IDEAAL VAN „MERLIJN": EIGEN POPPENTHEATER IN HEEMSTEDE Maaike en Rien tonen liefde voor zuiver poppenspel Aanleg van plantsoenen in alle delen van Haarlem neem een paar Radio Moors Bestaande parken zullen gereorganiseerd worden POTTER'S LINIA Hoger voorschot voor „Eigen woning" Arbeidstherapie op „Meer en Bosch" te Heemstede f 139.000,- gevraagd voor inrichting Clara-stichting Ouders vragen B. en W. over de voltooiing Weer „stedelijke bollenvelden" Rechtzaak tegen Getuige van Jehova aangehouden Ambtenaar of) ministerie zon brieven hebben verwisseld UIT STAD EN STREEK WASSERIJ DUYN Nederlands Ballet in Haarlem Medische verzorging tijdens het weekeinde RLE ET Dierenliefde die te ver gaat Tijd. mantels stomen f. 3,75 Prijsuitreiking bij „Zonder werken niets" ZATERDAG 19 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT poppen- Je speelde ermee toen je nog een paar turven groot was. Met bruine l,eer. Of met een pop, die echt „mama" zeggen kon. Ze leefden voor je, je sprak met ze, behandelde ze als je vriendjes, a|s echte mensen. Je was een goede speelkameraad, maar als ze stout ge lest waren, zette je een boos gezicht, duurde de illusie niet, want na de Maar Lang een paar jaar vond je het spelen met poppen „vreselijk kinderachtig". Mc»* stilletjes bewaarde je de beste herinne ringen aan je speelmakkertjes. Maaike Hobbel uit Haarlem-Noord en pjen Baartmans uit Heemstede spelen njet alleen met herinneringen, als zij een p0p in handen nemen. Want bij hen toveren de poppen ook toekomstdromen tevoorschijn. Dromen over altijd maar spelen met poppen. Voor kinderen. En voor grote mensen. Dromen over een gezellig eigen theatertje, waar je de mensen eel paar uur de illusie van het spel kunt bieden, waar je kinderen kunt meevoeren naar een mooie, betoverde wereld - heel ver weg, met sprookjes figuren, die toch nog altijd iets werke lijks in zich hebben. De achttienjarige Maaike en de twintig jarige Rien hebben elkaar een paar jaar celden tijdens de Interscholaire ontmoet. De eerste declameerde en de ander danste Javaanse en Balinese dansen, geleerd van een Javaan en een Balinese prins. Maaike speelt al enige tijd in het studentencabaret *De Kern" en Rien speelt in een gamelan- orkestje en goochelt nu en dan. Ook heeft hij met een schimmenspel gewerkt. Nog niet zo lang geleden, pas een paar maan den terug hebben zij een poppentheater opgericht. „Merlijn" noemen zij het naar eon oude tovenaar uit de Koning Arthur- sage. Het initiatief ontstond na een gesprek met de Haagse poppenspeler Guido van Deth. ..Ik wilde met het poppenspel verder" egt Rien, die voor tekenleraar studeert. Met Maaike besprak hij de plannen en in tijd van een paar maanden bouwden zij de „kast", ontwierpen een spel en werkten het uit, kortom: deden alles, wat voor een poppenspel nodig is. Rien snijdt de koppen van de poppen uit hout meestal is met één kop een dag gemoeid Maaike maakt ADVERTENTIE 'n Paar tabletjes in de mond doen wonderen Krachtige bestrijding bij hoest en keelpijn. Bovendien frisse adem. óók na gebruik van cigaretten of 'n borreltje. In handige platte strooidoosjes 55 cent. Alle Apothekers en Drogisten verkopen ze. Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM Het voorschot van f 28.500, dat de Haar lemse gemeenteraad aan de woningbouw vereniging „Eigen woning" voor de ver nieuwing van schuren en schuttingen en het eventueel aanbrengen van kolenkisten bij 31 huizen in de Eikenstraat 'en Es doornstraat beschikbaar stelde, blijkt niet voldoende. De raad wordt daarom voor gesteld het reeds verleende krediet met f 1.340,09 te verhogen. Het winterseizoen van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Bond voor Maat schappelijke Werkers werd vrijdagmiddag ingezet met een koffiemaaltijd in het Ster- huis aan de Nieuwe Gracht, waar onge veer dertig dames en heren hebben geluis terd naar hetgeen de heer L. H. Brulleman, sedert ongeveer vier maanden aan „Meer en Bosch" te Heemstede verbonden, over zijn werk te vertellen had. De heer Brulleman, voordien werkzaam als chef bijzondere bemiddeling op het Ar beidsbureau te Haarlem, heeft in „Meer en Bosch" de leiding van de afdeling ar beidstherapie en de tewerkstelling van de epileptici in en buiten deze inrichting. Een en ander geschiedt in overleg met. het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem en met de reizende broeders van „Meer en Bosch". In de sociale werkplaats, waar thans ongeveer veertig patiënten worden beziggehouden met vlechtwerk, houtbe werking, enzovoorts, gaat het erom deze mensen geschikt te maken om in diverse bedrijven te werk te worden gesteld. Ook lichamelijk gehandicapten en suikerpatiën ten kunnen in deze werkplaats onder be kwame leiding arbeiden. Een en ander ge schiedt in nauwe samenwerking met de doktoren van deze inrichting, die op die wijze de patiënten in hun dagelijkse be zigheden kunnen observeren. De ervaring leert, dat voor vele epilep tici. die tegenwoordig met de moderne medicijen dikwijls geheel of grotendeels van hun toevallen genezen, de terugkeer m de maatschappij en de aanpassing aan bet dagelijks werk vaak met grote moei lijkheden gepaard gaan. In de werkplaats van de heer Brulleman wordt getracht aan deze bezwaren tegemoet te komen. Het is daarbij gebleken, dat het tempo van de Patiënten over het algemeen lager ligt dan 'n het moderne bedrijf gevraagd wordt. Wanneer dergelijke patiënten uit „Meer cn, Bosch" ontslagen worden, geschiedt de nazorg in de gezinnen landelijk door de reizende broeders, met wie de heer Brulle man contact onderhoudt. Van zijn nog slechts summiere ervarin gen, omdat de heer Brulleman pas kort geleden aan „Meer en Bosch" verbonden is. hoopt hij later nog eens meer te ver tellen, als het mooie, sterk sociaal gerichte Werk meer is uitgegroeid de kleertjes en samen verzinnen zij de namen. Première in huiskamer „De toverhoed" maakt alles goed" heet het eerste spel. Op 16 september ging de première in de huiskamer. Het is een spel van anderhalf uur voor kinderen, met als hoofdfiguren: het pientere jongetje Rikkie met zijn apie Slingertje. Andere figuren zijn een markies, die betoverd is en in een schilderij zit, een goede en slechte tove naar, een heks en een boerenechtpaar. Het verhaal komt erop neer, dat dankzij het moedige optreden van Rikkie en Slingertje de slechte tovenaar en de heks onschade lijk worden gemaakt. En dat is niet anders dan goed te praten. De twee poppenspelers hebben nu al een paar voorstellingen gegeven. En met suc ces. In september namen zij deel aan een landelijke wedstrijd voor poppenspelers in Leiden in de categorie gevorderden. Het optreden was veelbelovend, want zij na men de eerste prijs mee naar huis. Nu is een tweede spel in voorbereiding, dat ge deeltelijk onder de zeespiegel speelt en waarin bijvoorbeeld professor Zeester, ko ning Zeewier en enkele zeerovers optre den. Ook wordt gepeinsd over een spel voor volwassenen, waarvan Maaike en Rien zeker verwachten, dat het de „grote mensen" zal boeien. Het spel voor de kin deren doet hen dat trouwens ook. Alles eisen werk De twee jeugdige poppenspelers doen alle karweitjes zelf alleen de lichtinstal latie is door een vriend aangebracht. De zetstukken, die zij in plaats van décors ge bruiken. de „opvouwbare" kast, de pop pen, alles komt uit de handen van het tweetal. Van het spel staat niets op papier. Samen werken zij onder het snijden, schil deren, knippen en naaien, de ideeën uit en repeteren ondertussen. „Merlijn" heeft al een paar aanbiedingen gekregen: volgende week speelt het tijdens de werkweek van het Coornhertlyceum in Den Dolder. „Ja, het moet mogelijk zijn voldoende animo voor het poppenspel op te wekken", vertellen Maaike en Rien. „Wij willen na tuurlijk iets persoonlijks brengen. Vooral streven we naar eenvoud, geen ingewik kelde tierelantijnen". De twee poppenspe lers moeten het niet zo hebben van de spelen, waarin de poppen elkaar geregeld de kop inslaan of aan de galg hangen. „We wllen de kinderen en natuurlijk ook de volwassenen iets goeds brengen. Na tuurlijk niet iets zoetelijks, maar ook geen gooi-en-smijt-kluchten. Eigenlijk is het heel eenvoudig gezegd: we willen bij hel spelen ons zelf zijn". Poppen gaan leven De ervaringen, die Maaike en Rien in korte tijd hebben opgedaan, hebben hun geleerd, dat van het poppenspel een fasci nerende werking uitgaat. „Als het goed gaat, speelt het publiek mee. Je poppen gaan leven, ze krijgen een eigen karakter en zeggen soms dingen, waar je zelf ver baasd over bent", vertellen ze. Hun enthousiasme zal niet snel wegeb ben. Daarvoor hebben ze het hoofd te vol met plannen. Hun wensdroom? „Een eigen huistheater, hier in Heemstede. En dan een paar middagen per week spelen voor de kinderen en een paar avonden voor de groten". „Heerlijk zou dat zijn", voegt Maaike eraan toe. Dan kruipt ze in de kast, de gordijntjes gaan open en de toeschou- wertjes zien en horen het jongetje Rikkie, die een samenspraak voert met zijn kame raadje Slingertje. De illusie is er (ADVERTENTIE) van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Nadat B. en W. van Haarlem enkele maanden geleden een voorstel tot inrich ting van de Clara-stichting in Zandvoort voor de huisvesting van geestelijk gestoor de bejaarden hebben teruggeromen, wordt dit voorstel thans weer, zij het enigszins gewijzigd, aan de raad gedaan. Met het bestuur van de Clarastichting is overeen stemming bereikt over huur van de gebou wen tot 1980. 37 Patiënten zullen in de Clarastichting kunnen worden gehuisvest. De kosten van inrichting worden geraamd op 139.000. De raad wordt voorgesteld dit bedrag voor vernieuwingen, de aan te kopen inventaris enz. beschikbaar te stel len. De poppenspelers duiken even vanach ter de kast te voorschijn. Met een expressief gezicht praat Maaike Hobbel in de rollen van de slechte tovenaar en de heks. Rien Baartmans leeft met het spel mee. Bouw Coornkertlyceum In de vergadering van de Oudervereni ging van het Coornhertlyceum te Haarlem is een motie aangenomen, waarin veront rusting wordt uitgesproken over het feit dat het nu bijna vier jaar geleden is dat het bouwen van de derde étappe van het Coornhertlyceum werd aanbesteed en dat nog geen begin is gemaakt met het vol tooien van het gebouw. De vergadering nam kennis van het feit dat de lening van een half miljoen, door bemiddeling van de Oudervereniging aan de gemeente Haar lem aangeboden, door het gemeentebe stuur niet kon worden aanvaard, terwijl het aanbod nog wel van kracht is geble ven. In de motie wordt het gemeentebestuur verzocht, bekend te maken of er voor de gemeente Haarlem nu of in de naaste toe komst een mogelijkheid bestaat het school gebouw te doen voltooien. ADVERTENTIE Aantal leden 23000 Contributie 1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid HET PERSONEEL VAN de Haarlemse dienst van Hout en Plantsoenen is het hele jaar in de weer, om de Haarlemmerhout en de plantsoenen een proper aanzien te geven. Het publiek ziet de hoveniers alleen als zij druk bezig zijn met het onder houd, maar de rest van de tijd is er geen ledigheid: het voorbereidende werk vraagt dan alle aandacht. En dit alles neemt door de uitbreiding der stad hand over hand toe. Ten kantore van de dienst aan de Kleverlaan worden lang van tevoren plannen uitgewerkt over de aanleg van plantsoenen en de verfraaiing der huizen blokken met het onontbeerlijke groen aan de voet der bakstenen complexen. Vroe ger werden bij de huizen voor- en achtertuinen aangelegd en de verzorging ervan berustte bij de bewoners; de laatste jaren heeft Hout en Plantsoenen er een karwei bij als er woningen gereed komen, die met steun van de overheid gebouwd worden, want dan komen er veelal gemeenschappelijke tuinen bij, die door de dienst aan gelegd worden; hij geeft adviezen aan architecten van complexen, stelt tekeningen beschikbaar en houdt toezicht als aan de groenaanleg begonnen is. In een voor de rechtbank te Almelo behandelde strafzaak tegen een dienstwei geraar heeft de raadsman, mr. L. C. van der Tas uit Amsterdam, voor een onver wachte wending gezorgd met 'de mede deling, dat naar zijn vaste overtuiging een ambtenaar van het ministerie van Oorlog twee voor verdachte van groot belang zijnde brieven had verwisseld. De raads man suggereerde voorts, dat de ambtenaar dit met opzet had gedaan. „Wanneer ik een dergelijke handeling had gepleegd met be trekking tot bewijsmateriaal in een straf zaak, dan zou ik zeker als advocaat voor de toekomst geheel worden uitgesloten", zei mr. Van der Tas. „Zo hij hier onder ede zijn rapport mondeling had bevestigd, zou ik onverwijld de officier van Justitie hebben gevraagd tegen hem een vervol ging wegens meineed in te stellen." Het ging in deze zaak over een Getuige van Jehova, die geen beroep op de Dienst- weigeringswet wilde doen en dit volgens de raadsman ook niet deed, omdat volgens de Getuigen van Jehova er zoveel verwant schap tussen de militaire en de burger dienstplicht is, dat zij tegen beide gewe tensbezwaren hebben. Bij de door de amb tenaar van het ministerie van Oorlog aan de rechtbank te Almelo opgezonden stuk ken bevond zich copie van een brief, waar uit zou blijken, dat de verdachte wél een beroep op de Dienstweigeringswet had ge daan. Voor de rechtbank hield de verdachte vol, dat hij geen beroep op de Dienstwei geringswet gedaan had, dat hij dus ten onrechte in de burgerdienstplicht was ge plaatst, dat hij die dus niet behoefde te vervullen en dat hij nu onrechtmatig voor de rechtbank terecht stond. Er was wél een copie in hef dossier, ont vangen van het ministerie, van een brief, waarin de verdachte werd gevraagd of hij zijn verzoek om toepassing van de bepalin gen van de Dienstweigeringswet hand haafde. Het origineel van deze brief had de verdachte nimmer bereikt, nog minder had hij deze ooit, ingevuld met „ja", geretour neerd. De rechtbank besloot na raadkamer de zaak terug te wijzen naar de rechter-com missaris voor een nader onderzoek. In de komende winter zullen vele plan nen uitgevoerd worden in alle delen van de stad, zover daartoe tijd beschikbaar is. In Haarlem-Noord vraagt Delftwijk de aandacht van Hout en Plantsoenen. „Onze Woning" heeft nabij het Top Naeffplant- soen een groot aantal woningen laten bou wen en de dienst onder leiding van de directeur, de heer J. A. Dorresteijn, zorgt er voor dat het „woongenot" verhoogd wordt door de aanleg van een plantsoen; dit gebeurt bij het tehuis voor werkende vrouwen en bij de woningen voor ouden van dagen. De Arthur van Schendelkade langs de Jan Gijzenvaart zal het volgend jaar aan zienlijk opgeknapt worden, als langs het water een talud met een bre'edte van der tig meter zal zijn aangelegd. Er komen banken en zij die daar willen uitrusten, zullen een mooi uitzicht krijgen over de Noorderhout. In deze omgeving zijn 225 woningen van „Eigen Haard" in aanbouw. Aan architect H. Tuninga zijn inmiddels al adviezen verstrekt over de aanleg van drie binnentuinen en van voortuinen. De school nabij de Dr. De Liefdestraat zal een nieuw plantsoen krijgen en de plannen liggen klaar om een speelweide aan te leggen bij de openbare kleuter school „Hummeltjeshonk" aan de Klever parkweg. Langs de Carpentierlaan en de Van Die- menstraat, tussen de spoorlijn en bij het station Bloemendaal en de Delft, komen geleidelijk vele nieuwe woningen gereed en Hout en Plantsoenen zal ook daar voor de aanleg van plantsoenen zorg dragen. T uindorp Op het ogenblik is het al prettig toeven in Tuindorp en de omgeving van de Ramp laan: aan de aanleg van plantsoenen en stroken groen is hier heel wat aandacht besteed en doordat tussen de Vlaamseweg en de Brouwersvaart druk gebouwd wordt, vragen ook daar de plantsoenen de aan dacht. De Pieter Wantelaan zal wat de beplanting betreft voltooid worden. Ook zal de Hospeslaan met stroken groen wor den vooi'zien. In het zuiden van de stad wordt in het Duinroosplantsoen gebouwd; op de grens van Haarlem en Bloemendaal. Er bestaat een.puike samenwerking tussen de plant soendiensten van beide gemeenten en er wordt overleg gepleegd over de manier, waarop de plantsoenen in orde worden ge maakt. Vorig jaar is al een deel der beplanting klaar gekomen bij de Sint Bavo aan de Leidsevaart het het pianten van bomen is men er nog niet en in de stadskweek- tuin wachten lange rijen jonge bomen op overbrenging naar deze nieuwe „stand plaats". Voor het nieuwe K.v.-station van het Gemeentelijk Energiebedrijf aan de Lin- naeuslaan in de Haarlemmerhout is in middels al een grasveld aangelegd en ook daar komt een beplanting, die in de om geving past. Haarlem-Oost is een stadsdeel geworden, dat de zorgen van Hout en Plantsoenen steeds uitgebreider vraagt. Er verrijzen ook daar vele woningen zodat er tuinen en plantsoenen aangelegd moeten worden: het laatste stuk van de Schipholweg zal in orde worden gemaakt, maar hiermee is gewacht tot de huizen af zijn, want anders zouden de plantsoenen wellicht door de vrachtauto's vernield zijn. Verder wordl er gewerkt aan de Diepenbrockstraat en tenslotte zijn er plannen om in Haarlem- Oost een school- en werktuin aan te leg gen: wij vernamen, dat er onderhande lingen gaande zijn over het aanwijzen van een terrein. Reorganisatie Op het programma van Hout en Plant soenen voor de komende winter staan voorts enkele reorganisaties van bestaande parken en plantsoenen, die „verjonging" nodig hebben. Gedacht is bijvoorbeeld aan het plantsoen aan de Hazenpaterslaan na bij het Diaconessenhuis, dat in het Wil- helminapark en de plantsoenen in de Ster ren- en de Waterbuurt. Verder zal de Parklaan tussen Jansweg en Ripperdapark beplant worden: in het voorjaar is het plantsoen door het houden van de kermis „platgetreden" en daarna moest de dienst van Hout en Plantsoenen het terrein duch tig onder handen nemen. Er werd een nieuwe grasmat gelegd en frisse zomer bloemen gingen de grond in. Bloembollen In de parken en plantsoenen zullen even als vorige jaren hele velden bloembollen worden geplant: de gemeente heeft liefst honderdduizend bollen besteld en het is niet uitgesloten, dat de afdeling onper soonlijke reclame van het Centraal Bloem- bollencomité opnieuw een grote partij be- i schikbaar zal stellen. Viooltjes en andere planten komen er ook, waardoor over enkele maanden bij de bolbloemen alweer voorjaarsbloemen in bloei zullen schieten Al valt de winter dan straks ook in Hout en Plantsoenen zorgt er voor, dat de nieuwe lente haar kans krijgt in het Haar lemse groen en dat de Haarlemmer zijn stad ziet „aangekleed" met de frisse tooi van de onmisbare beplanting. Nieuws in het kort Verbetering. Abusievelijk vermeldden wij vrijdag in de rubriek „Uitgaan in Haar lem" onder „Volksuniversiteit" twee le zingen door dr. R. Fentener van Vlissin- gon, psychiater in Rotterdam, respectieve lijk op 18 en 25 oktober, over „Vrouw zijn en mens worden". Deze cursus wordt op dezelfde data, maar in november gehou den. „Nut en Genoegen". De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" opent het winterseizoen met drie opvoe ringen van „Wie z'n hoed is dat!", een klucht in drie bedrijven door Piet Mossin- koff. De voorstellingen worden zaterdag 26 oktober en zaterdag 2 november ge geven in de toneelzaal van hotel „Het Wa pen van Heemstede" aan het Wilhelmina- plein, waarna de derde opvoering zater dag 9 november volgt in het wijkgebouw „De Princehof" in De Glip. A dwptv.NTTE AMSTERDAMSEVAART 20 TEL.M053 i t MÊÊÊÊÊÊÈ^?mË Het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell geeft zijn eerste voorstelling in Haarlem in dit seizoen op maandag 28 oktober. Het program ma bestaat zo goed als geheel uit novi teiten. Om te beginnen wordt de door Rudi van Dantzig in opdracht van de gemeente Amsterdam vervaardigde choreografie op de Symfonie nr. 29 van Mozart vertoond. Daarna volgt „De Hoed" van Paul Grinwis op de Eerste Symfonie van Sjostakowitsj, waarvan de première werd gegeven in het expe rimentele programma in het Holland Festival 1987. Paul Grinwis is thans aan het Ballet van de Markies de Cue- vas verbonden. Marianna Hilarides en Jaap Flier dansen de pas-de-deux- classique uit „De Notenkraker" van Tsjaikofsky/Ivanov, waarna de avond besloten wordt met „De Vuurvogel" van Michael Fokine op muziek van Igor Strawinsky, ingestudeerd en aan gekleed in overeenstemming met de vroegere vertoningen door het Russi sche Ballet van Diaghilev, ditkeer met Linda Manez en Conrad van de Weete ring in de voornaamste rollen. Op de foto ziel men Willy de la Bye met Jaap Flier in een scène uit „De Hoed" HAARLEM Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, tel. 35521. Apotheken: Noorder-apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956. Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354. Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Ovcrvcen: Dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: Dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerdenhout, tel. 26073. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994, b.g.g. 27343. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot en met zaterdagmorgen 26 oktober voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemen daalseweg 341. Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santp'oort-Station, tel. 02560-8249 en de Aerdenhout Apotheek, Zand voor tselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, Zwanenburg, tel. 454 LISSE Artsen: Dokter F. J. L. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. ZANDVOORT Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43. tel. 3355 Wijkverpleegsters: Zuster A. Langeveld. Gasthuishofje 27, tel. 2791. Verloskundige: Zuster G. Bokma. Tol weg 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse- dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Van zaterdag 19 oktober tot en met vrijdag 25 oktober na 7 uur des avonds avond-, nacht- en zondagsdienst: De Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis. Zeestraat 71, tel. 3073. Ech ter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De diensten wisselen op zaterdagavond om 7 uur. BENNEBROEK Arts: Dokter F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 22, Aerdenhout, tel. 02500-26994. bij geen gehoor 27343. HEEMSTEDE Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36550 en A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6. tel. 39875. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel. Jac. de Witstraat 9, tel. 34673 (en in de week van zaterdag 19 tot en met vrij dag 25 oktober, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772 (en in de week van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 oktober, des avonds na zes uur). HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren. tel. 220. Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. Zwanenburg: dokter A. Hoekstra, tel. 454 ADVERTENTIE origineel juwelierspleet J. J. DRIESSEN Anegang 9, Haarlem Tel. 10366 Een 43-jarige opkoper uit Sliedrecht toonde zich vrijdagmiddag, toen hij in be roep terecht stond voor de rechtbank te Dordrecht zeer verontwaardigd over het vonnis, dat de kantonrechter over hem had geveld. Deze had hem veroordeeld tot zeven dagen hechtenis omdat hij geen ge hoor had gegev.en aan een schriftelijke lastgeving van het college van B. en W. van Sliedrecht, zijn tot woonkeet omge bouwde scheepsroef behoorlijk schoon te maken en zijn honden weg te doen. De man hield in het roefje negen hon den, die hij alle vrijheid gunde, zo zelfs dat hij ze niet verplichtte zo af en toe eens een straatje om te gaan. Het gevolg hier van was, dat er rondom zijn woonkeet een zeer kwalijke geur hing. De man meende, dat B. en W. van Sliedrecht met zijn hon denhobby niets te maken hadden en ne geerde het bevel, de honden weg te doen. Voor de rechtbank zei hij, dat hij liever zelf dood ging dan zijn honden waarvan hij er nu nog vijf heeft af te laten ma ken. Tijdens het verhoor bleek, dat hij op warme zomerdagen en -nachten niet in zijn stulpje vertoefde omdat hij dan zelf ook de stank niet meer verdragen kon. De officier van Justitie eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Van zijn recht om het laatste woord te hebben maakte de verdachte in overvloedige mate gebruik. Toen het de president gelukt was hem de mond te snoeren en hem had medegedeeld, dat de uitspraak op 1 no vember zou volgen, draaide hij zich ver bolgen om en zei zeer oneerbiedig: „Het is hier een grote nepzaak ADVERTENTIE De volkstuindersvereniging „Zonder Werken Niets" in Oud-Schoten hield vrij dag in het clubgebouw een contactavond. De voorzitter, de heer J, H. Krudde, merk te in zijn openingswoord op dat het voor de toekomst van het volkstuinwezen van groot belang is, dat aan de stijgende vraag naar volkstuinen wordt voldaan. Op het ogenblik staan vijftig gegadigden op de wachtlijst, maar voorlopig zal hun wens wel onvervuld blijven. Het huidige tuinen- complex behoeft bovendien dringende uit breiding wegens de inrichting van proef tuinen voor de bloemen- en fruitcultuur. Verder is er ruimte nodig voor voorraad- en gereedschaploodsen. De heer Krudde was voorts van mening dat de volkstuinen een belangrijke rol vervullen in de volks gezondheid omdat zij door hun bomen en planten de dichtbevolkte steden van de nodige zuurstof voorzien. Als recreatie mogelijkheid trekt het tuinencomplex van „Zonder Werken Niets" een groeiende be langstelling van de natuurliefhebbers. „De bestedingsbeperking kan als motief voor het achterwege laten van dringende voor zieningen ten behoeve van de gemeenschap niet altijd gebezigd worden," aldus de heer Krudde. Hierna ging hij over tot het uit reiken van de wisselbekers en medailles aan de winnaars van de in het afgelopen seizoen gehouden dahliakweekwedstrijd en tuinkeuringen. De beker voor de beste dahliakweker in de A-klasse ging naar de heer J. Verbeek, die in de B-klasse naar de heer G. West- dijk. Tot de beste tuinder in 1957 werd gekozen de heer J. Verbeek, die, door het feit dat hij deze titel voor de derde ach tereenvolgende maal verwierf, definitief in het bezit kwam van de fraaie wissel beker. Als winnaars van de laankeuringen werden aangewezen de heren H. J. Holt- kamp (Oosterlaan), K. Bouman (Midden laan), W. A. Melchers (Westerlaan), D. J. Schol (Singellaan) en L. van Nobelen (Zui derlaan). De dit jaar voor de eerste maal gehou den voortuinkeuring had het volgende re sultaat: 1. J. Verbeek; 2. H. J. Holtkamp; 3. A. J. Goossens; 4. J. Noom en 5. D. J. Schol.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9