Onderhandelingen tussen Bonn en Den Haag vastgelopen Neder-Saksen weigert elke concessie in de Dollart HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onderzoek naar het nationaal TV-programma van zaterdag Pleidooi voor geleide economie op de jaarbeurs te Damascus Overleg vermoedelijk tot oktober opgeschort Bepaalde uitlatingen hebben veront waardiging en ergernis gewekt "I DIT JAAR: 810 DODEN j De honderdduizend op 15601 Hongarije zoekt steun van Ceylon V erkiezingsspel Het woord is aan l eidel ontkent Oostduitse beschuldigingen Weer regen Amerikaans fonds voor 156 verdachten in Zuid-Afrika Vergadering van de Arabi sche Liga zonder ministers Weinig interesse voor de jaarlijkse bijeenkomst Augustus was veel te nat Vier doden in het verkeer j Verkeersongelukken j Israel meldt concentraties van Syriërs aan de grens Bandungs hotel onder militair beheer Inzendingen overwegend uit Oost-Europa 72e JAARGANG No 46 MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 302e JAARGANG No 199 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij de heden gehouden trekking van de 536ste staatsloterij is de 100.000 gevallen op lot 15601. Serie A van dit lot werd verkocht in 's Hertogenbosch; serie B in Amsterdam; serie C in Rotterdam; serie D in Den Haag; serie E in Hengelo en serie F in Hilversum. COLOMBO (U. P.) Een Hongaarse delega tie die sinds een maand Azië bereist om steun te zoeken voor het Hongaarse stre ven, een discussie over het rapport inzake de toestand in Hongarije door de UNO-Assem- blée op 10 september te voorkomen, is thans in de Ceylonse hoofdstad Colombo aange komen. Ceylon is een van de vijf landen die in de speciale UNO-Commissie voor de Hon gaarse kwestie zitting hadden. (Van onze correspondent in Bonn) Er is nog altijd niet veel schot gekomen in de onderhandelingen, die Nederland al enige maanden met West-Duitsland voert en die afwisselend op Nederlands en op Westduits grondgebied worden gehouden. Ze zijn nu op dood spoor geraakt en het lijkt uitermate moeilijk ze voorlopig met enige kans op een gunstig resul taat weer op gang te brengen. De Nederlandse delegatie, waarvan mr. J. W. Beyen (met de titel van „regeringscommissaris voor Duitse aangelegenheden") de leider is, heeft de kwestie van de Nederlands-Duitse grens in het water van de Dollart als punt één op de agenda gezet en de heer Beyen verklaarde een paar ait men aan de overige kan beginnen. Onder die overige punten neemt vooral de maanden ereleden dat dit punt eerst geheel dient te worden afgehandeld, voordat beginnen. Onder die overige punten neemt vooral de aangelegenheid van de grenscorrecties van 1949 voor de Duitsers een zeer belangrijke plaats in. De in Hannover zetelende regering van het noordelijke Westduitse bondsland Ne der-Saksen wenst echter onder geen beding dat de Nederlands-Duitse grens door het water van de Dollart naar het oosten wordt verlegd, waardoor dit land een klein stukje territorium zou verliezen. De bewindheb bers van de ten zuiden van Neder-Saksen liggende deelstaat Noordrijnland-Westfalen die in Dusseldorp resideren, hameren er voortdurend op, dat de „gecorrigeerde" stukjes grond van Elten en van Tudderen (die tezamen een oppervlakte van zeventig vierkante kilometer met een bevolking van ongeveer tienduizend zielen omvatten) door de Nederlanders moeten worden terugge geven. De heren in Dusseldorp eisen dat al jaren, maar sedert de Nederlands-Duitse besprekingen aan de gang zijn, leggen zij er nog meer nadruk op. Wij hebben gegronde redenen aan te nemen, dat de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano er veel voor voelt de kwestie van de Dollart op een voor Nederland gunstige en aanvaardbare wijze op te lossen. Dat bleek trouwens ook in het gesprek, dat hij enkele dagen ge leden heeft gevoerd met de heer Beyen, die hoofdzakelijk naar Bonn was overgekomen om met Von Brentano zelf van gedachten te wisselen. De Nedersaksische regering gooit echter voortdurend roet in het eten. Deze vreest namelijk, dat de Duitse (en Nedersaksische) havenstad Embden eronder zou lijden, als de Nederlanders hun Dollart- inpolderingsplannen zouden verwezen lijken. Van Nederlandse zijde is echter de verzekering gegeven, dat de haven en de vaargeul voor de schepen tenminste even bruikbaar zullen blijven als dat tot dusver het geval is geweest. De minister-president van Neder-Saksen Hellwege, heeft dezer dagen in een brief aan Von Brentano het standpunt van zijn kabinet nogmaals uiteengezet dat het vraagstuk van de Dollart-grens volkomen onafhankelijk van de andere tussen Neder land en de bondsrepubliek hangende vraag stukken moet worden behandeld en dat het tot geen concessie bereid is. (AFP) Von Brentano had onlangs de aandacht van de regering van Neder-Sak sen gevestigd op het voordeel, dat enige Westduitse concessies ten aanzien van de grenswijzigingen voor de verbetering van de Westduits-Nederlandse betrekkingen zouden kunnen hebben. verkiezingsbijeenkomst in Gifhorn (ten noorden van Brunswijk, in Neder-Saksen) gezegd dat Nederland niet het recht heeft aanspraak op een wijziging van de grens lijn in de Dollart te maken. Hierbij bedenke men, dat Seebohn, exponent van de con servatieve Duitse partij (evenals de Neder saksische minister-president Hellwege) en „enfant terrible" in Adenauer's coalitie regering in Bonn, bij de komende verkie zingen vooral op de stemmen van kiezers in Neder-Saksen is aangewezen. In juli heeft hij ook al van zich doen spreken, toen men het erover had, dat de nieuw aan te leggen autobahn tussen Oberhausen en de Neder landse grens bij Elten niet voltooid zou worden voordat Nederland het lapje grond van Elten aan Duitsland heeft terugge geven. De Nederlands-Duitse onderhandelingen zullen pas na de verkiezingen van 15 sep tember worden voortgezet. Wij menen te kunnen aannemen, dat het, zoals de zaken er thans voorstaan, wel oktober zal worden, voordat de Nederlandse en de Westduitse delegaties elkaar weer zullen ontmoeten. Confucius: Mijn woorden tot u, mijne leerlingen, zijn als regendroppels op uw akker. De wijsheid ligt in u gezaaid, zij moet in u ontkiemen en het water is daarbij slechts een hulpmiddel. De handen van de bondsregering in Bonn zijn op het ogenblik gebonden. Met het oog op de algemene verkiezingen van 15 sep tember kan en wil men zich niet al te zeer tegen de opvattingen en de uitlatingen van de vooraanstaande politieke figuren in de deelstaten verzetten. Maar ook in de bondsregering zelf heerst verdeeldheid. De minister van Verkeer Seebohm (die zich wel meer met aange- 'egenheden bemoeit, die niet tot zijn ressort ■>horen) heeft kort geleden openlijk op een LONDEN (AFP) De Westduitse gene raal Hans Speidel, bevelhebber van de NAVO-landstrijdkrachten in Centraal- Europa, heeft tegenover het Britse blad „Empire News" verklaard, dat in Oost- Duitsland, gepubliceerde beschuldigingen aan zijn adres op valse documenten be rusten. Volgens die beschuldigingen zou Speidel de hand hebben gehad in het vermoorden van koning Alexander van Joegoslavië, in 1934 in Marseille. De beschuldigingen zijn een onderdeel van de Oostduitse campagne om mij uit de NAVO te krijgen, aldus de generaal. X -XDCXXXOCCOOCOOCCOOOOCOOCOOOOCOCCCOCOOOOOOOOCOOOOCCCCCf. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen, maar later weer zwaar bewolkt met regen. Vannacht iets kouder, overigens weinig verandering in temperatuur. Matige, tijdelijk z\ akke wind, krimpend naar zi 'delijke richtingen. Later ver anderlijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee ccoooocooooooocc DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S De persdienst van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mee, dat de staatssecretaris van dit departement, mr. R. G. A. Hoppener, een onderzoek heeft doen instellen naar aan leiding van bepaalde uitlatingen in het televisieprogramma van zaterdagavond 31 augustus. Het ANP heeft zich tot de staatssecreta ris gewend met de vraag, welke deze uit latingen zijn. De staatssecretaris verklaar de dit niet te kunnen zeggen. Er zijn dingen gezegd en termen gebruikt, waar tegen bij televisiekijkers zo ernstige be zwaren rezen, dat velen hunner zich met klachten tot het ministerie hebben gewend. Het thans gelaste onderzoek zal moeten uitmaken, welke uitlatingen precies zijn gebezigd. Zodra dat is vastgesteld kan worden uitgemaakt of de klachten gegrond zijn, aldus de staatssecretaris. Evenmin als de staatssecretaris kon de Nederlandse Tt levisie Stichting mede delingen doen omtrent de „bepaalde uit latingen", daar bij de N.T.S. nog geen officiële klacht is ingediend. Het programma, waarin de uitlatingen zijn gedaan, was een nationaal programma ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina, dat getiteld was „Dag Koninginnedag". Het was samengesteld door Jan Vrijman en Joes Odufré, in op dracht van de televisiesectie van de V.P.R.O., die ditmaal aan de beurt was om het nationale programma voor te bereiden. Dit wordt bij de N.T.S. namelijk bij toer beurt door de aangesloten secties gedaan. Ook de V.P.R.O.-televisiesectie kon geen nadere mededelingen doen. Men wacht daar een onderzoek af. V erontwaardigd „In afwachting van het onderzoek, dat de staatssecretaris heeft gelast, zal ik geen verklaringen afleggen", zo deelde de pro grammacommissaris van de Nederlandse Televisie-Stichting, de heer J. W. Renge- link, mede. In de kringen der omroepsecties is men over het televisieprogramma „Dag Ko ninginnedag" zeer verontwaardigd. Insi ders, die hangende het onderzoek hun naam verzwegen willen zien, verklaarden, dat het bedoelde programma aanvankelijk door de V.P.R.O. onder eigen naam zou worden uitgebracht. Naar aanleiding van de verjaardag van Prinses Wilhelmina wilde de N.T.S. echter een nationaal pro gramma uitzenden en daarom werd het programma tot „nationaal" gestempeld. In de televisie-coördinatiecommissie werd daaromtrent door de V.P.R.O. medege deeld, dat het een herdenkingsprogramma van een bepaald tijdperk betrof, maar er werd niet gezegd dat stof werd gebruikt die moeilijkheden zou kunnen veroor zaken. Men is in de kringen der omroep secties daarover zeer teleurgesteld en acht dit misbruik van vex-trouwen. Niettemin aanvaardt men thans toch de verantwoor delijkheid voor dit N.T.S.-programma. Insiders vermoeden dat men in rege ringskringen voornamelijk is gevallen over de strekking van het programma, waarin onder meer de heer K. ter Laan, oud-burgemeester van Zaandam, vertelde over de dagen waarin zijn woning geheel oranje werd geschilderd, omdat hij „rood" was. De televisie-commentator zei daarover: „Tien jaar later werd deze man door de zelfde Koningin Wilhelmina benoemd tot burgemeester van Zaandam, de eerste „rode" burgemeester van ons land". In een ander interview vertelde een 87- jarige oud-gediende van het K.N.I.L. over de strijd op Lombok, waarbij hij ver klaarde: „Dat Holland de ping-ping van Indië nodig had". De grootste ergernis, aldus insiders, werd gewekt door het feit dat men voor een officieel interview voor de televisie camera een man uitnodigde die destijds na de muiterij op „De Zeven Provinciën" door de Nederlandse justitie werd veroor deeld tot negen jaar gevangenisstraf. Deze man deed thans verklaringen die de offi ciële handelingen van toen in een vreemd daglicht stelden, onder andere, dat men op het eiland „Onrust" gevangen was ge zet, daar door de behandeling sterk was vermagerd en kort voor de rechtzitting met lekker eten was bij gevoed om „er niet zo erg uit te zien". Niet in „draaiboek" Tevens werden in dit interview een aan tal personen bij de naam genoemd, waar bij kwalificaties worden gegeven als: „Die is in de oorlog fout geweest". Ook het werpen van de bom op „De Zeven Provin ciën" werd uitvoerig besproken. Dit interview werd afgenomen door de journalist Tom Pauka en zou niet in het „draaiboek" van het programma zijn op genomen. De heer Pauka bevestipde de op merking van de man, dat de piloot van het vliegtuig die de bom indertijd heeft ge worpen, later in een zenuwinrichting moest worden opgenomen. Volgens de legerleiding zou de vlieger opdracht heb ben gehad de bom naast het schip te gooien „maar de vlieger heeft dit later ontkend, en gezegd, dat hij wel degelijk opdracht had het schip te raken. Hij heeft zich deze verdraaiing van zijn opdracht zo aangetrokken dat hij in een zenuwin richting moest worden opgenomen". Daar dit alles behandeld werd in een nationaal nroeramma ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina worden deze programma-onderdelen en ook nog andere, als „het releveren van de rode revolutie van 1918", bijzonder pijn lijk en weinig smaakvol geacht. „Wij hebben een tijdsbeeld willen «even van de regering van Koningin Wilhel mina", deelde een V.P.R.O.-functionaris mede. „Daarin zijn niet alleen mooie din gen gebeurd". Het bestuur van de N.T.S. vergadert vandaag om de kwestie te bespreken. „Onaanvaardbaar" Het dagelijks bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting betreurt ten zeerste, dat onder zijn verantwoordelijkheid zaterdag „een volstrekt onaanvaardbaar nationaal programma" is uitgezonden. Maatregelen zullen worden getroffen teneinde herha ling van dergelijke fouten te voorkomen, zo deelt het hoofd van de programmadienst N.T.S. mede. Hier zingt de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" onder leiding van zijn dirigent, de heer Jack P. Loorij, het „Requiem op de blauwe", gedicht en gecomponeerd door Jos de Klerk. Een schier onafgebroken men senmenigte hoorde zaterdagavond in de Tempeliersstraat in Haarlem het lied zwijgend aan en brak daarna in luide toejuichingen uit. Een en ander bij het afscheid van de „Blauwe". WASHINGTON (UP) De „Washington Post" heeft haar lezers opgeroepen gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van de 156 personen, die in Zuid-Afrika wegens overtreding van of actie tegen de apart- heidswetten terechtstaan. „Heden ten dage is het in Zuid-Afrika een misdaad om zelfs op vreedzame wijze aan te dringen op herziening van de wrede wetten, volgens welke negers op rigoureuze wijze van blanken worden gescheiden", al dus de „Post". „Een juist gevoerde verdediging kan wel licht tot resultaat hebben dat de vonissen op enigerlei wijze stimulerend zijn voor een sociale democratie in Zuid-Afrika. De loop van dit proces wordt door een ontwakend continent, waarvan de inwoners voor het overgrote deel niet van het blanke ras zijn, met grote belangstelling gadegesla gen. De Verenigde Staten hebben zeer veel belang bij een vriendschappelijke verhou ding met deze volken", aldus het blad. Een stichting die beoogt gelden bijeen te brengen voor de verdediging der 156 ver dachten, hoopt in de Verenigde Staten en Canada 150.000 dollar in te zamelen. De „Post" beveelt dit fonds bij haar lezers aan. CAIRO (Reuter) De leden van de Arabische Liga blijken niet veel belang stelling te hebben voor de jaarlijkse bij eenkomsten van de politieke commissie van deze organisatie, die vandaag te Cairo begint. Hoewel de secretaris-gene raal van de Liga, Abdel Chalek Hassoena, de leden van gevraagd hun ministers van Buitenlandse Zaken af te vaardigen voor deze eerste voltallige vergadering sinds de crises in Jordanië en Syrië, hebben Syrië, Jordanië, Irak en Libanon hun staats secretarissen van Buitenlandse Zaken ge zonden, Saoedi-Arabië heeft zijn plaatsver vangend minister van Buitenlandse Zaken afgevaardigd Libië en Jemen laten zich door hun diplomaten in Cairo vertegen woordigen. Alleen Soedan heeft zijn minis ter van Buitenlandse Zaken gestuurd. Toen dit bekend werd, trok de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. Fawzi, die de vergadering zou leiden, zich terug. Volgens Hassoena zal Egypte nu worden vertegenwoordigd door onderminister Moestaf a Joessef. Diplomatieke kringen achten het waar schijnlijk dat de Soedanese minister on der deze omstandigheden ook een plaats vervanger zal zenden. (UP) Volgens het semi-officiële Egyp tische persbureau voor het Nabije Oosten heeft koning Saoed een uitnodiging afge wezen om in oktober in Libanon mee te doen aan een Arabische top-conferentie met koning Hoessein van Jordanië, koning Feisal van Irak en de Libanese presidenl Chamoun. Het K.N.M.I. deelt mede dat het weer van de afgelopen drie zomermaanden juni, juli en augustus, gemiddeld ge nomen, geen bijzonder grote afwijkingen van het normale weer heeft vertoond. Al leen heeft de zeer natte maand augustus de totale hoeveelheid regen vrij belangrijk boven de normale waarde gebracht. Het tijdvak vóór 10 juli verschilt sterk van de dagen daarna, toen het warme weer ver sterk liet gaan en er veel regen viel, zodat het vakantieseizoen ditmaal bijna geheel in het slechtste deel van de zomer viel. De gemiddelde temperatuur van de drie zomermaanden tezamen was ongeveer noi-maal, het aantal zomerse dagen be droeg te De Bilt echter maar 15 tegen 19 normaal. Van de 92 dagen, die de drie zomermaanden tellen, waren er 56 aan de koude kant. De zon scheen in De Bilt ge durende 622 uren tegen 615 uren normaal, de hoeveelheid regen was 291 mm tegen 215 mm noi-maal. De afgelopen drie maan den waren slechts weinig minder nat dan het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar, maar de temperatuur was over het algemeen belangrijk hoger en het aantal uren zonneschijn groter. Zondagmiddag kort voor drie uur is de 41-jarige mevrouw J. Bouwknecht-Oosting uit Haarlem bü een botsing tussen twee bromfietsen dodelijk verongelukt. Zij reed met haar bromfiets op het rywielpad langs de Haarlemmerweg in de gemeente Amsterdam en botste in volle vaart tegen een man op, die per bromfiets uit de tegenovergestelde richting kwam en juist enkele wielrijders passeerde. Voor zover bekend zou deze bromfietser daar bij zover hebben moeten uitwijken, dat hij op het linkerdeel van het rijwielpad terecht kwam, waar hij tegen mevrouw Bouwknecht opbotste. Zij kwam ten val en overleed ter plaatse aan een hersen bloeding. Bij een botsing tussen een scooter en een tandem met hulpmotor op de Voort- huizerstraat te Putten werden gisteren vier mensen ernstig gewond. Twee hun ner, de 43-jarige J. H. uit Veenendaal, duo-passagier van de scooter, en de 55- jarige tandembestuurder M. S. uit Am sterdam zijn overleden. Mevrouw S. kreeg een zware hersenschudding en de toe stand van de bestuurder van de scooter is nog zorgwekkend. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de tandem geen voorrang verleende. De 35-jarige motorrijwielbestuurder J. van Hoeben uit Oosterbeek, die met zijn vrouw in het donker op de rijksweg nr 15 liep nabij Deil (Gld.), is 's avonds van achteren aangereden door een bestel auto, die op weg was naar Venlo. Hij was onmiddellijk dood, zijn vrouw bleef onge deerd. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 810 personen, van wie 159 kinderen. TEL AVIV (AFP) Israëlische waarne mers langs de Syrische grens maken melding van sterke Syrische troepenconcentraties en tankeenheden nabij het Hoelehmeer. DAMASCUS (UP) De Syrische regeering heeft, vrij onverwacht, besloten UNO-waar- nemers toe te laten tot het Syrisch-Israelisch grensgebied. Eerdere verzoeken tot het toe laten van UNO-waarnemers zijn tot nog toe steeds afgewezen. In Banias, Darbessieh en Balabineh, bijna recht tegenover de posten van UNO-waar nemers op Israëlisch gebied, mogen waar nemingsposten worden ingericht. DJAKARTA (ANP) De centrale mili taire gezaghebber te Djakarta heeft be slag doen leggen op het hotel „Savoy Ho- mann" in Bandung. Deze maatregel werd genomen in het kader van de strijd tegen de corruptie. DAMASCUS (UP) - De Syrische minister van Economische Zaken, Kallas, heeft ge pleit voor de invoering der geleide econo mie in Syrië, ten einde het land aan te passen aan de „ontwikkelde landen van Europa". Kallas die in Moskou een over eenkomst inzake economische hulpver lening heeft afgesloten, drong aan op een „progressief plan" tot invoering van de planeconomie. Economische vrijheid, aldus de minister, behoort beperkt te worden want „alle ontwikkelde Europese landen hebben ze afgeschaft". Kallas leverde dit pleidooi bij de opening van de jaarbeurs in Damascus, die ditmaal overheerst wordt door inzendingen uit de Sovjet-Unie en Oosteuropese landen. De minister verklaarde, dat de economische en handelsbetrekkingen, welke Syrië met Oost-Europa onderhoudt, niet betekenen dat het zijn politiek van positieve neu traliteit heeft laten varen. Volgens hem had Damascus zich tot de Sovjet-Unie en de Oosteuropese landen gewend met het verzoek om technische bijstand, nadat het westen aan het inwil ligen van dergelijke verzoeken voorwaar den had verbonden, welke Syrië, gezien zijn politiek van positieve neutraliteit, niet kon aanvaarden Dergelijke onaanvaard bare voorwaarden had de Sovjet-Unie niet gesteld. Westelijke politieke waarnemers menen, dat Kallas' rede als eerste aanwijzing van een tendens tot socialisering van bijzon dere betekenis is. Geruststelling Ter gelegenheid van de opening van de jaarbeurs verklaarde president Sjoekri El Koewatli dat zijn land nimmer een stra tegische basis voor het oosten of het wes ten zal worden. Wij kennen geen andere ideologie dan het Arabische nationalisme, zo zei hij. De imperialisten willen ons vrede met Israel doen sluiten, zo zei hij. NIEUW DELHI (UP) Volgens gezag hebbende diplomatieke bronnen heeft de Syrische ambassadeur in Tndia in opdracht I van zijn regering de Indische minister van Buitenlandse Zaken de verzekering gegeven, dat zijn land een politiek zal voeren van niet-verbondenheid en onaf hankelijkheid. CAIRO (UP) Volgens het Egyptische dagblad Al Shaab zal Egypte het Suez- kanaal sluiten indien enige militaire aan val gedaan wordt op Syrië. Volgens het blad is het duidelijk geworden aan de Amerikaanse waarnemend onderminister van Buitenlandse Zaken Loy Henderson, die een inspectiereis door het Nabije Oos ten maakt, dat de Arabische staten eens gezind zullen staan tegen enige natie die tot interventie tegen Syrië overgaat. Vol gens Al Shaab probeerde Henderson Liba nese bemiddeling tussen Syrië en de Ver enigde Staten te krijgen, toen het onmoge lijk was gebleken het Iraakse leger er toe te brengen te interveniëren of een interne revolte in Syrië te veroorzaken. (UP) Egypte heeft Syrië aangeboden, een gedeelte van een schuld ten bedrage van een miljoen Egyptische ponden in harde valuta te betalen ter verbetering van de financiële positie van Syrië. Egypte is een miljoen pond schuldig terzake van graanleveringen. In politieke kringen in Cairo is men van mening, dat een dergelijke hulp Syrië in staat zou stellen, een neutrale politiek te volgen en het land uit Russisch vaarwater zou kunnen houden. Egypte beschikt door de betaling der Suezkanaalgelden in veelal harde valuta over geregelde deviezen- inkomsten, die het land in staat stellen andere Arabische landen te hulp te komen. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' ÖAM TEL. 717162 Italiaanse Sporttruien ƒ39.50

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1