Schot hagel voor Spoetnik Nederlanders in Indonesië bedreigd met boycot ..I J Zie Boven Flits van een tnaanreis Tweede Russische kunstmaan van baanbrekende betekenis L Overal protesten over verblijf van hond in de satelliet Frankrijks nieuwe premier is jong, doch bezadigd Leven in de ruimte ABDIJSIROOP Wereldfederatie Dierenbescherming: veel wreder dingen neemt men wèl Communistenleider Aidit suggereert gewapende aanval op Nieuw Guinea 7 Hagenaar stal 1500 kg. goederen bij elkaar Russisch straalvliegtuig voor 170 passagiers er zijn geen betere Nog 199 kampen met 39.000 vluchtelingen in Europa Spaak in Londen aangekomen Adenauer komt in december Nieuwe stijl van regerenwaarbij techniek meer dan de politiek de doorslag zal geven Examens Defensie van Zweden wordt snel geautomatiseerd Sir John verliet Cyprus Honderd keer „Het Ei" DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 Het is verheugend dat de berichtgeving over de tweede Russische kunstmaan so berder en dus zakelijker is dan die over de eerste. We weten thans dat de kunst maan nummer twee een gewicht heeft van ruim 500 kg., dat zij een baan beschrijft, die gemiddeld 1500 km van het aardopper vlak verwijderd is, dat derhalve haar om looptijd enkele minuten langer van duur is dan die van kunstmaan nummer een. Verder is bekend dat zich een „ervaren" poolhond aan boord bevindt, een hond die reeds een aantal vuurpijl-opstijgingen van korte duur achter de rug heeft. Ook is bekend, dat de hond voorzien is van in strumenten, die de luchtvaartmedici in lichten over ademhaling, hartslag en bloed druk van ruimtevaarder nummer één. Dit maal is er dus geen twijfel, dat de zender van de kunstmaan gegevens uitzendt en niet louter een ken-signaal. Er blijft ech ter nog veel over, waarnaar we lechts kunnen gissen. In het bijzonder worden de kenmerken van de vuurpijl, die de kunstmaan in haar baan heeft gebracht, geheim gehouden. Dit behoeft geen ver wondering te wekken. Zowel de Russische als de Amerikaanse vuurpijldeskundigen houden de bouw van hun nieuwste en krachtigste vuurpijlen en geleide projec tielen geheim. Dit schijnt een militaire noodzaak te zijn. Het heeft dan ook weinig zin te gaan raden en fantaseren. Zonder twijfel hebben de Russische vuurpijldes kundigen op de Amerikaanse een aanzien lijke voorsprong bij het gebruiken van vaste brandstoffen behaald, of is het hun zelfs gelukt kernenergie in hun vuurpijl te gebruiken. Er wordt niet gerept van twee voorwerpen. Het is onvermijdelijk dat het deel van de vuurpijl, dat de kunstmaan in haar baan brengt, aanvankelijk vrijwel de zelfde baan gaat beschrijven als de kunst maan zelf. Kennelijk hebben de Russische onderzoekers er ditmaal van af gezien een afzonderlijke kunstmaan te stichten. Dit vermoeden wordt gestaafd door het wel zeer grote gewicht, dat de Russen hebben meegedeeld. Weg terug Het zou uiterst belangwekkend zyn, in dien de Russen er in slaagden de kunst maan nummer twee té doen landen, of al thans een gedeelte ervan onbeschadigd in handen te krygen. Dit zou met het oog op ontdekkingsreizen naar nog verdere oor den van baanbrekende betekenis zijn. We wachten met grote spanning op de afloop van deze waarlijk hachelijke proefneming. Doordat deze kunstmaan een baan be schrijft, die wijder is dan die van de eer ste, zal zij langzamer over de hemel be wegen en ons dus ruimer tijd geven om haar te ontdekken. Op de grotere hoogte zal een waarnemer, die zelf in de scheme ringsgordel staat, de kunstmaan langer door de zon belicht zien. Hier staat echter tegenover dat haar helderheid ten gevolge van de grotere afstand kleiner zal zijn dan die van de draagvuurpijl van kunstmaan nummer een. Het is niet bekend gemaakt of de Rus sische kunstmanen in snelle wenteling zijn gebracht. Mocht de kunstmaan nummer twee niet wentelen, dan is de hond het eerste levende wezen dat etmalen lang ge wichtloos is. Het is dus geen wonder dat de luchtvaartmedici de wederwaardig heden van de hond met gespannen aan dacht volgen. Dit te meer, omdat de hond tevens onafgebroken is blootgesteld aan een bombardement van zeer snelle atoom kernen, kosmische stralen genaamd. In dien de hond van deze straling geen nade lige gevolgen ondervindt, wil dit zeggen ADVERTENTIE Ik riskeer niets: juist in deze maanden kan elk hoestje verergeren tot griep of bronchitis. Daarom staat in ons wisselvallig klimaat de fles Abdijsiroop altijd klaar. In ons gezin krijgt de hoest geen kans! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) In Den Haag Is een 49-jarige man op heterdaad betrapt by het stelen van pakjes vlees en vleeswaren uit de fiets mand van een slagersknecht. Dergelijke diefstallen werden de laatste tyd herhaal delijk gepleegd, zodat de recherche reeds lang naar de dader uitkeek. Zyn aanhou ding leverde een verrassend resultaat op: bij de man thuis werden 1500 kilo gestolen goederen aangetroffen. De dader volgde slagers- en kruide niersknechten als zij bestellingen moesten fleveren bij flats. Waren de jongens, die bun fiets uiteraard tegen de gevel lieten •taan, in het flatgebouw binnengegaan, dan opende hij de mand en deed er een goede greep in. Bij de huiszoeking werden honderden blikjes sigaretten en levensmiddelen, een grote hoeveelheid sterke drank, een voor raad slaolie, kledingstukken, lakens, schoenen en nog vele andere zaken aan getroffen, alles van diefstal afkomstig. Twee bestelauto's waren nodig om de voorraad naar het politiebureau over te brengen. De vrouw van de incasseerder verkeerde, naar zij verklaarde, in de me ning dat haar man de partij voor een vriend moest bewaren. dat in de verre toekomst menselijke ruimtevaarders geen uitgebreide voor zorgen tegen dit natuurverschijnsel behoe ven te nemen. Natuurlijk popelt u om te weten hoe het afloopt. Wees er van overtuigd, dat de on derzoekers die deze proef nemen, nog twee keer zo nieuwsgierig zijn. Doch zij hebben geleerd geduld te oefenen, zij weten dat de uitkomsten van proeven hun niet in de schoot worden geworpen, zeker niet de uitkomsten van proeven als deze. Inmid dels gunnen wij de Russische deskundigen de voldoening, dat zij te.n tweede male zo trefzeker de kunstmaan in haar baan heb ben weten te brengen. Dr. J. J. Raimond jr STEEDS HOGER HET HEELAL IN km 1935 1944 1947 1957 MOSKOU (Reuter). - In de Moskouse kranten staan foto's en gegevens over een nieuw straalvliegtuig, dat 220 personen kan vervoeren. Het kan in 12 uur van Moskou naar New York, Wladiwostok, Peking of Rangoon vliegen. Er zijn twee keukens in en. het restaurant biedt plaats aan 48 men sen. Het toestel, de TU-114, heeft vier turbine straalmotoren, die volgens Tass tweemaal zo sterk zijn als die van soortgelijke bui tenlandse toestellen. De nieuwe machine zal op de korte en middelgrote afstand 170 passagiers vervoe ren, op de lange afstand 120 en in de toe ristenversie 220. De automatische besturing biedt vol strekte veiligheid, aldus het Russische persbureau, en de tarieven zijn gelijk aan die van de spoorwegen voor dezelfde af stand. ADVERTENTIE Radoma flV Tel. 40100 Amsterdam NEW YORK (Reuter) Europa heeft nog 199 vluchtelingenkampen met 39.000 vluchtelingen, onder wie nog enkelen uit de eerste wereldoorlog, zo blijkt uit een overzicht van de hoge commissaris van de UNO voor de vluchtelingen, Lindt. Onder deze 39.000 bevinden zich ook vroegere verplaatste personen uit de tweede wereld oorlog, maar de Hongaarse vluchtelingen van het vorige jaar zijn hierbij nog niet geteld. Lindt zei dat er nogmaals 1l/z mil joen dollar voor het vluchtelingenfonds beschikbaar gesteld moeten worden indien de vluchtelingencommissie haar program ma wil kunnen beëindigen en de resteren de kampen eind 1960 wil sluiten. LONDEN. (UP) Het bestuur van de Engelse „Canine Defence League", een vereniging die lotsverbetering voor de hond nastreeft, is maandag op de Russi sche ambassade te Londen ontvangen door de eerste secretaris, en heeft verno men dat de hond in de tweede Russische aardsatelliet, het heel goed maakt. „De Russen houden óók van honden, en deze kleine hond was speciaal voor het doel getraind. Alles is gedaan om hem een aangename reis te verzekeren", verklaar de de secretaris. „Er waren veel menselijk^ vrijwilligers voor de reis in de satelliet, maar de auto- reiteiten konden hun aanbod niet aanne men". Een der vrouwelijke leden van het be stuur vroeg Modin of hij zelf een hond had. Waarop deze antwoordde dat zijn herdershond in de oorlog aan het front is gebruikt. LONDEN (Reuter). De secretaris generaal van de NAVO, de Belg Spaak, is vanmorgen uit Noord-Amerika in Londen aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan Groot-Brittannië. Hij zal besprekingen voeren met Britse ministers. BONN (Reuter). Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland gaat op 3 december naar Londen voor een bezoek van drie dagen. Hij zal onder meer spreken met premier MacMillan. NORFOLK (V.S.) (Reuter). Admiraal Sir John Eccles en luchtmaarschalk Sir Bryan Reynolds, die het bevel voeren over de NAVO-strijdkrachten in het oostelijke gedeelte van de Atlantische Oceaan, heb ben maandag in Norfolk, in de Amerikaan se staat Virginia, zonder meer verklaard dat in december op de N.A.V.O.-„topcon ferentie" te Parijs ook zal worden gespro ken over het geven van toestemming aan West-Duitsland voor de vervaardiging van kernwanens en het op de hoogte stellen der Westduitse geleerden van de verworvenhe den der westerse wetenschappelijke we reld. ADVERTENTIE VERHUUR zonder chauffeur. Thans zeer voordelig wintertarief. A.R.M. - Houtplein 21 - Tel. 10338 (Van onze correspondent in Parijs) De Franse Nationale Vergadering heeft Félix Gaillard voor zijn acht en dertigste verjaardag het minister-presidentschap cadeau gedaan. Of het geschenk deze jongste staatsman, die Frankrijk ooit op deze hoge post heeft gezien, enkel vreug de zai verschaffen, moet met het nodige voorbehoud worden afgewacht. De hoge ouderdom van deze crisis die bijna vijf weken heeft geduurd èn de jonge leeftijd van de formateur waren de voornaamste factoren die de beslissing bepaalden. Hoe stuurlozer Frankrijk wordt, hoe meer stemmen er opgaan de leiding maar eens aan de jeugd toe te vertrouwen. Gaillard is dan ook nog vijf jaar jonger dan zijn voorganger en par tijgenoot Bourgès-Maunoury, die als jong ste premier het record voor deze eeuw ge slagen had. De beide premiers, die elkaar nu aan de top aflossen, hebben trouwens meer met elkaar gemeen dan hun jeugd en de gees telijke familie der x-adicalen of libera len waaruit ze stammen. Ze hebben ook dezelfde zware leerschool van de Fran se belasting-inspectie doorlopen en beiden beschouwen de grote plannenmaker Jean Monnet en de rechtse oud-premier René Mayer als hun voornaamste promotors. Sterker nog dan Bourgès-Maunoury is Gaillard echter geneigd de problemen van Frankrijk van de economisch-technische gezichtshoek uit te bekijken en tijdens de persconferenties, die de nieuwe premier vroeger in zijn kwaliteit van minister van Financiën gaf. heefLhij duidelijk getoond dit gebied briljant te beheersen. Tenslotte zijn Gaillard en Bourgès-Maunoury dan nog beide zonen van de gegoede Franse j burgerij, en hebben ze alle twee hun eer ste stappen op het glibberige pad der po litiek tijdens de oorlog in het „verzet" gedaan. Gaillard is gehuwd met de jonge wedu we van een zijner voorgangers, wijlen de minister van Financiën Maurice Petsche. Gaillard een naam, die mannetjesput ter betekent is ook een actief en erva ren sportsman en als zwemmer èn als tennisspeler staat hij zijn mannetje even eens. De jeugdige en sportieve minister president, die in tien jaren een bijzonder snelle carrière maakte is niettemin eer voorzichtig dan voortvarend en temidden van de woelige branding, waarin zijn ra dicale partij zich de laatste jaren bevond, heeft hij steeds zoveel afstand tot alle stromingen en vleugels in acht genomen, dat hij als een figuur van Let midden kan optreden. Jong doch bezadigd: zo zouden wij de nieuwe premier willen zien. „Nourri dans le serail", en met voldoende politieke er varing gewapend, gaat de acht en dertig jarige, lange, donkere en gebrilde minis ter-president een periode tegemoet waar in het hem aan beproevingen op allerlei gebied zeker niet zal ontbreken. Of hij Frankrijk zal kunnen redden, kan men onder het huidige politieke stelsel en met de heersende politieke zeden betwij felen. Overigens bracht het bestuur twee boxers mee. Maar die mochten de Russische am bassade niet binnen ze moesten op de stoep blijven wachten, en een der vrouwe lijke bestuursleden ontfermde zich zolang over de beide honden. Een Brits blad verwachtte, dat het op zenden van het hondje in het heelal de Russen waarschijnlijk méér verontwaar digde brieven zou bezorgei dan de inter ventie in Hongarije, een jaar geleden. Dat de Engelsen zich altijd als kampioenen voor het hulpeloze hebben beschouwd blijkt wel uit hun uitdrukking „the under dog". Evenzeer hebben zij nu natuurlijk te doen met „the upper-dog". Erfelijke gevolgen (Reuter) De vooraanstaande Franse bioloog Jean Rostand heeft verklaard van mening te zijn, dat de gevolgen van de kosmische straling, waaraan de hond bloot staat, vooral tot uiting zullen komen in het nageslacht van het dier. In talrijke landen hebben organisaties voor de bescherming van dieren gepro testeerd tegen het gebruik van een hond in de nieuwe kunstmaan. Zo zijn onder meer bezwaren geuit door dergelijke ver enigingen in Frankrijk, Nederland, Zuid- Afrika en Rhodesië. De voorzitter van de Wereldfederatie voor de bescherming van Dieren, mr. dr. W. Hugenholtz te Leiden, heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat er maat regelen schijnen te worden genomen om het dier veilig op aarde terug te brengen. Daarom overweegt de wereldfederatie voor het ogenblik niet het zenden van een protest. De heer Hugenholtz noemde het gebruiken van de hond in de satelliet trou wens ook niet zo wreed als het dagelijks gebruik van dieren voor vivisectie. De Britse liga van hondenvrienden heeft gepleit voor het in acht nemen van een minuut stilte voor het hondje in de raket. De Deense vereniging voor dierenbescher ming liet evenwel weten, dat zij daarvoor niet voelt. Een methodistische predikant te Doncaster, in het Engelse graafschap Yorkshire, ds. Harvey Field, deelde me de dat hij geweigerd heeft, een verzoek van plaatselijke dierenvrienden in te wil ligen, die hem hadden gevraagd in de dienst een gebed aan de ruimtehond te wijden. „Dit wil niet zeggen, dat ik niet met hen meevoel, maar ik kan geen an der land veroordelen, als wij herte- en vossejachten toestaan", aldus ds. Field. Het Tsjechoslo waakse communistische blad „Rude pravo" verzocht de „Engelse dames" en anderen die bezwaren maken tegen het gebruik van de hond in de satel liet, te bedenken, dat het Westen bij zijn proeven met kernwapens „geen oog voor de veiligheid van dieren en zelfs die van mensen heeft". Betoging Zes honden, waaronder een Russische wolfshond, hebben maandag voor het ge bouw van de UNO te New York gede monstreerd" tegen het gebruik van een hond in de tweede Spoetnik. Op hun rug waren borden bevestigd met opschriften als „weest goed voor ons", „Wij zijn de beste vrienden van de mensen, behandelt ons als zodanig". Voor wie vertrouwd is met de werken van Jules Verne is het bericht over de hond aan boord van de tweede kunstmaan waarschijnlijk niet als een grote verras sing gekomen. Verne liet namelijk in zijn boek „Rondom de maan" twee honden de reis meemaken, die drie mannen in een granaat van 9.625 kg door de ruimte ondernemen. De ene hond, genaamd „sa telliet", sterft echter aan verwondingen, opgelopen bij de start. De andei'e, „Dia na", overleeft het experiment. Utrecht. Geslaagd voor het semi-artscxamen: H. Poen te Utrecht: voor het artsexamen: mej. G. N. Nijdam te Wageningen, J. C. A. Ruys te Utrecht, mej. F. M. van der Schee te Zeist en J. Tacoma te Utrecht; voor het tandarlsexamenA. J. W. van der Laar te Boxtel en F. Peereboom te Landsmeer. Al enige dagen wor den de Russische kunst manen blootgesteld aan een bombardement van kosmische oorsprong. In deze tijd van het jaar wordt namelijk de aard baan gekruist door een stroom meteorieten die al eind oktober begint en in de eerste week van november een hoogte punt bereikt. Tauriden helen ze, ge noemd naar het sterren beeld de Stier (Taurus), dal in de vroege avond laag in het oosten te vin den is, en dat zich in de hemelstreek bevindt waar de „radiant" van deze meteoren ligt - niet ver van de Pleïaden, een van de beroemde wazige vlekjes aan ons firma ment (met een kijkertje te herkennen als het Ze vengesternte). De Tauriden lopen in een betrekkelijk nauw baantje om de zon; hun omlooptijd bedraagt maar drie jaar en vier maanden en het zijn de stoffelijke resten van een komeet die in 1818 is ontdekt en die is ge noemd naar Johann Encke, de man die de baan van deze komeet berekende. Deze baan is een ellips die om de zon ligt en die de zon kan naderen tot op rond 50 miljoen kilo meter terwijl de grootste afstand van de komeet tot de zon niet meer dan ruim 600 miljoen kilo meter bedraagt. De ko meet (c.q. haar afvalres- ten) komt dus niet eens tot de baan van Jupiter. Wel kruist haar baan die van de planeten Mercu- rius, Venus, Aarde en Mars. Het kruispunt met de aardbaan valt elk jaar begin november en we zullen moeten afwachten of onze ontmoeting met de Tauriden dit jaar weer gepaard gaat met het optreden van enkele zeer heldere vuurbollen, zoals in 1951. In 1954, toen ze ook werden ver wacht, bleven ze uit. Nu, in 1957, is het ver schijnen van deze me- teorietenstroom extra- interessant doordat rond om onze aarde momen teel die kunstmanen, cirkelen, die ongetwij feld bij elke omloop zal worden getroffen door het „schot hagel", grotendeels bestaand uit meteorietjes ter grootte van zandkorrels. Maar grotere projectielen - die welke ons aanleiding ge ven tot de term vuurbol len - kunnen haar ook treffen. En hetzelfde geldt natuurlijk voor de rakethuls die nu al meer dan een hele ronde voor ligt op Spoetnik I. Mochten de kunst manen min of meer heelhuids op aarde val len - de kans bestaat tenslotte - dan zal haar huidje zeker de sporen vertonen van de ont moeting met de Tauri den. G. v. W. Alles wat de Russen over de ruimte vaart theoretiseren, heeft uiteraard door het opzenden van een tweede, zoveel zwaardere raket met levende inhoud, een veel grotere aandacht ge kregen. Daarom loopt het nu ook storm naar de in Londen op het Russische filmfestival vertoonde film „De rode maan". Het is een fantasie, waarin een raketvliegtuig een drietrapsraket op zeer grote hoogte brengt, alvorens deze op eigen kracht de tocht naar de maan begint. DJAKARTA (ANP) Het aantal Neder landers in Djakarta, dat passage naar Nederland heeft geboekt als gevolg van de felle anti-Nederlandse campagne voor „de bevrijdihg- v.an West-Irian", Nederlands Nieuw-Guinea, is tot dusver blijkens in formaties van de voornaamste scheep- en luchtvaartmaatschappijen beperkt. Wel is er sprake van een verhoogd aantal boekin gen, maar er is geen toeloop op de passage kantoren geweest. De gemeenteraad van Surabaia heeft een resolutie aangenomen, waarin erop werd aangedrongen om tijdens de tweede fase van de campagne, die zondag aanstaande zal beginnen, de Nederlanders in Indonesië te boycotten, zolang westelijk Nieuw-Gui nea door Nederland wordt bezet. Op de zakenlieden werd een beroep gedaan om aan Nederlandse onderdanen niets meer te verkopen. Djody Gondokusumo, de vice-voorzitter van de sectie Buitenlandse Zaken van het Indonesische parlement, heeft maandag een pleidooi gehouden voor regeringscontrole op Nederlandse bedrijven, als de olie-, scheepvaart- en cultuurondernemingen. De secretaris-generaal van de Indonesi sche communistische partij, D. N. Aidit, heeft dinsdag voorgesteld, dat de Indone sische strijdkrachten een rechtstreekse ge wapende aanval zullen uitvoeren op Neder lands Nieuw-Guinea. „Om West-Irian van de Hollanders terug te krijgen, is het noodzakelijk om de mili taire kracht van Nederland in dat deel van Indonesië te verzwakken. Dit moet worden gedaan in de eerste plaats door een deel van de Indonesische strijdkrachten ten oorlog te doen trekken tegen de Neder landse troepen in West-Irian", aldus Aidit. In de tweede plaats dient volgens hem om het Nederland onmogelijk te maken zijn strijdkrachten in West-Irian te finan cieren, een actie te worden ondernomen tegen de Nederlandse economische hulp bronnen in Indonesië. Deze tweede actie zou volgens Aidit door de arbeiders, land bouwers, nationale zakenmensen en door de jeugd moeten worden uitgevoerd, met steun van de gewapende macht. Deze verklaring van Aidit was de boud- ste sinds minister Subandrio volgens de nationale pers zou hebben gezegd, dat de STOCKHOLM (UP) De Zweedse strijdkrachten werken met man en macht aan een programma van automatische be wapening» waardoor de defensieve kracht van het land aanmerkelijk zal worden ver groot. Aldus is in Stockholm medegedeeld. NICOSIA (UP) Veldmaarschalk Sir John Harding, die twee jaar militair gou verneur van het eiland Cyprus is geweest, is per vliegtuig in Londen teruggekeerd. Tussen zijn ambtswoning en het Cyprische vliegveld waren uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen. Meer dan vijfdui zend gewapende soldaten en een groot aan tal pantserwagens hadden de route afge zet. Vier straaljagers vergezelden zijn ma chine. Sir John verklaarde voor zijn vertrek: „Iedereen kan zich vergissen. Als ik deze benoeming opnieuw zou krijgen, dan zou ik niet alles precies zo doen als ik het heb gedaan". In Londen zal Sir John zich ter beschik king stellen van de minister van Koloniën, Lennox-Bovd. Zijn plaats op Cyprus wordt overgenomen door Sir Hugh Foot, een bur gerlijke gouvex-neur. kwestie Nieuw-Guinea tot een derde we reldoorlog zou kunnen leiden. Intussen hebben zeven Nederlandse hoogleraren van de universiteit van Indo nesië zich schriftelijk tot de minister van Onderwijs gewend met het vei-zoek hen in te lichten over de omstandigheden, waar onder zij, in het licht van de officiële publikaties over de achtereenvolgende sta dia van de West-Irian-campagne, als Ne derlandse onderdanen in de toekomst zul len moeten leven en werken. De president van de universiteit van Indonesië, prof. Bahdar Djohan verklaarde de bezorgdheid van de Nederlandse hoog- 'eraren ten volle te kunnen begrijpen. Op een persconferentie heeft het hoofd van het parket in Djakarta, Sutomo Niti- dipuro, verklaard, dat het bekladden van muren van kantoren en woonhuizen, en van auto's zonder toestemming van de eigenaren criminele misdrijven zijn. Toe gevend dat de huidige actie een politieke actie is, merkte hij met nadruk op, dat het parket erop wenst te wijzen dat in de actie voor de bevrijding van West-Irian „wij ons moeten onthouden van het ver nielen van de eigendommen van andere mensen". De burgemeester van Djakarta, Sudiro, deelde mede, dat een aantal Nederlanders hem om bescherming heeft gevraagd. Ge vraagd naar zijn mening over het beklad den van muren, zeide Sudiro dat „dit tot de bevoegdheid behoort van de organisatie tot samenwei-king tussen de jeugd en de militairen, die voor de actie richtlijnen had gegeven" c ADVERTENTIE Géén wachttijden van een half uur of nog langer... in 10 minuten van Haarlem In 20 minuten van Amsterdam naar 2 interessante bezienswaardigheden de Velser tunnel de grootste moderne woninginrichting van Nederland VtouitM&cJl ^WONINGINRICHTING" BEVER W IJ K Braestr. 74-80 250 modelkamer; Geopend 8-1330.n 14-18 u. Dinsdag 8-nu. Zondag 10 november wordt in de Stads- schouwburg te Amsterdam voor de hon derdste keer de komedie „Het Ei" van Félicien Marceau opgevoerd. Dit stuk door de Nederlandse Comedie, onder regie van Fons Rademakers, beleefde zijn Neder landse première in het Nieuwe de la Mar- theater op 7 juni dit jaar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11