i Waarom U NU aan een BONTMANTEL n Speciaalzaak Is de kunstenaar onmaatschappelijk? HENK REEDIJK moet denken. 3 3, Alléén langdurige ervaring en grote vakkunde etna gasfornuizen f226.— T. WATERBOLK voor rotan meubelen O» Ba Ba ^dBrieven aan de redactie van gisteren Amsterdamse Beurs OONDERDAG 12 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 volmaakte pasvorm heeft leerling- of aankomende bankwerker enkele nette meisjes n§ PÜ goede redenen B.B.B.) slechts 10% aanbetaling met unieke B.B.B. spaar - huurkoopsysteem AMSTERDAM - HAARLEM Lamgelegde wegenbouw gaat „opruimen" Gouden bruidsfeest werd kinderfestijn Nicole Louvier komt in Heemstede Koopman stapte pardoes in keldergat In eerste halfjaar 1957 méér huizen gebouwd dan in geheel 1956 Nieuwe voordracht voor benoeming directeur DE BEURS Tientallen doden bij overstroming in Turkije UIT STAD EN STREEK Scheepvaart leerden ons, dat In het bijzonder met het oog op uw nieuwe herfstkleding is WALA vanwege de unieke pasvorm de enige afdoende grondslag om deze kleding tenminste één maat kleiner te dragen. Indien er dames zijn, die van onze bijzondere ser vice en vakkunde nog geen gebruik maakten, waar onder speciaal zij, die sinds kort in onze omgeving gevestigd zijn, willen wij vragen „Schenkt ons éénmaal uw vertrouwen en u zult zeer verheugd zijn over uw besluit". Wala is een merkartikel waarin u groot ver trouwen kunt stellen, is beslist niet duur en daar om dubbel voordelig. Vergelijkt u eens. ir Ook in de alom bekende Rouiette Beha's en Stepins zijn wij ruim gesorteerd. GEN. CRONJéSTRAAT 52 HAARLEM TELEF. 52329 m Gen. Cronjéstr. 94 - Tel. 55027 - Marnixstr. 63 - Tel. 55790 Gen. Cronjéstraat 126 Telefoon 51433 Voor direct gevraagd: Tevens kunnen nog geplaatst worden ca. 18 jaar. Aanmelden dagelijks 95 uur N.V. AUTOMACO, Plastic verpakkingsindustrie, 't Krom 25-27, Haarl. Gevraagd NET PERSOON voor motor-bakfiets, in be zit van rijbewijs. Aanmelden na 7 uur, Huize Bosch, Frankestraat 33. Introductie aanbieding van 's werelds mooiste Snelkookpannen Prestige „Hi-Dome" van f 70 voor f 66.66. Sky-line „Major" van f 49.50 voor f 38.99 Vraagt demonstratie bij: MARNIXSTRAAT 45 Tel. 51817 WÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊ30 (alléén bij 2, kort: Kid Leg 139.- Kid Leg 169.- Kid Head 198.- Zobel 285.- Genotte tot en met a.s. zaterdag (echt lage) zomerprijzen géén verhoogd weeldebelastingtarief tot en met a.s. zaterdag (heel vaak zonder dat het U een cent rente kostl) lang Kid Head Cabrito Chin. Pattes Nerts Genotte Pensioner Pattes mantels in 9 verschillende model len, maar... uitsluitend le kwaliteit. "Tweede keus"-Persianer hebben wij niet! Kom spreken over Uw nieuwe bontmantel - bij B.B.B. - NU! N.V. BONTHANDEL Haarlem Anegang 32 EN 'H'AAG ROTTÈRDA Godfried Bomans, mr, dr. F. A. Bijvoet, Anton Heyboer en ir. M. J. Ph. Nittel vormden woensdagavond in de sociëteit Teisterbant een forum, dat de vraag „Is de kunstenaar onmaatschappelijk" zou behan delen, maar daarbij nauwelijks aan het woord is gekomen, dankzij de vurige be spraaktheid van talrijke leden, die er het hunne toe bijdroegen om de discussie voortdurend onoverzichtelijker te maken. Met deze rumoerige gedachtenwisseling kon iedereen tevreden zijn, gelet op de doelstelling van een sociëteit en zeker één als de bovengenoemde. Zonder bevredigen de antwoorden te vinden, heeft men zich langdurig bezig gehouden met de vraag, wat men eigenlijk onder de begrippen kunstenaar en onmaatschappelijk moet verstaan. Tenslotte werd men het althans over één ding eens, namelijk dat het on derwerp onwezenlijk was geformuleerd. Men kan evengoed vragen of een koe voor of tegen de veestapel is, aldus de heer Jos Lodewijks. De schilder Heyboer stelde een interes sante variatie op het thema aan de orde: men moet niet vragen wat de kunstenaar uitspookt, maar wat de maatschappij uit spookt. En vervolgens, over de kunstenaar sprekende: „Toen hij klein was mocht hij allerlei dingen niet. Nu is hij groot en mag hij weer niet. De maatschappij is de voort zetting van het ouderlijk gezag, waartegen de artiest in opstand komt". Veel verder kwam men hiermee ook weer niet, te min der nadat Godfried Bomans had opgemerkt dat „ook niet-kunstenaars de pest aan hun vader kunnen hebben". Maar hij gaf Hey boer toe, dat de opstand tegen het gezag tot een creatieve daad kan leiden. Volgende week wordt in gebouw Palace te Rotterdam, een grote partij aannemers materiaal, zoals kranen, rollers, draglines, bulldozers, tankwagens en vrachtauto's in openbare veiling gebracht. Het be treft hier zwaar materiaal vooral van de wegenbouwers, dat door de bestedingsbe perking goeddeels tot werkloosheid ge doemd is en daarom nu klaarblijkelijk als overcompleet en wegens gebrek aan liquide middelen wordt opgeruimd. Het Amster damse makelaarskantoor, dat de partij in veiling brengt, spreekt in zijn aankondiging nadrukke'ijk van de bestedingsbeperking als motief voor deze uitverkoop. .Elke zaterdag en ook 's woensdags mogen de kinderen uit de buurt naar de televisie komen kijken", zei mevrouw G. de Boode- Van Delden woensdagmiddag in haar wo ning aan de Medanstraat in Haarlem, waar het gouden huwelijksfeest van het echtpaar De Boode werd gevierd, hoewel nu de bruidsdagen pas zijn ingegaan. Ter gelegenheid van dit feest hadden de gouden echtelieden vijfenzestig kinderen een uitnodiging gestuurd om naar de tele visie te komen kijken. „Maar d'r zijn er wel vijfentachtig gekomen", vertelt de heer De Boode lachend. Het echtpaar geniet nog steeds een uitstekende gezondheid. De heer De Boode (74) is vroeger handelaar in brandstoffen geweest. Nu oefent hij zijn herben niet rriëéf uit en eéniet van een welverdiende oude dag. Zijn echtgenote (70) heeft altijd de huishouding voor haar rekening genomen en doet dat nog elke dag met dezelfde ongewektheid als vroeger. Hoe zij elkaar hebben leren kennen? „Dat ge beurde in de Grote Houtstraat, nu vijftig jaar geleden. Opeens zag ik haar lopen. Dat is 'r, wist ik. We keken elkaar aan en toen was het gebeurd", vertelt De Boode. Zijn echtgenote kijkt hem lachend aan. „Ja. dat was wat je noemt liefde op het eerste gezicht", voegt zij eraan toe. Dan drentelt zij weer weg. Ze moet voor haar vijfentach tig „stiefkinderen" gaan zorgen. „Het zijn lieverds", roept zij ons nog toe, „ze hebben zowat allemaal een cadeautje voor ons meegenomen". Het echtoaar heeft zelf ook nog drie kinderen, die allen zijn getrouwd. Bovendien hebben de heer en mevrouw De Boode nog twaalf kleinkinderen en een achterkleinkind. Op 28 september is de eigenlijke herdenking van de trouwdag. (Verkort weergegeven) Rectificatie. In het verslag over de vrij spraak van een Haarlems ingezetene door het gerechtshof te Amsterdam, omdat de opzet in de alimentatiezaak niet bewezen is geacht, staat onder meer, dat deze na zijn huwelijk met een andere vrouw spoe dig niet meer in staat was, wekelijks ali mentatie te betalen. Zoals het hier staat moet iedereen denken dat dit de schuld van de tweede vrouw was. Niets is min der waar en dit is ook door niemand ter terechtzitting beweerd. Het noodlot heeft gewild dat zakelijke zorgen zo groot waren, door aankoop van wagens, dat de autoverhuurder in de onmogelijkheid ver keerde twee gezinnen te onderhouden. Ook de bewering, dat de tweede vrouw niets van de drie kinderen uit het eerste huwelijk wilde weten, is uit de lucht ge grepen. Zoals het verslag luidde is dit zeldzaam grievend voor de tweede vrouw, die juist terwille van deze kinderen een groot offer heeft gebracht, door terug te treden en zelf echtscheiding aan te vra gen om de terugkeer van de man naar de kinderen mogelijk te maken. DE RAADSMAN VAN DE HAARLEMMER De heer Nittel noemde maatschappelijk: dat wat algemeen gebruikelijk is. Waarop Sas Bunge reageerde met de stelling: „De kunstenaar doet wat zijn kunstenaars geweten hem voorschijft. Interessant is tenslotte wat voortkomt uit de wisselwer king met de stroming, die ook vorm geeft aan de maatschappij". De schrijver-arts Tjebbo Franken haalde Otto Weininger erbij - „het kind heeft aan zijn ouders het meest de vervreemding te danken" - Jules Chapon betoogde met hartstocht, dat de kunstenaar alleen met zichzelf te maken heeft. In welgekozen bewoordingen wees de letterkundige B. Rijdes op het heilige moeten bij de scheppende activiteit. Waar op Ton Heyboer het laatste woord van de avond wijdde aan het blijkbaar bestaande contact met het collectieve onderbewust zijn. Toen het eenmaal zover was gekomen, verklaarde mr. J. M. Landré zich niet in staat een samenvattend overzicht van al het van links en rechts en door elkaar te berde gebrachte te geven. En zou een ver slaggever het beter willen weten dan de president van een kunstenaarssociëteit? In onze aankondiging van het program ma voor het seizoen 19571958 van het Minerva-Theater in Heemstede zijn een paar onvolledigheden geslopen. De voor dracht van Charlotte Kohier, als onder deel van haar jubileumtournee, wordt op 18 december gegeven onder auspiciën van de HeemsteedseKunstkring, die van dit optreden dus ook 't zakelijke risico draagt. Ook de concerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest hebben pla.ats on der dit patronaat. Op ieder der program ma's zal een suite van Johann Sebastian Bach voorkomen. Het zal vele liefhebbers van het Franse chanson genoegen doen te vernemen, dat aan het cabaretprogramma, eveneens voor de Heemsteedse Kunstkring, op 7 novem ber niet alleen door Jules de Corte maar ook door Nicole Louvier enkele jaren geleden winnares van het Concours de Disques van „Teisterbant" medewer king wordt verleend. Een 61-jarige Haarlemse koopman is woensdagmiddag in zijn woning aan de Zoetestraat van een hoogte van tweeën- eenhalve meter in een kelder gevallen. Hij werd met een enkelfractuur naar het Grote Gasthuis overgebracht. Enige ogen blikken voordat het ongeluk gebeurde, had de koopman het kelderluik geopend en was vervolgens even naar de keuken gegaan. Waarschijnlijk heeft verstrooid heid hem parten gespeeld, want toen hij weer uit de keuken kwam was hij hele maal vergeten, dat hij het luik had ge opend en stapte pardoes in het gat. Woningbouw Haarlem In het tweede kwartaal van 1957 zijn in Haarlem opnieuw vry veel woningen vol- v tooid, namelyk 255. In het eerste halfjaar van 1957 zyn in totaal 607 woningen ge bouwd, hetgeen meer is dan de produktie in geheel 1956, die 589 woningen bedroeg. Deze cijfers ontlenen wij aan het kwar taalbericht over het tweede kwartaal 1957 van het Nederlands Economisch Instituut. Een gevolg van deze woningproduktie is een afneming van het aantal bewoners per honderd huizen, dat aan het einde van het tweede kwartaal 393 bedroeg. Kort na de tweede wereldoorlog liep dit cijfer ge stadig op, totdat in 1950 het maximum be reikt werd van 421 bewoners per honderd woningen. Sindsdien is er een voortduren de daling geweest tot het huidige na oorlogse minimum van 393 werd bereikt, waarmee echter nog niet het vooroorlogse getal van 371 is bereikt. Met het oog op de sinds 1939 opgetreden verkleining van de gemiddelde gezinsgrootte zou eigenlijk een nog lager aantal bewoners per hon derd woningen bereikt moeten worden, dan voor de oorlog het geval was. Haarlemse Volkshuisvesting Nummer één is de heer G. B. F. Hoes, architect uit Utrecht Naar wy vernemen hebben B. en W. van Haarlem opnieuw een voordracht op gesteld voor de benoeming van een direc teur van de op te richten gemeentelijke dienst voor de Volkshuisvesting. Als nummer één komt hierop voor de heer G. B. F. Hoes, architect in dienst van de Utrechtse Waterleidingmaatschappij, dochtermaatschappij van een grotere Bel gische waterleidingonderneming, uit Utrecht. Nummer twee is de heer J. Oranje, directeur van Gemeentewerken in Goes. De Haarlemse gemeenteraad zal zich in zyn vergadering van aanstaande woens dag hebben uit te spreken omtrent deze benoeming. Zoals men zich zal herinneren is reeds eerder een voordracht voor deze functie opgesteld, die later werd ingetrokken toen de destijds als nummer één op deze voordracht staande ir. Th. Brouwer mede deelde een eventueel te volgen benoeming niet te zullen aanvaarden. De heer Oranje stond ook op de vorige voordracht als nummer twee vermeld. AMSTERDAM Publieke verkopen in het niet-officiële ochtendverkeer waren oorzaak van een flauwe stemming op het Damrak, speciaal voor de openingskoersen. Kon. Olie opende op f 199,20 tegen f 203,20 dinsdag. Ge durende het verdere beursverloop trok de koers aan op lichte verkopen voor Parijse rekening en dekkingsaankopen. Het fonds verliet de markt op circa f 200.80 en bleef zodoende ruim f 1 beneden pariteit New York. Unilever was bij de opening 366 1/2 met een verlies van circa 10 punten bij dinsdag, maar kreeg tegen het slot van de beurs plotseling aankopen te verwerken voor buitenlandse rekening waartegenover niet voldoende aanbod meer aanwezig was De aandelen verlieten de markt op de hoogste prijs van de dag: 373—374, zo doende het verlies terugbrengend tot on geveer 2 punten. Philips steeg van 256 1/2 tot 258 1/2. De buitenlandse vraag werd hier node gemist. AKU lag enigszins ver laten met zeer geringe koersfluctuaties en moest een verlies van circa 4 pet incas seren. KLM verloor een paar dubbeltjes. In de scheepvaarthoek ging het heel kalm toe. De aandelen 'condc-i zich niet aan de algehele flauwe stemming bij de opening onttrekken. Er werden verliezen geleden van circa 1 punt. Van Nievelt en Scheepvaart Unie echter verloren circa 3 pet. De koersstijging van HVA van 4 pet van dinsdag werd blijkbaar te hoog geacht en enig aanbod was oorzaak dat het fonds gisteren 2 punten lager werd vernomen Amsterdam Rubber was een half pu 'ie beter, Deli Mij. 1 pet hoger. De weekstaat van de Nederlandsche Bank werd door de beurs gunstig ont vangen. Er was wat vraag en de koersen lagen circa 1/8 boven gisteren. De staffel- lening maakte een gunstige uitzondering Hier prevaleerde de f 200.000 vraag waar door de koers 3/8 hoger werd dan de vorige slotprijs. ïlep n,v. stoomspinnerij „Twenthe" 2 punten Kogèr bfèden op 137 ge adviseerd op gunstig bedrijfsnieuws eerste halfjaar 1957. Het ontslag van de 93 werk nemers bij de n.v. Schokbeton had heel weinig invloed op de koers, die 1 pet lager (73) werd vernomen. Aandelen Fridor wer den geadviseerd op 23 (26) en de obligaties 64 (65). het bericht van de verkopen van de inventaris van de Fridor fabrieken aan Australisch-Belgische combinatie had ANKARA (UP/AFP) Woensdagmiddag heeft een hevig noodweer met zware re genval in de omgeving van Ankara ern stige overstromingen veroorzaakt, die in de voorsteden Kajas en Manak aan tientallen mensen het leven gekost zouden hebben. De Turkse president en de premier hebben zich naar de getroffen plaatsen begeven, waar brandweerlieden uit Ankara en legereenheden hulp bieden. De autoriteiten vrezen overigens dat meer dan driehonderd personen verdron ken zijn tijdens deze plotselinge overstro ming, die de centrale laagvlakte van Tur kije heeft geteisterd. Bijna alle verbindingen met het getrof fen gebied zyn verbroken, zodat het voor de overheid zeer moeilijk is een juist beeld te krijgen van de omstandigheden in het getroffen gebied. De weg van Istanboel naar Ankara Is ten dele weggespoeld; talrijke plaatsen in het binnenland zijn volkomen van de bui tenwereld afgesneden. De zwaarst getroffen steden zijn Demir- libahehe, Mamk Uregin en Kayash. Zeker drieduizend woningen zijn door het water weggevaagd. Uit verscheidene steden is bericht ontvangen dat het water daar in drie meter hoge golven door de straten joeg, auto's, mensen en wrakhout meesleurend. Ten noordoosten van Ankara is door de overstroming een diep meer gevormd. een op de koers geen al te grote invloed Pro longatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Nieawê in het hort OFFICIëLE PUBLIKATIE Het Ministerie van Buitenlandse Zaken maakt bekend, dat bij de Directie Algemene Zaken. Plein 20 te 's-Gravenhage, voor be langhebbenden ter inzage ligt een lijst met de namen van ongeveer 700 Nederlanders, die tussen 1780 en 1926 werden ter aarde besteld op de vroegere Europese begraaf plaats aan de Djalan Karebosi te Makassar. Het gemeentebestuur van Makassar is voor nemens de stoffelijke resten voor herbegra fenis in individuele graven over te brengen naar de nieuwe 8 km buiten de stad ge legen begraafplaats. De gemeente Makassar neemt de kosten voor overbrenging en herbegrafenis voor haar rekening. Belanghebbenden kunnen eventuële wensen of verlangens ter zake binnen een week na de datum van de publicatie ter kennis bren gen van hét Ministerie van Buitenlandse Zaken, Directie Algemene Zaken, waar zal worden zorggedragen voor het inlichten van het gemeentebestuur van Makassar. St. Elisabeths Gasthuis. Voor de aan tekening kinderverpleging zijn geslaagd in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem de zusters H. Dethmers, E. F. M. Terpstra en T. v. d. Zwaag. Eervol ontslag. Op zijn verzoek is bij Koninklijk Besluit aan mr. C. van Leeuwen van Duivenbode met ingang van 1 november eervol ontslag verleend uit zijn ambt van griffier van de Haarlemse rechtbank, onder dankzegging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen be wezen diensten. Ned. Christen Vrouwenbond. De af deling Haarlem-Noord van de Nederland se Christen Vrouwenbond zal op dinsdag 17 september haar eerste ledenvergade ring in het nieuwe seizoen houden. De samenkomst heeft plaats in het Hervorm de Jeugdhuis aan de Schoterweg in Haar lem. Mevrouw J. van Vliet-De Lange uit Amsterdam zal spreken over „Monica, de moeder van Augustinus". De afdeling Haarlem-centrum van deze bond zal op maandag 16 september een bijeenkomst beleggen in het wijkgebouw aan de Ge dempte Oude Gracht in Haarlem, waar mejuffrouw dr. B. Siertsema zal spreken over „Het leven in Nigeria". Deze lezing zal dus niet op 26 september plaats vinden, zoals wij ten onrechte vermeldden. Paard nam bad. Ook een paard maakt wel eens rare sprongen en kan wel eens aan lager wal geraken. Zo ook een paard in een weiland aan de Heussensstraat in Haarlem. Toen het dier woensdagmiddag over een loopbrug draafde zakte het er door en belandde in de sloot. Tot zijn hoofd raakte het paard onder water. De brand weer moest er zelfs aan te pas komen om de edele viervoeter uit zijn benarde po sitie te verlossen. Deksel op hoofd. Toen een 55-jarige werkman woensdagmorgen omstreeks elf uur op het bouwterrein aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem, waar momen teel zand wordt gestort, zijn gereedschaps kist opende, werd net deksel door een ruk wind dichtgeslagen. De werkman kreeg het deksel op zijn hoofd en is vermoede lijk met een hersenschudding naar het Grote Gasthuis overgebracht. De omzet van aandelen op de beurs te New York vertoonde gisteren een krachtig zij het technisch herstel, waarbij de totale omzet de grootste was sinds 27 augustus. De stijging, die algemeen werd be schouwd als een reactie od de verkoop- golven van maandag en dinsdag, vermin derde het toen geleden waardeverlies met ongeveer twee miljard dollar en haalde de spoorwegwaarden en de fondsen der open bare nutsbedrijven uit het dieptepunt dat in de beginbeurs was bereikt. Koperaandelen hadden de leiding, ge steund door voorspellingen dat de koper- prijzen stabiel zullen blijven of zullen stij gen als de produktie van de automodellen voor 1958 op volle toeren komt. Oliewaar den ondergingen de invloed van de ver klaring van de minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, dat hij een vreedzame op lossing verwacht van de Syrische kwestie. Staalwaarden. auto-aandelen, chemische fondsen, scheepsbouwwaarden en spoor wegfondsen vertoonden een kraehtige op leving. Het Dow Jones gemiddelde voor indus triële waarden steeg van 470.23 op dinsdag tot 474.40 op woensdag, dat van spoorweg fondsen van 129.93 tot 130.64 en dat van openbare nutsbedrijven van 67.04 tot 67.11 (UP). Slotkoers Heden gisteren 13 45 uur 3% °/o Nederl 47 82% 82% 3 °/n Nedl 1962/64 88% 88% A K U. 166% 169% Calvé Delft 317 318 Van Gelder Zonen 181% 182 K N Hoogovens 285 287 Nederl. Ford 232 232 N Kabelfabriek. 265 265 gew PhilipsGloeil 261 263% pref. PhilipsGloeil 141 141* Unilever 374 378 Wilton Fijenoord 215 213 Dordtsche Petrol. 935% 965 Konkl. Petroleum f201.40 206,80 A'dam Rubber 65% 66% K. L. M f 121. 120,70 Holl. Am er. Lijn 153% 151% N. Scheepv. Unie 147% 145 Phs. v Ommeren 225% 225%* H. V A 114 114 Verg. Deli Mijen 79 79% Amsterd Bank 196% 196 Ned. Handel Mij 155 155* Rotterd. Bank 164 164 Twentsche Bank 161% 161%* Anaconda Copper 50% 52% Bethlehem Steel 45 45% U. S. Steel 637/i« 65% General Motors 41% 41% Shell Union 84% 83% 32 X 33% Vorige koers. Aagtekerk, 11 te Manilla. Abbekerk, 12 te Yokohama. Aegis, 12 et New Orleans. Albireo, 11 v. Aden n. Karachi. Alhena. pass. 11 Ouessant n. Antwerpen. Ameland. 11 v. Piraeus n. Beyrouth. Amerskerk. 11 v. East-London n. Durban. Amstelbrug, 11 100 m. w.n.w. Noordwestkaap n. Geraldton. Amstelsluis, 11 540 m. n.o. Marcus eil. n. Kobe Amstelveen, 12 te Rotterdam verw. Alnati, 11 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alpherat. 11 v. Paranagua n. Santos. Angolakust, 12 te Freetown. Arendskerk. 11 te Dar Es Salaam verw. Argos, 11 v. Cartagena n. Rotterdam. Arnedijk. 13 te Houston verw. v. Antwerpen. Artemis. 12 te Mobile. Axeldijk, 12 te Antwerpen. Bali, 11 te Amsterdam. Bantam, 13 te Halifax verw. Batjan, 11 v. Beaumont, 12 te Brownsville verw. Batu, 11 ten anker Kuwait. Bengalen. 11 v. Penang n. Colombo. Bennekom, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Beninkust, 11 v. Bordeaux n. Dakar. Billiton, 11 v. Surabaja n. Makassar. Boschkerk, passeert 11 St. Johns eil. (Rode Zee) naar Aden. Dorestad, 11 420 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Caltex Nederland, 11 te Esbjerg. Caltex The Hague, pass. 11 Pantellaria. Caltex Utrecht, 11 v. Suez n. Perzische Golf. Camerounkust, 11 v. Matadi n. Pointe Noire. Charis, 12 te Rotterdam verw. Colytto, 11 v. Boston n. Belfast. Eenhoorn, 11 te Rotterdam. Eemland. 12 te Paranagua. Eos. 11 v. Rhodes n. Piraeus. Erinna, 12 te Makassar verw. Esso Nederland. 11 v. Pt. Said n. Fawley. Etrema, 13 te Curagao verw. Farmsum, 12 v. Jacksonville n. Le Havre Felipes. 11 v. Telokanson n. Pladju. Friesland. 12 te Setubal verw. Gadila, 12 te Bangkok v. Saigon. Garoet. 11 v. Port Swettenham n. Belawan. Gordias, 11 te San Jose (Guatemala). Heemskerk. 11 v. Shanghai n. Hongkong. Helder. 11 v. Cap Haitien n. Pto. Plata. Hera. 10 690 m. o.n.o. Barbados n. Barbados. Hestia, 12 te Miragoane verw. Ittersum. 14 te Avonmouth verw. Jacob Verolme, 11 te Rotterdam. Jagersfontein, 11 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Jason, 12 te Georgetown verw. Jonannes Frans, 14 te Rotterdam verw. Joseph Frerlng, 11 te IJmuiden. Karimata. 11 210 m, z.o. Sudan n. Suez. Kieldrecht. 11 te Hamburg n. Rotterdam. Kinderdijk, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Koningswaard, 10 350 m. n. San Juan (P.R.) naar Dublin. Kopionella. 11 te Hamble. Korenia, 11 v. Mena Al Ahmadi n. Triëst. Lekkerkerk, 12 te Marseille v. Port Said. Leopoldskerk, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Liberty Bell, pass. 11 Rasmadrakah n. Ph.delphia Lieve Vrouwekerk, pass. 11 Finisterre n. Bombay. Limburg, 12 te Ummsaid v. Port Said. Lissekerk. 11 te Gibraltar. Lombok, 11 v. Beira n. Mozambique. Loosdrecht, 11 te Damman. Maas. 12 te Rotterdam verw. Maasland. 11 v. Montevideo n. Las Palmas. Malea. 12 te Pladju verw. v. Shimonosiki. Malenkerk, 12 te Port Sudan. Mentor. 11 375 m. n.o. Flores n. Port of Spain. Mussilloyd, 11 v. Tandjong Priok n, Singapore. Naess Commander. 12 te Mena Al Ahmadi. Nias, 11 v. Bombay n. Karachi. Nieuw Amsterdam, 11 te Southampton. Oldekerk. 14 te Mombasa verw. Ootmarsum. 11 v. New Orleans n. Mobile. Oranje. 11 v. Southampton n. Port Said. Oranjefontein, 11 z. v. Kaapstad n. Las Palmas Oranie Nassau. 11 v. Trinidad n. La C.uaira. Orion. 11 120 m. w. Kp. De Gata n. Casablanca Ovula. 11 v. Pladju n. Tandjong Priok. Peperkust. 10 240 m. z. Dakar n. Le Havre. Poelau Laut. 11 v. Tandjong Mani n. Singapore. P. G. Thulin. 11 v. New York n. Seven Islands. Prins der Nederlanden. 13 te Rotterdam verw Prins Willem III. 11 te Rotterdam. Polydorus. 13 te Labuan verw. v. Bangkok. Pygmalion. 12 te Antiqua. Raki, 12 te Tarakan v. Manilla. Riouw, 11 v. Suez n. Khoralmufatta. Rita. 11 rede Singapore. Roggeveen, 13 te Napier verw. Rotti, 11 v. Belawan n. Colombo. Rotula, 11 v. Pladju n. Surabaja. Sarangan, 11 v. Port Elizabeth n. East-London. Sinabang, 11 v. Sydney n. Hollandia. Singkep. 12 te Nasipit v. Singapore. Sirrah. 11 150 m. n.o. Aden n. Rastanura. Sliedrecht, pass. 11 Aden n. Philadelphia. Soestdijk, 12 te New York. Stad Delft. 12 te Bremen. Stad Dordrecht. 11 v. Rotterdam n Genua Stad Schiedam. 11 te Rotterdam. Stanvac Riou, 11 v. Suez n. Aden. Stanvac Selo, 12 teTj. Uban v. Sungeigerong. Statendam. 12 te Southampton verw. Statue of Liberty, 11 600 m. w.z.w. Walvisbaai naar Philadelphia. Tamo. verm. 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Tara. 11 te Rotterdam. Tabian, 12 te Tandjong Priok verw. Tankhaven III, 11 dw. Singapore n. Bangkok. Tarakan, 11 v. Philadelphia n. New York. Tegelberg, 11 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Telamon, 11 450 m. n.o. Azoren n. Willemstad Tiba. 11 v. Santos n. Montevideo. Tiberius. 12 te New York. Texel. 11 v. Davao n. Isabela. Trajanus, 11 230 m. z.w. Guadeloupe n. Londen. Tomocyclus, 12 te Cabimas. Utrecht. 12 te Dar Es Salaam. Vivipara. 11 110 m o.n.o. Port Sudan A1 Ahmadi. W. Alton Jones, 11 25 m. z.o. Muscat n Suez. Waterman. 12 te Melbourne v. Freemantle. Zaanland. 13 te Imuiden verw. Zaankerk. 11 te Las Palmas. Zuiderkerk, pass. 11 Str. Messina n. Genua. KLEINE VAART Ardeas. 12 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Bab T, 9 v. Ostrand n. Toppila. Elsa, 10 te Zaandam v. Gruvon. Ilias, 12 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Inspecteur Mellema, 11 v. Swansea n. Bordeaux. Joost, 10 v. Yxpila n. West-Hartlepool. June, 11 dw. Haisborough n. Boston. Kaap Falga. 10 te Amsterdam n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 10 te Hudiksvall v. Ostrand. Midas, 12 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Pavo, 6 te Gruvon v. Zaandam. Plato. 12 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Ponza, 11 25 m. z. Er n. Kristinaham. Tilly. 10 te Zaandam v. Vestervick. Trito, 12 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Westerdok,, 11 te Gravesend n. Amsterdam. SLEEPVAAKi Ebro, 10 te Vlaardingen. Hudson, 10 140 m. n.w. Perim n. Calcutta. Oceaan. 10 te Honolulu. Oostzee,, 9 te Beaumont. Titan, 10 130 m. o.z.o. Barbados n. Barbados. Tyne, 10 te Beyrouth. Witte Zee, 10 80 m. n.w. Djeddah n. Pt. Moresh\ Zwarte Zee, 7 te Fayal. Thames, 11 35 m. w. Ouessant n. Daz Island. Poolzee, 11 te Philadelphia. Gele Zee, 11 19.12 n. 76.27 w. n. Maracaibo. Meua

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3