Duitse roeiers de grote triomfators bij de Europese kampioenschappen Ook Volewijckers en Sparta gaan naar hoofdklasse Twee van slecht Het Spaarne sloeg geen figuur in de finale Kapitein Oppes (Italië) leidt in strijd om Europese springtitel Gatsonides-Jetten vijfde in de .Marathon van de weg" Amsterdammer Kramer won het tennistoernooi-Bloemendaal DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Vier met stuurman roeide zaterdag een dead heat Roeitijden in cijfers EHS, EDO en Ajax hebben nog geen zekerheid over promotie MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 7 Draw van NCB-elftal De Looper en Loggere in hockey-commissies Mulder de sterkste tennisleraar Het internationaal concours hippique tegen Belg Stolk met 98 l.b.w. DE HONKBALCOMPETITIE De honkbaluitslagen Australië nodigt drie Nederlandse zwemsters uit De Duitse ploegen hebben op de Berthasee by Duisburg de meeste overwinningen behaald. Voor de eerste maal sinds 1938 wonnen zy wederom de Coupe Glandaz. Tevens kwamen zy in het bezit van de Karlo Montu-wisselbeker, die wordt uit gereikt aan het land dat de meeste winnende ploegen in de finales heeft. De prijs voor de tweede plaats in het nummer acht ging naar Rusland. De Duitsers werden Europees kampioen in de nummers vier met stuurman, twee met stuurman, vier zonder stuurman. Zy behaalden voorts een tweede plaats in het nummer skiff en dubbel twee en een vierde in het nummer acht. Duitsland is evenals vóór de oorlog, het sterkste roeiland van Europa, zodat de Russische superioriteit geheel doorbroken is. De Nederlandse ploegen brachten het na de teleurstellingen van de eerste dag er nog beter af dan aanvankelijk scheen. Via de herkansing slaagde de twee zonder stuurman van Het Spaarne, Britzei en Van Huijstee, de acht en de vier van Nereus er al9nog in de finale te bereiken. Hier mee waren drie van de vier Nederlandse ploegen in de finale vertegenwoordigd. Een goed resultaat. Slechts de skiffeur Redelé kwam niet in de finale terecht. Voor de vier met stuurman was het overigens wel een zeer lange weg naar de finale. In de herkansing tegen Denemarken, Polen, Frankrijk en België finishte de Ne derlandse ploeg op de tweede plaats met Polen. Zelfs een foto-finish wees geen en kel verschil tussen de beide boten aan. Daar zowel de eerst aankomende als de tweede in de finale werd geplaatst, moes ten Polen en Nederland overroeien, tenein de elkaar deze plaats te betwisten. In deze race wist Nederland als eerste te eindigen. Het was toen duidelijk dat de Nederlandse ploeg met twee races op één dag in de benen in de finale niet op een der eerste plaatsen kon rekenen. Toch hebben de Nederlanders in de finale geen slecht figuur geslagen. Nederland roeide hierin tegen Rusland, Zwitserland, Denemarken, Duitsland en Zweden. Het waren nu de zeer sterke ploegen van Rusland en Duitsland die elkaar de eerste plaats betwistten, waarbij de Duitsers bijna voortdurend de leiding op de Russen had den, met niet minder dan een halve boot lengte. De andere ploegen leverden een scherp gevecht vlak achter de beide kop lopers. Op de tweede kilometer begon de vermoeidheid de Nederlandse ploeg parten te spelen. En langzamerhand zakte zij af en kon voor de andere ploegen geen be dreiging meer vormen. De Duitse ploeg gaf schitterend roeien te zien en maakte de snelle tijd van 6 min. 35,5 sec. Toch sloeg de Nederlandse ploeg geen slecht figuur in dit veld. Voor het nummer twee zonder stuurman waren de Nederlandse verwachtingen hoog gespannen. Het Spaarne-duo Van Huijstee- Britzel had na een zeer teleurstellend begin op vrijdag, zich via de herkansing een weg naar de finale geroeid. Na een gelijkop- gaande strijd slaagden de Engelsen er in zich van een zeer geringe voorsprong te verzekeren. Later werden het Duitsland, Roemenië en Oostenrijk, die beurtelings de Engelse voorsprong trachtten teniet te doen. De Nederlandse twee roeide een bevredigende race. De Oostenrijkers slaagden erin een boord aan boord gevecht met de Engelsen Da- vidge en Leadley te leveren. Zij waren echter niet in staat deze voorbij te komen. De Engelsen lieten de uitstekende tijd van 6 min. 57 sec. voor zich afdrukken. De tijd van de Spaarneploeg, die een zeer goede vijfde plaats in dit sterke veld bezette, was 7 min. 8,7 sec. In het nummer acht was Nederland ver tegenwoordigd door de acht van Nereus. De Nederlandse acht heeft tot grote vreug de van de talrijke Nederlandse supporters ook in dit veld een woordje mee gesproken. In deze wedstrijd waren het Italië, Rusland, Duitsland, Tsjechoslowakije, Hongarije en Nederland, die elkaar de Europese titel betwistten. Italië was vertegenwoordigd door Hotoguzzi en zag kans na 500 meter een kwart bootlengte voorsprong te nemen. En deze voorsprong was bij de finish tot bijna twee lengten uitgegroeid. De Italianen roeiden in volmaakte cadans. De Russische ploeg voerde een verwoede strijd met Duitsland en Tsjechoslowakije om de tweede plaats. Nederland en Honga rije om de derde. De Nederlandse ploeg moest in de Hongaarse ploeg zijn meerdere erkennen. De ploeg van Italië, samenge steld uit drie Europese kampioenen en vier Olympische kampioenen en roeiend in een boot van een nieuwe speciale samenstelling, was een klasse apart. Een ongekend snelle tijd van 5 min. 54 sec. was het gevolg. In het skiff-nummer gaf de Australiër McKanzie de toon aan. Zonder merkbare inspanning wist hij zich van de Europese titel te verzekeren. De strijd werd hier geleverd om de tweede plaats. Op het eerste gedeelte van de baan tussen Von Fersen (Duitsland) en Vlasic (Joegoslavië) en later tussen Von Fersen en Rabeder (Oostenrijk) en Ivanov (Rusland). Ivanov slaagde er niet in Von Fersen voorbij te komen. De Pool Kocerka speelde in deze strijd geheel geen rol meer. De twee met stuurman was een Duitse aangelegenheid. De ploeg van Wiesbaden met de stuurman liggend voor in de boot kon noch door Rusland, noch door Polen en Roemenië ernstig bedreigd worden. In de vier zonder stuurman waren het Duitsland, Rusland en Roemenië die elkaar weinig of niets toegaven. De Duitse ploeg van Etuf Essen zag kans na 1750 meter zich van de Kozakkenploeg uit Rostov te ont doen. Amerika en Engeland speelden in deze strijd geen enkele rol. De dubbel twee leverde de enige Russi sche zege op. De Olympische kampioen Tju- kalov en Berkutov konden door geen der De uitslagen van de finales om de Europese roeititels luidden: Skiff: 1. en Europees kampioen Australië (McKanzie) 7 min. 02.9 sec.; 2. Duitsland (Von Fersen) 7 min. 05.5 sec.; 3. Rusland (Ivanov) 7 min. 0.7.2 sec.; 4. Oostenrijk (Ra beder) 7 min. 14.6 sec.; 5. Polen (Kocerka) 7 min. 20.5 sec.; 6. Joegoslavië (Vlasic) 7 min. 26.4 sec. Twee zonder stuurman: 1. en Europees kampioen Engeland 6 min. 57.0 sec.; 2. Oos- v tenrijk 6 min. 57.4 sec.; 3. Roemenië 6 min. 8 47.9 sec.; 4. Duitsland 7 min. 05.7 sec.; 5. Ne- derland 7 min. 08,7 sec.; 6. Zwitserland 7 min. 11.7 sec. Vier met stuurman: 1. en Europees kam pioen Duitsland 6 min. 35.5 sec.; 2. Rusland 6 min. 37.5 sec.; 3. Zwitserland 6 min. 42.1 sec.; 4. Zweden 6 min. 42.5 sec.; 5. Denemar ken 6 min. 45.6 sec.; 6. Nederland 6 min. 52 s. Vier zonder stuurman: 1. en Europees kam pioen Duitsland 6 min. 24.2 sec.: 2. Rusland 6 min. 25.9 sec.; 3. Roemenië 6 min. 27.1 sec.; 4. Denemarken 6. min. 30.8 sec.; 5. Ver. Sta ten 6 min. 33.8 sec.; 6. Groot Brittannië 6 min. 36.4 sec. Dubbel twee: 1. en Europees kampioen Rusland 6 min. 37.- sec.; 2. Duitsland 6 min. 41.8 sec.; 3. België 6 min. 42.8 sec.; 4. Zwit serland 6 min. 45.5 sec.; 5. Joegoslavië 6 min. 53.7 sec.; 6. Italië 7 min. 00.0 sec. Twee met stuurman: 1. en Europees kam pioen Duitsland 7 min. 22.1 sec.; 2. Rusland 7 min. 26.6 sec.; 3. Polen 7. min. 29.6 sec.; 4. Roemenië 7 min. 31.6 sec.; 5. Italië 7 min. 34.7 sec.; 6. Finland 7 min. 36.8 sec. Acht: 1 en Europees kampioen Italië 5 min. 54.3 sec.; 2. Rusland 5 min. 57.2 sec.: 3. Tsje choslowakije 5 min. 58.3 sec.; 4. Duitsland 6 min. 00.4 sec.; 5. Hongarije 6 min. 07.6 sec.; 6. Nederland 6 min. 10.2 sec. Na de Europese roeiknmpioenschappen he ren luiden de puntentellingen voor de Coupe Glandaz en die van de Trofee „Karlo Montu" als volgt: Coupe Glandaz: 1. Duitsland 4 pnt; 2. Italië 2 pnt.: 3. ex aequo Rusland, Engeland en Australië 1 pnt. Frofce „Karlo Montu": 1. Duitsland 43 pnt.; 2. Rusland 40 pn.t: 3. Italië 14 pnt.; 4. Roe menië 13 pnt.: 5. Zwitserland 9 pnt. Neder land eindigde samen met Joegoslavië met 2 punten op de 16de en laatste plaats. De medailleverdeling is als volgt: Duits land: 3 gouden en 2 zilveren medailles, Rus land 1 gouden. 4 zilveren en 1 bronzen me daille: Engeland. Italië en Australië allen 1 gouden medaille; Oostenrijk 1 zilveren me daille: Roemenië 2 bronzen medailles; Zwit serland, Polen, België en Tsjechoslowakije allen 1 bronzen medaille. öocoooocooK>oocooosoxz:occoooosoaxxx>ciocococooocoooa>Md andere ploegen ook maar benaderd worden. In een constant tempo van 34 slagen gingen de Russen over de baan en toonden geen enkel teken van inspanning. Om de tweede en derde plaats werd het een fel gevecht tussen de verrassende Bel gen en de Duitse ploeg, waarbij de Duitsers met zeer gering verschil van België wonnen. Zoals gemeld heeft Rein de Waal be sloten zijn functies van elftalcommissielid en coach van het nationale hockey-elftal neer te leggen. Tevens is medegedeeld dat ook de heer A. R. O. van Lierop uit de elf talcommissie is getreden. Thans vernemen wij dat aan de op 14 september in Amsterdam te houden jaar lijkse algemene vergadering van de Kon. Ned. Hockeybond zal worden voorgesteld in plaats van Rien de Waal te benoemen H. C. de Looper, en als opvolger van Van Lierop als lid van de elftalcommissie Dick Loggere. Mulder heeft het Nederlands kampioen schap voor tennisleraren op onoverdekte banen gewonnen. In de eindstrijd zege vierde hij over Schuuring met G4, G2, 6—3. Wegens de regenval kon de finale van het dubbelspel tussen de paren H. Hem mesMulder en W. HemmesSchuuring niet doorgaan. Deze zal op 15 september in Overschie worden gespeeld. Zaterdag is in Rotterdam de eerste klas seringswedstrijd voor het Europees kam pioenschap voor springruiters gehouden. Deze wedstrijd, een snelheids- en wend baarheidsspringconcours had een parcours van 830 meter lengte waarin 16 hindernis sen van 1.50 meter hoogte met totaal 22 sprongen binnen de maximum toegestane rijtijd van 125 sec. in een tempo van 400 meter per minuut moest worden afgelegd. Er namen vijftien combinaties aan deze wedstrijden deel. 1. Kapt. S. Oppes (Italië) met Pagoro 0 ft 101 sec. 16 pnt. 2. Kapt. B. de Fombelle (Fr.) met Bucephale, 4 ft. 93.4 sec. 14 pnt. 3. H. G. Winkler (Duitsl.) met Halla, 4 ft. 109 sec. 13 pnt. 6. J. J. Gruppelaar (Ned.) met d' Artagnan, 9 ft. 128,2 sec. 8 pnt. 7. M. M. Koster (Ned.) met Cobbey, 9 ft. 132,6 sec. 7 pnt. De resultaten van de de dressuurproef om de Prijs voor de Jeugd" luidden; 1. ex aequo; mej. M. Fichholtz (Amster dam) met „Panda" eiTmej. C. Siem (Bilt- hoven) met .Barcelona" beiden 219 pnt. *5- In het eindklassement van de Marathon van de weg (de voormalige rit Luik- Rome-Luik) bezetten Franse équipes vyf van de eerste zes plaatsen. De Nederlandse ploeg Gatsonides-Jetten werd vijfde. De eindrangschikking luidt; 1. StorezBuchet, Frankrijk met Porsche 1498 cc, 84 strafpunten; 2. Echtpaar Schles- ser, Frankrijk, met Mercedes 2996 cc, 668 strafp.; 3. ConstenPichon. Frankrijk, met Triumph 1991 cc, 715 strafpnt.; 4. De La- genesteNicol. Frankrijk, met Peugeot 1290 cc, 739 strafpnt.; 5. GatsonidesJetten, Nederland, met Triumph 1991 cc, 903 straf pnt.; 6. CottonLeclere, Frankrijk, met Alfa Romeo 1975 cc, 1115 strafpnt. De Dolomieten hebben voor de meeste deelnemers grote moeilijkheden opge leverd. Tijdens de bestijging van de Mau- riapas (hoogte 1298 m) konden de voorge schreven moyennes nog worden gehaald, maar de Orsolina-pas (1383 m), de Croci (1809 m) en de Giau-pas (2236 m) hebben de rangschikking aanmerkelijk beïnvloed. Slechts één équipe, de Franse Porsche- ploeg Storez-Buchet, arriveerde op tijd bij de controle te Dont (2205 km); alle overige équipes kregen strafpunten. Een groot aan tal ploegen staakte de strijd. In de derde nacht van de Marathon op de weg hebben de deelnemers in de Ita liaanse Alpen op enkele delen van het ie De interland-cricketwedstryd tussen het NCB-elftal en België, die zondag in Grob- bendonk werd gespeeld, is geëindigd in een draw. Hierdoor bleef de Nederlandse ploeg in het bezit van de Telegraaf-beker. Ne derland scoorde 203 voor 4, België 192 voor 8. Het NCB-elftal ging het eerst aan bat en sloot om tien minuten voor half vier op een totaal van 203 voor 4, waarvan Bailey 48 en Stolk 87 runs scoorden voor het eerste wicket. Met Wally van Weelde (25) kwam het totaal op 124 voor 3. waar na Stolk tot de aanval over ging en op 203 tot veler teleurstelling l.b.w. werd ge geven voor 98 op de overigens goed bow lende Mac Kay. Onmiddellijk daarna sloot Van Weelde, maar de inmiddels neergutsende regen be lette dat de wedstrijd voor 4 uur werd hervat. Tussen vier en zeven uur hebben de Belgen tegen de niet te sterke Nederlandse aanval alle moeite gedaan hun score een zo dragelijk mogelijk aanzien te geven. Hierbij verleende het Nederlands team de nodige medewerking door ondanks de he vige regen in het veld te blijven staan. Met cuncliffe (60) en Robinson (55), die te/amen een stand van 88 runs voor het derde wicket opbouwden, als topscorers, kwam België tenslotte op 192 voor 8 na een spannende finish. Bowlingcijfers: België: Parry 1 voor 32, Mac Kay 1 voor 13, Jones 1 voor 57. Wale 1 voor 43; NCB-elftal: Glerum 2 voor 31, Vriens 1 voor 41, Borrani 1 voor 30, De Beus 3 voor 44. ••li' ril uw» oiM.n »-•••« De beslissing in de eerste klasse B van de K.N.H.B. is dit weekeinde uiteindelijk gevallen ten gunste van De Volewijckers en Sparta, welke negentallen het volgende seizoen dus eveneens in de hoofdklasse zullen uitkomen. In de laatste belangrijke ontmoeting tegen het sterke OVVO slaagde de honkbalclub Kinheim er niet in beslag te leggen op de kostbare winstpunten, waardoor in deze eerste klasse de beslissing viel. Door de verrassende nederlaag van EDO tegen EHS in de plaatselijke ontmoe ting is deze beslissing in de eerste klasse A nog niet definitief, want slechts VVGA stelde zich door en fraaie zege tegen kampioen HHC veilig voor de hoofdklasse. De Haarlemse negentallen EHS, EDO en Ajax uit Amsterdam zullen thans nog moeten uitmaken welke ploegen de twee overige hoofdklasse plaatsen het volgende seizoen zullen bezetten. De situatie in de eerste klassen is thans als volgt: Eerste klasse A: Eerste klasse B: HHC 13—21 Schoten 14—24 VVGA 13—17 OVVO 13—19 EHS 14—16 Sparta 14—14 Ajax 1315 Volewijckers 1414 EDO 13—15 HCK 14—13 Blauw Wit 1411 Kennemerl. 1310 TYBB 14— 7 ABC 14—10 TIW 146 SC Haarlem 146 EHS—EDO In de plaatselyke ontmoeting tegen EDO heeft het EHS-negental de laatste kans voor een plaats in de hoofdklasse dank baar aangegrepen, want de EDO-ploeg moest een duidelijke en verdiende 6-1 ne derlaag incasseren. Het heeft de EDO- ploeg in deze wedstrijd overigens ontbro ken aan geluk, want niet alleen moest EDO aantreden zonder werper Peters en korte- stop Leo Kops, doch ook werper De Nieuwe bleek uit vorm, terwijl het veld van EDO door zenuwen enkele kostbare blunders maakte. In deze ontmoeting viel de beslissing fei telijk reeds in de eerste innings, want de thuisclub slaagde er toen in een kostbare 2-0 voorsprong te nemen. Werper De Nieuwe stond Jacobs en Oosterbaan een vrije loop toe, hetgeen funest bleek, want honkslagen van Tromp en Van Esveld wa ren voldoende om zowel Jacobs als Oos terbaan over de thuisplaat te brengen. De volgende innings werd deze voor sprong zelfs nog opgevoerd toen Vreene- goor, door een honkslag binnen de lijnen gekomen, tevens kon thuiskomen (3-0). Ofschoon de bezoekers felle tegenstand boden gaf EHS de slagploeg van EDO geen scoringskansen en het succes kwam weder om voor de gastheren. Kostbare fouten van Van Leuven en Feenstra werden door de EHS'ers op de honken uitstekend uitge buit en in de vierde innings werd de stand dan ook tot een veilige 6-0 voorsprong op gevoerd. De strijd was hiermede gestreden en beide negentallen hadden zich hierna rus tig kunnen terugtrekken in de kleedka mers. De EDO-coach Cats verving in de ze vende innings aanvoerder Van Leuven en stelde Jan van Bergen als werper op voor de falende Piet de Nieuwe, hetgeen ove rigens een geslaagd experiment bleek. De EDO'ers bleven hun tegenstanders thans baas en slaagden er zelfs nog in de eer te redden (6-1). EHS: 2 1 030000xisP EDO: 000000100 is 1 De werpersresultaten waren: Schuitemaker (EHS): 6x3 slag; 1x4 wijd en 4 honkslagen tegen. De Nieuwe en Van Bergen (EDO): 7x3 slag; 10 x 4 wijd en 4 honkslagen tegen. VVGA—HHC Kampioen HHC heeft in Amsterdam genoegen moeten nemen met een kleine nederlaag (2-1), door welk resultaat Brands c.s een plaats in de hoofdklasse verwierven. Reeds in de tweede innings kon Jonge ling met een honkslag de honken bereiken, waarna de HHC'er door goed honklopen en een fout van de VVGA-speler Koene zelfs de thuisplaat bereikte (0-1). In de derde innings kwam Pronk door een fout op de honken, waarna een kleine fout van Jole de Amsterdammer in de gelegen heid stelde het derde honk te bereiken. Een fraaie stootslag van Boers was hierna voor Pronk voldoende voor de gelijkmaker (1-1). Deze stand bleef tot de zesde innings ongewijzigd, waarna Kok een zeer fraaie driehonkslag plaatste. Een klap in het verre veld betekende voor Kok een kans om de Amsterdammers de leiding te geven De honkbaluitslagen van het weekeinde waren: Eerste klasse A: EHS-EDO 6-1, VVGA- HHC 2-1 (VVGA promoveert naar de hoofdklasse). Eerste kla.ssp,B: HCK-QVVO 0-2, Overgangsklasse A: Catchers-Schoten 2 2-8. Tweede klasse C: De Hazenkamp 2- PSV 4-3, Pacifico-SVV 8-12. Promotie tweede klasse: S.C. Haarlem 3-Quick 8-3. Vierde klasse: DIO 2-THB 2 7-13. Nationale jeugdkampioenschappen: 1. VVGA (Amsterdam), 2. HCK (Haarlem). en Kok profiteerde hiervan dan ook dank baar (2-1). In deze stand kwam verder geen wijziging meer, zodat de Amsterdam mers zich met deze magere zege in de hoofdklasse plaatsten. VVGA: 00100100xis2 HHC: 010000000 is 1 De werpersresultaten waren: Brands (VVGA): 14 x 3 slag; 1x4 wijd en 3 honkslagen tegen. Smidt (HHC): 8x3 slag; 4 x 4 wijd en 2 honkslagen tegen. HCK—OVVO De Kinheim-ploeg is er niet in geslaagd OVVO te bedwingen, doch het pleit voor de HCK'ers dat het einde van deze ont moeting OVVO slechts een kleine 2-0 over winning bracht, nadat reeds zes innings beid" negentallen geen punten hadden ge bracht. Pas in de zevende innings werd OVVO gevaarlijk toen Ch. Urbanus het derde honk bereikte, doch op de tik van zijn broer Hannie deed Wille hem nog door een fraaie aangooi op de thuisplaat sneu velen. Het was slechts uitstel van exe cutie, want de honkslag van Regeling bracht Hannie Urbanus over de thuisplaat (1-0). In de volgende innings kreeg HCK wederom drie honken bezet, doch ook nu slaagde de thuisclub er niet in hiervan te profiteren. De Amsterdammers deden het in hun laatste slagbeurt beter, want Roo- j zendaal kwam met een honkslag op de honken, welk voorbeeld gevolgd werd door Ch. Urbanus De honkslag van Hannie Ur banus was voor Roozendaal voldoende om de voorsprong te vergroten tot (2-0), tot grote opluchting van de aanwezige Sparta- en Volewijckers-spelers. De EHS-er Schuitemaker is te laat: achtervanger Dolf de Zwart van EDO heeft de bal al in de handschoen. Gatsonides traject met dikke mist te kampen gehad. De Belgen Mairesse en Ickx raakten bij het binnenrijden van de laatste Stelvio- tunnel de rotswand zonder ernstige ge volgen evenwel. De équipe moest echter de strijd staken. Dc Stelvio eisten vele slachtoffers. Alleen StorezBuchet. de Nederlandse Triumph- ploeg GatsonidesJetten en de Belgen LeidgensDubois bléven hier zonder straf punten. Bij de controle van Ponte di Legno (2612 km) werd het opgeven genoteerd van de Fransen FabréCazob, de Engelsen Ben nett en Pitts en de Nederlanders Dassen Hertzdahl. De algemene rangschikking is zaterdag niet ingrijpend gewijzigd. Na de slopende rit over de Dolomieten troffen de deelnemers in de vlakten van Lombardije en De Piemont prachtig weer. De voorgeschreven moyennes konden ge makkelijk worden gehaald. Ook de Alpen leverden geen bijzondere moeilijkheden op. Over voortreffelijke wegen reden de équipes naar de passages van de Col de Lis (1311 m), de Col de Sestière (2033 m) en de Col du Mont Genève (1854 m) en vervolgens naar de controle in Briangon (3197 km). Twee équipes hebben daar de strijd ge staakt: de Britse dames Hall en Ozanne en de Nederlanders KokGoris, die met een Porsche reden. Zij arriveerden niet bij de controle in Pinerelo. Even voorbij Briangon hebben de Belgen 3. mej. V. de Monchy (Rotterdam) met „Saphir" 203 pnt. Voor de jeugd is een nationaal spring concours gehouden om de Prijs van de Ju niores. De uitslag luidde: 1. B. van der Kar (Hoogerheide) met „Ylone" 0 ft 48,8 sec. (na barrage) 2. Proetske arts (Amsterdam) met „Roszy" 0 ft 49,6 sec. (na barrage) 3. mej. E. Mouw (Naarden) met „Shirley" fout 151 sec. De uitslag luidde: 1. Kapt. B. de Fombelle (Frankrijk) met „Grand Veneur" 105, 6 (foutloos); 2. E. Edgar (GB.) met „Larry 3" 114,6 (fout loos); 3. mej. D. Palethorpe (GB.) met „Earlsrath Rambler" 117,2 sec. Zondag is in de manege in Rotterdam het nationale kampioenschap voor junioren gehouden, een springconcours met 12 hin dernissen met een maximum hoogte van 1.30 meter, totaal 15 sprongen. Het 640 me ter lange parcours, moest met een tempo van 350 meter per minuut in de maximum toegestane rijtijd van 110 sec. in twee man ches worden afgelegd. De uitslag luidde: 1. en nationaal kampioen: T. de Bruin (Utrecht) met „Catkin", 0 ft. 202,2 sec (le manche 0 ft., 98.8 sec. tweede manche 0 ft., 103,4 sec.); 2. mej. F. L. A. M. Arts (Am sterdam), met „Roszy" 4 ft, 190,4 sec. (4 ft. 96,6 sec. 0 ft, 93,8 sec.); 3. R. Kouwenberg (Woensdrecht) met „Saquilla', 8 ft, 189,8 sec. (8 ft, 97,4 sec. 0 ft, 92,4 sec.). Zondagmiddag is de tweede wedstrijd voor het Europees kampioenschap spring ruiters gehouden. Het puissance springcon cours telde acht hindernissen met een max. hoogte van 1.60 meter (9 sprongen). De reglementaire hoogte van 1.70 meter was wegens de slechte gesteldheid van het ter rein teruggebracht tot 1.60 meter. De maxi male rijtijd bedroeg 117 seconden. De lengte van het parcours was 585 meter. Zes rui- ers klasseerden zich voor de barrage, waar voor de lengte van het parcours terugge bracht was tot 430 meter en waarin zes hindernissen (7 sprongen) tot een maxi mum hoogte van 1.70 meter moesten wor den genomen. De uitslag luidde: na barrage 1./4. ex aequo Kapt. B. de Fombelle (Fr.) met „Buffalo", G. Poffe (België) met „Hicam- boy"; Kapt. S. Oppes (Italië) met „Pagoro"; H. G. Winkler (Duitsland) met „Sonnen- glanz", allen 0 fouten (13% pnt.); 6. J. J. Gruppelaar (Ned.) met ,,d' Artagnan" 8 ft. (10 pnt.); 8. M. M. Koster (Ned.) met „Cobbey" 3 ft. (8 pnt.). Het klassement voor het Europees kam pioenschap springruiters na de tweede wed strijd luidt: 1. Kapt. S. Oppes (Italië) met „Pagoro" 29% pnt.; 2. G. Poffe (België) met „Hicamboy" 24% pnt.; 3. H. G. Win kler (Duitsland) met „Sonnenglanz" 22% pnt.; 4. H. G. Winkler (Duitsland) met „Halla" 22 pnt.; 5. Markies L. de Medici Tornaquinci (Italië) met „Irish Rover" 21 pnt.; 6/7 ex aequo markies L. de medici Tornaquinci met „Sea Leopard" en J. J. Gruppelaar (Ned. met ,.d' Artagnan" bei den 18 pnt.; 8. M. M. Koster ,Ned.) met „Cobbey" 15 pnt.; 14. M. M. Koster met „Tarahumara" 8 pnt.; 15 J. J. Gruppelaar met „Adelboom" 0 pnt. De Australische Zwembond heeft bekend gemaakt drie Nederlandse zwemsters te zullen uitnodigen voor het deelnemen aan wedstriiden in Australië in januari en februari van het volgend jaar. De Nederlandse zwemsters zullen deel nemen aan de kampioenschappen van de staat Victoria in januari en na een korte tournee langs enkele steden, aan de Australische kampioenschanpen. die in februari in Melbourne worden gehouden. Nadat de Australische Zwembond de recente resultaten van de Nederlandse meisjes heeft bestudeerd, zullen de invi taties op naam worden verzonden. Gezien de resultaten, die door de Neder landse zwemsters de laatste maanden zijn bereikt, mag de kans groot worden geacht, dat de KNZB zal worden verzocht Cockie Gastelaars, Ada den Haan en Atie Voorbij naar Australië te zenden. Tenzij de Austra lische Zwembond ook een Nederlandse tegenstandster voor zijn rugslagzwemsters Patte—Gossieux met Borgward de strijd wil hebben. In dat geval maakt in plaats gestaakt. Ook hun landgenoten Leidgens1 van Cockie Gastelaars Greetje Kraan een Dabois met Triumph en Harris—Hacquin kar»s aangezien de Robben-zwemster zo- met M.G.A. trokken zich terug. i wel op de vrije slag als op de rugslag van wereldklasse is. Met nog twee A-finales te spelen heeft de LTC „Bloemendaal" zondag op haar laatste toernooidag op Duinwijck van ver der spelen af moeten zien. AI enkele ke ren werd men door de slechte weersom standigheden in dit acht dagen durende toernooi voor een achterstand geplaatst, maar steeds heeft men dit kunnen oplos sen. Gisteren werden de banen na het heren enkelspel zodanig doorweekt dat over verder spelen niet gesproken behoef de te worden. De finales in het dames en kelspel en het gemengd dubbelspel in het A-toernooi zullen nu zondag 22 september gespeeld worden. De vry talrijke toe schouwers moesten zich nu tevreden stel- 1 len met de A-finale in het heren enkel spel tussen de Amsterdammer Th. Kra mer en de Hagenaar F. Sonneville. Ook deze party, die het publiek menigmaal een applaus ontlokte, moest door de regen on derbroken worden. Kramer won van de Nederlandse badmintonkampioen met 63 en 86. De finale van het dames enkelspel zal op 22 september gevormd worden door mej. K. v. Kuijk uit Rotterdam en mej. N. Dingier uit Beverwijk. Tot de finale gemend dubbelspel drongen door mej. K. v. Kuijk en Th. Kramer en mej. G. Nijs- sen en F. Sonneville. Dit kan dus een in teressante strijd worden. De uitslagen luidden: A-TOERNOOI: Heren enkelspel: F. Sonneville sl. L. Verhoef 60 6—0; P. Witteman sl. H. Stef- felaar 6—3 75; Th. Kramer sl. O. Timmers 75 6-2: N. v. d. Horst sl. S. Okker 6—3 6—2. Halve finale: F. Sonneville sl. P. Witteman 63 6—2 en Th. Kramer sl. N. v. d. Horst 63 6—2. Dames enkelspel: mej. K. v. Kuijk sl. mej. R. Smids 61 6—1; mej. T. Schouten sl. mej. E. Scherpenzeel 97 64; mej. N. Dingier sl. mej. G. Fruitema 61 6—0; mej. G. Nijssen sl. mevr. A. Schutz 3—6 6—2 6—2. Halve finale: mej. K. v. Kuijk sl. mej. T. Schouten 61 63; mej. N. Dingier sl. mej. G. Nijssen 62 36 62. Gemengd dubbelspel: mej. K. v. Kuijk en Th. Kramer sl. mej. N. Dingier en J. Tervoort 6—2 64; mej. G. Fruitema en J. Bouman sl. mej. G. Knuyt en O. Timmers 5—7 6—3 6—3; mej. G. 1 Nijssen en F. Sonneville sl. mej. J. Adams en H. Steffelaar 62 64; mevr. A. Schutz en S. Okker sl. mej. E. Scherpenzeel en P. Witteman 7—5 68 64. Halve finale: mej. K. v. Kuijk en Th. Kramer sl. mej. G. Fruitema en J. Bouman 64 6—0; mej. G. Nijssen en F. Sonneville sl. mevr. A. Schutz en S. Okker 60 6—3. EINDSTRIJDEN B-TOERNOOI: Heren enkel spel, halve finale: M. v. Berckel sl. L. Bloemink 75 6—3: P. Moolenburgh sl. A. v. d. Hof 6—2 26 63. Finale: L. Bloemink sl. P. Moolen burgh 6—2 6—2. Dames enkelspel, halve finale: mej. T. Schou ten sl. mej. J. Verwaal 46 6—3 6—3; mej. R. Smids sl. mej. N. Jansen 63 6—3. Finale: mej. mej.R. Smids sl. mej. T. Schouten 62 97. Heren dubbelspel, halve finale: P. Titiheru en P. Barend sl. M. v. Berckel en P. Besnard 6—1 62; L. Bloemink en G. Hartman sl. C. en J. Gaus 6—3 6—0. Finale: P. Titiheru en P. Barend sl. L. Bloemink en G. Hartman 63 75. Dames dubbelspel, halve finale: mevr. A. Zur- cher en mevr. Ottolini sl. mevr. Van Dalsum en mevr. Fröhlich 61 6—2; mej. J. Verwaal en mej. W. v. d. Broek sl. mej. B. Snijders en mej. Th. v. Hoogen 7—5 62. Finale: mevr. A. Zur- cher en mevr. Ottolini sl. mej. J. Verwaal en mej. W. v. d. Broek 61 6—4. Gemengd dubbelspel, halve finale: mej. Harms en H. Rempt sl. mej. C. en de heer P. Allessie 6—0 6—2: mej. N. Christoffels en M. v. Berckel sl. mej. R. Smids en P. Titiheru 63 62. Finale: mej. N. Christoffels en M. v. Berckel sl. mej. Harms en H. Rempt 63 7—9 97. EINDSTRIJDEN C-TOERNOOI: Heren enkel spel, halve finale: T. Groen sl. H. Snoek 7—5 4—6 8—6; H. v. d. Steen sl. T. Okker 6—4 2-6 63. Finale: T. Groen sl. R. v. d. Steen 36 86 63. Dames enkelspel, halve finale: mej. Y. Ver heek sl. mej. R. Groen 60 119; mej. Th. Hoo gen sl. mej. F. R. Feijen 6—2 6—2. Finale: mej. Y. Verheek sl. mej. Th. Hoogen 7—5 6—1. Heren dubbelspel, halve finale: W. v. Duinen en mr. Zonderland sl. R. Heringa en P. Besnard 63 36 62; Jonker en Zeilstra sl. A. Knötsch- ke en Kroon 62 63. Finale: Jonker en Zeilstra sl. W .v. Duinen en mr. Zonderland 64 36 61. Dames dubbelspel, halve finale: mej. B. Melt- zer en mevr. H. C. J. Tuinder sl. mej. T. Vaasen en mevr. De Keijzer 63 64; mej. F. R. Feijen en mej. R. Groen sl. mej. v. d. Kloet en mej. Löwensteyn 6—2 7—5. Finale: mej. B. Meltzer en mevr. H. C. J. Tuinder sl. mej. F. R. Feijen en mej. R. Groen 8—6 64. Gemengd dubbelspel, halve finale: mevr. Rid der en W. v. Duinen sl. mevr. E. en de heer B. Knuyt 63 97; mevr. L. en de heer A. J. M. Knötschke sl. mevr. v. Duinen en Königel 62 26 86. Finale: mevr. T.Ridder en W. v. Duinen sl. mevr. en de heer Knötschke 7—5 6—2.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7