Sport in het kort WYBERT De 20ste Nederland-België - draverij op Duindigt Fraaie zege van Hans van Duin in 8-oktoberronde te Alkmaar Orgelconcert door Albert de Klerk ^Brieven aan de redactie Zelden gespeeld werk van Liszt R ij-examen B-wedstrijden tussen België en Nederland Wijven Zestien geselecteerden voor Schotland—Nederland Basketbalprogramma voor donderdag en vrijdag Koersen op Duindigt River bleef Omar Spencer voor in Eigenaren-prijs Battling Siki won op punten van Snoek Faas Wilkes moet weer worden geopereerd Voorwedstrijden derde klasse in Haarlem GARAGE DEN HOUT Forum voor hengelaars op donderdag 17 oktober UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem Dr. J. G. Hoge onder grote belangstelling begraven WOENSDAG 9 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tn Belgische drafsport-kringen is de sa- pnstelling van de Belgische equipe voor 20ste officiële landen wedstrijd Neder- nd—België, die zondag 13 oktober op n.iindigt wordt gehouden, met bijzonder „pel instemming begroet. Bij de 4-jarigen ontbreekt uiteraard de gst Jaboune, die zich dit seizoen de eiste 4-jarige in Europa toonde. Jaboune, Hie deze zomer op Duindigt ook in de P'te Prijs der Lage Landen startte, is chter in Frankrijk gefokt en kwam dus „iet in aanmerking voor de landenwed- "trijd waarin uitsluitend in Nederland en r>eigië gefokte paarden mogen uitkomen. pe grote Belgische troef bij de 4-jarigen is nu Night Rose. Dezè bruine merrie (van Caporal uit Farlv Rose) van stal Nicole boekte dit «eizoen in de bekwame handen van haar riider J. Desoete tien overwinningen. Haar beste kilometertijd was 1.21,7 over 1640 m. Noo twee Belgische vertegenwoordigers in rubriek der 4-jarigen hebben tien over- v,inningen op hun naam staan, de vos hengst Never Lost (van Don Frisco uit Girl's Pride) met een kilometer-record van 124 over 1940 m en de bruine hengst New Quick Star uit Riva Bella A) met een kilometer-record van 1.25,4 over 1840 m. De vierde Belgische representant in deze rubriek, de bruine hengst Nic- Williams (van Buckleton uit Queen Josephine) be haalde vijf maal een eerste plaats. Zijn kilometer-record als 4-jarige is 1.23,5 over 2100 m, de afstand waarover ook de lan denwedstrijd wordt gelopen. Van Night Rose en Nic Williams wordt verwacht, dat zij België in de eerste der drie draverijen, waaruit de landenwedstrijd bestaat, een belangrijke puntenvoorsprong kunnen ge ven en daarmede de grondslag leggen voor een eervol resultaat. Even hoog worden de Belgische kansen op een zege aangeslagen in de rubriek der 5-jarigen, nu daarin Mary Frisco is opge nomen. Deze bruine merrie (van Don Frisco uit Fleur d'Ann) debuteerde vorig jaar als 4-jarige in de landenwedstrijd en behaalde toen een tweede plaats in de kilometertijd van 1.24 over de afstand van 2100 m. Dit seizoen verkeert de merrie in blakende vorm, hetgeen niet alleen in een reeks overwinningen, doch ook in haar kilo meterrecord van 1.20,3 over 2375 m tot uiting komt. De kilometerrecords van de andere Belgische representanten in deze rubriek zijn: Master Due 1.25,5 over 2140 m, Midinette 1.27,3 over 2020 m, Marqui sette 1.25,9 over 2140 m. De vier Belgische vertegenwoordigers in de rubriek der 6-jarigen en oudere paar den zijn voor de Nederlandse drafsport liefhebbers geen onbekenden. De nu 8- jarige vosmerrie Jonquille werd vorig jaar in de landenwedstrijd op Duindigt derde in deze rubriek in een kilometertijd van 1.23 en de bruine merrie Kissy Bell II vierde in een km-tijd van 1.23,9. De bruine merrie Luna Bloc werd bij die wedstrijd in de rubriek der 5-jarigen tweede in een km-tijd van 1.23.2. De donkerbruine hengst Lando startte Enige tyd geleden heeft de Kon. Bel gische Voetbalbond aan de KNVB voor gesteld voortaan ook wedstryden tussen elftallen van spelers onder de 23 op de kalender te plaatsen. De KNVB ging hier mee akkoord maar met het voorbehoud dat deze wedstrijden dan in de plaats van de ontmoetingen tussen de B-elftallen zouden komen. Hierbij werd overwogen dat de voor gestelde wedstrijden een doublering zou den vormen aangezien de Nederlandse B- ploegen doorgaans uit jeugdige spelers worden gekozen. Na kennis te hebben genomen van het advies van de technische commissie heeft het bestuur van de Kon. Belgische Voet balbond zich niet met deze zienswijze kunnen verenigen. De K.B.V.B. houdt dus vast aan de wedstrijden tussen B-elftallen van beide landen en ziet af van de ont moetingen tussen ploegen van spelers onder de 23 jaar. Elec Schwartz, de bondscoach van de KNVB, heeft zestien spelers geselecteerd voor de ontmoeting SchotlandNederland (onder 23 jaar) op woensdag 23 oktober in Edinburgh. Het zijn: Cox (Rapid), De Graaf (Stormvogels). Van Ham (Ajax), Weustink (Enschedé), De Koning (Sparta), Schilder (Sparta), Bosselaar (Sparta), De Vries (Sparta), Kruiver (P.S.V.), Brull (Rapid), Kraay (D.O.S.), Luyten (N.A.C.), Heer schop (P.S.V.), Seelen (V.V.V.), Moulijn (Feijenoord) en Burgershof (B.V.V.). Vanavond zullen zij aan een centrale training in het Olympisch stadion in Am sterdam deelnemen. Deze week zal de basketbalcompetitie in de overgangsklasse worden voortgezet; zowel donderdag als vrijdagavond komen Haagse dames- en herenteams op bezoek. Het kampioensteam van HOC zal boven dien uitkomen tegen het sterke Te Werve, terwijl de dames van The White Stars binnen de lijnen komen tegen het gepro moveerde Vodo S.C., van welk team nog weinig bekend is. Ook de heren van Te Werve moeten de strijd aanbinden tegen HOC en gezien de prestaties van de HOC- ploeg moet een overwinning zeker tot de mogelijkheden behoren. Het herenteam van The White Stars gaat de strijd aanbinden tegen een oude bekende, Deco. Ook hier ligt een zege van de Haarlemse ploeg in de lijn der ver wachtingen. Het programma voor deze week luidt: Donderdag, Dames: 19 uur: S. C. Haar lem 3—HOC 4; 19.50 uur: Schoten Giants- White Stars 2; 20 uur: HOC—Te Werve !Den Haag); 21.30 uur: Typhoons 2An tilopen 3. Heren: 19 uur: White Stars 3S. C. Haarlem 3; 20.40 uur: White Stars 2— ZBVS 2; 21.15 uur: HOC—Te Werve. Vrijdag, Dames: 19 uur: Antilopen 4— Typhoons 3; 19 uur: AuroraExercitia; 20 uur: White Stars—Vodo S.C. (Den Haag); 20.40 uur: S.C. HaarlemZBVS. Heren: 19.50 uur: Typhoons 4Exercitia; 21.15 uur: White StarsDeco (Den Haag); 21.30 uur: aRpiditas '31The Typhoons 2. vorig seizoen als 5-jarige tweemaal in Ne derland; in Hilversum werd hij eerste in een km-tijd van 1.26,4 over 2860 m en op Mereveld derde in een km-tijd van 1.26,2 over 3100 m. Dit jaar zette hij zijn reeks successen op Nederlandse banen nog voort. Van de vier maal, dat hij tot nu toe aan de start verscheen, won hij 3 keer en ein digde hij 1 keer als tweede. De kilometer records van deze vier paarden voor dit seizoen zijn: Lando 1.21,7 over 2350 m, Luna Bloc 1.17,6 over 1640 m, Kissy Bell II 1.22,8 over 2350 m en Jonquille 1.22,1 over 2330 m. Men verwacht in België, dat de landen wedstrijd een verloop te zien zal geven dat overeenkomt met de opgaande lijn die de Belgische fokkerij de laatste jaren ver toont: een Belgisch overwicht bij de 4- jarigen, evenwicht van krachten bij de 5-jarigen en een Nederlands overwicht bij de oudere paarden. Men concludeert daar uit, dat de strijd een bijzonder spannend verloop kan hebben en dat zowel België als Nederland gelijke kansen hebben op een zege met kleine puntenvoorsprong. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden koersen luidden: Fokkers-prys. (1960 m): 1. Vanity Han nover 1.31.2. 2. Valeur 1.31. 3. Tassel Frie zin 1.30.1. W. f 1,60, P. f 1,20, f 1,50, C. f 2,40, K. f 2,90. Trainers-prijs. (1900 m): Eerste serie: 1. Paul Spencer 1.24.7. 2. Trudi Trothan 1.24.7. 3. Quita Norma 1.24.2. W. f 5,90, P. f 2,—, f 1,30, f 2,80, C. f 4,30, K. f 4,40. Tweede serie: 1. Ralph Erebus 1.22.8. 2. Rosa Hollandia 1.22.5. 3. Toomel D 1.23.3. W. f 16,90, P. f 2,30, f 1,30, f 2,20, C. f 3,40, K. f 11,10. Pikeurs-prys (2360 m): 1. Vita Kinley 1.30.7. 2. Regina N 1.30.5. 3. Trixy 1.31.4. W. f 1,50, P. f 1,40, f 1,70, f 8,50, C. f 3,30, K. f 3,10. Verzorgersprijs. (1960 m): 1. Torero 1.26.9. 2. Robert Taylor 1.27.1. 3. The Lady Bond 1.28.2. W. f 8,60, P. f 1,90, f 1,90, f 2,—, C. f 4,90, K. f 26,30. Finale trainersprys: 1. Trudi Trothan 1.24.6. 2. Redloff W B 1.24.8. 3. Toomel D 1.24.1. W. f 5,—, P. f 3,20, f 7,20, f 5,20, C. f 22,30, K. f 18,70. Eigenarenprys. (2360 m): 1. River 1.25.7. 2. Omar Spencer 1.27.2. 3. Nelson 1.26.6. W. f 4,90, P. f 1,90, f 2,70, f 3,—, C. f 6,—, K. f 8,—. ADVERTENTIE WILLIE TO WEEL. De Zuidafrikaan Willie Toweel, houder van de Britse em pire lichtgewichttitel heeft in een gevecht over tien ronden op punten gewonnen van de ex-wereldkampioen Jimmy Carter De jonge Hans van Duin uit IJmuiden heeft in de 8-oktoberronde te Alkmaar een van de mooiste overwinningen be haald in zijn nog betrekkelijk korte loop baan als wielrenner. Met honderd meter voorsprong op een kwalitatief zeer sterke kopgroep van negen man, die hy in de laatste twee ronden van de strijd was ontvlucht en waarvan Cor Byster, Coen Visser, Jan Ottenbros sr. en Adrie Voor- ting een fel sprintgevecht leverden om de tweede plaats, ging de nieuweling Van Duin als winnaar over de eindstreep. Deze in het kader van de 8-oktoberfees- ten te Alkmaar gehouden wielerronde, waaraan werd deelgenomen door renners van „Alcmaria Victrix" en „De Kampioen" uit Haarlem, droeg een vrij levendig en spannend karakter. Er werd door de nieuwelingen, amateurs en drie profes sionals Adrie Voorting, Cor Bijster en Jan Rol, die na een periode van non acti viteit zijn heroptreden deed naar harte lust en met animo gefietst. Het talrijke publiek wist deze strijdlust te waarderen. Vooral plaatsgenoot Klaas Slot, die in zijn eentje een soloren ondernam en ronden- lang voor het peloton streed, werd luide aangemoedigd. Aanvankelijk gunden zijn concurrenten hem dit pretje wel, maar toen de man aan het rondenbord de 16 voor de dag haalde en Slot al meer dan een straatlengte voorsprong had, en er dus geen risico's meer genomen kon den worden, gaf Coen Visser het sein voor de tegenaanval. Hij voegde zich na een korte en felle jacht bij Slot. De strijd ontbrandde toen 'in alle hevigheid. Ook Adrie Voorting ging in het offensief en met hem werden ook de clubgenoten van Slot actiever. Het resultaat van deze schermutselingen was, dat er een kopgroep van tien man ont- (Verkort weergegeven) Geldboete. Met bezorgdheid las ik, dat Mul en 'Peters van het bestuur van RCH een geldboete hebben gekregen, omclat zij aan een honkbalwedstrijd hebben deelge nomen. Het verbaast mij, dat een vereni ging het recht meent te hebben, om spelers te dicteren wat zij in hun vrije tijd niet of wel mogen doen. Op het gebied van voetbal mag volgens mij deze vereniging eisen stellen, want daarvoor betaalt zij. Maar als men meent dat door zo'n betaling deze mensen geheel slaaf moeten zijn, dan is dit wel erg beschamend! De argumenten die het bestuur naar vo ren brengt, kan ik var zijn kant be grijpen. Zo'n speler is een investering voor de vereniging en daar moet je zuinig op zijn. Maar als deze vereniging meent, dat zij daarmede de gehele mens gekocht heeft, dan schiet ze naar mijn mening ver naast haar doel. Daarvoor is de vrijheid toch een te kostbaar bezit. C. v. d. BERG (De beboete spelers hebben hun hand tekening gezet onder het contract van de vereniging RCH en waren bekend met het feit dat zij voor het spelen van een honk balwedstrijd toestemming dienden te vra gen aan het bestuur van de vereniging die hun betaalt. Dat is niet gebeurd en daarom waren beide spelers in overtreding - een overtreding, die met een geldboete is be straft. Semi-profverenigingen stellen eisen die de fitheid van haar contractspelers zo veel mogelijk waarborgen en dat is haar goed recht, al zal men er aan moeten wen nen. Sportred.). stond, te weten Visser, Voorting, Van Duin, Bijster (Kampioen), Ottenbros, De Groot, Joop Hopman, Rol, Pronk en Slot (Alc. Victrix). Al de overige renners wa ren toen reeds kansloos. Vooral Ottenbros, De Groot en Hopman hebben zich nog beijverd, om aan een eindsprint met de snelle finishers Bijster, Voorting en Visser te ontkomen. Maar Voorting en Visser hielden het gelid ge sloten. En toen twee ronden voor het ein de hun clubgenoot Hans van Duin ont snapte, lieten zij de eer van de achter volging" over aan de „Alcmarianen". De renners uit de kaasstad weifelden even en voordat zij het gevaar beseften was de sterk rijdende nieuweling Hans van Duin al buiten schot. Met honderd meter voor sprong ging de kleine IJmuidenaar zege vierend op de bloemen en de ereronde af. De sprint om de tweede plaats werd een prooi voor Cor Byster. Deze kreeg hij overigens niet cadeau, want met nog geen half wiel verschil flitsten Coen Visser, Jan Ottenbros en Arie Voorting bijna ge lijk met Byster over de witte finishlijn. De uitslag luidde: 1. H. van Duin, IJmuiden (Kampioen), de 63 kilometer in 1 uur en 35 minuten; 2. C. Bijster, Haar lem; 3. C. Visser, Santpoort (beiden Kam pioen); 4. J. Ottenbros sr., Alkmaar (Alc Victrix); 5. A. Voorting, Haarlem (Kam pioen); 6 K. de Groot, West Graftdijk; 7. Joop Kopman, Egmond aan de Hoef; 8. J. Rol, Alkmaar; 9. M. Pronk, Warmen- huizen; 10. K. Slot, Alkmaar, tevens pres- tatieprijs; 11. A. Roele, De Rijp; 12. Jaap Hopman, Egmond aan de Hoef; 13. Th. Rood, Oudorp; 14. Pieters, Alkmaar (allen Alc. Victrix); 15. C. Piers, Haarlem. Battling Siki (165 pond) uit Aruba, heeft op punten gewonnen van de Nederlandse bokser Wim Snoek (174), in een partij over tien ronden.'Het was een krappe overwin ning voor Siki. Scheidsrechter Jim Lam bert, een Amerikaan die op Aruba woont, en één jurylid noteerden onbeslist, het andere jurylid gaf Siki 4 en Snoek 2 pun ten. Faas Wilkes sukkelt met een dikke knie. Geruime tijd geleden heeft hij er in een wedstrijd in Arnhem een schop tegen gekregen. Aanvankelijk hoopte Wilkes dat de blessure nog door rust zou kunnen ge nezen, maar gaandeweg is het toch erger geworden, hetgeen hem tussen haakjes niet belette om een aantal wedstrijden met het Nederlands elftal mee te spelen. Eerst verkeerden de artsen ook in on zekerheid wat het was, doch een onder zoek bij dr. Van Baaien te Rotterdam heeft uitgewezen dat de vroeger reeds geopereerde meniscus is geblesseerd. Dr. Van Baaien heeft hem dan ook de raad ge geven zich te laten opereren, hetgeen waarschijnlijk over een maand wan neer Wilkes door de drukte van een nieuwe zaak heen is zal geschieden, naar alle waarschijnlijkheid ook door dr Van Baaien in Rotterdam. De K.N.B.B. heeft de biljartclub „Hof van Holland" in Haarlem opgedragen de voorwedstrijden derde klas cadre 38/2 te organiseren voor het kampioenschap van Nederland. Hieraan nemen de volgende spelers deel J. F. Nobels, B. v. d. Hoek en C. Y. Phi- lippo, allen B.C. „Hof van Holland"; J. Willemse, B.V. „S.V.V."; J. v. d. Linden, B.C. „1939-Bloemendaal"; O. Karman. B.V. „Het Noorden"; H. Ketel, B.V. „Groenen- daal" Op 23 oktober wordt Het Zilveren Biljart in een nederlaag wedstrijd verspeeld met de B.C. „Rembrandt" uit Amsterdam. HOGAN BASSEY. De Nigeriaan Hogan Bassey, wereldkampioen in het vederge wicht, heeft maandagavond in Nottingham in een gevecht over tien ronden een pun- tenzege behaald op de Fransman Victor Pepeder. De titel stond niet op het spel. Het was het eerste gevecht van Bassey sinds hij de wereldtitel behaalde. Hij had een duidelijke puntenvoorsprong WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor de wereldkampioenschappen alpine combi natie, die van 19 februari in Bad Gastein (Oostenrijk) worden gehouden, hebben zich tot nu toe 25 landen gemeld, 4 meer dan bij de wereldkampioenschappen van 1954 in Aare (Zweden). Hierbij is een princi piële inschrijving van Nederland voor een ploeg van in totaal drie dames en heren. In Londen is het huwelijk voltrokken tussen de Britse autocoureur Stirling Moss en de Canadese mejuffrouw Katie Molson, Na de huwelijksvoltrekking vond een receptie in het Savoy-hotel wegreden. plaats. Het bruidspaar bij het verlaten van de kerk, waar zich meer dan 1000 mensen hadden verzameld hetgeen oor zaak was van een enorme verkeers opstopping tot de bruid en bruidegom De naam van Franz Liszt is tot een symbool geworden van virtuoos, legenda risch volmaakt pianospel. Als componist van klavierwerken ontdekte hij nieuwe technische bespelingsmogelijkheden van de piano. Hij vond ze door de stimulans van het verlangen de Paganini van de piano te worden. Maar Liszt was een all-round kunstenaar: hij maakte voor zijmmuzikale ontplooiing geen halt bij het populaire snaarinstrument, maar richtte zijn schre den ook naar andere muziekgebieden, zo als naar dat van symfonische muziek, van de koorzang en naar een terrein, waar men de kunstenaar niet in de eerste plaats zou verwachten: dat van de orgelkunst. In die orgelkunst heeft hij zich als de hyper romantische mens van de negentiende eeuw, niet verloochend. Daarvan getuigen een paar weinig belangrijke orgelwerkjes, maar ook de groté Fantasie en fuga over het koraal „Ad nos, ad salutarem undam". Dit werk kwam door de veredelende in vloed van het orgel zelve op een hoog niveau te staan. Het is een zeer weinig bekende compositie gebleven en dat is geen wonder! De ontzaglijk grote moeilijkheden, die het werk biedt, zijn voor veel organis ten een belemmering om zich aan de voor bereiding van een uitvoering te zetten. De Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk daarentegen kan de orgelcompositie aan. Daarvan heeft hij enkele jaren geleden een overtuigend, klinkend bewijs geleverd. Wederom is het werk onder zijn handen te Haarlem tot uitvoering gekomen, name lijk op de eerste gemeentelijke orgelbespe ling van dit seizoen in het Gemeentelijk Concertgebouw. „Ad nos, ad salutarem" toont opvallend de invloed van Liszts uitverkoren instru ment: de piano. Ook heeft de fantasie van de componist voor orkestrale klank een eigen karakter aan het werk gegeven. Maar in hoofdzaak is het de orgelklank, die zijn grote kans kreeg in een gaaf, bewogen, melodisch en harmonisch rijk stuk, zeer virtuoos van allure en met pompeuze-hoog tepunten van bruisende klanken, maar in diepste wezen eenvoudig, als de ziel van een open en spontaan mens. dat zijn hart uitzingen wil. Liszt beperkte zich daarbij niet tot een vrije, een overvloed van ge dachten scheppende fantasie, maar hij zocht ook de orde van de vorm in de grote fuga met haar indrukwekkende climax. Saint-Saëns had grote bewondering voor Franz Liszt: diens symfonie met or gel is aan hem opgedragen. Wij weten nu door het uitgevoerde orgelwerk dat die bewondering voor de meester samenging met het openstaan voor zijn artistieke in vloed. Albert de Klerk heeft de muziek van Liszt met een verbluffende beheersing van de techniek tot uitvoering gebracht. Het werd een klankenmonument, opge bouwd tot een harmonische eenheid, klaar van contouren, ondanks de volheid en frapperend door de schoonheid van rijke, kleurige schakeringen. Het was een on vergetelijke, magistrale prestatie, waar voor een veel grotere belangstelling ge rechtvaardigd was geweest dan nu werd getoond. Ik heb mij dan ook afgevraagd of een herhaalde uitvoering op een van de Haarlemse orkestconcerten, waarbij ook het orgel van de Concertzaal inge schakeld is, niet mogelijk kan zijn. Op deze avond overschaduwde het werk van Liszt het „con moto maestoso" uit de derde orgelsonate van Felix Mendelssohn Bartholdy, maar dat gebeurde pas, nadat wij met grote waardering naar de even wichtige, klare polyfonie van deze mu ziek hadden geluisterd. Na de pauze werd allereerst het fijn-gracieuze Scherzo opus 2 van Maurice Duruflé in een ideale re gistratie ten gehore gebracht. En daarna speelde Albert de Klerk de „Vier etuden voor orgel" van Hendrik Andriessen, het zelfde werk dat op de vijfenzestigste ver jaardag van de componist (27 september) door de organist in de Grote Kerk werd uitgevoerd. Andriessens muziek heeft mij in de Concertzaal meer voldoening ge schonken dan in de kerk. De fraaie dispo sitie van het orgel van Cavaillé Coll bleek een prachtig kleurenpalet te bieden voor de vier orgelstudies, die door de componist aan vier van zijn leerlingen: Albert de Klerk, Jan Mul, Herman Strategier en Kees Stolwijk werden opgedragen. Zij bevatten een persoonlijke karakteristiek, maar daarnaast heeft Andriessen ook zijn eigen wezen laten spreken, vooral in het Maes- toso-Allegro, dat, in imposante klank ge zet, een stralend besluit van dit orgel concert werd. P. Zwaanswijk ADVERTENTIE Voor de zoveelste maal gezakt Dit examen wordt veel eenvoudiger met de automatische koppeling van RENAULT. Meerprijs slechts 275. Bovendien op alle R E N A U L T-producten 6 maanden garantie, zowel onderdelen als arbeidsloon, ongeacht het gelopen aantal KM. Vraagt nadere inlichtingen bij De hengelsportvereniging Haarlem heeft de datum van haar jaarvergadering, die wordt gehouden in een der bovenzalen va:i restaurant Brinkmann aan de Grote Markt te Haarlem, vastgesteld op donder dag 17 oktober. Het bestuur heeft aan de vergadering een attractie verbonden in de vorm van een forum voor hengelaars, dat na de pauze de te stellen vragen zal be antwoorden. Dit forum is samengesteld uit een aantal bekende hengelsport-figuren, namelijk de heren D. E. van Drimmelen, inspecteur der Visserijen en voorzitter van de organisatie tot verbetering van de bin nenvisserij; Kick Geudeker, publicist; Rein Meidema, J. Roelfs en Dirk de Vries. De leiding van dit forum berust bij de voorzitter van de H.S.H., de heer P. E. ADVERTENTIE MILITAIR ELFTAL. In Alkmaar is dinsdagmiddag een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het Nederlandse militaire elftal en de profclub Alkmaar. De wed strijd eindigde in een 32 overwinning voor de militairen, nadat zij met de rust reeds een 21 voorsprong hadden behaald. ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN. De KNAU heeft de Nederlandse atletiekkam- pioenschappen 1958 vastgesteld op zondag 7 juli. Tijdens de pan-Arabische spelen, die 18 oktober in Beiroet beginnen, zal de KNAU-voorzitter, ir. A. Paulen als tech nisch gedelegeerde van de IAAF fungeren. DIRECTEUR. Robert L. King, de voor naamste assistent van vice-president Ri chard M. Nixon, is benoemd tot uitvoerend directeur der Olympische Winterspelen, die in I960 in Squaw Valley in Californië zul len worden gehouden. Nieuws in het kort ADVERTENTIE Bij guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met HAARLEM, 8 oktober 1957 ONDERTROUWD: 8 okt.: B. L. van Eijk en H. A. van Hemert; H. A. de Jong en I. Braaksma; J. C. Brunink en J. W. de Haan; C. Meijer en C. A. Kaasenbrood; P. Hartog en L. J. Lubbers; E. J. van den Berg en A. P. Dorland. GEHUWD: 8 okt.: B. Hoek en G. Jasper; J. Verbruggen en K. Kwak. BEVALLEN van een zoon: 6 okt.: C. J. van der VoortKoeman. 8 okt.: A. Kooy- manDe Vries. BEVALLEN van een dochter: 6 okt.: A. C. MerckensGerharts. OVERLEDEN: 3 okt: P. van Aalst, 71 j„ Papentoren vest; 6 okt: E. P. J. Schuring, 9 j., Gasthuisvcst; H. Kuit, 72 j., Bleken- bergstraat; H. F. Burghout, 57 j., Kemp straat; H. J. C. van der Mije, 53 j., Gast- huisvest; M. P. BeukersVis, 79 j., Bal juwslaan; M. C. EsveldtDe Blanken, 50 j., Gasthuisvest; 7 okt: Ph. C. Heiliegers, 93 j., Kedoestraat; J. Chr. Fuerst, 77 j., Terheidenstraat; M. GuldenaarFloris, 76 j., Tempeliersstraat, Buurtvereniging „Overveen". Op vrijdagavond 11 oktober zal ir. E. C. M. Roderkerk in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen voor de le den van de Buurtvereniging „Overveen" een lezing met lichtbeelden houden over de Kennemerduinen. Zaterdagmiddag 12 oktober zal onder leiding van de heer Roderkerk, een excursie door dit duinge bied volgen. Ouderavond Hartenlustschool. Op dinsdagavond 15 oktober zal in het Jeugd huis aan de Donkerelaan te Bloemendaal de eerste ouderavond in het nieuwe sei zoen van de Hartenlustschool worden ge houden. Het hoofd der school, de heer J. Buys, zal spreken over: „Dissonanten en harmonie tussen school en huis". Boven dien zal een klein kamermuziekensemble, bestaande uit leerkrachten van de school, het „Meesterkwartet" genaamd, op die avond zijn medewerking verlenen. Dit kwartet bestaat uit de heren H. J. A. Loe- deman, eerste viool, F. Kraan, tweede viool, D. Krabbendam, cello en J. Buys, piano. Ten gehore zal worden gebracht de Kamersonate opus 4, no. 2 van Corelli. Dinsdagmorgen heeft op het Sint Adel- bertuskerkhof in Bloemendaal de begrafe nis plaats gehad van dr. J. G. Hoge, in leven directeur van de Mariastichting. In de nacht van donderdag op vrijdag is de heer Hoge na een langdurige ziekte overleden. Vroe ger in de morgen werd in de kapel van het ziekenhuis een plechtige requiemmis ge zongen, die door rector J. Castricum werd gecelebreerd. Assistenten waren pater H. Bart en de Hageveldse leraar G. P. M. Geu- kens. Onder de vele aanwezigen, die de laatste eer aan de overleden directeur be wezen bevonden zich ondermeer de echt genote van de burgemeester van Haarlem, mevrouw C. G. E. M. Cremers-de Bruyn, de fractievoorzitter van de K.V.P. in de Haarlemse gemeenteraad, de heer J. A. Schippers, verscheidene geneesheer-direc teuren van ziekenhuizen uit Haarlem en omgeving, afgevaardigden van tal van ver enigingen en bijna het voltallige personeel, alsmede de artsen van de Mariastichting. Na de plechtigheden in de kapel van de Mariastichting werd het stoffelijk over schot door enige leden van het ziekenhuis personeel uitgedragen. Een schat van bloemstukken vergezelde de baar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11