ESCAFE DE EERSTE Brussel biedt Euro-organen het Heizelterrein aan over heel de wereld ■Ml Uw beste keuze koop zoyn bus! Yacantie Voordelen DINSDAG 29 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 14 Vlamingen verzetten zich tegen het besluit Plan voor tweede kernener gie-centrale in Nederland Samenwerking met België en Duitsland Grieks schip voor Noorse kust in nood K.A.B. wenst geen nieuwe loonronde Scheepvaart IJ i ■ggr - ip Sm I (Van onze correspondent in Brussel) Burgemeester Cooremans van Brussel heeft in een toelichting op de eenparige beslissing van de gemeenteraad een communistisch raadslid onthield zich waarbij Brussel zich kandidaat stelt voor de zetel van de Europese Economische Gemzenschap en de Euratoom, verklaard dat de Brusselse gemeenteraad bereid is aan de nieuwe Europese instellingen het tweehonderd hectare grote terrein van de Heizei, waar de wereldtentoonstelling vol gend jaar wordt gehouden af te staan. De Europese gemeenschap zou dan kun nen beschikken over acht gebouwen, die alleen tot kantoorruimten dienen te wor den verbouwd. Langs de lanen en in de parken zou de „Europese wijk" gevestigd kunnen worden. Op het terrein van de Heizei is ook plaats voor andere Europese instellingen. De Brusselse jaarbeurzen moeten dan een nieuw terrein krijgen. Niet iedereen is enthousiast over de kandidatuur van Brussel. De Vlaamse krant „Het Volk" schrijft, dat een kleine staat als België er geen belang bij heeft zijn hoofdstad te laten internationaliseren. „Wij menen dat voornamelijk de Vlamin gen zulks niet zullen aanvaarden. Wij ken nen de mentaliteit van vele Brusselse autoriteiten maar al te goed aldus „Het Volk" zij willen zelfs nu de betekenis van Brussel als hoofdstad van een land met twee taal- en cultuurgemeenschappen niet inzien. De vestiging van Europese ge zagsorganen in Brussel zal voor deze autoriteiten slechts een dankbaar voor wendsel zijn zich boven alle taalwetten en taalverantwoordelijkheden ten opzichte van het hunnenland verheven te wanen. De aan: ging en het gemis aan verant woordelijkheidsbesef van de Brusselse autoriteiten zijn al groot genoeg, zonder dat men hun hoofd op hol gaat brengen door op hun stad een Europees stempel te drukken. Brussel uitroepen tot hoofdstad van Europa zou volgens „Het Volk", een ramp zijn voor België. Er zijn plannen in studie voor de op richting van een tweede kernenergiecen trale in zuid-oost-Nederland. Zoals des tijds is bericht zal in Geertruidenbcrg de eerste kernenergiecentrale worden ge bouwd. Prof. dr. ir. H. Gelissen. directeur van de Provinciale Limburgse Electriciteitsmaat- schappij, heeft dit medegedeeld in een bij eenkomst in het Provinciehuis te Maas tricht, waar hij een uiteenzetting gaf van de energievoorziening in Limburg. Wat de toekomst van de internationale samenwer king betreft deelde hij mede, dat er naast het plan van de samenwerkende elektrici- teitsproduktiebedrijven in Nederland, de S.E.P., in Geertruidenberg een kernener giecentrale te bouwen, thans ook in studie is genomen een plan voor de bouw van een kernenergiecentrale elders. Deze mogelijk heid wordt thans bestudeerd door deskun digen uit Luik, Aken en Maastricht, Prof. Gelissen betoogde dat de bouw van een kernenergiecentrale voor dit gehele gebied alleszins gerechtvaardigd is, wegens de gelijkgerichte industriële en sociale struc tuur van deze gebieden. Het Griekse vrachtschip „Georigios Antoniadis", dat onder de vlag van Costa Rica vaart, heeft voor de Noorse kust nood seinen uitgezonden. In een zware storm is de lading hout gaan schuiven, en het schip maakt een zware slagzij naar bakboord. Uit Aalesund is het bergingsvaartuig „Draugen" vertrokken om hulp te bieden en schepen in de nabijheid van het Griekse vrachtschip (in positie 61.20 noord bij 03.30 oost is het laatste sos verzonden) zijn door het kuststation Aalesund verzocht hulp te bieden. De storm is op het ogenblik aan het minderen, maar er staat een zware zee gang, en de Griekse vrachtboot kan, mede door de slagzij, vrijwel geen koers houden. In dc te Utrecht gehouden vergadering van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond heeft de voorzitter van de K.A.B., de heer J. A. Middelhuis, de bewering dat de K.A.B. zou streven naar een nieuwe loon ronde, geheel onjuist genoemd. Wel worden op het ogenblik pogingen in het werk gesteld om te komen tot ver lichting van de noden der laagstbezoldigde groepen. Hoe het resultaat daarvan zal zyn is nog niet te zeggen, zei de K.A.B.-voor- zitter, die met vreugde had waargenomen, dat bjj de werkgevers begrip bestaat voor de noden van deze groepen. Voordat van een loonronde sprake kan zjjn, moeten eerst voorzieningen worden getroffen voor de weduwen, wezen en invaliden, die het moeilijk hebben, aldus de heer Middelhuis. De bondsvoorzitter, de heer W. L. de Zwager, sprak van een verblijdende ont wikkeling wat betreft de verwezenlijking van bedrijfschappen voor de grafische be drijven. Voor de instelling van twee be- drijfscommissies, één voor het grafische be drijf en één voor het uitgeversbedrijf, is de zaak op gang. Het laat zich aanzien, dat binnenkort in de daarvoor in aanmer king komende ondernemingen de organen zullen worden ingesteld. In de papier- en kartonindustrie werken reeds subcommissies. Zonder dat hier van uitstekende resultaten over de gehele linie kan worden gesproken, kon de voorzitter niet ontkennen, dat langzamerhand het werk in de goede richting vordert. Naar zijn mening ontwikkelt zich geleidelijk aan een belangrijk stuk bedrijfsorganisatie. Aagtedijk, 28 te Port Said. Aagtekerk, 29 te P. Swett.ham verw. v. Singapore. Aalsdijk, 29 v. Boston n. New York. Agamemnon. 28 te Antwerpen. Alcor, 29 te Las Palmas. Aldabi, 28 v. Vitoria n. Ilheus. Algenib, pass. 29 Burlings n. Marseille. Almkerk, 29 te Antwerpen. Amerskerk, 28 v. Suez n. Port Said. Amstelkroon, 5/11 te Port Said verw. Amstelsluis, 29 te Karachi. Amstelveen, 30 te Gibraltar verw. Ampenan, 29 te Belawan. Andijk, 28 380 m. z.z.o. Halifax n. Le Havre. Annenkerk, 23 600 m. n.w. Kaap Leeuwin naar Adelaide. Arendskerk, 29 te Las Palmas. Astrid Naess, 28 110 m. o.n.o. Masawa n. Mena. Attis, 27 400 m. z.w. Bermudas n. Curaqao. Axeldijk. 28 480 m. n.o. Flores n. Antwerpen. Baarn, 28 te Antwerpen. Balong, 28 v. Belawan n. Padang. Banggai, 28 270 m. z.o. Saigon n. Manilla. Batjan, 29 te Belawan verw. Bengkalis, 28 90 mijl z.o. Esperancebaai naar Fremantle. Billiton, 28 400 m. o.z.o. K. Spartivento n. Napels. Britsum, 27 te Amsterdam. Gadila, 30 te Surabaja verw. Camerounkust, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Calamares, 29 te Mobile. Caltex Rotterdam. 28 te Rotterdam. Calt. Nederland, 28 80 m. w. Esbjerg n. Fredericia. Ganymedes, 29 te Amsterdam. Casamance, 28 85 m. w.z.w. Oporto n. Bordeaux. Cistula, 28 120 m. z.w. Ouesant n. Malta. Congokust, 28 te Bordeaux. Cottica, 28 175 m. z.w. Ouessant n. Plymouth. Crania, 29 te Curaqao. Delfshaven, 28 rede Marmagao. Diemerdijk, 27 v. Los Angeles n. Cristobal. Dongedijk, pass. 28 Flores (Az.) n. Antwerpen. Dordrecht, 29 te Trinidad verw. Dorestad, 28 v. Hamburg n. Curaqao. Doris, 29 te Amsterdam. Duivendrecht, 28 v. Rotterdam n. Philadelphia. Ena, 30 te Belem verw. Eos, 28 te Alexandrië. Erinna, 29 te Penang. Etrema, 28 50 m. w. Sicilië n. Malta. Essa Den Haag, pass. 28 Ras Al Hadd n. Antw. Esso Nederland, 28 50 m. n.n.w. Tunis n. Fawley. Fairsea, 24 v. Melbourne n. Sydney. Farmsum, 28 280 m. n.o. Azoren n. Houston. Friesland, 28 45 m. n.o. Bougie n. Beyrouth. Gaasterkerk, 28 op rede Madras. Gabonkust, n. 28/29 te Freetown. Giessenkerk, 29 te Shanghai verw. Groote Beer, 28 te Port Said. Groote Kerk, 28 v. Marseille n. Duinkerken. Graveland, 28 v. Pto. Alcgre n. Itajai. Guineekust, 29 te Monrovia. Haarlem, 29 te Pto. Barrios. Heemskerk, 28 te Casal Blanca. Hestia, 29 te Ciudad Bolivar. Hera, 28 te Trinidad. Hilversum, 27 Malta gepass. n. Mena Al Ahmadl. Jason, 29 te Curaqao. Kalinga, 29 Ie Genua. Kalydon, 2/11 te Rotterdam verw. Kara, 28 v. Gibraltar n. Oran. Karimata, 28 163 m. z.z.w. Ouessant n. Port Said. Katelysia, 28 te Curaqao. Kellia, 29 v. Ornskoldsvik n. Gefle. Kennemerland, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Kenia, 28 270 m. w.z.w. Teneriffe n. Las Palmas. Kieldrecht, 27 te Mombasa. Kinderdijk, 28 v. Hamburg n. Bremen. Koningswaard, 27 640 m. n.w. St.Helena n. Durban. Kota Baroe, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Krebsia, 28 220 m. o. Durban n. Curaqao. Lekhaven, pass. 29 Finisterre n. Las Palmas. Lekkerkerk, 28 62 m. n.o. Algiers n. Milos. Lemslerkerk, 28 v. Abadan n. Basrah. Loenerkerk, 28 v. Port Said n. Rotterdam. Lopersum, 29 te Jacksonville. Maas, 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Maasdam, 28 v. New York n. Southampton. Maasland, 28 300 m. n.o. Madeira n. Las Palmas. Macoma, 28 v. Kandia n. Bombay. Malea, 29 te Bun ju verw. Mapia. 28 v. Aden n. Port Said. Maureen, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Meerkerk. 28 v. Port Said n. Antwerpen. Mentor, 29 te Ciudad Trujillo. Moordrecht, 28 26 m. n.n.w. Perim Isl. n. Mena. Naess Commander, pass. 28 Kreta n. Sidon. Nestor, 30 te Georgetown verw. Nieuw Holland, 28 v. Singapore n. Djakarta. Notos, 27 dw. Kaap Bon n. Mostaganem. Ommenkerk, 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Ondina, 28 430 m. w.n.w. Port Said n. Perz. Golf. Oranje, 29 te Amsterdam verw. Oranjefontein, 26 220 m. w.n.w. Freetown naar Kaapstad. Osiris, 29 te Bremen. Ouwerkcrk, 29 te Genua. Overijsel, 28 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Papendrecht, 29 te North Weymouth. Pendrecht, 28 30 m. o.z.o. Perim n. Suez. Peperkust. 28 v. Lagos n. Accra. P. G. Thulin, 29 te Seven Islands. Pieter S, 29 v. Rotterdam n. Swansea. Phrontis, 30 t.e Suez verw. Polydorus, 29 te Suez. Prins Alexander. 1/11 te Rotterdam verw. Prins der Nederlanden. 29 te Trinidad. Prins Frederik Hendrik, 29 te Montreal. Purfir.a Hellas, pass. 28 Ras Al Hadd n. Suez. Pygmalion, 27 v. Port of Spain n. Ridderkerk. Raki, 29 v. Port Sudan n. Suez. Roebiah, 29 te Surabaja. Roepat, 29 te Panaroekan. Rondo, 30 te Sorong verw. Salatiga, 27 80 m. n.w. Guam n. Los Angeles. Sambas, 28 te Surabaja verw. v. Tandj. Prlok. Schelpwijk, 29 te Curaqao. Scherpendrecht, 28 v. Mena A1 Ahm. n. La Plata. Seven Seas, 28 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sidajoe, 23 v. Tandjong Priok n. Benkulcn. Straat Torres, 28 v. Bombay n. Cochin. Sloterdijk, pass. 28 Landsend n. New York. Soestdijk, 29 te Norfolk. Stad Dordrecht, 29 te Palermo. Stad Gouda, 28 v. Kirkcness n. Emden. Stad Rotterdam, 30 te Amsterdam verw. Stad Utrecht, 30 te Rotterdam verw. Stanvac Djirak, 28 v. Singapore n. Buatan. Stat of Lib. ,28 38 m. n.n.w. Daedalus n. Mena. Tabian, 28 te Genua. Talisse, 28 v. Tandjong Priok n. Singapore. Tankhaven II, 28 v. Sungeigerong n. Belawan. Tappanzee, verm. 29 v. Kaapstad n. Durban. Taria, pass. 28 Ouessant n. Rotterdam. Tawali, pass. 28 Ouessant n. Antwerpen. Telamon, 27 50 m. z. amaica n. Mobile. Tero, pass. 28 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Teucer, 28 te Suez. Theobaldius, 28 v. Fawley n. Saltend. Thelidomus, 20 te Pladju verw. v. Geelong. Tiberius, 24 te Mobile. Tjipondok, 30 te Moji verw. Tjitjalengka, 29 v. Buenos Aires n. Santos. Tomocyclus, 28 v. Cabimas n. Havana. Towa, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Trompenberg, 28 v. Manta n. Golf v. Mexico. W. Alton Jones, 28 85 mijl z. Masira eil. naar Philadelphia. Wieldrecht, 29 te Tandjong Uban. Wonogiri, 29 te Suez. Zuiderkerk, 28 v. Le Havre n. Lissabon. Zuiderzee, 27 16 m. n.w. Pantellaria n. Venice. KLEINE VAART Alcetas, 28 op Schelde n. Amsterdam. Atlas, 27 v. Ceuta n. P. Cardon. Bab T, 28 dw. Gotland n. Ostrand. Bloemgracht, 27 te Mantyluoto. Draco, 26 v. Valencia n. Malaga. Elsa, 23 v. Kopmanholmen n. Zaandam. Flevo, 27 dw. Terschelling n. Amsterdam. Joost, 25 Goteborg gepass. n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 25 te Gefle v. Ostrand. Keizersgracht, 27 te Mantyluoto. Leliegracht, 28 v. Abo n. Mantyluoto. Lucas Bols II, 28 te Londen. Nero, 27 te Amsterdam n. Rotterdam. Pavo, 25 te Kotka v. Helsinki. Phidias, 26 te Savona n. San Feliu. Ponza, 26 v. Stugsund n. Skutskaer. Tilly, 27 dw. Vlieland n. Zaandam. Westerdok. 27 v. Amsterdam te Londen verw. Plato, 26 v. Bordeaux n. Amsterdam. SLEEPVAART Barentszee, 27 250 m. n.o. Trinidad n. N. Palmira. Ebro, 27 30 m. n. Ouessant n. Lissabon. Friesland, 23 te Quebec. Gele Zee, 26 v. Curaqao n. Gent. Hudson, -29 20.51 n. 64.22 o. n. Antwerpen. Humber, 29 3.45 n. 1.39 o. n. Port Harcourt. Noordzee, 27 et Teneriffe. Oceaan, 26 te Aruba. Rode Zee. 29 v. Port Bouk n. Rotterdam. Thames, 29 15.12 n. 41.52 o. n. Daz-eil. Perz. G. NESCAFE BLUFT ONOVERTREFBAAR EERSTE, KRACHTIGSTE, GEURIGSTE. K 'Mm*. omdat miit MUI omdat KORTOM Nescafé altijd de modernste fabricage methoden toepast en daarom on onderbroken garantie heeft kunnen geven voor 100°/0 pure, krachtige, geurige koffie. Nestlé de keus heeft uit de beste koffie- soorten van de wereldmarkt. de uitgelezen koffiemelange in ons land voor de Nederlandse Nescafé speciaal naar Nederlandse smaak wordt gebrand. Nescafé over heel de wereld de eerste oplosbare koffie was en omdat er varing nooit kan worden nagebootst maar moet worden verworven. daarom drinkt men in ons land meer Nescafé dan welk ander merk oplosbare koffie ook! - Nescafé is een gedeponeerd handelsmerk voor Nesfié's koffie-extract in poedervorm. Junior bus f 1.39 Normale bus f 2.48 Familie bus f 8.95 CofFeïnevrij: Normale bus f 2.83 Familie bus f9.95 Espresso: Normale bus f 3.15 Overgooler van prachtige poolvaste Tinneroy met drie hoeks-knoopgarne- ring die het schat tige model extra leuk doet uitkomen. Tot 12 jaar, voor Gamy blouse uni wit of pied de poule ruitjes, Tot 12 jr., voor 6 jr. All weather coats voor zoon en dochter de ideale kleding voor gure winterdagen. Zuiver wollen stol met rul tvoering en capuchon. Voor uw kinderen perfecte bescherming, voor u het voordeel van een bij zonder attractieve vacantle- prijs. Tot 12 jaar, voor 6 jaar kleine SÜJging per meet.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 16