Szabo vrijwel zeker van een van eerste drie plaatsen Gillette Rocket Ondanks falende voorhoede won White Stars ruim van Te Werve AH Zaalhandballers weer gast van Amsterdam en Utrecht Overwinningen voor schaakclubs Halfweg en Het Oosten HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI Ook de Nederlander Hein Donner stelt kandidatuur Koopt bij KAAN! De basketbalcompetitie Nieuwe vereniging HCK behaald eerste zege Nog steeds geen speel- gelegenheid in Haarlem DE SCHAAKCOMPETITIE Radoma er zijn geen betere De voorlopige schorsing van bokser Snoek Waterpoloprogramma Niet Bep Drommel maar Dini Krul op eerste plaats NBB beschermt profs Pat Smythe kreeg geen geld voor advertentie Die Raeckse ontmoet sterk Gelebes uit Den Haag Ook Wales en Ierse Vrij staat akkoord met loting Provinciale damkampioe- nen tegen de Belgen Snelschaakkampioenschap van Haarlem voor Verhoef f Keeper Leysen moet enkele weken rust houden Tom Finney terug in het Engels voetbalelftal Minister antwoordt: „Geen grote ontstemming bij voetbalsupporters" Jan de Vos wordt prof DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 Maandag was het weer de dag van de f ebroken partijen in het internationale -onc-toernooi in Wageningen. Nu deze Lng-partyen zijn uitgespeeld is de rang- hikking waj overzichtelijker geworden, noordat Szabo van de Joegoslaaf Ivkov won is de postitic van de Hongaar bijna "aantastbaar geworden. Met HVt pnt. uit dertien partijen voert hy de ranglijst aan, zodat het vrijwel zeker is dat één van de drie plaatsen in het internationale toernooi reeds voor Szabo gereserveerd 'SWelke de twee andere spelers zijn die zich voor dit toernooi klassificeren, durft zelfs geen expert te voorspellen. Maar liefst zes kandidaten komen hiervoor in aanmerking. Het verschil tussen Olafs son nummer twee, en Uhlmann en Tri- funovie, die de zesde en zevende plaats delen, bedraagt slechts lVs punt. Het is verheugend dat ook de Nederlandse kam pioen Hein Donner zijn kandidatuur Left gesteld. Met 9 punten staat hij met de Zweed Stahlberg op de vierde en vijfde „laats. De achterstand op Olafsson be draagt slechts 1 punt, dc Deen Larscn dorde op de ranglijst heeft slechts een i'2 punt meer dan de Nederlandse kam pioen. Uiteraard speelt ook het programma dat moet worden afgewerkt een rol van betekenis. En ook in dit opzicht ziet de toe komst er voor Donner niet ongunstig uit. Hij heeft het stellig niet moeilijker dan zijn concurrenten. Van groot belang is zijn uartii van woensdagavond, wanneer hij met wit spelend de Nederlander heeft met wit nog geen halve punt verspeeld tegen de IJslander Olafsson aan moet treden Wanneer Donner erin slaagt zijn 100-percentrecord" te handhaven is de kans groot, dat hij het tot een zij het ook gedeelde tweede plaats brengt. Want nummer drie, de jonge Larsen, moet die avond de strijd aanbinden tegen Szabo. De kans is groot, dat noch Lar sen, noch Szabo iets zal riskeren, en een snelle remise ligt dan ook in de lijn der verwachtingen, waardoor Larsen even als Olafsson en Donner zijn puntento taal op 10 zou hebben gebracht. De partijen Zoals verwacht werd heeft Szabo zijn partij uit de 12de ronde tegen Ivkov ge wonnen. Het werd een toren-eindspel waarin wit (Szabo) op een tempo nauw keurig het eerst met zijn vrij-pion door brak en won. Stahlberg won eveneens met wit. Ook deze partij, waarin de taaie Fin Hanninen tegenstander van de Zweed was, leverde een toren-eindspel op. De Noor Lintblom heeft dan toch ein delijk zijn eerste zege geboekt. Met een fraaie slotzèt dwong hij de Brit Clarke (zwart) tot capitulatie. Een bijzonder lang durig gevecht hebben de Roemeen Troja- nescu en de Bulgaar Kolarov geleverd. Deze partij uit de 10de ronde bracht wit (Trojanescu) pas na de 84ste zet winst. Ivkov-Duckstein (13de ronde) leverde zonder verder spelen een remise op. Een resultaat waartoe ook Clarke en Kolarov kwamen. De resultaten De uitslagen van de afgebroken partijen uit de tiende, twaalfde en dertiende ronde waren: 10de ronde: Trojanescu (Roemenië)—Kolarov (Buig.) 1—0. 12de ronde: Clarke (G.B.)-Kolarov (Buig.) re mise; Szabo (Hong.)—Ivkov (Joegosl.) 10. 13de ronde: Stahlberg (Zweden)—Hanninen (Finl.) 1—0: Ivkov (Joegosl.)—Duckstein (Oosten- riik) remise; Lintblom (Noorw.)Clarke (G.B.) 1-0. De afgebroken partij uit de 13de ronde tussen ADVERTENTIE HV Tel. 40100 Amiterdam Het bericht dat de Nederlandse Boks- bond de oud-kampioen van Nederlanr halfzwaargewicht Wim Snoek een voor lopige schorsing heeft opgelegd omdat dez( bokser regelmatig wedstrijden in het bui tenland bokst zonder daarvoor toestem ming aan de NBB te vragen, heeft op Curasao nogal enige verbazing gewekt. He manager van Wim Snoek, Ruhrling, beeft in Willemstad tegenover het ANP verklaard, dat Wim Snoek van de elf ge vechten, die hij tijdens zijn Zuid- en Mid den-Amerikaanse tournee heeft geleverd, voor negen daar van toestemming heeft gevraagd. Twee maal kwam per zeepost, maanden na de betreffende wedstrijden, toestem ming, de andere zeven keren hoorde Snoek niets van zijn bond. Daarom heeft hij bij de laatste twee gevechten maar nagelaten toestemming van de NBB te vragen, aldus manager Ruhrling. Het programma van de op zaterdag 23 november 1957 in het Sportfondsenbad Haarlem vastgestelde competitiewedstrij den luidt: Heren vierde klasse: Hillegom-HVGB 3. Hamers tweede klasse: DWT 2-DWR. Heren derde klasse: DWT2-DAW 3. Hekercompetitie heren': Haarlem-VZV. Centrale wintercompetitie heren: DWR- Sleutelstad. Op dinsdag 26 november in de over dekte in Zaandam: Heren derde klasse: Nereus 2-DWT 2. In het Sportfondsenbad in Haarlem: Heren vijfde klasse: DWR 3-DWT 3. Heren derde klasse: HPC 2-DAW 3. de Bulgaar Kolarov (wit) en de Nederlander Or- baan is in remise geëindigd. Na de 13de ronde luidt de stand: 1. Szabo 11% pnt.; 2. Olafsson 10 pnt.; 3. Larsen 9',a pnt.; 4/5. Donner en Stahlberg 9 pnt.; 6/7. Trifunovlc en Uhlmann 8% pnt.; 8. Teschner 7 pnt.; 9. Trojanescu 6 pnt.; 10/11/12/13. Duckstein, Ivkov, Nlephaus en Kolarov 5% pnt.; 14. Alster 4% pnt.; 15 Clarke 4 pnt.; 16. Hanninen 3% pnt.; 17. Lintblom 2% pnt.; 18. Orbaan 1% pnt. LarsenAlster Het verloop van de partij LarsenAlster was als volgt: Wit: Larscn Zwart: Alster 1. d2d4 c7c5: 2. d4—d5 d7—d6: 3. e2—e4 g7 g6; 4. Lfl—e2 Lf8g7; 5. Pgl—f3 Lc8—g4. Geen goede zet. Zwart kan beter deze loper op het bord houden. 6. Pf3-d2 Zeer juist. De nu volgende ruil is voor wit voordelig. 6Lg4xe2; 7. Ddlxe2 Pb8—d7; 8. 0-0 Pg8— f6; 9. a2a4 0—0; 10. Pbl—c3 Pf6—e8; 11. Pd2 c4 b7—b6; 12. Lel—g5 a7-a6: 13. f2-f4 f7—f6. Geen prettige zet, maar zwart moest iets doen tegen het dreigende e4 naar e5. 14. Lg5h4 Pe8—c7; 15. Lh4-g3 b6—b5; 16. Pc4 a5 Een onaangenaam zetje voor zwart. 16b5—b4; 17. Pc3—dl Pd7—b6; 18. Pdl e3 Dd8<37; 19. Pe3—c4 Hier staat het witte paard zeer sterk, Strate gisch gesproken heeft wit de partij reeds in zijn 19Pb6xc4; 20. Pa5xc4 Ta8—b8; 21. f4 -f5 Sluit de zwarte stelling verder in. 21Lg7-h6; 22. b2—b3 Pc7-e8: 23. Tal— dl Tf8—f7; 24. Tdl—d3 Lh6—f8: 25. Lg3—el g6— g5; 26. c2—c3 b4xc3; 27. Td3xc3 Pe8—c7; 28. Lel d2 Tf7g7; 29. g2-g4 Tg7—f7. Zwart is tot een volledig afwachten gedoemd en moet maar zien wanneer wit er op los wenst te trekken. 30. Kgl—g2 Lf3—g7; 31. Tfl—hl h7—h6; 32. h2 Il4 Het stormsein wordt gehesen. 32Dd7—c8; 33. Tc3—h3 Dc8-b7; 34. De2 —f3 Db7-a8. Een merkwaardige plaats voor de zwarte dame. Zwart heeft echter maar weinig keus. 35. Kg2fl Tf7—f8; 36. h4xg5 f6xgó. Op 3G. hgö: volgt 37. Th7 enz. 37. Th3xh6 Dit offer betekent het einde. 37Lg7xh6; 38. Thlxh6 Kg8—f7; 39. Th6 h7t Kf7e8; 40. Ld2xgö Tf8-f6; 41. Df3—h3. Zwart geeft op. Tegen het dreigende 42. Tf7, Kf743. Dh7t is geen parade. By de halve finales van de Nederlandse turnkampioenschappen, die zondag in Zwolle werden gehouden, werd Bep Drom mel (Haarlem), met 47,35 pnt eerste ge plaatst. Na controle bleek echter dat Dini Krul (Den Haag) inplaats van 46,95 pnt (waarmede zjj tweede werd) 47,40 pnt had behaald. Dini Krul bezet nu in de officiële rangschikking dc eerste plaats. Ter bescherming van professionals bok sers heeft de Nederlandse Boksbond beslo ten in het vervolg een partij onmiddellijk te doen staken zodra een der professionals in één ronde voor de derde maal neergaat. De NBB heeft dit besluit ter kennis ge bracht van de EBU en andere belangheb bende bonden. Het Internationaal Olympisch Comité heeft een onderzoek verzocht inzake de amateurstatus van de bekende Britse amazone Pat Smythe, dit in verband met een advertentie voor een Zwitsers horlo ge waarbij een getuigschrift en een foto van de Britse kampioene waren afge drukt. Een woordvoerder van de betrokken horlogefabriek heeft naar aanleiding hier van verklaard dat de advertentie opge steld was in overleg met de Britse Hippische Federatie, en dat de fabriek, als tegenprestatie voor het getuigschrift, aan de federatie een schenking had doen toekomen. Aan Pat Smythe was geen enkele betaling gedaan. ADVERTENTIE Haarlems grootste Spe ciaalzaak en u betaalt VEEL MINDER VOOR UW WOL. Gen. Cronjéstr. 129, Hrl. Het herenteam van The White Stars heeft maandagavond in Haarlem na een zeer eenzijdige strijd een duidelijke 58-30 basketbaloverwinning behaald tegen het Haagse Te Werve, welke overwinning nog groter was geweest indien de falende Stars-voorhoede beter gebruik had ge maakt van de talrijke scoringskansen. Keer op keer gleed de voorhoede van de thuisclub door de Te Werve-verdediging. De juiste afwerking ontbrak echter in de aanval van de thuisclub en slechts de uit stekend op dreef zijnde Lagendijk bleek bij de Stars bijzonder produktief, want deze speler scoorde niet minder dan 34 punten voor zijn team. Hoewel de bezoekers alles in het werk stelden om een zo gunstig mogelijk resul taat te bereiken, konden slechts de Haag se spelers Maas en aanvoerder Keulemans bevredigen, hoewel het gehele team een geweldig enthousiasme wist op te brengen. De thuisclub begon in deze wedstrijd reeds direct stroef, want ofschoon na het missen van een tweetal strafworpen Spoor en Lagendijk voor een kleine voorsprong zorgden (7-2), slaagden de bezoekers er in na acht minuten spelen de leiding van ée Stars over te nemen (9-8). De vreugde van de Hagenaars was echter van korte duur, want de thuisclub nam het initiatief weer geheel in handen en Lagendijk, Fiekert en Spoor brachten de score geleidelijk omhoog, zodat de rust inging met een 30-15 voorsprong van de Stars. Na de rust was het spelbeeld hetzelfde en hoewel de score door de Haarlemmers wederom kon worden opgevoerd (40-20) bleef de tegenstand van de Hagenaars bij zonder groot. Na ongeveer zeven minuten spelen zag het er even naar uit dat de Haarlemse aanval zou doorstoten naar een grote zege, want vrijwel elke aanval werd op fraaie wijze afgewerkt met een doel punt, zodat de score snel werd opgevoerd (54-24). In de laatste minuten van deze ontmoe ting slaagden de bezoekers er in zich kra nig te herstellen en ondanks enige doel punten van Rip en Molenkamp kwam de thuisclub niet verder dan een 58-30 voor sprong, met welke stand ook het einde kwam. Een verdiende Haarlemse over winning na een matige wedstrijd. In de overgangsklasse A heeft White itars thans met stadgenoot Sportclub De volleybalcompetitie Het damesteam van Die Raeckse dat in de hoofdklasse achter Boemerang de tweede plaats bezet, komt woensdagavond in het Krelagehuis in Haarlem binnen de lijnen tegen het sterke Haagse Celebes, een van de kandidaten voor de titel. De Haarlemse dames zullen tegen deze ploeg, die reeds jaren tot de volleybal-elite van ons land behoort en met Nel Barzilay, Jannie Beintema en Anneke van Beelen ook in het nationale team goed vertegen woordigd is, met een puntenverdeling reeds tevreden kunnen zijn. De wedstrijd begint om acht uur. Het programma voor morgen luidt: Dames, hoofdklasse: Die Raeckse-Celebes Eerste klasse: Gios-Vesmia, Die Raeckse 3-De Blinkert en Velox-Die Raeckse 2. Tweede en derde klasse: O.G. 3-AVC 3, HBC 4-OVRA 3, Set up 2-Gios 3, DSS 2- De Blinkert 3, PWN-Spaarnestad, PSVH 2-O.G. 2. Heren, eerste klasse: Die Raeckse 2-HBC, Santpoort-PSVH en PSCB-Eclecta. Tweede en derde klasse: Velox 2-PSVH 2, CIOS 3-De Blinkert .2, Santpoort 2-Ra- piditas 2, HVS 4-Boru 2, Spaarnestad 2- DSS 2 en Set up 2-OVRA 4. Haarlem nog ongeslagen de leiding geno men. Deze inhaalcompetitieavond bracht in de hoogste klasse van de Haarlemse afdeling nog enkele interessante ontmoe tingen, want de herenteams van Sportclub Haarlem II en de IHJ-reserves bleken uit stekend tegen elkaar opgewassen en na veel spanning kwam het einde van deze strijd met gelijke stand (35-35). In de beslissende verlenging bleek het team van de Sportclub uiteindelijk het gelukkigste en behaalde met een 39-38 overwinning beide kostbare punten. Het reserve herenteam van The White Stars heeft het de Antilopen reserves bij zonder moeilijk gemaakt. De nog steeds ongeslagen Antilopen-ploeg kon bij de rust nog slechts terugzien op een kleine 17-9 voorsprong. Direct na de hervatting kwamen de Stars fel opzetten en slaagden er nog in de achterstand terug te brengen tot een 19-15 stand. Antilopen zag tijdig het gevaar en dank zij vooral een tech nisch overwicht kon de Stars-verdediging onder druk worden gezet en alsnog een verdiende 38-19 overwinning worden be haald. Het team van de nieuwe basketbalver eniging HCK slaagde er tegen Typhoons in met gelijke stand te eindigen en in de beslissende verlenging de eerste zege te behalen (24-23). De uitslagen waren: Dames: SC Haarlem 3Antilopen 4 5-32, Antilopen 2Schoten Giants 10-19. Heren: ExercitiaWhite Stars 3 28-24, SC Haarlem 2—IHJ 2 39-38 (na verl.), White StarsTe Werve (Den Haag) 58- 30. Typhoons 4—HCK 23—24 (na verl.) ADVERTENTIE nieuwe GILLETTE scheerapparaat, het ideale geschenk 'voor elke man. In practisch etui, met Dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes. Een cadeau waar hij het hele jaar plezier van heeft, zowel thuis als op reis. Geef hem ook zo'n mooie Zoals bekend heeft het dagelijks bestuur van het organisatiecomité voor het wereld kampioenschap voetbal 1958 bepaald dat, nu Israel om redenen van politieke aard geen enkele voorwedstrijd heeft kunnen spelen, uit de negen landen die in de groepen van de Europese zone op de tweede plaats eindigen bij loting een tegenstander voor Israel zal worden aangewezen. Verscheidene landen hebben hiertegen geprotesteerd. Brazilië heeft gevraagd Uruguay aan te wijzen. De Braziliaanse motiveert dit met het feit, dat Uruguay tweemaal olympisch en tweemaal wereld kampioen is geweest. Ook de Spaanse Voetbalbond heeft een formeel protest ingediend bij de FIFA en het voorstel gedaan, dat de negen landen een competitie zullen spelen om de tegen stander van Israel aan te wijzen. Een meer positief geluid hebben nu Wa les, tweede in groep vier, en de Ierse Vrij staat, tweede in groep een, laten horen. Beide landen gaan akkoord met het voor stel van het organisatiecomité. Zondag 24 november zal in Luik een damwedstrijd België-Nederland worden gespeeld. Het Nederlandse tiental, samen gesteld uit de provinciale kampioenen of hun vervangers, ziet er als volgt uit: 1. J. J. de Vries (Zuid-Holland); 2. P. Bergsma (Friesland); 3. D. J. Jurcka (Gel derland); 4. Grooteman (Noord-Holland); 5. L. Anderson (Zeeland); 6. O. Drenth (Drente); 7. H. Meyer (Overijsel); 8. J. Hob belen (Noord-Brabant); 9. J. Wagter (Gro ningen); 10. Meesters (Limburg). Reserve: M. L. Vos (Utrecht). Het Belgische tiental is nog niet officieel samengesteld. Kandidaten zijn Oscar en Hugo Verpoest. Prijs, Van der Meersch, Verleene, Debusschere. Vaessen, Demes- maecker, Slabby en Goyaerts. ZESDAAGSE. Maandagavond om tien uur is het startsignaal gegeven voor de negende zesdaagse van Münster. Aan deze zesdaagse nemen 12 koppels deel. Vrijdag en zaterdag zijn de wedstrijden gespeeld om het persoonlijk snelschaak kampioenschap van Haarlem. Bij afwe zigheid van de winnaar van 1956, de Ha. S. G. 'er J. v.d. Hoff, was de strijd volko men open geworden. Drs. J. P. Verhoeff zorgde ervoor dat de titel in elk geval in de Ha.S.G.-kring bleef. Het kon ook moeilijk anders. Van de zestien deelnemers was meer dan de helft van het Haarlems Schaak Gezelschap. Met enkele zeer sterke spelers in hun midden was de kans op de titel dan uiteraard ook vrij groot. Geen der deelnemers slaagde er in ongeslagen te blijven. Het was Weer het vertrouwde snelschaakbeeld waarbij ko ningen roekeloos door vijandelijke stellin gen lopen, offers bewust en onbewust wor den gebracht, mat in één zet over het hoofd wordt gezien, kortom snelschaak op de meest aantrekkelijke wijze. De zestien deelnemers werden onderver deeld in twee groepen van acht. Na een enkelrondige competitie werden uit elke groep de vier hoogst geplaatsten in de fi nale geplaatst en de overige spelers be- kampten elkaar in de verliezersgroep. Met m punt voorsprong op zijn naaste concurrent bereikte drs. J. P. Verhoeff als eerste de finish. De uitslag luidde: 1. en kampioen van Haarlem drs. J. P. Verhoeff; 2. A. Plomp; 3. P. J. Verhoeff; 4. F. A. Spinhoven 5. W. F. Petersma. Verliezersgroep: 1. R. Mol; 2. G. H. Tie- mens; 3. J. T. v.d. Geer; 4. K. H. Geusen- dam; 5. J. C. Andersen. Voor het eerst stonden de wedstrijden ook open voor schakers buiten de schaak kring Haarlem. ZESDAAGSE. De Deense wielrenner Evan Klamer zal vermoedelijk de Neder landse ster Gerrit Schulte als ploeggenoot krijgen voor de zesdaagse van Kopen hagen, die in december wordt gereden. Haarlem is één van de grote steden in ons land waar het beoefenen van zaal handbal door gebrek aan een geschikte speelgelegenheid nog steeds niet mogelijk is. De hoop van de handballers en niet alleen van de handballers, maar ook van de zaalsporters die reeds uit het Krelage huis groeiden dat de gemeente Haar lem een van de hallen van het gebou wencomplex van de Holland Nautic voor de zaalsporten zou bestemmen, is vervlo gen. Door de gastvrijheid van Amsterdam en Utrecht kunnen enkele ploegen uit Haarlem en omgeving ook nu weer deel nemen aan de competities in genoemde plaatsen. Dat dit met veel moeilijkheden en hoge geldelijke offers gepaard gaat, ligt voor de hand. Tevens mag men niet uit het oog verliezen de achterstand die men hier oploopt ten opzichte van de spel- ontwikkeling. Het Nederlands Handbal- verbond stelt namelijk alles in het werk om het spectaculaire zaalhandbal in spel peil te verbeteren en door invitatie van buitenlandse experts en ploegen zal men hier zeker in slagen. Van de Haarlemse ploegen, die aan de zaalhandbalcompetitie deelnemen, spelen de eerste teams van Concordia in de dis- trictscompettie. Een hoofdelijke omslag van de reiskosten over de deelnemende verenigingen maakt dit mogelijk. De districtscompetitie start op zondag 24 november met wedstrijden in het RAI- gebouw in Amsterdam. In december wordt zowel in Amsterdam als in de Prins Bernhardhal in Utrecht op zondag gespeeld. De indeling van de afdeling Amsterdam, waarin een aantal senioren en jeugdploegen uitkomt, is nog niet be kend, wel de samenstelling van de dis tri ctscompetitie en deze luidt als volgt: Heren, eerste klasse: Aalsmeer, Achil les, AHC, Blauw Wit, Niloc en WVGV. Tweede klasse: Amstel, Attila, Cat chers, Concordia, SSVU en UD. Dames, eerste klasse: Achilles, Am- stel, Athleta, Niloc, Sagitta en Zeeburg. Tweede klasse: Concordia, DSG, DVV, HCC, Laren en Vriendschap. Jeugd Het is voor de afdeling Haarlem een pleister op de wonde dat men wel de aspiranten kan laten zaalhandballen. De zen spelen drie zaterdagen in de gymnas tiekzalen van de P. H. v.d. Leyschool en de HBS-B in Haarlem. Men speelt met viertallen wedstrijden van twintig minu ten. Louis Leysen, de doelman van Berchem Sport en van het Belgische voetbalelftal, die zondag in Rotterdam tijdens de wed strijd tegen Nederland in een botsing met Van der Kuil een hersenschudding opliep, maakt het goed. Na een radiografisch onderzoek in een der Rotterdamse ziekenhuizen mocht hij maandag naar huis - hij woont in Antwer pen - terugkeren. Het onderzoek heeft uit gewezen, dat van een fractuur van schedel of kaak, zoals aanvankelijk werd gevreesd, geen sprake is. Wel heeft de dokter hem bevolen twee of drie weken volstrekte rust te nemen. Het Engels voetbalelftal, dat woensdag 27 november in het Wembley-stadion tegen Frankrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Hopkinson (Bolton W.); achter: Howe (West Bromwich A.) en Byrne (Man chester U.); midden: Clayton (Blackburn Rovers), Wright (Wolverhampton W.) en Edwards (Manchester U.); voor: Douglas (Blackburn Rovers), Robson (West Brom wich A.), Taylor (Manchester U.), Haynes (Fulham) en Finney (Preston N. E.). Tom Finney, die wegens een blessure niet tegen Ierland kon worden opgesteld, is dus in de ploeg teruggekeerd. Een andere wijziging is de vervanging van Kevan door zijn clubgenoot Robson. De schaakclubs Halfweg en Het Oosten boekten in de tweede zonde van de strijd in de eerste klasse B van de Noordhol landse Schaakbond wederom een over winning. Het Oosten keerde van het be zoek aan Weenink in Beverwijk met een 3'/s-61/ï zege huiswaarts. De Halfweg- schakers verrichtten goed werk door de teleurstellende reserves van Haarlem 2 met 4-6 te verslaan. Behalve Halfweg en Het Oosten kan ook HaSG 2 zich nog bij het leidende peloton voegen door in Aalsmeer de club van deze naam te verslaan. In de derde rond vindt de grote strijd HalfwegHet Oosten plaats In de A-afdeling bewees het Beverwijker Pat-Mat dat de grote overwinning op MSC geen uitschieter is geweest. Dit maal werd Zaandam 3 op eigen bodem met 4Vj-5*/2 geklopt. Een zelfde succes boekte Schaaklust bij MSC. Na een span nende ontmoeting besloten Schaakmat en Oppositie de winst te delen 5-5. In 3A traden de Schaaklust-reserves in de voetsporten van hun sterkere clubge noten. Ook zij versloegen MSC 2 met 4V2- 5V2. In 3D staan Zandvoort 2 en Halfweg 2 nog gelijk, 4V2-4V2. Alles hangt nu af van de laatste partij. In 4A toonde VVV 4 wei nig medelijden met Wieringermeer 2 ge tuige de 8-2 overwinning. Schaakmat 3 deed het tegen Schermerhorn met 7V2-2V2 niet veel minder. Tegen DOS kwam Schaakmat 3 echter niet verder dan 5-5. Saende 2 bond in 4B Zaandam 6 aan de zege-kar. De Spoorwegschakers begonnen in Hoofddorp met een 4-6 overwinning te gen Hoofddorp 2. Santpoort 2 rekende af met KSC 2 met dezelfde cijfers. De To rens maakte Het Oude Slot 2 duidelijk dat zij dit jaar geen kans op promotie zal krijgen. Met IV2-6V2 en twee afgebroken partijen is de winst voor de PTT-schakers verzekerd. De uitslagen in de hoofdklasse van de KNSB luiden: Philidor (Leeuwarden)- Spangen (Rotterdam) 4V2-3V2 voorlopig. DD (Den Haag)—VAS (A'dam uitgest. Hilversum—ASC 2-6 voorl. Utrecht—Rot terdam 4V2-5V2. De standen in de afdelingen luiden nu: K.N .S.B. Hoofdklasse: Eerste klasse A: Asc 2 4 Staunton Rotterdam 2 4 De Pion PD 1 2 Bussum Hilversum 2 2 VVGA Philidor 1 0 VAS 2 Spangen 1 0 Haarlem VAS 1 0 Unitas Utrecht 2 0 HaSG N.H.S.B. Overgangsklasse: Pat-Mat 2 3 VVV 2 3 Zaandam 2 12 Heemstede 2 2 Kijk-Uit 1 0 Rolland 2 0 Bloem.daal 1 afgebr. 1 A; Pat-Mat 2 Schaaklust Oppositie Schaakmat Zaandam 3 MSC 2 A: 2 B: 4 KTV 1 2 Saende 1 2 4 Castric. 1 2 VVV 2 1 2 2 Edam 1 2 Z'dam 4 1 2 0 Caïssa 1 0 Purm. 1 0 0 Z'dam 4 1 0 Kromm. 1 0 0 Wler.m. 1 0 De Pion 1 0 2 D: 3 A: 2 Zandvrt. 1 2 Caïssa 2 1 2 2 HWP 1 2 Sch.mat2 1 2 2 H'stede 2 1 2 MSC 2 2 2 0 Haarl. 3 1 0 Sch.lust2 2 2 0 Kijk-Uit 3 1 0 Caïssa 3 1 0 0 Hoofdd. 1 0 Aardsw. 1 0 4 A: 4 c: 2 Sch.mat 3 2 3 De Torens 1 2 2 Oppos. 2 1 2 SSCH 1 2 2 KTV 2 1 2 Santprt. 2 1 2 0 VVV 4 2 2 Hoofdd. 2 1 0 0 DOS 1 1 KSC 2 1 0 0 Sch.horn 1 0 O. Slot 2 1 0 Wier. m. 2 2 0 HWP 1 afgeb. „Er is niets gebleken van een grote ont stemming in de kringen van de voetbal supportersclubs over de wijze, waarop van de zijde van de rijksverkeersinspec tie wordt beslist op verzoeken tot toe stemming om de supporters in de gele genheid te stellen de uitwedstrijden van de desbetreffende voetbalclubs met auto bussen te bezoeken," aldus de heer Wit te, minister van Verkeer en Waterstaat a.i. in zijn antwoord op schriftelijke vra gen die hem hierover door het lid van de Tweede Kamer, de heer Tans, waren ge steld. De minister wijst hierbij op het zeer geringe aantal beroepen, dat ter zake van afwijzing van toestemmingen wordt inge steld. Hij deelt mede, dat de toestemming voor ritten als bedoeld slechts wordt ge weigerd, indien de bestaande geregelde diensten een bevredigende vervoergelegen- heid bieden. Hierbij wordt rekening ge houden met o.m. het aantal malen over stappen, de ligging van de wedstrijd-ter reinen en de capaciteit der geregelde dien sten. Het weigeren van een toestemming kan inderdaad tot gevolg hebben dat de sup porters van voetbalclubs een hogere ver- voerprijs zullen hebben te betalen voor ver voer met de geregelde diensten dan voor gekregen om het ingang van 2 december 1 B: Halfweg 2 't Oosten 2 HaSG 2 1 Aalsmeer 1 Haarl. 2 2 Weenink 2 2 C: Santprt. 1 Rolland 2 1 Kijk-Uit2 1 De Uil 1 Aalsm. 2 1 't Oost. 2 1 3 C: Kijk-Uit4 1 'tOost. 3 1 W'nink 2 1 Bl'daal 2 1 H'stede3 1 Pat-Mat4 1 Nu de eerste schermutselingen achter de rug zijn zullen de eerstvolgende ron den uitsluitsel moeten brengen welke teams als kanshebber op een kampioen schap of als degradatiekandidaat moeten worden beschouwd. Voor de schaakclub Haarlem en het Haarlems Schaak Gezel schap wordt tijdens het weekeinde de der de ronde gespeeld voor de eerste klasse A van de K.N.S.B. De resultaten van beide ploegen zijn tot nu toe nog maar erg po ver geweest. Voor HaSG, dat zondag het sterke Gro ninger Staunton ontvangt is de kans op herstel nog niet groot. De Groningers die Haarlem reeds met 8-2 klopten zullen ook met de HaSG'ers wel raad weten. Voor Haarlem, dat zaterdag de andere Gro ningse club, Unitas, in Amersfoort ont vangt, lijkt de situatie nu iets minder somber. Een kleine overwinning moet mogelijk zijn. De Groningers verloren hun beide voorgaande ontmoetingen tegen de sterkst geachte clubs Staunton en WGA met het kleinst mogelijke verschil. De Haarlem-spelers zullen dar» ook wel op hun tellen moeten passen. Vermoedelijk zal VVGA in Amsterdam met stadgenoot VAS II weinig moeite heb ben. De wedstrijd Bussum—De Pion is echter een geheel open strijd. De winnaar blijft voorlopig in de kopgroep. In de Noordhollandse schaakbond zijn voor de komende week de volgende wedstrijden vastgesteld: Eerste klasse B: Aalsmeer— HaSG 2. 2A: CaïssaKTV, Zaandam 5 De PionVVV 2, KrommenieZaandam 4, Purmerend—Saende. 2C: Santpoort De Uil, Rolland 2—Kijk-Uit 2, Het Oos ten 2—Aalsmeer 2. 3B: Purmerend—Las- ker. 3C: Heemstede 3—Pat-Mat 4, Bloe- mendaal 2—Kijk-Uit 4. 4A: Oppositie 2— KTV 2. 4B: Witte Paard 2Purmerend 3. De Nederlandse kampioen in het weiter- gewicht, Jan de Vos uit Amsterdam heeft van het bestuur van de NBB toestemming ongeregeld vervoer per autobus zouden zijn verschuldigd. Men dient echter in het oog te houden dat voor een redelijke en duurzame vervoervoorziening door de geregelde diensten eei rendabele exploi tatie voorwaarde is. Die voorwaarde kan slechts in vervulling gaan, indien van de geregelde diensten ook gebruik wordt ge maakt, zolang zij een bevredigende voorziening bieden. „Er is dan ook geen aanleiding in het thans gevolgde beleid wijziging te bren gen," zo besluit de minister. als professional te gaan boksen. Jan de Vos is jaren achtereen bij de amateurs kam pioen van Nederland geweest in het licht gewicht, het licht weltergewicht en het weltergewicht. Hij heeft ons land diverse malen bij internationale ontmoetingen ver tegenwoordigd. HUMEZ VERSLOEG DRILLE. De Frans man Charles Humez, Europees kampioen middengewicht, heeft in Parijs gewonnen van zijn landgenoot Drille, die in de der de ronde van het gevecht de strijd staakte. De titel van Humez stond niet op het spel.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9