Bezwaren tegen Euromarkt wegen niet op tégen noodzaak tot aansluiting Een internationale oplichter in Amsterdam gepakt Van dag tot dag K Nieuwe geest Douwe Egberts ZILVER-SHAG Dank zij intuïtie van een receptioniste in een hotel te Utrecht Vooraanstaande Nederlanders over onze ondernemers en de Europese intergratie Hoornist Dennis Brain verongelukt <=Praatótozl MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 3 Het tandartsenconflict Geldigheidsduur van saneringsbewijzen wordt verlengd Wie van goud-gele Virginia houdt; kiest Het is Uw beste en geurigste keus. Zo'n pakje Douwe Egberts Zilver-Shag is een en al fijne smaak en milde geur. Resolutie van federalisten over de atoomproeven Brandstichting in Casino te 's Hertogenbosch Oplichter gearresteerd die Amsterdamse juwelier dupeerde Malakka vraagt lidmaat schap van de UNO aan Brutale autodiefstal uit Amsterdamse garage Federalistenconferentie in Den Haag Op dz ooooooooooooooo ooooooooooooooo Antiekbeurs duurt dit jaar zeventien dagen De minister-president van Neder-Sak- sen is er als de kippen bij geweest om ook van zijn kant een duit in het zakje te doen in verband met de Nederlands-Duitse onderhandelingen. Hij heeft aan Bonn laten weten, dat het helemaal verkeerd zou zijn als „de voorgenomen inpoldering van de Dollart" volgens die minister president voorgenomen door Nederland een onderhandelingsobject zou uitmaken. Het komt ons voor dat genoemde func tionaris wat haastig gebakerd is geweest. Nu zullen we daarover geen tranen met tuiten wenen. Immers hij verkeert, gelijk vele andere Duitse politici op het ogen blik, in een stemming, welke misschien het beste kan worden weergegeven als de stemming van een patiënt, die lijdt aan een zekere koorts, te weten verkiezings koorts. Het maakt natuurlijk een voor treffelijke indruk, helaas voegen wij er aan toe bij een deel van de kiezers in zijn land wanneer hij flink op de trommel slaat om zijn nationale en nationalistische gevoelens te uiten. De verstandige mensen in Bonn zullen trouwens zelf ook reeds zijn brief met een korreltje zout nemen. Zij toch weten wel beter dan hij, dat er helemaal geen reden is om zich over die kwestie van de inpol dering van de Dollart op te winden. In de eerste plaats zal men wel moeten erkennen dat het helemaal niet vaststaat, dat Neder land nog steeds van zins zou zijn om tot die inpoldering over te gaan. Maar boven dien, als men zich even rekenschap geeft, juist van het Nederlandse voorstel om in verband met de waterwegenkwestie tussen Duitsland en Nederland tot de instelling van een gemeenschappelijk regime over te gaan, moet het duidelijk wezen dat der gelijke eventuele plannen niemand be hoeven te verontrusten. Zij zouden name lijk onder een gemeenschappelijk regime niet meer, gelijk dat vroeger misschien wel kon, eenzijdig kunnen worden door gezet. Dat is nu juist het verschil tussen het nieuwe, dat Nederland voorstaat, en het oude waarbij blijkbaar met zijn ge dachten nog steeds de minister-president van Neder-Saksen vertoeft. In het algemeen moet het ons van het hart, dat het moeilijk valt aan de indruk te ontkomen dat bij de tot dusverre ge voerde besprekingen van Duitse zijde in het bijzonder nog al te zeer een oude, nationalistische, geest op de voorgrond staat. Let wel, wij hebben het hier over de besprekingen welke tot dusverre zijn gevoerd met de Nederlandse regeringscom missaris mr. Byen, voordat deze een onderhoud heeft gehad met minister Von Brentano, die aan het hoofd van het bui tenlands beleid te Bonn staat. Wat Von Brentano betreft en ook wat kanselier Adenauer aangaat, maken wij ons sterk dat deze doordrongen zijn van de nieuwe geest, die gevoel en begrip inhoudt voor goede, werkelijk internationale, samen werking. Wanneer straks de verkiezings koorts weer tot het verleden zal behoren, mag men dan ook aannemen dat in het bijzonder de leidende figuren te Bonn wel in staat zullen zijn om lieden als de tegen woordige minister-president van Neder- Saksen tot wat meer kalmte te brengen, temeer daar zij ongetwijfeld beseffen dat het mede in het belang van Duitsland en van Duitslands positie in de internationale samenleving is, ook door daden van de nieuwe geest te getuigen. Wij wachten dus rustig af. De voorzitter van de ziekenfondsraad heeft aan de ziekenfondsen medegedeeld, dat overeenkomsten, in afwachting van een bindend advies inzake de honorering van tandartsen door algemene ziekenfondsen voor hulp aan verzekerden, aangegaan tus sen algemene ziekenfondsen en tandartsen, geacht worden de goedkeuring van de raad te hebben verkregen, indien deze overeen komsten inhouden, dat het ziekenfonds over de tijd, voorafgaande aan het uitbren gen van het bindend advies, de tandarts zal honoreren volgens een voorschotrege ling, krachtens welke per maand 1/6 deel van de som van de declaraties van de des betreffende tandarts over de maanden ok tober 1956 tot en met maart 1957 wordt uit gekeerd. Het eerste voorschot zal worden uitbe taald in de eerste week van de maand vol gend op die, waarin de tandarts zijn werk zaamheden heeft hervat. Het definitieve honorarium, zoals dit krachtens het bindend advies zal luiden, zal gelden van het tijdstip af, waarop de tandarts zijn werkzaamheden heeft aange vangen. De Ziekenfondsraad heeft voorts beslo ten de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid te adviseren de geldigheidsduur van saneringsbewijzen van verplicht-ver zekerden te verlengen met 6 maanden, in dien deze geldigheidsduur is verlopen in de periode liggende tussen 1 april 1957 en de datum, waarop de tandarts, die het sane- ringsbewijs heeft afgegeven zijn werkzaam heden voor de ziekenfondsen heeft hervat. Eenzelfde maatregel is geadviseerd met betrekking tot de door tandartsen in ge noemde periode aan verplicht-verzekerden afgegeven saneringsverklaringen, inhou dende dat zij tandheelkundig als gesaneerd mogen worden beschouwd. Op deze wijze wordt bereikt, dat patiënten, die in het be zit zijn van een dergelijke verklaring van een tandarts, in dit opzicht geen nadeel ondervinden van het feit, dat de tar-" "*-en gedurende vijf maanden niet voor kenfondsen hebben gewerkt. ADVERTENTIE C 179./15 Aan de receptioniste van hotel Smits te Utrecht, Jenny Ambtman, is het te dan ken, dat de politie in Amsterdam een in ternationale oplichter heeft kunnen arres teren. De man, die zich Leonard Kuber noemde, werd in de hal van hotel l'Europe te Amsterdam gearresteerd. Dank zij de intuïtie van de 20-jarige Jenny Ambtman, receptioniste in een Utrechts hotel, kon in Amsterdam een oplichter worden gearresteerd, die met valse reischeques wilde betalen. Zaterdagmiddag vervoegde zich een kleine donkere man aan de receptie van hotel Smits te Utrecht. In het Duits infor meerde hij bij de receptioniste of er nog een tweepersoonskamer beschikbaar was. Op verzoek van de gast werd hem de ka mer getoond. Terug in de receptie zei hij, dat hij genoegen nam met de kamer, maar dat hij tot zijn spijt geen geld bij zich had. Hij bood vijf reischeques van twintig dol lar ter verzilvering aan. Op deze cheques, die waren uitgegeven door de Montreal Bank te Edmonton, Canada, betaalde de receptioniste f 375 uit. Direct daarna ver klaarde de gast, dat zijn auto, met daarin zijn vrouw, nog bij het postkantoor stond en dat hij direct terug zou komen. Op dat moment kreeg de receptioniste argwaan. Zij stelde de bedrijfsleider van het hotel van haar ervaringen op de hoog te, die direct de huisknecht achter de man aanzond, die echter in de drukte verdwe- men bleek te zijn. De vijf cheques werden daarna aan een uitvoerig onderzoek on derworpen. De receptioniste informeerde bij de politie te Utrecht of er wellicht ook valse Canadese reischeques in omloop wa ren. Dit bleek, bij eerste informatie, niet het geval te zijn. Ook het wisselkantoor op het station te Utrecht zag niets bijzon ders aan de cheques en wilde deze wel verzilveren op risico van de aanbieder. De directie van het hotel wilde echter ze kerheid hebben over de echtheid van de cheques. Een kassier van de Nederlandse Handel Maatschappij werd ontboden en deze kwam tot de conclusie, dat de che ques waarschijnlijk vals waren. De politie te Utrecht werd van dit ver moeden op de hoogte gesteld. De receptio niste belde alle hotels in Utrecht op en vertelde van haar ervaringen met de Duit se gast. Het is waarschijnlijk aan haar in tuïtie te danken, dat zij ook op de ge dachte kwam een hotel in Amsterdam op de hoogte stellen. Zij koos daarvoor hotel l'Europe. Dit bleek een goede keuze ge weest te zijn want 's avonds om acht uur meldde Kuber zich aan hotel l'Europe. Hij toonde een reischeque en wilde een kamer zien. Daartegen bestond bij de gewaar schuwde Amsterdamse receptionist geen bezwaar. Maar terwijl men de Duitse gast een kamer liet zien, belde hij de Amster- Het congres van de World Association of World Federalists, dat vorige week in het Kurhaus te Scheveningen is gehouden en waaraan 600 gedelegeerden uit meer dan 20 landen hebben deelgenomen, heeft zaterdag in zijn slotzitting een resolutie aangenomen waarin gewezen wordt op de onrust en bezorgdheid die thans in de ge hele wereld bestaat met betrekking tot de herhaalde proefnemingen met thermo- nucleaire wapens. Het congres geeft zich rekenschap van de bedreiging welke deze proefnemingen niet alleen betekenen voor de thans levende mensen doch ook voor de komende generaties, en dringt erop aan dat alles in het werk zal worden gesteld om deze proefnemingen onmiddellijk stop te zetten door middel van een internatio nale overeenkomst, die voorziet in een doeltreffend controlesysteem, een etappe e-> q" een ontwapening zoals Organisatie van Fede- 9"n. damse politie op. Toen deze verscheen was de Duitser niet verbaasd, dat hem werd verzocht mee te gaan naar het hoofd bureau van politie. Bij zijn verhoor gaf hij toe dat de reischeques vals waren. Ook zijn paspoort, op naam van Leonard Ku ber, was vervalst. Zijn ware naam is Za- lika Segal. Hij is 42 jaar en geboren in Roemenië. Volgens de politie maakt hij deel uit van een internationale oplichters bende. Bij het onderzoek kwam aan het licht, dat hij in Amsterdam ook de eigenaar van van hotel Negresco aan het Rembrandt- plein heeft gedupeerd. Hier kwam de man zaterdagavond om 7 uur binnen. Toen hij drie kwartier later vertrok was hij f 800 rijker. Hij had er tien valse reis cheques van 20 dollar ingewisseld. Nauwelijks een kwartier later trad hij hotel l'Europe binnen, waar hij dezelfde truc probeerde uit te halen, doch ditmaal met het gevolg, dat hij werd gearresteerd. Hij had toen nog slechts zes en een halve gulden op zak. Derhalve moet hij niet alleen de f 375 die hij in Utrecht had ge- incasseerd, doch tevens de f 800 van hotel Negresco aan handlangers hebben afge geven. Volgens het valse paspoort, waarmede hij de Nederlandse grens passeerde, was hij pas één dag in ons land. Volgens de Amsterdamse recherche zijn precies dezelfde valse Canadese cheques sinds begin augustus ook in het buitenland aangeboden onder meer in Hamburg, Pa rijs en in Oostenrijk. AANSTELLINGEN BIJ ROTTERDAMS TOONKUNST CONSERVATORIUM Met ingang van 1 september zijn aange steld als leraressen aan het Rotterdams Toonkunst Conservatorium de sopraan Corry Bijster voor solozang en Janny van Wering voor clavecimbel. Als leraren wer den aangesteld Nap de Klijn voor viool, Willem Hijstek voor theoretische vakken en Kees Stolwijk voor solfège (zangoefe ning zonder tekst op de namen van de toontrappen). Zaterdagavond is tijdens een feestavond van een voetbalvereniging in de Casino schouwburg te 's-Hertogenbosch op drie plaatsen brand uitgebroken; vermoedelijk is brandstichting de oorzaak. Een van de branden brak uit in de rekwisietenberg plaats naast het toneel, de beide andere in het woonhuis, dat aan de achterzijde in de schouwburg is ingebouwd. Daar was in een kamer een hoeveelheid brandende kranten op tafel gelegd. Daar alle drie de branden terstond ont dekt werden, konden deze door middel van de aanwezige schuimblusapparaten bedwongen worden. De Bossche recherche stelt een uitgebreid onderzoek naar de daders in. In Parijs is zondag een internationale oplichter gearresteerd, die enige tijd ge leden een juwelier te Amsterdam dupeer de met vervalste cheques van de Bank of America van 100 dollar. De gearresteerde, die zich in Amsterdam had uitgegeven voor de Amerikaan Hudek, blijkt een Portugees te zijn die in januari van dit jaar reeds de aandacht van de Franse politie had getrokken. Bij het onderzoek na de oplichting ln Amsterdam had men in de hotelregisters ontdekt dat een zekere Hudek, wiens handtekening op de vervalste cheques stond, in één van de Amsterdamse hotels had gelogeerd. De heer Hudek bleek ech ter een eerzaam inwoner van Kopenhagen te zijn van wie men enige tijd geleden in Barcelona het paspoort had gestolen. Dit laatste feit en het signalement, dat de be nadeelde juwelier in Amsterdam van de oplichter had gegeven, hebben tot de arrestatie door de Franse politie van de Portugees geleid. Het is nog niet bekend of ook de juwelen terecht zijn, die de Am sterdamse juwelier op de valse cheques heeft afgegeven. NEW YORK (UP) De Maleise fede ratie, die zaterdag een onafhankelijke natie is geworden heeft telegrafisch het lidmaat schap van de UNO aangevraagd. Men ver wacht dat de Veiligheidsraad dit verzoek vrijdag behandelen zal en het, met het advies het te bewilligen, aan de UNO-As- semblée zal doorgeven. Volgens radio-Peking heeft president Mao Tse-Toeng een gelukwensteiegram gezonden aan de premier van de federatie van Malakka, Sir Abdoel Rahman. De Amsterdamse politie heeft in de af gelopen nacht uitgezien naar een grote gloednieuwe Amerikaanse personenauto, die om 1 uur op zeer brutale wijze uit een garage aan de N. Z. Voorburgwal in Am sterdam werd gestolen. De garage, die op de hoek van de Wijdesteeg staat, is dag en nacht geopend, maar 's nachts is er slechts één garagebediende aanwezig, die zich uit sluitend bezig houdt met het bedienen van de benzinepomp. Om 1 uur vannacht hield een berijder van een scooter stil voor de pomp die aan de rand van het trottoir in de N. Z. Voor burgwal staat. Terwijl de bediende de scooter van benzine voorzag, schoof een man met een witte trui 30 meter verder om de hoek in de Wijdesteeg de neerge laten, mcfar niet afgesloten zware garage deur omhoog, stapte in een der vele gestal de wagens, waarin het contactsleuteltje aanwezig was, startte de auto en reed de wagen uit de garage. Inmiddels had de bediende de benzine met de scooterberijder afgerekend en keer de terug naar de garage. Hij hoorde het geluid van de uit de garage wegrijdende auto, zag de auto buiten staan en ontwaar de de man met de witte trui, die de garage deur weer wilde gaan sluiten. Bij de nade ring van de bediende sprong de man ijlings in de wagen, waarmee hij de steeg uitreed en door de Spuistraat in de richting van het Koningsplein verdween. Terwijl de verblufte bediende de wagen stond na te kijken, kwam de scooterberij- der de Wijdesteeg inrijden. De bediende verzocht hem de gestolen auto achterna te gaan en belde daarna onmiddellijk de politie op. De scooterberijder liet niets meer van zich horen. DE BEWEGING van Europese Federalisten heeft heden te Rotterdam een conferentie over „De Nederlandse ondernemer en de Europese integratie" gehouden. Mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, hield een rede over „Het bedrijfsleven en de Europese economische gemeenschap". Hij zei dat misschien een zeer enkele uitzondering daargelaten het Nederlandse bedrijfsleven een warm voorstander is van de economische een wording van Europa. Het staat volgens mr. Van der Mandele echter vast, dat er in de op te richten Europese Economische Gemeensctap belangrijke tendenzen tot een voor Nederland zeer gevaarlijke kostenverhoging zullen zijn en dat het verdrag inzake de gemeenschap tendenties bevat, die een gevaar vormen voor de openheid van de Nederlandse economie naar alle kanten. Volgens de spreker moet dan ook worden vastgesteld, dat het bedrijfsleven de toekomst met bezorgdheid tegemoet gaat, een bezorgdheid die naar zijn overtuiging door ons gehele volk zou dienen te worden gedeeld. Alle partners moeten aldus mr. Van der Mandele tezamen.een formule van nationale eenheid zoeken, die wijook aan.onze verdrags partners zullen moeten voorleggen, en die het ons mogelijk zal maken datgene te doen wat politiek wenselijk is, zonder dat wij voor economisch onaanvaardbare consequenties worden geplaatst. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer E. G. Sty kei, hoofdambtenaar by de Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal, die als zyn mening te kennen gaf, dat de gewy- zigde stemming ten aanzien van het ver drag inzake de Europese Economische Gemeenschap is toe te schrijven aan het feit, dat het verdrag op een aantal belang rijke punten afwijkt van de oorspronke lijke conceptie van een gemeenschappelijke markt, waarmee wy ons vertrouwd hadden gemaakt en waarvan wij de voordelen waren gaan beseffen. In plaats van een duidelijk en gedetail leerd verslag, is er een verdrag ontstaan, waarbij veel, zo niet alles, afhankelijk is van nadere uitwerking. De vraag, of Ne derland het voorbeeld van Engeland, de Scandinavische landen of Oostenrijk zou moeten volgen en buiten de ^romarkt zou moeten blijven, meende deze spreker evenwel ontkennend te moeten beantwoor den. Een nadei beschouwing leert, dat een afwijzing van de Euromarkt door Nederland geenszins zo eenvoudig of voor de hand liggend zou zijn als het zich laat neerschrijven. Buiten een zich ontwikke lende samenwerking tussen de zes te blijven zou stellig voor de economische ontwikkeling van ons land tot ernstiger moeilijkheden leiden dan deelneming er aan. H. H. Wemmers Als laatste inleider behandelde de heer H. H. Wemmers, directeur-voorzitter van de Staatsmijnen in Limburg en oud-minis ter van Verkeer en Waterstaat, de vraag: „Hoe behartigt het bedrijfsleven zijn be langen onder de nieuwe omstandigheden?" Volgens hem is er vermoedelijk geen enkele reden om aan te nemen, dat die belangen in het kader van de E.E.G. niet goed behartigd zouden worden, vooral ook omdat Nederland in de E.E.G. in zekere mate in een uitzonderingspositie zal komen te verkeren men denke onder andere aan het feit, dat wij gewend zijn minder pro tectionistisch 1 denken dan de andere landen en aan de omstandigheid, dat wij te maken hebben met een snel groeiende bevolking. Het is van belang, dat de onder nemers ook in staat zijn deze specifiek Nederlandse positie tot uitdrukking te brengen, waarvoor een hechte basis nodig is, een uitgebreide en goed uitgeruste or ganisatie. die in de meeste gevallen het bedrijfsleven van de andere landen der E.E.G. tot spreekbuis kan dienen en die Nederland mist. De spreker stelde de vraag, waarom de Nederlandse regering, waar zij een gelijkmaking van sociale maatregelen accepteerde, geen gelijkma king van fiscale condities heeft verlangd. Op grond van het E.E.G.-verdrag zelf is geen gelijkmaking van fiscale condities voor de ondernemingen in de gemeenschap te verwachten. Enerzijds wacht het Neder landse bedrijfsleven naar verhouding een grotere investeringstaak dan het bedrijfs leven in de pa -tnerlanden, aangezien het immers het Nederlandse bevolkingsaccres zal moeten opvangen, terwijl anderzijds door fiscale oorzaken het Nederlandse be drijfsleven het investeren veelal moeilijker valt dan zijn concurrenten. Het zal daarom zaak zijn, dat de Nederlandse regering hieruit de consequenties trekt en in de komende jaren maatregelen treft, die deze discrepantie opheffen. Op de automobieltentoonstelling in Frankfort zal de Duitse auto- en motor enfabriek B.M.W een nieuwe kleine vierpersoonswagen exposeren, de B.M.W. 600. De voorbankpassagiers stappen vóórin binnen. Aan de rechter zijde van de wagen is een portier voor de achterbankpassagiers. De motor is een luchtgekoelde twee-cilinder van 585 cc. De topsnelheid van de B.M.W. 600 ligt bij de 100 kilometer per uur, het benzineverbruik is 1 op 21 kilometer. De beroemde Engelse hoornist Dennis Brain is zondag in Hatfield by een auto ongeluk om het leven gekomen. Hij keer de juist terug uit Edinburgh waar hij met het Philharmonia Orchestra ter gelegen heid van het Edinburgh Festival had ge speeld. Vrijdag zou hy met hetzelfde orkest weer opgetreden zijn. Brain volgde zijn opleiding aan de Ko ninklijke Academie voor Muziek in Lon den. in 1938 trad hij voor het eerst op met de Busch Chamber Players. Daarna maak te hij een carrière, die hem bekendheid gaf in de hele wereld. Brain speelde ook in ons land (ter gelegenheid van het Hol land Festival trad hij in het Muiderslot op met de Engelse tenor Peter Pears), Zwitserland, Frankrijk, Italië, Duitsland en de Verenigde Staten, waar hij muziek speelde, die speciaal voor hem was gecom poneerd. Hij heeft veel uitvoeringen gege ven met kamermuziekensembles, waaron der de Griller, Lener, Busch en Amadeus kwartetten. De AVRO heeft zondagavond een korte uitzending aan Brain gewijd. Om kwart voor tien kon men Dennis Brain horen in he' Eerste hoornconcert van Mo zart, uitgevoerd met het Philharmonia Orchestra ondre leiding van Herbert von Kara jan. V av ak ank anti etie Een heel jaar werken nou ja, daar zijn we voor gemaakt. Crisis op crisis, zomeruitverkoop, examenmaanden, ver bouwing, rechtzaken, wat ook ons beroep iseen heel jaar houden we dat met gesteun en gekreun vol. Nu en dan zuchten we diep en zeggen, dat het werkelijk te veel is. Nu en dan zinken we uitgeput op de canapé, maar de volgende morgen, prompt om negen of tien uur, staan we weer uit te verkopen, recht te spreken, te examineren, bruggen te bouwen, te tunne len of te regeren. We mogen dan misschien leven op energie-tabletten en pheno-dit- en-dat of vita-hier-en-daar, wat we ook aan krachtvoer tot ons nemen, we houden het vol, we zwoegen verder, we strijden voort en komen het jaar eervol door. Maar na elf maanden taai volhouden, na bijna driehonderdveertig dagen zwoe gen, torsen, wrikken en wroeten, komt dan het ogenblik, dat energie en initiatief, voorstellingsvermogen en besluitvaardig heid tot absoluut nul gereduceerd zijn. Dat is het ogenblik, dat we met vakantie moe ten. En dat ogenblik, dat we wéten dat we met vakantie moeten, is, wanneer we voelen dat de gedachte aan vakantie en het organiseren daarvan ondragelijk is. Een volkomen besluiteloosheid en ver lamming treedt op in het gezinsleven. Een serie hulpeloze acties wordt ondernomen, 's Ochtends besluiten we om dan in 's he melsnaam maar met een bus-excursie naar de Ardennen te gaan. Om tien uur bel ik op, dat ik gehoord heb, dat in de Ardennen de mazelen heersen, en we ver anderen ons plan en stellen vast, dat de vakantie die wij beogen een vliegpassage naar de Adriatische Zee is, tot ik lees, dat er voor de kust daar inktvissen zijn ge signaleerd. En de volgende dag schrijven wij ons in voor een zeilvakantie in Noordoost-Enge- land. 's Middags vertelt een politieagent mij, dat zijn zwager daar veel regen heeft gehad en wij besluiten, dat we dit jaar vakantie in de wintersneeuw zullen nemen en dit jaar 's zomers dóór werken. Dit maakt ons zo moe, dat ik pijn in mijn tenen krijg en we vaststellen, dat we ter stond vrij moeten nemen en een auto tocht door Noord-Frankrijk maken, totdat ik bedenk, dat we één keer een lekke band hadden bij Amiens en dat dus Noord- Frankrijk voor toerisme ongeschikt is. In middels heeft de wederhelft ontdekt, dat ze eigenlijk van plan geweest was op een zekere datum iemand te ontmoeten om iets te bespreken en dat dat midden in de vakantie zou vallen, zodat we beter de vakantie drie weken later kunnen laten beginnen. Dit wordt daarop telegrafisch met een hotel vastgelegd, totdat ik ontdek, dat ik drie dagen daarop weer arbeid te verrich ten heb, zodat een expresse-brief de reser vering weer afzegt. We kunnen beter thuis blijven en dag-excursies maken met boter hammen en een thermosfles. Dit zou nog te dragen zijn, als deze ver anderde plannen niet directe familie-leden en lieve vrienden beroerden, die ons gast vrij en menslievend verblijf toegezegd hebben en die dus voor de achtste keer een verandering aangezegd krijgen. Over drie dagen, lezer, heb ik mij voor genomen, begint onze vakantie. Elf maan den hard werk zijn we veilig doorge komen, maar tenzij er var onverwachte zijde een oplossing en redding komt, de vakantie is meer dan we kunnen ver werken. H. B. Fortuin ADVERTENTIE O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Geen geneesmiddel heeft ooit zulk een zegetocht over de wereld gemaakt als Aspirin*). Het is de meest gebruikte pijnstiller, werkt voortreffelijk tegen verkoudheid en bij het hedendaags speurwerk op het gebied van reumatiek staat het in het centrum der be langstelling. Aspirin*)-tabletten bestaan uitsluitend uit deze wonder lijke stof en dragen het han delsmerk van de uitvinder. *J gedeponeerd handelsmerk O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O De Oude Kunst- en Antiekbeurs, die van 6 tot en met 22 september in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" in Delft wordt gehouden, wordt donderdagavond geopend. De openingsrede zal worden uitgesproken door de heer A. J. de Lorm, directeur van het Gemeentemuseum in Arnhem. De beurs zal dit jaar slechts zeventien dagen duren, in tegenstelling met vorige jaren, waarin zij drie weken geopend bleef. Wegens deze kortere duur zal de beurs, behalve op dinsdag en donderdag, zoals gebruikelijk was, ook op zaterdag 's avonds voor het publiek zijn opengesteld. ENGELSE ACTRICE HELEN HAYE IN LONDEN OVERLEDEN. Op drieëntachtigjarige leeftijd is de in India geboren toneel- en filmspeelster Helen Haye zondag in Londen overleden. Helen Haye maakte haar debuut in 1898 in een show aan de Engelse kust. Haar eerste grote optreden in Londen volgde in 1910. Van toen af tot kort voor haar dood speelde zij honderden rollen in belangrijke stukken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5