Horen en zien WYBERT Uitgaan in Haarlem Aambeien? PRIMMETJE SPION IN BERLIJN f V. GnpaSMEEDBAAR HOUT van SSeta Bever r L Agenda voor Haarlem Proef de nieuwe Moccona MOCCONA Lezen en laten lezen 5 Radio - televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Kliekjesavond De radio geeft zaterdag Televisieprogramma de extra-krachtige poederkoffie van Douwe Egberts pittig en vol aroma l direct klaar in de kop m Slager was bang voor stelende knecht ONS VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON Concert van elektronische muziek in Eindhoven VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 y V -v w siïys.VA- y.\ De KRO-televisiesectie heeft de kijkers gisteravond een menu van vele brokjes en hapjes voorgeschoteld, waarvan alleen het oudste kliekje een telerecording van het optreden der Franse chansonnière Guylaine Guy op 9 maart van dit jaar naar meer smaakte. De expressieve mi miek en de charmante voordracht, waar mee deze Parisienne haar liedjes als „La maison du poète" en „Le Ciel" bracht, vormden echter vrijwel het enige licht puntje van het overigens matte en onaan trekkelijke programma, dat begonnen was met een discussie van mr. Jan Derks en een Nijmeegs student met een groen over de verdiensten van het bijzonder hoger on derwijs. De jeugdrubriek „Testplaat" bracht een aardige m.t.s.-er op het doek, die in zijn vrije uren zelf een babymotorfiets ge bouwd heeft en daarmee enthousiast de monstreerde. Jazzspecialist Michiel de Ruyter introduceerde het trio Pim Jacobs, dat in het stukje improvisatiewerk even wist te boeien en Jos van Loon brouw de in haar televisiekeuken een haastig bord snert, dat blijkbaar alleen ten doel had reclame te maken voor een soort snel kookpan. Tenslotte besprak Maria van der Eist met een arts en een kraamverpleeg ster enkele problemen van het aanstaan de moederschap: een onderwerp dat zeker belangwekkend had kunnen zijn als de ge sprekspartners niet zo schuw en opper vlakkig om alle „delicate" kwesties en ter men heengedraaid hadden. Het journaal was, als gewoonlijk, uitstekend. Beeldschermer ADVERTENTIE Voorkom heesheid door regelmatig gebruik van HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.35 9.40 Waterst). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Reportage K.V.P.-congres te Utrecht. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dans- muz. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Kroniek v. letteren en kun sten. 15.50 Amateursprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Ballroomork. 17.40 Gram. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Parl- overz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch Allerlei: Een en ander over de 15 lan den, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Prome nade ork. en soliste. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Amus.muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM n 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Buiten), weekoverzicht. 11.05 De Familie Doorsnee. 11.35 Gram. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Nieuwe gram. 15.00 Boeken wijsheid. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Kamerork. en solist. 16.35 De Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, ge sprek. 18.45 Instr. kwint. 17.05 De microfoon voor u. 17.25 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 18.55 Een eigen Lise-Lotte, caus. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Waar gaan wij heen20.13 Gevar. progr. 21.45 Klavervier. 22.15 Soc. comm. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 De laatste beetjes. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.45 Omr.ork. 13.00 Nieuws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 15.15 Accord.muz. 15.30 Lichte muz. 15.45 Accord.muz. 16.00 Gram. 16.30 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dag klapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Gevar. muz. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Omr.ork. en sol. 22.00 Nieuws 22.11 Verz. progr. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gram. VOOR ZATERDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NCRV: 20 00 Journ. en weerber. 20.15 Zang. 20.20 Pas geperst. 20.45 Gevar. progr. 21.50—22.00 Dagsluiting. ADVERTENTIE TRANSROID tabletten INNEMEN •n de onaangename klachten verdwijnen I Verkrijgbaar bij Uw apotheker of dros lit. TONEEL Dagelijks Stadsschouwburg, 20 uur: Van zaterdag 8 tot en met woensdag 13 no vember geeft het cabaret van Wim Kan elke avond een voorstelling van het nieuwe programma „Engelen en Spoken". De danser en choreograaf Albert Mol treedt hierin op als gast. Medewerken den zijn voorts Nelly Wiegel, Sant Heijer- mans, Marian Berk, Marlène Gobau, Mieke Kemmers, Dorien Mikaar, Mar griet Groot, Peter van Hattum en aan de vleugel Ru van Veen. De liedjes, die men te horen krijgt, werden door Ru van Veen in samenwerking met Cor Lemaire gecomponeerd. Zondag 10 november, Minerva Theater, 20.15 uur: Nog één keer geeft Toon Her mans in Heemstede een voorstelling van zijn éénmansshow, waarbij hij wordt geassisteerd door Philis Lane. Vrijdag 15 november, Stadsschouwburg, De Amerikaanse pianist Eugene Haynes is hedenavond solist in het Eerste piano concert van Tsjaikofskij, dat hij samen met het symfonieorkest „Haerlem" onder lei ding van Marinus Adam zal uitvoeren. Haynes werd in de staat Ohio geboren. Hij wordt in de Verenigde Staten beschouwd als een der meest begaafde pianisten. 10.30 en 14.30 uur: Het Scapino-Ballet geeft onder leiding van Hans Snoek twee voorstellingen voor leerlingen van lagere scholen. Het programma vermeldt de nummers „In Holland staat een huis" van Jan Rebel op muziek van Jan Mul, een fragment uit „De kikkerkoning" en „Tom Poes en de wonderspiegel" van Jan Rebel, op muziek van Jan Masseus, met decors en kostuums van Maarten Toon der. MUZIEK Vrijdag 8 november, Concertgebouw, 20 u.: Het symfonie-orkest „Haerlem" geeft on der leiding van Marinus Adam een uit voering, waaraan solistische medewer king wordt verleend door de Amerikaan se pianist Eugene Haynes. Uitgevoerd worden, werken van Auber, Gounod, Tsjaikofsky en Mendelssohn-Bartholdy. Maandag 11 november, Concertgebouw, 20 uur: Het operagezelschap Bel Canto geeft een uitvoering van beroemde aria's uit Italiaanse opera's. Solistische medewer king wordt verleend door de sopraan Marijke van der Lugt, de .tenor Nino Adami en dé bas-bariton Henk Weimar. Rie Vring-Servaas begeleidt aan de vleu_ gel, Henk van Eeuwijk aan het orgel. Het geheel staat onder leiding van Henk Kerkhoven. Maandag 11 november. Grote Markt, 15.30 16.30 uur: De stadsbeiaardier Arie Peters bespeelt weer het carillon. Even eens kan men hem beluisteren op vrij dag 15 november van 11.3012.30 uur. Dinsdag 12 november, Concertgebouw, 19.30 uur: De heer Paul Chr. van Westering houdt een inleiding bij het concert, dat het Noordhollands Philharmonisch Or kest zal geven. Dinsdag 12 november, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Marinus Adam en met solistische medewerking van de Spaanse cellist Caspar Cassado het derde concert in de serie D. Op het programma staan het Concerto grosso nr. 21 van Handel, het Celloconcert van Boccherini, „Schelomo" van Bloch en „La Mer" van Debussy. Woensdag 13 november, Muziekschool, 20.15 uur: In het schoolgebouw van de stich ting Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst aan de Nieuwe Gracht 41 zullen piano-leerlin gen van Peter de Kleer een uitvoering geven van composities van Chopin^ Grieg, Schubert, Schumann, Hendrik Andries- sen, Albert de Klerk, Ravel en Gargiulo. Tevens wordt nogmaals op veelvuldig verzoek „De geschiedenis van het oli fantje Babar" uitgevoerd (muziek van Pouienc). Donderdag 14 november, Concertgebouw, 20 uur: De Christelijke Oratoriumvereni ging geeft onder leiding van George Robert een uitvoering, waaraan mede werking wordt verleend door het Noord hollands Philharmonisch Orkest en de sopraan Corry Bijster, de alt Aafje Hey- nis, de tenor Wiebe Draayer, de bas Emile Lijnsen en de organist Piet Halsema. Uitgevoerd worden de Psalm 84 van Sem Dresden en de Missa in es van Wil lem Andriessen. DIVERSEN „GELOOF EN WETENSCHAP" Maandag 11 november, Brinkmann, 20 uur: De heer Lode van Gent houdt zijn eerste lezing in een cursus over: Het land van Berbers en Arabieren, Indochina en Bre- tagne, het sprookjesland, waarbij kleu rendia's en lichtbeelden worden gepro jecteerd. Vrijdag 15 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Dr. F. Thijssen spreekt over „De oecumenische gedachte in het katholieke leven". VOLKSUNIVERSITEIT Vrydag 8 november, Frans Halsmuseum: De danscriticus Joop Schultink houdt zijn tweede lezing in een cursus over ballet, met demonstraties. De derde en laatste lezing volgt op vrijdag 15 november. Maandag 11 november, Frans Halsmuseum: Dr. J. Smalbraak houdt de laatste voor dracht in de cursus „Wat iedere vrouw moet weten". Dinsdag 12 november, Coornhertlyceum, 20 uur: De heer L. Postma geeft de twee de les in de cursus „Houtsnijden". Woensdag 13 november, Brinkmann, 19.45 uur: De heer K. Schuitema geeft de der- Lijst van door de Stadsbibliotheek in Haarlem aangeschafte boeken. Romans: Dibner, Vuur op de golven; Eckerson, Lord Essex; van Gent. Spionnen in het weo; Walravens, Vijfde kolom: Benrath, Die Mutter der Weisheit; Bergengruen, Das Netz; Christie, The big four; Spring, A sunset tousch. Populair wetenschappelijke boeken: Loosjes, Documentatie van wetenschappelijke litteratuur; Madinier. De mens en zijn geweten; Jager, Jeugd en evangelie; Pijnenburg, Het streekplan; Völl- mar, Huurwetmededelingen behorende bij de huurwet (leeszaal); van den Bergh, De Euro- klok; de Vrankrijker, Het Gooise natuurreser vaat: Wollmann, Ik kan knutselen; Sociale as pecten automatisering; van der Waart, Mijn wo ning stofferen: Herold, Doelmatig personeelsbe leid; Boerner, Bloeiende heesters en bomen; Sin- 262, achttien schrijvers kiezen een boek; de Rijck, Vlaamse dichtkunst van déze tijd, dl. 2; Van Thienen, Algemene kunstgeschiedenis, dl. 3 (lees zaal); Lanz, Gotische wandtapijten; Frank, Ope ra, 2 dln.; van Nijnanten, Gids voor het Vier- waldstatter Meer; Shor, The trail of Marco Polo; Sevensma, Beknopte geschiedenis van het kos tuum; Cottrell, De bergen van Pharao. Raad voor de Kunst. Bij beschikking van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is bepaald, dat als lid van de Raad voor de Kunst zal zitting hebben in de afdeling muziek de heer Kees van Baaren in Bilthoven. Toen Primmetje niets meer hoorde, wachtte hij voor alle zekerheid nog 'n tijd; toen waagde hij het, voorzichtig naar de ingang van het hol te kruipen en zijn hoofd naar buiten te steken. GelukkigDonnuvo was werkelijk verdwenen! Nu was Primmetje vrij. En nu wou hij zo gauw mogelijk zien thxds te komen, dat begrijp je. En zo begon hij op goed geluk door het bos te lopen... 47-48 ADVERTENTIE VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN de les in de cursus „Spreken in het openbaar voor gevorderden". Woensdag 13 november, Frans Halsmu seum: Prof. mr. F. M. van Asbeck, hoog leraar in Leiden, spreekt over „Zwakte en betekenis der Verenigde Naties". Donderdag 14 november, Frans Halsmu seum: De heer L. H. H. Schutte geeft de vijfde les in de cursus „Tekenen naar model". Donderdag 14 november, Frans Halsmu seum: De dichter Gerrit Kouwenaar spreekt over „Experimentele poëzie". Donderdag 14 november, Brinkmann, 14.15 uur: Mevrouw A. Bolkestein-Markus geeft de zesde voordracht in de cursus „Voordrachtkunst voor beginners". FILMVOORSTELLINGEN Studiotheater: Zondagochtend 11 uur op nieuw vertoning van de expeditiefilm „Bij de kannibalen van Nieuw Guinea". Rembrandttheater: Zondagochtend 11 uur vertoning van „Toen stond de aarde stil". Lidothcater: Zaterdagavond 23.30 uur ver toning van „Broken Lance" met Spencer Tracy. Zondagochtend 11 uur vertoning van de operettefilm „Rigoletto" met Mario del Monaco. AMATEURTONEEL Donderdag 14 november, Stadsschouwburg, 20 uur: Droste's toneelvereniging „N.A. O." geeft een opvoering van „His Mas ter's Voice". Zaterdag 9 november, De Leeuwerik, 20 uur: De toneelvereniging „Gruno" geeft een opvoering van „Een stille hoop" van mevrouw C. HoekstraKloosterhuis. ANDERE BIJEENKOMSTEN Vrijdag 8 november, Zaanenlaan, 20 uur: In de Zaanenlaan 149 spreekt het Twee de-Kamerlid J. de Kadt voor de leden van de „Nieuwe Koers' 'over „De situatie in het Midden-Oosten". Vrijdag 8 november, Overveen, 20 uur: On der auspiciën van de Wijkvereniging der Hervormde Gemeente in Overveen spreekt de heer G. Nieuwenhuijsen, directeur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, over „On bekende dingen uit een overbekend boek". Er worden tevens twee films ver toond. Vrijdag 8 november, Sionskerk, 19.30 uur: Samen met een documentaire over het werk van de vereniging tot christelijke verpleging van langdurige zieken „Het Zonnehuis" wordt de in opdracht van deze vereniging vervaardigde film „Een mens was te veel" vertoond. Zaterdag 9 november, Dreefzicht, 20 uur: De vereniging „De Oosthoek" houdt een feestavond waarbij de muziek wordt verzorgd door „De Kruidnoten". Zondag 10 november, Concertgebouw, 20 uur: Aan een amusementsprogramma van de V.A.R.A. wordt medewerking verleend door onder andere Christine Spierenburg, Bert Robbe, Roland Wag- ter en Simon Sint. Maandag 11 november, Brinkmann, 20 u.: Onder auspiciën van de Vereniging voor Pedagogiek spreekt de heer J. de Groot over „De zorg van de Sociaal labiele Jeugd in de kampen en internaten van de afdeling Jeugdvorming en Volksont wikkeling van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Dinsdag 12 november, Hellcndoorn. 20 uur: Voor de studiekring voor Wijsbegeerte spreekt mr. A. Borger over „Het conflict in de wereldziel". Dinsdag 12 november, H.B.S., 20 uur: In de aula van de H.B.S. aan de Raaks wordt voor de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde de kleurenfilm „Uw tuin, uw trots" ver toond. Dinsdag 12 november, Boekenrode, 20 uur: Voor de vereniging Buurtbelang Aer- denhout-Bentveld spreekt de heer Jan P. Strijbos over Spitsbergen. Woensdag 13 november, Concertgebouw, 20 uur: Onder auspiciën van de Neder landse Reisvereniging spreekt de heer Franco Dezulian over de Dolomieten, met vertoning van kleurendia's. Woensdag 13 november, Brinkmann, 20 u.: Onder auspiciën van het Humanistisch Verbond spreekt de heer Th. W. Polet over „Humanisme in 't dagelijks leven". ADVERTENTIE Week-end bus f 1.36 Normale bus f 2.40 (of potje) Gezinsbus f 8.90 Douwe Egberts poederkoffie jm De officier van justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage heeft een gevangenis straf van een jaar, waarvan vier maan den voorwaardelijk geëist, tegen een 42- jarige slagersknecht, die geld, dat hij van klanten had ontvangen, niet afdroeg aan zijn werkgever. Hij zei dan tegen zijn patroon dat de klanten niet hadden be taald. Volgens schatting van de werkge ver, een slager in Voorburg zou de knecht totaal ongeveer 5000.- hebben verduisterd. De slager vertelde als getui ge, dat hij zijn knecht steeds weer had betrapt op verduisteringen, maar dat hij daarvan maar niets had gezegd. „Ik was bang voor mijn knecht", aldus de slager. „Hij was vaak dronken, soms rook hij 's morgens vroeg al naar de drank. Hij bedreigde vaak mijn vrouw, maar ik drufde niets te zeggen, omdat er altijd messen bij de hand lagen. Ik heb twee jaar op een vulkaan geleefd". De officier van Justitie noemde de knecht schaamteloos, brutaal en heb zuchtig en een parasiet die zijn werkge ver uitzoog. Op 21 november zal de rechtbank uit spraak doen. J 51. Ik kom met mijn gezicht vlak bij haar mond en ik hoor haar zeggen: Niet bewegen... hersenbloeding. Maar ik ga hulp halen. Luister... Kurt is gekomen... hij is me op straat tegengekomen. Miss Douglas houdt even op. Hij heeft me gedwongen mee te gaan, heeft me ondervraagd en me bedreigd. Heeft hij over mij gepraat? Nee... hij beschuldigde mij dat ik van de Franse inlichtingendienst was en dat ik Clara Kolberg had uit geleverd. Hoe is het adres van die villa waar je over praat te? Avenue de la Garde 26. 26. Ja... op naam van mevrouw Sainton... weduwe Sainton. Niemand weet dat jij die inlichtingen hebt gekre gen? Ja. Kurt, daarom kwam hij me uit de weg rui men. Kennelijk uitgeput door de inspannin rolt de vrouw op zij en kreunt. Telkens geeft zij bloed op. Ik zal de receptie bellen. Nee... ga weg... de politie komt zo meteen.... bij een onderzoek zullen zij je vasthouden... June... ik kan je zo niet alleen laten... Het geeft niet, ik haal het toch riet... Praat geen onzin, je haalt 't best! Ga weg... ga naar Avenue de la Garde 26. Er is een opslagplaats achter het huis. Electrisch bewaakt, pas op. AdieuJune. Ik sta op en verdwijn zonder het meisje meer aan te kijken. Zij zal denken dat ik haar in de steek laat, ik weet 't, maar ik heb geen andere keus. Zodra ik weer in de buitenlucht ben, stap ik een bar in de buurt binnen, dag en nacht geopend, en ren naai de telefoon. Ziekenhuis? Dokter Mabile heeft dienst, ik zal u het nummer even geven. Als ik de stem van de arts hoor, aarzel ik niet: Dokter, het is een kwestie van leven of dood. Gaat u onmiddellijk naar hotel Bellevue, kamer 65. ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) Er is een jonge vrouw overvallen. Misschien kan een bloedtransfusie haar nog helpen. Red u haar, dokter, uit medelijden. Wie bent u dan? Een vriend. Ik hang op. Niemand heeft kunnen horen wat ik zei. Ik loop naar de barman en betaal. Hinkend ga ik de deur uit. De heren Smith en Co. hebben natuurlijk nooit stilgestaan bij dat gratis visitekaartje dat zij me heb ben aangeboden. Akkoord, het is heel nuttig met Kurt en miss Morelli, maar verder. De politie zal zich die kreupele man zeker herinne ren en de portier en de man aan de receptie en de bar man. Haastig loop ik naar de auto en rijd weg. Kurt heeft een vrouw achtergelaten, waarvan hij dacht, dat zij dood was. Die ronde heeft hij verloren. Ik neem de zaak nu in handen, ik zal de loop van de gebeurtenissen bepalen. Om te beginnen, nu ik toch in Saint-Gervais ben, even een bezoekje aan de villa van die „weduwe Sain ton". Ik heb altijd zo graag verstoppertje gespeeld, en nu ik een mooie kans heb, waarom zou ik 't laten? DERDE DEEL Je geld of je leven HOOFDSTUK I Ik zet mijn auto neer aan het begin van de Rue de la Gare, die zwak verlicht is door een enkele lan taarn. Het lijkt een straat met weinig verkeer, zeker om één uur in de nacht. Ik sluip voorzichtig langs de muur. Heel voorzichtig en let er op dat ik bij het minste of geringste geluid me onder een poortje of in een portiek kan verschui len. Gelukkig kom ik niemand tegen. Rue de la Gare nr. 26 is een modern huis, maar toch al verscheidene jaren geleden gebouwd, te oor delen naar de staat van de bakstenen. Een muurtje van keien met een ijzeren rand er bovenop scheidt het huis van de straat. Toen June me vertelde over het onder stroom staan van de afrastering, heeft zij me verder geen bijzonderheden genoemd en ik moet bekennen, dat ik me nu onrustig voel. Wat kan er zich in dat huis, achter dat hek schuil houden? Het huis staat op de hoek van de Rue de la Gare en van een steeg die nog slechter verlicht is. Het huis naast dat van mevrouw de weduwe Sainton gelegen lijkt verlaten. Het geheel ziet er bijzonder verwaarloosd uit, alsof de eigenaar er zich niets aan gelegen heeft laten liggen. Het onkruid tiert welig in de tuin, de ramen hebben luiken voor en de verf blad dert overal af. Hier kom ik tegen wat ik moet hebben: een muurtje en een houten hekje, dat ik zonder enige moeite „neem". Als ik weer op de grond sta, luister ik scherp toe, verborgen in de duisternis, of er ergens een verdacht geluid klinkt. In de verte klinkt het ge- miauw van een kat, die zeker een nachtelijk tochtje begint. Ik kijk omhoog naar de muur die de twee huizen scheidt. Ik ben vlak bij de schuur die achter in de tuin van nr. 26 ligt. De muur, opgetrokken uit baksteen en ijzeren staken, is bijna neger» meter hoog en prak tisch niet te beklimmen. Opnieuw hoor ik het ge- miauw. De kat moet in de buurt zijn. Ik wacht rustig af, maar plotseling wordt mijn aandacht weer naar rechts verplaatst. Het gemiauw begint opnieuw. Twee lichtende knikkers doorboren de nacht, de katten- ogen. Ik hef mijn hand naar hem waarop hij zenuw achtig begint te blazen en haastig wegloopt. De kat vlucht naar de Rue de la Gare nr. 26. Ik glimlach geamuseerd om de overhaaste vlucht van het beest, tot een geluid mijn glimlach bevriest. De kat heeft in zijn vlucht iets geraakt, een plank of iets dergelijks. Ongelooflijk voorzichtig kruip ik nader bij in de richting waarvandaan het geluid kwam. Ik zie al gauw wat er aan de hand is. Op die plek is de afscheiding tussen beide huizen niets anders dan een houten schutting weinig hoger dan een normaal mens groot is. De planken zijn half verrot en de kat heeft in zijn haast kennelijk een van de planken er af doen vallen. De weg ligt open waarom zou ik niet binnen wandelen? (Wordt vervolgd) Vrijdag 15 november, Brinkmann, 20 uur: Voor de Archeologische werkgemeen schap voor westelijk Nederland houdt de heer F. E. Farwerck een lezing met vertoning van lichtbeelden over „De Zweedse rotstekeningen". TENTOONSTELLINGEN Galerie Espace: Van zaterdag 9 november tot 2 december kan men schilderijen en gouaches van de Haarlemse schilder Jules Chapon bezichtigen. Dagelijks ge opend van 11 tot 17 uur. Cruquiusmuseum: Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland met watei standen en overzicht overstro mingen februari 1953. Geopend dage lijks van 9-12.30 en van 13.30-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 10-12.30 uur en van 13.30- 17 uur en zondags van 14-17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10-15 uur en op zon- en feestdagen van 13-15 uur. Huis van Looy: Dagelijks geopend van 10- 12.30 en van 13.30-17 uur, zondags van 14-17 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuur kundige instrumenten. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11-15 uur. )e eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, hand schriften en munten. Geopend op werk dagen behalve maandag, van 10-17 uur, des zondags van 13-16 uur. Onder auspiciën van het Contactorgaan voor Elektrotechnische Muziek wordt za terdag 16 november in de Philips-Schouw- burg in Eindhoven het eerste concert van elektronische muziek in Nederland gege ven. Het programma vermeldt „Studie over een spoorweg" van de Fransman Pierre Schaeffer, „Nocturne" van de Ita liaan Bruno Maderna, „Een stuk voor bandrecorder" van de in Amerika wonen de Rus Vladimir Oessasjevsky, het orato rium „Job" van Ton de Leeuw, „Orestes" van Henk Badings en een compositie van de Duitser Karlheinz Stockhausen. ADVERTENTIE Dierbare herinneringen worden de geschenken, die uit onze zaak komen, omdat het geschenken zijn van blijvende waarde Geschenken, die u jaren later nog met plezier doen terugdenken aan die leuke Sinterklaasavond in 1957. om dat er toen zoveel mooie cadeaux op tafel kwamen van Grote Houtstraat 49 de kleine zaak met de grootste keuze. waar u uw Sinterklaasbudget het best kunt besteden. VRIJDAG 8 NOVEMBER Concertgebouw: Symfonieorkest „Haer lem" o.l.v. Marinus Adam. Solist: Eugene Haynes, piano, 20 uur. Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Tweede voordracht van J. Schultink over „Het ballet", 20 uur. Rembrandt: „Silk Stockings", alle leef tijden, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Porte des Lilas", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor: „De hel der verlorenen", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido: „Mam'zelle Striptease", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Hij die sterven moet", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio: „De droom van een bakvis", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Love me tender", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. ZATERDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg: A.B.C.-Cabaret, met Corry Vonk en Wim Kan: „Engelen en Spoken", 20 uur. Dreefzicht: Feestavond Overijsels-Gelders-Drentse vereniging „De Oosthoek", 19.30 uur. Minerva: NCRV- televisieuitzending „Uit en thuis", 20 uur. Rembrandt: „Silk Stockings", alle leef tijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Porte des Lilas", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Luxor: „De hel der ver lorenen", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Lido: Nachtvoorstelling „Broken lance", 18 jaar, 23.30 uur. „Mam'zelle Striptease", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Hij die sterven moet", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Studio: „De droom van een bakvis", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Love me

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9