N.Ph.O. nam afscheid van Toon Verhey Wethouder Geluk opent clubhuis voor Haarlemse padvindsters Albert Heijn ^yiperMart Drukbezochte herdenkingsdienst in gebouw aan de Vestestraat Modern winkelen in de AH-SuperMart Oude boerderij vond nieuwe bestemming flees Ronde van Sassenheim voor Arie van Wetten Pastoor A. P. van Eeden 25 jaar in Oud-Schoten Lam pi on wedstrijd voor de jeugd Voor het zwakke kind Grote verkeersdrukte in Haarlem tijdens weekeinde Reorganisatiewerkzaam heden aan Houtplein begonnen Rumoer in Smedestraat Kunstmaan in Bloemendaal waargenomen Gouden feest Haarlemse Vrijzinnig Hervormden Lezing over het boek „Lanny Budd" Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Tijd. mantels stomen f. 3,75 Werk van Ans Schmidt Vos in Overveense raadhuis „Conflict der generaties" MAANDAG 14 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT precies een week na de opening van het n powellhuis aan het Donkere Spaar- e werd zaterdagmiddag door de Haarlem- n wethouder voor Onderwijs en Jeugdza ken de heer D. J. A. Geluk, het nieuwe clubhuis van de B.I.M.-groep van het Ne derlandse Padvindsters Gilde in een voor- naliee boerderij aan de Amsterdamsevaart in Haarlem met het doorknippen van enjge linten officeel geopend. Dit ge schiedde in tegenwoordigheid van diverse genodigden en diverse padvindersautori teiten onder meer de heer J. Fontijne, hoofdcommissaris van politie te Haarlem, districtscommissaris ir. J. Pool. mevrouw I sillevis-Stans, hoofdbestuurslid van het Nederlandse Padvindsters Gilde uit Den 'llaag, de heren H. Heijers jr. en A. van Moock van de Haarlemse gemeentelijke dienst voor Lichamelijke Opvoeding en jeugdzaken en vele anderen. Voordat het zover was, stonden de pad vindsters en kabouters van de B.I.M.- groep in carré opgesteld achter het nieuwe clubhuis en liet de padvindstersband uit Haarlem zich horen. Na de kringopening en het vlaghijsen richtte allereerst de plaatselijke commissaris van Haarlem en omstreken, mevrouw J. N. A. van Dit- marsch-Jacometti, zich met een dankwoord tot wethouder Geluk voor deze nieuwe aanwinst. „Uit deze belangstelling van de autoriteiten blijkt, dat zij de padvinderij ADVERTENTIE Alleen dinsdag en woensdag 15 en 16 oktober a.s. Gehakt 500 gram .158 Doorregen varkenslappen 500 gram 158 Biefstuk Tartaar.... per stuk 48 UIT EIGEN SLAGERIJ Lunchworst 150 gram 48 VEILING-VERSE GROENTEN Alléén dinsdag en woensdag 15 en 16 oktober a.s. Reuze bloemkool, hagelwit per stuk 29 Appelen Gravesteiners per kilo 99 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Rente plus winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Arie van Wetten uit Noordwijkerhout is winnaar geworden van de wielerronde van Sassenheim, die zaterdagmiddag door „De Bollenstreek" werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond. Van Wetten had - met uitzondering van Adrie Voorting, Hans van Duin en Arie van Houwelingen - op alle overige renners een volle ronde voorsprong. Al meteen na het startsein van Sassen- heims burgemeester, jhr. mr. R. van Sand- berg van Boelens, die daarvoor de plaat selijke favoriet Arie van Houwelingen had gehuldigd voor zijn behaalde derde plaats m het Europees criterium voor stayers te Leipzig, ondernam Arie van Wetten een uitlooppoging. Hoewel vooral zijn plaats genoot Jansen, de Haarlemmer Adrie Voorting en Hans van Duin uit IJmuiden zich uiterst actief betoonden om Van Wet ten te achterhalen, bleek er in het peloton ?een animo te bestaan om een georgani seerde tegenaanval te ondernemen. Van 'Vetten bleef zodoende buiten schot. En rond de vijftigste kilometer voltooide de sterke Noordwijkerhouter zijn opmars door a'le renners een ronde achterstand te be zorgen. Nadien ontsnapten Adrie Voorting en Van Duin en wat later ook Van Houwe len nog uit het peloton. Maar zij wisten '0 de resterende kilometers hun achter stand op Arie van Wetten slechts gedeel telijk te reduceren Deze hield in samen werking met zijn broer Jan van Wetten óet tempo in het peloton zo hoog mogelijk. Onbedreigd ging hij dan ook als winnaar over de streep. De jonge Hans van Duin, d'e de beste nieuweling was, kreeg de Prestatieprijs toegewezen. De uitslag luidde: 1. A. van Wetten, Noordwijkerhout, de 75 kilometer in 1 uur 51 min. en 10 sec.; 2. A. Voorting, Haarlem; 3- H. van Duin, IJmuiden (eerste nieuwe- ung); 4. A. van Houwelingen, Sassenheim; A. van 't Hof, Sassenheim; 6. C. Bijster, Haarlem; 7. S. van Gent, Leiden (2e nieu- weling)8. C. Plasmeyer, Voorhout; 9. J. ^an Wetten, Noordwijk; 10. v. d. Zwet, Sassenheim (3e nieuweling). Dij de adspiranten, die 20 km reden, won "iethoven (Leiden) óór Sminia (Haarlem), z°et, Van Houten (beiden Sassenheim) etc. een goed hart toedragen en wij stellen onze eigen vreugde over dit nieuwe club huis daar gaarne tegenover", aldus spreek ster. Wethouder Geluk zei, dat hij gaarne be reid was dit clubhuis aan de B.I.M.-groep over te dragen. Het gemeentebestuur is er dankbaar voor, dat nog zovelen bereid zijn hun vrije tijd voor dit mooie jeugdwerk beschikbaar te stellen. De wethouder noemde het verheugend deze oude boer derij, die met eenvoudige middelen tot een doelmatig clubhuis werd ingericht, te kunnen openen. Hij verbond daaraan na mens het gemeentebestuur de opdracht, dat dit clubhuis ten behoeve van de gemeen schap in goede gemeenschapszin zou wor den gebruikt; dat de B.I.M.-groep dit pand steeds in ere zou houden en dat daarin vele Haarlemmers zullen meehelpen de Haarlemse jeugd tot goede burgers in de maatschappij te vormen. Nadat wethouder Geluk de linten had doorgeknipt, betrad hij als eerste het nieuwe clubhuis, op de voet gevolgd door de genodigden. Mevrouw Prins, de laatste bewoonster van de boerderij, die door haar familie al sedert vijf generaties werd bewoond, droeg het erfdeel ontroerd over aan de padvind sters. Mevrouw Sillevis-Stans bood namens het hoofdbestuur een aankondigingsbord aan en wees in haar toespraak op het vele werk dat door de leidsters, in het bijzonder door de leidsters van de B.I.M.-groep, me juffrouw C. Moorhoff, met behulp van het gemeentebestuur is verzet. De heer W. Veenstra bood zijn geluk wensen aan namens de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de Nederlandse Jeugdge meenschap en de Hervormde Jeugdraad. De groepscommissie bood een theepot aan. Nadat de thee was geserveerd in de oude koestal, ten dele nog intact gelaten, was er gelegenheid het clubhuis te bezichtigen. Donderdag 17 oktober hoopt de zeereer- waarde heer A. P. van Eeden de dag te herdenken, waarop hij vijfentwintig jaar geleden zijn intrede deed als pastoor van de rooms-katholieke parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten in Oud- Schoten. Pastoor Van Eeden werd op 4 januari 1886 te Noordwijk geboren. Na zijn theolo gische studies aan het klein-seminarie „Hageveld" te Voorhout en het groot seminarie te Warmond voltooid te hebben werd hij op 15 augustus 1909 tot priester gewijd. In hetzelfde jaar nog werd hij als kapelaan in Zoetermeer aangesteld, waar na benoemingen als zodanig in Overveen (1911) en Den Haag (1917) volgden. In 1929 verhuisde de heer Van Eeden naar Nieu- werkerk aan de IJsel, waar hij tot pastoor benoemd was. Op 17 oktober 1932 volgde de benoeming tot pastoor van zijn huidige parochie. Tijdens zijn arbeid voor de paro chie in Oud-Schoten heeft pastoor Van Eeden veel tot stand weten te brengen. Zijn eerste zorg was de bouw van een nieu we kerk, daar de oude dorpskerk van Oud- Schoten voor de zich sterk uitbreidende parochie te klein was geworden. Voorts werden rooms-katholieke v.g.l.-scholen op gericht en andere scholen uitgebreid. Pas toor Van Eeden heeft zich bij zijn paro chianen zeer bemind weten te maken. Ve len hebben zijn daadwerkelijk medeleven ondervonden in perioden van crisis en werkloosheid en tijdens de oorlogsjaren. De leden van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten hebben dan ook gemeend het zilveren jubileum van hun bejaarde maar nog altijd zeer actieve pas toor niet ongemerkt voorbij te moeten la ten gaan. Het ..welluidende" jubileumge schenk van de parochianen bestaat uit een tweetal nieuwe klokken voor de kerktoren, waarmede het klokkenstel compleet zal zijn. De klokken zullen op 3 november des avonds plechtig in de kerk gewijd en over gedragen worden. Op 9 november heeft de huldiging door de parochianen plaats, ge volgd door een plechtig lof in de kerk aan de Rijksstraatweg. De kerkelijke viering geschiedt op zondag 10 november met een plechtige hoogmis na afloop waarvan pas toor Van Eeden zal recipiëren. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" in Oud-Schoten wil op 11 november ter gelegenheid van Sint Maarten voor de jeugd ten noorden van de Jan Gijzenvaart een grote lampionwedstrijd houden. Het ligt in de bedoeling om er dit keer niet één lange optocht van te maken, maar om de kinderen uit verscheidene richtingen naar een centraal gelegen punt te laten optrekken. Voor de mooiste lam pions zullen prijzen worden uitgeloofd, waarbij onderscheid zal worden gemaakt tussen die, welke uit een uitgeholde biet zijn gesneden en de kaarslantaarns, welke uit papier of ander materiaal zijn vervaar digd. Het bestuur van „Het Vondelkwar tier" zou gaarne zien dat door samenwer king van verschillende verenigingen en in stanties een zo groot mogelijk aantal kin deren aan deze Sint Maarten-optocht zal kunnen deelnemen. Met het doel de ver schillende aspecten te kunnen bezien, wordt donderdagavond 17 oktober in het clubgebouw van ,.Het Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg een bespreking gehouden, waarvoor uitgenodigd zijn vertegenwoordi gers van de speeltuinverenigingen „Hof 'van Eden" en „D.TS.", het wijkcomité „Oud-Schoten", de winkeliersvereniging in Oud-Schoten, de stichting „Haarlem- Noord" en hoofdinspecteur L. Davidzon. Deze week wordt in Haarlem de jaar lijkse collecte voor het „Zwakke kind" ge houden. Er is grote behoefte aan geld. om dat de verpleegprijzen dit jaar enorm zijn gestegen. Alle verenigingen kampen met een groot tekort. Dit neemt zulke grote afmetingen aan, dat er zelfs gevaar bestaat, dat er kinderen niet uitgezonden kunnen worden wegens gebrek aan geld. Dat hierdoor hun gezondheid voor hun leven geschaad wordt, is duidelijk. De verenigingen doen haar uiterste best, om zoveel mogelijk kinderen uit te zenden. Zonder de financiële hulp van velen is dit echter niet mogelijk. De collecte-commissie van het Centraal Comité Kinderuitzending rekent dat velen het werk zullen steunen, als in deze week dames of heren aan de deur komen met een lijst. Het afgelopen weekeinde heeft in en om Haarlem wederom een grote verkeers drukte te zien gegeven. Twee evenementen trokken duizenden automobilisten en an dere weggebruikers naar Kennemerland: de Velser tunnel, waarvan het nieuwtje blijkens de grote stromen bezoekers nog lang niet af is en Zandvoort, dat dank zij het prachtige najaarsweer nog een „goede dag" beleefde. Ook de evenementen op het Zandvoortse circuit trokken veel belang stellenden. Velen hadden van het prachtige weer gebruik gemaakt door beide bezienswaar digheden in één reisschema op te nemen. Zo trok men veelal eerst naar de Velser tunnel om dan via Bloemendaal naar Zand voort te rijden, vanwaar via de Zand- voortselaan de terugreis werd aanvaard. In Zandvoort zelf was het niet drukker dan op een mooie najaarsdag verwacht mocht worden, maar toch was het zondag zo, dat 's avonds omstreeks zes uur een onafgebroken file auto's stond van Zand voort tot op de Herenweg in Heemstede. In Haarlem waren de drukste punten bij het Houtplein en in het noorden bij het Delftplein. De vei-keerspolitie had de ge bruikelijke maatregelen voor drukke zon dagen genomen: op het Houtplein werd het verkeer geregeld en bij het Delftplein was de gehele zondag een post opgesteld, die op sommige uren zelfs werd verdub beld. Toch kon het verkeer over het alge meen vlot worden verwerkt. Grote opstop pingen deden zich niet voor: soms moesten de verkeersstromen even worden opgehou den, maar dat duurde meestal niet langer dan enige minuten. Vanmorgen is de Haarlemse gemeente lijke dienst van Openbare Werken begon nen met de reorganisatiewerkzaamheden op het Houtplein in Haarlem. Er is een begin gemaakt met het verwij deren van de tramrails op het middenge deelte van het plein. Men heeft er voor zorg gedragen, dat het verkeer tijdens deze werkzaamheden zo weinig mogelijk stag natie ondervindt. Als de rails zullen zijn weggebroken zal onmiddellijk begonnen worden met het opnieuw asfalteren van het wegdek. Hier bij zal het verkeer tijdelijk worden omge legd via het gedeelte van het plein, waar men niet aan het werk is. De gehele reorganisatie zal in een aantal fazen worden uitgevoerd, met als uitein delijk resultaat een Houtplein, waarbij voor het „rondpoint" in het midden geen plaats meer zal zijn en een aantal ver keersgeleiders afscheidingen zullen vor men voor de verkeersstromen naar de di verse richtingen. Wij hebben indertijd een schetstekening gepubliceerd van het plein, zoals het er na de reorganisatie zal komen uit te zien. Als het weer meewerkt verwacht de dienst van Openbare Werken dat de gehele .reorganisatie van het Houtplein in zes a zeven weken zal zijn voltooid. Haarlemse politie loste waarschuwingsschoten In de Smedestraat te Haarlem is het zaterdagavond om halfelf onrustig geweest. Twee Haarlemmers, verdacht van weder- spannigheid, zyn aangehouden en in het bureau van politie ingesloten. De politie was gewaarschuwd, dat een jongeman (een drieëntwintigjarige glasbe werker), die lichtelijk onder invloed van drank verkeerde, zich in de vestibule van gebouw Sint Bavo ophield. Twee agenten van politie begaven zich er heen en ver zochten de glasbewerker zich te verwij deren. Hij voldeed niet aan het verzoek, werd bij de arm gegrepen en op straat gezet. Daar begon hij tegen de politie agenten te vechten. Op hetzelfde ogenblik werden uit een café in de omgeving van het gebouw veertien personen op straat gezet. Zij voegden zich bij de glasbewer ker en er ontstond enig rumoer bij het gebouw. Een derde agent verleende hulp. Toen de mensen zich niet wilden ver wijderen werd gebruik gemaakt van wapenstokken. Ook loste een der agenten waarschuwingsschoten. Daarna zijn de vijftien personen naar het bureau van politie overgebracht. Tegen de bezoeker van gebouw Sint Bavo werd proces-ver baal opgemaakt, evenals tegen een twin tigjarige stoker, die de belangrijkste figuur van de cafébezoekers werd genoemd. In de nacht van zaterdag op zondag, om 4.46 uur, hebben twee agenten op het Bloemendaalse Kopje de kunstmaan waargenomen. Zij zagen de satelliet uit westelijke richting naderen, gaande tus sen de twee meest noordelijke sterren van het sterrebeeld De Grote Beer en in ooste lijke richting verdwijnen. Het K.N.M.I. heeft later deze waarneming bevestigd. ADVERTENTIE Zaterdagmiddag hebben het bestuur en de leden van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest officieel afscheid genomen van dë voormalige eerste dirigent Toon Verhey, die op medisch advies vorig jaar afstand heeft moeten doen van de activi teit, die het grootste deel van zijn leven heeft gevuld: het dirigeren, waardoor hij noodgedwongen zijn plaats voor het N. Ph. O. aan een ander heeft moeten afstaan na vele jaren met dit orkest vruchtdragend te hebben gemusiceerd voor Haarlem en de hele provincie. Dit afscheid heeft men vo rig jaar met een concert willen laten sa mengaan, maar de gezondheidstoestand van de dirigent liet dat niet toe. Het offi ciële afscheid moest om dezelfde reden en kele keren worden uitgesteld. Het kon af gelopen zaterdag pas plaats hebben. Het voltallige orkest was hierbij aanwezig, als ook het bestuur. Mr. A. Beets richtte zich met een toespraak tot de voormalige diri gent. De nieuw-benoemde voorzitter, ir. W. J. L. J. Mercx heeft mr. Beets verzocht deze taak te willen behartigen, aangezien hij zelf het orkest nog maar kort van nabij heeft kunnen meemaken. Spreker memo reerde - ,c(e carrière van Toon Verhey, en ADVERTENTIE Ter gelegenheid van het feit, dat de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem vijftig jaar bestaat, werd zondag morgen in het geheel gevulde kerkgebouw van de Vijzinnig Hervormden in de Veste straat, een dienst gehouden, waar ds. J. Heidinga, predikant van de jubilerende vereniging, voorging. Tot de talrijke ge nodigden behoorden onder meer wethou der D. J. A. Geluk namens het Haarlemse gemeentebestuur, prof. dr. J. de Graaf, oud-voorganger der vereniging en thans te Bilthoven woonachtig, alsmede vele afge vaardigden van andere kerkgenootschappen te Haarlem. Ds. Heidinga had 2 Cor. 2, vers 1120 tot motief voor zijn preek gekozen. Wanneer een organisatie jubileert, aldus de predi kant, is dit een reden tot juichen. „En toch, nu wij hier in dit kerkgebouw bijeen zijn, kunnen wij liet zonder meer alleen maar een juichtoon laten horen. Het bestuur van deze vereniging heeft een eigen voorgan ger, een eigen kerkgebouw, een eigen or ganist en zelfs een groot tekort. Men vraagt zich wel eens af, of dit nu nodig is in een stad als Haarlem met zoveel Her vormde kerken en predikanten er. of het zin heeft, dat de vereniging apart blijft bestaan. De Vrijzinnig Hervormden willen de dienst aan Jezus Christus vervullen te midden van het Nederlandse volk en niet om wille van de een of andere wijsgerige idee. Want de kerk is er niet voor zich zelf, maar voor de mens van vandaag, die nu leeft en streeft en zij verricht haar pastorale arbeid voor de enkeling in elke situatie van zijn leven. Dat is een van de belangrijkste opgaven van de kerk ten opzichte van de mens in deze ver warde wereld. Men kan een bepaald volk in deze wereld niet meer isoleren, want ons lot is verweven met de gehele volkeren gemeenschap, ti goede en ten kwade. Het boeiende van het schouwspel in de wereld van nu is, dat de mens altijd weer hoopt en op de nieuwe puinhopen opnieuw be gint. Er kan alleen daar geluk zijn, waar geen angst heerst. In onze wereld zijn de tegenstellingen oost-west, blank en gekleurd, verzadigd en hongerend. In die wereld predikt de kerk de weg, die Christus ging en die Christus was, de weg der verzoening. Toch zijn er nog steeds onverzoenlijke tegenstellingen in de kerk. Waarom nu nog een Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden? Zij wil van ganser harte met andere kerken samenwerken. Er is een vrijzinnig klimaat, dat reeds bestond ten tijde van de Reformatie. Na de herdenkingspreek voerden nog enkele genodigden het woord om hun ge lukwensen aan te bieden. De voorzitter van de Vereniging, de heer J. J. Schut, ze zich gelukkig te prijzen, dat er van vele kanten belangstelling voor dit jubileum bestaat. In de aanwezigheid van wethouder Geluk zag hij de belangstel ling van het gemeentebestuur voor de geestelijke waarden in onze stad. Ook drie- oud-voorzitters, te weten de heren Bou- man. mr. E. J. W. Top en ir. M. H. Kuiper, maakten deze dienst mede. Wethouder Geluk noemde het werk van de vereniging zeer waardevol. Er is in de afgelopen vijftig jaar veel werk verzet op maatschappelijk en geestelijk terrein, voor de jeugd en voor de ouden van dagen en dat heeft de volle waardering van het gemeentebestuur. Mr. Th. F. Raedt bood namens de Doopsgezinde Gemeente zijn gelukwensen aan en ds. W. M. van Asperen deed zulks namens de centrale kerkeraad der Her vormde gemeente. Hij zei, dat er in vijf tig jaar veel is veranderd: Wij hebben de oecumenische beweging geboren zien wor den. Wij zijn in de gelegenheid onze ge loofsvisie aan anderen voor te leggen en de orthodoxie heeft ve'l van haar zelfbe wustheid ingeboet. Wij kunnen hierdoor elkaar nu anders en beter ontmoeten. Na deze toespraken was in hft kerkge bouw gelegenheid het bestuur geluk te wensen, waarvan door velen gebruik; werd gemaakt. zijn werkzaamheden bij de later in N. Ph. O. herdoopte Haarlemse Orkestvereniging. Hij noemde niet zijn muzikale prestaties „want wij weten allen wat u ervoor heeft overgehad om het orkest op een hoger peil te brengen, dat u dag en nacht werkte voor het orkest, zelfs in uw vakanties". Vooral wees hij op de belangstelling, die Verhey altijd heeft getoond voor de sociale behoef ten van zijn musici, voor het welzijn van allen afzonderlijk. „Wij zijn blij, dat u ten slotte de sociale er economische verbete ringen voor ons orkest nog heeft kunnen beleven, dat u nog hebt kunnen werken met musici, die zich niet slechts voor de helft van de dag konden geven omdat zij de andere helft in beslag werden genomen door een baantje om in hun noodzakelijke levensonderhoud te kunnen voorzien." Mr. Beets betrok ook mevrouw Verhey nog in zijn dankbetuigingen door er aan te herin neren, dat zij voor de dirigent steeds een grote steun is gebleken, dat de dirigent dankzij haar altijd met een goedgestrikte das op het podium verscheen. Daarna bood mr. Beets de dirigent namens het bestuur een enveloppe met inhoud aan. an h.Qt orkest voor Toon efd is van de muziek, bleek uit de woorden van de heer J. Aij, die sprak namens de leden van het orkest en de heer Vei'hey een leeslamp overhan digde, wetende, dat deze nog regelmatig de partituren bestudeert van stukken, die hij met het orkest heeft gespeeld en van stukken, die hij met het orkest nog had willen spelen. Hij herinnerde aan de uitne mende samenwerking, waarvan hij en zijn collega's hebben kunnen profiteren. „U hebt ons niet gespaard, u vroeg honderd percent. Maar uzelf hebt zich nog min der ontzien, u gaf honderdtien. Het heeft tussen u en ons wel eens gespannen, maar dat heeft nooit schade kunnen doen aan de verhouding die onder andere zo'n bij zonder karakter had door de omstandig heid, dat u zich voor ons individueel inte resseerde en veel begrip heeft getoond door faciliteiten te verzorgen, als één van ons zich solistisch wilde ontwikkelen of plannen had zich op de beoefening van ka mermuziek toe te leggen. Wij zijn u daar voor bijzonder dankbaar." Erkentelijkheid werd ook nog geïllustreerd door de har piste mejuffrouw F. Hinlopen, die voor dit afscheid een gedicht maakte en dat voor las. Toon Verhey bracht hierna in enkele zinnen onder woorden hoe groot de te leurstelling over dit afscheid voor hem is. Maar hij besloot: „Laten wij de herinnering hoog houden aan een vruchtbare samen werking. Ik dank u daarvoor en voor deze dag. Ik wens het orkest het allerbeste voor de toekomst." De nieuwe voorzitter, ir. Mercx, sloot hierbij aan door te verzeke- keren. dat hij zal trachten het orkest met even grote energie en dynamiek te dienen als zijn voorganger wijlen de heer L. J. P. N. A. Bouwman heeft gedaan. Op woensdagavond 16 oktober spreekt de heer Willem van Cappellen in café-res taurant Brinkman aan het Houtplein te Haarlem voor het Instituut *roor Arbei dersontwikkeling en de Haarlemse Be- stuurdersbond over het boek „Lanny Budd" van Upton Sinclair. De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden. HAARLEM, 12 oktober 1957 ONDERTROUWD: 12 okt.: A. J. J. van Amerongen en C. C. L. Spaas. H. Argeloo en Chr. C. J. Jonker. A. A. den Heijer en Chr. Teeuwen. H. A. Offerman en G. W. Oltmans. GEHUWD: 12 nkt.: J. van Soeren en F. Th. de Droog. BEVALLEN van een zoon: 10 okt.: J. M. Aukesvan der Schrieck, 11 okt: M. J. HullenKiekebosch, E. C. M. R. J. Stan- daert—van den Burg. 12 okt.: W. Th. Gie- leMathijssen. BEVALLEN van een dochter: 12 okt: F. KuijsPasveer, H. BeltVan Veen. OVERLEDEN: 10 okt.: L. van der Weele, 79 j., Zomerluststraat. L. P. Lameer, 74 j., Westerhoutstraat. M. C. de GraaffKors, 63 j., Saracenenstraat. 11 okt: A. F. Hein tjes, 69 j., Ridderstraat K. J. Veenstra, 75 j., Nieuwe Rijweg. J. M. Beerthuisen Planting, 82 j., Oranjeplein. 12 okt: J. M. Angenentyan Harskamp, 89 Kenau park. Nieuws in het kort SS I 1 GROTE HOUTSTRAAT 5 O - TEL. 10771 Ned. Christen-Vrouwenbond. De af deling Haarlem-Noord houdt donderdag avond 17 oktober haar maandelijkse leden vergadering in het Herv. Jeugdhuis, Scho- terweg 83. Dr. D. R. Keizer, kinderarts te Hilversum, zal spreken over: „Erfelijkheid en aangeboren afwijkingen". Opbrengst reclasseringscollecte. De collecte voor de reclassering heeft in Hille- gom f 419,35 opgebracht. Gestolen wagen terecht. In de nacht van zondag op maandag werd door de Bloemendaalse politie op de Zijweg een gestolen auto ontdekt. Het bleek een per sonenauto te zijn, die op 12 oktober in Utrecht werd gestolen. De auto staat thans ter beschikking van de eigenaar bij het politiebureau te Overveen. Brandje. Zaterdagavond werd een brandje ontdekt in een hooischelf in een weiland aan de Margrietenlaan te Voge lenzang. Met behulp van de hogedrukspuit uit Overveen werd de brand geblust. De schelf is ten dele verbrand en de schade wordt on circa f 150.— geschat. Concert in „De Blinkert". De accor deonvereniging „Ardito" heeft onder lei ding van Cor Scheffer in het verzorgings huis voor bejaarden „De Blinkert" te Over veen een concert gegeven. Ter afwisseling lieten twee jeugdige leden zich solistisch horen. Hersenschudding. Op her Soendaplein in Haarlem-Noord is op de hoek van de Floresstraat een vijfentwintigjarige boot werker, die in noordelijke richting fietste, aangereden door een drieën veertigjarige metselaar, komende uit de Floresstraat. Vemoedelijk heeft hij een hersenschudding opgelopen en ook brak hij zijn rechterpols. De bootwerker is naar een ziekenhuis over gebracht. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouders mej. dr. M. E. Nolte en mr. Hijszeler zijn dinsdagavond verhinderd spreekuur te houden. ADVERTENTIE In de wachtkamer van het raadhuis te Overveen zijn op het ogenblik enige wer ken van mevrouw Ans Schmidt-Vos, wo nende aan de Leeuwerikenlaan te Aerden- hout, tentoongesteld. De titels van de geëxposeerde werken zijn: „De loutering", „Noord-Afrika", „In de broeikas", een olieverfschilderij van een waterval, die zij „Etude" noemde, „Paddestoelen", „Riet" en „Aan een Ita liaans meertje". De Christelijk Historische kiesvereniging en de C. H. jongerengroep te Haarlem hielden ter opening van het winterseizoen een familiecontactavond. De heer F. Goud zwaard uit Rotterdam sprak over: „Valt de appel steeds verder van de boom?" De jeugd is - wordt wel gezegd - zo an ders dan vroeger, zo opstandig en zo on verschillig soms. Spreker wilde het anders zien. Zij is niet beter en niet slechter dan die van vroeger. Alleen maar anders. Maar is de wereld van nu ook niet anders, na twee wereldoorlogen en aan het begin van het atoomtijdperk? Zijn de problemen niet vooral internationale vragen geworden? Bij dit alles vraagt de jeugd zich zelf te mogen zijn en eigen interessen te mogen tonen. De Christelijk Historische Unie is van ouds wat traditioneel ingesteld, maar er is in deze groep iets aan de gang. Men is het weliswaar onderling niet altijd eens. Maar men wordt dan niet boos en men loopt dan de partij niet uit. Er is openheid en ruimte binnen de kring van het beginsel, aldus spreker. Om dit te waarderen moet men een zekere rijpheid hebben. Maar is men daaraan toegekomen, dan is de waardering voor die openheid en ruimte des te groter. Na de gedachtewisseling volgde de ver toning van enige natuurfilms.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7