donderdag 8: „Het zalig makend Geloof." Vrijdag 8: Wat betekent „Beke ring?" Zaterdag 8: „De Bijbelse Doop". Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehova's Getuigen, Kamerlingh Onnesstraat 83. 6 tot 7. Vrijdag 7.30 tot 9.30. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Ds. W. J. F. Meiners, Soestdijk. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Geen dienst. Zondag. 10: Ds. J. Poort, van Spaarndam. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk 10: Dr. H. van der Loos. H. Doop. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. Heins, uit A'dam. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk, Kloppersingel 55-57 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. J. A. Tiemens Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. W. Diepersloot. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Berkenstr. 10. 9 en 2.45: Ds. A. Bos Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili- gingssamenk. 12: Compagnie. 4.15: Kinder samenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Ver- lossingssamenk. Maand. 7: Straatzang Over veen. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 8: Toortsdragers. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel In- dischestraat. 10.30: Ds. S. M. Daalder. Zui derkapel, afd. Noord. Verenigingsgeb. Volks tuin „Zonder werken niets". Verlengde van de Geuzevesperstr. 10: Dhr. B. Greevink, evang. te Rotterdam. Woensdag 8: Opwek kingssamenkomst. Dhr. L. G. Sussenbach. Jehova's Getuigen, geb. N. P. B.. Berkenstr. 10. 6.45 tot 7.45. Woensdag 7.30 tot 9.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest.Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. C. Goeman. Pinksterkerk. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Binnenweg 79 c. 2 tot 3: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30 tot 9.30: Praktische toerusting voor de pre diking van het evangelie. Maandag, Ir. Lely- laan 63. 8 tot 9: Huis-Bijbelstudie. Donderd. Crayenestersingel 7. 8 tot 9: Huis-Bijbel studie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Dg„ Haarlem. BENNEBNROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. M. S. J. de Jong, Noordwijkerhout. Geref. Kerk. 10: Ds. P. D. Kuiper, Sassenheim. 5: Ds. H. v. d. Berg, Sassenheim. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond. Pot- gieterweg 4. 10.30: D9. A. Noorman, Hv., te Zaandam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. C. Goeman, van Haar lem-Zuid. 7.30: Ds. G. van Duinen, van Was senaar-Zuid, (voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. H. Av. HILLEGOC. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Visser. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. Jehova's Getuigen. Nutsgeb. a. d. van de Endelaan. 2.30 tot 3.30: Gemeenschappelijke Bijbelstudie. Dinsdag 8 tot 10: Practische opleiding voor de predikingsdienst. Donder dag, Oosteindelaan 42. 8 tot 9: Huisbijbelstu die. Donderdag, Gele Vinkestr. 61. 8 tot 9: Huisbijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. D. C. v. Wijngaarden, H. Doop. 7: Dezelfde. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. E. Franken- Liefrinck van Nieuwe Niedorp. Geref. Kerk 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. A. van Boven. 10.30: Dezelfde. H. Doop. Abbenes 9.30: Ds. L. C. Baljé. van Vijfhuizen 6.30: Ds. J. A. v. Boven. Bethelkapel 10: Ds. P. W. Spruijt, v an Amsterdam. 7: Ds. G. Lans, van Amsterdam. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, voorber. H. Av. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. E. L. de Witt, van Noordwijk. 7: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: De zelfde. H. Av. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10: Dr. G. P. Scheers. Haarlem-N. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg 10: Ds. J. C. Maris. 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Doop. 19: Ds. A. A. Wildschut, pred. te Amsterdam Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15 10.30: Ds. J. J. van Hille, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Rui ter. Voorber. H. Av. 17: Dezelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, huize Pniël, Zuiderstr. 3 Dinsd. 3: Dhr. H. Veldkamp, ev. te den Haag LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. A. van Leeuwen, van De Kaag. 7: Ds. P. J. de Geeter, uit Hilversum. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. Ds. G. Kroes, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. K. J. Kraan, van Rotterdam. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom, H. Av. en nabetrachting Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Lees- diensten. Donderdag 7.30: Ds. E. du Marchie van Voorthuijsen uit Leersum).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11