Zeilfestijn van jubilerende Haarlemse verenigingen leverde veel spanning op Zandvoortmeeuwen EHS en VVB handhaafden zich AROL-beker voor HFC-ers na finalezege op HBS Atletiekploeg van AAC won P.H.-beker met overmacht Alleen Manchester United nog zonder verliespunten Liberati wereldkampioen 500 cc Record aantal boten op Spaarne en Mooie Nel Scheidsrechtersnood OM DE KNVB-BEKER HBC verloor verdiend van LFC-ers Robur et Velocitas ging met 4-2 ten onder Goede derde plaats voor Haarlem RCH moest tegen Alkmaar 2-0 voorsprong prijsgeven Spannend laatste kwartier Prinses Juliana-beker weer voor Hollandia Sagitta op tweede plaats Gepromoveerd Nottingham Forest doet het goed in Engelse league Sport in het kort Overdekte tribune van AFG afgebrand Van Duyl won weer MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 De Haarlemse Zeilvereniging en de Haarlemsche Jacht Club, die dezer dagen het 35- en 40-jarig bestaan herdenken, hebben ditmaal het traditionele jaarlijkse zeil festijn op het Noorder Buiten Spaarne en Mooie Nel in onderlinge samenwerking georganiseerd en zulks met het grootst denkbare succes. Op beide dagen was de medewerking van de weergoden alleszins te loven en in tegenstelling met diverse andere nationale zeilwedstrijden, welke vroeger in het seizoen werden georganiseerd, troffen de Haarlemse verenigingen het uitstekend. Niet minder verheugend was ook het grote aantal inschrijvingen. Een aantal van 110 boten mag in de Haarlemse zeilsport een record genoemd worden en omdat in vele klassen de strijd een zeer spannend karakter droeg, heeft men van uitstekende en zeer prettige wedstrijden kunnen genieten. Daarbij hebben de vertegenwoordigers van de Haarlemse clubs zich niet onbetuigd gelaten, want zjj sleepten menige eervolle prijs in de wacht in de sterke bezetting. Zaterdagmiddag reeds was het zeilfeest begonnen onder waarlijk ideale weersom standigheden. Slechts tegen de avond nam de wind in kracht zodanig af dat er hier en daar wat ingekort moest worden, maar in het algemeen was het prachtig zeilweer en de talrijke ranke scheepjes zorgden op het water voor een fleurig schouwspel, dat ook van de oever af met belangstelling door talrijke liefhebbers werd gade geslagen. De Haarlemse successen waren reeds op deze middag niet onbelangrijk. Een dub bele zege bij de 12 voetsjollen, zowel in de A als in de B klasse. Daniëls en mevr. Ver- wey finishten met Barry en Windekind II respectievelijk als eerste en tweede bij de A-klassers en in B zorgden de dames Steensma en Louët Feissen, beiden van de Haarlemse Jacht Club, voor een dubbele Haarlemse overwinning. In de Vrijheids klasse was er een ruime zege voor Schmitz Jr. met „Smitje" en .mejuffrouw Van Baa- ren met Ariël op de eervolle derde plaats. Een tweede plaats voor J. Roos met Estam- tam in de Olympia jollenklase en nog een derde plaats voor Sweers de Landas in de Sternklasse. Tweede dag De zondag zette slecht in. Een miezerig regentje met weinig wind was nu niet be paald ideaal, maar naarmate de tijd ver streek werden de omstandigheden toch weer heel wat beter. Een stevige zuidwes ten wind begunstigde later op de dag de wedstrijden en slechts het slot was wat mistroostig omdat enkele hevige regen buien de pret kwamen verstoren. In de Haarlemse Voetbalbond heerst nog steeds een nijpend tekort aan scheidsrechters. Vrijwel ieder jaar doet de scheidsrechterscommissie van de af deling Haarlem van de KNVB een be roep op het voetbalminnend publiek, speciaal op de oud-voetballers, zich als scheidsrechter bij de HVB aan te mel den. Ook thans weer! Ieder weekeinde moeten ongeveer 200 wedstrijden voor de HVB-competitie worden gespeeld. Slechts 161 scheids rechters staan bij de HVB ingeschreven. Van dit aantal zijn elke zaterdag ofï zondag diverse scheidsrechters niet be schikbaar wegens ziekte, werkzaamhe den en andere oorzaken. Het tekort aan scheidsrechters kan men dus bepalen op een 50 a 60. Daarom brengt de scheidsrechters commissie voor de aanvang van de com petitie 19.57-'58 nog eens deze toestand onder de aandacht van het voetbalpu bliek in Kennemerland. De commissie vertrouwt er op dat deze oproep succes zal hebben en vele kandidaten zich zul len opgeven bij de secretaris van de scheidsrechterscommissie, de heer G. W. H. de Korte, Marnixstraat 152, Haar lem, telefoon 52420. Toch mocht men over deze tweede dag weer niet klagen en de wedstrijden hadden ook nu weer een vlot en vooral spannend verloop. Haarlemse successen werden ook nu weer in ruime mate geboekt. In de Vrijheidsklasse was er een dubbele Haarlemse zege, want Schmitz en Elhorst brachten hun „Smitje" en „Hepie Del" res pectievelijk als eerste en tweede over de finish en in de 12 voetsjollenklasse, zowel bij de A- als bij de B-zeilers stonden even eens twee Haarlemse namen boven aan de lijst. In de A-klasse zegevierde Daniels met Barry voor Arie van Beekum, die een kranige tweede werd met z'n „Duvel". De dames Louët Feissen en Steensma zeilden in B met „Prinses Marijke" en „Prinses Mar griet" het eerst door de finish. Een fraaie zege behaalde Sweerts de Landas in de Sternklasse en voorts noteer den we enkele tweede en derde plaatsen in het zeer sterk bezette gezelschap. In een stromende regen kwamen de laat ste boten binnen, maar dit vermocht de stemming niet bederven. Tot aan het laatst bleven de zeilers met interesse de strijd volgen en dankzij de uitstekende organi satie was het festijn op de vastgestelde tijd ten einde. De beide Haarlemse watersportverenigin gen kunnen met trots op een zeer geslaagd zeilfestijn terugzien. De uitslagen De uitslagen van zaterdag waren: Flying Dutchmanklasse: 1. More Speed, F. A. Meeuwissen, Het Witte Huis, Loos- drecht; 2. N.N., J. M. Jongkind, Watersport vereniging Aalsmeer; 3. Waterwiek, Th. W. v. d. Moolen, Haarlemse Zeilvereniging. Valkenklasse: 1. Lieuwe, mej. Boonstra, Kon. Roei- en Zeilvereniging Amsterdam; 2. Moustache, L. J. A. de Wit, De Kaag, Warmond. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Spotvogel, W. Guldemond, De Kaag, Warmond; 2. Rakker, B. van Wijk, Braassemermeer, Roelof- arendsveen; 3. Piasjager, B. Verhagen, Aegir, Hillegersberg. 16 m2 Eenheidsklasse (streep): 1. Wilfred P. Muusse, De Onderlinge, Amsterdam; 2. Akidi, W. v. d. Horst, Watersportvereniging Amsterdam; 3. Greet, J. J. Botterweg, De Onderlinge, Amsterdam. 16 m2 Eenheidsklasse (punt): 1. Madria, Spaargaren, Watersportvereniging Aals meer. Vryheidsklasse: 1. Smitje, H. Schmitz. Jr., Haarlemse Zeil Vereniging; 2. Toedan, H. Prins, De Onderlinge, Amsterdam; 3. Ariël, mejuffrouw C. van Baaren, Haarlemse Zeil Vereniging. Olympiajollenklasse: 1. Mars, P. Zwaan, De Onderlinge, Amsterdam; 2. Estamtam, J. Roos, Haarlemse Jachtclub; 3. „P.S.T.", P. C. Loogman, De Kaag, Warmond. Sternklasse: 1. Noreg, A. E. H. Amons, Zaanlandse Zeilvereniging, Zaandam; 2. Glasaal, mejuffrouw K. v. d. Stadt, Zaan landse Zeilvereniging, Zaandam; 3. N.N., J. L. J. B. Sweerts de Landas, Haarlemse Jachtvlub. 12-voets Jollenklasse A: 1. Barry, F. H. Daniels, Haarlemse Jacht Club; 2. Winde kind II, mevrouw E. Verwey-Latenstein, Haarlemse Jacht Club; 3. Annie, P. Nieu- wenhuizen Jr., De Onderlinge, Amsterdam. 12-voets Jollenklasse B: 1. Prinses Mar griet, mejuffrouw J. H. Steensma, Haar lemsche Jachtclub; 2. Prinses Marijke, me juffrouw F. P. Louët Feissen, Haarlemse Jacht Club; 3. Dobbertje, H. J. van Lijnen- Noomen, Zaanlandse Zeilvereniging, Zaan dam. Jeugdklasse: 1. Dolle Dries, J. W. van Weezenbeek, De Kaag, Warmond; 2. Anne- marie II, F. Imhoff, Braassemermeer, Roe- lofarendsveen; 3. Bliksem, T. M. de Vries, De Kaag, Warmond. De uitslagen van zondag waren: Flying Dutchmanklasse: 1. Mustang, Jac. Kraan, Braassemermeer, Roelof arendsveen; 2. Moore Speed, F. A. Meeuwissen, Het Witte 1-Iuis, Loosdrecht. Valkenklasse: 1. Lieuwe, mejuffrouw Boonstra, Kon. Roei- en Zeilvereniging, Amsterdam; 2. All Water, J. Willemse, Haarlemse Zeilvereniging. 12 m2 Sharpie klasse: 1. Meteoor, Bart Kraan, Braassemermeer, Roelof arendsveen; 2. Piasjager, B. Verhagen, Aegis, Hillegers berg; 3. Bakker, B. van Wijk, Braassemer meer, Roelofarendsveen. 16 m2 Eenheidsklasse (streep): 1. Sko- piaan, J. W. Swart, De Onderlinge, Amster dam; 2. Wilfred, P. Muusse, De Onderlinge, Amsterdam; 3. Toos, tl. Schmitz Sr., Haar lemse Zeilvereniging. 16 m2 Eenheidsklasse (punt): 1. Madria, W. Spaargaren, Aalsmeer. Vrijheidsklasse: 1. Smitje, H. Schmitz Jr., Haarlemse Zeilvereniging; 2. Hepie Del, H. K. J. Elhorst. Haarlemse Zeilvereniging; 3. Toedan, H. Prins, De Onderlinge, Amster dam. Olympia jollenklasse: 1. Mars, P. Zwaan, De Onderlinge, Amsterdam; 2. Mustang, Chr. Zwetsloot, De Kaag, Warmond; 3. Fast On, mejuffrouw C. Boelhouwer, Ondine, Amsterdam. Sternklasse: 1. N.N., Sweerts de Landas, Haarlemse Jacht Club; 2. Noreg, A. Amons, Zaanlandse Zeilvereniging, Zaandam; 3. Glasaal. mejuffrouw K. v. d. Stadt, id. id. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Marry, F. Da niels, Haarlemse Jacht Club; 2. Duvel, A. van Beekum, id. id.; 3. Tecumseh, mejuf frouw M. Holtrop, De Kaag, Warmond. 12 Voets jollenklasse B: 1. Prinses Marij ke, mejuffrouw F. Louët Feissen, Haarlem se Jacht Club; 2. Prinses Margriet, mejuf frouw J H. Steensma, id. id.; 3. Merijntje II, A. v. d Bliek Jr., Zaanlandse Zeilver eniging, Zaandam. Jeugdklasse: 1. Dolle Dries, J. W. van Weezenbeek, De Kaag, Warmond; 2. Anne- marie II, F. Imhoff, Braassemermeer, Roe lofarendsveen. COOOOCOOOOOOOOOQ Toen RCH bij de pauze van de wed strijd tegen Alkmaar op zaterdagavond met twee-nul voorstond, waren de kan sen op een Haarlemse zege zeer gunstig. Niet slechts vanwege deze voorsprong, maar meer nog gezien de spelverhouding in de eerste helft. De Racing toonde zich technisch en tactisch sterker dan de Alk- maarse ploeg, het verband onderling, spe ciaal in de voorhoede, klopte veel beter dan by de bezoekers en met twee fraaie doelpunten had de aanvalslinie haar pro- duktiviteit bewezen. Bovendien verdedig de doelman Snabilie zyn doel moedig al hoewel paal en lat hem enige keren te hulp waren gesneld. Maar toch waren we over de prestaties van RCH's voorhoede nog lang niet te vreden. Naarmate de strijd vorderde werd het spel slordiger, toonde de Hongaar Na- nai zich toch niet de ideale aanvalsleider en schijnt Kruyer op zijn retour of is nog niet voldoende in vorm. Kortom, de aanvalslinie is niet doortas tend genoeg, houdt de bal net iets te lang bij zich om werkelijk gevaarlijk te wor den al moet gezegd dat het de Racing in de tweede helft niet bepaald mee zat. Toen bleek bovendien de wijziging in de Alkmaarse ploeg (Dingena vervangen door Buys) een verbetering, maar van het spel van de Italiaanse aanwinst Paraola heb ben we toch weikelijk weinig goeds kun nen bewonderen. De Alkmaarse tegenstand was dus in de tweede helft groter dan voor de pauze en de bezoekers slaagden er in de achter stand volledig weg te werken. Dat was wat sneu voor de thuisclub, die in de eer ste helft door Peters, thans rechtsbuiten, de score had geopend en door Mul, die een voorzet van Henke schitterend achter Snabilie plaatste, de stand op 2—0 bracht. Maar RCH verzuimde het veldoverwicht in de tweede helft in meer doelpunten tot uiting te brengen. Na een kwartier scoor de Kaas het eerste tegenpunt en na 30 mi nuten was de stand gelijk door Kooge. Het laatste kwartier was uitermate spannend. Tot tweemaal toe schoot RCH's voorhoede tegen lat en paal, zag Henke na een schitterende combinatie een prach tig doelpunt, overigens terecht, door Leo Hom afgekeurd en kon het geweldige slotoffensief dus niet met het winnende punt bezegeld worden. Van de amateurclubs uit Haarlem en omgeving hebben zich drie ploegen in de strijd om de KNVB-beker weten te hand haven. Zandvoortmeeuwen klopte DEM, VVB versloeg DIO en EHS kwam door een gelykspel tegen St. Pancratius in de volgende ronde. Slechts HBC werd „ge wipt". Tegen LFC leden de Heemstede naren een twee-nul nederlaag. DIO ging overigens eervol ten onder bij tweedeklasser VVB welke laatste bij de rust een twee-nul voorsprong noteerde en uiteindelijk met vijf-twee zegevierde. Voor DIO scoorden Kuiper en Bijl. EHS had moeite genoeg in Badhoevedorp om zich staande te houden. Nadat St. Pan cratius de leiding had genomen scoorde Jacobs twee doelpunten, maar in de tweede helft maakte de thuisclub weer gelijk. Slechts aan het uitstekende werk van de EHS-doelman was het te danken dat de Haarlemse club de gelijke stand kon handhaven en zich dus plaatste voor de volgende ronde. HBC-LFC HBC werd verslagen door LFC. In een goed gespeelde en soms zeer spannende wedstrijd moesten de Heemstedenaren het onderspit delven en eerlijk gezegd, de overwinning kwam LFC toe. De bezoe kers speelden beter voetbal dan HBC, hoewel de Heemsteedse club zich toch diverse kansen wist te scheppen. Maar de voorwaartsen maakten daarvan geen ge bruik. HBC's defensie had het soms zwaar te verantwoorden tegen de snelle Leidse aanvallen en kort voor de rust gaf Hij- mans voor LFC doelman Warmerdam het nakijken. Ook in de tweede helft was het een goede strijd met LFC iets in de meerder heid. Het zat HBC overigens niet mee, want op een gegeven ogenblik moest doel man Warmerdam vervangen worden door Terwolbeek en ging ook midvoor Nees- kens wegens een blessure het veld uit. Hij werd vervangen door Jos de Reus. Een en ander kwam de kracht van de ploeg niet ten goede. LFC slaagde er in door Hijmans het tweede doelpunt ta scoren en in de twee-nul score kwam geen wijziging meer. Zandvoortmeeuwen-DEM De strijd tussen de tweedeklassers in de badplaats was soms erg pittig, want beide partijen stelden er een eer in te winnen. In het algemeen was de thuis club wat sterker en gevaarlijker in de aanval. DEM hield het spel wat kort en de Zandvoortse defensie kreeg volop de ge legenheid in te grijpen. Daarentegen hielden de Zandvoorters het spel goed open en dit leidde na zes minuten reeds tot een doelpunt van Castien waarna in de 38ste minuut Visser de stand op twee nul bracht. Zandvoortmeeuwen was tegen het ver strijken van de eerste helft danig in de meerderheid, hetgeen Castien nogmaals in een doelpunt tot uiting wist te brengen, zodat met drie-nul gedraaid werd. De strijd bleef in de tweede helft het aanzien waard. Vooral nadat DEM mid dels v. d. Aar een tegenpunt had ge scoord (3-1) keerde de spanning volop terug. DEM viel namelijk heftig aan, maar drong daarbij iets te ver naar voren. De aanvallen van de thuisclub behielden daardoor een gevaarlijk karakter. Bij een daarvan passeerde Castien de Wijker doelman voor de vierde maal en toen was het pleit beslecht. Wel scoorde Gode- rie nog een tegenpunt voor DEM, maar verder dan vier-twee liet de thuisclub het toch niet komen. De overige uitslagen luidden: Hilver- sum-DFC 2-2, ZFC-Helmondia 4-4, Hel- mond-'t Gooi 0-2, VSV-Ensch. Boys 2-3, HVC-Heracles 5-1. Voor de derde achtereenvolgende maal Is Hollandia (Rotterdam) er in geslaagd zich met grote puntenmeerderheid van het atletiekclubkampioenschap voor dames te verzekeren en daarmee de Prinses Juliana- beker te veroveren. In deze wedstryden, die door de Gooise Atletiek Club werden georganiseerd op de baan van het Marine opleidingskamp Hilversum, behaalde Hol landia 64% punt. Om de tweede plaats werd nog enige strijd geleverd. Deze was tenslotte voor Sagitta (Amsterdam) met 32% punt; 3. ADA (Amsterdam) 31 p.; 4. GAC (Hilver sum) 30 p.; 5. Olympia (Den Haag) 23 p. en 6. Meeuwen (Den Haag) 8 punten. Sagitta, dat in vervlogen dagen niet minder dan 12 maal kampioen werd, dankt de tweede plaats uiteindelijk nog aan mevrouw Fanny BlankersKoen, die als invalster uitkwam in het kogelstoten en met een worp van 11,14 meter beslag legde op de vierde plaats, drie punten voor haar club veroverend. Mejuffrouw Van Zelm (ADA) werd eer ste bij het speerwerpen met 40,18 m.; bij het kogelstoten won Corrie Huygen (Hol landia, Rotterdam) met 12,18 m. Bij het discuswerpen deelden mejuffrouw Huygen en mevrouw Ans Panhorst van Sagitta de eerste plaats met 37,42 m. Het vèrspringen werd met 5,24 m. gewonnen door Annie Keff (GAC), de 80 m. horden in 12,1 door mejuffrouw Selma Heystelc van Hollandia. Het hoogspringen was met een sprong van 1,53 voor Joke Vaal van Hollandia. Via een overwinning van vier-twee op Robur et Velocitas en een zege in de finale tegen HBS (drie-één) is HFC er voor de tweede maal sinds zijn jarenlange deel name aan het AROL-toeraooi in geslaagd de fraaie wisselbeker mee naar Haarlem te nemen. De Haarlemmers, die in tegen stelling tot vorige week ditmaal op volle sterkte in het veld kwamen, hebben op nieuw by de toeschouwers een degelijke indruk achtergelaten, al viel hun naaste rivaal HBS in de eindstrijd een tikje te gen. Ook voorzitter P. C. van Houten toonde zich zeer tevreden en gaf als zijn mening te kennen, dat het elftal in deze samenstelling ook wel een goed figuur in de competitie zou kunnen slaan. Tegen Robur et Velocitas stonden de Haarlemmers binnen twintig minuten met twee-nul voor na doelpunten van G. Mo lenaar en J. Moolenaar. De Oostelijke ploeg diende echter veelzeggend van re pliek door twee tegentreffers van Van Steensel (twee-twee). Na de hervatting bracht Bouwman de score op drie-twee. Howel Robur energiek voor een beter re sultaat bleef strijden, was het laatste doel treffende woord aan Winter, die een straf schop inschoot, (vier-twee). Zeeburgia, dat veel spelers is kwijtge raakt aan het betaalde voetbal, heeft ener giek partij gegeven aan HBS. Via de rust stand (nul-één) en nul-twee door doelpun- De eindstrijd om de Prins Hendrik Be ker heeft, wat de eerste plaats betreft, in derdaad datgene gebracht, wat er van verwacht werd. Het Amsterdamse AAC heeft met overmacht de beker in de wacht weten te slepen, want de voorsprong op PSV, dat tweede werd, bedroeg ruim der tig punten. Doch die eerste plaats van AAC was dan ook eigenlyk het enige niet-verrassende in de einduitslag. Zoals gezegd werd PSV tweede en niet de be kerhouder 1956 Vlug en Lenig uit Den Haag. De Haagse sterrendragers moesten zelfs genoegen nemen met de zesde en laatste plaats, want de derde plaats ging wel geheel onverwacht naar de HAV „Haarlem", terwyl DOS uit Rotterdam en Trekvogels uit Den Haag de vierde en vijfde plaats deelden. Waardoor nog later uitgemaakt zal moeten worden, welke van deze laatste twee verenigingen straks met Vlug en Lenig in de voorronde zal moe ten uitkomen om zich voor het volgend jaar van een finaleplaats te verzekeren. Het heeft er aanvankelijk helemaal niet naar uitgezien, dat Haarlem tot de derde plaats zou kunnen komen, want zowel op de 800 m, 1500 m en 400 m bleven de Haarlemmers puntloos. De 800 m werd gewonnen door Haus van PSV in de goede tijd van 1 min. 53.5 sec., Blankensteyn van de Trekvogels won de 1500 m in 3 ADVERTENTIE Manchester United twee jaar achter een kampioen van de Engelse league heeft het nieuwe seizoen op voortreffelijke wijze ingezet. Na drie wedstrijden hebben de „Busby-babes" als enige ploeg in de eerste divisie nog geen punt verspeeld. Zaterdag speelde Manchester United de eerste thuiswedstrijd tegen Manchester City. De belangstelling voor de „derby" was uiteraard zeer groot: 63.100 toeschou wers. Manchester United behaalde een 41 overwinning. Een der doelpunten het derde door Dennis Viollet gescoord bracht het publiek in verrukking. Viollet bemachtigde de bal op het middenveld, maakte een snelle dribbel, waarbij hy drie onthutste tegenstanders passeerde, en vol tooide zijn brillante soloactie met een hard en onhoudbaar schot. De league-kampioen wordt op het ogen blik vooral bedreigd door Arsenal en het pas gepromoveerde Nottingham Forest. Beide clubs hebben nog geen nederlaag geleden. Arsenal won met 20 van Luton Town en Nottingham Forest versloeg het door griep geteisterde Sheffield Wednes day op eigen terrein met 12. Onprettige reputatie Stamford Bridge, het terrein van Chel sea, heeft in de laatste jaren een onpret tige reputatie gekregen: vele keepers ge raakten er gewond. De reeks ongevallen werd in het nieuwe seizoen voortgezet. Chelsea speelde tot dusverre twee thuis wedstrijden en.... drie doelverdedigers werden door blessures uitgeschakeld. Za terdag Chelsea speelde tegen Bir mingham City moest Gil Merrick uit vallen. Na vier minuten kwam hij in botsing met de 17-j. jeugdinternational Mimmy Greaves. Merrick werd met een ernstige hoofdwonde vijf hechtingen waren noodzakelijk van het veld gedragen, Greaves ging eveneens naar de verband- kamer, maar keerde na tien minuten te rug enscoorde daarna twee doelpun ten. Chelsea won met 51. De uitslagen Eerste divisie: Arsenal-Luton town 20; Aston Villa-Everton 01, Bolton Wan derers-Blackpool 30; Burnley-West Bromwich Albion 22; Chelsea-Bir mingham City 51; Leeds United-Lei cester City 21; Manchester United- Manchester City 41; Newcastle United- Tottenham Hotspur 31; Preston North End-Portsmouth 40; Sheffield Wednes day-Nottingham Forest 12; Wolverhamp ton Wanderers-Sunderland 50. Tweede divisie: Bristol Rovers-West Ham United 23; Charlton Athletic-Grims- by Town 20; Derby County-Barnsley 14; Doncaster Rovers-Huddersfield Town 03; Ipswich Town-Rotherham United 12; Leyton Orient-Stoke City 02; Lin- Coin City-Sheffield United 22; Liverpool- Cardiff City 30; Middlesborough-Bristol City 00; Swansea Town-Fulham 44; Notts County-Blackburn Rovers 11. min. 59 sec., terwijl v. d. Knaap van DOS op de 400 m excelleerde. Hij liet de zeer fraaie tijd van 48.8 sec. voor zich af drukken. De 110 m horden was het eerste num mer waarop Haarlem in de punten viel. En toen was het ook direct raak, want Hoogland bezette, vooral dankzij een zeer sterke laatste 20 meter, de derde plaats in 15.8 sec. voor zijn clubgenoot Joacim, die 16 sec. noteerde. Eef Kamerbeek van PSV won dit nummer in 14.9 sec. Op de 100 m wisten de „Haarlem"- sprinters zich niet in de finale te plaatsen. Visser van AAC won dit nummer in 10.8 sec. voor Saat (V. en L.) die 10.9 sec. no teerde. De 5000 m werd echter een prach tig „Haarlem"-succes, want Paul Verra toonde zich met recht de ware aanvoer der van het „Haarlem"-team door reeds na 2 km resoluut de leiding te nemen. Hy zette toen direct door en wist zonder noe menswaardige tegenstand zyn voorsprong regelmatig te vergroten, zodat hy ten slotte met ruim 100 m voorsprong door de finish ging in 15 min. 10.6 sec. Bij het vèrspringen- verraste Willems van „Haarlem". Als invaller voor Meu- wese opgesteld kwam hij tot een sprong van 6.41 m en dat was precies voldoende voor de derde plaats. En ook Steenbergen zorgde hier nog voor een puntje, door met 6.17 m beslag te leggen op de zesde plaats. Visser won dit nummer met 6.71 m. Het hoogspringen was voor Van Kleef (DOS) met 1.80 m voor Kareis van Haar lem, die tot 1.75 m kwam. En ook op dit nummer kwam er nog een puntje bij, want Van Zijl, enigszins falend, sprong met 1.65 m naar de zesde plaats. Doornbosch bezorgde zijn vereniging zes kostbare punten door zowel bij het kogelstoten als bij het speerwerpen de vierde plaats in te nemen. Bij het kogel stoten kwam hij tot 13.26 m, bij het speer werpen tot 52.95 m. Niet direct daverende prestaties van deze allround-atleet, maar het ging gistermiddag om de punten en daar zorgde hij voor. Veteraan Kluft kwam op het kogel stoten zowaar nog in de finale en met 12.34 m zorgde ook hij nog voor een extra punt. Ondanks goed verweer, vooral op de 4 x 400 m, kon Haarlem op de estafet tes slechts twee punten bij elkaar halen en toen was de situatie dusdanig, dat met het polsstokhoogspringen nog aan de gang, AAC zeker was van zijn kampioenschap en PSV van de tweede plaats. DOS stond toen derde met 40 punten, Vlug en Lenig vierde met 391/2 punten, Haarlem vijfde met 33 punten en Trek vogels zesde met 32 punten. Doch toen de uitslag van het polsstokhoogspringen doorkwam, werd deze stand grondig ver anderd. Want traditie getrouw zorgde We zel met 3.50 m en Swart met 3.40 voor 10 punten voor Haarlem bij het polsstok hoogspringen. Trekvogels behaalde er acht, AAC twee en PSV één en daardoor werd de einduitslag: 1. AAC met 82% punten, 2. PSV met 49 punten, 3 Haarlem met 43 punten, vier en vijf DOS en Trek vogels met 40 punten en 6. Vlug en Lenig met 39% punten. FINLAND—NOORWEGEN Noorwe gen heeft zondag de landen wedstrijd tegen Finland gewonnen met 4-0. Rust stand 3-0. Sinds 1923 al wordt jaarlijks voor het begin van de competitie de amateur- competitie het door AFC georganiseer de voetbaltoernooi om de AROL-beker ge houden. Deze beker is een geschenk van J. G. M. Bosch ter nagedachtenis aan het bekende AFC-lid A. R. Onslow van Lierop. De beker moet driemaal achtereen of vijf maal in totaal door een vereniging ge wonnen worden, om haar definitief in bezit te houden. Tot nu toe gelukte dat Blauw Wit (driemaal achtereen) in 1931 en Ajax (vijfmaal in totaal) in 1951. HFC won de beker voor de tweede maal, de eerste keer in 1928. ten van Vossenaar schenen Hagenaars on bedreigd te gaan winnen. Een tegenpunt van Former plaatste deze theorie later op losse schroeven, temeer omdat de Amsterdam mers nadien beslist te hard speelden. He! bleef echter ééntwee. Zo moesten de Haagse Kraaien en good old HFC elkaar dus het bezit van de bekei gaan betwisten. Ook ditmaal startten de Haarlemmers veelbelovend met twee doel punten van J. Moolenaar, met welke stand de rust inging (twee-nul). Na de hervat ting zag Winter zijn kans schoon om zijn ploeg zeer dicht in de buurt van het be geerde doel te brengen trienul). Op dat moment was een ieder het er over eens dat de voorsprong zonder meer verdiend moest worden genoemd; de Haarlemmers speelden een fris en open spel, dat doorlopend een maximum aan ge vaar inhield. Ook in het verdere verloop was er geen aanleiding om dit standpunt te wijzigen. Daar deed het Haagse tegenpunt, kort voor tijd gescoord door Vossenaar, niets aan af: drieéén. De glunderende captain Winter nam na afloop de trofee in ontvangst van AFC's voorzitter Kappelhof. Zondagavond tegen half twaalf is brand uitgèbrokèn in de tribune van het A.F.C.- terrein langs de Zuidelijke Wandelweg in Amsterdam. Er ontwikkelde zich snel een zeer spectaculaire brand, waarvan de rode gloed en de rook tot in Amsterdam-West, kilometers ver, te zien waren. De Amster damse brandweer bestreed het vuur met Hwee grote wagens en twee babyspuiten. Men sluit de mogelijkheid van een sigaret als oorzaak niet uit. De tribune, die al voor middernacht over een lengte van 100 meter als een fakkel brande, was over dekt en brandde vrijwel geheel af. Als aansluiting op de wedstrijden om het Portugees kampioenschap draken- klasse is in Cascais een wedstrijd gehou den om de „Coupe Virginie Heriot". Van Duyl, die afgelopen week het Portugees kampioenschap op zijn naam bracht, werd met Trintel II eerste met 0 punten. De tweede plaats was voor de Gustel VII van de Duitser Thomson. De Van guard van onze landgenoot Warners werd zesde. Liberati In Monza zyn zondag de wedstryden gereden voor de Grands Prix des Nations, de laatste races welke meetelden voor het wereldkampioenschap. In drie klassen waren de beslissingen trouwens reeds ge vallen. In de 125 cc klasse hadden Provini (It.), in de 250 cc klasse Sandford (Gr.Br.) en in de 350 cc klasse Campbell (Austra lië) reeds een dergelijke voorsprong ge nomen, dat de titels hen niet meer konden ontgaan. Op de baan in Monza heeft Ubbiali met M.V. Augusta de race in de 125 cc klasse gewonnen. Hij leidde van de vijfde ronde af en ging met ruime voorsprong op de op de Ier Miller (Mondial) als eerste door de finish. Provini viel uit in de eerste ronde, na dat hij in een gevaarlijke bocht betrokken was bij een ongeval dat zich als volgt zou hebben toegedragen. De Italiaan Gandossi en de Brit Sundford kwamen ten val in deze bocht waarna Provini, die vlak ach ter hen joeg, over de benen van Gandossi heen reed. Gandossi brak een been en Sandford kreeg schaafwonden. In de 350 cc klasse won de Brit Mcln- tyre met een gemiddelde snelheid var 180.063 kilometer per uur, een nieuw re cord. In de 250 cc klasse won de Italiaan Pro vini met Mondial. Sandford werd vierde maar bezet in de eindrangschikking vooi het wereldkampioenschap de eerste plaats Het merkenkampioenschap viel ten dee aan Mondial. In de 500 cc klasse was de eerste plaat: voor de Italiaan Liberati na een verwoec duel met de Brit Surtees. De Brit schoo dadelijk na de start naar voren uit he veld van 22 deelnemers en met zijn M.V Augusta handhaafde hij zich vijf rondei lang aan de kop. Toen viel Liberati aan en gedurende tien ronden raasden de Gi lera en de Augusta vlak achter elkaa: over de baan met een vaart van meer dai 160 kilometer per uur totdat de Italiaai begon uit te lopen en het verschil zo groo maakte dat hij door Surtees niet meer be dreigd werd. De zege van Liberati bezorgde hem te vens de titel van wereldkampioen in dezi klasse.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10