Horen en zien WYBERT r v PRIMMETJE DRUM SHAG SPION IN BERLIJN Verbouwingsopruiming Agenda voor Haarlem ■te*. half zwaar - heel lekker! NAAIMACHINES GRIEP! i&'M r\ U weet niet half hoe lekker die half zware shag van Do uwe Egberts is! Kort en bondig DINSDAG 29 OKTOBER 1957 Radio - televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Niet helemaal Mager Amsterdamse studenten in een muzikale komedie Gebruik regelmatig De radio geeft woensdag Tel evisie pro gramma Armstrong speelde op een Nederlands schip Haagse Comedie speelt „Les chaises" van Ionesco DE NEGEN MUZEN Twee jongens wilden kioskhouder neerslaan Zij waren pas ontvlucht uit opvoedingsgesticht Eervol ontslag aan generaal Buurman van Vreeden Hi Gen. Hasselman benoemd tot grootofficier Oranje-Nassau Kerkelijk Nieuws ONS VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON BAKKER'BEHANG Van de anderhalf uur dat de K.R.O. maandagavond het beeldscherm vulde be leefden we toch nog een te korte spanne tijds werkelijk televisie. Het filmpje over Fatima waarmee het programma werd ge opend, werd veel te uitvoerig ingeleid en miste voor het grootste deel zijn uitwer king, omdat commentator Hofwijk al te cerebraal alleen tot katholieken sprak zonder het beeld bij te houden. Men zag de devotie voor Fatima op die manier zon der duidelijk begrip. We vielen daarna pardoes in de „maandagavond-cocktail". De overgang was bijna een profanatie. Jan Willem Hofstra babbelde wat over het theaterrepertoire aan de hand van affi ches. In het hem toegemeten tijdsbestek kon hij uiteraard weinig anders zijn dan een haastige gids, die men geloven kan of niet. Zijn gast was ditmaal een geluiden verwekker bij de radio. Jammer dat we niet altijd met onze neus bovenop de uit- vindinkjes van deze improvisator-bij uitnemendheid zaten. Nu ontgingen ons juist de details, waarnaar we zo nieuws gierig waren. Overigens was dit een inte ressant onderdeel van het programma, waard om goed te zijn voorbereid. Be paald geen succes vonden wij het optreden van het ensemble van Harry Bannink. Niet dat het ons niet beviel, maar het duurde te lang. Men raakt snel uitgekeken op ernstig musicerende lieden, die ook de televisie niet uitgevonden hebben. Geluk kig kwam Corrie Brokken wat leven in de brouwerij brengen. Haar voordracht van het liedje „Hallo" maakte het hart weer warm. Ze heeft een alleraardigste mime, die er zorg voor draagt dat er geen ge- kwijn bij het gekweel komt. Ze gedraagt zich natuurlijk en lacht je toe dat je er in gaat geloven. De laatste cocktail, die men ons schonk, opende ineens het venster op de pure televisie. In strikt dramatische zin had de eenakter ,,'n Vent met lef" niet zo verschrikkelijk veel te betekenen. Alles steunde op de pointe: één zin aan het slot. Maar de auteur Winston Clewes had zich goed ingeleefd in het spel met dialoog en beeld, dat televisie is. Hij bouwde een sterke verschijningsvorm om de betrekke lijk zwakke tekst, die hij zijn figuren in de mond legde. Hij speelde door de gege ven situatie de beelden heen, die deze si tuatie toelichtten. Dat betekende dat re gisseur Luc. van Gent de kans kreeg met sterke effecten de handeling het emotio nele aanzien te verlenen, waarvan het af hankelijk is. Met uitzondering van Gerard de Groot schiepen ook de acteurs de illusie van echtheid. Peter Zwart was minder ge lukkig met zijn decor, want het veldhospi taal, waarnaar het stuk ons verplaatste, was veel te veel een nette ziekenkamer zoals De Groot een te keurige oppasser was. Ware het stuk niet zo kort geweest, het zou niet zijn opgevallen. Maar dat men televisie van betekenis zag is buiten kijf. Beeldschermer De NCRV heeft maandagavond op een vrij willekeurige datum op eigen houtje de mogelijkheid tot een gezamenlijk pro gramma werd verzaakt de Hongaarse opstand herdacht met het luisterspel „De nacht viel opnieuw over Boedapest". Een in ons programmablad ongenoemde auteur had daartoe in de berichtgeving der Hon gaarse radiostations gedurende de opstand de kortstondige vrijheidsstrijd der Hon garen gereconstrueerd. Dat procédé heeft z'n voor en z'n tegen. Er vóór pleit, dat het in hoge mate objectief is en dat het onderwerp niet wordt geromantiseerd. Daar staat tegenover, dat de werkelijke ADVERTENTIE De Amsterdamse Vrouwelijke Studenten vereniging, die thans vijfenvijftig jaar be staat en haar elfde lustrum viert, heeft een nieuw experiment aangedurfd. Op donder dag 7 november heeft de lustrumcommis sie de Amsterdamse Stadsschouwburg af gehuurd. 's Middags zal men de voor het publiek toegankelijke openbare generale repetitie houden en 's avonds zullen geno digden de officiële uitvoering kunnen zien van een door Mies Bouhuys geschreven en door Walter Kols gecomponeerde mu zikale komedie, die tot titel heeft „Pluk een ster". Aan dit lustrumspel zullen niet minder dan tachtig studenten deelnemen. Onderwerp vormt het dispuutsleven tegen een typisch Amsterdams decor. Volgens de regisseur, Johan Greter, is er een zwart wit schildering in moderne operettestijl waarin luchthartig gezongen en gedanst wordt langs echt Amsterdamse problemen als woningnood en werkstudentschap. Voor de decors zorgt Frans Deckwits. Ruth Helmer verzorgt de kostuumarrangemen ten en de choreografie. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Alleen in dozen met Wybert-beeldmerk HILVERSUM I 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 De nacht viel opnieuw over Boedapest, hoorsp. 12.00 Mezzo-alt en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Jeugd-ens. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Vocaal kwint. 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisa tie- en verenigingsleven. 18.30 Gemengd koor. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Filh. ork. en soliste. 21.05 Kerk en Staat in de Middeleeuwen, caus. 21.25 Geestelijke liederen. 22.00 Afrika, ont wakend continent, rep. 22.15 Lichte muz. 22.35 Metropole orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Dagsluiting. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gyrnn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbijlclub. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11,00 Gevar. progr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- cn tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Or gelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagen da. 13.20 Promenade ork. 13.50 Medische kron. 14.00 Pianovoordr. 14.35 Voor de jeugd. 16.30 Gram. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Schone letteren in de Nederlandse An tillen, door prof. dr. G. Stuiveling. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Act. 18.55 Gram. 19 00 Voor de kinderen. 19.10 Van Troelstra tot nu, caus. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Dit is uw leven. 21.05 Lichte muz 21 35 Geïllustreerde magazine. 22.15 Strijk kwartet en piano. 22.45 Waar reizen we heen?, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Hammond orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Zang en piano. 16.15 Gram. 16.30 Omr.ork. 17.00 Nieuws. 1710 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 Kamermuz. 18 30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Volkszang. 20.00 Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.11 Pia norecital. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG VPRO: 17.00 Voor de jeugd. KRO: 20.30 Film. 21.00 De laatste nacht, TV-spel. tragedie der opstandelingen er net zomin in tot gelding komt als de gecompliceerde, politieke en sociale achtergrond der ge beurtenissen. Berichten en toespraken vormen daarvan als regel maar een flauwe afspiegeling. Daarop volgt, dat vooral op de afstand van een jaar de stof ons giste ren wat mager toescheen, vooral omdat men aan een minimale dramatisering daarvan toch niet kon ontkomen, bijvoor beeld door de sprekers geagiteerder te la ten spreken dan waarschijnlijk in werke lijkheid het geval is geweest. Dat neemt niet weg, dat deze vorm zeker meer recht aan de Hongaarse revolte deed wedervaren dan een gefantaseerd gelegenheidshoorspel zou hebben gedaan en dat de gegeven be perkingen ten spijt op deze wijze toch een suggestief beeld van die grootse dagen werd geschapen. Het grootste deel van dit uiteindelijk kunstige sloteffect wer j onge twijfeld bijgedragen door de activiteit der „illegale" Hongaarse radiostations. De vraag blijft echter of men de Hongaarse opstand niet waardiger had kunnen her denken dan juist met een luisterspel. Golfbreker Toen de „Wonosobo" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd dezer dagen in de haven van Los Angeles lag kwam de gezag voerder, kapitein M. J. Rennes, aan wal toevallig in contact met de beroemde ne gertrompettist Louis Armstrong. Deze bleek belang te stellen in het Nederlandse schip en aanvaardde de uitnodiging om met zijn orkest aan boord een kijkje te komen nemen en de lunch te gebruiken. Reeds de volgende dag verscheen Louis Armstrong met zijn mensen, onder wie de negerzangeres Ella Fitzgerald. Het scheeps bezoek had zo'n geanimeerd verloop, dat ook Louis zich niet onbetuigd wilde laten. Een half uur lang klonk toen de muziek van de wellicht meest betaalde band over de „Wonosobo", hetgeen bij passagiers en opvarenden een geweldig enthousiasme ontketende. Louis had het aan boord zo naar zijn zin, dat hij te laat in de studio kwam om voor de televisie op te treden. De hele voorstelling moest zelfs worden uitgesteld. De Haagse Comedie heeft „Les chaises" van de Roemeense Parijzenaar Eugène Ionesco en „Le testament du pére Leleu" van Roger Martin du Gard in studie ge nomen. Voor „Les chaises" werd de verta ling gemaakt door mevrouw H. Albach Tielrooy, het decor wordt ontworpen door Wim Hussem, Luc Lutz zal het stuk re gisseren. De vertaling van „Le testament du père Leleu" is van Joris Diels, Hep van Delft maakt de decors, Jan Retèl heeft de regie. „Les chaises" werd in ons land reeds in vertaling gespeeld door de experimen tele toneelgroep „Test" en in het oorspron kelijk door de Studio des Champs Elysées tijdens het afgelopen Holland Festival. De premières van beide stukken bij de Haagse Comedie hebben plaats in novem ber. Begin december geeft hetzelfde gezel schop de eerste voorstelling van „The Cir cle" van W. Somerset Maugham in de ver taling van Alfred Pleiter onder regie van Paul Steenbergen. Expositie. In het stedelijk mqseum „Het Catharina-gasthuis" in Gouda zal van 3 november tot 2 december een ten toonstelling getiteld „De renaissance van de Nederlandse boekdrukkunst" worden gehouden. Er zullen bibliofiele uitgaven, rijmprenten en boekbanden uit de periode van 1890 tot heden te zien zijn. In Utrecht is een 19-jarige jongen aan gehouden, die samen met een 16-jarige knaap uit het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort was ontvlucht. De knapen zetten na hun ontvluchting te voet koers naar Utrecht en braken on derweg in bij een benzinestation te De Bilt, waar zij echter niets van hun gading konden vinden. Dicht bij Utrecht ver schaften zij zich toegang tot een kiosk en deden zich tegoed aan talrijke versnape ringen, die in de kiosk voor het grijpen lagen. Zij zochten ook naar geld, maar konden niets vinden. Zij besloten de nacht maar door te brengen in de kiosk en te wachten totdat 's morgens de exploitant zou komen. Zij wilden hem met een stuk ijzer neerslaan om hem van zijn geld te beroven. Toen de exploitant, een 23-jarige Utrechtenaar, 's morgens om kwart over zeven arriveerde, werd hij door een der knapen besprongen. Hij wist echter de slag, die een der knapen hem met het stuk ijzer op het hoofd wilde geven, te pareren. De beide jongens sloegen daarna op de vlucht. De exploitant zette een ach tervolging in hetgeen de aandacht trok van een melkboer, die de 19-jarige jongen wist te overmeesteren. De 16-jarige wist echter te ontkomen. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 november op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit de militaire dienst aan de ad judant in buitengewone dienst van de Koningin luitenant-generaal D. C. Buur man van Vreeden, onder bijzondere dank betuiging voor de uitnemende diensten, door hem gedurende tal van jaren in ver scheidene gewichtige betrekkingen aan den lande bewezen. Tevens is generaal Buurman van Vreeden eervol ontheven van zijn functie van gouverneur der resi dentie. Generaal Buurman van Vreeden zal luitenant-generaal J. D. Backer opvolgen als plaatsvervangend directeur van het Bureau Bewapening van de West-Euro- pese Unie. -i 2 9 Enkele dagen later vond Donnavo, dat Primmetje voldoende geoefend had. Er was kermis op het stadsplein en nu begaf Donnavo zich daarheen, tussen de drukte van feestgangers. „Komt dit horen en zien, burgersHier is de kleinste zanger van de hele wereld!" Daarna speelde hij op zijn luit, en samen met Primmetje zong hij. In 'n ogenblik stonden de mensen er nieuwsgierig omheen en ze luisterden naar het kleine ventje. 29-30 Generaal B. R. P. F. Hasselman, adju dant in buitengewone dienst van de ko ningin, chef van de Generale Staf, tevens bevelhebber der Landstrijdkrachten, is bij bevordering benoemd tot grootofficier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaar den. De bij deze onderscheiding behorende versierselen zijn door de minister van Oorlog, ir. C. Staf, aan de generaal uit gereikt. Ned. Herv. kerk Beroepen te Akker- en Murmerwoude R. Dijkstra te Wagenborgen. Aangenomen naar Zwolle (als zieken- huispred.) G. W. C. Vunderink te Amster dam. Bedankt voor Groningen B. Maarsingh te Soest; voor Bruchem en Kerkwijk J. T. Doornenbal te Oene. Geref. kerken Beroepen te Alphen a. d. Rijn (3e pred. pl.) G. W. H. Peddemors te Dirkshoorn (N.H.). Bedankt voor 's-Hertogenbosch mr. C. Brouwer te Luttelgeest. Chr. Geref. kerken Beroepen te Bunschoten G. J. Buys te Papendrecht. ADVERTENTIE 42. Als wij Saint-Gervais binnenrijden, mindert Sulli van vaart. Weldra staat hij voor een chalet stil, omringd door een tuintje met bloemen. Kom mee Ik stap uit en dan duwen wij het houten hekje open waardoor wij in de tuin komen. Meteen gaat de deur open en iemand blijft op de drempel staan. Een prachtige brunette! Werkelijk, deze vrouw is nog knapper dan miss Morelli. Ik heb nog nooit een Beierse brunette ontmoet, maar ik wist dat zij beston den. Walter Sullivan stelt me voor: Fraulein Clara Kolberg, schrijfster, Michaël O'Con nor, industrieel, met vakantie in Chamonix. Aangenaam, meneer O'Connor. Het spijt me u lastig te vallen, maar mijn vriend Sullivan stond er op dat we u vanochtend zouden op zoeken. Komt u toch binnen en komt u iets gebruiken. Ik vraag me af waar Kurt me heen wil hebben. Deze man weet werkelijk de gekste situaties te scheppen en ik zal ook deze keer wel weer veel moeite hebben er heelhuids af te komen. Minuten lang probeert fraulein Kolberg me te peilen. Het is maar al te duidelijk dat deze vrouw overweegt welke kans zij heeft op een verovering en hoe zij een en ander het best zou kunnen inkleden. Clara Kolberg zal alles in het werk stellen mij op de knieën te krijgen, maar zij zal me op een intelligente manier proberen te veroveren en zien uit te vinden welk spelletje ik speel. Hetgeen weer eens bevestigt dat Kurt June Douglas allerminst vertrouwt, noch ieder ander die zich in haar gezelschap bevindt. Aangezien dit laatste bij mij het geval is, heeft Kurt belangstel ling voor mij. De aanwezigheid van Clara Kolberg in Saint-Ger vais bewijst weer eens dat de Sovjets voor niets terug deinzen wanneer zij iets op het spoor zijn. Hun tactiek is aldus: zij zetten overal agenten neer, die mensen als Kurt en Angela kunnen ontvangen en in normale, rustige perioden van dienst kunnen zijn met het geven van inlichtingen. De Sovjets moeten er al enige tijd van op de hoogte zijn geweest dat de Fransen zich voor dit rustige gebied* interesseerden en hun eerste daad was een uitstekende inlichtingendienst in bedoelde streek te organiseren. De aanwezigheid van Kurt en Angela Morelli zou ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) kunnen bewijzen dat de strijd een hoogtepunt heeft bereikt. De mensen uit Rusland verschijnen pas op het laatste ogenblik, als zij werkelijk niet gemist kunnen wordt.,.. Een Martini, meneer O'Connor? Graag, maar niet te veel. Ik mag geen alcohol hebben. Kom, O'Connor, laat u eens één keer gaan. Als ik het glas van de jonge vrouw aanneem, lees ik in haar ogen een beroepsglimlach, die men op be paalde plaatsen maar al -e dikwijls tegenkomt. Kurt lijkt me in de zevende hemel. Hij wrijft in zijn handen van genoegen, dat de dingen zo'n gunstige keer genomen hebben. Ik besluit korte metten te maken en vraag domweg hoe laat het is. Het is precies twaalf uur, maar u blijft toch lunchen, meneer O'Connor? Tot mijn spijt niet. Laat u toch niet smeken, blijf toch Walter Sullivan heeft het zo beslist en ik blijf, want ik ontdekte zojuist een voorwerp in het vertrek dat me bijzonder bekend is. Men heeft het verstopt achter een krant die opgevouwen zit in een nis van een ouderwets bureau, maar ik heb het toch gezien. Het voorwerp is niets anders dan een revolver, waar van de loop nog zichtbaar is. Zo'n aardige vrouw, met zo'n akelig speelgoed. HOOFDSTUK II Ik heb er goed aan gedaan de uitnodiging aan te nemen, dat blijkt al spoedig. Als we aan het dessert zitten, gaat de bel van de voordeur, en dat vindt Kurt maar zo-zo, te oordelen naar zijn gezicht. Clara staat op en duwt een gordijn opzij. Het is Claude Sullivan voelt dat er snel gehandeld moet worden. Die Claude interesseert me wel en hoffelijk antwoord ik: Ziet u wel, ik had niet moeten Op een teken van Walter Sullivan doet Clara Kol berg de deur open en nodigt de bezoeker binnen. Als mijn ogen hem goed kunnen onderscheiden, beef ik inwendig. De man draagt een militair uniform, ge tailleerd, met de kentekenen van een commandant. De blauwe kleur van zijn uniform duidt aan dat hij bij de luchtmacht hoort. Clara Kolberg stelt ons glim lachend voor: Meneer Michaël O'Conner, een Amerikaans in dustrieel. Commandant Delarue van de Franse lucht strijdkrachten. Mijn hart beeft als ik de hand van de officier druk, die zijn verontschuldiging aanbiedt dat hij ons in de maaltijd stoort. Hij drukt Clara een kusje op de wang en de vrouw schijnt het bijzonder te waarderen. Het is duidelijk dat deze onderbreking bepaald niet op het programma stond. Dat Sullivan zich nu niet op zijn gemak voelt, stelt mij juist wel op mijn gemak. Ik neem zelfs bijna de sigaret aan, die de officier me pre senteert maar stamel toch opnieuw: Nee, dank u, ik rook niet. Commandant Delarue is een vriend van Clara, dat is wel heel duidelijk. Hij heeft zijn arm om haar taille gelegd en dwingt haar naast hem op de canapé te gaan zitten. Walter Sullivan praat maar een beetje over koe tjes en kalfjes, maar de Fransman antwoordt afwezig en vraagt hoe ik Chamonix vind. Commandant, ik ben hier als patient gekomen, want hoe belachelijk het ook moge klinken, ik ben een asthmalijder. Daar weet ik een uitstekend middel tegen. Hij ook al? Een tochtje met een vliegtuig zou alles veel ver beteren. Ik herinner me nog een collega van de kader- school. Zijn dokter had het hem aangeraden, maar hij was doodsbang de luchtdoop te ondergaan. Toch heeft hij er zich tegenin gezet. En zijn asthma verdween? Precies. Maar dan zal ik dat zeker ook moeten proberen. Komt u morgenvroeg op het vliegveld van Fayet. Ik zal u meenemen op een vlucht. Maar commandant, ik weet niet hoe.... U bent een vriend van de heer Sullivan en omdat Walter een vriend van Clara isik heb hèm trou wens ook al verscheidene malen mee omhoog geno men. „Zakgeld". Een 14-jarige loopjongen in Den Haag had tegen vriendjes gezegd, voor zakgeld te zullen zorgen. Uit het kan toor van zijn baas nam hij uit een geld kistje bijna f 24.000 weg, maar bij zijn thuiskomst kon hij al dat geld niet voor zijn moeder verborgen houden. Zij bracht hem naar de politie, waar juist de patroon aangifte van de diefstal kwam doen. Deze kreeg zijn geld terug. De knaap is door de politie geducht onder handen genomen. Afscheid. De Hoge Raad der Neder landen zal wegens het afscheid van de pro cureur-generaal, jhr. mr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, op donderdag 31 oktober om drie uur in een bijzondere openbare zitting bijeenkomen. In arrest. Een Duits echtpaar uit Frankfort aan de Main, dat door Interpol werd gezocht, is in Scheveningen gear resteerd. Een agent zag een auto met het gesignaleerde nummer voor een pension staan. In het pension werdep een 56-jarige koopman en zijn 46-jarige echtgenote aan gehouden. Zij werden gezocht wegens bankbreuk en oplichting. Inbraak te Groningen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken bij het warenhuis Galeries Modernes te Groningen. De dader of daders hebben goederen ter waarde van enige duizenden guldens ontvreemd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Sloper. In 's-Graveland reed een 28- jarige sloper, die teveel geestrijk vocht ge dronken had, met een vrachtwagen een lantarenpaal omver, vernielde daarna een ijzeren hek en botste tenslotte tegen een woonhuis op. De voordeur werd vernield, de gevel ingedrukt en een hoek uit de muur gerukt. Het huis moest gestut wor den om het voor instorten te behoeden. De bewoonster, een 67-jarige weduwe heeft de bestuurder dusdanig de waarheid gezegd, dat deze de vlucht nam en zich in een nabij gelegen voormalige wasserij ver borg. De politie wist hem daar echter wel te vinden. 'L Kinderverlamming. In de week van 13 tot en met 19 oktober zijn tien geval len van kinderverlamming aangegeven, al dus blijkt uit een opgaaf in de Staatscou rant, namelijk in Wierden 1, Amsterdam 2, Eindhoven 3, 's Hertogenbosch 1, Ra- venstijn 1, Maasniel 1 en in Roermond 1. Misstap. Een 30-jarige Hagenaar, die 's nachts inbrak in een gemeentelijk bad huis, deed in het duister een verkeerde deur open en stapte in de drie meter diepe kolenkelder. Een nachtwaker vond hem enige uren later. Met een schedelbasisfrac- tuur en een gebroken arm is de inbreker in een ziekenhuis opgenomen. ADVERTENTIE SLECHTS 14 DAGEN Ongekend lage prijzen Lichtecht behang reeds v.a. 95 c. p. rol Ziet de etalage. Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem, Tel. 55432 (Wordt vervolgd) DINSDAG 29 OKTOBER Stadsschouwburg: Charlotte Kohier met ,Yvette" van Guy de Maupassant, 20 uur. Frans Halsmuseum: Ir. dr. D. C. van Schalk vertelt over de Sint Pietersberg voor Volksuniversiteit, 20 uur. Minerva: Dr. Paul Julien over „Onder de Oostafri- kaanse steppevolken", 20.15 uur. Roxy: „De zoon van Ali Baba", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Pepote, het kind van de straat", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Meisjes en mannen", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „George wint op alle fronten" alle leef tijden, 20 uur. Studio: „Tussenspel in München", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „Het vuur van de haat", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Menselijke raketten", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 30 OKTOBER Minerva: Kindercircus Bambino, 14.30 uur; „Als de dauw hangt komt er regen", 18 jaar, 20.15 uur. Frans Halsmuseum: Prof. dr. Th. J. G. Locher over „Commu nistisch Rusland en de Westerse wereld" voor Volksuniversiteit, 20 uur. Roxy: „De zoon van Ali Baba", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Rembrandt: „Pepote, het kind van de straat", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Meisjes en mannen", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „George wint op alle fronten", alle leeftijden, 14.30, 19 en 21.15 u. Studio: „Tussenspel in München", 14 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. Lido: „Het vuur van de haat", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Menselijke raketten", 14 jaar, 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7