TEN 29 Lottgerutg ■R. R.&ï Woningcomplex in Bloemendaal maandag in gebruik elke dag een xondag Primitief Gevoelig Inspringen Fatale vrouw W e stern Tijd. mantels stomen f. 3,75 Burgerlijke Stand van Haarlem Kinderen Repr nses Journaal UIT STAD EN STREEK ROEKEL RUBBER RINGMAT de borstel voor de schoenzolen r.r.r. wijchen 29TK8894 Bejaard echtpaar bedwelmd door kolendamp Man in levensgevaar Bejaarden exposeren in het „Stoofke" te Haarlem Dienst voor protestantse Hongaren U vaart er wèl bij' WASSERIJ DUYN Medische verzorging tijdens het weekeinde Na herfstvakantie weer schoolmelk in Heemstede J. G. Born viert zilveren jubileum ZATERDAG 2 6 OKTOBER 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Cinema P a 1 a c e) „Meisjes en mannen-' vormen het primitieve volkje, dat onder de schroeiende zon van Dalmatië niet alleen zout wint uit het brakke water, doch ook bij tijd en wijle met ongeculti veerde hartstochten heeft te worstelen. In het van kleuren tintelende landschap werkt Marina, een braaf meisje aanbeden door twee jongemannen, belaagd door een schurk van een opzichter. Deze bedriegt de ploeteraars en grijpt alle kansen aan om de meisjes in niet nader te noemen aange legenheden wegwijs te maken. Met een moord op een zwangere vrouw had de schurkachtigheid van de opzichter niet beter kunnen worden geschilderd Even wordt het meisje van de slecht.? daad verdacht. Dank zij twee aanbidders wordt zij van deze blaam gezuiverd. En nadat de schurk is ingesloten, kiest het meisje haar levenspartner. Maar niet die, waarvan men de uitverkiezing had verwacht. Voor het zover is, zijn in dit Duits-Italiaanse pro- dukt heel wat hartstochtjes en sentiment- jes in het veld gebracht. (Studio) „Tussenspel in München" js een gevoelig filmverhaal van een romance tussen een Amerikaans meisje en een beroemde orkestdirigent, die eigenlijk wat onbevredigend in een tragedie eindigt. Het begin van dit verhaal is zo veelbelo vend, dat men eigenlijk door het verdere verloop wat teleurgesteld is en de indruk krijgt dat de scenarioschrijver moeite heeft gehad een oplossing te vinden voor de pro blemen die hij zelf geschapen heeft. Waar mee geenszins gezegd wil worden dat die oplossing onaannemelijk zou zijn, al ko men de psychologische achtergronden wel wat in de verdrukking. Men moet deze film vooral gaan zien om de uitstekende spelkwaliteiten van June Allyson en Ros- sano Brazzi, die daardoor het gegeven al leszins aanvaardbaar weten te maken. Een zeer decoratieve achtergrond vormt het stede- en landschapsschoon in en om Mün chen en Salzburg, waaraan het oog van de camera herhaaldelijk te gast gaat en waar aan de kleuren, en het breedschermpro- cedé alle recht laten wedervaren. (L u x o r) „Menselijke raketten" (Bai lout at 43.00) zal vooral jongelui met een passie voor de vliegerij kunnen boeien. Deze film is tot stand gekomen in samen werking met de Amerikaanse luchtmacht en vestigt de aandacht op de riskante „in- springerij", het geëxperimenteer met schietstoelen en valschermen, die het le ven van vliegers op straalvliegtuigen bij ongelukken veilig moeten stellen. Het gaat in dit geval om proefnemingen voor be manningsleden van B-47-toestellen, die berekend zijn op lange vluchten op grote hoogte. Er wordt een indruk gegeven van de complicaties, die zich bij het verkrijgen van een goed functionerend veiligheids systeem voordoen en men ziet tevens aan welke spanningen de vliegers hierbij wor den blootgesteld. Het is Amerikanen wel toevertrouwd zo'n onderwerp in filmtaal emotioneel te behandelen. (L i d o) Rita Hayworth zorgt er voor, dat „Het vuur van de haat" in ongekende hevigheid opvlamt in dit theater. Boven dien staat zij ervoor in, dat er nog veel meer slechte menselijke eigenschappen aan de oppervlakte komen. Dank ?.ij een vaak suggestieve weergave is de regisseur erin geslaagd een spannende film te ma ken. Bewegelijk camerawerk en tal van goede close-ups dragen hier mede toe bij. Rita Hayworth is de fatale vrouw, die vele rijke vrienden en zich zelf in het ver derf stort. Twee stoere vissers krijgen de gevaarlijke opdracht om de mysterieuze Rita, die door de politie van vele landen wordt gezocht, clandestien Zuid-Amerika binnen te smokkelen. De twee vrienden geraken in de ban van de fatale vrouw en dan komen de ongetemde hartstochten van onder het dunne vernisje beschaving te voorschijn. (R o x y) „De man zonder noodlot" komt wat langzaam op gang maar dan gaat het Gok zoals het moet: voortdurend vele harde klappen, raak schieten en twee jonge men sen die elkaar voor het leven vinden. Het gaat allemaal om een ranch-bezitster, die zoveel vee laat grazen op de vrije grond, dat de andere ranch-houders hun vee zien verkommeren. Dat kan niet in een vrij land. En omdat bijna iedereen dat óók vindt lijden de ranch-bezitster en haar schurken van cowbows een geduchte ne derlaag. ADVERTENTIE STOPPEN GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 HAARLEM, 25 oktober 1957. ONDERTROUWD: 25 okt.: W. Dell en B. Chr. Anthonijsz. BEVALLEN van een z o o n 24 okt.: M. J. Prikker-Roskam; J. M. Chr. P. Breeuwer-De Ruig; G. Teunissen-Veld man; J. W. Oerlemans-Kroonsberg; A. C. M. van Wonderen-Stokman; 25 okt.: B. Hogenbirk-Bolhuis; K. H. Feldman-Bock. BEVALLEN van een d o c h t e r: 23 okt.: A. E. H. van Eeden-Schelvis; G. C. Kruijev-Vegter; J. J. Loos-Spiers; 24 okt.: M. A. Happee-Koster; P. J. Geldorp-Kap- tijn; 25 okt.: I. C. M. Huijbens-Van Lent; G. B. de Lange-Slingerland. OVERLEDEN: 23 okt.: M. G. Bouman, 72 jaar, Wilhelminastraat; F. E. van der Myden, 44 jaar, Maex-ten van Heemskerk straat; 24 okt.: C. Harmans, 63 jaar, Wa genweg; J. van de Wiel, 71 jaar, Parklaan; A. Krijnen-Greevink, 80 jaar, Jansstraat, J. M. de Best, 79 jaar, Rockaertshof. (Rembrandt). Twee jongens van om en nabij de zes spelen een hoofdrol in de films, welke het Rembrandt-theater ver toont. Zowel in „De rode ballon" als in „Pepote". Voor een bespreking van dit bij zonder mooie programma verwijzen wij u naar pagina 5. (Minerva). Tot en met zondag draait „The wrong man", een film van Hitchcock naar een ware gebeurtenis, waarover wij indertijd schreven, dat de meester er zich zelf niet mee heeft kunnen overtreffen, ook al is hij dan altijd nog heel wat meer bedreven in het filmwerk dan zijn bent genoten. In de matinees van zondag ver schijnen Stan en Laurel in de klucht „The big noise". Maandag wordt het spannend en dramatisch. „Lost horizon" is dan ge programmeerd. Woensdag volgt voor de 42e maal „Als de dauw hangt, komt er regen". (Frans Hals) Het is helemaal geen bezwaar als er af en toe uit de oude doos nog eens een film van George Formby op gediept wordt, want de nonsens, waarmee de Engelse komiek ons kort na de bevrij ding onthaald heeft, gaat er op het ogen blik nog in. Dat blijkt ook uit „George wint op alle fronten". Het succes van de films van Formby hangt niet alleen af van deze komiek, maar ook van de vreemde typen, waarmee men hem in zijn films pleegt te omringen. In het bioscoopjournaal van Polygoon trekken deze week twee onderwerpen extra aandacht. Voor bioscoopbezoekers in deze omgeving is het in de eerste plaats aardig te weten, dat zij de Zandvoortse „Water torenaffaire" nog eens in beelden kunnen zien samengevat, nadat de dagbladen er onlangs al uitvoerig over hebben geschre ven. Tevens bevat het journaal fragmenten uit een repetitie van het Nederlands Ballet onder leiding van de beroemde Ameri kaanse choreograaf Leonide Massine. Zo'n repetitie is altijd boeiend. Ze toont de mensen „naakt" '"orden daarbij dingen gezegd, die tusse '->t en elf in de schouw burgzaal „verboden"' zijn, maar gezegd moeten worden om de graad van perfectie te kunnen bereiken waarom wordt ge vraagd. 's Avonds in de zaal geniet men uniform cultuur, in het repetitielokaal ziet men beter de mensen en de nerveuze be weeglijkheid, die met de voorbereiding van een giadgestreken uitvoering samengaat. Polygoon heeft dat ook gezien. Wie deze week in de bioscoop komt, moet eens let ten op het gezicht van Massine, dat in enkele goed gekozen close-ups toont wat 's avonds in de zaal onopvallend moet blijven. Het journaal besteedt verder onder an dere aandacht aan de opening van de ten toonstelling „Schulptuur uit verleden en heden uit particulier bezit" in Almelo door Prinses Beatrix, de winnaar van de Nobel prijs voor litteratuur Albert Camus, een voetbalwedstrijd tussen de eerste elftallen van Engeland en Wales en geeft opnamen van een deze week in ons land gehouden terreinrit voor bromfietsers (tussen twee haakjes, er zijn er 750.000 op onze wegen). Nieuws in het kort Geen voorrang. Een 57-jarige fietser heeft vrijdagmorgen om kwart over zeven op de Rijksstraatweg bij de Jan Gijzen- kade in Haarlem-noord geen voorrang verleend aan een 61-jarige motorrijder uit Haarlem. Beiden werden op het wegdek geslingerd. De motorrijder liep schaaf wonden aan gezicht, handen en benen op. De fietser brak zijn rechterpols. Zij zijn naar het Grote Gasthuis overgebracht. De politie verzoekt getuigen van het ongeval zich te melden. Opening Boerenleenbank. Maandag avond zal de Coöperatieve Boerenleen bank Haarlemmermeer haar bijkantoor, gevestigd in het nieuwe pand d'IJserinck- weg 3 te Vijfhuizen, openen. Een bestuurs lid van de vereniging „Dorp Vijfhuizen" verricht de opening. Ook voor publiek. Maandagavond is de tentoonstelling: „In en om Haarlem door kinderogen" van de Haarlemse Mon tessorischool, ook voor publiek geopend van 7 tot 9 uur. De toegangsgelden komen ten goede aan de Nederlandse Organisatie Voor Internationale Bijstand (N.O.V.I.B.). ADVERTENTIE DE DOELMATIGSTE VOETENVEGER Hygiënisch, proefisch en onverslijfboor Koop. uitsluitend open ringmatten, het onder houd is gemakkelijker en voordoligor Aan boide zijdon gokarteld, daardoor doolmatigor. Roforonties van 25 |aar intonsiof gobruik tor inzago. Golevord aan de grootste instel lingen in NEDERLAND en het BUITENLAND Direct besteld bij R.R.R. Volgens toegezonden maat, mal of tekening Hierbij delen wij u mede dal wij ons bedrijf verplaatst heb ben van Haarlem naar Wychen. om onze prijzen te kunnen hand haven en zodoende de 20 °/o fabriekskorting zonder prijs verhoging in stand te kunnen houden. Voor directe bediening tel. K 8894 - 293, na 6 uur 568 Brieven: R.R.R., Wychen In de nacht van donderdag op vrijdag is een bejaard echtpaar, woonachtig aan het Brouwersplein in Haarlem, bedwelmd ge raakt door kolendamp. De 76-jarige man en zijn 75-jarige vrouw werden vrijdag morgen door hun dochter bewusteloos in de woonkamer aangetroffen. Zij zijn naar de Mariastichting overgebracht, waar hun zuurstof is toegediend. In de loop van de dag is de vrouw tot bewustzijn gekomen. Haar toestand is tamelijk gunstig. De man is echter nog steeds bewusteloos en ver keert in levensgevaar. Het echtpaar is donderdagmiddag in de woning teruggekeerd van een reis naar Venlo. De 40-jarige dochter, wonende in Beverwijk, heeft die dag de haardkachel aangemaakt, zodat de kamer verwarmd zou zijn als de bejaarde vader en moeder thuis zouden komen. De kachel rookte wel en trok slecht. Vrijdagmorgen om kwart voor negen kwam de dochter weer bij de bejaarde ouders. Op haar bellen werd echter niet opengedaan. De vrouw waarschuwde de politie, die de deur aan de achterzijde van het huis forceerde. In de woonkamer trof men de man aan, bewusteloos zittend op een stoel. De vrouw lag bewusteloos op bed. Het rook in de kamer naar kolendamp. Ver moedelijk is het echtpaar donderdagavond al onwel geworden. Het feit, dat de man nog in de stoel aan tafel zat, wijst hier op. De kolendampvergiftiging kon ontstaan als gevolg van een natte schoorsteen en neer slaande wind. Vrijdagmorgen werd in het „Stoofke" aan de Stoofsteeg in Haarlem een expositie geopend van werkstukjes die het resultaat waren van de vrijetijdsbesteding van de leden van de katholieke bond voor be jaarden en gepensioneerden. De voorzitter van de bond, de heer C. Selhorst, heette in zijn openingswoord de aanwezigen har telijk welkom waarbij hij de nadruk legde op het nut van de vrijetijdsbesteding voor de bejaarden en ook de heer A. van der Veldt, gemeenteraadslid van Haarlem, roerde dit onderwerp aan. Daarbij vertelde hij over een studie die een jonge Ameri kaan had gemaakt over het onderwerp: „Hoe behoud ik mijn jeugd?" Uit het on derzoek bleek dat het grootste gedeelte van de ondervraagden mensen van alle rangen en standen boven de zestig jaar bezig was met een of andere liefhebberij en slechts een tiende gedeelte van deze grote groep voelde zich werkelijk oud. Na de hoop uitgesproken te hebben dat het volgend jaar de deelneming aan de expositie nog groter zal zijn opende de heer Van der Veldt de tentoonstelling. Drs. W. Hazevoet, gemeentelijk adviseur voor maatschappelijk opbouwwerk, on dersteunde in zijn toespraak de woorden van de voorzitter, daarbij alle leden van de bond oproepend het bestuur te blijven helpen bij het werk en de bondsvoorzitter, de heer Heezelaar, legde nog eens de na druk op het belang van de bejaarden- sociëteiten. De tentoonstelling zal tot en met zondag geopend zijn. ZONDAG 27 OKTOBER 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. P. J. Mackaaij, van Oegstgeest. Zendings- dienst belegd door de classicale zendings commissie. 6.30—6.55: Avondmuziek in het koor van de kerk. Medewerkenden: Tme van Raalte. sopraan. Klaas Bolt. orgel en blokfluit. Hendrik Lasschuit. orgel. Woens dag 8: Dr. H. Jonker, van Amsterdam. Nieu we Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. van Asperen. Noorderkerk, Velserstraat. Za terdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. R. Bijl, Gezinsdienst. 7: Geen dienst, zie zendingsdienst Grote Kerk. Oos- terkerk, Zomerkade 10: Dr. G. Snijders. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Jeugddienst. Ds Th. Rinkema, van Hilvarenbeek. 4.30: Ds P. N. Kruyswijk, van Haarlem-N. Pad- vindersdienst. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga, H. Doop. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. K. Spaans. 10.45: Eerw. Heer J. de Vries, hulppred. van „Meer en Bos". Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4 30: Ds. G. J. Waardenburg. Janskapel, Jans straat 36 10.30: Ds. J. C. Sickesz, pred. van .Lindenheuvel" te Bloemendaal. Jeugdkapel Noord. Molenaerstraat 10.30: Gaat naar de gezinsdienst i. d. Noorderkerk. Oost, Zomer kade 10: Dhr. R. Wyers. West. Leidsestraat 10' Dhr. P Haak, van Amsterdam. Centrum O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Kool. Eglise Wal- lonne 10 h.30: Service présidé par le Pasteur J F. Baudraz, Deutsche Ev. Gemeinde, Waaise Kerk. 20 Uhr: Pfarrer D. Stein, Got- tesdienst mit Hlg. Abendmahl. Pentecostal Filadelfia Gemeente. Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc.. Voorhelm straat 3. 15: Dienst. Vrijdag 19.30: Bidstond t. h. Spoorwegstraat 4 rd. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk Maan dag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Ds. B. N. B. Bout hoorn van Bennekom. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk. van Garderen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: A. Besselaar, Evan gelist te Amsterdam. Met koorzang. 7: J. Jansen. Dinsdag 7.30: Feestvergadering. Zui- derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. F. Nie- meyer. Evangelist te Alphen a. d. Rijn. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenk. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Medewerkers-avond. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits. Directeur van 't Brandpunt te Doorn met medewerking van het Duo de Gier- Visser. uit Hillegom. Vrij Evang. Gemeente. Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Ver. „De Vrije Gemeente", Restaurant Brink- mann. Grote Markt. 10.30: G. J. de Nie. Broedergemeente, Pai'klaan 34. Zaterd. 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 12: Zondags school. 7: Ds. Schutz. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat 10.30: Proponent J. L. Meiners. Amsterdam 10.30: Ds. G. Kroes, Foyer van het Minerva theater te Heemstede. Donderdag (Hervor mingsdag) 7.30: Ds. G. Kroes. Remonstr. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. J Snaayer. 10.30: Peuzelaarsteeg 3. Dhr. W. Dorrepaal 19.30: Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk Zomerkade 161. Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. 10: Ds. C. Goeman. 7: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L Hoornweg. 5: Ds. D. J. Roos, Lyceum-Aula 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Donderdag 8: Hervormingsavond. Ds. Mees ters en Ds. Toorman. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. Kieboom. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond Leger des HeiJs, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang o.l.v. Kapt. P. Vons. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsa menkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst, m.m.v. de K. K. Brigade uit Amsterdam Moederkorps, o.l.v. Kapitein H. v. Stokkum Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente) Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36 10: Openbare samenkomst Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamen komst. Verschillende sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (Voor gemeenteleden). Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. Joh. Maasbach. v. Gouda. 10: Zondags school. 7.30: Dhr. Ph. Th. de Cock. Donder dag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugddienst 8-14 jaar. 7.45: Idem 15-30 jaar. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10: Dhr. E. Schuurman. 5: Ds. J. W. v. Pete gum. Bergum. 10.30: Zondagsschool, Colen- sostraat 2. Woensdag 7.30: Meisjesclub, Co- lensostraat 2. Donderdag 8: Bidstond Scho tersingel 99. De Christengemeenschap, Wil helminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9 10.15: Onderlinge samenkomst. 7: Br. Klas. 8: Evangelisatiedienst. Donderdag 8: Evan- gelisatiedienst. Maandag 6.30: Duvenvoorde- straat. Jeugdavond. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente. Jacobiinestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehovah's getuigen, Kamerlingh Onnesstraat 83. Van 5.306.30. Wolstraat 7: 7.30—8.30. Donderdag 7.30—9.30. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia*', Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. Wichert, Rotterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Immanuël- kerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Dr. H. van der Loos. Zondagsschool. 12: Marnixschool. jeugdhuis en kleuterschool Colensostraat. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: Straatzang (Bloemendaal post kantoor). Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woens dag 2 en 3.30: Film. 8: Toortsdragers. Sionskerk. Eksterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. Donderdag 8: Gemeenteavond. Herdenking Hervorming. Sprs. Ds. G. H. v. d. Woord en Ds. J. Kroon. Medewerking Zangkoor. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (1216 jaar). 10.30: Oppasdienst (46 jaar). Zondags school: 10.30: Charlotte de Bourbonschool (P. C. Boutensstr.) voor kinderen ten Westen van Rijksstraatweg; Elout v. Soeterwoude- school (Muiderslotweg), Kon. Emmaschool (Raafstraat). Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets", Ver lengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. H. Spoor, te Amsterdam. Dinsdag 8: Bijbelbe spreking. Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwek kingssamenkomst. Dhr. Th. Dikkes. evange list te Leiden. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Kloppersin gel 5557. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk in geb. N.P.B Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris, H. Av. en Dankzegg. Jehovah's Getuigen, geb. N.P.B.. Berken straat 10. 6.457.45. Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. Ka pel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. v. Nieuwen- huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Kapel Irene op Meer en Bosch. 10: Ds. Dok ter, van de Stichting Vogelenzang Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. J. Bos. Hv., Makkum. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P J. Richel. Pinksterkerk. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111, 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Binnenweg 79 C. 23: Gezamenlijke Bijbel studie. Woensdag 7.309.30: Praktische toe rusting voor de prediking van het evangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63. 89: Huisbijbel studie, Donderdag. Crayenestersingel 7. 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amsterdam. Voor kinderen van 512 jaar 10.30: Theo v. Eeghen-Instituut. Relig. Kring, Eikenlaan 5 10.30: Ds. Ds. W. Mesdag, Dg., Zeist. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. W. A. B. Hagen Katwijk aan Zee, Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. J. v. Wijngaarden. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. A. Oskamp, van Heemstede. 10.30: Ds. W. Glashouwer. Open deur dienst. 10.30: Kleuterschool. Boslaan 12 en Jeugdhuis, Donkerelaan 10. 11.45: Maranatha. Nederl. Protest. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek, Hv.. Leiden Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. Hartkamp, Den Helder. 3.30: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. 7.30: Ds. H. W. Wierda, Haarl.-N. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. Vrijdag 7.30: Gesproken H. Mis Zaterdag 9.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, H. Av. 19.3019.45: Zondagavond stilte. Orgelspel door de heer Egbert Vos. 19.4520.15: Ds. P. de Ruig, Geref. pred. te Haarlem. Ramplaankwartier: 12 tot 13: Ge bouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrix- school, G. Schoolmeesterlaan. Julianakwar- tier: 10.1511.15: Koningin Wilhelminasch., Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Dienst Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. H. Avondmaal. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Gezinsdinst. Ds. D. ter Steege. 19: Ds. M. Groenenberg, Amsterdam. Advents- kerk (Ziekenhuiskerk)10: Gezinsdienst. Ds. G. H. van Willenswaard. Remonstrants- Doopsgez. Gemeenten, geb. „Spaarnberg", Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. W. Wery. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 10 en 4: Ds. D. H. Biesma. H. Avondmaal en Dankzegging. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. Zondagmiddag om drie uur zal in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem een kerkdienst worden gehouden voor protes tantse Hongaren. Voorganger zal zijn ds. J. Kerekes. ADVERTENTIE OKTOBER P4NSDAO aan boord van de Statendam of één van de andere passa giersschepen van de Holland- Amerika Lijn Tweepersoonshui Toeristenklasse s.s. Statendam Een bezoek aan familie in Canada of de Verenigde Staten betekent op de heenreis voorpret, op de terugreis tijd om na te genieten. aan boord: vakantiestemming en gezelligheid óver boord: alle zorgen Op familiebezoek met de 'De andere passagiers schepen van de H. A. L. Nieuw Amsterdam. Maas dam. Ryndam, Noordam, Westerdam In februari werd zoals wjj reeds be richtten een begin gemaakt met de bouw van veertien flats aan de noordzijde van de Donkere Laan in Bloemendaal. De wo ningen werden gebouwd door de christe lijke woningbouwvereniging „Bloemen daal", voorheen een afdeling van de Chris telijke Werkmansbond en zijn thans vol tooid. Maandag worden de veertien flats betrokken. Voor de woningen, die eenvou dig, maar doelmatig zijn gebouwd en zo veel mogelijk van het nodige comfort zijn voorzien, waren gezien de huurprijs, die ongeveer dertien gulden per week be draagt, vele gegadigden. Het ontwerp van deze woningwetwonin gen is van de architect B.N.A., de heer J. A. van Asdonk uit IJmuiden. Op verzoek van de Provinciale Planologische Dienst werden deze woningen in een L-vorm ge projecteerd, namelijk een groep van tien flats en een groep van vier in twee woon lagen. De ruimte, die tussen de flats over bleef, werd door de architect benut om een poort te maken, die toegang geeft tot de centraal gelegen, afzonderlijk gebouwde schuurtjes van twee bij drie meter. In de tien flats is telkens één entree voor vier woningen aangebracht. De voordeur is rood geverfd, de deuren in de kamers zijn geel van kleur. Elke woning kan worden bewoond door een echtpaar met vier kinderen. De woning omvat een grote woonkamer met een drie- licht aan de voorzijde en een schoorsteen mantel van natuursteen. Voorts heeft een dergelijk gezin de beschikking over een grote slaapkamer met vaste wastafel, twee kleine slaapkamers voor de kinderen, een betegelde keuken met een geyser en een douche-cel, waarin eveneens een vaste wastafel met koud en warm water is aan- ADVERTENTIE amsterdamsevaart20 tei.. 11053 HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ek- stertraat 100, telefoon 51959; Apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, te lefoon 10043; Apotheek Van Rijn, Klei ne Houtweg 15, tel. 10539. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 130, Overveen, tel. 10071. Aerdenhout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tefe- foon 50075, bgg 51780; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerden hout. tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan I, Bennebroek, tel. 02502618 Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 2 no vember voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 57903; Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560 8284 en de Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en J. G. M. van Wal- sem, Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleging: Zuster Badings, Dreef 33, flat 13, tel. 39818 (en in de week van zaterdag 26 oktober tot en met vrijdag 1 november, des avonds van zes tot elf u.) Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197. gebracht. Voorts is er nog een toilet en een kleine hal. Achter de keuken is een kolenkist opgetrokken. De beneden-wonin gen hebben een tuin; de bovenwoningen hebben een droog- en bergzolder onder de kap. De zolder is te bereiken via een Fliso-trap. De bovenwoningen hebben bo vendien een balkon met een houten vloer. Aardige vondst Een aardige vondst is, dat de drie ramen van de woonkamer van het bovenhuis naar buiten opengeklapt kunnen worden, zelfs zo ver, dat zij horizontaal komen te liggen. Hetgeen uiteraard gemakkelijk is voor de huisvrouw bij het ramen lappen. De totaalinhoud van elke woning be draagt ongeveer 285 kubieke meter. De vier flats, die de korte zijde van de L vormen, hebben aan de zijkant nog twee ramen. Alle flats hebben tevens een eigen voortuintje. De gemeente Bloemendaal zal het daarvoor gelegen plantsoen aanleggen. Op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het schilderwerk. Als de tuin tjes en het plantsoen zijn aangelegd, dan lijdt het geen twijfel of het nieuwe woning complex zal een vriendelijke aanblik bie den. die het cachet van de Donkerelaan zeker zal verhogen. Vele ouders van schoolgaande kinderen in Heemstede hebben zich afgevraagd, om welke reden het verstrekken van school melk aan de leerlingen stagneert. Bij in formatie is gebleken, dat hiervan de oor zaak moet worden toegeschreven aan de A-griep. Ten gevolge hiervan was immers in de afgelopen weken soms veertig pro cent der leerlingen afwezig, hetgeen van het onderwijzend personeel een uitvoerige administratie zou hebben gevergd om aan te tekenen, wie van de kinderen de melk bij hun terugkeer nog moest worden uit gereikt. In overleg met de hoofden der scholen is besloten het verstrekken van melk stop te zetten, tot het schoolbezoek weer enigs zins normale vormen zal hebben aangeno men. Nu de ziekte de laatste dagen steeds minder wordt, mag men verwachten dat binnenkort de absentiegevallen aanzienlijk minder zullen zijn. Besloten is het ver strekken van schoolmelk na de herfst vakanties te hervatten. Dit is dus in de eerste week van november. ADVERTENTIE Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers. Vrijdag 1 november hoopt de heer J. C. Born de dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Haarlemse Vereniging tot bestrijding der tuberculose. Na het afscheid van de heer G. van Waard, die toen de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, werd de heer Born in januari 1950 benoemd tot administrateur van de Haarlemse Vereniging tot be strijding der tuberculose en het Consul tatiebureau, in welke functie hij thans nog werkzaam is. Op de jubileumdag zal de heer Born om drie uur door het bestuur en het personeel worden gehuldigd. Van halfvijf tot halfzes zal er in het consultatie-bureau gelegen heid bestaan de jubilaris geluk te wensen. STAD J

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3