BEETHOVEN-CYCLUS Bezwaren tegen vestiging patates-friteszaak Bestuurders gouden „Volksbelang" gehuldigd met „zilver en brons" J.J.A. v. d. Linden voor halve prijs 9. 9.90 JAKO DE BEURS ■van gisteren Amsterdamse Beurs Zuiderkapel PinksterGel. Gemt. Café met vergunning IZATERDAG Sli.0jr Slagter HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 ZANDVQORTSE GEMEENTERAAD ZANDVOORT Vergroting van tuinen Salarissen voor topfunctionarissen Krediet verbetering kantoor Sociale Zaken Toneelgroep „Sandevoerde" op de planken Christen Vrouwenbond PSII wil „maatregelen" tegen Nederland LISSE Gouden jubileum Bloedafname-avonden van Rode Kruis uitgesteld Op speurtocht naar molens op de scooter VIJFHUIZEN Acties voor militairen Scheepvaart J. Klein Haneveld JATOR- schoenen SOEFI-CENTRUM HAARLEM DE MACHT VAN INDRUKKEN FOTOHANDEL H I L A R I U S 90 FOTOHANDEL H I L A R I U S BiBBiBamiiBiaiiiiBBaiiaiiB ZORG VOOR UW KINDEREN! HET V AKKLEDINGHUIS U hebt groot gelijk Ir GFCtMJf VRIJDAG 18 OKTOBER 1957 De raad der gemeente Zandvoort zal dinsdagavond beslissen over een tweetal door B. en W. van Zandvoort uitgebrachte nre-adviezen. Het eerste betreft dat op een beroep schrift van de heer J. Uijleman, ingediend op een door laatstgenoemde ontvangen weigering van het college, om in zijn per- ceel Kerkplein 5 een patates-friteszaak annex automatiekbedrijf te mogen ves tigen. B. en W. delen de raad mede, dat dit beroepschrift geen wijziging in hun een maal ingenomen standpunt heeft kunnen brengen en zij stellen voor, dit beroep schrift ongegrond te verklaren. Het college beroept zich in de eerste plaats op artikel 1 van de „Winkel- en bedrijvenverordening Zandvoort" waarbij het verboden is in een perceel een winkel bedrijf of een ander bedrijf uit te oefenen of de aard van een zodanig bedrijf te ver anderen. Dit verbod geldt niet, indien de bestemming van het perceel overeenkomt met een goedgekeurd uitbreidingsplan, of wanneer het perceel gelegen is in een ge deelte der gemeente, waarvoor niet een uitbreidingsplan van kracht is. B. en W. menen dat de verbodsbepaling van toepassing is, omdat de vestiging van een patates-friteszaak annex automatiek- bedrijf, in dit perceel noch in overeen stemming is met de oorspronkelijke be stemming (hotel-café-restaurant), nóch met de tegenwoordige winkel, waarin haarden, elektrische toestellen en meube len worden verkocht. Voor het gedeelte van het perceel, waarin deze patates-frites zaak c.a. zou worden gevestigd, is derhalve sprake van „een verandering van het be drijf'. Tenslotte delen B. en W. de raads leden mede, dat de gevraagde ontheffing mede geweigerd werd, omdat de concen tratie van nog meer bedrijven van deze aard ongewenst wordt geacht. De commissie van bijstand voor Publieke Werken neemt in dit geval een ander standpunt in en wil medewerking ver lenen. Tennispark achter de Kostverlorenstraat Het tweede beroepschrift dat in de raadsvergadering van 2 juli j.l. in handen gesteld werd van B. en W., is er één van de n.v. Maatschappij „Kostverloren" tegen de weigering van het college om in de duinen achter de Kostverlorenstraat vier B. en W. van Zandvoort hebben aan een aantal bewoners van de zuidzijde van de Brederodestraat een verzoek gericht, of zij genegen zouden zijn, perceeltjes grond (verschillend in grootte) liggend achter hun huidige tuinen te willen aankopen, om daardoor hun tuin te kunnen vergroten. Dit was mogelijk, omdat door de achter deze woningen geprojecteerde bebouwing in het uitbreidingsplan „Zuid" enkele stro ken zogenaamd „inpandig terrein" zijn ont staan, welke wel zouden kunnen worden gevoegd bij de nieuwe bouwterreinen; maar waardoor de kavels abnormaal diep en duur zouden worden. Vele aangeschrevenen hebben thans verklaard, voor deze aankoop interesse te hebben en daarom stellen B. en W. voor in negentien met name genoemde gevallen tot verkoop van deze grond aan de belang hebbenden over te gaan tegen een prijs van 7.per m2, met bijkomende kosten en onder nader te stellen voorwaarden. In de raadsvergadering van dinsdag 22 oktober zal opnieuw het voorstel in be handeling komen betreffende de salarissen van gemeentelijke topfunctionarissen, welk voorstel in de raadsvergadering van 25 sep tember is verwezen naar de eerstkomende raadsvergadering, omdat over een voorstel van de heer Gosen (A.R.) om de verho ging niet met terugwerkende kracht, maar per 1 oktober te doen ingaan, de stemmen staakten (7-7). De heer Van Kuyk (P.v.d. A.) was afwezig. Over het voorstel van de heer Gosen zal dinsdagavond opnieuw wor den gestemd, terwijl tevens een beslissing over het voorstel van B. en W. zal worden genomen. Daar verschillende gedeelten van de elektrische installatie in het kantoor van de dienst voor sociale zaken aan de Hoge- weg door het P.E.N. zijn afgekeurd, vra gen B. en W. van Zandvoort aan de raad een krediet van 1600 om tot vernieuwing van deze gedeelten over te gaan. De toneelgroep „Sandevoerde" in Zand voort zal op zaterdag 2 november in res taurant „Zomerlust" een opvoering ge ven van het mysterieuze spel „De kat en de kanarie" van John Willard, in een Ne derlandse bewerking van René Bosch. De regie is wederom in handen van de heer Jos Dröse. Een bal zal deze toneelavond besluiten. De afdeling Zandvoort van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt vrij dag 25 oktober haar maandelijkse bijeen komst in de nieuwe consistorie der Her vormde kerk. De heer K. Norel, schrijver te Amstelveen, zal spreken over „Hoe een roman tot stand kom'" burgerlijke stand zandvoort GEBOREN: Elisabeth Marion, d.v. J. Kuijpers Wentink en J. H Groenestein. Yvonne, d.v. J. Ovaa en J. de Vlieger. Dirk z.v. D. W. Spaans en F. M. M. Pennings. ONDERTROUWD: H B. Giskes en G. Wijker, Joh. Drommel en W J. M van den Elshout. l. Nanai en A M. Vörös. GEHUWD: H. F. van Oudheusden en W. P. M. Reijer. E. J. Capdevielle en N. Briehuizen. H. F. M. Krause en W. Mumm B. van Cornewal en E. Stada. J. Th. Drège en I. Schoonderwal. W. Krippendorf en J. P- Visser. M Weber en C. Hoogendijk. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Julia Catharina van Keimpema, Vuurboet- straat 4. Marjon Scholtz, Kostverloren straat 71 tennisbanen met twee toiletgebouwtjes te mogen bouwen en daarnaast een terrein te bestemmen voor de plaatsing van der tien caravans. B. en W. weigerden deze aanvrage, om dat dit plan volgens hen in strijd is met het uitbreidingsplan, waarin de grond be stemd werd voor de aanleg van een weg met groenstroken en voor woningbouw, weshalve de vergunning op grond van artikel 6 van de woningwet moest worden geweigerd. Bovendien achten B. en W. een caravatfpark op deze plaats ongewenst. De gronden behoren echter aan n.v. Maatschappij „Kostverloren" en het col lege acht het begrijpelijk, dat deze n.v. haar gronden op enigerlei wijze rendabel wil maken, daar hier reeds tientallen jaren een terrein braak ligt terwijl het nog lang zal duren, voor deze grond overeenkom stig het uitbreidingsplan bebouwd zal wor den, dit temeer, omdat tot de aanleg van de geprojecteerde weg niet binnen afziett- bare tijd kan worden overgegaan. Een door de n.v. gevraagde vergunning om ter plaatse woningen te mogen bouwen werd om die reden reeds geweigerd. B. en W. menen tenslotte, dat het redelijk is, dat de gemeente deze terreinen aankoopt en vragen de raadsleden machtiging hierover met de n.v. in onderhandeling te treden. DJAKARTA (ANP). - Arudji Kartawi- nata, voorzitter van de kleine Islamieti- sche partij „P.S.I.I." en tevens vice-voor- zitter van het Indonesische parlement, heeft donderdag gepleit voor verbreking der diplomatieke betrekkingen tussen In donesië en Nederland en voor „maatrege len tegen het Nederlandse bedrijfsleven in Indonesië", indien het geschil over Weste lijk Nieuw-Guinea door tussenkomst van de UNO niet op vreedzame wijze kan wor den opgelost. Als mogelijkheden noemde hij het „be vriezen van door Nederlanders beheerde ondernemingen, het bevriezen van hun kapitaal, een verbod voor Nederlandse schepen om Indonesische havens aan te doen en de liquidatie van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij". Mocht dit niet voldoende zijn, dan zou Indonesië de diplomatieke betrekkingen met Nederland kunnen verbreken. Zaterdag viert de firma K. Dreijer in de Kanaalstraat te Lisse het gouden jubileum. Dan is het 50 jaar geleden dat de zaak werd opgericht. Startte men aanvankelijk met één kleine winkel, nu exploiteert de fa. Dreijer, twee autozaken. Dinsdag is er receptie in „De Witte Zwaan" te Lisse. Het vijftigjarig bestaan van de woning bouwvereniging „Volksbelang" in Lisse is donderdagmiddag gevierd met een recep tie in de „Nagtegaal" te Lisse. Er werden vele waarderende en hartelijke woorden tot het feestende bestuur gericht en vele belangstellenden kwamen hun gelukwen sen aanbieden. En bij het „goud" kwam ook nog het zilver en het brons. De burge meester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, speldde de voorzitter van de woningbouw vereniging namelijk de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst. Eén van de andere bestuurs leden van „Volksbelang", de heer C. Horst man, kreeg de bronzen -nedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Lisses burgervader voerde als eerste het woord. In zijn toespraak gaf hij een uit voerig overzicht van de groei en bloei, die „Volksbelang" in de loop van de jaren heeft doorgemaakt. Als verrassing deelde hij voorts nog mee, dat deze maand nog kan worden begonnen aan de bouw van veertien woningen op „Meer en Duin". Deze huizen maken deel uit van een plan, dat 52 huizen omvat. Het resterende aan tal woningen hoopt men in januari te la^en verrijzen. De burgemeester was zeer te spreken over het tempo, waarin de woningbouw in Lisse wordt uitgevoerd. „Als we zo door hadden kunnen gaan, dan was de woning nood over vijf jaar uitgebannen in ons dorp", zei hij. Valt men terug op het sy steem van vóór 1956; dan 'kan Lisse; offi cieel slechts 28 woningen per jaar boiiwén en kan het nog wel* 50 jaarduren voor men alle aanvragers van woningen te vreden heeft gesteld. De burgemeester bood het bestuur ten slotte zijn hartelijke gelukwensen aan en maakte vervolgens bekend, dat de heren Hordijk en Horsman door H. M. de Ko ningin waren onderscheiden. Hierna sprak de heer J. Mackenzy, hoofdinspecteur-directeur van de volks huisvesting in de provincie Zuid-Holland, De afdeling Lisse van het Nederlandse Rode Kruis had voor dit najaar twee bloedafname-avonden op haar programma staan en wel op 6 en 7 november. Op ad vies van de doktoren van de bloedtrans fusiedienst van het Ned. Rode Kruis gaan deze avonden niet door. Reden: A-griep. De bloedafname zal nu in het voorjaar plaats hebben en wel op 16 en 17 april. De scoocerclub „De bollenstreek" verrijdt zaterdag een molenspeurtocht. De bedoe ling van deze wedstrijd blijft tot de start geheim. De beste kansen maken diegenen, die geroutineerd zijn in kaartlezen en route bepalen. Het is raadzaam een goede zak lantaarn mee te nemen. Er wordt gestart bij „Duin en Dal" te Noordwijkerhout om 16.30 uur. In het slecht weer, dan wordt de rit een dag uitgesteld. burgerlijke stand van lisse GEBOREN: Clasina Cecilia Maria, d. v. Petrus Weijers en Clasina Zonneveld; Otto Cornelis, z. v. Cornelis Godefridus van den Aardweg en Catharina Maria van Berkel; Helena Johanna Wilhelmina, d. v. Nicolaas Andreas van Oosterveer en Lena Johanna Maria Remmerswaal; Petrus Cornelis Ma ria, z. v. Wilhelmus Johannes van Rijn en Jacoba Maria Waasdorp. ONDERTROUWD: Theodorus Wassenaa en Gerarda Maria Paardekoper; Aart Vos en Elisabeth Maria Aangeenbrug; Martinus Kornelis Smits en Juliana Bernardina Ger- ressen. GETROUWD: Petrus Martinus van Zon neveld en Theodora Johanna van der Hoek; Hendricus Willibrordus Elfering en Cor nelia Margaretha van der Aart; Pieter van Andel en Lijsje van der Spruit. OVERLEDEN: geen. Deze week wordt in Vijfhuizen en om geving weer de jaarlijkse collecte gehou den voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.). Tegelijkertijd start de afdeling Vijfhui zen van de Koninklijke Militaire Bond „Pro Rege" met de actie „Vier ton". Men wil namelijk landelijk vierhonderdduizend gulden bijeen brengen, welk bedrag be nodigd is voor de bouw van nieuwe mili taire tehuizen. Dit is hter geer gewone collecte. Men ontvangt namelijk renteloze aandelen. enige hartelijke woorden. Hij vond het prettig dat op dit jubileum bekend kon worden gemaakt, dat er 14 woningen van het nieuwe plan gebouwd mogen worden. Hij hoopte, dat volgend jaar de resterende 52 huizen in aanbouw genomen kunnen worden. In ieder geval kan de bouw nu weer voortgang vinden. De voorzitter van de woningbouwver. „Gezinsbelang" uit de buurtschap De Engel, de heer W. Buschman, wees er op, dat beide verenigingen hetzelfde doel nastre ven tot heil van het algemeen belang. Als vertegenwoordiger van het Min. v. Volks huisvesting, feliciteerde de heer J. Polman het bestuur van de vereniging. „Volksbe lang", zo zei hij, „is een voortreffelijk ge leide vereniging. Dat komt vooral tot uiting in het zeer goede onderhoud der huizen". Sinds 1940 had men bij de jubi lerende vereniging geen controle behoeven uit te oefenen of critiek behoeven te leveren. Nadat de voorzitter, de heer Hordijk, alle sprekers hartelijk dank had gezegd voor de gelukwensen, was de besloten re ceptie teneinde en was het vervolgens een komen en gaan van belangstellenden, die het bestuur van de „gouden" vereniging kwamen complimenteren. amsterdam De gespannen internationale politieke toestand in het Nabije Oosten was van grote invloed op de handel ter beurze, waardoor verscheidene fondsen gevoelige verliezen leden. Weliswaar was het pu bliek niet groot aan de markt, maar koop orders waren nog veel dunner gezaaid. Eén en ander had tot gevolg dat de ver kopen in een zeer dunne markt plaats vonden waardoor de prijzen belangrijk beneden die van woensdag kwamen te liggen. Aandelen Koninklijke Olie deden als hoogste prijs f 157,80 maar verkopen tegen het sluiten van de markt brachten de koers beneden de f 156 tegen woensdag f 164,20; een verlies derhalve van onge veer acht gulden (40 punten). De olie maatschappijen uit Amerika, Engeland, Frankrijk en Nederland hebben hun 800 miljoen dollar plan, tot het aanleggen van een oliebuisleiding in het Nabije Oosten, definitief voor onbepaalde tijd uitgesteld, in verband met de gespannen toestand aldaar. De handel in aandelen Konink lijke Olie was minimaal. Philips-aandelen openden ongeveer 10 punten lager op 231 in welke koers weinig verandering kwam; slotkoers woensdag 241. Unilever trok van 331 aan tot 333 om op ongeveer 330 te sluiten. Het verlies bedroeg hier eveneens ongeveer 10 punten. A.K.U. was 4 percent lager en K.L.M. aan geboden f 3,50 lager. Hierdoor kwamen aandelen K.L.M. 5 gulden onder de emis- sieprijs te liggen. De scheepvaartfondsen verloren de goe de koers van de vórige dagen en deelden in de algehele malaise. Aandelen Van Nie- velt en Van Ommeren leden de zwaarste verliezen van respectievelijk 7 en 6 pun ten. De overige waarden 1 tot 3 punten lager. Ook hier had de handel weinig te betekenen. Staatsfondsen waren nauwe lijks prijshoudend. De hausse in de cultuursector heeft slechts één dag geduurd. Thans ging de gehele winst van woensdag verloren en kwam zelfs de koers voor H.V.A. beneden pari op 99 tegen woensdag als hoogste koers 107. Deli Maatschappij sloot min 4 en Amsterdam Rubber min 3 percent. Al les met minimale omzetten. Prolongatie 5 percent. (ANP). new york De koersen ondergingen een scherpe da ling, waardoor de totale aandelenwaarde der ter beurze genoteerde fondsen met meer dan drie miljard dollar afnam. De verkooprage was een reactie op de span ningen in het Nabije Oosten, de geringe kans op belastingverlagingen volgend jaar en de aanwijzingen dat de krappe geld markt niet verruimd zal worden. De ver kooprage drong in alle sectoren door. Tegen beurseinde ontstond er wat weer stand, waardoor de markt weinig boven de laagste dagnoteringen sloot. Het industriegemiddelde sloot 7,06 lager op 436,87; het spoorweggemiddelde 2,74 lager op 114,93 en dat voor openbare nuts bedrijven 0,82 lager op 64,96. De omzet be droeg 3.060.000 aandelen tegen 2.050.000 op woensdag. Verliezen van twee of meer dollar wa ren talrijk; alleen de vliegtuigbouwfond sen doorstonden hoewel onregelmatig de storm. Van de 1.201 verhandelde fondsen sloten er 945 lager, 99 hoger en 157 onveranderd. (UP). Annenkerk, 17 v. Aden n. Adelaide. Abbekerk, 17 v. Penang n. Aden. Angolakust, 17 v. Lagos n. Takoradl. Aïmdijk, 17 te Rotterdam. Amsteldijk, 18 te Rotterdam. Alcor, 17 v. Vitoria n. Ilheos Amstelstad, 17 ten anker Baai Karachi. Amstelveen, 17 v. Philadelphia n. Bombay. Appingedijk, 17 v. Santos n. Montevideo. Arendskerk, 18 te Kaapstad. Alioth, 17 150 m. o. Madeira n. Antwerpen. Attis, 16 900 m. z. Philadelphia n. Philadelphia. Batjan, 17 te Suez verw. Billiton, 17 v. Colombo n. Djibouti. Bawean, 17 v. Calcutta n. Singapore. Bloemfontein, 18 te Durban verw. v. East-London. Baarn, 17 v. Port of Spain n. Europa. Banda, 21 te San Francisco verw. Bengalen, 13 te New York. Banggai, 18 te Belawan v. Calcutta. Breda, 16 340 m. z. Cape Race n. Brunsbüttel. Calamares, 18 te Puerto Barios. Carillo, 18 te New York. Congokust, 18 te Hamburg. Cradle of Liberty, 22 te Philadelphia verw. Crania, 17 90 m. w.n.w. Scillys n. Curasao. Dinteldijk, pass. 17 Windward Pasage n. Panama. Dongedijk, 13 te Balbao. Drente, 17 te Antwerpen verw. Duivendrecht, 19 te Rotterdam verw. Dorestad, pass. 17 Pantellaria n. Hamburg. Eos, pass. 17 Gibraltar n. Algiers. Esso Rotterdam, 17 te Antwerpen. Etrema, 17 te Piraeus. Eemdijk, 18 te Tampico. Esso Den Haag, 18 v. Suez n. Rastanura. Eenhoorn, 17 te Rotterdam. Felipes, 17 v. Singapore, 20 te L. Labuan verw. Groote Beer. 17 v. Rotterdam n. Cuxhaven. Gaasterland, 18 te Vitoria. Garoet, 18 rede Bremershaven. Ghanakust, 17 v. Freetown n. Monrovia. Gooilanc, 17 v. Recife n. Las Palmas. Graveland, 17 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Helder, 18 te Hamburg. Helicon, 18 te Jeremie. Hermes, pass. 17 Cuba n. Baltimore. Hydra, 18 te Buena Ventura. Java, 18 te Beyrouth. Jason, 17 dw. Beachyhead n. Curasao. Jason, 16 v. Amsterdam n. Curacao. Koningshaven, 17 v. Curacao n. Durban. Kalydon, 18 te Curasao, daarna n. Las Palmas. Karimata, 17 te Bremen. Kieldrecht, 17 v. Suez n. Aden. Karossa, 18 te Samarinda v. Balikpapan. Karsik, 18 te Palembang verw. v. Singapore. Liberty Bell, 21 te Marseille verw. Leuvekerk, 18 te Port Said verw. Lissekerk, 17 te Bandar Shappur. Laagkerk, 18 te Lissabon. Lemsterkerk, 18 te Kuwait. Lombok, 19 te New York verw. Mataram, 17 te Southampton. Meerkerk, 17 te Mombasa. Marwelloyd, 17 v. Cheribon n. Tandjung Mani. Maas, 17 v. Algiers n. Ceuta. Maasdam, 18 v. Southampton n. Halifax. Maashaven, 17 v. Montevideo n. Bahia Blanca. Merwede, 17 v. Londen n. Dakar. Mylady, 17 te Turks eil. Moordrecht, 23 te P. Said verw. n. Mena Al Ahm. Mijdrecht, 23 te Avonmouth verw. v. Noort, 17 150 m. z'.z.w. Pulu Laut n. Pan.kan. Nanusa, 17 v. Bahrein, 18 te Khoramshar verw. Nias, 17 te Penang. Nieuw Amsterdam, 18 te Southampton. Notos, 16 v. Beyrouth n. Alexandrië. Oranje, 17 v. Aden n. Suez. Ouwerkerk, 17 te Amsterdam. Ootmarsum, 18 te Bremen. Oranjestad, 17 v. Madeira n. Pte. A Pitre. Osiris. 16 160 m. n.o. Barbados n. Bremen. Prins der Nederlanden, 17 te Pto. Limon. Pr Joh. Willem Friso, 17 v. Le Havre n. R'dam. P. G; Thulin, 17 v. Seven eil. n. Baltimore. Phrontis, 17 v. Colombo n. Aden. Pieter S, 17 te Swansea. Polyphemus, pass. 17 Ceylon n. Belawan. Peperkust, 17 98 m. o.z.o. Cp. Race n. Montreal. Papendrecht, 20 te S. Lorenzo verw. Pendrecht, 22 te Rastanura verw. Prins Willem George Frederik, 17 v. Le Havre naar Rotterdam. Roepat, 19 te Balikpapan verw. Rita, 18 te Pladju v. Telokanson. Raki, 16 v. Colombo n. Coshin. Scherpendrecht, 17 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Stad Vlaardingen, pass. 17 Stadtlandet n. A'dam. Steven, pass. 17 Minorca n. Algiers. Sirrah, 18 te Bombay verw. Steven. 18 te Algiers. Soestdijk, 18 te New York. Sommelsdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Stentor, 13 te Port of Spain. Straat Singapore, 17 v. Las Palmas n. Kaapstad. Sarpedon, 17 te Puerto Cabello. Salatiga, 16 te Cagayandeoro. Stanvac .P.endopo, 18. te Singapore verw.. - Stanvac Selo, 18 te Sungeigerong. Straat Bali, 14 te Kaapstad. Sliëdrecht, 26 te Rotterdam verw. Tero, 17 te Rotterdam. Tabinta, 17 v. Marseille n. Amsterdam. Telamon, 18 te La Guaira. Thelidomus, 18 v. Geelong n. Miri. Tomocyclus, 18 te Willemstad. Trompenberg, 17 v. Pto. Cabello n. Pta. Cardon. Tiberius, 16 v. Caracol n. New Orleans. Titan, 18 te Vlissingen v. New Orleans. Utrecht, 18 te Antwerpen verw. Waterman, pass. 17 Gibraltar n. Rotterdam. Weltevreden, 17 v. Biak n. Makassar. Westertoren, 17 v. Singapore n. Miri. Woensdrecht, 18 te Abadan. Westland, 18 te Montevideo verw. v. L. Palma3. Waingapoe, 19 te Surabaja v. Makassar. W. Alton Jones, 25 te Mena A1 Ahmadi verw. Zuiderzee, 17 450 m. n.w. Fayal n. Venetië. Zuiderkruis, 17 te Amsterdam. Zaanland, 18 te Rio de Janeiro. Zeeland KRL, 16 te New Orleans. Zonnekerk, 13 te Colombo. Zonnewijk, 18 te Philadelphia. KLEINE VAART Badzo, 17 5 m. o. Thamesmonding n. .Londen. Bab T, 17 te Oland Sodra Udde n. Tynedock. Boreas, 17 20 m. o. Kp. Passero n. Algiers. Draco, 17 20 m. w. Lissabon n. Gibraltar. Eljo, 17 dw. ÏJmuiden n. Dublin. Elsa, 16 v. Stockholm n. Kopmanholmen. Flevo, 17 5 m. v. ÏJmuiden n. Amsterdam. Heerengracht, 17 v. Rotterdam n. Borg. Joost, 14 te Kristinehamn v. Zaandam. Kaap St. Vincent, 16 v. IJsselmonde n. R'dam. Keizersgracht, 17 15 m. dw. Tcrschellinger bank naar Helsinki. Nero. 16 v. Bilbao n. Oporto. Pavo, 15 v. Zaandam n. Antwerpen. Ponza, 16 te ÏJmuiden v. Zaandam» Tilly, 15 te Gefle v. Goole. SLEEPVAART Argus, 27 v. Rotterdam n. Noordzee, Atlas, 16 v. Rotterdam n. zee. Cycloop en Titan, 18 te Vlissingen verw. Ebro. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Friesland, 18 135 m. n.o. Kp. Race n. Toronto. Humber, 16 v. Dakar. Hudson, 16 v. Bombay n. Karachi. Loire, 18 te Antwerpen. Noordzee, 16 50 m. n. Finisterre n. Teneriffe. Rode Zee, 18 50 m. z.w. Oporto n. Marseille. Thames, 18 Suez gepass. n. Daz-eil. Perz. Golf. Witte Zee, 18 in Straat Torres n. Port Moresby. Zwarte Zee, 16 te Baltimore. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur VA °/o Nederl. '47 7911/ie 79Va 3 °/o Nedl. 1962/64 87*g 86,b/i« A. K. U 151 y* 157 Calvé Delft 269 275 Van Gelder Zonen 183 183 K. N. Hoogovens 251% 253 Nederl. Ford 181 180 N. Kabelfabriek 245 248 gew. Philips Gloeil. 231 237 pref. Philips Gloeil. 138 138' Unilever 329 334% Wilton Fijenoord 205 205 Dordtsche Petrol. 723 737 Konkl. Petroleum 157,- f 159,40 A'dam Rubber 62*4 62 K. L. M 105,- 106,— Holl. Amer. Lijn 149 150 N. Scheepv. Unie 137 H 139 Phs. v. Ommeren 219 220* H. V. A 98 100 Verg. Deli Mijen 62 63 Amsterd. Bank 189*4 189* Ned. Handel Mij. 146 146 Rötterd. Bank 159/i 159* Twentsche Bank 157 157* Anaconda Copper 45*3 44 Bethlehem Steel 40 40% U. S. Steel 55*4 55 General Motors 38 H 38 Shell Union 71 70% Tidewater 25% 24*4 Vorige koers Enige kennisgeving. Heden overleed na een smartelijk lijden, tot onze diepe droefheid onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante MARIANNE LOUISE CATS-KONIJN in de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: Dr. L. A. Cats, Lakenkoopersstr. 16 Heemstede, 17 okt. 1957. Crayenestersingel 2. De teraardebestelling zal plaats hebben op maan dag 21 oktober a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 12.04 uur. Vertrek Crayenester singel 2, Heemstede tegen 11.15 uur. Heden nam de Here tot Zich, onze lieve en zorg zame man, vader, be- huwdvader en grootvader CORNELIS JOHANNES BRUGGINK in de leeftijd van 61 jaar. P. H. Bruggink- van der Wal C. J. Bruggink Jr. W. H. Bruggink- Stuurman Keesje Haarlem, 17 oktober 1957 Cornelis Schoonstraat 2 De overledene is opge baard in de rouwkamer, Parklaan 36 te Haarlem. Bezoekuren: van 23 uur en 7.308 uur. De begrafenis zal plaats vinden op maandag 21 ok tober a.s. om 1.30 uur, op de Noorder Begraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem-N. Vertrek van Cornelis Schoonstraat 2 om pl.m. 1 uur. Op 15 oktober 1957 over leed onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder HENDRICA ANTHONIA HESSELS-DE JONG in de ouderdom van 73 jaar. Haarlem: J. A. Hessels M. W. Hessels- Jacobsen-Jensen H. A. Hoekstra- Hessels A. F. Hoekstra Hilversum: C. F. A. Delfos- Hessels G. N. Delfos en kleinkinderen Condoleantie-adres: Jan Haringstr. 15, H'lem De teraardebestelling heeft heden, 18 oktober, in stilte plaats gehad. Bij mijn vertrek haar Zuid- Afrika groet'fik vrienden en bekenden. INGRID GOEDEE. a.b. m.s. Oranjefontein. 18 oktober 1957. A. A. Hartman Arts AFWEZIG 20—23 OKT. Zondag 20 okt. 10 en 5 uur: 8 u.: H. SPOOR, Jeugddienst Nassauplein no. 8. Zondag 10 uur: Dhr. J. DE GEEST. 5 uur: Rev. A. J. ANDEWEG, zendeling v. d. Libanon. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem, d.d. 15 ok tober 1957 is na intrekking van de verleende surséance van betaling in staat van faillissement verklaard de N.V. Organisch Chemische Industrie „Ossendrecht", ge vestigd te Haarlem, kantoor- houdende te Bloemendaal, Koepellaan 6, met benoeming van de E.A. heer Mr. H. J. Ferwerda, lid van de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, tot Rechter-Com- missaris en met aanstelling van ondergetekenden tot cu ratoren. Haarlem, Ged. O. Gracht 92: Mr. B. J. Lambers. Amsterdam, Olympiaplein 17: Drs. P. F. T. Witmer. Sierlijk lopen en gemakkelijk lopen berusten op het „geheim" van Hier ziet u één mo dieus model uit onze verrassende JATOR- collectie. Alleenverkoop voor Haarlem Kleine Houtstr. 8 Tel. 14563 ALLROUND ETALEUR b. z. a. Heeft kennis van re clame en tekenwerk. Brie ven no. 6780. Te koop gevraagd: in Haarlem, Aanb. Tel. 02500 no. 14008. GEM. CONCERTGEBOUW (grote zaal) - HAARLEM te geven door het Nederlands-Hongaarse MEESTERDUO Herman Krebbers, viool Robert Weisz, piano ALLE TIEN SONATES, VERDEELD OVER DRIE CONCERTEN MAANDAG 4 NOVEMBER - MAANDAG 9 DECEM BER en VRIJDAG 27 DECEMBER telkens te 20 uur. Abonnementen voor de drie concerten f 6.00 (alles in begrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreken dagelijks bij Muziekhandel ALPHENAAR, Kruisweg 49, Haarlem DINSDAGAVOND 22 OKTOBER a.s. om 8 uur LEZING van mevrouw SMIT—KERBERT te Kinderdijk in Brinkmann, Grote Markt. Onderwerp: Introductie aan de zaal. MINOLTA hleinbeeld projector compleet met lamp en draagtas 125. Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 120 GRASLINNEN LAKENS door transport iets vuil van 5.98 NU NAPPA DAMESHANDSCHOENEN moderne tinten wolvoering NU NAPPA HERENHANDSCHOENEN wol tricot voering OP VERTOON VAN DEZE BON ƒ1.— REDUCTIE ANEGANG 22 SANTPOORTERSTRAAT 50 heeft voor de ZONDAG een extra rollade reclame. RUND, VARKENS of LAMS voor 2.50 per V2 kg MAGERE CARB. vanaf 1.80 per V2 kg federe koper heeft recht op 150 gram HAM of PEKELVLEES a 0.30, indien minstens voor f 2.50 wordt gekocht. AIRES kleinbeeld camera - gekoppelde afstandmeter lens 2,8 310.lens 1,9 ƒ395.compleet met tas Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 U kunt niet beter doen dan nü Marathon Kinderkleding kopen. Sterk en niet duur. Ruime keus. VOOR KLEUTERS Broeken, leuke ruiten, 2 jaar 8.75 Jackets, Teddy gevoerd, 2 jaar Coats, Teddy gevoerd, 3 jaar VOOR MEISJES Lange Broeken, pracht ruiten, 7 jaar VOOR JONGENS Lange Broeken, antraciet, 6 jaar Lange Broeken, Corduroy, 6 jaar Joppers, zware kwaliteit, 4 jaar MONTY COATS Marine, geheel gevoerd, 6 jaar 24.50 Gabardine, geheel gevoerd, 8 jaar 32.75 Grote collectie VESTEN en TRUIEN voor Heren en Jongens Betaalzegels worden aangenomen De kleine zaak waar u beter en voordeliger slaagt, óók voor Kinderkleding. 17.95 29.95 11.55 10.95 11.75 12.95 J. DE KWANT Lange Veerstraat 19 - Haarlem C. - Tel. 17369 Indien u denkt: „Wat kan het nu zijn....- een no-iron shirt voor 10.90 (met enkele manchet) ƒ12.90 (met dubbele manchet)". En tochneem het van ons aan, ze zijn absoluut prima. Door onze grote inkopen en vooral ook omdat wij alléén witte no-iron shirts verkopen, kunnen wij zo goedkoop zijn. Probeert u het eens met één shirt. Wij zijn er beslist zeker van, dat u er zó tevreden over bent. dat u meerdere stuks komt halen. ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL 16963 Geef Uw kat FELIX Ze eet het graag, het is gezond en... voordelig! 40 ct per pak. Nummerbrleven. die volger,? ons oordeel niet bona fide f reageren op de Inhoud van advertenties, worden niei doorgezonden Niet-afgehaalde nummer t orieven worden na 14 daec vernietigd Als u reisge-te/sctap 'oekfc.._ Plaats dan

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13