Tachtig jaar in één straat Grote lampionoptocht in Oud- schoten op 11 november Bloemendaal zal landgoed „Elswout" aankopen Sint Maarten in Haarlem DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs neven aan de redactie Vijf voorstellingen met Wim Kan in Haarlem G. Gerzon-Serphos halve eeuw bij Textielindustrie Parallelweg wordt voor 47.900 verbeterd Uitreiking van prijzen voor de beste voortuinen Ouderavond in de P.H. van der Leyschool Zitting E.G.K.S.-parlement in Rome geopend Nieuwe speelfilm van „Het Zonnehuis" Concert door Piet Kee met „De Cantorij" Burgerliike Stand van Haarlem EDO's secretaris Hirs hartelük gehuldigd „De Oosthoek" gaat het dertigjarig bestaan vieren Werk van Jules Ghapon in Galerie Espace „Prinsjesdag" in Londen Scheepvaart DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Maandagavond heeft in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Vondel kwartier" aan de Vergierdeweg in Haar lem een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van de samenwerken de speeltuinverenigingen in Oud-Schoten, te weten „D.V.S.", „Hof van Eden" en „Het Vondelkwartier" alsmede van het wijkcomité „Oud-Schoten". De voorzitter van het uit drie leden bestaande werk comité, de heer H. Duyn, maakte bekend dat de plannen voor de massale lampion optocht ter gelegenheid van de viering van Sint Maarten op maandag 11 novem ber thans uitgewerkt zijn. De kinderen zullen in vier groepen een rondgang door de straten maken. De routes zijn zo ge kozen dat ieder kind zonder moeite de -wandeling kan volbrengen. De jeugd uit de omgeving van de Von- delweg, Vergierdeweg en Eksterstraat vertrekt van de Roemer Visscherstraat. De kinderen woonachtig in de Vogelbuurt en omgeving verzamelen zich op de speeltuin van „D.V.S." aan de Clovis- straat, terwijl die uit de Rivierenbuurt en „Delftwijk" uit de Generaal Spoorlaan zullen vertrekken. De jeugd uit de om geving van de Rijksstraatweg, Tessel- schadestraat en Muiderslotweg tenslotte heeft de Dominicus Savioschool aan de Geusevesperstraat als vertrekpunt. Het sein van vertrek zal om zes uur worden gegeven. Na de rondgang worden de op tochten om omstreeks half acht op het plein van de J.P. Coenschool aan de P.C. Hooftstraat verwacht, welk schoolplein voor deze gelegenheid met fakkels van de Haarlemse brandweer zal worden ver licht. Het is de bedoeling dat de kinderen zo veel mogelijk met door hen zelf ver vaardigde lampions of uit voerbieten ge sneden kaarslichtjes aan de optocht deel nemen. Voor de mooiste of origineelste werkstukken is een keur van prijzen uit geloofd die in de etalages van verschei- Het A.B.C.-cabaret onder leiding van Corry Vonk en Wim Kan zal van zaterdag 9 lot en met woensdag 13 november in de Haarlemse Stadsschouwburg iedere avond een voorstelling geven van „Engelen en Spoken", het programma waarmee Wim Kan dit seizoen is begonnen in Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Als gast zal men de danser Albert Mol kunnen zien optreden. Andere medewerkenden zijn Nelly Wiegel, Sant Heyermans, Marian Berk, Marlène Gobau, Mieke Kemmers, Dorien Mikaar, Margriet Groot, Peter van Hattum en Ru van Veen. De laatste begeleidt het gezel schap als gewoonlijk aan de vleugel. De muziek componeerde Ru van Veen in sa menwerking met Cor Lemaire. De choreo grafie werd verzorgd door Albert Mol. dene winkeliers in Oud-Schoten uitgestald zal worden. Voor deelneming aan de lampionoptocht is het lidmaatschap van een der organiserende speeltuinvereni gingen niet verplicht gesteld zodat elk kind een kans heeft met een prijs naar huis te gaan. De optochten zullen met muziek bege leid worden wat dus de gezelligheid ze ker zal verhogen. Wanneer alle kinderen op het plein van de J.P. Coenschool ver zameld zijn zal de jury de namen an de prijswinnaars bekend maken. Sint Maar ten zal bovendien te paard dit te zijner ere gegeven lichtjesfestijn met zijn aan wezigheid luister bijzetten. i)e heer Duyn deelde nog mede dat aan de hoofden van de in Oud-Schoten gevestigde scholen ver zocht is aan deze viering van Sint Maar ten mede te willen werken door de kinde ren alvast een en ander over dit tradi tionele gebruik te vertellen. Het werkco mité rekent bovendien op de medewer king van de ouders opdat deze lampion- nenoptocht tot een ieder jaar terugkomend feest voor de kinderen zal uitgroeien. Op zaterdag 2 november herdacht de heer G. Gerzon-Serphos, oudste firnant van de Verenigde Confectiebedrijven en Textielindustrie, gevestigd aan het Spaar- ne in Haarlem, het feit, dat hij vijftig jaar geleden zijn loopbaan als volontair in de oude familiezaak begon. Een groot aantal jaren leidt hij nu al het bedrijf. Zaterdag werd er dan ook van vele zijden grote be langstelling getoond. Namens het perso neel werd de heer G. Gerzon-Serphos het eerst toegesproken door de heer J. Mek- kelholt. De magazijnchef E. Zwaanswijk bood hem vervolgens een bloemstuk aan. Verder werd de jubilaris nog toegespro ken door de heer H. J. Mansfeld, namens het hoofdbestuur van N.E.V.E.C. (het over koepelend orgaan van de confectie-indus- trie). Onder de vele belangstellenden, die de receptie bezochten, die gegeven werd in de kantine van de Textielindustrie aan het Spaarne, bevond zich ook de burge meester van Bloemendaal. Bedrijf verhuist. Per 1 januari zal het ruim 70 jaar oude Almelose textiel bedrijf van de n.v. H. H. Kolthof worden gesloten. De onderneming wordt onder de zelfde naam voortgezet in Eindhoven. Het personeel, dat in hoofdzaak uit vrouwe lijke arbeidskrachten bestaat, zal emplooi kunnen vinden in andere Almelose be- ER IS NIEMAND in Haarlem, die de Oranjeboomstraat zó goed kent als de tachtigjarige mevrouw W. C. Beenders, want vandaag woont ze er precies tachtig jaar, de laatste tijd op nummer 54, vroeger op 32, in een klein huisje, dat allang is afgebroken. Wel herinnert mevrouw Been ders zich precies hoe het geweest is. Bij ons bezoek begint ze te vertellen van vroeger, over uitgestrekte weilanden en bloemen achter het huis, ook over het paard, dat men „Klaphengst" noemde en waar al haar vijf kinderen op gezeten heb ben. Mevrouw Beenders lacht als ze dit vertelt en er komen ontelbare rimpeltjes naast haar ogen. Dan praat ze over de sloot, die achter het huis liep en waar elke winter haar kinderen op schaatsten. Zij deed dit zelf ook wel eens. Zomaar, als ze 's morgens zin had, bond ze haar schaatsen onder en mét haar bonte schort voor reed ze dan een stukje. Terwijl ze dit vertelt kijkt ze naar buiten, op een kleine binnen plaats, afgezet met prikkeldraad. Daar achter is allang geen weiland meer, maar een opslagplaats voor hout. Ze zucht even, maar vertelt dan, dat het leven vz-oeger soms lang zo prettig niet was als het nu is. Vooral als kind heeft zij het moeilijk gehad. Elf jaar was ze, toen ze al twee „dienstjes" had, 's morgens van 7 tot 12, 's middags van 1 tot 6. Ze was nauwe lijks veertien jaar, toen ze uit huis moest. Ze had maar één avond in de week vrij, op donderdag, de zogenaamde „dienstbode dag". Het was dan ook gelukkig op een donderdag, dat de man, die haar echtge noot zou worden, haar voor een feestje, dat AMSTERDAM De markt zette voor de eerste beursdag van de week laag in. Het weekeinde had twee verrassingen gebracht, die op de koer sen van nadelige invloed waren. Ten eerste kwam Wall Street vrijdag met sterk ver- laagde slotkoersen af, waaraan de markt zich reeds op de niet-officiële zaterdag- morgenbeurs in Amsterdam had aange past en ten tweede het bericht over de nieuwe kunstmaan de Spoetnik 2. De beurs herinnerde zich nog maar al te goed, hoe de Amerikanen reageerden op het be richt van de eerste kunstmaan. Wall Street had toen van groot aanbod te lijden, waar door flinke koersverliezen werden gele den. Hoewel men in Amsterdam wat opti mistischer was ten aanzien van de New- Yorkse beurs, toch wordt op lagere koer sen gerekend. Dat een en ander de stem ming op het Damrak nadelig beïnvloedde laat zich gemakkelijk verklaren. Ook de overige internationale markten kwamen met enig materiaal aan de markt waarte genover bijna geen vraag aanwezig was. Aandelen Koninklijke Olie werden rond de f 158.50 verhandeld tegen zaterdag f 160 en slotkoers vrijdag f 164.50. De handel had niet veel te betekenen en het verlies bedroeg ozzgeveer zes gulden, terwijl het fonds drie gulden onder pariteit New York noteerde en zodoende op een lagere koers aldaar vooruitliep. Unilever werd aangebo den en was ongeveer tien punten lager op 325. Aku verloor twee punten en hield zich evenals Philips min vijf punten vrij goed. KLM was ex drie percent interimdi vidend ongeveer twee gulden lager. Van de scheepvaartfondsen stond Van Ommeren onder druk en na een koersver lies van vier punten werd dit tegen het einde van de beurs nog met drie punten tot zeven punten vergroot. Maatschappij Nederland en Rotterdamsche Lloyd min drie. overige waarden een tot twee per cent lager. Van de staatsfondsen was de staffellening aan de vaste kant 79 7/8 (plus V2 percent). Ook de overige waar den konden zich verbeteren. De woning bouwlening eveneens vast 102102K (plus 5/8 percent). In de cultuurafdeling daalde Amsterdam Rubber tot 56% (min 3 per cent), Verenigde Deli en HVA fractioneel lager. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK Ruslands nieuwe aardsatelliet-met- hond heeft de koers op de Newyorkse Effectenbeurs maandag eerst doen af brokkelen, maar ze later op de dag ook weer helpen opbouwen. Het herstel, dat begon in de hoek van de vliegtuig- en rakettenindustrie, maakte de omvangrijke verliezen in industriële fondsen tenslotte vrijwel ongedaan, wanneer men althans rekening houdt met het koersverlies, ver oorzaakt door het feit dat sommige aan delen ex-dividend verkocht werden. Spoorwegen hadden een ongunstige dag. Zij bereikten het laagste punt sedert 3 mei 1954 en hoewel zij ook steun kregen, die enkele fondsen weer wat omhoog bracht, bleef de gehele groep onder de vorige slot koersen. Openbare nutsbedrijven bewogen 'ich enige tijd in dalende lijn toen twee "an deze fondsen gevoelige verliezen noesten nemen, waarvan een deel echter "eer ingelopen werd. Wall Street was van mening dat de nieuwste Russische kunstmaan-onder neming de Amerikaanse defensie-inspan ning zal opvoeren tot aan het punt waar op inflatie opnieuw een ernstige factor zal kunnen worden. Inflatie wordt hier be schouwd als een stimulans voor het koers- peil. De vliegtuigindustrie. de rakettenfa- brikanten noteerde koerswinsten, va riërend van meer dan twee dollar voor Douglas en Martin tot meer dan een dollar voor de overige. American Potash steeg, wat de kunst- mestfondsen betreft, meer dan drie pun ten. De chemische industrieën, die het een tijdlang zwaar te verantwoorden gehad hebben, herstelden zich krachtig, met name Du Pont, dat meer dan vier dollar hoger kwam dan de laagste notering van de dag. Internationa] Nickel sprong twee dol lar omhoog boven de laagste dagnotering na aankondiging van een extra uitkering van 1,15 dollar tegen het einde van het jaar, evenals vorig jaar het geval was. Chance Vought kwam vrij laat op de dag in beweging en steeg meer dan een -dollar. Martin Co. steeg bijna twee dollar en winsten van meer dan een dollar wer den geboekt door diverse andere fondsen in de vliegtuigindustriegroep. Chemische industrieën, zwakke plekken in de eerste beursuren, konden zich snel herstellen. Koperwaarden stegen eveneens, verschei dene tot boven het slotpeil van vrijdag. Olies herstelden zich nadat sommige aan delen meer dan twee dollar gedaald wa ren tot nieuwe laagtepunten. Staalfondsen kregen steun. Aluminiums wisten zich te verstevigen na een val naar nieuwe laag tepunten. Chrysler liep laat op de dag op na bij verkopen meer dan 2V8 dollar verlies geboekt te hebben. De omzet beliep 2.380.000 aandelen tegen 2.060.000 op vrijdag j.l. Van de in totaal verhandelde 1.168 fondsen eindigden 589 lager, 347 hoger en 232 onveranderd. (UP). Vandaag zijn de Amerikaanse effecten beurzen en de meeste goederenbeurzen wegen „Election Day" gesloten 314 °/o Nederl. '47 3n/n Nedl 1962/64 A. K. U. Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 79/'* 87 149 265 180% 245 188/4 240 22914 135 32414 204'% 735% 158,70 56% 99,80 exd. 141 132 204% 90 58% 190% 148% 160 164 451/io 38% 52% 37% 66% 23% 13.45 uur Heden 79 ,B/ia 87 148% 265 180% 245 189 240 232% 135 330% 204 760 163.50 57 141 132 202 90 58 190% 149 160 162* 48 39% 54% 37% 66% 23% 100.10 ter gelegenheid van een jubileum van zijn baas, in één van de zalen van „Artis" in Amsterdam gegeven werd, kwam halen. Mevrouw Beenders heeft in heel haar le ven nog nooit zo'n heerlijke avond mee gemaakt. Er waren veertienhonderd men sen. De heer Beenders vermaakte iedereen, doordat hij „aan de muziek, de zang en de gymnastiek deed". Zelfs nu wordt mevrouw Beenders een beetje opgewonden als ze eraan terugdenkt. Maar dan vertelt ze hoe ze niet lang daarna trouwden en op nummer 54 in de Oranjeboomstraat gingen wonen, waar het toen erg gezellig was. Vooral 's morgens, als de huismoeders na de was op visite kwamen om „een bak kie koffie" te drinken. Ze zaten dan op een bank onder een parasol en keken over het weiland. „En het was dan zó stil" - zegt ze zacht - „dat je alleen de paarden hoorde hinniken en in de verte het blaten van een schaap". „Maar 's avonds was het weieens ver velend en helemaal niet stil!" Ze zegt het een beetje verstoord: „de mannen dron ken ontzettend veel in die tijd. Als ze bij hun vrouw geen eten kregen, dan bonsden ze vaak op mijn deur en begonnen hard om brood te schreeuwen. Vaak ook was er echt geen eten. want er waren hier in die tijd veel arme mensen". Mevrouw Beenders raakt uitgepraat. Ze neuriet met de radio mee en houdt haar hoofd wat gebogen, het grijze haar is nog tamelijk dik. Vroeger was ze donker, dat is op een foto te zien. die boven het dres soir hangt, waar wel twintig foto's staan, van kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen. Als uit de luidspreker het liedje „O. wat ben je mooi" komt. staat mevrouw Beenders op en zingt hard mee. Ze danst zelfs een beetje. Voorstel van R. en W. B. en W. van de gemeente Haarlem mermeer stellen de raad voor om een be drag van 47.900.— uit te trekken voor het doen verbeteren van de ten noorden van de Schipholweg tussen Sloterweg en de Pa Verkuijllaan te Badhoevedorp ge legen parallelweg. De bestrating van deze parallelweg is, aldus B. en W„ zeer slecht te noemen. Zij bestaat uit verschillende „oorten klinkers die in zand gestraat zijn en geen fundering hebben. Als gevolg hiervan is het wegwek —vooral sedert de bussen er overheen rijden aanmerkelijk verzakt waardoor het vele en ernstige oneffenheden ver toont. Tijdens het voorbijrijden van de bussen over de parallelweg ontstaat door de zware trillingen in verscheidene aan de Schipholweg gelegen panden niet te ver waarlozen schade aan muren, plafonds en huisraad. Uit een onderzoek dat naar aan leiding van deze klachten is ingesteld bleek dat weliswaar de lorzaak van de bedoelde beschadigingen gezocht moet worden in het feit dat de betrokken wo ningen niet zijn onderhouden, doch dat ook de slechte wegverharding hierbij een rol speelt, aangezien het berijden met de autobussen schokken in de wegbodem ver oorzaakt die zich voortplanten tot de op slechts geringe afstand van de weg ge legen woningen. B. en W menen dat aan deze onge wenste toestand een einde gemaakt dient te worden, hetgeen alleen mogelijk zal zijn wanneer de klinkerverharding ver vangen wordt door een asfaltweg waar voor een bedrag van f 4".900. nodig zal zijn. De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Haarlem en omstreken, houdt in novem ber twee bijeenkomsten en wel op dins dag 12 november en op dinsdag 19 no vember. Op 12 november komt men bijeen in de aula van de HBS aan de Raaks waar de wethouder van de bedrijven, de heer A. J. M. Angenent, de prijzen zal uitreiken toegekend als resultaat van de dit jaar gehouden keuring van voortuinen in de gemeente Haarlem. Voorts zal de kleuren - geluidsfilm „Uw tuin uw trots" vertoond worden. Op 19 november houdt de heer G Hout man, leraar biologie mo. te Hoorn, in de muziekzaal van Brinkmann aan de Grote Markt een lezing over planfen, bloemen en vruchten, hun vrienden en vijanden onder invloed van het klimaat. De oudercommissie van de P. H. v. d. Leyschool in Oud-Schoten houdt donder dag 7 november in het gymnastieklokaal van deze school een ouderavond. Nadat het huishoudelijk gedeelte van de agenda is afgehandeld zal de heer E. J. Lodewijks. gemeentelijk inspecteur van het lager on derwijs te Haarlem, een inleiding houden over „De toekomst van ons onderwijs". Ter gelegenheid van het verblijf van de in Suriname woonachtige Albert Hel man in Nederland heeft het bestuur van de Stichting voor Culturele Samen werking met Suriname en de Neder landse Antillen maandagmiddag in Amsterdam een bijeenkomst gehouden, waarop Albert Helman iets vertelde over het culturele leven in Suriname. De foto toont de schrijver (geheel links) in gesprek met prof. Charles Roelofsz. Op de achtergrond van links naar rechts prof. dr. N. A. Donkersloot, de beeldhouwer Mari Andriessen en de dichter-schrijver Ed, Hoornik. De president van de gemeenschappelijke vergadering van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, dr. H Furler, heeft vanmorgen in het gebouw van het Italiaanse Huis van Afgevaardigden de najaarszitting geopend van het EGKS- parlement. President Gronchi hield, na het openingswoord van dr. Furler, een gloedvol betoog over de eenwording van Europa. Hij herinnerde er aan dat de ge meenschappelijke vergadering voor de laatste maal in deze samenstelling bijeen komt, omdat zij zal opgaan in het grote parlement voor de gezamenlijke Europese instellingen, zodra de verdragen inzake de Economische Gemeenschap en Euratom volledig zijn bekrachtig. De Nederlandse Televisie Stichting heeft vanmorgen van deze gebeurtenis een rechtstreekse repor tage uit Rome gegeven. De vereniging „Het Zonnehuis" (vereni ging tot christelijke verpleging van lang durig zieken) heeft een speelfilm laten maken met als titel „Een mens was te veel". Deze film toont het leven van een jonge vrouw die langzaam het slachtoffer wordt van een chronische ziekte. Rudi Hornecker heeft van deze stof een knappe film gemaakt met spelmomenten die een onuitwisbare indruk achterlaten. Deze rolprent wordt, samen met een documentaire over het Zonnehuiswerk vertoond op vrijdagavond 8 november om half acht in de Sionskerk te Haarlem. Hedenavond geeft de stadsorganist Piet Kee met medewerking van de muziekkring „De Cantorij" onder leiding van Maarten Kooy een concert in de Haarlemse con certzaal. Het programma vermeldt Toc cata in F van Johann Sebastian Bach, „Alma redemptoris mater" voor vier stemmig koor van Ockeghem, „Donna di dentro dalla tua casa" (vocaal-instrumen taal) van Isaac, „Mijn hert altyd heeft verlanghen" (vocaal-instrumentaal) van De la Rue, „Tierce en Taille" van Dan- drieu, Fantasia in A van Franck, „Doden dans" voor vierstemmig koor en gespro ken dialoog (Rom Kalma en Tom Koore man) van Distier en Toccata over „Er zongen drie engelen een zoet gezang" van Micheelsen. In de woendag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal: een voorstel van B. en W. aan de orde komen om over te gaan tot aankoop van het landgoed „Elswout" c.a. te Overveen. Wegens de nog te houden besloten zitting van de raad, kon het gemeentebestuur ons nog niet meedelen welke bedragen voor de aankoop van de onroerende goederen en van de op het landgoed en de boerderij aanwezige roerende inventaris en de vee stapel beschikbaar gesteld zullen worden. Wij meldden reeds, dat B. en W. van Bloemendaal plannen hadden om tot aan koop an het landgoed over te gaan en dat de gemeenteraad op 15 november 1956 be sloten heeft van de reserves een bedrag van f 500.000.— voor het doel te be stemmen. B. en W hadden destijds vernomen dat de eigenaren van het landgoed „Elswout" c.a. het voornemen hadden dit te verkopen en zich bereid getoond hadden met de ge meente in overleg te treden over de over dracht van dit unieke en best bewaard ge bleven buiten, dat ook voor de verbinding van de noordelijke en zuidelijke gedeelten van Bloemendaal structureel van zo groot belang is. Het overleg, dat sindsdien heeft plaats gehad tussen de eigenaren enerzijds en B. en W. en vertegenwoordigers van de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen namens het rijk. dat had toe gezegd in de aankoop voor de helft te zullen bijdragen, anderzijds heeft in beginsel geleid tot volledige overeenstemming. Thans is het stadium bereikt dat tot defini tieve aankoop door de gemeente kan worden overgegaan. B en W. zijn van oordeel dat de door de deskundigen bepaalde prijs aanvaard baar geacht moet worden. Het rijk heeft toegezegd bereid te zijn met de gemeente een overeenkomst aan te gaan. waarbij het de helft van de koopsom als subsidie aan Bloemendaal zal verstrekken. Partijen zijn van oordeel, aldus B. en W„ dat de instandhouding van het land goed als oude Kennemer buitenplaats, het- HAARLEM, 4 november 1957 ONDERTROUWD: 4 nov.: W. Agasi en A. Chr. Bijl. BEVALLEN van een zoon: 2 nov.: M. J. LommerseJonkheer, B. Chr. van der WerffBalk, A. G. DaemenSwart, A. W. BaarsRoeleven. 3. nov.: Chr. van Rhee- nenVan Dam, P. A. van der Veek Groeneveld, W. A. StormRutjes. BEVALLEN van een dochter: 2 nov.: N. A. AltenaDirkmaat, F. M. BothofBoer- rigter, M. W. GrasmanHoogenboom: 3 nov.: W. M. du PauBeuk, J. P. M. Vos Witlox, W. A. DijtBreems, R. Th. Hoen- tjenWoestenenk; 4 nov.: J. Stuurop Brouwer, C. G. KeemanRaves. OVERLEDEN: 1 nov.: J. Elzinga, 39 j., Mentawistraat. P. Veth, 54 j., Patientie- straat. A. M. Jochem, 78 j., Lange Heeren- vest. C. H. Tactor, 87 j., Gasthuisvest. H. J. Rienierse, 70 j„ Kamperlaan. G. J. Sode- kampffVan Nieuwenhuizen, 54 j., Kam perstraat. E. C. Zwartjens—Van Meggelen, 82 j„ Crayenesterlaan. 2 nov.: J. Fehres, 72 j„ Lindenstraat. G. Horn, 81 j„ Orion- weg. G. Feenstra— Wezel, 70 j„ Reitzstraat. D. BiesWit, 69 j., Kastanjestraat. 3 nov.. P. J. Hoogeveen, 2 m„ Graaf Willemstraat. D. H. Homburg, 77 j„ Kruistochtstraat. E. A. Th. Stoeken, 66 j., Brouwersplein. H. van der Aar—Kroon, 79 j., Floresstraat. geen op dit punt in overeenstemming is met het onlangs vastgestelde streekplan voor Zuid-Kennemerland, een algemeen belang is en dat over het landgoed een beheer dient te worden gevoerd, waaraan die instandhouding als voornaamste doel wordt gesteld en waarbij het voorzover met dit doel verenigbaar ook overigens aan het algemeen belang dienstbaar zal worden gemaakt, zoals door het geven van een juiste bestemming aan het hoofdge bouw, de openstelling voor rustige recreatie en anderszins. Maandagavond waren tal van EDO'ers en HVB-officials in restaurant Bolwerk in Haarlem bijeen, waar in een feestverga- dering de heer Wessel Hirs hartelijk werd gehuldigd voor het feit dat hij gedurende 35 jaar de niet geringe secretariaatswerk zaamheden van zijn vereniging EDO had verricht. Er waren uiteraard vele spre kers. die allen de ijver en de toewijding van de jubilaris roemden. De heer S Hen stra, voorzitter van EDO, bood de heer Hirs tenslotte een fraaie bromfiets aan. De echtgenote van de heer Hirs werd een haardstoel in het vooruitzicht gesteld. De heer A. van der Aart snrak daarna als voorziter van de afdeling Haarlem van de KNVB al even vriendelijke woorden. Spreker speldde de jubilaris voor zijn ver diensten voor EDO, zowel als voor het voetbal in het algemeen, het bondsinsigne van de KNVB op. De Overijselse, Gelderse, Drentse ver eniging „De Oosthoek" viert op zaterdag 9 november haar dertigjarig bestaan met een feestavond in restaurant „Dreefzicht" te Haarlem. Aan deze avond wordt mede werking verleend door het gezelschap „Graads, Dieka en Moo" en door het orkest „De Kruidnoten" onder leiding van de heer Grootegoed. Na afloop van het cabaretprogramma volgt er tot drie uur een bal onder leiding van de heer Griek. De Galerie Espace aan het Klein Heilig land in Haarlem toont van zaterdag 9 no vember tot maandag 2 december schilde rijen en gouaches van de Haarlemmer Jules Chapon. De opening van de expositie geschiedt zaterdagmiddag om vier uur. (Verkort weergegeven) Bomen aan (van) de Baan. De vraag rijst: moet het maar doorgaan met de bo- menvellerij? Wie heeft dit op zijn geweten? De bomen in de Wilhelminastraat. de Verspronckweg, op het Santpoorterplein en bij de Spanjaardslaan, alsmede in het Kle verpark moesten het al ontgelden. En nu dan de bomen aan de Baan. Naar mijn mening is het opruimen van de prachtige bomen niets minder dan vandalism?. v. d. C. LONDEN (Reuter) Koningin Elizabeth heeft vanmorgen in het Hogerhuis te Lon den het nieuwe zittingsjaar van het Britse parlement met het uitspreken van een troonrede geopend. De Britse vorstin kon digde aan dat de regering wetsvoorstellen zal indienen, waarbij een zittingstij d voor het leven wordt ingesteld voor „pairs" van beiderlei kunne met het recht zitting te hebben en te stemmen in het Hogerhuis. Zo kunnen voor het eerst vx-ouwen in het Hogerhuis komen, waarvan de leden tot nogtoe nagenoeg allen hun lidmaatschap ontleenden aan het erfelijke pairschap in het Vei-enigd Koninkrijk. De koningin ging uitvoerig in op de economische problemen. Zij getuigde dat de ministers vastbesloten zijn de waarde van de munt te verdedigen en de betalings balans en de reserves te versterken. De regering verwacht veel van de Gemene bestconferentie over handels- en economi sche aangelegenheden in Londen, evenals van het plan voor een Europese vrijhan delszone. De regering zal haar plannen voor een nauwere aansluiting van Malta met Cyprus verder uitwerken en streven naar een rechtvaardige, blijvende oplossing voor de kwestie Cyprus. Aagtedijk, pass. 4 Ceylon n. Aden. Aalsdijk, 4 v. Norfolk n. Houston. Abbedijk, 5 te Cristobal Abbekerk, 5 te Genua. Agamemnon, 4 180 m. w z.w. Landsend n. Curayao. Albireo, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Algenib, 4 70 m. n.w. Str. Messina n. Port Said. Alwaki. pass. 4 Ouessant n. Genua. Amoenan, 5 v. Port Swettenham n. Colombo. Amstelbrug, 4 v. Huil n. Amsterdam. Amsteldiep, 4 dw. Daedalusrif n. Bahrein. Amstelkroon. 4 te Port Sail verw. Amstellaan, 4 330 m. n.w. Finisterre n. Curayao. Amstelstad, 4 425 m. o. Zanzibar n. East-London. Amstelvèen, 4 260 m. w. Kreta n. Port Said. Angolakust, 4 te Duinkerken. Annenkerk, 4 v. Adelaide n. Melbourne. Antonia, 4 270 m. z.w. Hongkong n. Hongkong. Argos, 4 Finisterre gepass. n. Amsterdam. Ariadne. 5 v. Rotterdam n. Genua. Astrid Naess, 4 v. Mena Al Ahmadi n. Le Havre. Attis, 4 te Maracaibo verw. Banggai, 4 240 m. n. Manilla n. San Francisco. Balong, 7 te Colombo verw. Batjan, 5 te Tandjong Priok. Bengkalis. 5 v. Carnarvon n. Aden. Bennekom, 5 te Tampa, Billiton, 4 70 m. z.w. Ibiza n. Amsterdam. Bintang, 4 700 m. o. Aden n. Halifax. Borneo, pass. 4 Socotra n. Suez. Breda, 2 te Bremen n. Rotterdam. Britsum, 3 v. Londen n. Marseille. Calamres, 5 te Cristobal. Caltex Delft, 4 Gibraltar gepass. n. Thames. Calt. Nederland. 4 5 5m. w. Den Helder n. Sidon. Caltex Utrecht, 4 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex The Hague, 4 85 m. o.n.o. Ras Al Kalb n. Gothenburg. Camerounkust, 2 v. Amsterdam n. Freetown. Camitia, 4 v. Stockholm n. Curayao. Carillo, 4 v. Los Angeles n. San Francisco. Celebes, 4 te New Orleans verw. Cinulia, 4 te Port Said n. Bombay. Clavella, 4 120 m. n. Sharksbay n. Adelaide. Delfland, 4 te Bahia verw. Dorestad. 3 200 m. z. Flores n. Pto. La Cruz. Duivendijk, 4 te Londen. Eos, 4 dw. oostp. Kreta n. Catania. Erinna, 4 in Str. Singapore n. Singapore. Esso Den Haag, 5 v. Suez n. Antwerpen. Felipes, 5 te Sibolga verw. Friesland, 4 te Port Said. Gadila, 5 te Pladju v. Surabaja. Groote Beer, 4 350 m. z.o. Kaap Guardafui naar Fremantle. Groote Kerk, 5 te Antwerpen. Guineekust, 3 v. Grand Bassa n. Abidjan. Haulerwijk, 4 480 m. n.o. Fayal n. Denemarken. Hector, 4 90 m. o.n.o. Algiers n. Lissabon. Helena, 4 te Curayao verw. Hera, 4 te Mackenzie verw. Hilversum, 4 60 m. n.w. Perim n. Mena Al Ahm. Hoogkerk, pass. 4 Kp. Guardafui n. Aden. Houtman. 4 230 m. z.o. Mombasa n. Belawan. Iberia, pass. 4 Dover n. Emden. Jason, 4 te Carupano. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 v. Sydney n. Surabaja. Joseph Frering, 4 dw. Cherbourg n. L. Palmas. Kabylia, 4 210 m. n. port Sudan n. Abadan. Kalinga, 4 160 m. w.n.w. westp. Kreta n. Pt. Said. Karimata, 3 130 m. n.n.w. Alexandrië n. Pt. Said. Kelletia. 4 570 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Kieldrecht, 2 te Tanga. Kinderdijk, 4 Dover gepass. n. New York. Koningswaard, 4 dw. Port Elizabeth n. Durban Korenia, 4 v. Geelong n. Bandarmashur. Korovina, 4 260 m. o.n.o. Fayal n. Rotterdam. Kota Inten, 4 v. Nagoya n. Yokohama. Lawak, 5 te Lorenzo Marques. Lekhaven, pass. 4 Kp. Verd. eil. n. Rio de Jan. Lekkerkerk, 5 te Port Said verw. Leto, 4 390 m. w.z.w. Landsend n. Golf v. Mexico. Limburg. 4 v. Singapore n. Philippijnen. Macoma, 5 te Kandia. Malea, 4 v. Balikpapan n. Miri. Mapia, 4 v. Port Said n. U.S.A. Mataram, pass. 4 Malta n. Port Said. Meerkerk, pass. 4 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Minjak, 5 te Kopang. Moordrecht, 4 65 m. o.z.o. Mena n. Landsend. Muiderkerk, 4 50 m. n.w. Perim n. Port Said. Nieuw Holland, 4 eil. Flores gepass. n. Sydney. Notos, 3 dw. Oporto n. Rotterdam. Ondina, 4 110 m. n.w. Perim n. Eastham Perz. G. Oranje Nassau. 4 te Trinidad. Overijsel, 5 te Durban. Pendrecht, 4 75 m. o.z.o. Malta n. Nynashamn. PeperKust, 3 nog op rede Accra. Prins Alexander, 4 te Antwerpen. Pr. Joh. Will. Friso, 4 dw. Startpoint n. Montreal. Pr. Willem George Frederik, 4 530 m. o. Belle Isle n. Montreal. Pr. Will. v. Oranje, 4 110 m. z.w. Valentia n. R'dam. Purfina Hellas, 4 175 m. z.z.o. Kosseir 41. Suez. Purf. Nederl., 4 120 m. o.z.o. P. Sudan n. Kuwait. Raki, 4 120 m. o.z.o. Malta n. Halifax. Rempang, 5 te Colombo. Reyniersz, 4 180 m. o. Tandj. Priok n. Surabaia. Riouw, 4 v. Calcutta n. Hongkong. Roepat, 5 te Tandjong Priok. Roggeveen, 5 te Penang. Rotula, 5 te Tandjong Priok verw. v. Pladju. Sarangan, 4 te Malaga. Scherpendrecht, 4 dw. Mogadiscio n. La Plata Schouien, 4 300 m. o.n.o. Hongkong n. Nagoya Sirrah, 4 200 m. w. Sabang n. Singapore. Sloterdijk, 6 te New York verw. Stad Alkmaar, pass. 4 Casquets n. Gibraltar. Stad Breda, 6 te Seven Islands verw. Stad Rotterdam, 4 23 m. z.z.o. Trelleborg n. Lulea. Statendam, 4 220 m. n.o. Kp. Race n. New York. Statue of Liberty, 4 te Mena Al Ahmadi. Straat Banka, 4 v. Fremantle n. Tandjong Priok. Straat Bali. 4 170 m. z.o. Diego Garcia n Penang. Straat Lombok, 4 v. Sydney n. Brisbane. Str. Soenda. 4 150 m. n.o. Okinawa n. Hongkong Sunetta, 4 110 m. o.n.o. Mindano n. Singapore. Tankhaven III. 4 te Sungeipakning v. Bangkok Ternate. 4 120 m. o. Malta n. Rotterdam. Teucer, 4 Kp St. Vincent gepass. n. Liverpool. Towa, 4 te Antwerpen verw. Transporter, 4 1500 m. o. Kobe n. Kobe. Triton, 4 te Gonaves Haiti verw. Tjipanas. 5 te Babe (Seychellen). Vlist, 4 te Norfolk n. Zeebrugge. Waal, pass. 4 Ouessant n. Lissabon. Waterman, 4 dw. Bona n. Piraeus. Westertoren, 4 80 m. n.n.o. noordp. Luzon n Miri Westland, 4 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Wieldrecht, 4 100 m. z.o. Minikoi n Abadan. Willem Ruys, 4 v. Colombo n Suez. Woncrato. 5 te Manilla. Zaankerk, 4 v Zanzibar n. Tanga. Zonnekerk, 5 te Suez. Zuiderkruis, 4 300 m. z. Cape Palmas n. Kaapstad. SLEEPVAART Barentsz Zee, 2 500 m. n.w. Fortaleza n. N. Palm Barentszee, 2 500 m. n.w. Fortaleza n. N. Palmira. Clyde, 3 Kp. San Antonio gepass. n. Maracibo. Cycloop, 4 v. IJmuiden n. vissersvaartuig op 45 m. o.n.o. Great Yarmouth m. roerschade. Friesland. 5 dw. Kp Gaspe n. New Orleans. Gele Zee, 5 190 m. o. Barbados n. Gent. Hudson, 3 410 m. n.o Aden n. Antwerpen. Humber, 2 v. Port Harcourt n. Sao Thome. Oostzee. 2 dw Kp. San Antonio n. Maracaibo. Thames, 5 v. Aden Titan, 5 aan de grond in Theemsmonding. Tyne, 5 300 m. o. Ras Fartak n. Alexandrië. KLEINE VAART Ardeas, 4 10 m. z. Texel n. Amsterdam. Bab T, 2 v. Sundsvall te Norrsundet. Badzo, 4 v. Rotterdam te Londen verw. Bloemgracht, 4 dw. Arcona n. Amsterdam. Brouwersgracht, 4 in Kielerkanaal n. Zaandam. Draco, 3 19 m. n.o. Ouesant n. Amsterdam. Elsa, 2 v. Antwerpen n. Skutskaer. Flevo, 4 15 m. z.w. Wight n. Gent. Heerengracht, 4 te Amsterdam v. Walkom. Joost, pass. 31 Kiel n. Geffle. Kaap St Vincent, 2 v. Cuxhafen n. Zaandam. Lijnbaansgracht. 4 t.a. Westereems n. Amsterdam. Pavo, 4 in Kielerkanaal n. Zaandam. Ponza, 2 v. Cuxhafen n. Zaandam. Schippersgracht, 4 te Abo v. Rotterdam. Tilly, pass. 1 Kiel n. Ostrand. Westerdok, 3 v. Amsterdam te Londen verw.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3