G roen tje Financiële kringen te Bonn achten eenzijdige markrevaluatie mogelijk DANSSCHOOL Tlaats 'n bekwame schilders flinke jongens en mannen Euromarkt noopt tot valuta-herwaardering DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs T. GRIEK SCHRIJFMACHINE MONTEUR 2 stuks Verkoop-aktie 2e stuk 20°/o korting Camera's VAN VLIZT 'Jw oude STOFZUIGER Overhemdenperssters mangelsters en leerlingen gevraagd NIET VAN HARTE MAAR TOCH: W at de fiscus ontvangt Hogere opbrengst van loon- en omzetbelasting Hogere winst bij Zuid- Afrikaansch Handelshuis Prinses Irene bezocht garderegiment dat haar naam draagt Huisknecht werd opperhoofd Spanjaard verwacht £oede resultaten over 1957 Staking in Bilbao Ideeënbus Veilig Verkeer Flinke omzetvermindering bij Boeke en Huidekoper Zaterdag en zondag DE GEHELE DAG GEOPEND 14 Sept. aanvang nieuwe clubs voor beginners en gevorderden Scbeenvaart Postdistrict Haarlem vraagt mannelijk en vrouwelijk personeel J. H. HENKES GRAFISCHE BEDRIJVEN N.V. te. HULPVAK ARBEIDERS 2e. HULPVAKARBEIDERS 5e. NETTE MEISJES VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 ONDANKS DE NADRUKKELIJKE betuigingen van het tegendeel zijn er in West- Duitsland duidelijke aanwijzingen, dat een revaluatie van de D-mark toch op komst is, zij het na de bondsdagverkiezingen. Financiële deskundigen krijgen steeds meer de indruk, dat deze maatregel genomen zal moeten worden. De president van het verbond van particuliere banken in West-Duitsland, tevens financieel adviseur van bondskanselier Adenauer, heeft dit denkbeeld weliswaar onverbloemd van de hand gewezen, maar de deskundigen menen, dat ook zijn afkeer van deze maatregel de geschiedenis niet kan wijzigen. Een realistische waarde-koersverhouding der ver schillende valuta's wordt nog dringender, als het wegvallen van de beschermende rechten door de Euromarkt een feit wordt. Liever dan eenzijdig de koers van de D-mark te wijzigen, wil West-Duitsland dat de landen, wier betaalmiddel in waarde gedaald is, zich aan die realiteit aanpassen. Volgens een officiële Westduitse statis tiek is de koopkracht der verschillende Europese valuta's in de jaren 1949'56 als volgt gedaald: Euromarktlanden: West- Duitsland 5,3 pet; België en Luxemburg 11,4 pet; Nederland 15,7 pet; Italië 21,7 pet en Frankrijk 32,3 pet; Scandinavische landen: Denemarken 26 pet; Zweden 28,3 pet en Noorwegen 32,6 pet; andere landen: Engeland 29,2 pet en Zwitserland 7,3 pet. Wat West-Duitsland van een eenzijdige koerswijziging het meest terughoudt, is het feit, dat zulk een maatregel ook van in vloed zou zijn op de betalingsverhouding met die landen, die door de inflatie niet, respectievelijk even weinig als de Bonds republiek zelf, getroffen zijn, met name met Amerika. Men realiseert zich echter in West- Duitsland, dat de overige landen van de Europese Betalings Unie zeer wel de D- Uit een overzicht van het ministerie van Financiën over de belastingopbrengsten in juli blijkt, dat aan kohierbelastingen werd ontvangen 259 miljoen tegenover in juni 180 miljoen. Deze stijging kan voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan de inkomstenbelasting, waarvan het geïnde bedrag ad 190 miljoen 50 miljoen hoger was dan in juni. Het betalen van voorlopige aanslagen 1957 komt hierin tot uiting. Tot dusverre is op deze aanslagen 225 miljoen ontvangen, welk bedrag, als gevolg van het vroeger opleggen van aanslagen, aanzienlijk hoger is dan het overeenkomstige totaal per ultimo juli 1956 ad 21 miljoen. Ook de ontvangsten aan vennootschapsbelasting ad 51,1 miljoen waren hoger dan in juni 22,8 miljoen). De ontvangsten aan niet-kohierbelastin- gen beliepen in juli totaal 433,5 miljoen tegenover 395,1 miljoen in de eerste maand van het voorafgaande kwartaal en 425,6 miljoen in juli 1956. De stijging ten opzichte van april is voor een belangrijk deel het gevolg van de ho gere opbrengst aan loonbelasting. Aan loon belasting werd in juli 135 miljoen ont vangen tegenover ƒ-1Ö4;5 •miljoen in april. Een toeneming van deze opbrengst van het tweede op het derde kwartaal is bij dit middel een normaal seizoenverschijnsel, dat onder meer samenhangt met de uitkering van vakantiegelden in het tweede kwar taal. De opbrengst van de omzetbelasting was in juli met 111,1 miljoen eveneens hoger dan in april (ƒ104,7 miljoen). Deze op brengst is begunstigd door het feit, dat meer ondernemers, wegens een recente verlaging van de daartoe gestelde mini mumgrens, per maand dienen af te dragen. De ontvangsten aan motorrijtuigenbelas ting in juli ad 10,5 miljoen waren in ver gelijking tot die in juni 9,5 miljoen) vrij hoog. In de toeneming ten opzichte van de opbrengst van juli 1956 ad 7,8 miljoen komt behalve de uitbreiding van het wa genpark de tariefverhoging voor diesel auto's tot uiting. De ontvangsten aan invoerrechten belie pen in juli 82,1 miljoen tegenover in juni 75,1 miljoen. Deze ontvangsten zijn ener zijds gunstig beïnvloed wegens een hoge opbrengst van liet bijzondere invoerrecht op benzine. Anderzijds heeft het hoge peil van de invoer een rol gespeeld. De opbrengst van de accijns op gedistil leerd ad 9,1 miljoen was lager dan het maandgemiddelde in het eerste halfjaar 11 miljoen). Daarentegen werd de ont vangst aan tabaksaccijns (ƒ37,6 miljoen) slechts door die van mei overtroffen. De prijsverhoging van tabaksartikelen in het voorjaar in aanmerking genomen, waar van de invloed zich pas sedert kort doet gelden, is de opbrengst van juli echter niet hoog. De opbrengst van de accijns op suiker was met 7,4 miljoen hoger dan in de vier voorafgaande maanden. De commissarissenbelasting leverde ook dit jaar in juli een relatief hoge ontvangst 5,6 miljoen). De verlies- en winstrekening over 1956 van de n.v. Zuid-Afrikaansch Handelshuis te Amsterdam toont inkomsten aan goede ren en produkten ad f 3.054.670 (v.j. f2.330.791). De commissies leverden f 414.080 op (f 384.049); diverse baten f 45.987 (f 53.058). De onkosten bedroegen f 2.447.824 (f 1.941.824). Afgeschreven werd voor een bedrag van f 332.789 (f 197.647); f 400.000 zal worden toegevoegd aan het reserve fonds (f 64.000). waardoor dit fonds op f 2.400.000 wordt gebracht. Het voordelig winstsaldo bedroeg f 760.310 (f 652.572). Voorgesteld wordt een dividend van 17 1/2 percent, waarvan 121/2 percent in aan delen uit de agioreserve en 5 percent in contanten (v.j. 17 1/2 percent, waarvan 2 1/2 percent uit de agioreserve). De n.v. heeft in het verslagjaar diverse moeilijkheden ervaren in Oost-Afrika als gevolg van natuurrampen (onder andere cycloon), waardoor de oogst van katoen vrijwel mislukte en in West-Afrika door monetaire obstakels en afremming der im porten. Waarneembare stijging der loon- en al gemene kosten kon de maatschappij com penseren door grotere omzetten en betere resultaten. De uitkomsten waren, aldus het verslag, bevredigend. 11 het laatste ge deelte van 1956 en in het begin van het lopende jaar is het verkoopapparaat in het buitenland vergroot en geperfectioneerd. Tot op heden is de directie niet ontevreden over de lopende gang van zaken. mark tot „schaarse valut kunnen ver klaren en dienovereenkomstige maatrege len kunnen nemen, hetgeen oij de vergade ring van de E.B U. in oktober wel eens aan het licht zou kunnen komen. Onder die omstandigheden acht men het in finan ciële kringen in Bonn aannemelijk, dat West-Duitsland schoorvoetend tot een een zijdige revaluatie zal overgaan, bijvoor beeld van 5 a 10 pet. Van de komende vergadering van het Internationaal Monetair Fonds verwacht men in Bonn weinig „sanerende" invloed op de verwrongen valuta-verhoudingen. Eerder vestigt men in '"at verband zijn blik op de, eveneens in oktober, te Parijs bijeenkomende raad van de O.E.E.S De sanering is bij uitstek een Europese aan gelegenheid, zo zegt men, en daarom is de 0.E.E.S. daartoe een beter orgaan dan het 1.M.F. Weliswaar zou het Internationaal Monetair Fonds een wijziging der koersen moeten goedkeuren, maar daartoe is de. deze maand in Washington te houden, jaar vergadering niet het geschiktste apparaat Zij heeft een administratief en sociaal ka rakter en de kwestie der wisselkoersen zou beter door een speciale -ergadering, met de daarbij uiteraard aanwezige speciale deskundigen, behandeld kunnen worden. Hoogstens kan de vergadering in Washing ton aan het licht brengen, welke weer klank bepaalde maatregelen te zijner tijd in de rest van de wereld zouden vin den. (UP) Prinses Irene heeft donderdag een be zoek gebracht aan het garderegiment fu seliers te Vught, dat haar naam draagt. Het regiment Prinses Irene, opgericht in 1946, werd bij Koninklijk besluit met in gang van 1 juni 1948 verheven tot garde regiment. Na een inspectie richtte de commandant, luitenant-kolonel B. Wijten burg, zich tot Prinses Irene en overhandigde haar een oorkonde, vervat in een originele granaat huls, bewerkt met nassau-blauw. Aan het deksel van de huls bevindt zich het inva- siekoord van de Koninklijke Nederlandse Brigade „Prinses Irene". De tekst van de oorkonde luidt: „Ter herinnering aan het bezoek van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irenè aan het Garderegiment Fuseliers „Prin ses Irene" in de Frederik Hendrik-kazer ne in Vught op 5 september 1957, werd deze oorkonde aangeboden door de com mandant, officieren, onderofficieren, korpo raals en fuseliers van het Garderegiment Fuseliers „Prinses Irene". Aan de oorkonde was een lint van drie banen bevestigd in de kleuren van het re giment met het onderscheidingsteken van het regiment, de koninklijke kroon met daaronder „Prinses Irene". De Prinses heeft daarna het museum van het garderegiment heropend. Dit mu seum is na de eerste anderhalf jaar van zijn bestaan uitgebreid en opnieuw inge richt met een uitgebreide collectie unifor men, wapens, foto's, een jeep en zelfs een kampharmonium uit de eerste tijd van het reeiment in Engeland. Tenslotte werden nog enkele nieuwe wa pens gedemonstreerd. Na in de officiers mess de koffie te hebben gebruikt verliet de Prinses de kazerne. Toegejuicht door de Vughtse bevolkin" vertrok zij per auto naar paleis Soestdijk. PRTORIA George Mathibe. een Ban toe-huisbediende in Pretoria, die 23 jaar lang in een groot flatgebouw plichtsge trouw de nederigste werkzaamheden had verricht, is donderdag plechtig geïnstal leerd als hoofd van de Bahwaduba-stam. Malhibe is een rechtstreekse afstamme ling van de stichter van de stam. Hij volgt j het opperhoofd Hazael Mathibe op, die een jaar geleden stierf zonder een opvol ger te hebben nagelaten. De installatieplechtigheid werd bijge woond door zevenduizend stamleden en talrijke hoge functionarissen van het de partement van Naturellenzaken. Finde februari werd in het jaarverslag van Snan.iaard n.v. te Borne de verwachting uitgesproken, dat de resultaten in 1957 be ter zouden zijn dan die van het voorafgaan de jaar, daar men niet op een belangrijk onderbezettingsverlies in de eerste helft van het jaar behoefde te rekenen. De resulta ten in de eerste zes vüfwekelijkse perioden behaald zijn nu bekend en beantwoorden aan de verwachtingen, op grond waarvan bovengenoemde uitspraak werd gedaan, zo deelt de directie mede. De winst werd bovendien gunstig beïn vloed doordat de produktiviteit iets hoger was dan verwacht. Het hierdoor behaalde voordeel ging echter weer teloor, doordat de effectieve produktie op de confectie- afdeling tengevolge van personeelsgebrek bij de plannen ten achter bleef. Ten dele werd hierin voorzien door in loon te laten confectioneren, hetgeen echter ook extra kosten met zich brengt. Ter verhoging van de confectiecapaciteit werd de confectiein- dustrie Passé te Vriezenveen aangekocht. Op grond van de uitkomsten der eerste zeven maanden en op grond van het feit, dat garens en weefgoederen voor de rest van het jaar nagenoeg zijn uitverkocht, meent de directie veilig te mogen aannemen dat het jaar 1957 in zijn geheel gunstiger resultaten zal afwerpen dan zijn voorgan ger. BILBAO (UP) In een van de grootste scheepswerven van Spanje, „La Construc- tora Navalan" te Bilbao zijn ruim 3000 man van het werk weggebleven omdat hun looneisen niet ingewilligd worden. De stakers zijn ontslagen en de directie wil andere arbeiders aannemen om de vacante plaatsen in te nemen. De Vereniging voor Veilig Verkeer te Eindhoven zal gedurende zes weken om de week in een andere stadswijk vijf bussen ophangen waarin iedereen die meent een bijdrage te kunnen leveren voor de bevor dering van veilig verkeer, zijn voorstellen kan deponeren. AMSTERDAM Alle gunstige cijfers van de Koninklijke Shell-Groep van dinsdag waren gisteren plotseling vergeten en maakten zogenaamd plaats voor de sombere vooruitzichten van het bedrijfsleven, die in verband werden gebracht met de millioenen-nota van mi nister Hofstra op dinsdag 17 september. In feite liggen de zaken anders. De lagere koersen uit New York, speciaal voor de oljefondsen, omdat in Amerika zeer grote olievoorraden aanwezig zijn, waardoor de prijs van het produkt aldaar steeds wordt verlaagd, verder de politieke binnenlandse onzekerheden in Frankrijk, de aanhouden de deviezenafvloeiingen in Nederland, dit alles bijelkaar deed de beroepshandel gis teren tot blanco verkopen overgaan. Bij gebrek aan voldoende vraag kon er tegen over deze verkopen slechts geringe tegen stand worden geboden met het gevolg, dat scherpe koersdalingen intraden, vooral voor Koninklijke Olie en Unilever. Kon. Olie, in de morgenuren nog verhandeld op 215.50, openden 's middags op 212.20, zakten daarna verder tot f 211.30 en sloten op circa f 212,tegen woensdag slotprijs 218,90. Het verlies bedroeg hier circa 7 gulden ofwel 35 punten. Kon. Olie is op de ze hoge koers het meest kwetsbare fonds van de beurs geworden en men beschouwt ter beurze de koersschommelingen per dag van 6 of 7 gulden (30 of 40 punten) naar beide zijden als normaal. Philips was eveneens gedrukt en lag 6 punten beneden het vorig slot. Unilever ontmoette de grootste aanval en verloor bij het scheiden van de markt circa 13 punten. De ongunstiee eerste halfjaarcijfers van dit concern werkten nog sterk op de koers door. AKU verloor 4 punten. De KLM was 1.20 lager. Scheepvaarten zakten verder, met over het gehele front verliezen van 1 tot 2 punten in zeer kalme markt. Van de cultures werd Deli Mij. 1 pet, Amsterdam Rubber een half pet. lager vernomen. H.V.A. was onveran derd. De staatsfondsen hielden zich weder om prima met prijshoudende tot iets hogere koersen. Aandelen van de n.v. Deli Spoor wegen trokken sterk de aandacht en wer den 2 punten hoger, op 15, geadviseerd, ten gevolge van gunstige uitlatingen op de gis teren gehouden algemene jaarvergadering. De aandelen stegen in drie dagen 5 punten. Prolongatie 5 pet. (A.N.P.) NEW YORK De totale aandelenwaarde der ter beurze genoteerde fondsen daalde weer met e'éri miljard dollar tengevolge van de flauwe stemming. Slechts vlak voor beurseinde ontwikkelde zich een licht stijgende ten dens. Tijdens het grootste deel van de beurs was het koersverloop dalend bij een handel, welke die van woensdag nauwe lijks overtrof. Tegen het einde kwam er wat vraag naar individuele staalfondsen en auto- en oliewaarden. Het Industriegemiddelde sloot 3,09 lager op 479,51; dat voor spoorwegen 1,16 lager op 134,17 en dat voor openbare nutsbedrij ven 0,06 lager op 67,86. Het gemiddelde voor de 65 fondsen sloot 0,99 lager op 164,67. De chemicaliën werden het zwaarst ge troffen. Nonferro-metalen boekten ver liezen van ongeveer een dollar bij Phelps Dodge en Alcoa. De staalwaarden sloten over het algemeen een fractie hoger. De autofondser waren vast. (UP) Hoewel het overgrote deel van 1956 redelijke resultaten heeft opgeleverd, liepen de omzetten in de laatste maanden van het jaar aanzienlijk achteruit als ge volg van de zeer slechte oogstomstandig- heden en het algemene economisch-politiek klimaat in Nederland, aldus het jaarver slag van de Koninklijke Handelmaat schappij v./h. Boeke en Huidekoper n.v. te Groningen. Er wordt een dividend voor gesteld van 14 percent In aandelen ten laste van de agioreserve (v.j. 14 percent dividend, waarvan 4 percent in contanten en 10 percent in aandelen ten laste van de agioreserve). Mede uit fiscale overwegingen heeft de directie gemeend nog dit jaar de agio reserve vrijwel geheel aan aandeelhouders te moeten uitkeren. Het lager, maar gezien de omstandigheden niet onbevredigend netto winstbedrag, is in verband hiermede aangewend tot verdere interne verster king van het bedrijf. Voorts is een rege ling getroffen opdat certificaten van f 100 aan aandeelhouders ter beschikking kun nen worden gesteld. De omzet vertoonde een kleine stijging, maar de resultaten waren daarmee geens zins in overeenstemming. Als hoofdoor zaak noemt het verslag de verscherpte concurrentie. Met de hoofdrelatie, de In ternational Harvester Company in het al gemeen en met de Duitse fabriek van dit concern in het bijzonder, is ook in 1956 een goede relatie onderhouden. De doch termaatschappij, de n.v. Handelmaat schappij Saturnus, behaalde een bevredi gend resultaat. De n.v. Machinefabriek en Metaalgieterij Bosch te Nijverdal ontwik kelde verschillende prototypen, die Boeke en Huidekoper voor een deel in het ver koopprogramma denkt op te nemen; enkele daarvan kwamen in 1957 in pro duktie. Het verslag herinnert tenslotte ann de oprichting van een exportafdeling, die terzijnertijd in een aparte n.v. zal worden or>d f>rCTe^-"-p oh t. De verlies- en winstrekening toont een winst op goederen van f 1.569.283 (v.j f 1.682.716). Diverse baten leverden op f 52.779 (f 24 445). Na afboeking der alge mene exploitatiekosten ad f 1.283.867 (f 1.067.383), afschrijvingen en diverse kos ten is een winstsaldo beschikbaar van f 16.045 (f 445.986). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3 Va Nederl. '47 82 82 3 u/n Nedl. 1962/64 88 "In 88"/j« A. K. U 173*/* 174 Calvé Delft 338 335 Van Gelder Zonen 188 188 K. N. Hoogovens 295 293 Nederl. Ford 227 225 N. Kabelfabriek. 271 270 gew PhilipsGloeil 273» 274 pref PhilipsGloeil 144K 144»* Unilever 394 394 Wilton Fijonoord 223 'A 222 Dordtsche Petrol 992» 1000 Konkl Petroleum 212,— 212,90 A'dam Rubber 67% 67» KLM 124,40 123,20 Holl.^Amer. Lijn 157 y% W" N. Scheepv. Unie 150» 151» P'hs. v Ommeren 236 236» H. V A 115» 115 Verg Deli Mij en 78 78 Amsterd Bank 197*/t 197'Zs Ned Handel Mij 155» 156» P.otterd Bank 166'/i 166» Twentsche Bank 161» 161/2* Anaconda Copper 55% 55 Bethlehem SteeJ 46» 46» U. S Steel 65% 66» General Motors 42» 42» 'heil Union 86 85» Tidewater 33» 33» Vorige koers. Eilliton, 6 v. Tandjong Priok te Semarang. Bintang, 5 v. Tandjong Prlok n. Semarang. Bengawan, 6 te Port Swettenham. Boskoop, 6 te Paramaribo. Bali, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Bantam, pass. 6 Gibraltar n. Halifax. Bloemfontein, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Bengalen, 6 te Port Swettenham v. Singapore. Bantam, pass. 5 Oran v. Port Said n. Halifax. Bennekom, 4 te Rotterdam n. Bremen. Calllsto, pass. 5 Lizard n. Baltimore. Cumulus weersehlp), 5 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Caltex Utrecht, 5 Perim gepass. n. Suez. Carrillo, 5 v. Porto Armuelles n. Mobile. Corilla, 13 te Port Sudan verw. Duivendrecht, 5 v. Manchester n. Rotterdam. Dinteidijk, 6 te Antwerpen v. Panama. Esso Rotterdam, 5 v. Antwerpen n. Rastanura. Eos, 5 v. Beyrouth n. Alexandrië. Friesland, 5 te Rotterdam. Ghanakust, 5 100 m. w. Lissabon n. Duinkerken. Ghanakust, pas. 6 Flnisterre n. Duinkerken. Groote Kerk, 7 te Sydney verw. Gulneekust, 6 v. Lagos n. Takoradi. Hector, 5 te Lissabon. Hestia, 5 v. Sant de Cuba n. Kingston. Heemskerk, 4 v. Kobe n. Shanghai. Hathor, 6 te Alexandrië. Hermes, 6 te Antwerpen verw. Ilos, 6 v. Rotterdam n. Malta. Jupiter, 5 te Rotterdam. Jagersfontein, 5 570 m. z.o. St. Helena n. K'stad. Kermia, 5 v. Miri n. Rotterdam. Kota Inten, 6 te Lourenco Marques. Kalianda, 6 te Pandjang verw. v. Muntok. Karaton, 6 te Tual v. Banda. Karimata, 5 92 m. o.z.o. Minicoy n. Aden. Karimun, 5 v. Amsterdam n. Antwerpen. Liberty Bell, 7 te Mena v. Philadelphia. Larenberg, pass. 5 Flnisterre n. Agadir. Leuvekerk, 5 te Duinkerken verw. Leopoldskerk, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 5 v. Padang n. Tandjong Priok. Laurenskerk, 5 te Bremen. Lekkerkerk, 6 v. Port Said n. Marseille. Maas, 5 te Hamburg. Macoma, 5 v. Calcutta n. Abadan. Mapia, 5 te Vizagapatnam. Marnelloyd, 5 v. Port Swettenham n. Belawan. Merwelloyd, 5 dw. Perlm n. Belawan. Modjokerto. 7 te Rotterdam verw. Musilloyd, 6 v. Semarang te Tandjong Priok. Myonia, 5 v. Balikpapan. 7 te Surabaja verw. Meerkerk, 5 v. Karachi n. Bombay. Montferland, 5 v. Santos n. Montevideo. Maaslloyd, 6 te Singapore. Musi, 6 te Koepang v. Ambon. Malvina, 13 te Shimotsui verw. v. Min. Metula, 5 100 m. n.n.o. Madura n. Pladju. Modjokerto, 5 160 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Molenkerk, pass. 5 Ras Madraka n. Aden. Nieuw Amsterdam, 6 te Southampton. Oranjefontein, 4 te Kaapstad. Oostkerk, 5 60 m. n.w. Str. Jubal n. Aden. Orion, pass. 5 Gibraltar n. Algiers. Ouwerkerk, 5 v. Port Said n. Messina. Pr. Fred. Hendrik, pass. 5 Portsmouth n Glasgow. Pr. Willem v. Oranje, 5 v. Plymouth n. Montreal Prins Willem V, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Parkhaven. 6 te Antwerpen. Perna, 6 te Abadan. Prins Johan Willem Friso. 5 te Rouaan. Peperkust, 4 200 m. z. St. Thomas n. Freetown. Pygmalion. 4 v. La Guaira n. P. Cabello. Riouw, 5 te Beyrouth. Rijndam, pass. 5 Anticosti eil. n. Montreal. Raki, 5 op rede Manilla. Ruys, 6 te Santos. Saroena. 6 te Singapore. Stad Arnhem. 5 v. Narvik n. West-Hartlepool. Stad Haarlem, 5 190 m. n. Trondhetm n. Middles- borough. Stad Schiedam, 5 te Gibraltar verw. n. R dam. Straat Madura, 6 te Colombo. Schiedijk. 6 te Rotterdam. Senegalkust, 5 v Dakar n. Freetown. Slledrecht, 5 v. Mena Al Ahmad! n. Philadelphia. Soestdijk. 5 te Philadelphia. Stad Leiden, 5 v. Las Palmas n. Pepel. Stentor, 5 v. Paramaribo n. Amsterdam. Sirrah, 6 te Aden v. Bahrein. Stanvac Benakat, 6 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 5 30 m. n.o. Mozambique naar Philadelphia. Schiedijk, 5 v. Bremen n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 5 te Narvik v. Rotterdam. Sibajak, 5 530 m. z. Bali n. Surabaja. Stad Utrecht, 5 90 m. w.z.w. Rorvik n. R'dam Stentor, 5 v. Parbo n. Amsterdam. Straat Lombok, 5 v Dar Es Salaam n. Beira. Tabinta, 6 v. Makassar te Balikpapan. Tabian, 6 tc Tandjong Priok. Titus, 6 v. Amsterdam n. Barbados. Texel, 6 te Davao verw. Themisto, 5 4480 m. z w. Scillys n. Wabana. Thaletas, 5 te Rotterdam n. Savona. Tiberius, 4 te P.A. Pitre n. Antiqua. Utrecht, 5 280 m. z.o. Mahe n. Mtwara. Vasum, pas. 5 Aden n Genua. Van Riemsdijk, 6 te Medan v. Singapore. Vlvipara, 5 70 m z.w. Napels n. Mena Al Ahmadl. Willem Ruys. 5 v Tandjong Priok n. Singapore. Westland, pass. 5 Ouessant, 7 te A'dam verw. Witmarsum. 5 v. Antwerpen n. Le Havre. Wonogiri. 6 v. Singapore n. Tandjong eriok. W. Alt. Jones, 5 60 m. n Koerla Moerla n. Mena. Wield recht, 5 Ouessant gepass. n. Rastanura. Wonorato, 5 230 m. n.o. eil. Marcus n. San Franc. IJssel. 5 420 m n.o. Fayal n. Barbados. Zuiderzee, 5 830 m. w.n w. K'stad n. Baltimore. KLEINE VAART Alcetas, 4 te Rijeka n. Bari. Bab T. pass 4 Kiel n. Ostrand. Cornells Houtman. 7 verm, van Teignmouth naar Lissabon. Daniël, 5 te Liverpool v. Cardiff. Draco. 4 v Amsterdam n. Tanger. Elsa. 28 v. Karlstad te Gruvon. Ilias, 5 te Amsterdam v. Antwerpen. Joost. 4 v. IJmuiden te Ostrand. Kaap Falga, 31 v. Gefle te Rundvik. Kaap St. Vincent, 3 v. IJmuiden n. Ostrand. Olivier van Noort, 8 verm. te Grangemouth var Casablanca Pavo. 3 v. Zaandam n. Gruvon. Ponza, 28 v. Otterbacken te Karlstad. Plato, 4 v. Aalborg n. Aarhus. Tilly, 3 v. Pataholm te Vestervlk. SLEEPVAARX Blankenburg. 6 Ushant gepass. Hudson, 6 v. Suez met vuurschip. Loire, 6 Vlissingen gepasseerd. Oostzee, 6 20 29 n. 80.07 w. n. Maracaibo. Titan. 4 400 m. o.z.o. Paramaribo n. Barbados. Thames, 6 25 25 n. 3.53 o. m. boorponton. Zijlweg 49 - Tel. 14441 - Haarlem voor inlichtingen en inschrijving; tevens gelegenheid tot bezichtiging van onze geheel nieuw ingerichte danszaal. Speciale cursus voor TANGO - RUMBA - MAMBO - JIVE Aparte clubs voor gehuwden. Privéles op elk gewenst uur. Aagtekerk, 5 v. Singapore n. Ho llo. Abbekerk, 7 v. Dairen te Kobe verw. Amerskerk. 5 te Port Elizabeth verw Andiik, 5 te Rotterdam. Algenib, 6 te Rio de Janeiro. Amstetland. h te Sint Vincent Kaap Verd eil Antonia, 5 120 m. z.o. Benkulen n, Padang. vraagt voor direkt of later CACAO-en CHOCOLADEFABRIEKEN N.V, HAARLEM (leeftijd tot 35 jaar) Het sinds kort bij ons bestaande gunstige beloningsstelsel leidt Jjpt r^ime JnJjofoens. Prima s^ci,aje voorzieningen. teëè+ijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Aanstelling geschiedt na medische goedkeuring. Inlichtingen te verkrijgen: dagelijks - behalve 's zaterdags -. van 9.00—16.30 uur bij de afdeling loonadministratie, Harmen- iansstraat 2, Haarlem. \j£ Gevraagd vakbekwaam 20-25 j. voor onderh. abon nementen en reparaties. C. Dingier N.V., Breestraat 52 Tel. 3005, Beverwijk. Wij hebben plaats voor een flink Pakmeisje Funke's Roggebroodfabriek. Spaarnwouderstraat 39. Ter viering van ons jubileumjaar houden wij vanaf zaterdag 7 sept. Vm zaterdag 14 sept een Op alle artikelen boven de 2 gld. ontvangt u op ieder Een unieke gelegenheid vooi het aanvullen van uw linnenkast. Oeze reklame geldt ook voor onze nieuwe kollekties LINGERIE - TRICOTAGE - KOUSEN - SOKKEN - PULLOVERS en KONFEKTIE met uitzondering van enkele merkartikelen. Gen. Cronjéstraat 62-64 hoek Kloosterstraat Haarlem TEL S2981 DAGELUKS VAN 1 TOT 2 UUR GESLOTEN .verw eldigende collectie WAGENWEG 86 is geld waard! U kunt dezt inruilen bij aankoop van eer nieuwe. Keuze uit alleen IsU klas tabMkaten a a Hoovei (Crres Huion Ho a «'.lectf' Excelsior va Sb KOK Kruisstraat i.iarlen Telefoon 1X908 Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun uen w|) geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie De eenvoudige Zwitserse huishoud Breimachine net automatische n aadgeieider „WOU AN A" 1 erne- "i i.-iaal 68 Haarlem Tel K daüO—21164 Vraagt gratis demonstratie, ook bij u aan huis voor enkele kantoren in Noordholland, waaronder Haarlem voor opleiding in de loketdienst. Leeftijd: 16 tot circa 25 jaar. Vereiste: diploma M.U.L.O.-A of -B (met 3 talen), of bewijs van overgang van de derde naar de vierde klas H.B.S. of een daarmede gelijkgesteld diploma of bewijs. Opgeleid wordt voor een afwisselende werkkring, welke een behoor lijk loon biedt, met gunstige kansen op promotie. Ook tijdens de opleiding wordt reeds loon genoten. In daarvoor in aanmerking komende gevallen pensiontoelage en/of reiskosten vergoed ing. Tenminste 15 dagen vakantie, 4% vakantietoeslag. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van geboortedatum, behaalde diploma's enz. te richten aan de directeur van het Postdistrict Haarlem, Gedempte Oude Gracht 2 te Haarlem. Aanmelden WASSERIJ BEELEN, Blekersvaart- weg 2021, Heemstede. Voor voor burgerwerk en nieuwbouw HOOG LOON. H. E. v. d. MEIJ. v. Oosten de Bruynstraat 57, telef. 17958. vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afd. Offset voor de afd. Magazijn en Expeditie Leeftijd 18—40 jaar voor de afd. Bloemzaadverpakking. Leeftijd 1825 jaar Aanmelden: Ged. Oude Gracht 88, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3