„Signaal" v. Doom's Woninginrichting Vele Amerikanen hadden op krachtiger appèl gerekend Plan voor een Europoort op eiland Rozenburg /otuïëiui GROENTJE KUNSTGEBITTEN Wij gooien alle dekens er uit Militaire regenjassen met 20 °/o korting 19 REDE VAN EISENHOWER Scheepvaart Juist benoemde Killian gaat op talentenjacht ANTILLIAANSE FOLKLORE Fout van wielrijdster had ernstige gevolgen Chauffeur bij botsing uit cabine geslingerd Omvangrijk haven- en industriecomplex waarvan de aanleg f 165 miljoen zal kosten Voor grammofoonplaten.... muziekhandel AL-PAS OVERALL uü; UB V A L A N O overhemdenboordevol goeds! overhemden geknipt voor U! Heeft u teveel poezen in bu Foto Eddy FOTOHANDEL H I L A R I U S VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onze correspondent te Washington schrijft naar aanleiding van de rede van de president van de Verenigde Staten, waarvan wij op de voorpagina een uit treksel hebben gegeven: Nooit heeft Amerika met zulk een grote belangstelling, ja: spanning, naar een rede van Eisenhower uitgezien als donderdag avond De medewerkers van de president hadden het belang van de rede tevoren reeds onderstreept en daardoor waren de verwachtingen des te hoger gespannen. Eisenhower's speech had stellig kwali- teiten doch zij moet voor velen niettemin teleurstellend zijn geweest door het gebrek Aaetedijk. pass. 7 Gibraltar n. Boulogne vfk-jd 7 v. Toulon n. Emden. Ampenan. 7 te Colombo. 'indijk, 3 te Rotterdam. ïrfos 7 te Amsterdam. Ahhpdiik 6 v. Cristobal n. Los Angeles. Al Waterdijk, 7 v. Corpus Christ! n. Houston. Aleenib, 8 te Port Said. Algol. 8 te Buenos Aires a nhérat. 7 v. Santos n. Buenos Aires. Amstellaan. pass 7 Azoren n Curagao. Aardlik 7 v. Antwerpen n. Houston. Alioth. 8 te Rotterdam Mmkerk 8 v. Amsterdam n. Z.O.-Afrika. Aths 8 te Fort Liberte verw. Aio/aki pass. 7 Kp. St. Vincent n. Genua. Amstelveen. 7 te Port Said v. Gibraltar. Aneolakust. 3 te IJmuiden verw. Bantam, pass. 7 Kreta n. Beyrouth. tLnealen 7 v. Kingston n. Houston. Bonnekom. 7 Key West gepass. n. Landskrona. Boschkerk. 8 te Chalna. Beninkust, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. B-eda. 8 et Amsterdam. Britsum. 7 150 m. z.w. Ushant n. Marseille. nlngkalis. 7 520 m. z.z.o. Cocos eil. n. Aden. Bussum, pass. 7 Beachyhead n. Mena Al Ahmadt. Caltex Rotterdam. 8 te Sidon. raltex Utrecht, pass. 7 Malta n. Rotterdam. ramitia. pass. 7 Dover n. Curagao. Congokust. 8 v. Dakar n. Freetown. raltex Leiden. 7 180 m. n.n.o. Villano n. Pt. Said. Cradle of Liberty. 7 50 m. z. Kreta n. Haifa. Camerounkust. 7 70 m. w. Lissabon n Freetown. Caltex Pernis. pass. 7 Ras Fartak n. Vlissingen. Clavella pass. 7 Kp. Leeuwin n. Adelaide. rjnulia, 7 700 m. n.n.w. Perim n. Bombay. rolvtto, 7 te Hamburg verw. v. New Orleans. Delfland, pass. 7 Fern. Noronha n. Las Palmas. Drente, pass. 7 Finisterre n. Gibraltar. Dorestad. 6 900 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Ena. 8 te Punta Cardon. fCc te Catania. Esso Den Haag. 7 80 m. z. Kreta n. Antwerpen. Gadila. 7 te Singapore verw. Groole Beer. 7 280 m. n.n.w. Diego Garcia naar Fremantle. Guineekust. 7 v. Takoradi n. Duala. Ghanakust. 7 rede Accra. Gravelanó. 8 te Santos. Gaasterland, 8 te Amsterdam. Hathor. 8 te Lattakia. Hispania. pass. 7 Ouessant n. Bilbao. Heemskerk, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Hermes. 7 te Pto. Cabello v. Cludad Trujlllo. Hydra. 6 te Santiago v. Barranquilla. Hector, 7 v. Lissabon n. Antwerpen. Iberia. 7 v. Emden n. Castro Urdiales. Japara KRL. 7 v. Surabaja, 9 te Balikpapan verw. Louis Lantz, 8 v. Monrovia te Rotterdam verw. Johan van Oldenbarnevelt. pass. 7 Townsville n. Surabaja. Jason. 7 v. Guanta n. Pt. La Cruz. Kota Inten, 7 v. Yokohama n. Hongkong. Kloosterdijk. 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Kosicia. pass. 7 Azoren n. Rotterdam. Karimata, 8 te Aden. Kalvdon, 8 v. Rotterdam n. Gibraltar. Karimun, 7 v. Penang. 8 te P. Swettenham verw. Karossa. 7 v. Tj. Prlok. 9 te Surabaja verw. Korovina. 9 te Pernis verw. v. Curagao. Kabvlia. 12 et Fao verw. n. Abadan. Kieldrecht, 6 te Dar Es Salaam. Lissekerk. 7 nog te Khorramshar. Loosdrecht, 7 v. Abadan n. Suez. Limburg. 9 te Jose Panganlnean verw. Lombok, 8 te Los Angeles. Leto, 7 90 m. z. San Miguel n. Golf v. Mexico. Maaslloyd, pass. 7 Guardafui n. Aden. Marisa, 8 }e Reunion verw. Murena. 7 v. Shimonoseki, n. Singapore. Maas. 8 te Rotterdam. Maaskerk, 7 v. Amsterdam n. Oost-Afrika. Meerkerk. 8 te Amsterdam. Munttoren. 7 te Bridgeport. Muiderkerk. 8 te Port Said. Mentor, 7 te Port of Spain. Malea, 7 130 m. n.o. Miri v. Balikpapan n. Min. Meliskerk, 10 te Singapore n. Manilla. Moordrecht, 7 55 m. o.n.o. Kuria Muria eil. naar Landsend. Mapia 7. 270 m. Westpoint Kreta n. U.S.A. Motos. 8 te Rotterdam. Mestor. 20 te Amsterdam verw. Mieuw Holland, pass. 7 Str. Torres n. Sydney. Oranje, pass. 7 Finisterre n. Port Said. Ophir, 7 v. Tj. Priok, 8 te Semarang. Ootmarsum. 7 v. Antwerpen n. Hamilton. Onon. 7 v. Barcelona n. Tunis. Ondina, 12 te Mena Al Ahmadi verw. Oranjefontein. 6 te East-London. P. G. Thulin, 8 te Rotterdam. Parkhaven. 7 v. Buenos Aires n. Necochea. Purmerend. 7 dw. Miami n. Texas City. Prins Alexander. 7 te Bremen v. Antwerpen. Pygmalion, 7 te New York verw. Pieter S. 8 v. Rotterdam te Swansea verw. Hiouw, 8 te Belawan. Rempang, 7 v. Colombo n. Aden. Rijndam, 9 te Cobh verw. Roebiah. 7 te Makassar verw. Rondo, 7 te Manokwari v. Sorong. Scherpendrecht, 7 dw. Mozambique n. La Plata. Stad Breda, 6 v. Seven Islands n. Engeland. Sommelsdijk, 7 v Rotterdam n. Antwerpen. Statensingel, 7 te Rotterdam. Soestdijk, 7 v. New York n. Antwerpen. Stad Amsterdam. 7 v. Cardiff n. Melilla. Stad Maassluis. 7 v. West-Hartlepool ten anker. Straat Malakka. 8 te Kaapstad. Sibajak, 8 te Willemstad. Steenwijk. 8 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Utrecht. 7 v. Kirkeness n. Amsterdam. Stentor. 7 te Baltimore verw. Salaliga. 6 1470 m. w. Los Angeles n. L. Angeles. Straat Banka. 7 360 m. z.o. Christmas eil. naar Tandjong Priok. Sunetta, 7 140 m. n.w. Miri n. Singapore. Scnie, 7 te Savona v. Patras. Sibigo. 7 v. Hollandia n. Biak. Stad Rotterdam. 7 te Lulea v. Amsterdam. Stad Leiden, 7 30 m. o. Aalborg n. Lulea. Solon. 6 te La Guaira n. Curagao. Teucer. 7 te Liverpool. Tara, 7 v. Bahia Blanca n. Buenos Aires. Tjipanas, 8 te Mombasa. Tomocyclus. 7 v Punta Cardon n. Portsmouth. Tabian, 7 te Le Havre. Tiberius. 7 te Maracaibo verw. Tero, verm. 9 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tjibodas, 7 v. Makassar n. Balikpapan. Ternate. pass. 7 Algiers n. Rotterdam. Tankhaven II, 7 90 m. n.w Surabaja n. Surabaja. Tjiluwah. 7 120 m. n.w. Natuna eil. n. Hongkong. Vasum, 7 v. Port Said n. Landsend. Van Neck. 10 te Auckland verw. v. Dunedin. Van Riemsdijk, 8 te Tandjong Priok v. Medan Vivipara, 2 tot c.a. 20 te Cowes. Van Cloon. 7 60 m. z.w. Natuna eil. n. Tientsin. Van Waerwijck. pass. 7 Sabang n. Mauritius. Waterman. 7 v. Piraeus n. Port Said. Willem Barendsz. pass. 7 Azoren n. Curagao. Waal. 8 te Tanger. W. Alt. Jones. 7 211 m. n.w. K'stad n Ph.delphia Witmarsum, 7 te Hamburg verw. v. Bremen. Willem Ruys. 7 230 m z.o. Guardafui n. Suez. Woensdrecht, pass. 7 Algiers n. Gibraltar. IJssel, 7 te Maracaibo. Zonnekerk, pass. 7 zuidp. Kreta n. Genua. KLEINE VAART Boreas. 6 v. Randers n. Kopenhagen. Bab T, 4 v. Norrsundet te Gefle. Draco. 6 te Amsterdam n. Hamburg. Elsa, pass 4 Kiel n Skutskaer. Flevo, 7 te Rotterdam n. Bilbao. Heerengracht. 7 te Sluiskil v Amsterdam. Bias. 7 te Rotterdam n. Famagusta. Joost. 6 v Gefle n. Wlfstavarf. kaap St. Vincent. 6 v. IJmuiden n Ostrand. Midas, 6 v. Napels n. Amsterdam. £ero, 6 v. Amsterdam n. Cadiz. Bavo. pass. 5 Brunsbüttel n. Zaandam. Ponza, 6 v. Zaandam n. Gent. jchippersgracht, 7 te Hamlna v Helsinki. Tilly. 6 v. Ostrand te Holmsund. SLEEPVAART Clyde. 6 100 m. o.z.o. Jamaica n. Maracaibo. Ebro, 8 v. Cadiz n. Tenerlffe. Gele Zee. 8 500 m. o.n.o. Barbados n. Terneuzen. Hudson. 6 70 m. z.o. Aden n. Antwerpen. Humber. 8 300 m. z.o. Takoradi n. Araya. £°ire. 6 v. Brunsbüttel n. Tandjong Priok Poolzee. 8 te New Orleans. Rode Zee. 6 250 m z.w Ierland n Falmouth. Thames. 8 110 m. z.w. Malakka n. Daz-eiland. Tyne, 8 480 m. n.o. Aden n. Alexandrië. aan concreetheid alsmede door de te zwak ke aansporing om waarlijk alle krachten in te spannen teneinde de gevaarlijke toe komst te overleven. Eisenhower sprak niet of nauwelijks van offers, die het volk zou moeten brengen voor haar veiligheid. Het accent van de rede lag meer op het gerust stellen van het volk dan op een waar schuwing. Deze aanpak kan typerend worden ge noemd voor deze president, die de midden weg bewandelt en die een afkeer heeft van de schokmethode. Arthur Larson, Eisen hower's expert voor de Amerikaanse als mede voor de republikeinse propaganda heeft een belangrijk aandeel gehad in de opstelling van de rede. Daarom is het niet verwonderlijk dat de president geen gewag maakte van de tekortkomingen van de huidige regering. Bovendien is het moge lijk, dat Eisenhower en Larson opzettelijk een alarmerende toon vermeden, teneinde geen al te ongunstige invloed uit te oefe nen op de beurs van New York en 's lands economie in het algemeen. Een deel van het Amerikaanse publiek heeft stellig gehoopt, dat de president een sensationele mededeling zou doen over tot dusverre onbekende Amerikaanse vorde ringen op militair gebied. Zulk een dra matiek bleef echter achterwege. De presi dent putte zich echter uit in een opsom ming der verdedigingsmiddelen, waarvan sommigen echter, zoals het radarnetwerk, zijn verouderd, gezien de mogelijkheid van een raketaanval. Men vraagt zich af, waarom de president niet deze gelegenheid heeft gebruikt om het volk voor te bereiden op de hoge kos ten, die onvermijdelijk zijn verbonden aan de energieke poging om niet bij de Russen achterop te geraken. Waarlijk, de Ameri kanen zijn robuust genoeg om de harde waarheid te horen. Velen hadden waar schijnlijk een onverbloemder taal geprefe reerd. CAMBRIDGE (A.F.P.) Eisenhowers pas benoemde medewerker bij het uitvoe ren van een nieuw Amerikaans program ma op wetenschappelijk en technologisch gebied, dr. James Killian, heeft te Cam bridge, in de Amerikaanse staat Massa chusetts, verklaard: „Ik zal de in de V.S. aanwezige uitgesproken talenten op weten schappelijk gebied zo spoedig mogelijk op sporen en hen bewegen tot medewerking aan de uitvoering der Amerikaanse poli tiek. Wetenschap en techniek zijn in de V.S. bijzonder sterk ontwikkeld. Wanneer wij voortvarend en vastbesloten handelen, zul len wij ze in de bloeiende staat houden, die noodzakelijk is voor onze nationale vei ligheid en die zal leiden tot nieuwe vor deringen op technisch gebied". Vreemde taal. De Amerikaanse onderminister van De fensie, belast met de leiding van het speur werk, dr. Paul Foote, heeft donderdag verklaard, dat de V.S. op het gebied van raketten vier tot vijf jaar bij de Sovjet- Unie ten achter zijn. „Het zal moeilijk zijn om deze achterstand in te halen", zo voeg de hij hieraan toe. In het vervolg van zijn verklaring, die hij aflegde voor een subcommissie van het Huis van Afgevaardigden, liet dr. Foote zich echter heel wat optimistischer uit. Hij zei onder meer van mening te zijn, dat de Amerikanen op het gehele gebied van ra ketten de Russen over een jaar in het alge meen weer voor zullen zijn. Zijn uitlating over een achterstand van vier tot vijf jaar sloeg niet op de huidige verhouding. „Nu zijn wij niet veel achter bij de Russen. Wij zijn hen zeer dicht genaderd", aldus de enderminister. Het Haarlems Comité voor Kamermuziek bood donderdag een avond van een karak ter, dat sterk verschilde van dat der ge bruikelijke kamermuziekavonden: in de Renaissancezaal van 't Frans Halsmuseum werd door een viertal inwoners van Cura gao, dat voor studiedoeleinden in ons land verblijft, iets van de sfeer van hun eiland opgeroepen in muziek en voordracht Jules de Palm, student in de Nederlandse lette ren, las een tweetal verhalen van eigen hand voor, waarin de levensgewoonten en mentaliteit van de inheemse bevolking voor de toehoorders tot leven kwamen. Ook gaf hij door voordracht van enkele gedichten in Papiamento, gevolgd door de Nederlandse vertaling van Cola Debrot, een indruk van de klankwaarde van deze omgangstaal der Caraïbische eilanden die opgebouwd is uit Spaanse, Portugese en Nederlandse elementen. Het muzikale deel van dit programma was in handen van de pianist Lirio Her mans, de bassist (tevens gitarist) Tulien Coco en de zanger Ottmar Fraai, welke laatsten zich aan het Amsterdams Con servatorium in hun vak bekwamen. Men hoorde een aantal instrumentale nummers, te weten Curagaose walsen, danzas en zelfs een mazurka. Het meeste hierna droeg vrij sterk het stempel van de westerse amusementsmuziek (veelal waarschijnlijk via Zuid-Amerika binnengedrongen) in melodie en akkoordkeuze, slechts ritmisch was het eigen karakter van de negerse en creoolse volksmuziek in syncopen, accent verschuivingen en onregelmatige maatver delingen merkbaar. Een specifieker geluid hoorde men in enkele vocale nummers, reeds enigszins in enkele liefdesliederen op Spaanse tekst, waarbij de zanger tevens op de maracas (rubaballen) aan de bege leiding deelnam, vooral echter in een duet in Papiamento, waarin de tot fluistering afdalende diminuendi, die dan ineens weer tot grote sterkte aanzwellen, een burlesk effect hadden. Dit muzikale ge deelte werd met veel verve en kennelijk plezier ten gehore gebracht, waarbij voor al de gitarist vermelding verdient om zijn technische vaardigheid en de van smaak getuigende keuze der geïmproviseerde be geleidingen. De toehoorders toonden zich voldaan jegens het viertal, dat ons op zulk een on bekommerde wijze door muziek en woord nader had gebracht tot hun geboorte eiland en tot het hart van zijn bevolking. Doordat een wielrijdster op een drie sprong in Berlicum een verkeersfout maakte, reed de chauffeur van een vracht auto, die haar wilde ontwijken, tegen een café, waarvan de gevel werd ingedrukt. Een motorrijder, die door de plotselinge zwenking van de vrachtauto werd verrast, botste tegen de zijkant van de laadbak. Door de schok werd hij in een sloot ge slingerd. Hij bleek ernstig gewond te zijn en is naar een ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. Op de Haarlemmerweg bij Amsterdam is vanmorgen om zeven uur een tractor met aanhangwagen, beladen met melk bussen, flessen en boter, aangereden door een bestelauto. De chauffeur van de melk- auto werd uit de cabine geslingerd en moest in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis worden vervoerd. De aanhan ger werd zwaar beschadigd. Scherven van honderden melkflessen lagen over de weg verspreid. Onder de naam „Europoort" zal binnenkort de Rotterdamse gemeenteraad een plan worden aangeboden voor de bouw van een havencomplex op het westelijk deel van het eiland Rozenburg. Van het beschikbare terrein, dat 1550 hectare groot is, zal het nieuwe complex een oppervlakte vergen van 930 hectare. De aan te leggen haven bekkens worden verbonden met de Nieuwe Waterweg, maar zullen naderhand even ten zuiden van de monding van de Nieuwe Waterweg een eigen verbinding met zee krijgen. Voorlopig zal het nieuwe haventerrein bereikbaar zijn voor schepen tot 65.000 ton; later, met de ingang rechtstreeks van zee uit, voor schepen van nog grotere omvang. Voor de terreinen hebben zich al enige gegadigden aangemeld, te weten een hoogovenbedrjjf annex staalfabriek, een overslagbedrijf voor kolen en erts, een scheepsreparatiebedrijf voor zeer grote schepen en een oliemaatschappij. Sas Bunge De uitvoering van die plan kost ongeveer 165 miljoen gulden. De gemeente Rotter dam zou de plannen graag omstreeks 1960 uitgevoerd willen hebben, ook omdat tot dat jaar voldoende materiaal beschikbaar is. Na dat jaar zal dit nodig zijn voor de Deltawerken. De burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsem, heeft verklaard dat een snelle uitvoering van de werkzaamheden dringend noglig is, daar voor de belang hebbenden eveneens mogelijkheden in het buitenland liggen. De kansen die Neder land en Rotterdam thans hebben, mogen niet worden gemist. Veertien landbouwbedrijven zullen van Rozenburgs westhoek moeten verdwijnen en het prachtige natuurreservaat „De Beer" zal drastisch moeten worden inge krompen. Het is echter de bedoeling van de gemeente Rotterdam de getroffen land bouwers elders aan gronden te helpen, waarbij de steun van de centrale overheid niet kan worden gemist. Wat de financie ring van Europoort betreft deed mr. Van Walsem eveneens een beroep op de steun van de overheid. „Indien de kapitaalmarkt echter weer voor de gemeenten is geopend, kunnen wij het zelf wel af," zei hij. Een reeks vraagstukken wordt tevens opgeworpen door de binnenvaart- en zee vaartverbinding landinwaarts. De eerste is thans vastgesteld aan de zuidzijde, de tweede via de Waterweg aan de noord zijde van het eiland, waardoor zoet- en zoutwaterfront gescheiden blijven. Voor lopig wil men volstaan met een aansluiting voor de binnenvaart op de Brielse Maas, maar het ligt in het voornemen uiteindelijk een zoetwaterkanaal aan te leggen langs de zuidkant van Rozenburg, aansluitend zowel op de Europoort als op het kanaal langs het Botlekgebied. Teneinde woonruimte en recreatiemoge lijkheden te scheppen voor het personeel van de haven en de industriële bedrijven, zal er een aantal geconcentreerde woon kernen moeten worden gebouwd, geschei den door groenstroken. Deze woonkernen dienen zelfstandig te blijven en aansluiting met elkaar en de randstad Holland te vermijden. De plannen hiervoor zijn nog in studie. Technisch Speelgoed Dinky Toys ,150 modellen Meccanodozen voor de jonge ingenieur Schuco Varianto verkeersspel Siku modellen auto's, verkeerstekens Matchbox 45 automodellen Bouwplaten vliegtuigen, schepen enz. Stoommachines Motoren alle voltages Barteljorisstraat 6 Tel. 12145 Speciaalzaak: U bent twéémaal zoveel mans in een Lonneker Al-Pas" overallI Mannen die gewend zijn de handen uit de mouwen te steken, kennen maar één overall waarin zij dit zonder bezwaar kunnen doen De Lonneker „Al-Pas" overall. Hoever zij ook reiken of rekken, de in- en uitschuifbare Telescoopmouwen (Ned. Patent) van hun „Al-Pas" zullen geen „kraakje van protest" laten horen. Zij rekken immers mee! Zoals alle Lonneker bedrijfskleding perfect van pasvorm en gemaakt van de befaamde 100% krimpvrije Sanfor KRINIMO-stof Drieërlei voordeel: Voor de man: gemakkelijk in het werkl Voor de vrouw: minder slijtageI Voor man èn vrouw: duurzamerI Gun Uzelf méér armslag in een Staat correct - zit perfect Overalls Witte vakkleding Manchester kleding Stofjassen CONFECTIEFABRIEK G. H. KAYSER N.V. - LONNEKER - ENSCHEDE Boord van beschaafd modem model - vormhoudend Manchetten met vernuftige 2-rruajercn-sluiting. voor mannen die wel of geen manchetknopen dragei Knopen die er aangezet zijn om eraan te blijven. Ruime keuze uit matglanzen de poplins in talloze dessins - gekleed en sportief. Ook in Confectiefabrieken Get Borst N.V. - Enschede (en voor Uw zoon) Door 40 jaren ondervinding het beste adres hoek Damstraat. Ook voor platenspelers. Ra dio, Televisie Philips. Guita ren, Drums Premier, Flui ten, mondorgels Hohner, enz Reparatiën aan alle muziek- i instrumenten. Adverteert in dit blad De Stichting enz. vraagt voor haar Ziekenhuis te W. a. Zee EEN JUFFROUW voor de huishouding liefst met dipl. huishoudkun dige voor inrichtingen. Aan melding schrift, of pers. b. d. Geneesh.-Dir. Voorstr. 42. Wijk aan Zee. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 'PlaatsV (ten minste dat dacht U!) Eigenlijk behoorde u gelijk, te hebben, want normaal kan het ook met: een modieuse warme wintermantel van mohair double-face, royaal van snit. perfect van afwerking... en dat alles en nog veel tnéér voor slechts 69.75 (t/m maai 48). Maar aan ..de Faam" komt de eer toe. dit onbestaanbare binnen uw bereik te brengen.in een serie prachtige modetinten: lever, marengo. en licht marine. Let u straks bi) het passen ook eens op die slank- makende moderne halslijn en de'helemaal rond-doorlopende stikselgarnering? "t Zal u zéker goed staan! Vergrotlngsramen 13.18 cm ƒ9.90; 18/24 cm ƒ12.75 Scherpstellcrs 2.70; 1 set schalen (3 st. in pl. zak) 9/12 cm ƒ4.50; 13/18 ƒ7.20; 18/24 ƒ11.10. ZIJLSTRAAT 41 a t.o het Postkantoor Militaire regenjassen met uitritsbare voering, volgens voorgeschreven kleur en model. Alléén in de betere kwaliteiten. Slagen is een vanzelfsprekendheid bij ANEGANG (HOEK LANGE VEERSTRAAT) TEL.; 10401 U niform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL. 16963 GROTE SORTERING FOTOALBUMS v.a. ƒ4.25 Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 DAAR KUNT U OOK VAN PROFITEREN. Pracht collectie 1- en 2-pers. v. Wijk Dekens met 20 korting Zware halfwollen Dekens van 19.75 voor ƒ15.75 Wollen 2-pers. Dekens van 29.75 voor 23.75 en tientallen andere spot-koopjes. 1-pers. Divanbed. 15 jaar garantie 22.75 1-pers. Jeugdmatras pracht kwaliteit 29.25 Binnenvering matrassen 1-pers. 52.50, 2-pers. 89.50 Moderne Eethoek. 4 stoelen, ronde tafel ƒ185.— Modern 3-zits Bankstel, losse verende kussens f 325.—, 395.—, 425.— enz. Goth. huiskamer compleet ƒ780.— Haardfauteuils 29.75, 34.—, 39.50 Rookfauteuils compleet met verende kussens 65.—. 75.—, 87.50 enz. Verende kussens voor de Rookfauteuils 27.50, 33.75, 39.75 Rooktafels compleet met verlichting nog enkele stuks 39.75 U slaagt beslist voordeliger bü Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem - Telefoon 19141 Crediet service aanwezig.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13