n KERKDIENSTEN Meer adviezen aan toeristen dan in enig jaar te voren Verslag van „Haarlems Bloei" geeft overzicht van activiteiten Radio Moors SLOT DEFECT? 2ATERDAG 5 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 VREEMDELINGENBEZOEK AAN HAARLEM Zoetwater aangetroffen op 130 meter beneden NAP Chiel de Boer trad op voor dierenbescherming UIT STAD EN STREEK Minister-president over de financiering woningbouw Soebrandio bij Dulles De basketbalcompetitie Aurora stelde teleur tegen Sportclub Haarlem ZANDVOORT Bromfietser hotst tegen auto op NIEUW VENNEP Vergoedingsprijs voor aardappelen vastgesteld „Vechten en dienen" LISSE Ledenvergadering van Christen Vrouwenbond Extra krediet voor herstel gemeentetoren Mollet meent niet veel kans van slagen te hebben Socialisten hebben genoeg van toegeven aan rechts ALS MEN HET AANTAL verstrekte inlichtingen aan toeristen op het verkeers as van de stichting „Haarlems Bloei" op het Stationsplein in Haarlem als maatstaf ffjl nemcn voor het aantal vreemdelingen, dat Haarlem heeft bezocht, kan men met voldoening constateren, dat dit bezoek in het jaar 1957 groter is geweest dan in alle voorgaande jaren. Het verkeershuis immers heeft in de periode tussen maart cn september van dit jaar in totaal 85.112 inlichtingen verstrekt tegenover 72.547 in het gehele jaar 1956, dat toen al een topjaar genoemd werd. In het verslag van de stichting „Haarlems Bloei" over de maanden april—september 1957 wordt dan „ok de verwachting uitgesproken, dat aan het einde van dit jaar meer dan 90.000 inlichtingen zullen zijn verstrekt. gij nadere beschouwing van de statistiek, die uit deze cijfers is samengesteld blijkt, dai de meeste inlichtingen zijn verstrekt aan Nederlanders (41.294). Onmiddellijk hierop volgen de Duitsers (13.205), Fransen (7.611), Engelsen (6.594) en Belgen (4.001). In 3.984 gevallen werden inlichtingen ver trekt aan Scandinaviërs en in 3.280 ge vallen aan Amerikanen. Het aantal ge allieerde militairen, dat zich tot het ver keersbureau wendde voor het verkrijgen van inlichtingen bedroeg 2.332. De andere groepen aan wie inlichtingen werden verstrekt waren aanzienlijk klei ner. Zo vervoegden zich 964 Zwitsers op het Stationsplein, 613 Italianen en 412 Oostenrijkers. Voorts werd nog in 822 ge vallen advies gegeven aan diversen. Het grootste gedeelte van de bezoekers aan het verkeersbureau vroeg inlichtingen over Haarlem en omgeving, hoewel ook velen iets meer wilden weten over de rest van Nederland. Ook werd aan vele vreem delingen advies over logiesgelegenheid ge geven. Logies In totaal werden op het verkeershuis 2363 bonnen voor logiesbespreking uitge geven, waarvan in de maand april alleen al 1.687. Van deze bonnen maakten ge bruik: 1139 Duitsers, 292 Fransen, 230 Amerikanen, 204 Scandinaviërs, 151 Belgen, 121 Engelsen, 119 Nederlanders, 61 Zwit sers, 16 Italianen, 8 Oostenrijkers, 7 Span aarden, 7 Australiërs, 3 Zuid-Afrikanen, 2 Chinezen, 2 Indiërs en 1 Israëliër. In de periode van Goede Vrijdag tot tweede Paasdag zijn alleen al ruim 1500 buitenlanders aan onderdak geholpen. Een betrekkelijk groot aantal vond zonder be middeling van het verkeersbureau onder dak. „Haarlems Bloei" verwacht, dat de logiesverstrekking het volgend jaar, mede met het oog op de wereldtentoonstelling in Brussel belangrijk zal toenemen. De registratie betreft voornamelijk de bespreking voor één nacht. Vele buiten landers zijn op het verkregen adres twee of meer nachten geweest. Buiten de drukke weekeinden zochten de meeste toeristen aan de hand van de pension- en hotellijst van „Haarlems Bloei" zelf accommodatie Ook het dagbezoek aan Haarlem is be langrijk toegenomen. Hierover beschikt Haarlems Bloei niet over concrete cijfers, maar mededelingen van winkeliers en ne ringdoenden wettigen deze veronderstel- A ctiviteiten Verder wordt in het verslag herinnerd aan verscheidene activiteiten, waaraan de stichting „Haarlems Bloei" in de afgelopen maanden heeft deelgenomen en waartoe zij in vele gevallen zelf het initiatief heeff genomen. De zomertentoonstellingen in de \7eeshal werden genoemd, waarbij bleek, dat 6763 mensen de tentoonstelling van de diorama's van dr. Wieringa hebben be- ADVERTENTIE) van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Onderzoekingen Haarlems Waterbedrijf „Na het gereedkomen van zes nieuwe pompputten voor diepduinwaterwinning van pompstation-zuid van het Gemeente lijk waterbedrijf te Haarlem werd in de omgeving een „diepe" waarnemingsput ge boord, teneinde de stijging van het zoute water te -kunnen controleren. Hierbij werd tot een diepte van ruim honderddertig me ter beneden N.A.P. zoet water aangetroffen, aetgeen voor zover bekend, uniek is voor de Nederlandse duingebieden. De veel ver heide stelling, dat door alle waterleidingen in de kuststrook op de in de duinen aan wezige voorraad zoet water roofbouw is iepieegd, geldt derhalve niet voor de win- plaats van Haarlem in de Bloemendaalse duinen", aldus deelt de directeur van het bedrijf, ir. H. Hollaar, in het jaarverslag mee. De totale neerslag in 1956 bedroeg 798,8 mm. tegen 773,9 mm. in 1955 of 24,9 mm. meer. De grootste neerslag per maand werd waargenomen in augustus 1956 met 168,3 mm. over 22 regendagen en de kleinste in februari met 19,6 mm. over 4 regendagen. In 1956 bedroeg het grootste verbruik per uur 1.203 m3 (in 1955 1.236 m3) en het kleinste gemiddeld 136 m3. Van de totaal opgepompte hoeveelheid reinwater van 1560.419 m3 werd op het pompstation vol gens aanwijzing van de watermeters ge bruikt 9.534'm3 (13.830 m3), zodat door het pompstation werd afgeleverd 4.550.855 m3 (in 1955: 4.563.821 m3). Er werd 0,28%. minder gebruikt dan in 1955. De hoeveelheid water kan als volgt wor- ion verdeeld: uit standpijpen op brand wanen, naar schatting respectievelijk be lening door de gemeentereiniging, Hout ;n Plantsoenen en begraafplaatsen, open bare werken en brandweer 3.115 m3; eigen ebruik door het bedrijf in de stad 10.500 m3; volgens aanwijzing van de watermeters bij de gebruikers in Haarlem 4.065.943 m3 min Bloemendaal 12.463 m3; waterverlies, onbekend verbruik en te geringe aanwij zig der watei'meters 458.864 m3. Het to- '3al in rekening gestelde water in te Haar- 'em aangesloten percelen, met uitzondering an die voor grootcontracten, weldadigheid, militaire doeleinden en gemeentegebouwen, bedroeg 2.977.558 m3 (vorig jaar 2.877.009 m3). Het waterverbruik per etmaad en per hoofd bedroeg 74,2 liter (in 1955 75,0 liter. zocht en dat de tentoonstelling „Het Sta tion" 4045 belangstellenden trok. In oktober hoopt Haarlems Bloei mede te werken aan een kunstnijverheidsmarkt in de Vleeshal en eind januari zal het ge nootschap van uitvinders een expositie in de Vleeshal houden. Ook het Kleinkunstconcours voor ama teurs op het Prinsenhof is een succes ge weest. Hierbij is volgens het verslag echter opnieuw gebleken, dat de Haarlemmer de kat eerst graag uit de boom kijkt, want op de eerste avond van het concours wa ren er maar 150 toeschouwers. D- tweede avond was dit aantal aangegroeid tot 300 en bij de slotuitvoering waren er meer dan 1000 belangstellenden. Bij de rolschaatswedstrijden op het nieuwe asfalt van de Marnixstraat kwa men 6000 kijkers opdagen en ook de de monstraties van modelzweefvliegtuigen trokken veel belangstelling. Verder wordt in het verslag herinnerd aan de modeshows op het Prinsenhof, aan de intocht van de nieuwe haring, aan de in Haarlem-Oost gehouden wielerwed strijden, die door Haarlems Bloei geor ganiseerd waren in samenwerking met „De Kampioen" en aan het afscheid van de blauwe tram. Van de gelegenheid tot het wisselen van vreemd geld werd ook aanzienlijk meer gebruik gemaakt dan in enig jaar daar voor. Tot 1 september maakten van deze gelegenheid 1793 mensen gebruik, waar van 1061 uit Duitsland. De nieuwe folder is op het A.N.V.V.- congres in Hoorn bekroond met de kwali ficatie „de beste folder van het jaar". „Haarlems Bloei" ontving daarvoor een certificaat en een Delfts blauw herinne ringsbord. De oplage was 150.000 exem plaren met Nederlandse. Franse. Engelse en Duitse tekst. Begin september waren nog slechts 23.000 exemplaren in voorraad. Tegen het einde van het jaar zal een her druk van in totaal 100.000 exemplaren worden afgeleverd. Ter gelegenheid van dierendag gaf de Zandvoortse Vereniging voor het welzijn der dieren vrijdagavond in gebouw „Zomer- lust" een cabaretavond. Onder leiding van Chiel de Boer werd een bonte avond ge boden, waaraan voor de pauze verscheidene Zandvoortse verenigingen medewerking verleenden. In zijn openingswoord wekte de voorzitter, de heer J. G. Volder, de aan wezigen op, zich als lid te melden, opdat de wens: „Een goed asiel voor de dieren in Zandvoort" zo spoedig mogelijk in vex-vul- ling zal gaan. Er zal echter nog veel geld nodig zijn om hiertoe te komen. Tenslotte bracht de voorzitter dank aan allen, die aan deze avond meewerkten. De aanwezigen genoten van een pro gramma, waarin voor de pauze eerst twee maal de Zandvoortse accordeonvereniging onder leiding van de heer Jan Davids op trad. De operettevereniging had enkele so listen afgevaardigd die begeleid door de nieuwe directeur, de heer Walter Janssens enkele aria's en liederen ten gehore brachten. Na een kleine schets voltooide de heer Frans Boone met enkele declama ties het programma voor de pauze, dat der mate lang bleek, dat voor het optreden van Chiel de Boer met medewerking van Diny van Amstel, Bert Botterman en enige leden van het Kerko-cabaret nog maar weinig tijd overbleef. Slechts nauwelijks een uur hebben de aanwezigen van deze voortreffelijke klein kunst kunnen genieten. Gaarne zou men hebben gezien, dat voor dit optreden meer tijd was ingeruimd, temeer daar Chiel de Boer nog nimmer in Zandvoort was opge treden. Een verloting zal ongetwijfeld de kas van de vereniging weer hebben ver sterkt. Nieuws in het hort Bloemgewassen. De afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt dinsdagavond om acht uur in het Krelagehuis een vergadering. Over „Be kende en minder bekende bloemgewassen" spreekt dan de heer M. Hoog, die zijn lezing met kleurendia's toelicht. Inauguratie. Dinsdagavond om 8 uur zullen twintig kandidaat-leden van de Haarlemse Katholieke studentenvereniging „Sanctus Bavo" in de sociëteit „De Waag" worden geïnaugureerd. Na de inauguratie zal de heer Lambert Tegenbosch spreken. Officieel welkom. Burgemeester en wethouders van Haarlem zullen dinsdag om één uur officieel ten standhuize ont vangen de Amerikaanse leden van de As sociated Society Tourist America (ASTA) Aanrijding. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur werd een 19-jarige wiel rijdster op de hoek van de Kleverparkweg en de Brederodestraat in Haarlem, door een mo tor aangex-eden en tegen het wegdek ge slingerd. Ook de motorrijder kwam ten val. Met een hoofdwond werd de wiel rijdster naar de Mariastichting vervoerd. Na in dit. ziekenhuis te zijn behandeld kon zij weer naar huis worden vervoerd. De motorrijder liep een wond boven zijn rechter oog op en kon na behandeling in de Deo eveneens huiswaarts keren. Het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat de wielrijdster niet voldoende op het verkeer heeft gelet. Gevaarlijk spel. Een 12-jarig jongetje was vrijdagmiddag omstreeks één uur zo verdiept in het edele voetbalspel, dat hij zonder op het verkeer te letten op de Rijksstraatweg de bal achterna holde en tegen een aanhangwagen opliep waardoor hij een been brak. De onfortuinlijke voet baller is ter verpleging in de Mariastich ting opgenomen. Hedenavond over beide zenders De minister-president, tevens minister van Financiën ad interim, dr. W. Drees, zal hedenavond om tien minuten voor zeven uur over beide zenders Hilversum een radiotoespraak houden over de finan ciering van de woningbouw. WASHINGTON (UP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soe- bandrio, heeft zijn Amerikaanse ambtge noot, John Foster Dulles, vrijdag in Wash ington de verzekering gegeven dat Indo nesië „niet van het democratische pad zal afdwalen". Hij verklaarde dat hij bij Dulles een „zekere bezorgdheid" had waargenomen ten aanzien van communistische overwin ningen bij de gemeenteraadsverkiezingen in Indonesië. Soebandrio meende, dat hij de Ameri kaanse minister van deze bezorgdheid heeft bevrijd en de basis heeft gelegd voor nauwere samenwerking in de toe komst tussen de Verenigde Staten en In donesië. Soebandrio zei verder, dat hij met Dul les „in brede trekken" Indonesië's territo riale aanspraken op Nederlands Nieuw Guinea heeft besproken. Hij had geen be loften van Amerikaanse steun voor deze aanspraken verkregen noch gevraagd. Het gepromoveerde team van Aurora is er in de eerste competitiewedstrijd in de overgangsklasse basketbal niet in geslaagd beide winstpunten te bemachtigen. In de ontmoeting tegen Sportclub Haarlem stel de hét gepromoveerde Aurora bijzonder teleur na de goede resultaten van verleden week in het toernooi van Antilopen. De Aurora-ploeg blijft het teveel zoeken in het hard naar voren plaatsen van de bal, waarna afstandschoten volgen. De mindere techniek van het gepromoveerde Aurora gaf tenslotte de doorslag in de ontmoeting tegen Sportclub Haarlem, want de Haar lemmers bezitten in Van Bree en Jansma enkele gevaarlijke aanvallers, terwijl ook Dick Ausma bewees zijn plaats volkomen waard te zijn. Het behoeft geen verwondering te wek ken dat de Sportclub reeds in de eerste helft superieur spel liet zien, hetgeen re sulteerde in een verdiende 2514 voor sprong. Ook na de rust bleven de Haarlemmers tegen de slechts met vijf spelers uitkomen de Aurora-ploeg een lichte veldmeerder- heid behouden en ook nu konden de Haar lemse aanvallers ruimschoots profiteren van de geboden kansen. Het pleit voor Aurora dat ondanks de grote achterstand dapper werd volgehouden en dit werd en kele minuten voor het einde nog beloond door fraaie doelpunten van midvoor Van Dijk (25-42). Toen Jansma echter enkele keren op bij zonder faaie wijze voor de Sportclub had gescoord en tot overmaat van ramp ook Deen nog met vijf persoonlijke fouten het veld moest verlaten, was het pleit beslecht in het voordeel van Sportclub Haarlem (50—31). Behalve deze overgangsklasse compe titiewedstrijd stond ook de hoofdklasse wedstrijd The Typhoons tegen het Sant- poortse Z.B.V.S. op het programma, welke vriendschappelijke ontmoeting in een kleine Typhoons overwinning eindigde (43—39). In voorgaande wedstrijden had de nieu we hoofdklasser ZBVS zeker geen grootse vorm getoond en zelfs tegen een tweetal overgangsklasse teams een nederlaag moe ten incasseren. Hoewel men een grote nederlaag voor ZBVS verwachtte, kwam dit anders uit, want de Santpoortse spelers hebben The Typhoons ongetwijfeld handen vol werk bezorgd en vooral het spel van de jeug dige ZBVS-speler Theo de Cock, goed ge steund door de geroutineerde Regenboog, was hoopvol voor de komende competitie. Reeds in de eerste helft was het een volkomen gelijk opgaande strijd tussen bëide hoofdklassers en de rust kwam dan ook met een kleine 1916 voorsprong van The Typhoons. Deze lage score was voor namelijk te wijten aan het slechte schie ten van de aanvallers, welke sp.elers in de tweede helft echter bewezen de basket toch ook wel te kunnen vinden. Aan beide kanten werden fraaie aan vallen dikwijls op even fraaie wijze afge werkt. De geringe achterstand kon het Santpoortse team echter niet meer weg werken, zodat het einde Typhoons een kleine 4339 zege bracht. De uitslagen waren: Dames: HOC 3Rapiditas 2 138; An tilopen 4—RCH 2 8—21; HOC 2—Rapidi tas '31 21—16. Heren: Antilopen 2HOC 2 3622; An tilopen 3—HOC 3 45—20; ZBVS—The Ty phoons 3943; AuroraSC Haarlem 31—50. Door een verkeerde manoeuvre is een 35-jarige bromfietser, wonende te Zand voort, vrijdagavond op de wegkruising Noorderduinweg-Tollensstraat-Van Len- nepweg, in volle vaart tegen een personen auto gereden, waarbij hij van de bromfiets werd geslingerd en met zijn hoofd door de voorruit van de auto sloeg. De bromfietser werd ernstig aan het hoofd gewond en wei'd vermoedelijk met een schedelbasis- fractuur naar het Grote Gasthuis in Haar lem vervoerd. De automobilist heeft geen letsel opgelopen. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT. GEBOREN: Frank Otto Merlin, z. v. S. Hofstra en C. C. Kramer; Richard Joseph Maria, z. v. C. L. Schoorl en A. M. van der Meij. ONDERTROUWD: A. J. Waslander en H. B. van der Mije; L. P. Miezenbeek en T. M. A. van den Berg; B. van Cornewal en E. Stada; D. H. Luttik en P. Chr. Ko per; C. J. Dobbe en A. J. Wai-merdam. GEHUWD: A. van der Vliet en T. Th. Koper; B. J. Abeelen en N. C. M. Stok man: J. Wouters en A. Paap. OVEPT ^DF,N- Chr. L. Tito, 55 j., wedu we van F. van Wensel. De organisaties betrokken bij de c.a.o. voor het bloembollenbedrijf hebben de vergoedingsprijs voor aardappelen vastge steld. Wanneer door de werkgever vroege aardappelen zijn verstrekt of land daar voor was beschikbaar gesteld, bedraagt de vergoeding f 10,05 per hl. Zijn noch land noch vroege aardappelen verstrekt, dan is de vergoeding f 10,55 per hl. Deze bedragen zijn exclusief de compensatietoeslag voor de Algemene Ouderdomswet, zodat voor noemde bedragen nog met 5,6 percent moe ten worden verhoogd. Bij uitbetaling van de aardappelvergoeding behoort de A.O. W. premie hierop te worden ingehouden. Op vrijdag 11 oktober zal in de Gerefor meerde Kerk te Nieuw-Vennep de geluids film „Vechten en Dienen" worden ver toond. Deze film is het resultaat van een prijs vraag, die werd uitgeschreven door de Landelijke Stichting „Protestantse Ge zondheidszorg". Het bekroonde scenario van ds. G. van Veldhuizen Azn., is door de cineast G. H. B. Niestadt verfilmd, met als resultaat, dat een boeiende geluidsfilm is ontstaan. Het verhaal gaat over een meisje, dat bij spel door een ongeval getroffen in een ziekenhuis wordt opgenomen. Na haar genezing vindt ze de weg naar het zieken huis voor de tweede maal, nu niet als pa tiënt, maar als leerling-verpleegster, om mee te „Vechten" en mee te „Dienen". De afdeling Lisse van de Nedexdandse Christen Vrouwenbond heeft het wintersei zoen vrijdagavond geopend met een leden vergadering. Na het afhandelen van het huishoudelijke gedeelte van de agenda sprak ds. A. K. Krabbe van Hillegom over zijn reis naar Spanje. Mevrouw H. Verwoerd, de vice-presiden- te, opende de bijeenkomst met een kort welkomstwoox'd. Nadat een koortje enkele liederen had gezongen, had de bestuurs- vex-kiezing plaats. Als nieuwe leden werden gekozen de dames De Haas en Van Parijs. Na de pauze vertelde ds. A. K. Krabbe over zijn Spaanse reis. Spreker gaf een boeiende beschrijving van het dagelijkse leven op het Iberische schiereiland. In haar slotwoord hei-dacht mevrouw Verwoerd het onlangs overleden lid me vrouw van Rijsel. Voorstel aan raad van Lisse Eigenmachtig optreden van architect gecritiseerd De restauratie van de Lissese gemeente- toren gaat langzamerhand een kostbare ge schiedenis worden. Had men de kosten aanvankelijk in 1953 begroot op f46.500, in 1955 moest de raad nog een krediet van f 33.000 ter beschikking stellen en op 23 januari van dit jaar werd andermaal een krediet uitgetrokken, nu van f 19.000. Gedurende de periode, dat werkzaam heden aan de gemeentetoren werden uit gevoerd, onderhield het architectenbureau, onder wiens leiding de herstelwerkzaam heden worden verricht, zeer weinig con tact met het gemeentebestuur. Dit ondanks het feit, dat het college meermalen hierop heeft aangedrongen. Wel ondei-hield het architectenbureau een zeer nauw contact met de rijksdienst voor monumentenzorg en de aannemer. In een brief aan de ge meenteraad stellen B'. en W„ dat het ach terwege blijven van het contact niet zo erg zou zijn geweest, als het beschikbaar gestelde krediet niet was overschreden. Eerst achteraf werd het gemeentebestuur er echter van in kennis gesteld, dat een be langrijk bedrag opnieuw ter beschikking zou moeten woi-den gesteld om het werk te kunnen voltooien. Er zou een bedrag van f 15.000 nodig zijn, zodat het totale werk op f 115.000 komt. B. en W. zyn over deze gang van zaken zeer ontstemd. Men heeft de architect doen weten, dat het college hiervoor geen ver antwoordelijkheid wil nemen. B. en W achten het pijnlijk de raad opnieuw voor dc noodzakelijkheid te plaatsen een verho ging van het krediet te verlenen. Een verzoek om specificatie van het be nodigde bedrag werd door het architecten bureau op onvolledige wijze beantwoord. Bij nadere onderzoekingen is komen vast te staan, dat index-daad geen overbodig werk is gedaan. Bij het herstellen zijn ge breken aan de dag gekomen, die ver nieuwing noodzakelijk maakten. De be zwaren van B. en W. x-ichten zich vooral tegen het eigenmachtig optreden van de architect bij het opdragen van de diverse méérposten. Er blijft B. en W. echter geen andere keus over dan de raad voor te stellen het krediet te verlenen. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Theodox-a Fx-ancisca Justina, dr van A. H. van Haaster en van E. S. C. van der Heijden, Van der Veldstraat 16. René Wilhelmus, zn van P. Kleijhorst en van J. M. Lieverse, Anemonenstraat 35. Cornelia Maria, dr van C. A. van der Vlugt en van A. M. v. d. Geest, Nic. Damesstr. 36. ONDERTROUWD: H. W. Elfering te Lisse en C. M. van der Aart te Lisse. G. Snetselaar te Venlo en C. J. Koek te Lisse. G. W. Vink te Lisse en C. Th. Tulen te Lisse. P. H. Wassenaar te Lisse en A. J. van der Lans te Lisse. P. van Andel te Hillegom en L. van der Spruit te Lisse. GEHUWD: A. W. van der Lans te Lisse en A. M. van der Zwet te Lisse. J. F. van Rijn te Lisse' en G. M. de Ree te Lisse. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Hendrik Jan, z. van J. Heij en A. v. d. Jagt; Maria Johanna, d. van H. van Roosmalen en M. J. v. d. Lans; Ingrid Helene, d. van P. Freeke en W. v. d. Wal; Johanna Maria, d. n L. J. v. d. Zon en G. Mulder. GEHUWD: P. L. van Veen en A. M. Ruigrok. OVERT Ftw.nB. H Schuttevaer. vr.. 53 j.; M. J. Pieters, vr., 19 j.J. Buist, m., 69 jaar. ZONDAG 6 OKTOBER 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, H. Doop. 3.30: Liturgische dienst voor slecht horenden in de consistoriekamer. 7: Ds A. J. Schneider, Jeugdpred. te Amsterdam. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. J. van der Wiel. Noorderkerk Velsex-straat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10 30: Ds. G. J. Waar denburg. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenes- serkerk, Vrouwestx-aat. 9 30: Kinderkerk. Dhr. F. R. Aschoff. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Met medewerking van het „Bach-Ensemble" o.l.v George Robert. Gebouw Vryz. Herv. Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. W. Banning, van Driebergen. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr J. E. van Epen, 10.45: Dr. G. Snijders. Aula Chr. Lyceum, Émma- kade, 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Eex-w. Heer J. de Vries, Hulppred. van „Meer en Bos". Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Ds. R. Bijl Oost. Zomerkade 10: Geen dienst. West, Leidsestraat. 10: Dhr. W. C. de Groot. Cen trum, O Groenmarkt. 10: Geen dienst. Eglise Wallonne 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Ge- meinde, Waalse Kerk, 20 Uhr: Gemeinde- abend. Church of England, Kinderhuissingel Evening Service 7.30 p. m. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3 15: Dienst met H. Avondmaal. Dinsdag 19.30: Bijbel studie o.l.v Br. E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond ten huize Spoorwegstr. 4 rd. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contact bijeenkomsten met gerepatrieex-den in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dins dag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. N. v. Selm, van Vinkeveen. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Wijnmaalen, van Maartensdijk. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6. 10: J. F. Snoeks. Met medewerking zangkoor. 7: I Getuigenis dienst. Woensdag 8: J Jansen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst 0.1.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bijbelbe spreking en Bidstond. Zaterdag 7.30: Open luchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkings,- samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. D. J. Bruijn, Wassenaar. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. J. Mensink, van Amsterdam. 12: Zon dagsschool. O. R. G. Centrum, Westerhout- park 10.30: Ds, A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente, 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. 10.30: Peuzelaarsteeg 3. Dhr. W. Dorrepaal Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Dr. J. F. van Royen, van Rotterdam. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. Js. van der Linden, van Rotterdam. Zuid-Oos- terkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula ingang van Merlenstraat. 9: Ds. Js. van der Linden. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Ger. Gem. L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissin gel 76, 10: Hoogmis Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Dhr. G. Planting; 19: Ds'. J. van Dam, H. Av." 20.15: Jeugddienst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, 'ScKagchèlstraat 26. 10: Hei- ligingssamenkomst. 15: Concert uit te voe ren door het nationaal muziekkorps o.l.v. Bernard Verkaaik. 19.30: Verlossingssamen komst. Leider der bijeenkomsten Brigadier H. Lahuis Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst. (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhox-n 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60 9.30: Zondagsdienst v. kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Ge meente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Onderlinge samenkomst 7: Bx\ Studie klas. 8: Openbare evangelisatiesamenkomst. Dondex-dag 8: Speciale dienst. B. Richardson. Duvenvoordestraat 61 zw.: maandag 77.45: Jeugdklas. 8: Bijbelstudie voor volwassenen Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeen te) Elim-Kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare Samenkomst. Pred Paul Schrei- ber, uit Rüdersberg. Duitsland. Bijzondere i dienst. Pred. Paul Schreiber. Maandag 8: Evangelisatie samenkomst met Pred. Paul Schreiber. Donderdag 8: Opwekkingssa menkomst. Verschillende sprekers. Imma- nuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr J. v. Ingen, H. Av. 7.30: R. Th. de Cock, Hrl. Dond. 8: Broeder- en zustercontact. Vrijd 7: Jeugddienst 814 j„ 7.45: Idem 1530 j. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. S. Priester, 's Middags dhr. E. Schuurman 10.30: Zondagsschool Colenso- straat 2. Woensdag 7.30: Meisjesclub Colen- sostraat 2. Donderdag 8: Bidstond, Schoter singel 99. Zcvcnde-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9, 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wil helminastraat 21. 10 en o: Kerkdienst Apostolische Gemeente, Jacobijnestx-aat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehova's Getuigen, Kamerlingh Onnesstr. 83 67. Vrijdag van 7.309.30. Soefi-Beweging. Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsen hof. 11: Universele Eredienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers, H. Doop. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. H. v. d Woord, van Spaarndam. 7: Dr. H. van der Loos, Bijzondere dienst. Jeugdkapel (Jeugdhuis Schoterweg) 10: Dr. H. van der Loos. Zon dagsschool 12: Marnixschool, Jeugdhuis en Kleuterschool Colensosti-aat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Ds J. Kroon, H. Doop. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugd- kerk (1216 j.) 10.30: Oppasdienst. (4—6 j.) Zondagsschool: 10.30: Charlotte de Bourbon- school (P. C. Boutensstr.) voor kinderen ten Westen van Rijksstraatweg; Elout v. Soeter- woudeschool (Muiderslotweg), Kon. Emma- school, Raafstraat. Ned. Prot. Bond. Berken- straat 10. Geen dienst. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, In- dischestraat. 10.30: Prof. Dr Mr. A. J. Oos- terbaan. Zuiderkapel, afd. Noord, Vereni gingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. B. Greevink. Dinsdag 8: Bijbelbe- spreking, Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwek kingssamenkomst. Dhr A. H. Agtereek, ev. te Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper- singel 5557. 10; Ds. P. de Ruig. 5: Ds. O. Jager. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. O. Jager. 3.30: Ds. J. A. v. Arkel. Noord-scho- terkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. P de Ruig. Geref. Kerk, in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. A. Bos. Jehova's Getuigen, geb. N. P. B., Berkenstr. 10. 6.45—7.45. Woensdag 7.30—9.30. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst (altaardienst). 12: Com pagnie. 4.30: Kindersamenkomst. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst o. 1. v. kapitein A. v. Stokkum Maandag 7: Overveen. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woens dag 2 en 3.30: Film. 7.45: Toortsdragers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, op Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voox-t, voorg. v. d. Afd. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. H. W. Wierda, van Haarl.-N. Pinksterkerk 10: Ds. H. W. Wierda. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Hex-enweg 111 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbel studie. Woensdag 7.309.30: Praktische toe rusting voor de prediking van het evangelie Maandag, Ir. Lelylaan 63. 89: Huisbijbel studie. Donderdag, Crayenestersingel 7. 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: voor kinderen van 5-12 jaar Theo v. Eeghen Instituut. 10.30: Jeugd kapel in het Wijkgebouw „De Stal" voor kinderen van 1215 j. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Prof. Dr. L. C. van Hoik, Rem. Oegstgeest. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondm. Geref Kerk. 10 en 5: Kandidaat M. Boot, uit Woerden BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30 en 19: Dr. J. H Stelma, H. Avondm. Zondagsscholen: 10.30: Kleuter school Boslaan 12 en Jeugdhuis, Donkere- laan 10. 11.45: Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Souten- dijk, Dg Haarlem. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. N. Lam mens, van Rotterdam-Oost (voor belang stellenden). Vry Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsscholen. Ramplaankwartier 12 tot 13: Gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrixschool. G. Schoolmeesterl. Juliana- kwartier: 10.15 tot 11.15: Kon. Wilhelminasch. Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. E. Zijlstra, en Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer 5: Ds. A. v. Leeuwen, van De Kaag. Ned. Prot. Bond, afd. Hillegom, Nuts- gebouw v. d. Endelaan. 10: Ds. Hoekema. Geref. Kerk. 10: Ds A. K. Krabbe. 5: Ds. P P. Kuyper, van Sassenheim. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehova's Getuigen. Nutsgebouw, v. d. En denlaan. 2.303.30: Gemeensch. Bijbelstudie. Dinsdag 810: Praktische opleiding voor de prediking. Donderdag, Oosteindelaan 42. 89: Huisbijbelstudie. Donderdag, Gele Vin- kestraat 61, Nw. Vennep. 89: Huisbijbel studie. HOOFDDORP. Ned Herv. Kerk. 10: Ds. D. C. van Wijngaai'den. H. Doop. 7: Dezelfde Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. H. Hylkema. van Krommenie. Geref Kerk 9.30 en 3.30 Ds. M Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vicaris Brandsma, van Uithoorn. 7: Ds J. C. H. Jörg, van Apeldoorn, Jeugddienst. Abbenes. 9.30: Ds. J. C. H. Jörg Bethel Ka pel. 10: Ds. P. v. d. Staay, van Amsterdam Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. G. Rang SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. ter Steege. 19: Ds. Mr. G. A. Alma, Amsterdam-W. Adventskerk (Zieken- huiskerk). 10: Ds. G. H. van Willenswaard. „Jeugdhuis". Jongejeugd kerk. 10: Ds. A. van Rhijn, Oudorp. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Heins, Amsterdam, Jeugddienst. 7: Otto Sterman. Bijz. Kerk dienst. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Av. 19: Dezelfde. Jeugd dienst. Vooraf om 18 45: Zangdienst. 10.30: Jeugdkapel in de nieuwe consistorie. Spr. mej. E M. Hoogland. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg 10: Ds S. J. Dokter, van Benne- broek. 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Ge meenschapsbond, huize „Pniël". Zuidei-str. 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Gemeente. 9: Ds. G. Pettinga (bediening H. Doop en voorberei ding H Avondm.) 10.30: Ds. G. Pettinga, voorber. H. Avondm. 7: Dezelfde. ,-Jeugdd. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Wielenga, van Wassenaar 5: Ds. G. Toornvliet, van Bloemendaal. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland H. Avondm. en nabetrachting Geref. Gemeen te 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Ge meente. 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 7.30: Leesdienst. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TE-L. 11493 (Van onze correspondent in Parijs) De president der Franse republiek heeft gisteren eindelijk een eei-ste keuze gedaan voor formateur of informateur door de socialist Guy Mollet te verzoeken een einde te maken aan de regeringscrisis. Mollet leidde de Franse regering tot hij drie en een halve maand geleden door Bourgès-Maunoury, de demissionaire pre mier, werd afgelost. Mollet heeft tot mox-genavond bedenktijd gevraagd, maar tevens twijfel uitgesproken over de kans, dat zijn poging succes zou kunnen hebben. Zowel de keuze van het staatshoofd, als het scepticisme van de kandidaat zijn niet moeilijk te begrijpen. Mollet is de onbe twiste leider van de Franse socialisten, die en door hun numerieke kracht en door hun discipline een sleutelpositie bezetten in het oarlement. Zonder socialisten, en zonder Mollet, kan geen enkele meerder heidsregering in Frankrijk worden ge vormd. De ervaringen van de S.F.I.O. (de Franse sectie der socialistische internatio nale) in de samenwerking met de andere partijen zijn echter niet bemoedigend ge weest en Mollet heeft er zich tegenover de journalisten over beklaagd, dat de rechtse groepen zich tot dusver van de socialisten hebben bediend om hun eigen doelstel lingen te bereiken, zonder met de mini male eisen van het socialistische program rekening te willen houden. Iedereen zal. zo liet de partij-secretai'is weten, dan ook moeten begrijpen, dat we er nu weinig voor voelen ons voor een nieuw experi ment met de rechtse partijen te lenen. In elk geval zouden de socialisten willen vasthouden aan hun minimale eisen in zake politieke hervormingen in Algerije en op economisch gebied een doelmatiger loon- en prijsbeheersing. Aangezien dit nu juist de beide kern problemen zijn. waardoor de twee laatste crises van vier maanden geleden en van maandag jongstleden wei-den ontketend, valt te vi-ezen, dat een basis voor een nieuw kabinet niet spoedig en niet gemak kelijk zal zijn gevonden

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7