Niets verkopen!! Stevenson in Washington voor overleg met de regering Amsterdamse Beurs Direct van fabriek Duursma spuit alles! HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Communistische economische doorbraak in minder ontwikkelde gebieden een groot gevaar Miljard meer voor defensie in de Verenigde Staten Wapen tegen ballistisch raket in ontwikkeling Khaled el Azem minister van Financiën in Syrië Hij blijft vice-minister van Defensie In Praag wordt morgen een nieuwe president gekozen Poolse partij gezuiverd van honderdduizend meelopers Koning van Nepal ontslaat zijn eerste minister Beweerd Amerikaans complot in Indonesië Nieuwe fabrieksraden in Hongarije Behangselfabriek bij Delft afgebrand A.R.K.A. bood de Koningin een verzoekschrift aan ,T ob functionarissen" Rotterdam bijeen m Zeventien lijken gevonden in Stille Oceaan Israëlische oliebedrijven vragen schadevergoeding Heden voortzetting van Duits-Nederlandse besprekingen Jeugdige Duitse versteke ling op de „Groote Beer" Scheepvaart 537ste STAATSLOTERIJ le lijst 4e klas KR/EBELHOEST? pc* PACTOLAN Verzoek van Oostenrijkse PEN-club Wist U." OCeNBYL enige jonge administratieve krachten (mnL) FER DINANDS belevenissen MA-ANDAG 18 NOVEMBER 1957 WASHINGTON (Reuter) De leider de Democratische party in de V.S., Idlai Stevenson, is zondag in Washington 3„crekonien voor besprekingen met Ame- 'kaanse leiders over de conferentie van ringshoofden der vijftien NAVO-lan- Ln in december. De Amerikaanse regering heeft Stevenson voor deze besprekingen uitgenodigd. In een verklaring heeft Ste venson gezegd, dat „beperkte communis- Lbe agressie" waarschijnlijker is dan n totale oorlog met kernprojectielen. Hy voorts van mening, dat een communis- lische economische doorbraak in de min der ontwikkelde gebieden een even groot v3ar is als een Russische overheersing Lt behulp van lange-afstandsprojectielen. get Westen, aldus Stevenson, moet bly- vfn volharden in het streven naar ontwa pening: „de beste hoop op een voortbe staan". Hij beveelt het gebruik aan van uiterst mobiele strijdkrachten" die moe- |en verhinderen dat kleine oorlogen tot note uitgroeien. „De spoetnik heeft ons ivakker geschud en daar ben ik blij om", aldus Stevenson. Een grotere inspanning op het gebied van het wetenschappelijk onderzoek en de ontwikkeling van projec tielen acht Stevenson geen voldoende ant woord op de Russische uitdaging. „Wij moeten het vertrouwen tussen de Verenig de Staten en hun bondgenoten weer op houwen". Zij hebben ons nodig en wy hen meer dan ooit". Stevenson zei te zullen trachten, een nauwere militaire en politieke vereniging door middel van de NAVO tot stand te brengen; „werkelijk bondgenootschap be- tekent meer dan het samenbrengen van onze militaire en wetenschappelijke hulp middelen. Wij moeten ook tot een gemeen schappelijk beleid komen in gebieden van gemeenschappelijk belang waar gevaren 'oor ons allen dreigen, voordat conflicten gis de Suez-crisis kunnen ontstaan", zo zei hij. Zonder voorbehoud (Reuter/AFP) Het raadgevende comité vande Democratische partij, waarin onder neer oud-president Truman de tegenwoor dige leider der partij, Stevenson, en de gouverneur van de staat New York, Harri- man, zitting hebben, heeft verklaard, dat ..het zich er toe verbindt, de president zonder voorbehoud te steunen bij elke ac tie, die er op gericht is, de verdediging van de Verenigde Staten en die van hun bondgenoten te versterken en met alle vol ken van de wereld te werken aan een vei lige en duurzame vrede". „De fundamen tele kracht van de V.S. moet niet alleen bestaan in hun eigen militaire macht, maar in hun nauwe en sterke banden met bun bondgenoten. Het is absoluut nood- cakelijk, het grote bondgenootschap te her tellen en te versterken", aldus de verkla ring. Extra fondsen De 24 leden van het comité doen een beroep op de Republikeinse regering „meer gevoel te hebben voor de dringende nood zaak" op de Russische uitdaging op weten schappelijk en militair gebied te antwoor den. In hun verklaring, welke een com mentaar vormt op de twee redevoeringen van president Eisenhower over deze kwestie, zeggen de Democratische leiders, dat samenbundeling van de krachten meer dan ooit noodzakelijk is. Als de uitvoering van het militaire program en het weten schappelijk speurwerk in de V.S. worden vertraagd door een gebrek aan geld, moet het congres in buitengewone zitting wor den bijeengeroepen om extra-fondsen toe te wijzen, aldus de verklaring. (Reuter) De voorzitter van het Demo cratische nationale comité, Paul Butler, heeft gezegd, dat de rede van Eisenhower op 7 november grotendeels mededelingen bevatte, die reeds in 1955 zijn gedaan. Hij acht een grondig en constructief onderzoek van het gehele Amerikaanse defensie program geboden. In zijn rede van 7 no vember weidde Eisenhower uit over Ame rikaanse defensieprogramma's en benoem de hij dr. Killian tot hoofd van de afdeling voor de ontwikkeling van toekomstige wapens. NEW YORK (UP) De New York He rald Tribune verklaart dat in de huidige noodtoestand in de defensie volledige sa menwerking van de beide grote politieke partijen en hun leiders „absoluut nood zakelijk is". Tegenstander De republikeinse senator Aiken, lid van de senaatscommissie voor de buitenlandse WASHINGTON (Reuter) De Verenigde Staten zullen volgend jaar waarschynlyk aan de defensie tenminste een miljard dollar meer besteden dan het huidige maxi mum van 38 miljard dollar, zo verluidt in welingelichte kringen te Washington. Men verwacht, dat de regering weinig moei lijkheden zal hebben om dit van het Con gés gedaan te krijgen, na de verklaring van president Eisenhower, dat het zeer aanzienlijke extra-uitgaven zal vergen om de Sovjet-Unie op het gebied van projec tielen en raketten in te lialen. Het commando voor speciale wapens van de Amerikaanse luchtmacht heeft te Kirt- 'and (Nieuw-Mexico) meegedeeld, dat zes- tien geleerden van de Amerikaanse lucht macht werken aan een nieuw verdedigings wapen, namelijk kernontploffingen in de hiimte ter vernietiging van intercontinen tale raketten „Als de hieraan verbonden moeilijkheden zullen zijn opgelost, hebben deze geleerden de sleutel voor Amerika's verdediging tegen een intercontinentaal ballistisch projectiel" gevonden, aldus deze mededeling. Ambtenaren van het departement van Defensie te Washington hebben geen com mentaar op deze mededeling uit Kirtland willen geven. Het hoofd van de laboratoria voor straal- voortstuwing van het Californische insti tuut voor technologie, dr. Pickering, heeft te Pasadena gezegd, dat een door de Ame rikaanse marine gebouwde kunstmaan in de eerste drie maanden van volgend jaar door het leger zal worden gelanceerd. betrekkingen, heeft te Washington ver klaard dat het Amerikaanse volk Steven son wel tot president gekozen zou hebben als het hem als bouwer van zijn buiten landse politiek had gewenst. Hij oefende critiek op Stevenson, die de democrati sche beginselverklaring heeft ondertekend waarin gezegd wordt dat de Amerikaanse regering de luchtvaart en de kernenergie verwaarloosd heeft. BEIROET (Reuter) De vooraanstaan de linkse Syrische politicus Khaled el Azem, die in augustus te Moskou over het economisch-technisch hulpprogramma voor Syrië onderhandelde, is zondag tot Syrisch minister van Financiën benoemd, aldus werd te Beiroet vernomen. Zijn post als waarnemend minister van Defensie zal hij behouden. El Azem heeft tevens de leiding over het door Rusland gesteunde ontwikkelingsorgaan voor wegenbouw, bevloeiingswerken en dergelijke projecten. Een officiële Syrische woordvoerder heeft zaterdag verklaard, dat zich de laat ste dagen verscheidene incidenten hebben voorgedaan aan de Syrisch-Turkse grens, zowel op de grond als in de lucht. Het enige slachtoffer is een koe geweest. Malinovski LONDEN (Reuter) De Russische mi nister van Defensie, maarschalk Mali novski, heeft op een receptie in Moskou, gegeven door de Egyptische minister van Oorlog, generaal Abdoel Hakim Amer, de Verenigde Staten ervan beschuldigd dat zij een „militaire samenzwering tegen Syrië organiseren en dat dit een ernstige bedrei ging van de vrede betekent, aldus meldt radio-Moskou. Contributie DAMASCUS (UP) De Syrische re gering heeft aangekondigd onmiddellijk de contributie aan de Arabische Liga te zullen voldoen. Enkele dagen geleden dreigde het gevaar dat de employé's van het secretariaat bij gebrek aan kasmid delen geen salaris konden ontvangen. Tot op heden hebben slechts Egypte en Sa- oedi-Arabië hun bijdrage voldaan. Unie De Syrische pers meldt dat maandag op een gemeenschappelijke Syrisch-Egyp- tische parlementaire zitting een Syrisch- Egyptisch voorstel besproken zal worden waarin de regeringen van Syrië en Egypte worden opgewekt onmiddellijk onder handelingen te beginnen over de toepas sing van een voorgestelde federale unie tussen de twee landen. Volgens deze be richten zal een Egyptische parlementaire delegatie deelnemen aan het debat en de stemming over het voorstel. WENEN (U.P.) De Tsjechoslowaak- se Nationale Vergadering zal morgen een nieuwe president van Tsjechoslowakije kiezen. De overleden president Antonin Zapotocky wordt vandaag gecremeerd. Men denkt dat premier Viliam Siroky de belangrijkste kandidaat is. Indien hij geko zen wordt, zal hij de eerste Slowaak zijn die president van Tsjechoslowakije wordt. Een andere candidaat voor deze functie is de 66-jarige voorzitter van het parlement. Zdenek Fierlinger, een voormalige sociaal democraat. Hij lijkt de krachtigste persoon lijkheid te zijn in het uit zeven man be staande politiek bureau. Hij was de be werker van de fusie van de socialistische partij met de communisten in 1948. President Klimenti Vorosjilov van de Sovjetunie is zondag in Praag aangekomen om aanwezig te zijn bij de crematie van Zapotocky. President Vorosjilov is vergezeld van Ni kolai Ignatov, lid van het presidium _van de Russische partij, maarschalk Ivan Kon- jev, en de Russische ambassadeur is Tsje choslowakije. Grisjin. President Eisenhower heeft aan de we duwe van Zapotocky zijn deelneming be tuigd, aldus meldt radio-Praag. WARSCHAU (AFP) De „zuivering" van de Poolse communistische partij, in oktober aangekondigd door partijsecretaris Gomoelka, heeft tot nu toe geleid tot de uitstoting uit de partij van ongevee; hon derdduizend van de 1.300.000 leden. Onder de kopstukken, die van hun lid maatschap vervallen zijn verklaard bevin den zich twee bekende stalinisten, Nowicki en Cyganek, respectievelijk hoofdredac teur en chef van de politieke afdeling van het tijdschrift „Przy Jazn", het orgaan van de vereniging voor de vriendschappelijke betrekkingen tussen Rusland en Polen. (UP) Volgens het officiële partijor gaan, „Triboena Loedoe", is vrijwel het gehele partijbestuur van Myslowicct, in Silezië, wegens machtsmisbruik van zijn functie ontheven en geroyeerd. In Krakau werden drie studenten, die trachtten „li berale" denkbeelden te verspreiden, van hun lidmaatschap vervallen verklaard. Te Katowice, in Zuid-Polen, is een studenten weekblad verboden. De partijleiding heeft op enige clementie bij de uitstoting van „intellectuelen", zoals dokters en advoca ten aangedrongen. Vele veranderingen ten goede in de Pools-Russische betrekkingen zijn tot stand gekomen als uitvloeisel van de bespre kingen op hoog niveau die vorig jaar tus sen Poolse en Russische leiders gehouden zijn, aldus het dagblad „Warschau leven". Volgens het blad hebben beide partijen zich zowel naar de geest als naar de letter aan deze overeenkomst gehouden. KATMANDOE (Reuter) Koning Ma- jendra van Nepal heeft het ontslag van premier dr. Koenway Idar Singh aanvaard en het bewind zelf in handen genomen. Dr. Singh de leider van de verenigde democra tische partij werd op 26 juli tot premier benoemd. Na in 1951 een opstand tegen de regering op touw gezet te hebben, die mis lukte, heeft Singh vier jaar in China door gebracht als politieke vluchteling. Vorig jaar keerde hij in Nepal terug en kreeg gratie. Naar verluidt, trad dr. Singh af wegens meningsverschillen met de koning over bestuurskwesties. Uit een bekend making over de aanvaarding van het ont slag blijkt niet of de koning zelf een nieu we regering zal vormen. Dr. Singhs kabinet, dat 115 dagen aan de macht is geweest, was het zesde in de af gelopen zeven jaar. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken bestu deert op het ogenblik berichten over een beweerd „Amerikaans complot tot het omkopen van enige politieke partijen in Indonesië, teneinde het regime van presi dent Sukarno omver te werpen en door een nieuwe regering te vervangen". Be weerd werd, dat in mei jongstleden tij dens de anti-Amerikaanse betogingen in Taipeh, uit de Amerikaanse ambassade aldaar documenten over een geheim Amerikaans complot zouden zijn ont vreemd. Zij werden kortgeleden in het weekblad „Britz" dat in India wordt uit gegeven gepubliceerd. In Washington noemde men van offi ciële zijde deze beschuldigingen het werk van communisten en „te absurd en te on beholpen om ons daarover bezorgd te maken". De secretaris-generaal van het Indone- siche ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwito Kusomowidagdo, weigerde zich over deze kwestie uit te laten. Hij zeide slechts dat de berichten „de aandacht van het ministerie van Buitenlandse Zaken hebben getrokken en zorgvuldig bestu deerd zullen worden. De legerwoordvoerder, majoor Harsono, zeie „dat de berichten de moeite van een onderzoek waard waren". BOEDAPEST (AFP) In Boedapest is een decreet gepubliceerd dat de organisa tie van de nieuwe fabrieksraden regelt die de arbeidersraden vervangen, die tijdens de oktoberrevolutie van vorig jaar waren ingesteld en later door de regering-Kadar ontbonden. De fabrieksraden zullen onder leiding van de vakverenigingen staan en voor tweederden zijn samengesteld uit vakbondfunctionarissen. Ook de directeur en hoofdingenieur van een bedrijf hebben zitting in de fabrieksraad. De fabrieksraden controleren de werk schema's, de arbeidsdiscipline en dergelijke en zij worden geraadpleegd over investe ringen, loonschalen, verdeling van premies enzovoort. (UP) Alle kandidaten voor de „werk- bazenraad" moeten loyaal^ zijn tegenover, de grondwet. Trï december'vprig jaar wer den de centrale arbeidersraad te Boeda- past en de regionale raden ontbonden. De pi-esident van de centrale raad, Sandor Racz, en verscheidene vooraanstaande leden, werden gearresteerd. De fabriek van de n.v. Sanders, behang- selfabrieken te Delfgauw, tussen Delft en Pijnacker, is vanochtend tol de grond toe afgebrand. Alle voorraden zijn verlo ren gegaan. Zowel de oude fabriek als de op 26 november van het vorig jaar ge opende nieuwe fabriek is in de as gelegd. De brand is tegen tien uur vanochtend ontstaan door kortsluiting. Toen de brand weren van Delfgauw en Delft arriveerden, stond de fabriek reeds in lichter laaie.Met zeven stralen werd het vuur bestreden, doch men kon niet voorkomen, dat de fa brieksgebouwen tot. de grond toe afbrand den. De zeer grote voorraden behang zijn ver loren gegaan. Dit is de derde keer dat het bedrijf van de firma Sanders door brand is verwoest. De eerste keer gebeurde het in mei 1940 in Rotterdam en de tweede keer in 1945 te Arnhem. „Na de topfunctionarissen nu de tob- functionarissen" luidde het opschrift op een spandoek, dat werd rondgedragen langs de ryen der lagere en middelbare ambtenaren, die zaterdagmiddag uit alle delen van ons land naar de Rotterdamse Ahoyhal waren gekomen om er de open bare vergadering van de Algemene R.K. Ambtenarenvereeniging (A.R.K.A.) by te wonen, waar het salarisbeleid van de re gering besproken werd. Na afloop van de vergadering zijn enkele bestuursleden aan de Koningin een ver zoekschrift gaan aanbieden, dat reeds vóór de vergadering 13.722 handtekeningen tel de en waaraan tijdens de bijeenkomst nog talrijke handtekeningen konden worden toegevoegd. Aan het begin van de vergadering deel de de voorzitter, mr. G. Boot, mede, dat er bericht van verhindering was ingekomen van de minister-president en van de mi nisters Struycken en Cals. De eerste spreker was dr. W. Dijssel- bloem, directeur van het bureau van de A.R.K.A.. Hij zei dat de onbeperkte dienst baarheid van de ambtenaren aan het alge meen belang voor de overheid aanleiding moest zijn de rechtvaardigheid tegenover haar werknemers te betrachten. Volgens hem rijst echter de vraag, of de overheid niet bezig is misbruik te maken van het missen van het stakingsrecht. De tweede spreker, mr. dr. J. W. Sens, gemeentesecretaris van Heerlen, bestreed het argument der regering, dat er geen geld is. Hij zag in de begroting 1958 mo gelijkheden: de goud- en deviezenreser ves gaan steeds weer vooruit en de wo ningbouwlening werd viermaal overte- kend. Wel is er voor het komende jaar op een tekort van 650 miljoen gerekend, maar gezien de resultaten van vorige jaren zal dit volgens hem wel weer op een overschot uitdraaien. Zo is er ook als sterkte van het overheidspersoneel een getal genoemd van 118.000 ambtenaren. Statistici hebben vol gens mr. Sens echter uitgemaakt, dat dit getal 4000 te hoog is. Gerekend tegen een gemiddeld salaris van f 5000.mankt dit een voordeel uit van 20 miljoen gulden. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat er telegr immen zullen worden gezonden naaf de minister president en naar de minister van Bin nenlandse Zaken en van Financiën, waar in er op aangedrongen wordt ten spoedig ste de salarissen van de middelbare en la gere ambtenaren te verhogen. Honoloeloe, (UP) De Amerikaanse ma rine heeft meegedeeld dat tenminste zeven tien lichamen zijn gevonden in de Stille Oceaan, drijvend tussen wrakstukken en menselijke overblijfselen. Hiermede is het eerste spoor gevonden van het Ameri kaanse verkeersvliegtuig, dat met 44 men sen aan boord verdwenen was. De eerste melding kwam van een heli- -kopter. die was opgestegen van het Ame rikaanse vliegdekschip „Philippine Sea Twintig schepen en 65 vliegtuigen hebben enkele dagen vergeefs gezocht naar het vliegtuig, dat zonder enig noodsignaal in de golven is verdwenen. De meeste slachtoffers hadden zwem vesten aan. en hadden geen schoenen aan, hetgeen erop kan wijzen dat zij zich had den voorbereid op een noodlanding in zee. Een lichaam zat nog met de veiligheids riem in een stoel vast. De marine heeft medegedeeld dat verwondingen de meest waarschijnlijke doodsoorzaak zijn JERUZALEM (AFP) Twee Israëlische oliemaatschappijen hebben bij hun Rus sische leveranciers 25 miljoen dollar scha devergoeding en rente geëist wegens con tractbreuk, aldus verluidt te Jeruzalem. De Russen hadden bij het begin van de veldtocht tegen Egypte de contractuele le vering van olie opgezegd, hetgeen bete kende dat Israel een derde van de olie moest missen, waaraan het voor de jaren 1957 en 1958 behoefte had. Donderdag zal een arbitragecommissie van het Ru.-sischfc ministerie voor Buitenlandse Handel de kwestie gaan bestuderen. Het „uitvoeriger overleg", dat zal volgen op besprekingen, die ook de afgelopen twee maanden zyn gevoerd tussen prof. E. Kaufmann en mr. J. W. Beyen over een aantal geschilpunten tussen Nederland en West-Duitsland, begint naar het ANP ver neemt vanmiddag in de Treves-zaal op het Binnenhof in Den Haag. Verwacht wordt, dat dit overleg tot aan het einde van deze week zal duren. Prof. Kaufmann zal terzijde worden ge staan door een zestal hoofdambtenaren van de ministeries van Buitenlandse Zaken en Verkeer in Bonn en door drie hoofdamb tenaren uit Neder-Saksen. In het eerste stadium van het overleg zullen van Neder landse zijde aanwezig zijn dr. H. J. Levelt,, mr. J. I. M. Welsing en mr. P. W. de Beun van het ministerie van Buitenlandse Za ken, ir. C. in 't Veld van Rijkswaterstaat en de heer G. Hubée van de afdeling Wa terstaatsrecht van het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Het accent zal bij dit overleg liggen op de Eéms-Dollardkwestie. Het Nederlandse emigrantenschip .Groo te Beer", dat te Fremantle (Australië1 aan kwam, had een elfjarige Duitse versteke ling uit Cuxhaven aan boord. De Austra lische minister voor Immigratie zal be slissen of de jongen in het land zal worden toegelaten of naar huis zal worden ge stuurd. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3% °/o Nederl. '47 303/l6 80->g 3°/o Nedl. 1962/64 87% 875/.« A. K. U 154% 154 Calvé Delft 265 265 Van Geldei Zonen 183 182 K. N. Hoogovens 250 250 Nederl. Ford 183 182 N. Kabelfabriek 239 238 gew.Philips Gloeil 243 244 pref.Philips Gloeil 136 136 Unilever 330% 332 Wilton Fijenoord 202 204 Dordtsche Petrol 744' 745 Konkl. Petroleum f 159.90 f 160.10 Vdam Rubber 53 54 K. L. M f97.70 f 100,— Holl. Amer. Lijn 142% 142% N. Scheepv Unie 131 131'/* Phs. v. Ommeren 209 209 H. V. A 91 91 Verg. Deli Mijen 53% 53 Amsterd Rank 190% 191 Ned. Handel Wij 145 145'/* Rotterd. Bank 161% 162 Twentsche Bank 163 163 Anaconda Copper 46% 46% '"K»m Stee) 39 40 U. S. Stee 54'/» 55% General Motors 36% 37 "heil Utr'nn 65% 66 "Hdewater 22% 22% Vorige koers Aagtekerk, 17 v. Alexandrië n. Genua. Abbekerk, 17 v. Casablanca n. Antwerpen. Aegis, 18 v. Puerto Ordaz n. Emden. Algol, 17 v. Montevideo n. Santos. Alkaid, 17 te Emden. Alwaki, 16 te Port Said. Amerskerk, 17 te Antwepen. Amstelbrug, pass. 17 Kp. Fintsterre n. L. Palmas. Amstelland, 17 v. Buenos Rires n. Recife. Argos, 14 te Rotterdam. Arkeldijk, 17 v. Penang n. Aden. Astrid Naess, pass. 17 Malta n. Le Havre. Axeldijk, 17 v. Antwerpen n. New York. Baarn, 16 v. Amsterdam n. West-Indië. Balong, 18 te Port Said. Banggai, 19 te San Francisco verw. Batu, 17 te Aden. Bengkalis, 17 v. Aden n. Suez. Beninkust, 16 v. Amsterdam n. Antwerpen. Blitar, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Britsum, 16 v. Genua n. Port Said. Caltex Nederland, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, 17 te Rotterdam. Bintang, pass. 17 Gibraltar n. Halifax. Caltex The Hague, pass. 17 Finisterre n. Gothenb. Caltex Utrecht, 17. v. Antwerpen n. Rastanura. Camerounkust, 18 te Lagos. Celebes, 17 v. New York n. Beyrouth. Cumulus (weerschip), 21 te Rotterdam verw. Cistula, 17 te Aden. Corilla, 17 te Bombay. Cradle of Liberty, pass. 17 Gibraltar n. Mena Al Ahmadi. Crania. 17 te Liverpool. Delfshaven, 18 v. Port Said n. Gibraltar. Diemerdijk, pass. 17 Azoren n. Southampton. Dinteldi.ik, 16 v. Tacoma n. Portland. Doris. 16 te Paramaribo. Drente, 17 v. Genua n. Port Said. Gbanakust, 17 v. Dakar n. Amsterdam. Gooiland, pass. 17 K. Finisterre n. Rio de Janeiro. Graveland, 16 v. Bahia n. Las Palmas. Haarlem, 17 v. Porto Plata n. Antwerpen. Helder, 16 v. Amsterdam n. Bremen, Hestia, pass. 18 Scillys n. Amsterdam. Hoogkerk, 18 te Marseille. Iberia, 17 te ÏJmuiden. Ivoorkust, 18 te Le Havre. Joseph Frering, 18 te Monrovia. Kalinga, 17 ten anker Fao. Karimata, 17 te Belawan. Kenia, 17 v. Curagao n. San Lorenzo. Kloosterdlik, 17 te Rotterdam. Kota Gede. 16 v. Tandjong Priok n. Singapore. Laagkerk. 17 te Rotterdam. Laertes. 18 v. Singapore n. Tandjong Priok. Lawak, 17 v. Beira n. Dar Es Salaam. Lekkerkerk. 17 te Ummsaid. Leto, 17 te Mobile. Liberty Bell. 18 v. Mena Al Ahm. n. Ph.delphia. Limburg, 17 te Legaspe. Maas, 17 te Algiers. Maasland. 18 te Montevideo. Maaslloyd. 17 te Genua. Mataram, 17 te Colombo. Meliskerk, 17 v. Manilla n. Hongkong. Merwellovd. 17 v. Penang n. Colombo. Metula, 17 v. Singanore n. Poro (Phill.). Montferland, 17 te Rio de Janeiro. Moordrecht, pas. 17 Malta n. Landsend. Musillovd, 16 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Mijdrecht. 16 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Naes Commander, nass. 17 Kreta n. Sidon. Nanusa. 17 te Madras. Nias. 17 v. Hongkong n. Kobe. Noordzee. 17 te Port of Spain. Oranje Nassau. 18 te Santiago de Cuba. Ovula, 16 v. Singapore n. Calcutta. Pendrecht. 17 v. Nynashamn n. Rotterdam. Perna. 17 v. Abadan n. Mombasa. Pieter S. 17 te Rotterdam verw. Prins der Nederlanden. 16 te Amsterdam. Pr Fred. Hendrik, pass. 17 Gibraltar n. Valencia. Prins Willem II, 38 te Quebec. Prins Willem III. 17 te Le Havre. Prins Willem v. Oranje. 17 v. R'dam n. Montreal. Raki. 18 te New York. Rempang. 17 v. Port Sudan n. Suez. Roggeveen 13 te Surabaja. Rijndam, 16 v. Cob'n n. Halifax. Rijn kerk, 16 v. Rotterdam n. Bahrein. Sarangan. 17 te New York. Sirrah. 13 te Rastanura. Sliedrecht, 16 v. Cabimas n. Rotterdam. Stad Amsterdam, pass 16 Gibraltar n. IJmulden. Statendam, 16 te Rotterdam. Straat Bali. 17 v. Tandjong Priok n. Cebu. Sumatra. 17 te Amsterdam. Tappanzee, 17 v. Lourenco Marques n. Beira. Tawali, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Tero. 18 te Buenos Aires. Teucer. 16 v. Liverpool n. Hamburg. Titus, 16 te Amsterdam. Van Waerwijck, 17 v. Mauritius n. L. Marques. Vllst, pass 17 Kaap De Gata n. Spezla. Waal. 17 te Alexandrië. Waterland, 17 te Amsterdam. Westerdam, 18 te New York. Westertoren, 19 te Yokohama verw. Willem Barendsz. 16 v. Curagao n. Kaapstad. Willem Ruys, pass. 17 Kp. Finisterre n. South.ton. Wonogiri, i7 te Rotterdam. Wonorato. 15 v. Singapore n. Chittagong. Zaankerk, 17 v. Suez n. Genua. Zaanland, 17 te Ilheos. Zonnekerk, 18 te Boulogne. SLEEPVAART Gele Zee, 15 690 m. n.w. Kaapverdische eil. naar Terneuzen. Hudson, 15 250 m. z.o. Suez n. Nemours. Loire, 15 dw. Lissabon n. Tandjong Priok. Noordzee, 15 dw. Lissabon n. Teneriffe via Cadiz. Oostzee. 15 v. Maracaibo n. New Orleans. Thames. 15 100 m. z.w. Masira n. Daz eiland. Witte Zee. 13 te Hongkong. Zwarte Zee, 13 v. St. Vincent n. Buenos Aires. HOGE PRIJZEN 2000 13136 16643 1500 8336 11477 1.143U 1000 .209 7651 9467 15722 17541 17927 18776 400 142(1 2 741 6371 9125 9251 16791 17919 182l.i. 18450 200 1430 1192 3081 4268 5371 5749 6(20 7303 7510 7526 9674 10525 10841 11394 11400 12797 13370 14416 15025 17697 18131 20045 20381 20527 20665 20839 20847 21125 21894 PRIJZEN VAN ƒ80 Moderne flatcombinaties Bankstellen, slaapk Goth en noten Huiskamers. Karpetten bedstellen enz tegen de laagste prijzen Ook op 6 12. IR maanden zondeT borg Meu heltoonkamers Westerhoutpark 8 Tel 18840 b d Wagenvv Plaats een Groentje. Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. De Oostenrijkse PEN-club heeft presi dent Istvan Dobi van Hongarije telegra fisch verzocht de onlangs tot langdurige gevangenisstraffen veroordeelde schrijvers Tlbor Dery, Gyula Hav. Zoltan Zeik en Tibor Tardos in vrijheid te stellen. hóé gezellig en genoeglijk het bij u thuis kan zijn met een PLATENSPELER of PLATENWISSELAAR Laat ti de modernste ap paraten vrijblijvend de monstreren bij Haarlems Oudste Muziekzaak MUZIEKINSTRUMENTEN OUDE GROENMARKT 28 Het beroemde adres voor Grammofoonplaten. Aparte showroom voor Radio en televisie. LANGE VEERSTR. 4 juist om de hoek Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Eerst VELLEMAN roepen In uw belang. Antiek, kristal, zilver, etc. Gratis taxatie Tel. 14637. Geen filialen ZIJLSTR. 62. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te BLOEMENDAAL kunnen worden geplaatst: voor het Bureau Ponskaarten, bij voorkeur in het bezit van het diploma M.U.L.O. Bruto-salaris boven 21 jaar: 221.63 tot 378.36 per mnd.. afh. v. opleiding, ervaring en leeftijd. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met recente pasfoto, welke niet wordt teruggezonden, te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal. 1118 129 156 175 314 365 527 026 627 940 12045 052 056 141 477 555 569 636 653 680 2017 029 033 053 065 128 228 254 318 365 706 722 767 798 835 851 884 459 484 602 68"/ 69S 704 721 761 77S 866 13017 034 224 305 445 448 484 517 538 635 3005 200 242 599 609 620 628 646 766 775 678 6S4 929 787 792 843 14013 078 249 376 378 633 4168 250 286 427 645 769 838 913 15048 059 431 503 508 579 588 737 806 852 5129 139 209 326 363 445 506 512 546 622 874 924 963 667 688 805 896 16004 079 156 288 403 511 573 697 748 887 0108 115 189 203 297 328 341 362 400 464 901 924 618 627 655 747 792 358 868 903 980 17023 076 114 127 280 522 526 587 619 698 7050 183 191 243 274 440 457 569 606 60S 712 738 749 813 956 629 763 776 821 881 977 18109 075 082 212 222 350 380 443 453 464 8127 224 376 398 454 465 497 500 512 698 712 763 S71 906 977 741 783 l'J118 198 351 365 533 561 618 807 894 896 9048 064 ÜS3 096 125 134 142 253 299 470 922 970 562 573 597 817 923 941 20021 076 2S6 312 367 492 503 545 734 827 10 LOS 310 121 221 334 465 551 576 629 704 832 753 756 908 952 957 972 985 21017 032 062 071 080 206 338 469 475 558 11012 114 131 151 26S 347 377 42U 5U0 604 573 589 711 746 756 841 660 676 717 780 806 812 857 928 931 NIETEN 1004 040 090 091 094 112 113 160 163 179 914 980 993 221 273 27S 290 299 318 360 373 399 483 11049 080 183 220 228 280 285 326 356 360 486 513 539 617 623 658 690 709 740 757 409 456 458 511 547 554 557 582 602 610 861 865 871 882 8S7 900 908 923 939 942 624 632 633 648 689 70S 753 795 802 810 957 970 822 857 886 922 2045 058 102 123 127 136 142 151 166 174 12023 069 092 131 138 224 276 280 298 378 209 221 226 247 254 319 330 345 370 393 390 429 450 456 491 492 534 547 584 594 394 432 439 479 515 594 599 661 668 706 611 619 669 715 740 811 865 867 951 973 765 781 790 S02 812 S23 826 851 856 871 983 991 892 950 972 13025 027 029 061 129 175 231 261 310 326 3027 054 105 114 131 14S 156 164 282 283 335 344 391 394 427 432 620 637 647 653 288 341 343 410 442 453 4S9 523 568 605 655 679 691 698 769 777 785 797 813 851 626 665 674 703 723 777 836 837 894 923 872 SS5 938 952 965 949 14085 095 124 139 154 176 248 283 355 415 4060 075 118 170 234 257 269 297 337 360 432 440 445 466 543 591 685 736 746 748 376 413 777 797 862 877 883 890 940 943 962 439 458 477 485 502 506 529 567 576 583 15016 031 054 060 081 093 126 142 222 232 608 636 659 809 836 882 905 942 949 963 244 294 349 353 358 367 400 458 460 471 5025 034 043 052 126 205 246 313 324 358 532 544 552 558 569 596 605 619 649 651 429 498 502 535 573 577 613 626 652 673 658 680 711 755 759 794 801 809 827 829 686 745 753 757 775 825 836 855 857 924 833 863 915 944 953 959 16019 027 043 092 095 117 132 166 179 251 0039 055 061 070 088 117 122 126 154 173 339 430 491 502 514 568 590 591 631 636 196 291 342 346 386 391 409 454 456 474 637 706 747 753 782 788 793 796 834 836 476 479 489 491 492 547 592 605 675 677 906 913 686 70S 755 774 784 793 795 809 826 831 17050 077 094 152 206 225 258 309 338 347 845 902 930 357 422 485 518 538 557 561 590 683 729 7005 034 051 088 091 103 128 135 190 245 732 747 767 769 776 802 807 822 839 853 273 274 278 281 309 346 386 479 493 502 949 961 967 991 508 539 635 649 685 785 797 804 824 860 18059 064 072 094 148 154 188 193 197 205 864 875 884 886 890 899 901 967 968 211 214 216 233 314 346 382 389 394 426 8007 017 044 048 086 087 154 207 212 215 458 4S8 528 536 576 617 629 692 713 747 218 777 806 826 S36 864 897 914 926 984 244 257 273 296 320 349 367 406 424 501 19005 054 099 121 133 175 211 255 256 304 587 598 634 663 665 671 693 704 752 788 313 318 409 482 491 548 595 600 715 719 809 811 828 855 899 996 753 754 772 798 830 862 866 871 897 899 9013 030 038 042 062 070 072 091 152 15S 964 219 242 246 256 287 297 300 339 390 415 20017 065 092 093 155 156 240 2S0 297 321 431 441 465 4S3 507 545 554 580 617 61S 345 346 355 359 365 443 454 465 484 530 716 746 771 792 79S S60 862 903 984 550 607 632 634 636 647 660 661 672 746 10006 048 062 074 105 114 133 136 145 240 797 818 821 864 868 876 979 993 242 245 259 296 321 331 332 370 400 433 21009 037 040 181 183 190 23S 261 265 322 447 459 548 572 582 614 660 662 663 688 336 344 367 372 389 416 455 477 543 549 693 694 722 737 763 776 793 859 865 868 641 642 673 775 812 889 906 914 941 976

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3