Negers geweigerd op lyceum in Arkansas OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER MORRIS before t/ovfw// Wapenzending voor Algerijnen in Parijs onderschept Henderson stelt voor Syrië's buurlanden te ondersteunen Nationalist belooft te Cairo „grote militaire verrassingen" in Algerije Weer een overval op benzinepompstation Meer dan een miljoen schade bij een fabrieksbrand in Vlaardingen Minister van Verkeer Treinramp op Jamaica gevolg van defect wiel? Tijdelijk regen op maximum snelheid Treinstagnatie K.L.M. openingsvlucht op Houston aangevangen Heden aankomst van DC-7C Zuiderzeein Texas Weer dreigt Soekarno Brug bij Rhenen gesloten Jordanië zou beschermd moeten worden tegen communistische ondergraving Economische toestand in Polen is zeer gespannen Amerikaan gedood bij ongeval te Zeist Verkeersongelukken DIT JAAR: 815 DODEN Kostbaar en Spartaans Het woord is aan Arabische Liga vraagt Ghana naar relaties met Israel Eisenhower huiverig om in te grijpen Ongeluk bij de jacht Geen intern conflict bij de V.P.R.O. Eisenhower's visie op de Russische raket 72e JAARGANG No 48 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1957 302e JAARGANG No 201 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vanmorgen omstreeks half vijf is weder om een overval gepleegd op een benzine pompstation, ditmaal onder de rook van Amsterdam aan de uitvalsweg naar Den Haag, ongeveer ter hoogte van het nieuwe motel. De pompbediende, de 23-jarige B. Brouwer, zag op dat tijdstip een jongeman het kantoor binnenkomen, die voorgaf ben zine te willen hebben. Toen B. naar buiten keek, zag hy weliswaar geen wagen staan, maar hij vermoedde, dat de man per brom fiets was en deze aan de achterkant van het pompstation had neergezet. De pomp bediende legde zijn krant neer en stond op. Toen hield de overvaller hem een revolver voor en beval de bediende het aanwezige geld te overhandigen. Aanvankelijk weifelde de pompbediende een tas met geld te geven, maar toen hij de haan van de revolver hoorde spannen, voldeed hij aan het bevel, aldus zijn ver klaringen tegenover de politie. Met een oud model Austin met rechts stuur is de aanrander in de richting Den Haag verdwenen. De wagen had tijdens de overval achter het pompstation gestaan. De inhoud van de tas bedroeg 670 gulden. Hedenmorgen heeft een felle brand ge woed in de fabriek voor verwerking van peulvruchten „De Hollandsche Pelmolen" te Vlaardingen. De brand werd ontdekt door enige ar beiders, die vlammen zagen komen uit een kast op de zesde verdieping. Eerst werd door de fabrieksbrandweer getracht het vuur te doven. Dit bleek echter on mogelijk. In de onmiddellijke nabijheid van de fabriek lag een vaartuig van de Koninklijke Marechaussee, dat het vuur onmiddellijk met een waterkanon aanviel. Spoedig daarop verscheen ook de Vlaar- dingse brandweer, waarna in korte tijd meer dan dertig stralen op de vuurzee waren gericht. De vlammen sloegen ech ter spoedig boven het dak uit en uit de ramen van de zesde verdieping van het fabriekspand, dat 50 meter lang, 11 meter breed en 22 meter hoog is. Na anderhalf uur was het vuur bedwongen. Van het kantoorgebouw, dat aan het pand is vastgebouwd, heeft men de inven taris kunnen redden. In de fabriek zelf zijn vele kostbare machines en grote voor raden erwten en bonen verloren gegaan. De schade bedraagt naar schatting meer dan een miljoen. Men is op beurspolis, verzekerd, ook tegen bedrijfsschade. Tijdens de blussings werkzaamheden kreeg een brandwacht een vallende balk op het lichaam. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. Een silo met ongeveer 300 ton erwten kon behouden blijven. In de fabriek, waar in ongeveer honderd arbeiders werk von den, zal geruime tijd niet gewerkt kunnen worden. ADVERTENTIE barteuorissir. haarlfm tel 13-139 ferd. bolstr. 48 a'dam tel. 717162 VEULEN LEDEREN JASSEN 185. KENDAL (UP) Een overlevende van de treinramp bij Kendal op Jamaica heeft dinsdag verklaard, dat vlak voor het on geluk een defekt wiel losgeraakt was. Dit werd verteld door Pauline Donald, een jong meisje, wier tante bij de ramp om het leven kwam. „Op de heenreis was er al wat te doen met dit wiel", zei het meisje, "In Montego hadden een paar mannen het vast gezet, maar op de terug reis was het opnieuw niet orde. Er kwa men vonken af en het leek alsof het wiel slipte. Een ogenblik later riep iemand: „Het wiel is eraf" en toen gebeurde het ongeluk". Dinsdagavond waren er 173 doden ge borgen. Het aantal gewonden bedraagt meer dan zevenhonderd. In een volkomen vernielde wagon werd onder een stapel lijken een driejarig meisje aangetroffen, dat alleen een paar schrammen had opge lopen. Haar ouders waren om het leven gekomen. Het merendeel van de lijken heeft men nog niet kunnen indentificeren. Van regeringswege zal een onderzoek naar de oorzaak van de ramp worden in gesteld. De leider van de oppositie heeft voorgesteld het parlement in buitenge wone zitting bijeen te roepen. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Vanavond of vannacht tijdelijk regen. Morgen overdag opkla ringen, maar ook enkele ver spreid voorkomende buien. Ma tige, later af en toe krachtige wind, ruimend van zuid naar west. Minder koude nacht, mor gen dezelfde temperatuur als vandaag of iets lagere. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S De minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, heeft tezamen met een aantal andere autoriteiten de opening svlucht van de K.L.M. op Houston in Texas meegemaakt. Dins dag vertrok het gezelschap van Schip hol, doch minister Algera miste bijna de „boot" doordat hij vergeten had afscheid van zijn dierbaren te nemen en dat op het laatste moment nog moest herstellen. Foto: de minister in volle actie; waarmee niet gezegd wil zijn dat dit een ongewoon ver schijnsel is. Vanochtend kwart voor zes ontstonden moeilijkheden bij het sluiten van de spoor brug over de Gouwe bij Gouda. Na geopend te zijn geweest, kon de brug niet meer geheel worden gesloten, vermoedelijk door dat het smeervet door de nachtkoude was gestold. Het treinverkeer tussen Den Haag-Rot terdam en Utrecht werd hierdoor gestremd. De reizigers voor dit traject werd geadvi seerd over Leiden te gaan. Tegen half acht was de stremming opgeheven en het trein verkeer weer normaal. Het K.L.M.-toestel „Zuiderzee", dinsdag avond om 11 uur van Amsterdam naar Houston in Texas vertrokken, is vanoch tend vroeg op het Ierse vliegveld Shannon geland. De president van de K.L.M. de heer Aler en andere autoriteiten werden door de plaatsvervangend directeur van Shannon, Donald Fitzpatrick, verwelkomd. De vol gende landingsplaats van de „Zuiderzee" is Montreal, Canada, waar het toestel om 15.10 Ned. tijd (10.10 plaatselijke tijd) wordt verwacht. Met burgemeester Oscar Holcombe aan het hoofd zullen vanmiddag vele vooraan staande inwoners van de stad Houston, en naar schatting 2000 andere belangstellen den, op het vliegveld gereedstaan als de DC-7C „Ph-TSI" daar zijn eerste recht streekse vlucht van Amsterdam af beëin digt. De twintig speciale passagiers, met minister J. Algera en president-directeur Aler vooraan, zullen een „ten gallon hat", zo'n helderwitte cowboyhoed, op het hoofd gedrukt krijgen. Na die eerste verwelkoming staat er nog veel meer op het programma. „Super auto's" met een escorte van motorpolitie staan klaar om de gasten uit Nederland naar recepties, rondleidingen en diners te voeren. Het „Shamrock Hilton", het duur ste hotel van Houston, is voor de gasten in gereedheid gebracht. (Van onze correspondent in Parijs) De gespecialiseerde diensten van de Pa- rij se politie zijn er in geslaagd de hand te leggen op een zending lichte wapens, waaronder 42 pistolen en 3000 kogels, die aan het Gare de Lyon, door een Algerijn in ontvangst zouden worden genomen. De wapens, die in twee koffers waren ge pakt, werden uit Zuid-Frankrijk verstuurd en zijn vermoedelijk van Italiaans fabri kaat. De politie was tevoren ingelicht over deze smokkelarij en hield al verscheidene dagen de in- en uitgangen van het grote station scherp in het oog. Een verhoor van de Algerijn moet hebben uitgewezen, dat de pistolen bestemd waren voor de Parijse leiders van het Algerijnse vrijheidsfront, die zich regelmatig aan terreurdaden te gen andersdenkende landgenoten en tegen Fransen schuldig maken. Uit het commu nique, dat de Parijse prefect naar aanlei ding van de arrestatie en de onderschep ping heeft uitgegeven, blijkt voorts nog, dat de politie haar activiteit in de Alge rijnse kringen van de Franse hoofdstad nog allerminst verslapt. In de tien laatste dagen werden meer dan tweeduizend mo hammedanen ondervraagd, waarvan er zestig in hechtenis zijn gehouden. In de eerste drie weken van augustus werden 326 Arabieren gearresteerd, onder wie 67 op politieke misdrijven. De Parijse politie let in het bijzonder op de talrijke Alge rijnse cafeetjes. Verscheidene van die ge legenheden werden op hoog bevel geslo ten. ALGIERS (UP) In de omgeving van Batna, ten zuiden van Constantine, zijn gisteren 32 Algerijnse opstandelingen ge sneuveld. Het militaire gerechtshof van Algiers heeft het beroep van de ter dood veroordeelde „Ali met de blauwe ogen" verworpen. Hij zou hebben deelgenomen aan vier aanslagen. Ali zou door het be vrijdingsfront (FLN) voor de keus zijn gesteld opdrachten uit voeren of anders zelf te worden vermoord. CAIRO (Reuter) Op de bijeenkomst van een commissie voor politieke zaken van de Arabische Liga heeft een vertegen woordiger van de Algerijnse nationalisten, Ahmed Tewfik Elmedani, verklaard, dat de nationalisten sterker en beter zijn uit gerust dan ooit tevoren. De Fransen kun nen volgens hem spoedig grote militaire verrassingen verwachten. De Fransen hebben een half miljoen Al gerijnen gedood, zei hij, en een even groot aantal heeft een toevlucht in Marokko en Tunesië gezocht, „maar wij zijn bereid nog meer slachtoffers en martelai-en aan te bieden om onze onafhankelijkheid te ver werven". BERKELEY (UP) De Amerikaanse senator Kennedy heeft op een conventie DJAKARTA (UP) In een redevoering te Soa Siu op Tidore heeft president Su karno voorspeld dat „het Nederlandse im perialisme in West-Irian spoedig vernie tigd zal worden". Ruslan Abdoelgani, vice-voorzitter van de nationale raad en ex-minister van Bui tenlandse Zaken, verklaarde: „We zullen de Nederlanders uit West-Irian verdrij ven". Beiden spraken op een massa-beto ging van 20.000 inheemsen, tijdens een tournee in Oost-Indonesië, die ten doel heeft, de basis te leggen voor een confe rentie om de geschillen tussen de centrale regering en de regionale leiders uit de weg te ruimen. van Arabische studenten in Berkeley (California), verklaard dat de Verenigde Staten bemiddelend moeten optreden in Algerije. Er zou een regeling in het kader van de N.A.V.O. en de UNO tot stand moeten komen. Kennedy heeft onlangs in de Senaat een resolutie ingediend waarin onder meer onafhankelijkheid voor Alge rije werd bepleit. De Iraakse minister van Onderwijs, Ab- del Hamid Kazem, zond de deelnemers aan de conventie een telegram, waarin werd gezegd dat „de redding van Algerije en Palestina.ligt in het bestrijden van on wetendheid en armoede in het geboorte land, sociale rechtvaardigheid en strijd te gen het imperialisme en zionisme". Vier enorme bokken, samen in staat 480 ton in hun takels te nemen, hebben vanmorgen het 280 ton wegende sluit stuk van de nieuwe verkeersbrug bij Rhenen ingevaren. Om zeven uur kwam er beweging in de zware kolos, toen de „Jumbo" en de „Grutto", de bokken die ten westen van de brug stelling hadden genomen, ieder 60 ton op hun machines zetten en het brug- lid aan één kant een meter ophieven. Om vijf over zeven waren ook de beide andere bokken, geleid vanaf de mach tige „Adelaar", gereed met hun voor bereidingen en op dat moment kwam er beweging in. Langzaam rolde het zware stuk in de richting van de gapende opening in de brug. Daarna namen de vier bokken samen het ge hele gewicht van 280 ton in hun takels en zo werd langzaam de zware last boven het 53 meter lange gat gebracht. Om tien over acht konden de burge meesters van Rhenen, Lienden, Reste ren en Ochten tot midden op de brug lopen om elkaar te complimenteren met deze vaste verbinding ter ontslui ting van het land tussen Rijn en Maas. WASHINGTON (Reuter) Volgens van officiële zijde -erkregen inlichtingen heeft Loy Henderson, de deskundige van het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken, die een bezoek aan het Nabije- Oosten heeft gebracht, erop aangedrongen dat de Verenigde Staten de aan Syrië gren zende landen en met name Jordanië, meer hulp zullen verlenen. Henderson meent, dat vergrote Amerikaanse hulp het onmiddel lijke antwoord moet zijn op de jongste ont wikkelingen in Syrië, die de Sovjet-Unie grote invloed in dit land hebben verschaft. Vernomen wordt, dat Henderson, er de nadruk op heeft gelegd dat het noodzake lijk is Jordanië te beschermen tegen de dreiging van ondergraving door communis tische groepen, die Syrië als bruggehoofd voor hun acties gebruiken. Van welingelichte zijde wordt nog ver nomen dat Henderson van mening is dat weinig kan worden gedaan om het getij in Syrië zelf te doen keren en dat de Verenig de Staten er daarom naar moeten streven de communistische vloedgolf van Syrië te keren. STAMBUL (Reuter) Henderson is gisteren per vliegtuig uit Stambul naar Washington teruggekeerd. Hij heeft met Turkse, Iraakse, Jordaanse en Libanese leiders gesproken over de toestand in Sy rië. DAMASCUS (Reuter) De Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Salah Bitar, heeft op een persconferentie over de reis van Henderson, gezegd, dat men zich over de werkelijke toestand in Syrië moei lijk op de hoogte kan stellen door alleen andere landen dan Syrië te bezoeken. Bi tar zei slechts te kunnen hopen, dat de goede inlichtingen over Syrië Henderson ter ore waren gekomen. AFP Een afvaardiging van de commis sie voor Buitenlandse Zaken van het Sy rische parlement zal binnenkort op uitno diging van de Russische regering een be zoek aan Moskou brengen. LONDEN (Reuter) Syrië en de Sov jet-Unie hebben besloten een akkoord te tekenen over economische en technische WARSCHAU (Reuter) Het secreta riaat van de Poolse communistische partij heeft, naar verluidt, de afdelingen van de partij een brief gezonden, waarin ver klaard wordt dat de economische toestand „zeer gespannen" is en dat het land zich geen loonsverhogingen of stakingen meer kan veroorloven. Gezegd wordt, dat de ar beiders weliswaar het recht tot staken be houden, maar dat zij hierdoor hun positie niet kunnen verbeteren. Er moet daarom worden getracht, conflicten op te lossen via rechtstreekse onderhandelingen, voor dat het tot een staking komt. Tegen het einde van het jaar zullen zes miljoen mensen een loonsverhoging hebben gehad. Verdere verhogingen zouden slechts mo gelijk zijn, als ook de produktie toeneemt, aldus de brief van de partij. Een 23-jarige Amerikaanse militair is maandagmiddag in volle vaart op de bou levard te Zeist met zijn motor diep in een Volkswagen gedrongen, waarvan de bestuurster, mevrouw S. E. S. uit Doorn, linksaf sloeg zonder het haar tegemoet komende verkeer op de boulevard voor rang te verlenen. De Amerikaan werd zo zwaar gewond, dat hij in de loop van de nacht in het militair hospitaal te Utrecht overleed. Een 12-jarig meisje, dat in de auto zat, werd vrij zwaar gewond, twee andere kinderen werden licht gewond. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 815 personen, van wie 160 kinderen. Burgemeester. Met ingang van 1 ok tober is benoemd tot burgemeester van Hoogkerk de heer G. Nijman te Alphen aan de Rijn. De heer Nijman is thans ad ministrateur van de Marthastichting, een jongenstehuis te Alphen aan de Rijn. samenwerking in Syrië, aldus meldt radio- Moskou. Een Russische afvaardiging zal binnenkort naar Syrië vertrekken. De Rus sen zullen hulp verlenen bij de aanleg van spoorlijnen, autowegen en bevloeiingswer ken, bij de bouw van fabrieken en bij het zoeken naar bodemschatten. Drie Syrische economen zijn dinsdag uit Moskou ver trokken, waar zij een weeklang besprekin gen hebben gevoerd. Kostbaar en Spartaans zal de opvoe ding zijn die prins Charles van Groot- Brittannië ten deel zal vallen op de kostschool Cheam, waarvan hier een slaapkamer is afgebeeld. De ledikanten zijn tweehonderd jac oud en met plankjes inplaats van met een spiraal uitgerust. Op deze harde onderlaag komt een iets minder harde vlokken- matras. De reveille is 's morgens om kwart over zeven en de lessen be ginnen om negen uur. Een middag per week is bestemd voor het schrijven van brieven aan ouders en familie leden. Het schoolgeld bedraagt drie duizend gulden per jaar. Peter Sirius: Onze eigen gebreken ergeren ons het meest bij anderen. CAIRO (Reuter) Een commissie voor politieke zaken in Cairo waarin afgevaar digden van de negen landen van de Ara bische Liga zitting hebben, heeft besloten de Liga te instrueren de regering van Ghana te vragen naar haar verhouding tot Israel. Ghana voert op het ogenblik bespre kingen met de joodse staat en het ziet er naar uit, dat er nauwe economische be trekkingen zullen worden gevestigd. De Arabische landen staan op het standpunt, dat Ghana tot het Afrikaans-Aziatische blok behoort. Een Israëlische woordvoerder heeft on langs verklaard, dat er spoedig een han delsovereenkomst met Ghana zou worden gesloten. Er zou een gemeenschappelijke scheepvaartmaatschappij worden opge richt en Israëlische deskundigen zouden Ghana helpen bij het vestigen van indus trieën. Ook zouden de beide landen zich gezamenlijk willen bezighouden met irri- gatiewerken en krachtstations en zou Is rael deelnemen in diamantmijnen in Ghana. LITTLEROCK (UP/Reuter/AFP) Op bevel van de gouverneur van de Ameri kaanse staat Arkansas mochten negen negerstudenten dinsdag het stedelijk lyceum van Littlerock in Arkansas niet binnengaan. De gouverneur, die het niet eens is met het rassenvermengingsnrogram van de federale regering der V.S., ver dedigde zijn besluit met de verklaring dat de enige manier om de orde te bewaren is, de scholen op dezelfde wijze als voorheen te besturen. Hij zei dat er onvermijdelijk onlusten zouden ontstaan als het lyceum negers zou toelaten en vestigde er de aan dacht op dat de verkoop van revolvers en dolken aan jonge blanken en negers plot seling od alarmerende wiize is toegenomen. Dinsdagmiddag heeft Eisenhower op zijn persconferentie meegedeeld dat de minis ter van Justitie de kwestie op het ogen blik bestudeert. De gouverneur van Arkansas, Littlerock, heeft inmiddels de nationale garde van deze staat opgeroepen om bloedvergieten te voorkomen als negerkinderen toch zul len trachten, scholen voor blanken te be treden. Eisenhower legde er gisteren de nadruk op, dat het besluit van de hoge raad om een einde te maken aan de ras senscheiding In de scholen, geleidelijk moet worden uitgevoerd. De Amerikaanse procureur-generaal Herbert Brownell had voordien de gehele dag besprekingen gevoerd over de vraag De 26-jarige landbouwer M. V. te Sprun- del is ernstig gewond, toen een schot hagel hem in het onderlichaam trof. Het schot kwam uit het jachtgeweer van de 74-jarige M. K. dat onverhoeds afging, toen de jager met het geweer zijn jachthond wilde schei den van de waakhond van boer V. K. kwam terug van zijn eerste jachtpartij in het nieuwe seizoen; zijn geweer was nog geladen. Door onverklaarbare oorzaak is het geweer bij de poging de honden te scheiden afgegaan. De jeugdige landbouwer kreeg het volle schot hagel van ongeveer een meter afstand in het onderlichaam. De kogelkorrels verwondden hem zo erg dat hij terstond naar het ziekenhuis „Charitas" te Roosendaal moest worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Het bestuur van de V.P.R.O. deelt naar aanleiding van persuitingen als zouden er tegenstellingen gerezen zijn in zijn midden en in de leiding van deze omroepvereniging in verband met de televisie-uitzending der N.T.S. op 31 augustus, mede, dat deze uitingen van iedere grond ontbloot zijn. of en op welke wijze het regeringsbesluit tegen de rassenscheiding eventueel kracht moet worden bijgezet. De rechter van Littlerock heeft vier leden van het schoolbestuur gedagvaard om een verklaring af te leggen, waarom de rassenvermenging niet is uitgevoerd. In Littlerock is dinsdagavond bekend gemaakt dat de gemeentelijke kweekschool hedenmorgen ook voor negerleerlingen wordt opengesteld. President Eisenhower heeft dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat berichten over de Russische intercon tinentale raket zijn inziens voorlopig met een korreltje zout genomen moeten worden. Misschien bluffen de Russen, of misschien is het inderdaad waar dat zij met succes een proefraket voor de lange afstand ge lanceerd hebben zei hij, maar dat betekent nog lang niet dat zij dit wapen al in serie kunnen produceren als een tactisch strijd middel. De ontwikkeling van de interconti nentale raketten in de V.S. hebben, zo ver zekerde Eisenhower thans de allerhoogste prioriteit. De stafchef van de Britse Marine, admi raal Lord Mountbatten, heeft te Londen verklaard, dat de Sovjet-Unie binnenkort een geleid projectiel van het type van de Amerikaanse „Regulus" kan hebben, dat kan worden gelanceerd van duikboten en een kernlading over een afstand van hon derden kilometers kan vervoeren. Hij wees erop, dat meer dan de helft van de wereldbevolking op minder dan 75 kilo meter van kusten woont, die door een on derzeeboot kunnen worden genaderd. (UP.) De chef van de Amerikaanse luchtmacht heeft inmiddels verklaard, dat het volgens de geleerden het wetenschap pelijk mogelijk moet zijn een vijandelijk intercontinentaal ballistisch projectiel te onderscheppen met een „anti-projectiel". Er zou een radarnet met grote actie radius voor nodig zijn om het vijandelijk projectiel op te sporen en een radar-sy steem om het „anti-projectiel" te leiden, zo verklaarde generaal Earle E. Partridge, de opperbevelhebber van het Noord-Ameri kaanse luchtverdedigingscommando. Hij is van oordeel, dat een dergelijk systeem zo vlug mogelijk aangelegd dient te worden. Nieuwe Britse raket (Reuter) De Britse luchtmacht, die reeds beschikt over het geleide projectiel voor de lange afstand „Bloodhound", wordt nu ook voorzien van een projectiel dat de naam „Thunderbird" draagt. Dit nieuwe wapen, dat op de proefterreinen in Austra lië is getoetst, heeft een raketmotor en kan een grote hoogte bereiken. Beide wapens worden van de grond afgeschoten en zijn bestemd voor de luchtafweer. De „Thun derbird" wordt door middel van radar naar zijn doel geleid. Ook het leger wordt van dit projectiel voorzien.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1