Die Raeckse ontging zege op AMVJ door tactische fout Juist nol Donner maakte tegen Uhlmann grote fout; partij afgebroken Eenheid in de Nederlandse biljartsport weergekeerd Overbezetting bij woensdagmiddag- koersen op baan Duindigt de DE VOLLEYBALCOMPETITIE Haarlemmers waren in laatste set kansloos HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI Orbaan verloor ook zijn tweede partij Die Raeckse verloor van Libanon in Rotterdam De baskelbalcom petitie Antilopen verloor na verlenging van Punch Die Rtieckso-dnmes morgen tegen AMVJ-sters Nederlandse judoploeg voor Europese titelstrijd Zwemwedstrijden in Stoop's bad uitgesteld Amerika wereldkampioen basketbal dames Doofstomme bokser weer Europees kampioen Nederlands parlememtsteam voetbalde onbeslist tegen Belgische collega's Italiaans aanbod voor ploegleider Bellenaars Vijftien spelers voor de centrale training Zestien voetballers voor jeugdtraining Young Boys gestraft Eén wijziging in de Nederlandse turnploeg Oost-Duitsland is lid van motorsportfederatie Nederlandse tennissers al kansloos in Helsinki Drie recordpogingen op circuit van Zandvoort L) AG 2 9 OKTOBER 1957 De volleybal-hoofdklassewedstryd tussen de herenteams van Die Raeckse en AMVJ is gisteravond in het Krelagehuis in Haar- em in een puntenverdeling geëindigd. Die .iaeckse speelde na de eerste set beter vol- sybal dan de Amsterdammers maar maak- ic bij de aanvang van de laatste set een grove blunder door Ludwig Kloosterhuis de sterkste man uit de ploeg te ver vangen door Hans van Beekum. Men rukte door deze wisseling een goed draaiende ploeg uit elkaar en toen men weer op de oude samenstelling terugkwam bleek het te laat. AMVJ gunde de gastheren geen herstel en overspeelde Die Raeckse vol komen, hetgeen in de setstand 15-4 duide lijk tot uiting kwam. Stroef spelend en slecht opbouwend bood Die Raeckse AMVJ in de eerste set partij. AMVJ kwam hierdoor aanvallend in de meerderheid en noteerde via 6-2, 6-4, 12-4 en 14-7 met 15-8 de eerste winst. De tweede set gaf een ander spelbeeld. Aan vankelijk ging de scobe gelijk op, maar na enige tijd speelde Die Raeckse met meer vertrouwen en door goed aanvallend werk van De Leeuw en Kloosterhuis lie pen de rood-witten uit tot 12-6. De span ning keerde echter terug toen AMVJ ge leidelijk de achterstand verkleinde en na 12-8 en 14-11 de balans op 14-14 in even wicht kwam. Die Raeckse werd onzeker, maar slaagde er toch in met 16-14 de ver diende winst binnen te halen. De derde game was zonder twijfel de beste. Door de AMVJ-aanvoerder Hans Lusink, die enkele harde serves inzond, kwam Die Raeckse met 4-2 achter. De achterstand was echter voor korte duur. In een strijd met uitstekende momenten nam Die Raeckse via 5-5 en 6-6 de leiding met 10-7. Die Raeckse sloeg goed en blokkeerde soms met een „driemans blok" en ook bij dit verdedigend werk onderscheidde Kloos- terhuis zich. ADVERTENTIE bescherming voor mond en keel De strijd bleef het aankijken waard. Dc score liep aan beide zyden geleidelijk op waarbjj dc drie punten verschil gehand haafd bleven. Die Raeckse won met 15-12 en het eerste winstpunt in de hoofdklasse competitie was binnen. Opvallend v/as het onvoldoende serveren van Die Raeckse, maar zelden ging men boven twee serves uit. Dc laatste set ging, zoals wij reeds schre ven, door een tactische fout voor Die Raeckse verloren: 15-4. Slech? Dc heren-reserves van Die Raecksr speelden slecht, maar hun tegenstanders van Rapiditas brachten er nog minder van terecht. De verjongde Rap.-ploeg is in deze samenstelling nog niet rijp voor de eerste klasse. In de eerste set, namen de Rapidianen een 8-3 en een 9-6 voorsprong, maar ver loren niettemin ïnet. 15-10. De tweede set ging met dezelfde cijfers verloren. In de derde set was een 12-4 voorsprong voor Die Raeckse maar nauwelijks voldoende voor een overwinning: 16-14. Posthumus bij Die Raeckse en Meulmeester van Ra piditas waren de enigen die niet in de ma laise deelden. Overigens een nuttige zege voor de rood-witten. In de tweede klasse behaalde Set up een 3-1 zege op de damesreserves van Vesmia. Gios en De Blinkert zullen elkaar het kampioenschap in 2 A gaan betwisten. Gios won van WIK met de opmerkelijke cijfers van driemaal 15-13. De Blinkert klopte de ClOS-reserves. De uitslagen De uitslagen van gisteravond luidden Heren: Die RaeckseAMVJ 2-2; Die Raeckse 2Rapiditas 3-0: Velox 2Die Raeckse 3 1-3; CIOS 2De Blinkert 1-3; Eclecta 2-PWN 3-1; Santpoort 2—HVS 3 3-0: HPS en SV—DSS 0-3; WIK—Gios 0-3; SSOSpaarnestad 0-4; DSS 2Gios 3 0-4; Gios 2—WIK 2 4-0. Dames: MHBS 2—De Blinkert 2 0-3; AVC 2Santpoort 3-0; Vesmia 2Set up 1-3; HVS 2—Die Raeckse 4 3-1; Velox 2— Gios 2 1-3; SpaarnestadBoru 2-2; Gios 3OG 3 3-0; Die Raeckse 5Set up 2 2-2. De herenploeg van Die Raeckse is in de hoofdklasse van de volleybalcompetitie ge start met een nederlaag. Het sterke Liba non uit Rotterdam met twee invallers van uitzonderlijke lengte, hield Die Raeckse behoudens de tweede set volkomen in het defensief. Het spel van de Haarlemmers gaf echter geen reden tot ontevredenheid. De setstanden werden: 15-8, 8-15, 15-9 en 15-7. HVS had in Zaandam met P. en S. niet de minste moeite. Met setstanden als 15-2 en 15-3 werd de eerste winst geboekt. AVC stelde in Alkmaar tegen Catapult teleur. Met 3-0 werden de Aerdenhoutse dames verslagen. V oUeyhatbrogramma tegen hoest, heesheid, keelpijn en verkoudheid. Sterk desinfecterend 60 tabletten f. 0.98 N V. PHILIPS-ROXANE Het herenteam van Antilopen heeft in de Haagse Houlrusthallen tegen de Delft- se studentenploeg Punch met een nederlaag genoegen moeten nemen (3936) na een verlenging van vijf minuten, nadat het ein de was gekomen met gelijke stand (32 32). Na twaalf minuten spelen was de stand op het scorebord nog 44; het einde van deze slechte eerste helft brak aan met een kleine 108 voorsprong van Punch. Na de hervatting kwamen beide ploegen iets meer in vorm, hetgeen tot gevolg had dat Punch, vooral door de produktieve Slees wijk (20 pt.) een flinke voorsprong kon nemen. De bezoekers slaagden er ech ter in door het inzetten van Sunter nog juist de bordjes te verhangen en de fraaie afstandschoten van deze speler waren in direct nog oorzaak dat Antilopen alsnog een verlenging kon bereiken. Het herenteam van The Typhoons had oorspronkelijk tegen Argus ook met grote moeilijkheden te kampen, mede door het gemis van enkele prominente spelers. Het pleit echter voor de Haarlemse gehandi capte ploeg dat toch nog een verdiende 4635 overwinning werd behaald tegen de stug' spelende gastheren. In de dames district-eerste klasse be haalde Antilopen tegen Vodo SC een klei ne 1511 overwinning, nadat de rust reeds met een voorsprong 8—6 was ingegaan. In deze klasse kwam het team van The White Stars, zonder de speelsters v.d. Hoe den en Hofstra, binnen de lijnen tegen Te Werve. De Haarlemse ploeg keek na de eerste helft tegen een kleine 84 achter stand op, doch na de hervatting vlotte het beter in de Stars-aanval. Nadat uiteinde lijk een voorsprong was genomen, bleek de thuisclub niet meer in staat, dank zij voor al uitstekend verdedigen, verandering in deze stand te brengen (1514). Ook nu was de organisatie in de Hout- rusthallen weer bijzonder slecht; niet al leen dat de wedstrijden vrijwel allemaal pas ver over tijd konden beginnen, maar ook dc jury tafels en scheidsrechters waren zo onvolledig verzorgd, dat dit wederom tot moeilijkheden aanleiding gaf. Door het op het laatste moment niet aanwezig zijn van velden, moesten de wedstrijden van de herenteams Sportclub Haarlem en IHJ alsnog vervallen. Morgenavond wordt in het Krelagehuis in Haarlem de dames-hoofdklasse wed strijd Die RaeckseAMVJ gespeeld. De gastvrouwen zullen het in deze ontmoeting zwaarder te verantwoorden krijgen dan in de eerste ontmoeting tegen Blokkeer. De wedstrijd begint om negen uur en wordt om acht uur voorafgegaan door de over gangsklasse-ontmoetingen AVCThe Smash (dames) en HVSHCSC (heren). Het. volledige programma voor woensdag avond luidt: heren, overgangsklasse West A: HVS—HCSC (Den Helder), aanvang acht uur. Eerste klasse: HVS 2OVRA (zeven uur), SantpoortDie Raeckse 2 (acht uur) en HBCEclecta (negen uur). Tweede en derde klasse: Rapiditas 2 HBC 2, AW—Boru. OSS—VVSH, De Blin kert 3PSCR 2. Boru 2Spaarnestad 2. Dames, hoofdklasse: Die RaeckseAMVJ (Amsterdam), aanvang negen uur. Overgangsklasse: AVCThe Smash (Castricum), aanvang acht uur. Eerste klasse: EclectaHBC (zeven uur). Tweede en derde klasse: Eclecta 2 HBC 3, HBC 2—OSS. SSO 2—WIK. VVSH AW, AVC 3—De Blinkert 3. OVRA 3— DSS 2, HBC 4—OSS 2 en JBS—HVS 3. Een spelmoment uit de hoofdklasse ontmoeting Die Raeckse-AMVJ (Am sterdam). Op de voorgrond Jac. Moole- naar, Hans Wetlerhahn en Ludwig Kloosterhuis van Die Raeckse. Hans Lusink, de aanvoerder van AMVJ, komt bij het „redden" van de bal ten val. Dank zij de bemoeiingen van vier grote verenigingen is (1e eenheid in de Neder landse biljartsport, die in mei van dit jaar verbroken werd door de oprichting van de Nieuwe Nederlandse Biljart Bond, hersteld. Met ingang van maandag 28 oktober is de Nieuwe Nederlandse Biljart Bond gelikwi- deerd nadat het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Biljart Bond een ver klaring had aanvaard, waarin o.m. beslo ten wordt tot de oprichting van een reor ganisatiecommissie, waarin zitting zullen nemen de heren Chr. J. Bolle, J. T. Korting en H. W. P. de Heus namens het bestuur van de KNBB en vier leden van de grote verenigingen, 't.w. de heren J. de Both van de Groninger Biljart Club, H. A. Polak van Rembrandt, J. C. Wittebol van de Biljart Sociëteit KRAS en P. van der Wolk van de 's-Gravenhaagse Biljart Club. Deze reorganisatiecommissie zal tot taak hebben voorstellen van de commissie uit de vier grote verenigingen o.m. inzake noodzakelijk geachte wijzigingen in de structuur van de KNBB en zijn bestuurs apparaat te bestuderen en uit te werken. In een slotvergadering werd volledige overeenstemming bereikt, welke in een ge meenschappelijke verklaring aan de KNBB werd voorgelegd. Aangezien het bestuur van de KNBB deze verklaring gaarne aan vaardde besloot de NNBB tot onmiddellijke likwidatie over te gaan. De; commissie der vier grote verenigin gen jichtte het noodzakelijk, dat aan her toetreding tot de KNBB van de uitgetreden De N.J.J.B. heeft zondag de deelnemers aangewezen, die ons land zullen vertegen woordigen bij de Europese judokampioen schappen op 9 en 10 november in Rotter dam. De ploeg ziet er als volgt uit: A. Gee- sink (Utrecht) vierde dan; J. de Waal (Utrecht) tweede dan; C. Bonte (Den Haag) tweede dan; H. ter Gouw (Utrecht) eerste dan; J. Dirks (Utrecht) eerste dan; W. Dadema (Hilversum) eerste dan; H. Essink (Eindhoven) derde dan; J. Aanraad (Til burg) eerste dan; A. Wagenaar (Amster dam) derde dan; R. van Ierland (Tilburg) eerste kyu; J. Peters (Bergen op Zoom) tweede dan; C. de Waal (Utrecht) tweede dan; D. Konings (Amsterdam) derde dan; J. Bruins (Amsterdam) eerste dan. Reserves: J. Rapmund (Den Haag) eerste dan; K. Zappey (Amsterdam) eerste dan; A. Voogt (Amsterdam) eerste kyu. De juiste opstelling van de ploeg zal „uit tactische overwegingen" pas op 8 november bekend worden gemaakt. Voor de woensdagmiddagmeeting op Duindigt zijn de velden met dravers zo vol, dat zelfs van een overbezetting kan worden gesproken. Dit is een gebruikelijk herfstverschijnsel. Niet minder dan zeven tien 2-jarigen zullen in het openingsnum mer eikaars krachten meten. Wilfield, die enige goede verrichtingen op haar naam heeft, kan allen de baas zijn, vooral ook omdat de snellere paarden met hun han dicap moeilijk door het dichte veld zullen kunnen komen. De trouwe Wanda van Gonny wordt op de tweede plaats ver wacht vóór Willy Mairc en Willy Bond. De Duitse rijder Freundt heeft opnieuw de kans tweemaal te winnen en wel met Victor Alsvin de Lucky Saint-prijs, waar in hij Vala en Volante Ilollandia moet overmeesteren. Uppsala Pluto is een mo gelijk outsider. De Main Axworthy-prijs wordt een volkomen aangelegenheid voor de 3-jarigen. Vier van de beste verschijnen hier aan de start; een keuze is zeer moei lijk, doch daar Vita Kinley, de laatste ke ren regelmatig met grote zekerheid wint zal Freundt nog wel enige seconden over hebben om Victor Emanuël, Victor Hollan- dia en Violina Norton te kloppen. In het volgende nummer heeft Freundt met Paul Spencer slechts een outsiders kans, daar de hengst niet opgewassen zal zijn tegen United Hanover, die zijn gunsti ge positie aan de start zo kan uitbuiten, dat de lang verwachte overwinning nu binnen zijn bereik ligt. Het gevaar komt van Sally's Bertha, Rosa Dear en de in grootse vorm lopende Quadrupes. De handicap voor leerlingen kan een prooi worden voor Peter Spencer, mits zijn draf door het comité wordt getole reerd. Rita du Maire, Rosamundc en Peter Karnac zijn de andere kandidaten. Drie goed bezette rennen completeren het programma. In de eerste groep van de in drie delen gesplitste handicap gaat de voorkeur naar de vertegenwoordigers van stal Swarttouw (Wurftaubc, Faustinus), vóór Koliban en Clemenceau. In het twee de deel geniet Dream Star het meeste ver trouwen, gevolgd door de keuze Delbras- sinne. Het derde deel kan een prooi wor den voor Harold of Columbus. Door organisatorische omstandigheden zijn de zwemwedstrijden van woensdag tot later tijdstip uitgesteld. De zwemcompe- titie begint nu op vrijdag 22 november. Amerika heeft zijn wereldtitel in het dames-basketbal behouden door in de finale Rusland met 51-48 naar de tweede plaats te verwijzen. Tsjechoslowakije kreeg de derde plaats door Brazilië, dat vierde werd, met 84-70 te verslaan. De doofstomme Italiaan Mario d'Agata. ex-wereldkampioen in het bantamgewicht, versloeg zijn landgenoot Federico Scarponi door k.o. in de achtste ronde en heroverde hiermede de vacante Europese titel. Toen d'Agata in juni van verleden jaar het wereldkampioenschap won. stelde hij zijn Europese titel vacant. Hij verloor in april van dit jaar in Parijs zijn wereldtitel. leden op grond van hun gewezen lidmaat schap van de NNBB geen beletselen in de weg worden gelegd. Ook internationaal? Maandag is in Parijs een bespreking be gonnen, die tot doel heeft de scheuring in de internationale biljartsport op te heffen. Deelnemers aan deze conferentie zijn de Spanjaard R. Flores, voorzitter van de UIFAB, de Belg Troffaes, voorzitter van de door Nederland, België en West-Duits- land opgerichte FIB en de Fransman A. Galey, voorzitter van de Franse Biljart Bond. Naar wij van welingelichte zijde verne men zou het in de bedoeling liggen twee nieuwe bonden op te richten: een Zuid- amerikaanse bond en een Europese bond, waarover een overkoepelend orgaan met de Spanjaard Flores als voorzitter. Inmiddels is de onderhandelingspositie van de FIB door diverse gebeurtenissen geducht versterkt. Iln de eerste plaats hebben Polen en Tsjechoslowakije zich onlangs bij de FIB aangesloten en hebben Oost-Duitsland, de Sovjet-Unie en Dene marken belangstelling getoond voor deze organisatie. Voorts is in Oostenrijk oen stroming, die uit de UIFAB wilde treden en aansluiting wilde zoeken.bij de FIB. En tenslotte is er dan het herstellen van de eenheid in Nederland. Dc voetbalwedstrijd tussen Belgische en Nederlandse parlementsleden, die gisteren in Antwerpen is gespeeld, is onbeslist ge ëindigd. De uitslag was 33. Bij de rust hadden de Nederlandse parlementsleden een 20 voorsprong. De wedstrijd werd uitgezonden door de Vlaamse televisie. De heer Van Sleen, vice- voorzitter van de Tweede Kamer, verricht te de aftrap en gaf, door de wijze waarop, tevens blijk nimmer eerder tegen een echte voetbal te hebben getrapt. Dank zij de rugnummers was de wed strijd goed te volgen. Met groot enthou siasme moedigden de toeschouwers hun De. partij, die in de tweede ronde van bet Internationaal zone-schaaktoernooi in VVageningen de meeste belangstelling trok, was ongetwijfeld die tussen Uhlmann en Donner. Onze landgenoot bad het op te nemen tegen dc Oostduitse kampioen van wie ondanks zijn jeugdige leeftijd hij is pas 22 jaar een grote roep uitgaat. Hebben zijn dubbele overwinningen, be haald in landenwedstrijden op Larsen en Duckstein, veel aandacht getrokken, nog grotere indruk heeft gemaakt dat hij daarna ook nog de Tsjechische grootmees ter Pachman, winnaar van het zonetoer- nooi in Dublin, tweemaal achtereen heeft i overwonnen. In een konings-indische ver dediging trok de witspeler scherp van leer. Zwart liet zich echter ook niet onbe tuigd en spoedig ontstonden moeilijke ver wikkelingen. In een stelling, waarin niets te voorspellen viel, maakte Donner plotse ling een ernstige fout die hem op het ver lies van de kwaliteit kwam te staan. Niet temin weerde hij zich daarna geducht. En dc partij werd dan ook afgebroken in een stelling, die door wit nog niet zo gemakke lijk gewonnen zal worden. De tweede belangrijke partij van de avond was die tussen Larsen en Ivkov. In een Reti-opening wist wit na interessante schermutselingen enig voordeel te ver krijgen. Zwart kwam in moeilijkheden en tenslotte in een ernstige tijdnood. Onder deze omstandigheden leek beslissend na deel niet te kunnen uitblijven. In de span nende tijdnood-fase die volgde, wist zwart evenwel, beslissend nadeel te vermijden en nadat de 40ste zet was gedaan werd tot remise besloten. Trojanescu-Trifunovic gaf de zoge naamde normaalstelling van het moderne dame-gambiet te zien met de gebruike lijke kansen voor wit op de koningsvleu gel. Er kwamen spannende verwikke lingen waarin zwart plotseling aan het combineren sloeg. Toen de rook was opge trokken bleek zwart voor een toren, paard en een pion de witte dame te hebben in geruild. Desondanks bleken de stellingen in het evenwicht te zijn en bij de 40ste zet werd ook hier tot remise besloten. Eveneens spannend was 'de partij Niep- haus-Stahlberg. In de Tarrasch-variant van de Franse partij zag wit zich genood zaakt de rochade op te geven. Er ontstond een levendig figurenspel, waarin zwart een kwaliteitsoffer bracht, waarmee ech ter niet meer te bereiken viel dan een re mise door een herhaling van zetten. Fraai was de overwinning van Olafsson op Teschner. Het was een Siciliaans vier- paardenspel dat tot de elfde zet eenzelfde verloop had als de partij Donner-Orbaan uit de eerste ronde. Zwart zette beter voort. Aanvankelijk gingen de partijen gelijk op, fijn-manoeuvrerend wist wit toch enig overwicht te verkrijgen en door een onverwacht loper-offer een pion voor te komen. In verloren stelling overschreed zwart tenslotte de bedenktijd. In een Hollandse verdediging verliet Orbaan met wit tegen Alster reeds op de tweede zet de gebruikelijke paden dei- theorie. Hoewel wit een solide stelling had opgebouwd kwam Orbaan door te passief spel geleidelijk op de damevleugel in het nadeel. Zwart opende de b-lijn en bezette deze met'de torens. Daarna drong zwart met de dame de witte stelling binnen en besliste hierdoor de partij. De analyse van de partij Donner—Orbaan. die zondag voor de eerste ronde gespeeld werd: Donner .(wit), Orbaan (zwart) Siciliaans vierpaardenspel 1. e2—e4 c7—cö; 2. Pgl—(3 e7—e6: 3. d2-dl c5xd4; 4. Pï3xd4 Pg8—f6; 5. Phl-c3 Pb8—c6: 6. Pd4bö Lf8b4; 7. a2—a3 Lb4xc3r, 8. Pb5xc3 d7d5: 9. e4xdö e6xdö. De theorie schrijft hier voor: 9Pdö: 10. Pdö Dd5: 11. Dd5 exdö. De door zwart aange wende voortzetting geeft wit meer kansen op openings voordeel. 10. Lfl d3 0—0: 11. 0-0 Lc8—g4. Lokt een verzwakking uit om met tempowinst dc dame naar bS te kunnen ontwikkelen. 12. f2—1'3 Lg4e6; 13. L.cl-g5 Dd8—b6t; 14. I<gl-hl Pf6d7. "Op 14Db2 zal. 15 Lf6 gf6; 16. Dd2 in het voordeel van wit zijn gevolgd wegens de dubbe le dreiging: 17. Tfbl en 17. Dh6. 15. f3—f4 I Een sterke zet. Ook nu gaat 15Db2 be- /.waarlijk wegens 16. Dd2 en er dreigt 17. Tfbl en 17. f5 enz. Wit staat reeds beter. 15f7—f6. Stellig niet de geschiktste weg om de proble men het hoofd te kunnen bieden, maar hel was voor zwart reeds moeilijk een bevredigende Voor de aanvang wisselden de aanvoer ders - zoals het bij een interlandwed strijd betaamt - vaantjes uit: links ziet men de Belgische aanvoerder Lefevre (CVP) en rechts zijn Neder landse collega Hazenbosch (A.R.) favorieten steeds aan en blijkbaar putte mr. Van Doorn hieruit de moed zijn rech tervleugel volledig voorbij te zien en mid- voor Berkhouwers te laten scoren. Rechts buiten Vx-olijk zorgde voor het tweede doel punt. Maar na de pauze bleken de Belgen toch andere plannen te hebben. Dit ondanks de gemiddeld vijf jaar hogere leeftijd. In en kele minuten lijds werd de achterstand in gelopen. Terstond na het tweede doelpunt viel het televisiebeeld enkele minuten uit. Het werd twee-drie en drie-drie en om beurten klonken uit het Nederlandse en Belgische kamp de kreten „tien tien", maar het bleef bij drie-drie; een juiste ver houding. Na afloop waren er bloemen voor de aanvoerders en tenslotte nog een vriende lijke handdruk van de Belgische Kamer voorzitter Camille Huijsmans. Wanneer dc onderhandelingen slagen zal Bellenaars de samenstelling en leiding op zich nemen van een Nederlandse wie lerploeg, welke onder de naam van een Italiaans extra-sportief merk zal uitko men. PelJenaars heeft van een groot Ita liaans extra-sportief merk het aanbod ge kregen een ploeg van tien jonge Neder landse renners samen te stellen, welke dan zal uitkomen in alle Italiaanse klassieke wedstrijden, inclusief de Ronde van Italië. „De enige eis, die wat de samenstelling betreft, gesteld werd", vertelde Pellenaars ons, „is, dat ik zal proberen zowel De Groot als Stolker in de equipe op te nemen; verder gaan ze met alles akkoord, als het maar jonge knapen zijn. Binnenkort zal de zaak zijn beslag krijgen en eerlijk gezegd voel ik er wel wat voor al brengt het ook wel bezwaren met zich mee. Ik ben al enige tijd in Nederland bezig met een extra-sportief merk en nu wil ik proberen het zo tecombineren, dat dezelfde ploeg in wedstrijden in Nederland voor dat Ne derlandse merk kan uitkomen. Het be tekent natuurlijk ook, dat ik zoveel het land uit zal zijn, dat het moeilijk wordt dan nog voldoende aandacht te besteden aan de samenstelling' van een Tour de France-ploeg". „Trouwens", ging Pellenaars verder, „nu de Tour-ploegen twaalf man sterk zullen zijn, zal dat toch een lastige taak worden. Wij zullen wel gedwongen zijn met Luxem burg te combineren en dat betekent eigen lijk een degradatie. Over een paar jaar kan zo'n jonge ploeg zoals ik nu waarschijnlijk voor dat Italiaanse merk ga samenstellen, natuurlijk prachtig materiaal opleveren, maar voorlopig is er geen kwaliteit genoeg voor een representatieve Nederlandse Tour de France-ploeg van twaalf renners. voortzetting te vinden. 16. Ddl—H5 f6—f5: 17. Dh5-f3 Aldus is 15f6 op zichzelf geen tempover lies geweest. De druk tegen d5 is echter zeer onaangenaam voor zwart. 1 7DfSc5; 18. b2-b4 Zeer fraai. Op 18Dc3 volgt 19. Lf4 Df3; 20. LeSt en wit komt een pion voor. 1 8Dc5—d4". 19. Pc3b5 Dd4—b6; 20. Tal—el LeS—f7; 21. Pb5—c3 Valt pion f5 aan. 21PcB-d4; 22. Df3—f2 Pd4-e6. Kost een pion maar er is niet beter. 23. Pc3xd5 Db6xf2; 24. Tflxf2 Pe6xg5; 25. Pd5 eTv Kg8h8; 26. Ld3xf5 Wederom zeer fraai en voert tot winst van een tweede pion. 26Lf7—e3; 27. Lf5xd7 Le8xd7; 28. Tf2 d2 Pg5—f3. Geestig, maar liet mag niet meer baten. 29. g2xf3 Ld7—h3: 30. Tel—e4 g7-g5. In tijdnood probeert zwart het nog, maar wit wikkelt nauwkeurig af. 31. Khl-gl Tf8xf4: 32. Te4xf4 g5xf4. 33. Kgl—f2 Ta8e8: 34. Pe7—d5 Te8—d3: 35. Kf —el Td8—f8; 36. Td2—d4 Tf8—d3; 37. c2-c3 Dreigt wederom 38. Pf4. 37Td8—e8i 38. Kei—f2 a7—a5; 39. Pd5 xf4 a5xb4. Wanhoop. 40 Pf4xh3 D4xa3; 41. Td4-a4. Zwart geeft 't op. De uitslagen De uitslagen van de partijen uit de tweede ronde waren: Tre.ianescu (Roemenië)Trifunovic (Joego slavië) remise; Larsen (Denemarken)Ivkov (Joegoslavië) remise; Niephaus W.-Duitsland Stahlberg (Zweden! remise; Olafsson (IJsland) Teschner (W.-Duitsland) 1—0; Kolarov (Bul- ga rij eiHanninen (Finland) remise: Lintblom (Noorwegen)—Duckstein (Oostenrijk) afgebr.: Clarke (Gr.-Brittannië)Szabo (Hongarije) 0—1: Orbaan (Nederland i—Alster (Tsjechoslowakije) 0—1; Uhlmann (O.-Duitsland)Donner (Neder land) afgebr. Na de tweede ronde luidt de stand: 1/2. Szabo en Alster 2 pnt.: 3. Larsen 1% pnt.; 4/6. Uhlmann, Donner en Olafsson 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 7/9. Ivkov. Trifunovic en Niephaus 1 pnt.: 10/11. Hanninen en Kolarov >2 pnt. en 1 afgebroken partij; 12/14. Teschner. Stahlberg en Trojanescu U pnt.; 15. Duckstein 0 pnt. en 2 afgebroken partijen: 16. Lintblom 0 pnt. en 1 afgebroken partij; 17/18. Clark en Or baan 0 pnt. Voor de eerste centrale training van het Nederlands voetbalelftal die woensdag in het stadion ..De Vliert" in Den Bosch wordt gehouden, zijn vijftien spelers aangewezen. Het zijn: De-Munck (DOS), Pieters Graaf land (Aiax), Kuys (NAC), Wiersma (PSV). Kraa.y (DOS). Notermans (For- tuna). Van der Hart (Fortuna), Klaassens (VVV), Van Wissen (MW), Van der Kuil (Ajax). Kruiver (PSV), Tol (Volendam), Rijvers (Fei.ienoord), Carlier (Fortuna) en Clavan (ADO). Woensdag 30 oktober zullen zestien spe lers van 18 tot 20 jaar voor een centrale training onder leiding van de heer Kauf man in Utrecht bijeen komen. Dit ter voorbereiding op de wedstrijd Nederland- België (18 tot 20 jaar), die zaterdag 16 no vember in Breda wordt gespeeld. De ge selecteerden zijn: Van Heeswijk (Blauw Wit), Petterson (EDO), Veldhoen (Feijen- noord), Van Wijk (Volewijckers), Willerius (Xerxes), De Jong (DOS), Lambrechts (NAC), Seelen (VVV), Groot (Stormvogels), Bouwmeester (NAC), Heyink (Eindhoven), Romeyn (SVV). Burgerhof (BW), De Vries (Sparta), Lenz (Rapid) en Theunissen (Vi tesse). I-Iet bestuur van de Zwitserse Voetbal en Atletiek Bond heeft tegen de voetbal vereniging FC Young Boys uit Zürich een disciplinaire maatregel genomen. Deze club zal tot nader order geen toestemming worden verleend om vriendschappelijke wedstrijden tegen buitenlandse teams te spelen. Het bestuur nam dit besluit omdat de vereniging tegen het verbod van de FIFA in de geschorste Hongaarse sneler Sandor Kocsis tijdens een vriendschappelijke wedstrijd in Singen heeft laten mee spelen. De Nederlandse turnploeg (heren), die zaterdag 2 november in Bazel tegen een vertegenwoordigend team van die stad zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Klaas Boot, Jaap van der Sande, Willy Jaegers, Joost Blits, Gerrit van Galen en Tonny Meynen. In vergelijking met het team, dat zater dag van België won, is de ploeg op één plaats gewijzigd, Wim Groeneveld werd vervangen door de Eindhovenaar Tonny Meynen. Tijdens het congres van de FIM (de In ternationale Motorsport Federatie) is Oost- Duitsland toegelaten als lid van deze orga nisatie. De afgevaardigden bepaalden ech ter dat de Grote Prijs van Oost-Duitsland niét mee zal tellen voor de competitie om het wereldkampioenschap motorrenners. Om Koning Gustaaf-beker Op de tweede dag van de tenniswedstrijd FinlandNederland, voor de eerste ronde van het toernooi om de Koning Gustaaf- beker, heeft Finland een beslissende 3-0 voorsprong genomen. Wim Maris en Hans van Dalsum verloren het dubbelspel van de Finnen Sakari Salo en Reino Nyyssoenen met 6-8, 6-1, 3-6, 6-3, 2-6. Na de eerste dag leidde Finland reeds met 2-0, doordat de beide Nederlandse spelers de eerste twee enkelspelen verloren. Vandaag worden de laatste twee enkel spelen verwerkt. Op het circuit van Zandvoort zullen de coureurs Van Zalinge met „Hirondelle", Bijlsma met „Renault" en De Pesters met een „BMW Contura" op woensdag 30 ok tober een recordpoging ondernemen het uurrecord in respectievelijk de klasse h (500 tot 750 cc), klasse g (750 tot 1100 cc) en klasse 3 (1500 tot 2000 cc) te verbeteren.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9