Eisenhower wilde Zjoekov niet ontvangen Het Rotterdams Toneel met „Onder verdenking Fris en ruim gebouw voor nieuwe kleuterschool in Overveen Wegens financiële moeilijkheden voorlopig geen derde lokaal PRISMA 't SILVER STOEPKE DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 9 Bejaarde man verdronken UIT STAD EN STREEK Leden. „Sanctus Bavo" geïnstalleerd Kroesjtsjev wijt het aan minister Dulles dat het gesprek niet tot stand is gekomen Garnalenkotter bij IJmuiden gestrand Nachtelijke Sirenade Druk bezochte receptie in tehuis aan de Jansweg Scheepvaart WOENSDAG 9 OKTOBER 1957 H AA KLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De nieuwe openbare kleuterschool aan de Vrijburghlaan in Overveen, die dins dag 15 oktober zal worden geopend, onderscheidt zich door effecten van ruimte en licht, alsmede door frisse, felle kleuren van gordijnen, muren en vloerbedekking. Het gebouw is naar het ontwerp van de heer K. J. Aanstoot, architect B.N.A. te Overveen onder diens leiding tot stand gekomen door de aannemer firma G. en joh. Broertjes. Dank zij het vele glas, dat bij de bouw gebruikt is, hebben zon en licht aan alle kanten vrij toegang. Hierdoor zal het schoolleven van de kleuters van de Wet houder Rohlingschool (zoals de naam van de nieuwe school luidt), die tot dusverre ■varen gehuisvest in „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg, in het nieuwe ge bouw prettig en gezond zijn. Uiteraard is er bij het bouwplan, dat sedert mei 1954 tal van wijzigingen heeft ondergaan, rekening mee gehouden, dat de school voor kleuters is bestemd, zodat de kapstokken in de vestiaires en de hand grepen van de klapdeuren, die toegang tot de gang of tot de lokalen verschaffen, laag zijn aangebracht, waardoor de kin deren zelf de deuren kunnen openen. De kleuterschool, die min of meer schuil gaat achter het Tinholthuis, beschikt over twee ruime lichtgeschilderde lokalen met daarnaast een knus keukentje, dat weer door een deur verbonden is met de kamer van het hoofd van de school, mevrouw J. van HulstPrins. Het ene lokaal is rood, het andere blauw geschilderd. In de hal staat een rieten bank met fleurige kussens. Naast de kamer van het hoofd, ligt het zeer ruime speellokaal met een witgelakte piano. Aan de noordzijde van dit lokaal is een klein podium met balustrade aangebracht. De vaste bank voor het podium, alsmede de wand zijn lichtblauw geverfd met witte strepen, waardoor een aardig effect werd bereikt. Aan de noordzijde van het gebouw be vinden zich naast de centrale-verwar mingskelder (onder het podium van het speellokaal), over de gehele lengte van het gebouw achtereenvolgens een rijwiel stalling, een bergplaats voor de vuilnis bak, een materialenkast, een werkkast en een toilet voor het personeel. Aan weerszijden van de ingang bevin den zich de beide vestiaires en toiletten met wasbakken voor de kleuters, in minia tuur uitgevoerd. Felle kleuren De beide lokalen en het speellokaal, alsmede de kamer van het hoofd, zijn alle op de zuidzijde gelegen. De lokalen heb- oen lage vensterbanken en fleurige fel gele gordijnen. De kamer van het hoofd is stemmiger gehouden: de gordijnen zijn er grijs van tint. De grote raaien in de lokalen gaan vol gens een Deens ventilatiesysteem naar buiten open, waardoor men een knop om draait. Op de speelplaats staat een grote '.and- bak met klim- en klautertoestellen. In het voorjaar wil het hoofd van de school een proef nemen met het aanleggen van bloem perkjes door de kleuters. In de beide lokalen staat een ronde zand- en watertafel waarin de kleuters naar hartelust met zand en water kunnen spelen. Het solide meubilair dat bestaat uit lage tafeltjes en stoeltjes is van beu kenhout. Ingenieus gevonden is de zoge naamde slingertafel met een blad in de vorm van een slinger. Indien men enige tafeltjes aan elkaar past, kunnen de kin deren er in een kring omheen zitten. De inventaris van elk leslokaal wordt gecom pleteerd door een ldeitafel met de daar bij behorende kleiketel en voorts met een blokkenkast en een fraaie bergkast, waar in elke kleuter zijn laatje heeft. De wanden zijn licht geschlderd en tot op een hoogte van 1,20 meter met beton- emaille afgedekt. De vloeren in de gan gen zijn met plastic-tegels bedekt, waar- Dinsdagmiddag om ongeveer twee uur s uit de Ringvaart bij Heemstede het stof- _elijk overschot van de 81-jarige heer Th. Vos uit Heemstede opgehaald. Sinds maan dagavond half zeven werd de bejaarde '«an vermist. Vermoedelijk is hij die avond, door de duisternis misleid, in het '•vater van de Ringvaart gelopen. rNieuws in het kort Geslaagd. In het Diaconessenhuis aan de Hazepaterslaan in Haarlem slaagden voor het. examen aantekening kraamver- oleging de zusters A. J. de Bakker, A. Eg- I'nk, P. de Jong, J. L. Kooijman, G. Ver boeven, F. van Vliet en E. A. Wimpel. Kienen voor speeltuinjeugd. Op za terdag 19 oktober houdt de speeltuinver enging „Frans Hals" in het gebouw van de H.J.M.V. aan de Lange Margaretha- straat in Haarlem een kienavond, waarvan de opbrengst is bestemd voor het St. Nico- jaasfeest van de speeltuinjeugd. Na afloop ns er gelegenheid tot dansen. Deze foto geeft een goed beeld van hét fraaie gebouw van de nieuwe Wethouder Rohlingkleuterschool in Overveen. tussen hier en daar een zwerftegel is aan gebracht. Teleurstellend is, dat wegens gebrek aan financiële middelen de plafonds niet kon den worden afgeschilderd. Ook een derde lokaal, waaraan vanwege het aantal kleuters (95) dringend behoefte bestaat kan voorlopig niet worden ge bouwd. Vijfentwintig kleuters zullen nu voor lopig in een daarvoor ingericht lokaaltje in het Tinholthuis gevestigd worden. Deze toestand is echter allesbehalve ideaal te noemen. In elk lokaal van de nieuwe schoot komen vijfendertig kleuters te zitten. Zoals reeds eerder bericht zal de school dinsdagmiddag 15 oktober om vier uur worden geopend. Achttien Haarlemse studenten zijn dins dagavond in „De Waag" aan het Spaarne bevestigd als lid van de Haarlemse Katho lieke Studentenvereniging „Sanctus Bavo". Een groot aantal mede-studenten woonden de plechtigheid bij. Na een kort openings woord van de praeses van „Sanctus Bavo", de heer J. M. van der Weiden, werden de adspirant-leden binnengeleid, waarna de aanwezigen hun het Bavo-lied toezongen. De praeses hield zijn inauguratie-rede, waarin hij onder meer zei dat de nieuwe leden in de laatste weken zonder twijfel veel gewezen is op het „hoe" van de studie, maar minder op de betekenis van het chris_ telijk geloof bij studie aan de neutrale universiteit. Spreker was van mening dat, zoals de situatie op het ogenblik is, het geloof - en daarmede een gedeelte van het streven naar waarheid en werkelijkheid - bewust uit de universitaire studie wordt weggedrukt. Een katholieke studentenver eniging bedoelt niet te zijn de „hokjesvor ming" te stimuleren, of als een ornament de katholieke zuil van de verzuiling te ver sieren, aldus goedgekeurd door het hoog waardig episcopaat, maar het ideaal van iedere katholieke student moet zijn de beperktheid van de neutrale universiteit op te heffen. Dit geestelijk klimaat pro beert ook „Sanctus Bavo" voor elk van haar leden te scheppen," aldus de heer Van der Weiden. „De betekenis van de poëzie vandaag" was de titel van de beschouwing welke de heer Lambert Tegenbosch hield. Deze schetste de typen van dichters zoals dezen zich in de loop der tijden uit hun werk kenbaar hebben gemaakt. In de ijstijd was hij de magiër, die door middel van schil deringen, zoals die gevonden zijn in de grot van Altamira, zijn bijdrage leverde tot de jacht. In „De Schalmei" van de dich ter Slauerhoff wordt hij getekend als de vreemdeling, de geïsoleerde. Na de laatste wereldoorlog deed de „geëngageerde kunst" opgang. Hoewel de dichter het economisch leven niet zal beïnvloeden, voelt hij zich toch geroepen om in te grijpen in het leven; hij wil iets zijn van betekenis. Een voorbeeld van dit vitalisme, deze intensi teit was de dichter H. Marsman. Spre kende over de taal van de dichter, welke vaak aan critiek onderhevig is, zei de heer Tegenbosch dat een dichter zijn taal niet fout gebruikt. Er is eigenlijk geen sprake van taalgebruik, maar in de dichter richt de taal zich juist op. De dichter van van daag gaat niet in het arbeidsbestel op, maar hij doet er aan mee. Met het voorlezen van het gedicht „Dies ilia" van Guillaume van der Graft besloot de heer Tegenbosch zijn voordracht. Over Montenegro. De afdeling Bloe- mendaal en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft op dinsdagavond 29 oktober in hotel-café-restaurant „Rust hoek" aan de Bloemendaalseweg een leden vergadering uitgeschreven. Dr. J. B. de la Faille zal een lezing met lichtbeelden houden over „Montenegro en de zuidelijke meren van Joegoslavië". ADVERTENTIE automatic - windt zichzelf op anker, 21 stenen, w waterproof, shockproof,* Chroom 1 ÏO»" anti-magnetisch, S Edelstaal f 135.- onbreekbare veer ADVERTENTIE PRISMA HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ l)e kleine zonk met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem Telefoon 20049 Werkelijk goede thrillers in het theater zijn bijzonder schaars. Maar er worden gelukkig voor de liefhebbers van dit genre griezelstukken met het recht als inzet - genoeg schrijvers gevonden, die voldoende fantasie en combinatievermogen hebben om het publiek een paar uur van stijgende spanning en sensatie te bezorgen, wier be denksels toch wel zo intrigerend zijn, dat men zich pas na afloop, als de schuldige ontmaskerd is, gaat afvragen wat er eigen lijk aan mankeerde. Een voorbeeld daar van is „Onder verdenking" van Dorothy en Campbell Christie, welk spel van mis daad dinsdagavond door het Rotterdams Toneel in de Haarlemse Schouwburg met verdiend succes werd opgevoerd. Twee weten misschien meer dan één. hetgeen niet wil zeggen dat zij ook meer kunnen. Dat geldt althans voor het echt paar Christie, dat in vergelijking met de vermaarde Agatha van die naam bepaald de mindere is gebleven. Want laatstge noemde zal er zich niet gauw toe laten verleiden zoveel overhoop te halen, dat weliswaar het probleem van de politie ten slotte wordt opgelost, maar dat van de hoofdpersonen voortduurt, zodat men per saldo niet van een „afloop" kan spreken De oorzaak daarvan is duidelijk: de Chris tie's hebben een „geval" zo menselijk inte ressant willen maken, dat zij hun onmid dellijke doel voorbij schoten. Men krijgt namelijk zoveel belangstelling voor de in tieme lotgevallen van enkele der personen, met wie men kennis heeft gemaakt, dat. het antwoord op de traditionele vraag ..Wie heeft het gedaan?" niet meer van beteke nis lijkt, daar de aandacht van de toe schouwer meer betrokken raakte bij ern stiger aangelegenheid dan de behandeling van de zaak wegens een toevallige moord op een jongedame, die men slechts kort stondig heeft meegemaakt, door iemand met een pas achteraf blijkend motief Dat komt ervan als men zich niet tot de feiten beperkt en deze met psychologische franje gaat versieren. Nu moeten aan deze algemene opmerking twee dingen worden toegevoegd. In de eer ste plaats: de geroutineerde auteurs zijn heus wel zo verstandig geweest in het laatste bedrijf zoveel beproefde melodra matische effecten t.oe te passen, dat men in de zaal al het andere vergetend met gemengde gevoelens van hoop en vreze de ontknoping afwacht. En ten tweede: bij nadere overweging zijn de karakters twee dehands mensen, uit een populair leerboek van het Freudianisme geknipt. De hoofd figuur van het stuk. Michael Stanham voert namelijk - om zo letterlijk te citeren als mijn geheugen het mij veroorlooft - al twintig jaar een wanhopig gevecht tegen zijn vader". Hij heeft, zegt dokter Barnes ergens, een niet opgelost conflict willen afreageren. Hoe is dat ontstaan? Ook daarvoor wordt de verklaring gele verd: „de vader viert zijn wraakgevoelens Tegen de middag is vlak bij de IJmui- dense semafoor in dichte mist de garnalen- kotter „Adrianus" gestrand. Het schip loopt geen gevaar. lyien denkt het bij hoog water vlot te kunnen brengen. De stran ding geschiedde direct na het vertrek van het scheepje naar zee. bot op zijn zoon, omdat deze is gaan lijken op zijn moeder, die er kort na zijn geboorte met een ondergeschikte vandoor is ge- gaan Dit is niet mis! De oorspronkelijke titel „The touch of fear" maakt de „diepere" bedoeling mis schien duidelijker dan die welke de bedre ven en ook nu niet teleurstellende vertaler en regisseur Jan Teulings heeft gekozen. Men wordt immers hoofdzakelijk bezigge houden met de afwisselende reacties van personen, die door de spanning van de ver denking bij het onderzoek naar de toe dracht van de moord op een kinderjuffrouw van dubieuze zeden tot bekentenissen van particuliere zonden worden gebracht. Vee! meer kan ik er echt niet van zeggen, want dan zou u, geachte lezer, alles al weten en dat zou niet leuk zijn met het oog op een eventuele herhaling. Zeer behendig hebben de auteurs intussen uit alle biechten be zwarende omstandigheden weten af te lei den, zodat men toch tegenover een mysterie komt te zitten. Ton van Duinhoven maakte de nerveuze uitbarstingen van bovenge noemde heer extra geloofwaardig door zijn prima gespeelde verstandhouding tot zijn ti rannieke vader, als hoedanig Wim van den Brink met vakmanschap fungeerde. Ing. van Faassen suggereerde voldoende gevoel en intelligentie om iedereen op een geluk kige schikking te doen hopen. Het is in ze kere zin een voordeel dat dit drietal het niet zover liet komen, dat men zich in het fami liedrama ging verplaatsen. Voor de komische r.oot ter afwisseling zorgden Henny Orri en Pieter Lutz met leuke typeringen van een sentimentele kletsgrage dienstbode en een graag in het donker de perken te buiten gaande tuin man. Leo de Hartogh was een arts zoals artsen op het toneel plegen te zijn en Trees van der Donck de tussen het eerste en tweede tafereel vermoorde huisgenote. In kleine rollen ontmoette men verder Thera Verheugen en Jan Lemaire Sr. in een door Jan Prent ontworpen decor van een mo derne bungalow. David Koning NEW YORK (AFP) De New York Times heeft het tweede deel van het vraaggesprek met Kroesjtsjev, de eerste secretaris der Russische communistische party, gepubliceerd. Het is vrijwel geheel gewyd aan de Sovjetnota van 23 juni aan de Amerikaanse regering over de moge lijkheid van een bezoek van maarschalk Zjoekov, de minister van Defensie der Sovjet-Unie, aan Washington. Kroesjtsjev verklaart, dat de V.S. het voorstel voor besprekingen tussen Zjoekov en hoge functionarissen van de Ameri kaanse regering van de hand hadden ge wezen. Het Russische aanbod werd gedaan nadat president Eisenhower op een pers conferentie had verklaard, van mening te zijn, dat een dergelijk bezoek nuttig zou kunnen zijn, aldus Kroesjtsjev. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, zo vervolgde Kroesjtsjev, had ech ter geantwoord, dat de Sovjet-Unie Eisen howers opmerkingen verkeerd had uitge legd en dat hij weigerde een uitnodiging te sturen. „Dit is een onaangename gang van za ken. Wy zyn een trots volk en wy wensen niet op onze knieën te gaan liggen om der gelijke zaken te regelen", aldus Kroesjtsjev. De correspondent van de New York Ti mes, James Reston, die het vraaggesprek afnam, zegt, dat Kroesjtsjev hem, op zijn. verzoek, een memorandum van het Rus sische ministerie van Buitenlandse Zaken liet overhandigen waarin de gebeurtenis sen in chronologische volgorde worden vermeld. Volgens dat memorandum had Dulles' departement te kennen gegeven, dat met het oog op de gespannen onderhande lingen over de ontwapening tussen beide landen te Londen, het openen van onder handelingen langs andere wegen niet op portuun zou zijn. Kroesjtsjev legde er tij dens het vraaggesprek de nadruk op, dat de Sovjet-Unie een bezoek van Zjoekov aan Washington als „zeer belangrijk" en als een bijdrage tot begrip beschouwde. Hij zei ook, dat, „hoewel de belangen van andere landen in overweging moeten wor den genomen, de grootste verantwoorde lijkheid voor elk besluit bij Washington en Moskou berust". Waarborg Reston zegt, dat de kwestie van bespre kingen op hoog niveau door alle vooraan staande personen die hij in Moskou had gezien, ter sprake was gebracht. Volgens Reston is de stemming in Moskou jegens Dulles zo uitgesproken slecht, dat zij „bij na zeker een waarborg voor zijn hand having in de regering-Eisenhower kan worden genoemd." „Er is op het ogenblik in Moskou een duidelijk streven waar te nemen, om onderhandelingen tussen maar schalk Zjoekov en zijn wapenbroeder uit de tweede wereldoorlog, de toenmalige ge neraal Eisenhower, tot stand te brengen. Kroesjtsjev heeft bij verschillende gele genheden onderscheid gemaakt tussen de president en zijn minister van Buiten landse Zaken. Vooral wanneer Turkije ter sprake kwam, liet hij zich in vernietigen de termen over Dulles uit. Kroesjtsjev verklaarde ook dat de Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie „hun ge schillen moeten uitvechten, of uitspreken". Hij gaf te kennen dat het lanceren van de kunstmaan mogelijk een nieuwe opening zal zijn voor onderhandelingen. De bewoners van het Bos en Vaartkwar tier in Haarlem, die in de nacht van maan dag op dinsdag niet uit de veren zijn ge weest, hadden zéker niet te klagen over slapeloosheid. Van ongeveer half twee tot kwart over drie heeft namelijk het alarm signaal, dat bevestigd is onder de dakkapel van het gebouw van „De Bond zonder Naam", hoek Spruitenbosstraat-Wagen- weg, aan één stuk door geloeid. Toen bleekdat de politie, die zich toe gang had verschaft tot het huis, niet in staat was de sirene tot zwijgen te brengen, wilden tot wanhoop gebrachte huisvaders het ding van de buitenkant af met een ladder benaderen. Dit werd hun echter belet door de politiemensen, die niet kon den toestaan, dat particulier eigendom werd betreden. Wel was de politie bezig om toestem ming te verkrijgen, maar de verantwoor delijke eigenaars waren niet uit hun zoete rust te halen. Zij gaven geen antwoord op het dringend bellen van hun telefoon. Tenslotte kwam één der radeloos gewor den omwonenden op het idee om de brand weer te waarschuwen en wel onder motto: „Als in Amsterdam een kat in een iep zit komt de brandweer in het geweer. Hier xvordt de rust van een hele stadswijk ver stoord. Zou de brandweer hier niet óók willen helpen?" Een luid gejuich begroette tenslotte de bevrijders. Een ladder werd in de tuin van het belendende perceel gezet en toen klom, via een overstapje op het balkon, een brandwacht naar boven. Met een ge- isoleerde tang werd de draad, die „voed sel" gaf aan het oorverdovende lawaai, doorgeknipt. De stilte viel, om nog éven weer te wor den verstoort door een hartgrondig „hoera" van de toeschouivers. Toen ging een ieder zijns weegs, teneinde te proberen nog enige nachtrust te genieten. AMSTERDAM Het Damrak stond in het teken van een herstel. Weliswaar waren de koersen over het algemeen lager, maar in verhouding tot de gedane prijzen in de niet-officiële och- tendhandel, kon beslist van een herstel ge sproken worden. Hierin was Londen met aanhoudende aankopen de gangmaker, later gevolgd door Parijs en Zürich. Het her stel gold voor alle internationale waarden. Naast de aankopen door de arbitrage voor buitenlandse rekening, droegen baisse-dek kingen tot het koersherstel bij. De handel had echter alleen bij de opening een leven dig karakter. Daarna werd het heel rustig met koersfluctuaties binnen nauwe gren zen. Kon. Olie liep van 164,50 bij de ope ning op tot 165,80 tegen maandag 169.50 en in de morgenuren als laagste koers 161,50. Het fonds bleef iets beneden pari teit New York. Dat de aandelen Kon. Olie toch nog een gevoelig verlies leden is toe te schrijven, aan de veel lager afgekomen slotkoers uit Wall Street. De overige internationale waarden hiel den zich goed Philips en Unilever waren 's morgens min 12 punten, 's middags min 4; AKU min 2 en K.L.M. verloor vijftig cent. Scheepvaarten vertoonden slechts gerin gen afwijkingen vergeleken bij maandag. De koersen draaiden over de gehele linie vrijwel om de vorige slotprijzen. Cultures waren verdeeld. Amsterdam Rubber plus, 2, Deli Maatschappij min 2, HVA prijshou dend. De omzetten in deze sector waren van vrijwel geen betekenis. Staatsfondsen iets aangeboden. Het ver lies bedroeg ongeveer "A percent, met even eens weinig aanbod. Gezien de scherpe koersdaling van de laatste weken is men hier en daar ter beurze van mening, dat de markt rijp is geworden voor een technisch herstel. Prolongatie 5 pet. (ANP.) New York De aandelenmarkt begon eisteren met zware verkopen, waardoor de koersen twee tot drie dollar af meer werden gedrukt waarna een schei p herstej volgde met slot- koersen. die flink boven de laagste dag waarden waren, dit alles geschiedde bij zo'n grote omzet, dat de beur? van gisteren de meest actieve var het jaar werd. De beursdeskundigen hadden een korte ver klaring voor al dit vuurwerk: technisch herstel: de markt was nerveus van de scherpe daling van maandag toen er al te vee) verkocht werd en er dus koopjesja gers kwamen opdagen waardoor de koer sen weer loskwamen van hun laagste dag waarden. In de laatste anderhalf uur gisteren was de activiteit het grootst; de ticker bleef gedurende 29 minuten vijf minuten bij de transacties achter, aanvankelijk tijdens de verkooprage en later ook nog bij het her stel. De omzet bedroeg 2.190.00C aandelen, de omvangrijkste sinds 31 december 1956. Hoewel de belangrijkste groepen alle met een lager gemiddelde sloten, slaagden sommige fondsen er in hoger te sluiten dan de openingskoers; van de 1.201 verhandel de fondsen sloten er 180 hoger en 808 la ger. Het. industriegemiddelde sloot 1.86 la ger op 450,56; spoorwegen 1.39 lager op 121.42 en openbare nutsbedrijven 0.25 la ger op 66.23: een scherp contrast dus met de daling van 9.28 van het industriegemid- delde en 2.85 van het spootweggemiddelde op maandag (UP) Amsterdam is een nieuwe parkeergele genheid rijk: het eindpunt van de Blauwe tram" in de Spuistraat. De beter op geworden. rails werden weggebroken en het gat voorlopig gedicht. Het aanzien van de Spuistraat is er echter niet bepaald Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% Nederl. '47 797/io 797/io 3 °/o Nedl. 1962/64 31% 87% A. K. U 142% 1461-2 Calvé Delft 250 258 Van Gelder Zonen 170 172 K. N. Hoogovens 233% 231% Nederl. Ford 185 181 N. Kabelfabriek. 215 215 gew. Philips Gloeil. 221 2301-2 pref. Philips Gloeil 126 126 Unilever 315 321% Wilton Feijenoord 179 183 Dordtsche Petrol. 144% 775 Konkl. Petroleum f 165,10 171, A'dam Rubber 59 61 K. L. M 106,20 108,- Holl. Amer. Lijn 141% 143K N. Scheepv. Unie 130% 133 Phs. v. Ommeren 200 203 H. V. A 943A 95 Verg. Deli Mijen 58% 60 Amsterd. Bank 175 176 Ned. Handel Mij. 137 137 Rotterd. Bank 142 143 Twentsche Bank 148 148 Anaconda Copper 49% 49% Bethlehem Steel 40% 41 U. S. Steel 51 51% General Motors. 39R/t« 39% Shell Union 11% 11% 26% 26 Jubileum Chr. Militair Tehuis Dinsdagavond werd in het Christelijk Tehuis voor Militairen aan de Jansweg in Haarlem een receptie gehouden ter ge legenheid van het vijfenzeventigjarig be staan. Het voltallige bestuur mocht vele gelukwensen, bloemstukken en geschen ken in ontvangst nemen. Zo bestond er be langstelling van de zijde van de pro testantse kerken uit Haarlem en om geving. Ook waren afgevaardigden van het bestuur van het r.-k. militaire tehuis en van het C.N.V. aanwezig. De garni zoenscommandant, luitenant-kolonel G. van der Meye, kwam persoonlijk zijn ge lukwensen aanbieden. Enige messbedien des, gestoken in keurige witte jasjes met blinkend gepoetste knopen, zorgden er voor, dat het de gasten niet aan het no dige ontbrak. Alderamin, 9 te Rotterdam verw. Amerskerk. 9 te Mtwara. Arendskerk, 9 te Durban. Almkerk, 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Amstelbrug, 8 150 m. z.o. Massawa n. Londen. Aagtekerk. 8 260 m. n.n.o. Shanghai n. Hongkong. Ameland, 8 150 m. w. Sabang n. Singapore. Amstelkroon, 8 390 m. z.w. Kp. Race n. Albany. Alioth. 7 v. Salvador n. Las Palmas. Alphard, 8 te Rio de Janeiro verw. v. Recife. Averdijk, 9 te Houston verw. Alblasserdijk, 8 150 m. z.z.o. Horta n. Havana. Annenkerk, 8 v Genua n. Port Said. Antonia, 8 270 m. z. Hongkong n. Hongkong Attis, 7 v Cartagena n. Barranqullla. Batu, 9 te Singapore. Beninkust, 8 v. Burutu n. Douala. Bintang, 9 te Basrah. Borneo, 10 te Singapore verw. Britsum, 7 v. Brake n. Hamburg. Baarn, 8 op Orinoco rivier naar Pto. Ordaz en Ciudad Bolivar. Caltex Rotterdam, 8 te Bandarmashur verw. Caltex Utrecht, 8 v. Savona n. Port Said. Cartago, 8 te Cristobal. Castor, 7 1185 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Camerounkust. 8 210 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Le Havre. Cistula, 8 700 m. z.z.w. Azoren n. Stanlow. Caltex Nederland, 8 45 m. z.w. Beachyhead naar Rotterdam. Casamance, 8 89 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Daphnis. 8 100 m. o. Jamaica n. Mobile. Dorestad, 8 60 m. n.o. Algiers n. Tripoli. Esso Nederland. 8 dw Aden n. Mena Al Ahmadi. Elizabeth B. 8 540 m. o. Cape Race n. Oslo. Esso Den Haag. pass. 8 Casquets n. Rastanura. Etrema, 8 te Berre. Felipes, 9 te Pladju. Friesland, 8 v Savannah n. Philadelphia. Gordias, 8 v. Port of Spain n. Europa. Giessenkerk, 10 te Takubar verw. Gabonkust, 8 op Elbe n. Hamburg. Hoogkerk, 8 te Sydney. Helicon. 7 90 m. zo Jamaica n Maracaibo. Hydra, 7 100 m. n.o. Sombrero n. Curaqao. Heelsum, 8 320 m. n.w. Azoren n. Le Havre. Hispania, 8 te Amsterdam verw. Ittersum, 8 120 m. n.o. Azoren n. Houston. Iberia, 8 v. Emden n. Bilbao. Japara KRL, 7 50 m. z.o. Socotra n. Colombo. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 in Golf v. Suez n. Aden. Kloosterdijk. 8 te New York. Kellia. 8 te Saltend. Kota Inten. 8 780 m. z.w. Padang n. Tandj. Priok. Krebsia. 8 350 m. w. Manilla n. Singapore. Kryptos. 8 te Buenos Aires v. Curaqao. Karimata. 8 v. Bremen n. Hamburg. r-T^ Kieldrecht, 8 te Marseille. Koningswaard, 7 960 m. n.o. Barbados n. Trinidad. Karimata. 8 v. Bremen n. Hamburg. Lemaire, 9 te Pt. Swettenham verw. v. Singapore. Larenberg. 8 140 m. o.z.o. Madeira n. L. Palmas. Lissekerk, 8 te Bahrein. Lutterkerk. 8 40 m. z.z.o. Barcelona n. Hamburg. Laurenskerk, 8 dw. Kp. Palos n. Marseille. Lombok, 9 te Malaga v. Port Said. Lemsterkerk, 8 te Mena. Lissekerk, 8 te Bahrein. Mentor, 7 470 m. z.o. Kp. Hatteras n. Baltimore. Musi, 14 te Rotterdam verw. v. Port Said. Maas, 8 90 m. w. Cyprus n. Volos. Maaskerk. 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Malea, 8 60 m. n. Luzon n. Pladju. Malvina, 8 v. Mirl n. Kobe. Malvina, 8 v Miri n. Kobe. Marisa, 8 v Aden n. Karachi Molenkerk, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Nestor, 9 te Houston v. Curaqao. Oranie, 8 v. Tandjong Priok n. Singapore. Orion, pass. 8 Gibraltar n. Rotterdam. Ovula, 9 te Surabaja. Oldekerk, 8 te Antwerpen. Osiris, 7 te Caripito n. Pto. Ordaz. Oldekerk, 8 te Antwerpen verw. Orestes. 8 te Georgetown. Pendrecht, 8 350 m. n.o. Saigon n. Rastanura. Phrontis. 8 v. Singapore n. Colombo. Polyphemus, 8 v Suez n. Aden. Pr. Johan Willem Friso, 8 v. Quebec n. Le Havre. Pr. Willem van Oranje. 8 v. Hamburg n. R'dam. Rolti, 12 te Amsterdam verw. Reael, 9 te Semarang verw. v. Priok. Ruys, 8 v Port Elizabeth n. Durban. Salatiga, 9 te Manilla. Saroena, 10 te Surabaja verw. Schelpwijk, 8 v. Pta. Cardon n. New York Scherpendrecht, pass. 8 Gibraltar n. Fao. Sloterdijk, 8 te Antwerpen. Soestdijk, 8 v. Antwerpen n. New York, Straat Torres, 8 v. Penang n. Colombo. Sarpedon, 9 te New Orleans. Stad Alkmaar, 8 v. Genua n. Algiers. Statendam, 9 te Le Havre. Saidja, 9 te Pladju verw. v. Bukom. Singkep, 12 te Honolulu verw. v. Castanas. Sabang, 8 40 m. z. Rangoon n. Singapore. Senegalkust. 8 143 m. z Gran Canaria n. R'dam. Sidajoe, 10 te Tandjong Priok. Sigli, 8 v. Balikpapan n. Brisbane. Stad Haarlem, 8 110 m. z.w. Sctllys n. Seven Isl. Stad Rotterdam. 8 30 m. w. Lofoten n. A'dam. Straat Lombok. 8 n. Adelaide v. Kaapstad. Stat. of Liberty,7 400 m. n.o. St. Martin n. R'dam. Stentor, 7 160 m. w. Ouessant n. Trinidad. Sliedrecht, 8 350 m. w.z.w. Bermuda n. P. Cardon. Solon, 9 te Willemstad n. New York. Stad Delft, pass. 8 The Brothers n. Aden. Tiberius, 7 130 m. n.w. Curaqao n. Auxcayes. Telamon, 8 te New York verw. Tappanzee, 8 te Trinidad verw. Tara, 8 te Santos verw. v. Rio de Janeiro. Talisse, 9 te Singapore. Tawali, 9 te Aden. Tabinta, 8 50 m. z. Kreta n. Napels. Tjinegara, 8 v. Cebu n. Manilla. Tomori, 8 220 m. z.w. Aiaeeio n. Port Said Utrecht. 8 op rede Suez. 'Van Riemsdijk, 8 te Surabaja v Semarang. Vlist, 8 v. Norfolk n Zeebrugge. Vasum, 8 te Suez v. Mena. Van Cloon, 8 v. Tientsin n. Tsingtao. Van Neck, 8 dw Timor n. Auckland. Wieldrecht, 8 80 m. o. Sabang n. Yokosuka. Wonosari, 8 v. Abadan n. New York. Westland, 7 190 m. z.o. St. Vine. n. Montevideo. Witmarsum, 8 v. Mobile n. Savannah. W. Alton Jones, 8 350 m. w. Santa Maria naai Mena Al Ahmadi. Witmarsum, 8 v. Mobile n. Savannah. Wonosobo, 8 ten anker loods Bangkok. Waal, 9 v. Izmir n. Messina. Waterman, 9 v. Aden n. Suez. IJssel, 8 te Philadelphia. Zaanland, 9 te Las Palmas. Zuiderkruis, 8 v. Montreal n. Rotterdam. Zeeland, 8 te Houston. KLEINE VAAK' Atlas, 7 te Kopenhagen n. Amsterdam. Draco, 7 v. Randers n. Amsterdam. Eljo, 7 v. Cairnryan n. Bremerhaven. Flevo, 7 v. Malaga n. Lissabon. Heerengracht, 7 v. Hamina n. Amsterdam. Ilias, 7 v. Tel Aviv n. Catania. Joost, 8 te Texel n. Zaandam. June, 8 te Cromer n. Boston. Keizersveer, 10 te R'dam verw. v. Casablanca. Midas, 7 te Faro n. Amsterdam. Phidias, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. SLEEPVAART Cycloop en Titan, 9 110 m. n.w. Fayal n. Vliss. Ebro, 9 v. Borkum n. Hamburg. Gele Zee, 7 320 m. n. Maracaibo n. Maracaibo. Humber, 9 v. Las Palmas n. Port Harcourt. Loire, 9 v. Hamburg n. Maassluis. Noordholland, 7 660 m. n.o. S. Miguel n. Montreal. Rode Zee, 9 v. Dover n. Rotterdam. Thames, 7 150 m. z.w. Kreta n. Daz-eil. Perz. G. Tyne, 7 dw. Muscat n. Kuwait. Zwarte Zee, 7 740 m. z.o. Bermuda n. Baltimore.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7