vrijstaand landhuis ^Brieven aan de redactie royale halve villa van gisteren „KENNEMERLAND" KARMANN GHIA - - ~#nruImte 128 gebruikte vlampijpen 76/83 middenstandswoning woonhuis CHEMISCHE INDUSTRIE RIPS, HAARLEM ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Politie gaf geen vergunning voor kleinkunstconcours Britse kernproeven in Australië aangekondigd Hongaars regime blijft tegen geschiedenis strijden Fascistische demonstratie bij rouwdienst voor Mussolini Libanese regering krijgt vertrouwen van de Kamer DE BEURS Lord Altrincham neemt geen woord van critiek terug Nieuwe adviezen aan de Britse vorstin MacMillan beantwoordt brief van Boelganin Scheepvaart CENTRALE VERWARMING i OLIESTOOK-INSTALLATIES „MAISON 14811 WAAR WILT U WONEN? C. L. H. JANUS GROEI ONDER PLASTIC DAK WERELD GERED Five Flies Chalêt HERENHUIS NABIJ STATION GEDEELTE VAN VRIJSTAANDE VILLA stenen en houten gebouwen, bedrijfswoning en open grond Het amateur-kleinkunstconcours, dat vrij dagavond in het Haarlemse concertgebouw zou worden gehouden, heeft geen door gang kunnen vinden, omdat politie en ar beidsinspectie geen vergunning hebben verleend voor het optreden van kinderen beneden de leeftijd van vijftien jaar. Een Amsterdams artiestenbureau had de avond georganiseerd, waarbij de beste kleinkunstamateur uit Haarlem zou wor den aangewezen. Het lag in de bedoeling later nog eens een dergelijk concours in Haarlem te houden om de beste amateur van Noordholland te kiezen. Deze zou la ter, met de winnaars uit de tien andere provincies in Nederland in het Kurhaus te Scheveningen om de Nederlandse titel „De beste kleinkunstamateur" strijden. Naar wij van de zijde van de politie ver nemen is door het betrokken artiestenbu reau op het laatste ogenblik een vergun ning aangevraagd. Zodoende moest over deze aanvrage op korte termijn worden beslist, waarbij de overweging, dat het hier voor 't merendeel ging om zeer jonge kinderen (jonger dan vijftien jaar), de doorslag gaf en het voor het artiestenbu reau teleurstellende besluit moest worden genomen. CANBERRA (Reuter) De Austra lische minister van Bevoorrading Howard Beale, heeft medegedeeld dat Groot-Brit- tannië begin september a.s. met 'n nieuwe reeks proefnemingen met kernwapens op het proefterrein van Maralinga, in Aus tralië zal beginnen. Minister Beale zei, dat de kracht van de wapens in de orde van kilotonnen ligt. (Eén kiloton is gelijk aan een ontplof fingskracht van 1.000 ton t.n.t.). Volgens andere berichten is de kracht van alle tot ontploffing te brengen wapens minder dan 20 kiloton, de kracht van de atoombom op Hirosjima. Koningin bü Taptoe. Vrijdagavond heeft het Koninklijk Gezin de „Taptoe Delft" bijgewoond. Namens het taptoe comité werd de Koningin bij haar vertrek een album met foto's van de taptoe aange boden. De eerste foto daarvan was dezelfde avond van Hare Majesteit op de tribune genomen. Prinses Irene, die dinsdag haar rijbe wijs verwierf, arriveerde vrijdag in Rotterdam bij het internationale con cours hippique in een keurig zwart autootje, dat zij zelf bestuurde. Links: de prinses achter het stuur; rechts: „even poetsen!" WENEN (Reuter) Radio-Boedapest heeft vrijdagavond omgeroepen dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Za ken, Imre Horvath, de in september weer bijeenkomende Algemene Vergadering der UNO een in rood leer gebonden boek zal overhandigen met de handtekeningen van 22.000 arbeiders van de reusachtige Csepel- staalfabrieken in Boedapest, waarin wordt verklaard dat: 1. Deze arbeiders in de afgelopen herfst niet tegen de Russische troepen hebben ge streden. 2. Deze fabrieken niet door Sovjet vliegtuigen zijn gebombardeerd; en 3. Slechts „ontsnapte misdadigers en warhoofden" aan de Hongaarse opstand hebben deelgenomen. PREDAPPIO (UP) Een rouwdienst ter nagedachtenis van Mussolini is van morgen ontaard in een rumoerige demon stratie van oude en nieuwe fascisten in zwarte hemden en gewapend met fascisti sche vlaggen en spandoeken. In de kapél van het kerkhof te Predappio droeg een ex-aalmoezenier van de fascistische mili tia, Don Antonio Bruzzesi, een mis van requiem op. Het stoffelijk overschot van de ex-dictator, dat gisteren aan de familie is teruggeven, stond opgebaard in de kapél. Het zal maandag worden bijgezet in het familiegraf, waar ook de ouders van Mus solini rusten. De weduwe, mevrouw Ra- chele Mussolini, zijn zoon Romano en zijn kleinzoon Marzio Ciano, waren de enige familieleden die de plechtigheid bijwoon den. Zowel de neo-fascistische partij als de communistische burgemeester van Predappio hadden beloofd dat er geen de monstraties gehouden zouden worden. In alle vroegte kwamen echter vroegere fas cistische militia-mannen en jeugdige neo fascisten aan om de rouwdienst bij te wo nen. (Verkort weergegeven) Dahliatentoonstelling. Bij het organi seren van de vele Internationale Dahlia tentoonstellingen te Haarlem, te Aalsmeer, te Hillegom en in verschillende andere plaatsen in Nederland heeft de Neder landse Dahliavereniging steeds de grootste medewerking ondervonden van de dag bladpers. In een te Haarlem verschijnend adver tentieblaadje, dat er ook een redactioneel gedeelte op nahoudt, werd gebruik makend van de wetenschap, dat op 6, 7 en 8 sep tember in „Treslong" te Hillegom de grote internationale Dahliatentoonstelling wordt gehouden, verwarring gesticht door op el ders aangeplante dahliagroepen de aan dacht te vestigen en het te doen voor komen, alsof deze van nationale betekenis zijn. Nadrukkelijk wenst de Nederlandse Dah liavereniging er de aandacht op te vestigen, dat alleen in „Treslong" op genoemde data de onder haar auspiciën staande grote jaarlijkse dahliatentoonstelling wordt ge houden, die van nationale en internatio nale betekenis is. Alleen hiervoor bestaat bij alle kwekers belangstelling en komen de dahlialiefhebbers uit het gehele land om met de beste en nieuwste variëteiten kennis te maken. Alleen in „Treslong" worden wisselbekers en andere bekronin gen aan de mooiste variëteiten en de best decoratief opgestelde groepen door een uit gebreide deskundige jury toegekend; alleen in „Treslong" zijn de inzendingen van de liefhebbers ook vertegenwoordigd en kan men kennis maken met inzendingen uit andere landen. In verband met deze tentoonstelling wijst de Nederlandse Dahliavereniging op de uitgebreide dahlia-aanplant in de de- monstratietuin bij „Treslong". Deze is gra tis toegankelijk en naast de rijkdom van duizenden andere zomerbloemen staan er veel perken met Mignondahlia's, terwijl er de borderrand beplant is met honder den decoratieve, cactus- en andere soor ten van de nieuwste en beste variëteiten. v. d. H. Prater 3. Zou het niet het eenvoudigste zijn, als de directie van de autobuslijnen aan de chauffeurs door middel van een be paling in hun instructies de verplichting oplegde, om door een enkel handgebaar dus zonder antwoord! lastige praters te wijzen op het in de bus aangebrachte verbod? W. Z. Speciale vervoerstarieven voor bejaar den. In Amsterdam kunnen ouden van dagen voor half geld in de tram en bussen van het gemeentelijk vervoersbedrijf reizen. Waarom bestaat zoiets in Haarlem en bij de Nederlandse Spoorwegen niet? Voor mensen met een klein pensioen is het niet mogelijk eens familieleden te be zoeken, vooral als dezen verweg wonen. Het zou prettig zijn, als de directies van de vervoersmaatschappijen ons eens de hand zouden kunnen reiken. J. W. E. Janssen BEIROET (Reuter) De Libanese Ka mer van Afgevaardigden heeft met 38 tegen zeventien stemmen haar vertrouwen uitgesproken in de binnenlandse en de buitenlandse politiek van premier Sami El Solh. Charles Malik, de Libanese mi nister van Buitenlandse Zaken, verklaar de, dat Libanon, evenals alle andere lan- dan in de wereld, betrokken is in de grote strijd tussen de vrije wereld en de com munistische. Libanon moet kiezen en daardoor zou het zich zowel vrienden als vijanden maken. Onder deze omstandighe den dient Libanon een politiek te voeren waardoor het zich zoveel mogelijk vrien den en zo weinig mogelijk vijanden ver werft. Het merendeel van de Arabische landen onderhoudt vriendschappelijke be trekkingen met Libanon. Alleen de be trekkingen met Syrië en Egypte lieten te wensen, aldus Malik. AMSTERDAM De markt had speciaal voor Koninklijke Olie en Unilever een vast karakter. Beurskringen wisten echter geen aanwijs bare indicaties voor deze vaste stemming te geven. De enige reden werd hierin ge zocht dat men over het algemeen hogere koersen uit New York verwacht daar de beurzen van West-Amerika betere koer sen te zien gaven na het slot van New York. Koninklijke olie anticipeerde op een vas ter Wallstreet en nam een volle sprong van bijna 5 gulden (25 punten) op donder dag. De koers schommelde rond de 205 gulden (f 200.50) en lag zodoende ongeveer 4 gulden boven pariteit New York. De handel in deze aandelen was echter niet groot. Het buitenland kocht op kleine schaal en er vonden wat dekkingsaanko pen plaats. In de Philipshoek bleef het erg rustig en de koers verbeterde ongeveer 3 punten. AKU was ongeveer 1 punt ho ger: KLM vrijwel onveranderd. Unilever ging met de tendentie van de aandelen Koninklijke Olie mee. De laatste dagen was er wat contramine in deze aan delen gekomen, thans vonden dekkings aankopen plaats en deze waren de hoofd oorzaak van de belangrijke koersstijging van ongeveer 9 punten ten opzichte van donderdag. De scheepvaartwaarden lagen bij het scheiden van deze beursweek gunstig in de markt en na een opening van 192 voor Van Nievelt trok de koers aan tot 194 (1901/2); ook aandelen Van Ommeren ver beterden ongeveer 3 punten terwijl de overige aandelen alle 1 2 percent hoger noteerden. Staatsfondsen waren merendeels prijs houdend. Van de cultuurwaarden daal den Deli Mij van 81 tot 81, vorige slot- prijs 81. Amsterdam Rubber werd een half puntje lager vernomen terwijl HVA een halve punt hoger was. Aandelen Java Caoutchouc waren 22 bieden op de mede deling van de directie in de gehouden jaarvergadering dat bij het binnenkomen van de winsttransfer over 1955 een inte rimdividend in het vooruitzicht wordt ge steld. Prolongatie 5 percent. De effecten beurs New York zal maandag 2 september gesloten zijn wegens „Labour Day". (ANP) NEW YORK Er ontwikkelde zich vraag naar spoor wegwaarden waardoor de ter beurze geno teerde fondsen met meer dan drie miljard dollar toenamen. Deze stijging, die voor individuele fondsen een tot meer dan drie dollar bedroeg, had plaats bij een omzet van slechts 1.600.000 aandelen tegen 1.630.000 op donderdag. De kleine omzet typeerde de lauwe weekend-stemming. Bij de groepen trokken de chemische, staal-, olie- en metaalgroepen het sterkst de aan dacht Het industriegemiddelde kwam van 476,06 op 484,35; dat voor spoorwegen van 134,03 op 137,49 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 67,52 op 67,84. (UP). LONDEN (Reuter) Lord Altrincham, die onlangs veel opzien baarde door publi- katie van zijn critiek op het hof van koningin Elizabeth, heeft in zijn tijdschrift „The National and English Review" ver klaard, dat hij geen woord van zijn critiek terugneemt. Hij zegt, dat hij reeds vijf jaar geleden, toen koningin Elizabeth gekroond werd, critiek liet horen omdat de leden van het Britse hof steeds maar uit dezelfde enge kring gekozen worden. Er zijn helaas geen aanwijzingen, dat de aard van het hof ook maar in het minst gewijzigd is, zo voegt hij hieraan toe. Sommigen hebben Lord Altrincham aan gevallen, omdat hij critiek heeft geleverd op de koningin, terwijl hij wist dat zij hem niet van repliek kan dienen. In zijn nieuwe artikel antwoordt hij, dat „de ontheffing van de verplichting om een verklarend ant woord te geven op critiek, geen nadeel is voor de koningin, maar een van haar groot ste voorrechten." Zij kan die critiek ne geren of, als zij het tijdstip ervoor gekomen acht, haar maatregelen naar eigen goed dunken treffen, aldus Lord Altrincham, wiens repliek tien pagina's beslaat van zijn blad. (UP) „Zij hoeft niet te doen alsof zij koningin is: zij is de koningin. En de volmaakte moderne vorstin is geen toon beeld van hooghartigheid, maar een nor maal, warmvoelend menselijk wezen, ver edeld door de uitgebreidheid van haar er varing en het onverwoestbare aureool van haar functie," aldus Altrincham. MOSKOU (Reuter) Te Moskou is vrij dag van premier MacMillan van Engeland op een brief van premier Boelganin van 20 juli overhandigd. Het zal niet vóór maan dag te Londen worden gepubliceerd. Men neemt aan, dat de ontwapening een der kwesties was, welke in Boelganins brief werd behandeld. Van welingelichte zijde te Londen werd vernomen, dat MacMillan in zijn brief aan Boelganin het Westelijke plan voor een gedeeltelijke ontwapening heeft aanbevolen als een praktische basis voor onderhande lingen. Alwaki, 30 te Singapore. Annenkerk, 31 te Amsterdam. Aalsum, 31 te Port Swettenham. Almdijk, 30 te New Orleans. Amerskerk. 31 te Kaapstad. Amstelveen. 30 v. Dakar n. Europa. Axeldijk, 30 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aegis. 30 v. Las Piedras n. P. Cardon. Artemis, 30 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Balong, 30 te Genua. Banda, 31 te Calcuta. Billiton, 31 te Tandjong Priok. Britsum, 30 te Southampton. Bantam, 31 te Suez. Bloemfontein, 31 te Antwerpen. Boschkerk, pass. 30 Finisterre n. Port Said. Boskoop. 1/9 te Barbados verw. I Baarn, 30 te Antwerpen n. Amsterdam. Barumun, 31 te Bade verw. v. Merauke. Beninkust, 31 te Hamburg. Callisto, 30 te Bremen. Caltex The Hague, 30 te Stockholm. Ceronia, 30 v. Tandjong Priok n. Surabaja. Caltex Rotterdam, 31 v. Bandarmashur n. R'dam. Caltex Utrecht. 30 v. Rastanura n. Suez. Corilla, 1/9 te Abadan verw. Camitia, 7/9 te Curasao verw. Cinulia. 10/9 te Curasao verw. Charis, 29 600 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Cradle of Liberty, 29 880 m. z.w. Flores Azoren naar Rotterdam. Dordrecht, 30 v. Rotterdam n. Philadelphia. Delft, 30 v. Curasao n. La Guaira. Doris, 30 v. Maracaibo n. Pta. Cardon. Esso Den Haag, 30 te Antwerpen. Esso Nederland, 31 tè Mena Al Ahmadi. Eos, 30 v. Piraeus n. Alexandria. Gordias, 31 te Cristobal. Gaasterkerk, 31 te Colombo verw. Groote Kerk, 1/9 te Brisbane verw. Heemskerk, 30 te Yokohama. Houtman, 30 v. Tientsin n. Hongkong. Helder, 30 te P. Barrios n. Kingston. Hera, 28 2400 m. w.z.w. Landsend n. Barbados. Ivoorkust, 2/9 te Rotterdam verw. Ilos, 30 te Hamburg n. Amsterdam. Johannes Frans, 31 te Philadelphia. Jason. 30 v. New Orleans n. Maracaibo. Kabylia, 30 v. Pta. Cardon n. Boston. Karimun, 30 te Rotterdam. Kinderdijk, 31 te Antwerpen. Kloosterdijk, 30 te Newport News. Kermia, 3i te Hongkong. Kieldrecht, 31 v. Barcelona n. Lissabon. Kalianda, 31 te Palembang verw. v. Tj. Priok. Kopionella, 2/9 te Suez verw. Korenia, 7/9 te Mena A1 Ahmadi verw. Krebsia, 3/9 te Miri verw. Leto, 30 v. Gdynia n. Rotterdam. Loosdrecht, 31 te Aden verw. Lissekerk, 30 v. Rotterdam n. Londen. Leuvekerk, 2/9 te Rotterdam verw. v. Genua. Leopoldskerk, 4/9 te Rotterdam verw. Mataram, 30 v. Port Said n. Napels. Modjokerto, 30 v. Marseille n. Barcelona. Meliskerk, 30 v. Antwerpen. 31 te Rotterdam. Mentor, 31 te Rotterdam. Maasland, 1/9 te Buenos Aires verw. Musi, 31 te Ambon verw. v. Maumere. Meerkerk, 31 te Karachi v. Aden. Metula, 7'9 te Pladju verw. Mitra, 5/9 te Curacao verw. Nieuw Amsterdam, 30 v. N. York n. South.ton. Nanusa, 4/9 te Manilla verw. Notos, 29 Malta gepass. n. Gibraltar. Ouwerkerk, 31 te Port Sudan verw. Orion, 30 v. Rotterdam n. Algiers. Ondina, 4/9 te Gent verw. Ootmarsum, 1/9 te Houston verw. Ouwerkerk, 31 te Port Sudan. Papendrecht, 30 v. Rotterdam n. St. Kitts. Prins Willem v. Oranje, 31 tc Rotterdam. Prins Willem II, 30 te Cleveland. Prins Willem V, 31 te Le Havre verw. Perna, 8 9 te Abadan verw. Ridderkerk, 30 v. Dar Es Salaam n. Nacala. Roebiah, 31 te Hamburg verw. v. Amsterdam. Rijndam, 30 v. Southampton n. Quebec. Telefoon: 13658 - 17638 AUTORIJSCHOOL EN LUXE VERHUURINR. Erkend BOVAG. Wij lessen met de Volkswagen en Volkswagen Sport Scheldestr. 116 IJmuiden - Tel. K2550-7558 Edisonsfraat 4 Tel. K2550 - 5544 Besch. algem. ontw. echtp. uit zakenmil., middelb. leeft., TE KOOP AANGEBODEN ev. ook waarneming zakel. belangen o.d. Brieven onder no. 6420 aan het bureau van dit blad. In kleine VERPLEEGINRICHTING nog enkele plaatsen voor dames vrij. PIETER DE HOOGHSTRAAT 2 HEEMSTEDE, TEL. 34846. DAMES Wij brengen SOEPELE HOUDBARE PERMANENTEN Geheel stroomloos reeds v.a. 7.50 Speciaal m'odelknippen. Bijouterieën - Parfumerieën 91 Mevr. E. A. J. BLOKKER—JANSSEN NAGTZAAMSTRAAT 1 hoek Ted. van Berkhoutstraa' Telefoon 14811 Buslijn 5. Te koop te HEEMSTEDE Meer en Boschlaan. Vestigingsvergunning ver eist. Koopsom f 27.000. Te bevr.: Bouw- en Woningbur. Honderdors, Laan v- Rozenburg 22, Heemstede. Telefoon 36311. lang ca. 2.60 m. Brieven onder no. 6434 aan het bureau van dit blad. BENTVELD te koop In voorjaar 1958 leeg te aanvaarden met garage; modern ingericht, voorzien van c.v met oliestook. Prijs f 70.000. Te bevragen bij mak. M. H. Goldschmeding Linde boom, Zwaluwenweg 3, Aerdenhout, telefoon 26082 en makelaarskantoor Fa. J. D. Wildeboer, Mr. Enschedé- weg 15, Aerdenhout, tel. 26374 - 27024. Te koop met vrije vestiging aan de Heemsteedse Dreef. Bevattende 7 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bad kamer, garage, autom. oliestookverwarming etc. Het geheel verkeert in perfecte staat. Inlichtingen verstrekt: Makelaardij de Wolff, Heemstede. Telefoon 34065. Saroena, 30 te Pulubukom. Singkep, 31 te Singapore. Stad Haarlem, pass. 30 Standlandet n. Narvik. Straat Cook, 30 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Torres, 31 te Melbourne verw. Schelpwijk, 30 te Rotterdam. Schiedijk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Salatiga, 31 te Bombay. Soestdijk, 31 te Boston. Sumatra, pas. 30 Perlm n. Suez. Stad Schiedam, 31 te Bona. Stad Vlaardingen, 31 v. Rotterdam n. Narvik. Straat Soenda, 31 te Singapore verw. Solon, 30 v. Amsterdam n. Guanta. Tamo, pas. 30 Ouessant n. Antwerpen. Thelidomus, 30 v. Singapore n. Miri. Themisto, 31 te Rotterdam. Tarla, 4/9 te Rotterdam verw. Tjiluwah, 31 te Buleleng verw. v. Makassar. Telamon, 30 te Bremen n. Amsterdam. Van Waerwijck, 31 te Durban. Vivipara 3/9 te Spezia verw. Vasum, 31 v. Mena Al Ahmadi n. Genua. W. Alton Jones, 30 te Port Said. Wonogiri, 31 te Port Swettenham. Wonorato, 30 v. Manilla n. San Francisco. Westland, pass. 29 Kaap Verd. eil. n. L. Palmas. Westerdam, 2 9 te Rotterdam verw. Zaanland, 30 te Bahia. Zaankerk, 31 te Antwerpen. KLEINE VAART Bab T, 29 te IJmuiden v. Zaandam. Elsa, 28 te Gruvon v. tKarlstad. Joost 29 te IJmuiden v. Zaandam. Kaap Falga, 29 v. Gefle n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 28 te R'dam v. Mantyluoto. Pavo, 26 v. Sundsvall n. Zaandam. Ponza, 28 te Karlstad v. Otterbacken. Tilly, 28 v. Zaandam n. Pataholm. SLEEPVAART Barendszee, 29 v. Ferrol n. Porto Cabello. Blankenburg, 29 v. Ferrol n. La Figueira da Foz. Clyde, 29 300 m. n. Honolulu n. New Orleans. Cycloop, 29 250 m. n.w. Golf v. Maracaibo Ebro, pass. 29 Vlieland n. Bremerhaven. Loire, 29 620 m. n.w. Kaap Finisterre n. Gent. Oceaan, 29 330 m. n.w. Marcus eil. n. Corinte. Rode Zee, 29 op 260 m. w.z.w. n. St. Nazaire. Thames. 29 te Cuxhaven (slecht weer). Titan, 29 775 m. o. Belem n. Barbados. Zeeland, 30 te Maracaibo verw. Wij bouwen thans villa's, middenst.won. en flats in billijke prijskl. in o.a. Amstel veen, (winkel-woonhuizen) Apeldoorn, Baarn, Bennebroek, Bennekom, De Bilt. 't Gooi, Haarlem, 's Hertogenbosch, Landsmeer (bij A'dam), Leidschendam. Lopik (bij Utr.), Naarden, Nieuwkoop, Oss, Soest, Son (bij Eindh.), Tilburg, Zaandijk. Zoetermeer, Zutphen. Vrijbl. inl. en tek. bij de N.V. Bouw- en Aann.-M(j. Bakhuizen Joh. Geradtsweg 109-111, Hilversum, tel. 12051 (4 lijnen) en bij de plaatsel. makelaars Vrije vestiging - Ruime hypotheek. Plaats een Groentje. VERORDENING EX ART. 43 DER WONINGWET Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat: I. van heden af op de ge meentesecretarie, afdeling openbare werken, volkshuis vesting en bedrijven, voor een ieder ter lezing is neer gelegd de bij besluit van de raad der gemeente Haar lem d.d. 27 februari 1957, on der nr. 41, vastgestelde VERORDENING houden de voorschriften als bedoeld in art. 43 van de Woningwet met be trekking tot de aard der bebouwing en het ge bruik van in de bebouwde kom der gemeente gele gen gronden aan het Nauwe Geldelozepad, zoals deze op de bij dat besluit behorende teke ning met een stippellijn nader zijn begrensd; en n. dat de sub I genoemde verordening door gedepu teerde staten van Noordhol land is goedgekeurd bij be sluit van 31 juli 1957, nr. 181. Woningbureau - Assurantiekantoor GED. OUDE GRACHT 94 Tel. 19760 - 02907—1053. Huurincasso - Verzekeringen Financiering. LEEG TE KOOP: a. d. Zijlweg. Bev. kam. en s. 2 sl.kam. sout., grote tuin. achterom. Koops. f 10.000. Bevr. tel. 19541. DEN HAAG—HAARLEM Wij wonen in vrij huis Den Haag, 4 kamers, douchecel, grote schuur. Willen naar Haarlem of omg. soortgelijk huis. Evt. kopen. Br. no. 6416 WONINGRUIL Aangeb. Naarden zonnig vrij gelegen hoekhs. 8 min. v. sta tion bev. kmrs. en suite met corner, keuken, kelderk., w.c., 3 slaapkmrs. waarvan 2 met w. en k. water en log gia's. badk., met w.c.. garage zolder, tel. Huur f 77 p. m. Gevr. Haarlem of omstreken huis, liefst vrijstaand, tot f 125 p. m. Brieven no. 6413. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem en Mr. P. W. v. d. Ploeg en O. W. Broersma te Amsterdam zullen op donderdag 12 sep tember 1957 n.m. 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. 1, Haarlem publiek verkopen, wegens sterfgeval: Drie woonhuizen Padang- straat nrs. 16, 18 en 20 Haarlem, samen groot 3.06 are. Eerst afzonderlijk, daarna in comb. Verhuurd elk a f 9.95 per week. Aanv. en betaling uiterlijk 24 oktober a.s. Bezicht. dinsdags en don derdags 24 uur. Inlichtingen bij de notaris sen te Haarlem, Ged. Oude Gracht 82 tel. 13860. ROLLANDSLAAN 6, 8, 18, 20, 22, 24 te Haarlem VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING Op donderdag 12 september 1957, des middags na 2 uur in het Notarishuis, Bilder- dijkstraat 1 te Haarlem, ten overstaan van de notarissen M. W. Treurniet te Haarlem en H. W. Felderhof te Assen, van zes woonhuizen met erf en poort n.l.: a. Rollandslaan 6; huur f 12.40 p. w.; lasten f 45.76 per jaar. b. Rollandslaan 8; huur f 53.65 p. m., lasten f 45.76 per jaar. c. Rollandslaan 18; huur f 12.40 p. w.; lasten f 42.69 per jaar. d. Rollandslaan 20; huur f 51.95 p. m.; lasten f 42.76 per jaar. e. Rollandslaan 22; huur f 12 p. w.; lasten f 42.24 per jaar, f. Rollandslaan 24; huur f 53.65 p. m.; lasten f 45.85 per jaar. Afzonderlijk en gecombi neerd. Elk pèrceel is groot pl.m. 1.40 are. Huren incl. verhoging per 1-8-1957. Betaling vóór 24-10-1957. Bezichtiging dinsdag en don derdag van 24 uur. Inlichtingen bij notaris M. W. Treurniet, Nieuwe Gracht 84, Haarlem, tel. 17532. Een jaar geleden zijn de terrassen van d' Vijff Vlieghen in Warmond overdekt met plastic. Dinsdag waren wij er toen het buiten koud en guur was. Onder het plastic wees de thermometer 84 graden Fahren heit, om half tien 's morgens en 94 om twaalf uur. Tóen nam Nicolaas Kroese ons mee naar een meidoorn, die er groeide en bloeide, een ware lust om naar te kijken. „Een nieuwe scheut", zei hij, „van 3Vi meter, anders is het twintig centimeter". En hij haalde de meidoornbesjes van buiten en vergeleek ze met die van binnen; die van binnen waren groter en beter. Vervolgens stapten we naar de lindeboom, die dik en oud was, en zijn machtig lichaam dwars door het plastic-dak had gestoken. Binnen: zeer grote bladeren, buiten: normale kleine bladeren (zie foto). Hij toonde een gouden regen, die met een nieuwe, meters lange scheut, recht uit een afgesneden tak was gegroeid die buiten een mager en min leven geleid had tot men 'm drie maanden terug binnen had gezet; hij was omhoog geschoten, met brede, machtige bladex-en. De plastic-kas zo kan men dat wel noemen is een planten- en bloemen tuin, waar alles schijnt te groeien en bloeien als nergens anders. En waarom „Omdat", zegt Nicolaas Kroese, „omdat plastic ultra violette stralen doorlaat. Zeventig procent komt dóór, 30 procent wordt gebroken, glas laat maar 0.7 procent door. Ik heb 't voor het eerst gezien op een bollententoonstelling in Lisse, een paar jaar geleden, en toen dacht ik: dat moet ik hebben. „Wageningen" is hier geweest, ze hebben aldaar geslaagde stekproeven genomen, want ze hebben zelf ook een plastic- kas daar, en ze komen over een paar weken weer kijken. Ik heb nu fruitboompjes gezet, en als de vruchten straks tweemaal zo groot worden dan normaal, hebben we 't ge vonden. Voedseltekorten opgeheven, de wereld is gered „Misschien" zeiden we sceptisch, en raadpleegden vervol gens onze landbouwredacteur. Een uur heeft hij onder Meidoornstruiken gekropen en de goudenregen- en linde bladeren in koesterende landbouwtechnische handen ge nomen. ,,'t Is hoogst merkwaardig", sprak hij, „en hoogst interessant. Ik heb zulke resultaten nog nooit gezien. Mis schien komt het omdat de wanden van glas zijn, wie weet 't. Maar het is bepaald geen onzin". „Zie je wel", riep Nicolaas Vijff Vlieghen, „we veranderen de wereld". Hij is er warempel nog toe in staat ook. (Ged. uit Parool d.d. 24-8-57) Oranje Nassaulaan 11 - K 1711 - 855 - Warmond HOOGST BELANGRIJKE VEILING VAN EEN INDUSTRIEEL COMPLEX EN VAN CHEMISCH- TECHNISCHE INSTALLATIES, krachtens art. 1223 B.W. NOTARISSEN J. C. STUART (Haarlem) en J. H. A. M. ANTEN (Velsen) zijn voornemens bij inzet op 5 september 1957 en bij toeslag op 12 september 1957 telkens des middags 2 uur in het NOTARISHUIS, Bilderdijkstraat IA te Haarlem te veilen in twee percelen en in combi natie: het fabriekscomplex met een inhoud van pl.m 15.000 m3, met kantine en woning, ingericht als kantoor en voorts met oprijweg en terreinen te Haarlem, gunstig gelegen a. d. Waarderweg en het Noorderbuitenspaarne (breed vaarwater) ter grootte van pl.m. 3 hectaren 40 aren van de N.V. ook in combinatie met de chemisch-technische installaties die terzelfder plaatse provisioneel ge veild worden op 11 september 1957 en ev. op 12 sep tember 1957 telkens des morgens 9.30 uur precies met medewerking van CORN. DE VLAMING en L. BACKER beëdigde taxateurs en makelaars te Amsterdam. Amstel 177, tel. 52298. Omschr.: drie V4A-stalen nitreerketels m. ver traagde roerwerken, V2A-stalen koudroerder. 5 V2A-stalen tanks, centrifuges, verlode scheider en 5 zeer zware voorraadtanks; 2 geheel roodk. kolom men v. gefract. distill. 8.50 m met 52 resp. 44 zware roodk. schotels, stalen distill, kolom 8.50 m m. Raschigringen, toebehoren en 3 SAMESREUTHER aut. hogedrukverw. systemen 200 ato 100.000 kCal m. ROTOVAC oliestookinr. en persluchtbed.; cil. olievoorr. tank 150.000 1 m. verwarmb. leidingen, zeer groot tankpark (pl.m. 140 tanks); reduceerinst. best. uit reductieketel AXIëN ALTONA 6 m3 m. loden en keram. voering en roerwerk, vacuum destillatieapparatuur, meet-, voorraadtanks en montejus, pompen en motoren, electrotakel SWF 500 kg, el. flaker; install, voor chlorering v. koolwa terstoffen; sweatening- en ammoniakinstall., zeer zware gietstalen reactoren v. extreem hoge druk ken; roestvrijst. smeltketels en zinken koelbakken v. paradichloorbenzol, breker, kruisslagmolen en vijfv. sorteerm. SEIBERT; roterende en zuiger compressoren en vacuumpompen; 2 Schotse ketels 1929, 10 ato, 85 en 118 m2 V.O. m. moderne h.d.- verstuivers en dito pompinstallaties v. olie en voe dingwater, compl. inventarissen v. smederij, kan tine en kantoor, 92 vakken stalen kleerkasten techn. mag. voorr., zomede een stalen pont 8.10x3.70 m m. viercil. motor en keerk. INL. gebouwen en terreinen bij de Notarissen, inl. techn. install, en verz. om catalogus bij de make laars. BEZ.: geb. dinsd. en donderdags 24 uur v. 15 aug. af; techn. install. 6, 9 en 10 sept. 104.30 u. LEEG TE KOOP AANGEBODEN MET CENTRALE VERW. en PARKETVLOEREN en gelegenheid tot auto-stalling. In prima staat van onderh. 7 kam., keuk., inger. badk., sanitair, etc. Mooie vrije tuin m. achteruitg. Gesch. v. doktershuis. Bevr. MAK.KANT. X W. G. DROSTE - HAARLEM GED. OUDE GRACHT 67 - TELEFOON 10398 HAARLEM EN OMGEVING Landhuizen, villa's, flats enz. te koop zowel bestaand als nieuw. Prospectus op aanvraag. DE RIDDER STRIJBIS, makel. N.B.M., Zandv.laan 71, Heemstede. TE HUUR AANGEBODEN Haarlem-Zuid, bij Den Hout, vrij uitz. AFGESLOTEN, VRIJE ETAGE, omvattende: 4 kamers (waarvan 2 kamers elk plm. 5x6 m), eigen keuken, eign badkamer en w.c., groot ZONNETERRAS. Aparte meters v. gas en electra. Huurprijs f 125.p. maand. Overname vloerbedekkingen verplicht Huisv.verg. vereist. Brieven aan het Mak.kantoor X W. G. DROSTE - HAARLEM Ged. Oude Gracht 67 - Telefoon 10398. TE KOOP totale oppervl. 8000 m2 in centrum dorp in N.-Holland. Aanvaarding 1 mei 1958. Inlichtingen telefoon 17309.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13