Gebruik Baan als plaats van Haarlemse kermis" Voltooiing gebouw belangrijker dan bestuursvorm van school Haarlems Dagblad BREIT U SPRINGBOK Aanmeldingsformulier bü NAALDKUNST DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs JAC. VAN MARIS Installatie, afscheid en diploma's bij „Snelverband" Bouw r.-k. Huishoudschool vanmorgen aanbesteed Belgisch vaccin voor polio-inentingen in Haarlem UIT STAD EN STREEK moscatel Betaling abonnementsgeld per giro 11 Voorstel van Centrumcomité Koninginnedag: Jhr. dr. Mollerus voor „De Garde" over luchttoerisme Gedenkboek van het dertigjarig „Alliance" Oudervereniging van het Coornhertlyceum beantwoordt brief van Volksonderwijs Damclub St. Bavo vierde het 40-jarig bestaan Bejaarde dame op de Dreef door auto aangereden „Dik Trom en z'n aap" in het Minervatheater Burgerlijke Stand van Haarlem Woningbouw „St. Josef" te Vogelenzang Biertapmatadoren treden aan in „Dreefzicht" plNSDAG 24 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar wU vernemen heeft het bestuur van dat geen versterkers zullen mogen worden het Centrumcomité Koninginnedag aan B. gebruikt, kan het lawaai ook tot het uiter- n \v. van Haarlem voorgesteld als plaats ste worden beperkt. voor de kermis in de Haarlemse binnen stad aan te wijzen het terrein in het Frede- rikspark, bezijden de Baan. Hiermee is voor het eerst de kring van otcntiële vestigingsplaatsen voor de ker mis, waarover de laatste tijd de bespre kingen hebben plaats gehad, doorbroken. Iqals bekend kon tot dusverre geen op- lóssing worden gevonden, omdat aan elke voorgestelde plaats bezwaren van de een of andere aard kleefden. De suggestie van de Baan is door het bestuur van het centrumcomité gedaan tijdens de vergadering van maandagmor gen 16 september, maar alvorens het idee om te zetten in een voorstel wilde het cen trumcomité de bewoners uit de omgeving van de Baan polsen in hoeverre zy bezwa ren zouden hebben tegen het houden van de kermis in de onmiddellijke nabijheid van hun huizen. Deze kleine enquête is in de loop van de vorige week gehouden. Het resultaat ervan is door middel van een brief ter kennis van B, en W. gebracht, die zich nu zullen moe ten beraden, of zij de Baan en het Frede- rikspark als plaats voor de Haarlemse kermis willen voordragen en dienaan gaande de raad een voorstel zullen doen toekomen. Op het resultaat van de bestudering van dit vraagstuk door B. en W. wacht ook het antwoord, dat het college het raadslid W. Mensink (Arb.) verschuldigd is, die schrif telijke vragen over de kermis heeft gesteld. Op het eerste gezicht lijkt het voorge stelde terrein heel geschikt voor het hou den van een kermis: het ligt voldoende in het centrum om aantrekkelijk te zijn voor de kermisexploitanten en de hinder, die omwonenden van de kermis zouden heb ben kan tot het uiterste beperkt worden. Een ander aspect, dat ten aanzien van het genoemde terrein naar voren komt, wordt gevormd door de plannen, die de dienst van Openbare Werken heeft ten aanzien van de verbinding Houtplein-Rus tenburgerlaan. Wethouder Happé heeft in de laatste raadsvergadering naar aanlei ding van het reorganisatieplan voor het Houtplein gezegd, dat Openbare Werken een plan in voorbereiding heeft, waarbij de verkeersweg van Houtplein naar Rus tenburgerlaan zal worden rechtgetrokken, zonder dat daarmee hoge kosten of op zienbarende afbraken gepaard zouden gaan Deze plannen zijn nog niet geheel uitgewerkt, maar het laat zich aanzien, dat verwezenlijking ervan een plaatsing van de kermis aldaar allerminst in de weg zal staan. De kermistenten en -kramen kunnen zó worden opgesteld, dat de achterzijde aan de kant van de huizen langs de Baan zal komen, zodat de bewoners zo weinig mo gelijk hinder van de kermis zullen heb ben. Als dan bovendien nog bepaald wordt, r;ïfo.v, Tijdens de lezing over „Toerisme door de lucht" voor „De Garde", de vereniging van oud-leerlingen der H.B.S.-b te Haar lem, welke zaterdagavond door jhr. dr. J. C. Mollerus in hotel „Boekenrode" te Heem stede werd gehouden, vertelde spreker dat hij er omstreeks de dertiger jaren in was geslaagd van wijlen dr. Plesman een ticket te verkrijgen voor één der eerste Indië- vluchten. Dat was het begin geweest van een serie vliegtochten, die zich sinds 1933 over een afstand van meer dan een mil joen kilometer hebben uitgestrekt, waar door jhr. Mollerus als „skipper" werd op genomen in een internationale organisatie, welke honderdvijftig personen omvat, waarvan twaalf Nederlanders. Deze leden moeten allen op de een of andere wijze van belangstelling hebben blijk gegeven voor een nationale maatschappij, of het internationale luchtverkeer. Jhr. Mollerus bepaalde zich verder geheel tot de K.L.M., van welke maatschappij hij de historische ontwikkeling op een bijzonder uitvoerige manier schetste. Deze ontwikkeling meende hij niet beter te kunnen illustrei-en dan door te wijzen op de enorme vlucht, die het passagiers vervoer heeft genomen. In 1921 werden slechts 1800 reizigers door de lucht ver voerd, terwijl dit aantal nu reeds 2200 per dag bedraagt. Men rekent dan ook over het jaar 1957 op een miljoen passagiers. Dit is mogelijk geworden omdat de K.L.M. thans een geregelde verbinding onder houdt met vierenzeventig landen, in totaal een afstand van 250.000 km. Nadat hij ver volgens aan diverse vermaarde vluchten had herinnerd, zoals die van „Snip", „Peli kaan" en „Uiver", gunde jhr. Mollerus zijn gehoor een blik op de toekomst door in bij zonderheden te treden over het luchtver keer met straalvliegtuigen, waarover de plannen bij de K.L.M. reeds in een ver gevorderd stadium verkeren. Tenslotte behandelde hij de recente vlucht van de TC 7 C op het traject Schiphol-Montreal- Tew York-Schiphol, welke jhr. Mollerus veneens als passagier had meegevlogen. hj beschreef hierbij onder meer de uit tekende verzorging aan boord, die naar ijn mening wel eens tot in het overdreve- ie werd opgevoerd. Een ander punt in het voordeel van de voorgestelde plaats is de afwezigheid van ziekenhuizen. Zowel het Diaconessenhuis als de Mariastichting bevinden zich op ruime afstand ervan. Wel zijn er verscheidene bewoners van de Baan, die reeds bezwaren hebben op geworpen tegen het houden van een ker mis in de onmiddellijke nabijheid van hun woningen. Anderen toonden zich daaren tegen wél bereid de last van een kermis voor enige dagen in het jaar te dragen. Men kan dus stellen, dat de meningen hier verdeeld zijn en het is aan B. en W. om te beslissen of zij bereid zijn een proef te nemen en een desbetreffend voorstel aan de raad te doen. ADVERTENTIE Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de rooms katholieke hockey club „Alliance" is een gedenkboek ver schenen, waarin de geschiedenis van deze Haarlemse vereniging is vastgelegd. Vier kroniekschrijvers, ingewijd in de geheimen van hun Alliance en er niet zelden de „grondleggers" van, hebben zich in dit ge denkboek verenigd om de gebeurtenissen, waaraan het verenigingsleven zo rijk was, op de voet te volgen. Jacques Bosse schrijft over „Hoe het begon". Het begon heel een voudig met een papiertje op het mede delingenbord van het r.k. Lyceum S. S. Trinitatis aan de Zijlweg, vermeldende; „Wie lid wil worden van een Hockeyclub kan zich opgeven bij Ch. van Rooy, 2B". Een dag of wat later was er met dezelfde hand bijgeschreven „Contributie f 2,50". Leo Tepe voegt daaraan zijn memoires toe onder het motto: „Hoe het verder ging". Een belangrijk jaar was in de door hem beschreven periode 1941 toen de da mesafdeling werd opgericht. De secretaris van Alliance, Herman Fijen, vervolgt de kroniek met een bijdrage, getiteld „De weg naar omhoog". Hij stelt als einddatum 1950. Henk Schlatmann voegt er „De zeven vette jaren" aan toe, waaruit men kan af leiden dat het de vereniging na 1950 zeker naar de vleze is gegaan. Een goede ge dachte van de samensteller van het ge denkboek, Paul Castelein, was het de vier kronieken te verbinden met een soms speels, soms bespiegelend commentaar, waardoor er een onderhoudend verhaal is ontstaan, dat verlucht met talrijke foto's en diverse memoriabilia, vooral de sup porters, leden en oud-leden het genoegen zal schenken van een blik in de kijkdoos der herinnering. Met een uitvoerige circulaire heeft de oudervereniging van het Coornhertlyceum geantwoord op de brief, die het bestuur van de afdeling Haarlem van de Vereni ging Volksonderwijs aan de oudervereni ging had gestuurd en waarin het besluit werd betreurd volgens hetwelk stappen zouden worden ondernomen om bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen te peilen ir hoeverre de be stuursvorm van het Coornhertlyceum zou kunnen worden omgezet in die van een neutrale bijzondere school. In deze brief zegt het bestuur van de oudervereniging van het Coornhertlyceum onder meer, dat het volkomen akkoord kan gaan met de opvatting van Volksonder wijs, dat het Nederlandse openbare onder wijs in beginsel georganiseerd en geleid wordt door de overheid. „Juist daardoor komt tot uiting, dat het openbaar onder wijs een nationaal karakter heeft. In be ginsel gevoelen wij geenszins ervoor enige vorm van bijzonder onderwijs te verkiezen boyen het openbaar onderwijs.." De oudervereniging is dan ook van me ning, dat Volksonderwijs allerminst be zorgd behoeft te zijn ten aanzien van de gezindheid van de oudervereniging tegen over het openbaar onderwijs. De brief gaat echter verder met erop te wyzen, dat er wél bezorgdheid heerst over het feit, dat het gemeentelijke Coornhert lyceum, dat nu tien jaar bestaat, geen enkel uitzicht heeft op een voltooid ge bouw en dat het onaanvaardbaar is dat het gemeentebestuur van Haarlem niet in de gelegenheid wordt gesteld het gebouw te voltooien. De oudervereniging schrijft verder, dat deze omstandigheid allerminst het gemeentebestuur behoort te worden verweten, omdat dit diligent genoeg is ge weest. „De ervaring wijst uit", aldus gaat de brief verder, dat een vereniging, die zulk een groot aantal ouders vertegenwoordigt als ons bestuur, er eerder in geslaagd zou zijn voor de school een eigen gebouw te verkrijgen. Met u zijn wij van mening, dat een achterstelling van het openbaar by het bijzonder onderwijs niet in de bedoe ling van de wetgever ligt, doch in de prak tijk zyn de mogelijkheden voor bijzondere scholen belangrijk groter dan voor open bare scholen." De oudervereniging zegt verder, dat de voorgenomen stap met tegenzin is ge nomen, doch dat de overtuiging dat de huidige toestand niet langer aanvaardbaar is het bestuur deed overwegen of een ver andering van bestuursvorm tot de moge lijkheden behoort. „Als het gaat om de keuze tussen een niet-afgebouwde gemeentelijke school óf een neutrale bijzondere school, die een compleet gebouw krijgt, dan zullen wij in het belang- van onze kinderen de tweede mogelijkheid" moeten kiezen. Voor ons is primair dat wij voor onze kinderen onder wijs willen zoals aan het Coornhertlyceum wordt gegeven: dit prevaleert bij ons bo ven de bestuursvorm." Maandagavond heeft in het gebouw van de H.J.M.V. aan de Lange Margaretha- straat in Haarlem de diploma-uitreiking plaatsgehad aan de geslaagde cursisten van de E.H.B.O.-vereniging „Snelverband". Dit ging uiteraard gepaard met enig fees telijk vertoon en het optreden van een veertigtal artiesten. Na een inleidend woord van de voorzitter van „Snelver band", de heer J. Schotman, trad het ac- cordeongitaarorkest „Musicorda" op, dat niet veel moeite had om de stemming op peil te houden. Met veel vaart en élan zet ten zij - op muziekgebied - hun beste been tje voor en ontlokten beurtelings Weense, Amerikaanse en Hollandse melodietjes aan hun instrumentci. Later bleek, dat de ar tiesten zich niet alleen op muziekgebied hadden bekwaamd, maar er ook niet tegen opzagen om enige schetsjes ten tonele te voeren. In de pauze maakte de tweede voorzitter van de E.H.B.O.-vereniging, de heer B. de Vries, de uitslag van de E.H.B.O.-examens bekend. Het bleek, dat alle cursisten waren geslaagd. Vervolgens werd afscheid geno men van de medisch leider der vereniging, dokter J. M. Segaar, die gedurende achttien jaar lessen aan de cursisten van „Snelver band" heeft gegeven. ADVERTENTIE De r.-k. damclub St. Bavo vierde haar 40-jarig bestaan in Nieuw Berkenrode in Heemstede. Deze vereniging op 17 sep tember 1917 in Heemstede opgericht heeft zich in de loop van haar bestaan veel populariteit onder de Heemsteedse bevol king verworven. Tijdens de zondag gehou den feestvergadering werden de heren F. Broekman en B. M. H. Stevens, die beiden tot de oprichters van St. Bavo behoren, gehuldigd. De heer F. Broekman werd tot ere-lid benoemd. Aan de heer B. H. M. Ste vens, die reeds in het bezit is van die on derscheiding, werd door de voorzitter van de afdeling Noordholland van de KNDB medegedeeld, dat hij tot lid van verdienste van de Noordhollandse afdeling was bevor derd. Een van de hoogtepunten van de feest viering werd bereikt tijdens een drukbe zochte receptie, toen de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- perd, werd geïnstalleerd als ere-voorzitter van Damclub St. Bavo. Bij de aanvang van de receptie gewaagde de burgemees ter reeds van de sympathie en erkentelijk heid van het gemeentebestuur voor de ac tiviteiten van St. Bavo. Bij zijn installatie tot ere-voorzitter vertelde de burgemees ter met trots, dat hij zich al op jeugdige leeftijd tot het damspel voelde aangetrok ken. Helaas ontbreekt mij de tijd, aldus de burgemeester, om dit spel regelmatig te beoefenen. Een stroom van afgevaardigden, onder wie functionarissen van het hoofdbestuur van de KNDB, de afdeling Noordholland, het district Kennemerland en vele zuster verenigingen boden de jubilerende vereni ging hun gelukwensen aan, waarbij de verdiensten van St. Bavo in velerlei be woordingen werden aangehaald. Damclub St. Bavo behaalde tweemaal het kampioenschap van de R.-K. Dambond en wel in 1938 en in 1941. Sedert enige jaren wordt met wisselend succes deelge nomen aan de competitie hoofdklasse van de KNDB. Verscheidene leden van de ju bilerende vereniging wisten zich tot zeer sterke spelers te ontwikkelen. De spelers H. Beliën, J. Draaier, clubkampioen 1957, en H. Willemse komt men regelmatig tegen bij het verspelen van belangrijke toer nooien. Het thans zittende bestuur, J. Janus, voorzitter, F. Langeveld, secretaris, N. Zo mer, penningmeester, B. Stevens en P Beliën leden, bood tot slot aan leden en genodigden een feestavond aan. die dank zij de medewerking van het amateur cabaret „De Roos" uitgroeide tot een ple zierig sluitstuk van de feestviering. Een 76-jarige wielrijdster werd maan dagavond omstreeks half acht op de krui sing Dreef-Paviljoenslaan in Haarlem door een personenauto aangereden en tegen het wegdek gesmakt. Dit gebeurde toen zij ko mende uit de Paviljoenslaan de Dreef over wilde steken en daarbij waarsohijnlijk geen voorrang aan de auto verleende. De auto draaide door krachtig remmen een halve slag om. Met een hersenschudding en hoofdwonden werd de vrouw naar het Dia conessenhuis overgebracht. Toen een 81-jarige vrouw maandagmid dag omstreeks half vijf de Keizerstraat in Haarlem overstak, werd zij aangereden door een 9-jarige fietser. Beiden vielen. De vrouw werd met een gat in haar achter hoofd naar het Grote Gasthuis overge bracht. De jongen liep een bult aan zijn achterhoofd en enige schaafwonden op. Vanmorgen is in gebouw St. Bavo te Haarlem de bouw van een r.-k. Industrie- en Huishoudschool aan de Garenkokers- kade aanbesteed. De bouw, die zal wor den uitgevoerd onder leiding van de ar chitecten ir. J. A. van der Laan, ir. J. B. Hermans, Th. M. van der Eerden en Jules H. M. Kirch, zal een school met een gym nastiekzaal omvatten. Er waren veertig inschrijvers. De hoog ste was de n.v. Aannemerscombinatie Boellaard en Van Kasteel te Amsterdam met f 1.345.500. De laagste inschrijver was V. de Vries' Bouwbedrijf te Haarlem met f 1.041.570. De markt was voor de eerste beursdag van de week zeer flauw voor Koninklijke Olie, Unilever en van de staatsfondsen de stafellening. Tegen het slot werd ook Phi lips extra aangeboden. Deze flauwte was toe te schrijven aan de veel lagere koersen van vrijdag uit Wallstreet, waar de olie aandelen flinke verliezen hadden te incas seren. In Amerika wordt strijd geleverd ;ussen de regering en de oliemaatschappijen om de import van ruwe olie te beperken, vanwege de reeds aanwezige grote onver kochte voorraden aldaar. Men vreest een directe overheidscontrole op de olie-import. De produktievermindering, speciaal in Texas, was in oktober de laagste sedert jaren en leidde tot forse verliezen voor de olie-aandelen. Geen wonder dus dat Am sterdam lager was voor aandelen Kon. Olie. In de morgenuren werd nog 197 be taald, doch door beroepsverkopen daalde de koers snel tot 194. 50, op deze prijs werd in de officiële beurs geopend, waarna tegen het slot nog een koers tot stand kwam van 194, tegen een slotkoers van vrijdag 199.30. Aldus een verlies van 5 gulden 30 cent of circa 27 punten oude basis. Er ging heel weinig om, ook al, omdat de ar bitrage werkeloos moest blijven toezien. Philips opende op 257, was aanvankelijk zeer kalm, doch tegen het slot moesten ver kopen worden verwerkt, hetgeen leidde tot een verlies van 10 punten t.o.v. vrijdag. Unilever openden op 370 en zakte geleide lijk tot 366 y2. Hier bedroeg het koersver lies circa 14 punten. K.L.M. verloor 1.50. Scheepvaarten zetten de daling van ver leden week voort. Er is in deze sector nog steeds niet voldoende steun om slechts het geringe aanbod op te vangen. Van Omme ren min 6, Scheepvaart Unie min 4, overige fondsen 1 tot 2 punten lager. De staatsfondsen hielden zich goed en waren slechts fractioneel lager, behalve voor de staffellening. Voor deze lening be stond weer een flink aanbod door institi- tionele beleggers en zelfs de ruime 200.000 vraag bood niet voldoende steun. Na een opening van 82 daalde de koers tot 81%, om op circa 813/& te sluiten. Tegen de vorige slotprijs 82% .In de Indonesische waarden ging vrijwel niets om en de koer sen bewogen zich binnen nauwe grenzen. Prolongatie 5 pet. (A.N.P.). Nieuws in het kort- NEW YORK De totale marktprijs van de ter beurze genoteerde aandelen liep gisteren opnieuw terug en wel met vier miljard dollar. Af zonderlijke fondsen boekten verliezen tot zeven dollar en de omzet bereikte de grootste omvang van het jaar als gevolg van een verkoopgolf. Het leek een vastbe raden poging om het dieptepunt van de markt te peilen en een gunstig klimaat te scheppen voor een nieuwe opleving na weken van slappe handel en dalende prij zen. De verkopen troffen vrijwel alle sec toren van. de markt. Van een totaal van 1.217 verhandelde fondsen de ruimste markt sinds 31 de cember noteerden slechts 89 hoger, ter wijl 990 lager sloten en 138 onveranderd bleven. De totale omzet steeg tot 3.160.000 aandelen tegen 2.340.000 op vrijdag. Het Dow Jones gemiddelde voor indus triële waarden daalde van 468.42 op vrij dag tot458.96 op maandag, dat voor spoorwegfondsen van 128.48 tot 124.35, en dat voor openbare nutsbedrijven van 67.64 tot 66.85. (UP). 3% °/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. LijK N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Naar wij vernemen, staat het thans vrij wel vast, dat voor de massavaccinaties van de eerste jaargangen (1952-1955) der Haar lemse jeugd tegen kinderverlamming, die op 14 oktober beginnen, gebruik gemaakt zal worden van het Belgische poliovaccin. De redenen, waarom hieraan de voorkeur wordt gegeven boven het Amerikaanse Salk-vaccin, zullen binnenkort door de ge meentelijke autoriteiten bekendgemaakt worden. Zoals wij reeds eerder gemeld hebben, is het enige verschil tussen deze beide vac cins gelegen in de gebruikte „grondstoffen". Het Amerikaanse Salk wordt bereid uit drie virusstammen, waaronder een soort, die als de Mahoney-stam bekend staat; de Belgen vervangen dit laatste virus door een an dere, naar men zegt ietwat minder viru lente stam. De centrale overheid heeft, zo als men weet, besloten om voor de aanloop van haar nationale vaccinatieprogramma het uit Amerika te importeren, oorspronke lijke Salkvaccin te gebruiken, dat echter aanvankelijk en wellicht ook thans nog niet steeds in voldoende hoeveelheden direct leverbaar was. De keuring van beide soorten vaccin op zuiverheid, werkzaam heid en veiligheid door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid is echter zo strin gent, dat het geringe verschil in samenstel ling de Haarlemse voorkeur voor het Bel gische vaccin niet beïnvloed kan hebben. „De Jeugdspelers" hebben zondagmiddag met twee voorstellingen in het Minerva theater in Heemstede bewezen, dat er nog steeds weinig of niets is veranderd in de manier, waarop door dit ensemble de titel held Dik Trom uit de bekende kinderboe ken van C. Joh. Kieviet in een toneelbe werking aan het jeugdige publiek wordt gepresenteerd. Want de anonieme bewer ker vergenoegt zich nog altijd met het samenvoegen van een aantal taferelen, waarbij alleen de namen van de daarin optredende figuren enigszins aan de oor spronkelijke boeken herinneren. En dan nog slechts in een uiterst beperkte mate. Er is immers nauwelijks sprake van een logische intrige en de taak van Dik Trom, Bruin Boon en veldwachter Flipsen blijft beperkt tot het elkaar over het toneel na zetten, struikeiep, uitdelen van meppen en andere fantasieloze grappenmakerijen. Waarschijnlijk zijn de spelers bij dit alles bovendien voor een groot deel aangewezen op hun talent tot improviseren, moeten zij verder geregeld doubleren en zelfs triple ren en mede door de armoedige entourage reikten de voorstellingen niet verder dan tot het peil van de „schmiere". Geen won der, dat op deze wijze van enigszins ver antwoord kindertoneel geen sprake is ge weest. Tot het brengen hiervan werd trou wens geen enkele poging gedaan. Waarom moest bijvoorbeeld veldwachter Flipsen nu juist in het uniform van een soort Londense Bobby worden gestoken, terwijl bijna elk kind in de zaal zich door de tekeningen van Johan Braakensiek een geheel andere voorstelling van deze martiale schertsfi guur heeft gevormd. Een dergelijke non chalance kon uitstekend als voorbeeld die nen voor de slordige en achteloze manier, waarop deze opvoeringen worden voorbe reid en uitgevoerd. Helaas beschikken de kinderen als publiek nog over te weinig onderscheidingsvermogen om dergelijke voorstellingen op de juiste waarde te schat ten en dus voortaan te negeren. Want het succes van „Dik Trom en z'n aap" kan niet anders dan als daverend worden gesigna leerd, zodat er voor „De Jeugdspelers" alle aanleiding bestaat over enige maanden weer eens met „nieuwe" avonturen van deze populaire figuur naar Heemstede te rug te komen. HAARLEM, 23 september 1957. ONDERTROUWD: 23 sept.: J. de Boer en G. W. J. Tollenaar; P. C. Spruijt en N. F. M. Dellemijn; G. A. Alles en E. Arend- se; P. J. Miezenbeek en W. L. Gieles. BEVALLEN van een zoon: 20 sept.: T. Paap-Boers; 21 sept.: M. A. Buiser- Licht; 22 sept.: M. P. Molenaar-Govers; L. C. Grijsen-De Leeuw; M. A. Smit-Van Doorn; M. Hörmann-Ingerman; 23 sept.: P. Polak-Boerrigter; J. E. Vegter-Paesi; G. E. Ruissen-Winnubst. BEVALLEN van een 'dochter: 21 sept: C. G. Maasdijk-Visser; E. G. van der Hulst-Sondorp; C. Groeneveld-Okkerse; L. H. M. Warmer-Wouts; C. J. Richard- sen-Aycock; 22 sept.: G. J. de Ruig-Vaars; A. van den Berg-Barthel; C. C. Teeuwen- De Vlieger; 23 sept.: E. M. Kimman- Harren. OVERLEDEN: 20 sept.: Th. M. van Schagen, 10 j., Kamperlaan; F. C. Pasz- gang, 68 j., Kamperlaan; 21 sept.: J. H. Mus, 87 j., Zijlvest; K. Hesselman, 81 j., Schoterstraat; M. van der Staaij, 4 j., Kamperlaan; 22 sept.: W. Vogel, 78 j., Maerten van Heemskerkstraat; J. M. M. van Oploo, 53 j., Olieslagerslaan; J. B. de Wit, 64 j., Middenweg; C. H. van Ingen- Roosloot, 54 j., Gasthuislaan; C. P. Mosch, 4 j., Tesselschadestraat. Reclasseringsdag. In de Immanuël- kerk aan de Van Egmondstraat in Haar lem-Noord wordt woensdagavond een bij eenkomst gehouden, waarop dr. H. van der Loos, pater L. Coumans, de heer M. J. F. Ehrbecker en majoor J. B. Hoevers facet ten van het reclasseringswerk zullen be lichten. Een zangkoor onder leiding van André Kaart werkt mee. Arbeidersontwikkeling. Op de ope ningsavond van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling op woensdagavond in De Leeuwerik te Haarlem zal een film over de Andes-expeditie 1956 worden ver toond. Ned. Christenvrouwenbond. Voor de afdeling O verveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal ds. G. Toorn vliet, gereformeerd predikant te Bloemen- daal, op vrijdagavond 27 september in ge bouw „Irene" aan de Elswoutlaan in Bloe- mendaal spreken over het onderwerp: „Er zijn geen grenzen aan Jezus' macht". Orgelbespeling. Het programma der orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem op heden, dinsdagavond van 20.0021.00 uur door Piet Kee luidt: 1. Variaties over Psalm 140, Jan Pietersz. Sweelinck; 2. Ricercare, Johann Pachelbel; 3. 4 Magnificat-fuga's, Johann Pachelbel; 4. Adagio - allegro - adagio, Wolf Amadeus Mozart; 5. a. Les anges, b Les bergers uit „La Nativité du Seigneur", Olivier Mes- siaen; 6. Partita (variaties) over Psalm 106, Cor Kee. Feestavond A.N.I.B. De jaarverga dering van de afdeling Haarlem en om streken van de Algemene Nederlandse Invalidenbond heeft donderdagavond plaats in het gebouw van de H.J.M.V. in de Lange Margarethastraat te Haarlem. De jaarlijkse feestavond van de A.N.I.B. zal worden gehouden op zaterdag 2 no vember in gebouw St. Bavo. Deze avond zal worden belegd door de cabaretgroep van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland, „De Pompadours", die onder leiding van Puck de Weyze een kleinkunst-programma zal opvoeren. N.C.V.B. Bloemendaal. Op donder dagavond 26 september houdt de afdeling Bloemendaal van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond haar eerste bijeenkomst in het seizoen 1957-1958 in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Ir. E. C. M. Roder- kerk zal spreken over „het Nationale Park de Kennemerduinen", met projectie. Voorts zal er op deze avond gedeclameerd worden en zal het nieuwe zangkoortje enige liederen ten beste geven. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, is deze week verhinderd spreekuur te houden. „Community development". Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, algemeen secre taris van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, zal op dins dag 1 oktober in de voorzaal van café restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem voor de leden van het depar tement Haarlem van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel spreken over „Wat is community development en is het een ook voor Nederland bruikbare methode van welvaartsbevordering?" Koningin Wilhelminafonds te Bloemen daal De collecte voor het Koningin Wil helminafonds in Bloemendaal heeft f 4454 opgebracht, vorig jaar f 5214. In Aerderl- hout bracht deze collectie f 1851 op (vorig jaar f 2134), in Overveen f 962 (vorig jaar f 1135) en in Bloemendaal f 1640 (vorig jaar f 1945). ADVERTENTIE een zoete kaapse wijn graag geschonken met smaak gedronken Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 81 81 87'% 87% 158% 156% 295 290 177% 175 278 275 220 Yk 215 260 260 254% 250 140 140* 367% 360 208 206 908% 885 194,30 66% 67 117,40 150 147 138 134 203 198 109% 108 75% 75% 199 198 151% 151% 161 160 158 158* 51% 51 43% 42% 61% 60 39% 39% 80 78% 29 27% DE ADMINISTRATIE IMP. OUD HAARLEM Het op 18 juli 1957 door de gemeenteraad van Bloemendaal vastgesteld partieel uit breidingsplan in onderdelen Vogelenzang III maakt de bouw mogelijk van 46 een gezinswoningen, 9 woningen voor ouden van dagen, 6 winkelpanden met boven woningen en 10 garages. In overleg met en met instemming van B. en W. heeft de woningbouwvereniging „Sint Jozef" te Vogelenzang, vooruitlopende op de goed keuring van Gedeputeerde Staten, door architect B. J. J. M. Stevens een schetsplan laten vervaardigen voor de oprichting van 32 eengezinswoningen, 9 woningen voor ouden van dagen, 3 winkelpanden met bovenwoningen, 5 garages. Voor de uit werking der plannen vragen B. en W. de raad een bedrag van f13.000 beschikbaar te stellen. Op dinsdag 1 oktober zal in café-restau rant „Dreefzicht" in Haarlem een biertap wedstrijd onder auspiciën van het Cen traal Brouwerijkantoor worden gehouden in het kader van de nationale biertapwed strijden. Verscheidene in het vak door knede biertappers zullen de strijd aanbin den, met als inzet een verguld zilveren medaille van „Haarlems Bloei". Het vorige jaar hebben vijfentwintig directeuren van plaatselijke Verenigingen voor Vreemde lingenverkeer een legpenning of een beker beschikbaar gesteld voor de bekwaamste biertappers in hun gemeenten. SPECIAALZAAK WINTER- vacht- LAARSJES S voering Barrevoetestraat 19 Telefoon 15051 99 Ondergetekende: Naam Straat; Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 oktober 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week In kwartaalabonnementen een wikkelhemdje, stola, luierbroekje of jumper U vindt een patroon (keuze uit ruim 1000) GROTE HOUTSTRAAT naast LUXOR AMSTERDAM f 189,50 f 115,10 ooooooocoooooc U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is ƒ7.65, post- abonnés f 8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- schikking, In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7