Veelzijdige tentoonstelling trekt vele belangstellenden „De Vooruitgang" en „Het Oosten" gaan een fusie aan ROGGEVEEN Resterende woningen in Parkwijk zullen gezamenlijk worden gebouwd VERRASSINGEN OP MUZIEKAVOND VAN K.N.T.V. Amsterdamse Beurs 11 Jubileum Montessorischool BLOEMENDAAL Parochie Allerheiligste Drieëenheid bestaat veertig jaar Reis door Pakistan voor „Geloof en Wetenschap" Nobelprijswinnares dr. Cori in de V.S. overleden Oudste inwoner van Haarlem overleden Scheepvaart t. o. aang. Plaats 'n GROENTJE 537ste STAATSLOTERIJ ,e wo. AN DAG 28 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Als vervolg op het feest, dat ter gelegen heid van het vijfendertigjarig bestaan van de Haarlemse Montessorischool aan de Louise de Colignylaan in juli voor de leer lingen werd gegeven, is zaterdagmiddag in de school een veelzijdige tentoonstelling geopend op het ogenblik, dat de organi satoren nog maar nauwelijks met de om vangrijke voorbereidingen waren gereed ge komen. Deze tentoonstelling moet voor de vele honderden ouders der leerlingen en andere bezoekers een openbaring zijn ge weest. Want over de verschillende lokalen verdeeld werd een combinatie van kinder lijke fantasie en originaliteit geëxposeerd, die de aandacht van velen verdient. „In en om Haarlem door kinderogen" heeft men deze tentoonstelling genoemd en er zou voor het geëxposeerde geen betere verzamelnaam te bedenken zijn geweest. Want alles wat door de kinderen werd ge tekend, gemodelleerd, geschilderd, geboet seerd, geschreven en geborduurd heeft be trekking op de Spaarnestad. Hiervan wer den diverse facetten op verscheidene ma nieren uitgebeeld, zoals de historie, het vreemdelingenverkeer en kunst en Haar lem als bloemenstad. Dit is geschied op een manier, welke steeds een groot enthou siasme voor het onderwerp verraadt, maar bovendien een bewonderenswaardig ge duld. Zo wekken de handschriften over de geschiedenis van Haarlem met zijn fraai verluchte hoofdletters dikwijls herinne ringen op aan de middeleeuwse boeken, die ook met een eindeloos geduld werden ver vaardigd. De tentoonstelling is ook hedenavond van zeven tot negen uur voor het publiek geopend. De entreegelden zijn bestemd voor de Nederlandse Organisatie Voor In ternationale Bijstand (N.O.V.I.B.). Receptie Tegen vier uur verzamelden talrijke be zoekers en genodigden zich in het grote gymnastieklokaal, waar het bestuur van de jubilerende Montessorischool en de heer P. van de Wind als hoofd der school vele gelukwensen in ontvangst hebben genomen. De eerste spreker was de gemeente secretaris van Haarlem, mr. H. E. Phaff, die bij afwezigheid van wethouder Geluk het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Spreker legde niet alleen de nadruk op de uitstekende klank, welke de naam van deze Montessorischool in de verre omtrek heeft verworven, maar hij noemde het ook bijzonder sympathiek, dat het bestuur de entreegelden van de tentoonstelling voor de N.O.V.I.B. beschikbaar wilde stellen. Als voorzitter van de feestcommissie bood de heer Haak namens de ouders, leerlingen en oud-leerlingen het jubileum geschenk aan, dat bestond uit een podium, een serie wandplaten en gymnastiekpakjes. •De heer J. R. Janssen, hoofd van de I.V.O.- school te Bloemendaal, bracht de geluk wensen over namens de collega's van het bijzonder onderwijs. Nadat dr. W. J. Jong als voorzitter van het schoolbestuur de heer Van der Wind had bedankt voor zijn voortreffelijke lei ding en de manier, waarop hij de idealen van Maria Montessori in praktijk heeft ge bracht, nam het hoofd der school het woord. Hij was erkentelijk voor het ver trouwen, dat men hem lang geleden bij het aanvaarden van zijn functie heeft geschon ken en voor de grote vrijheid van hande len, hem sindsdien veroorloofd. De heer Van der Wind herinnerde verder aan de eerste leerkrachten, de dames Van Lennep, De Gelder en Rodemond, die allen voor dit onderwijs de weg hebben gebaand. Maar bovenal verklaarde spreker zich ge troffen door de geest van de verschillende schoolbesturen, waardoor het mede moge lijk was geworden de principes van het Montessori-onderwijs op zulk een ideale wijze door te voeren. Feestavond De bijeenkomst, die de heer P. van der Wind en zijn echtgenote ter gelegenheid van diens zilveren jubileum als hoofd van de Haarlemse Montessori School za terdagavond door de oud-leerlingen in de stampvolle zaal van het Verversingshuis „Groenendaal" te Heemstede werd aange boden, is een spontaan feest geworden. Dr. H. J. Hamaker heette als lid van de feestcommissie de bezoekers welkom. Van de heer Van der Wind kan gezegd worden, aldus spreker, „een groot man toont zich in zijn bescheidenheid" en daarmede is de jubilaris als zeer gezien schoolhoofd ten voeten uit getypeerd. Ook mevrouw Van der Wind werd door de heer Hamaker in de hulde betrokken, omdat zij in geval van ziekte de leerkrachten vaak heeft vervan gen. Ter herinnering aan het schoolfeest op 11 juli j.l. vertoonde de heer De Kuiper, directeur van het Luxor Theater de kleu renfilm „Het schoolleven door alle eeuwen heen", waarop vele kostelijke scènes een beeld gaven, hoe het in vroeger dagen op school toeging. Ook het schoolleven van de thans jubilerende school was door de heer De Kuiper op het celluloid vastge legd. Na afloop heeft de heer De Kuiper de film aan de jubilaris aangeboden. Dr. W. J. Jong, als voorzitter van het bestuur van de schoolvereniging, zeide dit geschenk gaarne voor de school te willen aanvaar den. Daarna kwamen de oud-leerlingen aan de beurt met een programma van de clamatie, schetsjes, muziek en dans, waar bij zich de oud-leerling Pim Haak als een uitstekend conférencier ontpopte, die met zijn vaak geestige conférences de verschil lende nummers aan elkaar praatte. Het declameren van Marijke Verschuur en van de heer Jan Beek, het pianospel van Lily Lepiet, benevens de gedichten betrekking hebbende op het schoolleven, verdienen extra vermelding. Ook de heer A. F. Vester, vroeger leer ling en nu ouder, heeft namens alle ouders, oud-leerkrachten, leerlingen en oud-leerlingen de heer Van der Wind enige fraaie geschenken aangeboden, na melijk een radiogrammofooncombinatie met een aantal platen en platenkoffer en een gouden polshorloge. Spreker roemde de prettige geest op de school van „Pa Wind" zoals hij allerwege door de leer lingen wordt genoemd. De avond was al ver gevorderd toen de heer Van der Wind zijn dank uitsprak voor de vele toespraken en de cadeaus. Daarbij noemde hij de heer W. A. Haak als voor zitter van het werkcomité, de „motor" van dit feest. De heer Van der Wind herinnerde ook nog aan de persoon van Maria Montessori, die vijftig jaar geleden met dit werk be gon, waardoor het onderwijs nu in het ge hele land in de aandacht staat. Aan alle medespelenden en aan de dames Phaff en Van Rappard als leden van het werkcomité, die allen zoveel tot het wel slagen van het feest hadden bijgedragen, werd door de heer Haak als blijk van waardering een vaantje uitgereikt. Met een sobere maar indrukwekkende plechtigheid heeft de parochie van de Al lerheiligste Drieëenheid te Bloemendaal zondag haar veertigjarig bestaan herdacht. Zondagmorgen werd er door pastoor dr. A. A. Olierook, daarbij gassisteerd door rector H. Roosen uit Aerdenhout en de kapelaans F. Nijman en G. ten Have uit Bloemendaal een plechtige hoogmis opge dragen in de kerk aan de Korte Klever laan 3, des avonds om half acht gevolgd door een solemneel lof met een kleurrijke processie, waarbij ook de veertien nog in leven zijnde oud-kapelaans van de jubile rende parochie aanwezig waren. Dit lof werd opgedragen door de Pauselijke Inter nuntius, mgr. Paulo Giobbe. Tot zover de kerkelijke herdenking van dit parochie-jubileum. Daarnaast zal er nog op dinsdagavond 5 november een her denkingsbijeenkomst gehouden worden in de Stadsschouwburg te Haarlem. Op die avond zal ook de jubileum-gave, door de parochianen bijeengebracht, worden aan geboden en tevens zal bekend gemaakt worden hoe dit bedrag besteed zal worden. Dit zal geschieden door de voorzitter van de buitenkerkelijke jubileum-commissie, de heer J. J. M. Bischoff. De r.-k. gemengde toneelvereniging „St. Genesius" zal het spel „Carnaval de Veni ce" van Kees Spiering opvoeren onder regie van de heer Jan Kraakman. Ook de paro chianen, die met de parochie mee jubileren en daarvoar veel gedaan hebben, zullen op die avond gehuldigd worden. Deze parochiekerk geniet bijzondere be kendheid, omdat daar in 1925 door mgr. L. Willenborg het wereldziekenapostolaat werd gesticht, waardoor deze Bloemen- daalse katholieke kerk in de gehele wereld bekend werd. Van 1917 tot nu drie jaar geleden heeft het oude kerkje aan de Bloe- mendaalseweg. hoek Zomerzorgerlaan, een verbouwde biljartzaal-kegelbaan, als nood kerkgebouw dienst gedaan, waarmede de nieuwe kerk wel een sterk contrast vormt. Op 14 mei 1917 werd de Bloemendaalse parochie door mgr. A. J. Callier gesticht, de „noodkerk" werd ingezegend en de eer ste pastoor werd geïnstalleerd. Deze bouw pastoor was de latere mgr. L. J. Willen borg. de pionier van de Bloemendaalse parochie die op 13 december 1945 overleed. De huidige kerk werd in december 1952 aanbesteed en op 6 juni 1953 werd daarvan door pastoor L. A. J. M. Beune de eerste steen gelegd. Op 14 september 1954 werd deze kerk, ontworpen door architect H. C. van de Leur uit Nijmegen, door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, ge consacreerd. Oplichting. In Rotterdam is een 57- jarige vertegenwoordiger van een elektro technisch bureau aangehouden, die zijn patroon voor f 23.000 heeft opgelicht. Hij leverde gefingeerde orders in en streek daarvan de provisie op. Ook heeft hij kwi tanties voor zijn werkgever geïnd, maar het geld niet afgedragen. Sinds jaren is het Haarlemse gemeente bestuur ervan overtuigd, dat er andere organisatorische voorwaarden wat de wo ningbouwcorporaties betreft moesten wor den verkregen. De Nationale woningraad en de Federatie van Woningbouwcorpo raties zien dit ook in. In Haarlem is nu een loffelijk initiatief genomen, waardoor er principieel iets is veranderd. De bestuur ders van de woningbouwcorporaties „De Vooruitgang" en „Het Oosten" zijn bereid samen te werken. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat de beide verenigingen wor den overgeheveld in een nieuwe stichting, die de naam zal dragen van „Woningstich ting Haarlem". Andere woningbouwcorpo raties zullen in de toekomst ook tot deze stichting kunnen toetreden. Dit was de meest belangwekkende mede deling, die de heer W. F. Happé, wethou der van Openbare Werken en Volkshuis vesting, deed tijdens de receptie van de woningstichting „De Vooruitgang" ter ge legenheid van haar veertigjarig bestaan. De receptie werd zaterdagmiddag ge houden in de muziekzaal van café-restau rant Brinkmann in Haarlem en werd on dermeer bezocht door tal van afgevaar digden van Haarlemse woningbouwcor poraties. Het dagelijks bestuur kreeg vele gelukwensen, alsmede tal van bloemstuk ken en geschenken. De heer M. Veldhuizen, voorzitter van „De Vooruitgang", heette iedereen hartelijk welkom en zei tot slot van zijn openings toespraak: „Wij zullen blijven strijden tegen het leed, dat woningnood heet". Toen was het de beurt aan wethouder Haupé om namens het gemeentebestuur gelukwensen aan te bieden. Hij toonde grote bewonde ring voor het vele en goede werk, dal door de jubilerende woningstichting in de af gelopen veertig jaar werd verricht. „De woningstichting heeft niet alleen er altijd naar gestreefd om de woningnood te hel pen onderdrukken, maar ook om „goede" woningen te bouwen", zei de wethouder. De heer Happé noemde de oprichting van „De Vooruitgang" een typisch voorbeeld van burgerzin. „Het werk van deze mensen is er echter binnen het raam van de be perkte mogelijkheden niet gemakkelijker op geworden. De zelfwerkzaamheid van het bestuur is hierdoor aanzienlijk ver minderd". De wethouder toonde zich zeer verheugd over het initiatief van de besturen van „De Vooruitgang" en „Het Oosten" om te gaan samenwerken en meende, dat nu ook B. en W. van Haarlem niet konden ach terblijven. „Het is niet de gewoonte van B en W. om geschenken aan te bieden, maar toch heb ik een verrassing voor u. Wij hebben namelijk besloten de bouw van de resterende woningen in Parkwijk toe te vertrouwen agn de woningbouwstichting „Haarlem" in oprichting. Het woningcomplex in Parkwijk omvat ongeveer tweehonderd eengezinswoningen, 158 flats en winkels onder architectuur van de heer Zanstra uit Amsterdam en vijftig bejaardenwoningen. De bejaardenwo ningen en de eengezinswoningen werden Mr. A. Hustinx uit Roermond, die al zes keer voor de stichting Geloof en Weten schap sprak over zijn reizen en daarvan films vertoonde, was vrijdagavond op nieuw de gast van deze vereniging en in de Stadsschouwburg te Haarlem heeft hij de vele leden ditmaal verteld over zijn tocht „Door de woestijn van Pakistan". Tijdens zijn bezoek aan India maakte hij de film „Tussen Indus en Ganges'' en ter wijl hij Pakistan bezocht besteedde hij een intensieve aandacht aan de woestijn en haar verschijningsvormen. Dit wilde overi gens niet zeggen, dat de bezoekers uit sluitend beelden over dit onderwerp za gen; zij vergezelden hem daarentegen op znij tocht per schip naar het oosten, tijdens zijn bezoek aan Port Said en Cairo, tijdens de vliegtocht over de graven van de Pha- raos en tijdens de reis door het Suezkanaal naar de Rode Zee. In het tweede deel voerde de reis door de woestijn van Sind naar het noorden, over Tatta naar Hyderabad. Verder werd gereisd naar Mirpurhas naar Sukkar. De tocht is aanvankelijk per auto gemaakt en werd later voortgzet per trein en tenslotte werd opnieuw Karachi bezocht, waar mr. Hustinx een militaire parade heeft meege maakt ter gelegenheid van het officiële bezoek van de Sjah van Perzië. Mr. Hustinx is er in geslaagd een boeien de film samen te stellen, die een goede in druk geeft van de op 15 augustus 1947 ge stichte staat Pakistan. Er heerst daar nog grote armoede en de levensomstandigheden zijn hier en daar erbarmelijk de steun van andere volken zal dan ook onont beerlijk zijn. Mr. F. Vorstman had als voorzitter van „Geloof en Wetenschap" mr. Hustinx inge leid en memoreerde dat de belangstelling voor de voordrachten en films van de spre ker steeds verheugend groot is, omdat deze causeur de gave der oorspronkelijkheid bezit en zijn onderwerpen met een open oog voor de menselijke verhoudingen te gemoet treedt. ST. LOUIS (UP) Zaterdag is dr. Ger- ty Theresia Cori overleden, die in 1947 met haar man dr. Carl F. Cori de Nobelprijs won voor hun werk op het gebied van de biochemie. Dr.Cori en haar echtgenoot promoveerden in 1920 aan de Duitse uni versiteit te Praag, en werden in 1928 Amerikaanse staatsburgers. Zij kregen de Nobelprijs voor hun onderzoekingen op het gebied van de enzymen en de stofwis seling. ontworpen door een Haarlemse architec tencombinatie. De bouw van deze wo ningen valt reeds onder de Ryksvoorschot- regeling. De afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Toonkunste naars-Vereniging gaf zaterdagavond, in de zaal van de Toonkunstmuziekschool aan de Nieuwe Gracht, voor leden en genodigden een concert, dat meer dan één verrassing bracht. Vooreerst maakte men kennis met een zanger, de heer Simon van der Geest, die met een interessant programma een buitengewone geschiktheid toonde als ver tolker van het lied. Beschikkend over een stem, die zowel kracht als uiterste verstil ling vermag uit te drukken en zich lenig weet te buigen en te kleuren naar elke zielsbewogenheid, kan deze zanger zich bij zijn interpretaties vrijwel verlaten op zijn intelligentie en artistieke impulsen, en dit te meer omdat hij de kostelijke gave bezit boeiend te kunnen' vertellen. Vaardig en meevoelend begeleid aan de vleugel door Emmy van Eden, heeft Simon van der Geest ons intens laten genieten van zijn voordracht van een aria van Mozart en van liederen van Schubert, Fauré, Duparc en Diepenbrock. Een tweede verrassing bracht de altzan geres Nel de Boer, en zulks vooral met een drietal liederen op teksten van Paul Ver- laine gecomponeerd door G. Mulder. Het is altijd een riskante onderneming ge dichten op muziek te zetten, die reeds door grote voorgangers vorm en inhoud gekre gen hebben waarmee wij vertrouwd zijn. De Nederlandse componist G. Mulder heeft het onbevangen gewaagd en hij slaagde erin een muzikale impressie van de be kende verzen van Verlaine op een zo onge dwongen en eerlijke manier weer te geven, dat niets ons in de weg stond om ze in de gewekte stemming mee te beleven en als zuivere poëtische evocaties te ervaren. De interpretatie van mevrouw De Boer en de delicate verklanking van de piano-partij (die zoals ik vernam een reductie is van een originele orkestbegeleiding) door Henk van Eeuwijk, hielpen niet weinig mee om deze treffende composities op hun waarde te doen schatten. Verder hoorden wij van dit duo zangstukken van Handel en iiede- ren van Brahms. De tweede helft van de avond werd in genomen door pianovoordrachten van Henk van Eeuwijk. Ook hierbij beleefden wij verrassingen, vooral wat de technische vertolking betreft van drie zogenaamde Sonates van Scarlatti (de bescheiden com ponist noemde ze „oefeningen"), en verder ook met wat de pianist herscheppend wist te bereiken met „Soirées dans Grenade" en „Reflets dans l'eau" van Debussy. Jos. de Klerk WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Alblasserdijk, 27 te New Orleans. Amstelbrug. 27 te Londen verw. Alphacca, 27 te Norfolk verw. Alcyone, 27 100 m. w. Scilly eil. n. Hpt. Roads. Alkaid, 27 17 m. z.w. Rasmuhammad n. Toulon. Ameland, 27 te Auckland verw. Agamemnon, 28 te Antwerpen verw. v. Bremen. Amsteldiep, 27 v. Genua n. Port Said. Amsteimeer, 27 130 m. z.o. Tjilatjap n. Aden. Amstelsluis, 27 600 m. z. Karachi n. Karachi. Amstelveen, 27 600 m. w.n.w. Cape St. Vincent naar Gibraltar. Andijk, 27 220 m. n.w. Bermuda n. Le Havre. Annenkerk, 27 1000 m. n.w. Kaap Leeuwin naar Adelaide. Astrid Naess, 27 60 m. w.z.w. Djeddah n. Mena. Amstelvaart, 27 v. Nagoya n. Yokohama. Akkrumdijk, 27 226 m. z.z.o. San Salvador naar New York. Alcor, 27 700 m. z.zav. Las Palmas n. L. Falmas. Almdijk, 27 270 m. o. Azoren n. Havana. Angolakust, 27 v. Dakar n. Duinkerken. Antonia, 28 te Singapore verw. n. Tjilatjap. Arkeldijk, 27 v. Narathivas n. Singapore. Aagtedijk, 27 te Suez verw. v. Port Sudan. Aalsum, 28 te Mombasa verw. Amstelstad, 27 390 m. w.z.w. Karachi n. East- London. Axel dijk, 27 340 m. n.n.w. Flores n. Antwerpen. Almkerk, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Aldabi, 28 te Vitoria verw. v. Rio de Janeiro. Attis, 27 400 m z.w. Bermudas n. Curasao. Albireo,, 28 v. Port Said n. Antwerpen. Algenib. 28 40 m. n. Finisterre n. Port Said. Alnati, 27 te Rotterdam. Alwaki, 28 te Rotterdam. Bawean, 27 te Surabaja v. Semarang. Britsum, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Baarn, pass. 27 Lizardhead n. Antwerpen. Bantam, 27 350 m. z. Halifax n. Beyrout. Banda, 27 te Los Angeles verw. Bennekom, 27 te Ciudad Bolivar verw. Bontekoe, 28 te Balikpapan verw. v. Menado. Beninkust, 27 dw. Las Palmas n. Antwerpen. Billiton, 27 95 m. n.w. Port Said n. Napels. Barito, 29 te Badee v. Merauke. Batjan. 27 240 m. o. Colombo n. Belawan. Batu, 28 te Penang verw. v. Port Swettenham. Blitar, 28 te Napels verw. Bloemfontein, 28 te P. Elizabeth v. East-London. Cleodora, 27 te Calcutta. Camerounkust, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Castor, 26 v. Amsterdam n. Barbados. Caltex Delft, 27 te The Brothers n. Thames. Caltex The Hague, 27 te Bahrein verw. Camitia, 27 te Shellhaven. Casamance, 27 162 m. w.z.w ,S. Vine. n. Bordeaux. Cistula, 27 80 m. n. Landsend n. Malta. Congokust, 27 17 m. z.w. Dungeness n. Bordeaux. Cottica, 27 75 m. w.z.w. Finisterre n. Plymouth. Coryda, 27 rede Singapore n. Pladju. Cradle of Liberty, 29 te Pta. Cardon v. Ph.delphia. Calamares, 28 te New Orleans v. Puerto Barrios. Carillo, 27 v. Pto. Armuelles n. Los Angeles. Cirrus, 28 afgelost op Oceaanstation n. R'dam. Caltex Utrecht. 28 20 m. z.w. Kuria Muria n. Suez. Caltex Nederland. 27 v. Rotterdam. Coolsingel. 27 te Rotterdam. Drente, 27 te Rotterdam. Dorestad, 28 v. Hamburg, n. Curacao. Dalerdi.ik, 27 250 m. w. Acapulco n. Balboa. Dinleldijk, 27 te Los Angeles verw. Ena, 27 te Forlaleza verw. v. Vitoria. Esso Nederland. 27 10 m. z. Malta n. Fawley. Farmsum, 27 420 m. o.n.o. Azoren n. Houston. Friesland, 27 te Leith v. Kopenhagen. Giessenkerk, 27 te Tsingtao v. Yokohama. Gordias, 27 te Bremen verw. Grootekerk. 27 te Marseille verw. Guineekust, 28 le Freetown verw. Ghanakust, 27 te Winnebah v. Capecoast. Gooiland, pass. 28 Finisterre n. Amsterdam. Houtman,, 27 te Mombasa verw. v. D. Es Salaam I Hathor, 27 v. Tunis n. Piraeus. Hera, 27 v. Cumana n. Pampatar. Heelsum, 27 te Amsterdam. Hestia. 27 v. Mackenzie n. Ciudad Bolivar. Heemskerk. 28 v. Cadiz n. Casablanca. I Ilos, 27 v. Rotterdam n. Lissabon, i Ivoorkust, 28 te Lobito verw. Iberia, pass. 27 Ouessant n. Vigo. Joseph Frering, 27 te Amsterdam. Java, 27 230 m. n.o. Mogadiscio n. Mogadiscio. Kieldreclfti 07 "tg'.Mombasa v. Aden. Kara, 27 te,.Gibraltar. 4 Katelysia," 27' op Meer v. Maracaibo verw. Kosicia, 27 te Pta. Cardon verw. v. Thameshaven Karimata. 27 33 m. z.o. Wight n. Port Said. Kaloekoe, 27 v. Singapore n. Timordilly. Karossa, 27 v. Balikpapan n. Surabaja. Kloosterdijk. 26 v. Halifax n. Antwerpen. Koratia, 27 te Curacao v. Buenos Aires. Kota Inten. 27 v Hongkong n. Kobe. Kellia. 28 te Ornskoldsvik v Pernis. Krcbsia, 27 225 m z.w. Madagascar n. Curacao Kalvdon. 2/11 te Rotterdam verw. Kertosono. 28 te Los Angeles v. San Francisco Kelietia. 27 130 m. n.o Sombrero n Rotterdam Kermia. 27 75 m. n w. Trinidad n Buenos Aires Kyiix. 27 360 m. 7 Rio de Janeira n. Curacao, i.eopoldskerk. 28 te Rotterdam. I Lekhaven, pass. 28 Ushant n Las Palmas. Lombok. 27 200 m. n o Bahama sn. Cristobal Louis Lantz. pass. 27 Kp. Vincent n. Rotterdam Larenberg, 27 170 m. o. P. Alegre n. Buen. Aires. Leersum, 27 200 m. o.z.o. Cambodia n. Japan, Loenerkerk, 27 te Port Said. Lekkerkerk, 27 31 m. z.o. Cape Dagata n. Milos. Laagkerk, 27 te Boulogne Sur Mer. Langkoeas.pass. 27 Fayal (Az.) n. Halifax. Maaslloyd, 28 te Colombo. Malea, 27 80 m. n. Borneo n. Bunju. Mariekerk, 28 te Hongkong verw. Maas, 28 te Amsterdam. Maureen. 28 te Rotterdam. Marisa, 27 270 m. n.o. Socotra n. Tamatave. Merwede, 27 v. Dakar n. Takoradl. Modjokerto, 27 110 m. w.z.w. Minicoy n. Belawan. Moordrecht, 27 136 m. n.n.o. Massawa n. Mena. Maashaven, 28 te Buenos Aires v. Bahia Blanca. Maureen, 27 v. Londen n. Rotterdam. Munttoren, 27 v. New York n. Curacao. Mijdrecht, 27 te Rotterdam. Malvina, 29 te Miri v. Shimonoseki. Merwelloyd, 28 v. Tegal n. Tjeribon. Mapia. 27 te Aden verw. v. Colombo. Maasland, 27 120 m. n.w. Lissabon n. L. Palmas. Metula, 28 te Pladju v. Surabaja. Nanusa, 27 te Bombay v. Khorramshahr. Nestor, 27 te Curacao verw. Nestor, 30 te Georgetown verw. v. Curacao. Noordam, 28 te New York verw. v. Rotterdam. Osiris, 26 180 m. w.z.w. Ouessant n. Bremen. Ondina, 27 280 m. z.o. Kreta n. Perzische Golf. Ouwerkerk, 27 100 m. o. Gibraltar n. Genua. Oranje, 29 te IJmuiden verw. v. Southampton. Pendrecht, 27 300 m. o.n.o. Aden n. Nynashamn. Purfina Hellas, pass. 27 Straat Hormuz n. Suez. Pr. d. Nederlanden, 27 te Curacao verw. v. Aruba. Prins Johan Willem Friso, 27 te Hamburg verw. Pieter S, 27 te Rotterdam. Pr. Will. George Fred., 27 v. R'dam n. Montreal. Purfina Nederland, 27 80 m. z.z.o. Sardinië naar Kuwait. Prins Frederik Willem, 27 30 m. w. Anticosti eil. naar Montreal. Perna, 28 te Lourenca Marques verw. v. Abadan. P. G. Thulin, 27 79 m. o. Halifax n. Seven Isl. Parkhaven, 27 te Montevideo verw. v. Santos. Perna, 28 te Lourenco Marques v. Abadan. Prins Willem IV, 28 te Montreal v. Rotterdam. Pygmalion, 27 v. Port of Spain n. Jacmel. Riouw, 27 te Calcutta. Rotula, 28 te Makassar verw. Rondo, 27 v. Sandakan n. Sorong. Rijndam, 27 730 m. o.n.o. Cape Race n. N. York. Raki, 28 te Port Sudan verw. Ridderkerk, 28 te Hamburg v. Amsterdam. Stanvac Riau, 30 te Singapore v. Chittagong. Sirrah. 27 in Golf van Oman n. Singapore. Sloterdijk, pass. 27 Folkestone n. New York. Sommelsdijk. 27 in Scheldemond n. Antwerpen. Stad Amsterdam, 27 600 m. o.n.o. Cape Race n. Cardiff. Stad Gouda. 27 te Kirkeness. Stad Leiden, 28 te Lulea. Straat Madura, 27 te Sydney verw. Stad Rotterdam, 27 40 m. o. Karlskrona n. R'dam. Slamat, 27 te Bahrein v. Damman. Saroena, 27 op Palembang Rivier v. Singapore. Sinabang, 27 te Singapore verw v. Pt. Sw.ham. Saragan, 27 450 m. z.o. Spez n. Malaga. Schelpwljk, 27 voor anker bij Cabimas. Skaugum, 27 te Baltimore. Stad Breda, 27 100 m. w. Landsend n. Seven Isl. Statue of Liberty, 27 v. Suez n. Mena. Steenwijk, 27 350 m. n. Bermuda n. Holland. Strat Bali, 27 v. Durban n. Mauritius. Schie, 28 te Istanbul. Steven, pass. 28 Fayal n. Montreal. Sliedrecht, 26 te Rotterdam. Slhajak, 27 te Southampton. Soestdijk, 28 te Baltimore n. Philadelphia Seven Seas, 28 te Rotterdam. Teucer, 28 te Suez v. Port Sudan. Tamponas, 27 v. Surabaja n. Djakarta. Tawali, 27 10 m. n. Finisterre n. Antwerpen. Tabinta, 27 te Hamburg verw. Tero, 27 250 m. n. Sao Vicente n. Rio de Janeiro. Themis, 27 35 m. z. Key West n. La Guaira. Tibia, 27 700 m. z.z.w. St. Vincent n. Accra. Tabian, 28 te Genua v. Napels. Telamon, 27 50 m. z. Jamaica n. Mobile. Triton, 28 te Maracaibo verw. Tarakan, 28 te Belawan. Towa, 26 te Rotterdam. Tarakan, 28 te Padang verw n. Belawan. Triton, 28 te Maracaibo verw v. La Guaira. Theobaldius, 27 te Fawley n. Hoek van Holland. Utrecht, 27 te Bremen v. IJmuiden. Van Cloon, 28 te Tj. Priok verw. v. Singapore. Van Riebeeck, 28 te Ambon v. Makassar. Vlist, 27 600 m. n.n.o. Flores n. Norfolk. Vivipara, 27 550 m. w.z.w. Flores n. Cowes. Vasum, 28 te Mena verw. Van Noort, 28 te Tientsin verw. v. Panarukan. Van Neck, 28 te Wellington verw. v. Auckland. Waal, 28 te Amsterdam verw. Witmarsum, 27 te IJmuiden verw. W. Alt. Jones, 27 80 m. n.w. Muscat n. Ph.delphia. Wonogiri, 27 v. Djeddah n. Suez. Wonorato, 26 125 m. z.z.o. Midway n. Manilla. Waibalong, 26 v. Belawan n. Surabaja. Westerdam, 28 te Rotterdam. Woensdrecht,. 27 100 m. z.w. Khorya Morya naar Port Said. IJssel. 27 v. La Guaira n-. Puerto Cabello. Zaanland, 28 te Montevideo. Zonnekerk, 27 v. Cochin n. Aden. Zuiderzee, 27 16 m. n.w. Pantellaria n. Venice. Zijpenberg, 28 130 m. n.o. Shetlands eil. n. Narvik. Zuiderkerk, 27 te Le Havre. Zuiderkruis, 27 100 m. n.n.o. Cape Villano naar Teneriffe. SLEEPVAART Ebro. 28 48,55 n. 5,12 w., van Antw n. Lissabon. Barentszee, 28 14,47 n. 56,42 w. n. Nueva Palmira. Gele Zee, 28 v. Curacao n. Gent. Hudson, 25 v. Kandia n. Antwerpen. Humber, 25 230 m. z.z.o. K. Palm. n. P. Harcourt. Oceaan, 28 te Aruba. Noordzee, 28 te Teneriffe. Thames. 28 25.53 n. 41.24 o. naar Daz-eil. Perz. G. Titan, 26 v. Maasssluis n. IJmuiden. Tyne, 28 v. Bombay n. Alexandrië. Zondagmorgen om half tien is in het te huis voor ouden van dagen aan de Scho tersingel, waar hij tijdelijk verbleef, over leden de heer Johannes Klazes Dijkstra. De heer Dijkstra is honderdentwee jaar geworden en met deze leeftijd is hij ge durende enkele maanden de oudste inwoner van Haarlem geweest. De heer Dijkstra, die tot voor kort in de Karei van Manderstraat woonde, werd op 29 april 1855 in de gemeente Ooststelling werf geboren. In 1883 verhuisde hij naar Heerenveen en in 1918 ging hij in Anrhem wonen waar hij vijf jaar bleef. Daarna trok hij naar Haarlem waar een groot ge deelte van zijn familie woonde. Tien jaar geleden verloor de heer Dijk stra door een oogziekte het gezichtsvermo gen maar desondanks behield hij tot zijn dood toe een sterke belangstelling in de Nederlandse en internationale gebeurte nissen. 3 °/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N Kabelfabrlek gew PhilipsGloeil pref. PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenooró Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v Ommeren H. V A Verg Deli Mijen Amsterd Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 79% 87% 158 273 183 260 183 243 235 137 341 200 751 162,1 61 f 300,— 145 133% 214 98% 61 lf7 189% 146 140% 161% 43'1/.. 40% 54% 38'% 70% 24% Heden 13.45 uur 79% 87% 158 273 183 260 182 243 231 137% 339 200 746 161,50 60 99,80 143 134 213 98 61% 189% 145 160% 161%* 43% 40 54% 69 24% Wilt U iets aan de man brengen hebt U iets op te ruimen? Verkopen is altijd beter dan weggooien. U kent de zekere weg naai succes Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen, enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM - TEL. 11152 HOGE PRIJZEN 16837 16985 170'2S 17106 17-138 18910 19088 19100 19171 19202 19402 19805 20378 45 21386 21531 PRIJZEN VAN 30.— 1003 009 013 068 073 074 109 117 151 161 176 177 212 220 238 245 246 295 312 321 317 393 447 533 514 588 597 608 666 698 726 739 784 790 815 824 827 835 844 878 8SO 885 893 901 916 946 984 2010 041 095 098 290 364 367 384 391 399 411 455 488 504 521 527 537 543 567 5S9 596 662 667 690 707 714 727 766 771 780 782 819 898 91.1 924 931 964 8001 024 037 038 099 132 182 185 188 211 240 253 262 265 315 328 332 340 352 363 367 431 483 487 507 510 533 537 581 584 587 652 676 718 749 770 789 827 858 869 903 918 4017 018 108 123 132 177 180 188 197 222 239 241 263 270 322 324 34S 350 414 464 498 514 554 577 621 684 726 847 855 872 874 876 884 8S5 914 920 935 956 988 6001 035 047 062 U67 0S0 089 090 104 203 269 299 346 353 393 430 439 440 452 476 487 492 505 566 570 572 610 611 644 645 674 678 709 722 734 742 752 760 762 774 784 838 915 919 947 966 978 998 0017 051 067 086 192 210 228 252 288 309 310 316 326 331 355 367 398 414 419 427 442 505 518 551 555 621 626 641 665 697 711 728 739 756 768 787 794 797 812 832 843 849 873 885 948 972 7007 039 043 104 144 152 171 174 188 293 313 315 333 337 338 371 397 406 460 464 470 485 506 524 532 538 552 557 570 634 671 738 830 843 904 908 936 945 960 982 987 8108 124 147 155 158 173 216 230 240 270 281 300 372 391 430 452 457 489 509 511 518 609 638 653 738 888 896 919 920 924 942 951 968 971 975 999 9000 0031 039 208 258 279 295 316 340 366 387 391 437 460 469 485 509 511 513 535 548 584 587 599 632 654 667 680 682 687 782 839 866 S67 874 890 931 963 966 .0014 070 086 087 109 149 157 168 217 227 231 255 278 279 291 330 338 409 422 436 440 444 453 475 479 490 493 495 573 605 638 643 705 739 765 901 925 927 11008 022 048 054 070 074 077 093 106 118 149 181 225 '250 260 270 290 300 310 319 335 340 341 433 447 455 490 501 606 758 821 864 871 877 879 894 899 923 986 990 13003 016 031 176 207 216 316 321 3-5 521 564 572 856 877 890 13028 051 070 295 316 317 424 4'25 437 588 617 666 796 804 820 945 954 14032 043 052 197 212 237 404 422 442 560 637 638 804 805 812 991 993 '•>049 05b 058 241 261 291 515 528 585 688 694 702 913 939 972 16017 065 112 225 236 312 426 476 497 646 687 762 17033 038 045 325 348 374 530 533 581 707 722 743 844 846 859 18062 085 101 308 325 378 552 577 583 708 717 720 8S7 891 909 19018 020 027 167 168 192 400 407 411 697 721 745 20000 20052 074 079 227 228 238 354 361 376 598 677 699 972 987 31027 028 180 421 438 463 750 761 785 974 034 046 218 223 368 401 639 647 90S 915 080 135 334 347 458 488 669 685 847 879 062 099 105 233 258 263 106 419 421 661 675 712 924 964 972 156 170 188 377 398 410 506 527 530 687 737 745 886 891 892 146 174 273 275 445 462 754 796 997 193 219 417 420 554 561 781 786 914 926 107 117 142 145 153 166 195 259 284 296 317 331 333 382 446 448 449 461 500 520 556 639 675 718 757 765 790 796 824 844 858 S87 S94 933 970 079 097 098 296 336 391 615 656 662 748 791 812 986 992 993 127 131 170 314 351 365 505 543 559 770 S07 832 069 171 174 423 452 468 585 5S9 605 757 773 780 865 870 906 112 113 195 387 399 405 587 610 632 732 743 746 989 995 996 032 061 094 221 224 243 422 426 432 770 855 867 116 179 207 238 425 456 462 468 666 669 674 675 831 834 855 908 186 199 408 412 596 602 907 926 182 192 478 500 629 640 790 801 920 935 19S 243 427 449 670 673 813 859 203 221 418 420 620 632 195 202 521 529 642 691 814 815 972 993 247 270 462 506 696 703 867 885 104 135 153 138 355 378 380 386 538 555 572 582 874 880 936 996 095 098 108 143 158 166 172 251 289 298 314 319 348 349 382 394 477 499 507 511 519 733 736 769 881 894 922 968 224 241 247 256 258 369 405 488 491 516 550 654 718 731' 786 804 808 816 865 927 946

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3