Donner kwam remise overeen met IJslander Olafsson Geflatteerde zege van Ajax op Oostduitse club Wismut Alstublieft, elke morgen een schoon Mi overhemd Gelukkige Duitse overwinning op na de rust sterkere Zweden U-MI** Die Raeckse en OVC-ers deelden de winstpunten want alleen Toplin combineert gemak en perfectie! HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI Naaste concurrenten behaalden echter geen beter resultaat Scheidsrechter Zsolt onthield de Zweden een strafschop OM DE EUROPESE OETBALBEKER Piet van der Kuil was de ster van het veld DE VOLLEYBALCOMPETITIE Eclecta scoorde 57 en CIOS 56 punten in spannende strijd 9 Belgische tennisploeg verloor in Brussel Manchester United te sterk voor Tsjechen Grote overwinning van badmintonploeg Italiaanse voetballers oefer>Hen tegen Charlton Geen „gemengde sport" meer in Zuid-Afrika NederlandsLuxemburgse ploeg in Ronde van Spanje Koersen Roland bleef concurrenten voor in Hilversum Het Franse voetbalteam tegen de Engelsen DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 Het Is Donner niet gelukt om in de veertiende ronde van het zone-schaaktoernooi in Wapeningen tegen Olafsson dezelfde krachtproef te doen, die hy twee ronden geleden tegen Larsen verrichtte. De IJslander speelde als een gewaarschuwd man cn behandelde de opening (een normaalvariant van het Nimzo-Indisch) zeer subtiel. Voor de veertien zetten, die de partij duurde, gebruikten beiden zeer veel van hun bedenktijd. Wit op zoek naar voordeel, zwart om alle gevaren in de kiem te smoren en gereed om terug te slaan indien wit teveel zou wagen. Toen wit de juistheid van je tactiek van Olafsson moest erkennen en zag dat spelen op winst alleen maar riskant was, bood hij remise aan, hetgeen door de zwartspeler geaccepteerd werd. pit besluit van Donner om niet ten koste van alles te willen winnen, leek ons niet onverstandig, want zyn naaste concurrenten behaalden geen beter resultaat. Zo zullen thlmann tegen Kolarov en Trifunovic tegen Duckstein nog hard moeten werken om eveneens remise te bereiken. Ook Szabo en Larsen riskeerden niets. Hoewel deze partij vier zetten langer duurde dan die tussen Donner en Olafsson waren beide spelers reeds na een uur tot de conclusie gekomen, dat een veilige re mise te verkiezen was boven het dubieuze wie waagt, die wint". Het leek er even op dat Stahlberg een beter resultaat zou bereiken. In een Franse partij tegen Teschner had hij met zwart zich weten los te werken en was een ge vaarlijke aanval tegen de witte konings stelling begonnen. Wit verdedigde zich ech ter zeer goed en maakte geen fouten. Toen de speeltijd verstreken was stelde zwart zich met remise tevreden. Het ziet er naar uit dat Orbaan tegen Lintblom zijn eerste overwinning zal be halen. Aanvankelijk waren de stellingen in evenwicht, maar een voorbarige toren- nul van Lintblom schonk Orbaan een ster ke vrijpion op de damesvleugel. Hij drong daarmee ver de zwarte verdediging bin nen. In de afgebroken stelling staat Or baan op winst. De bekende Engelse schaakmeester Go- iombek, die het laatste gedeelte van het toernooi bijwoont, kon tot zijn genoegen zien hoe zijn landgenoot Clarke in een scherpe aanval van Trojanescu won. Al- ster weerlegde een riskant stukoffer tegen Niephaus en won. De partij Duckstein-Trifunovic was de Tsjichorin-variant van de Spaanse partij die aanvankelijk veel geleek op de strijd tussen Trifunovic en Szabo uit de vorige ronde. Het werd een moeilijke laveerpar- tij, waar wit met voordeel uitkwam. Kort voor het afbreken zag zwart zich genood zaakt de kwalitiet tegen een pion te geven. Het ziet er naar uit dat Trifunovic zijn eerste nederlaag tegemoet gaat. Ivkov behaalde met zwart een vlotte o- verwinning op Hanninen. Een zwakke zet, reeds kort na de opening in een geslo- ten-Sciliaan, kwam wit uiteindelijk op ver lies van een pion te staan. Toen een twee de pion verloren dreigde te gaan gaf de anders zo taaie Fin de hopeloze strijd op. De stand De uitslagen van de partijen gespeeld voor de veertiende ronde luidden: Trojanescu (Roem.)Clarke (G.B.) 01; Or baan (Ned.)Lintblom (Noorw.) afgebr.; Uhl- mann (O.-DuitsD—Kolarov (Buig.) afgebroken; Donner (Ned.)Olafsson (IJsland) remise; Alster (Tsjecliosl.) Niephaus (W.-Duitsl.) 1—0; Szabo (Hongarije)—Larsen (Denem.) remise; Duckstein (Oostenr.)—Trifunovic (Joegosl.) afgebr..; Han ninen (Finl.)—Ivkov (Joegosl.) 0 1; Teschner (W.-Duitsl.)Stahlberg (Zweden) remise. De stand na de veertiende ronde luidt: 1. Szabo 12 pnt.; 2. Olafsson 10% pnt.: 3. Lar sen 10 pnt.; 4/5. Donner en Stahlberg 9% pnt.; 6/7. Uhlmann en Trifunovic 8% pnt. en 1 afgebr. partij; 8. Teschner 7% pnt.; 9. Ivkov 6Vj pnt.; 10. Trojanescu 6 pnt.; 11/12. Duckstein en Kolarov 514 pnt. en 1 afgebr. partij; 13/14. Niephaus en Alster 5V" pnt.; 15 Clarke 5 pnt.; 16. Hanninen 314 pnt.; 17. Lintblom 2% pnt. en 1 afgebr. partij; 18. Orbaan V/2 pnt. en 1 afgebr. partij. Donner—Larsen De partij DonnerLarsen had het volgende verloop. Panne-verdediging Wit; Donner Zwart: Larsen 1. d2—d4 Pg8—ffi: 2. c2c4 g7—g6; 3. g2—g3 LI8-R7; 4. Lfl—g2 0-0: 5. Pbl—c3 d7—d6: 6. Pgl -f3 Pb8—c6. Deze en de volgende zet zijn karakteristiek voor net Panno-systeem, dat een actie op de da mevleugel beoogt. 7. o-0 a7—a6: 8. d4—d5 Pc6—a5; 9. Pf3—d2 c7 c5; 10. Ddlc2 Ta8—b8; 11. h2-b3 b7—b5. Hiermee komt zwart tot de ideale opbouw van het bovengenoemde systeem. 12. c4xb5 a6xb5: 13. Lel—b2 b5—b4; 14. Pc3-dl Lc8—a6; 15. Tfl—el Lg7—h6. Zwart speelt weer scherp en zet er alles op zijn actie op de damesvleugel snel door te zetten. 16. e2—e4 Begin tot tegenmaatregelen in het centrum. 16Lh5xd2; 17. Dc2xd2 c5-c4: 13. e4—e5 Deze tegenstoot komt juist op tijd. En nu blijkt. Óal zwart te hoog gegrepen heeft. 18Pf6—e8; 19. Dd2—d4 Wederom een sterke zet, De consequentie is evenwel een stukoffer. 1 9c4—c3; 20. Pdlxc3 Gedwongen, maar sterk. 2 0b4xc3; 21. Lb2xc3 f7—f6. Er is niet beter, maar nu wint wit zijn stuk geforceerd terug. 22. Dd4—a7 Pa5xb3; 23. a2xb3 Tb8—a8; 24. Lc3 a5 Fraai gespeeld. 24Ta8xa7; 25. La5xd8 f6xe5; 26. fZ-f4 Zeer sterk. Zwart was reeds hier in tijdnood. 2 6Pe8g7; 27. Ld8—bG Dit is sterker dan 27. Le7:, enz. 2 7Ta7-a8; 28 f4xe5 Pg7—f5; 29. e5xd6 e7xd6; 30. LbG-f2 Tf8—b8! 31. g3—g4 Wederom zeer sterk gespeeld. Zwart krijgt geen tijd om op verhaal te komen. 31Pf5—h6; 32. Tel—e7 Ph6xg4; 33. Lf2— d4 Tb8—b4; 34. Te7—g7t Kg8—f8; 35. Tg7xh7 La6b7. Nu beslist wit snel de partij. 36. Tal-fit Kf8e8; 37. Ld4—g7 Beslissend. 37Ta8—d8; 38. Tfl—f8t Ke8—d7; 39. Lg7—f61'. Zwart geeft op. Een fraaie overwinning van de witspeler. Korting Gustaaf-beker Op de tweede dag van de tenniswed strijd BelgiëNoorwegen, die in Brussel wordt gespeeld voor de tweede ronde van het toei-nooi om de Koning Gustaaf-beker, heeft Noorwegen een beslissende 30 voorsprong genomen. Nadat Sjoewall en Jagge dinsdag beiden hun enkelspel had den gewonnen, klopte deze combinatie woensdag in het dubbelspel de Belgen Fro- ment en Mezzi met 3-6 6-1 2-6 6-4 6-4. ROME (ANP). - Te Rome is een begin gemaakt met de tenniswedstrijd Italië- Frankrijk, welke geldt voor de tweede ronde van het toernooi om de koning Gustaafbeker. In het eerste enkelspel won de Italiaan Sirola met 6-8, 3-6, 6-3, 6-2, 6-4 van de Fransman Remy en in het tweede enkelspel zegevierde Pietrangeli (It.) over Pilet (Fr.) met 6-1, 6-3, 6-8, 6-2. Na de eerste dag is de stand 2-0 in het voordeel van Italic. Manchester United, de kampioen van Engeland, heeft een 3-0-overwinning be haald op de Tsjechoslowaakse kampioen Dukla-Praag. Bij de rust was de stand 0-0. Het was de eerste wedstrijd tussen beide verenigingen voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voet balbeker voor clubs. De tweede wedstrijd wordt op 4 december in Praag gespeeld. In Genève speelden Young Boys en Va- sas (Hongarije) tegen elkaar gelijk (1-1). B:j de rust hadden de Zwitsers een 1-0- voorsprong. Ook dit was het eerste duel tussen beide clubs "oor het bekertoer nooi. De returnwedstrijd wordt op 1 de cember in Boedapest gespeeld WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor de wereldkampioenschappen Ski Noordse nummers, die van 19 maart 1958 in Lahti worden gehouden, zijn reeds 276 ischrij- vingen uit 15 landen binnengekomen. Bo venaan staat Finland met 77 inschrijvin gen. Daarna volgen Rusland met 54, Zwe den met 41 en Italië met 27 inschrijvingen. „Wij hebben eindelijk weer eens een keer geluk gehad, zei bondscoach Sepp Herbergcr na afloop van de 17de landen- wedstrijd tussen Duitsland en Zweden, voor ongeveer 80.000 toeschouwers in Hamburg gespeeld. En inderdaad, met Woensdagavond is in het concertgebouw in Venlo de landen wedstrijd badminton tussen de herenploegcn van Nederland en Zwitserland gespeeld. Onze landgenoten behaalden een ruime 61 zege. De span nendste partij van de avond was onge twijfeld die tussen Fortunati en zijn Zwit serse tegenstander Erwin Oeler. Fortunati verloor de eerste set, maar won de tweede en derde. Vooral in de laatste set was zijn maatgevoel zo goed, dat Oeler er niet meer aan te pas kwam. De uitslagen luidden: Enkelspel: Seth-Paul (Ned.)—Haberveld fZwitserl.) 14-18 15-5 15-11: Veentjer (N.)— Amrein (Zw.) 15-5 17-15: Fortunati (N.) Oeler (Zw.) 13-18 17-15 15-9; Loo (N.) Mermod (Zw.) 10-15 15-10 7-15; De Bijl (N.)Baldin (Zw.) 15-6 15-9. Dubbelspel: Den Hoed/Fortunati (N.) Haberfeld/Oeler (Zw.) 15-8 10-15 15-12; Loo'De Bijl (N.)Mermod/Baldin (Zw.) 15-12 15-7. Het voorlooige Italiaanse voetbalelftal Tft woensdagmiddag in Milaan met 11 olijk gespeeld tegen de Engelse tweede- tivisiecluh Charlton Athletic. Beide doel punten werden gescoord in de tweede helft. Het was een oefenwedstrijd voor de ontmoeting Noord IerlandItalië, voor de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap 1958, welke wedslrijd woensdag 4 december in Belfast wordt ge speeld. Het dagelijks bestuur van het Zuidafri kaans Olympisch Comité heeft het ver zoek van een uit kleurlingen bestaande krachtsportvereniging, om te mogen sa mengaan met een vereniging van blanken, afgewezen. Verklaard werd dat alle bij het comité aangesloten organisaties van de be slissing in kennis worden gesteld. Aansl. Geen gemengde sport I.O.C. tegen rassenscheiding Naar aanleiding van het besluit heeft de kanselier van het I.O.C., Otto Mayer verklaard dat de scheiding in Zuid-Afrik; te betreuren valt, maar dat, daar he de wet van het land is, het I.O.C. e> practisch niets tegen kan doen. Maye. noemde het besluit op de man af ee: „openlijke schending" van het Olympisch principe no. 1, volgens hetwelk er geer discriminatie in de sport behoort te zijn op grond van nationaliteit, ras of gods dienst. Maar de kanselier zeide dat deze Zuidafrikaanse kwestie nooit formeel be sproken is en dat tot dusverre geen stap pen of discussie overwogen zijn. Ajax is woensdagmiddag voortreffelijk gestart in het toernooi om de Europese Voetbal-beker. Op het gladde, zeer moeilijk bespeelbare terrein van het stadion in Aue behaalden de Amsterdammers voor 26.000 toeschouwers een 3-1 overwinning, na een 2-0 voorsprong bij de rust. De triomf is in belangrijke mate het resultaat geweest van zeer sterk verdedigend spel van de gehele Ajax-ploeg èn de slagvaardige handelingen van middenvoor Bleyenberg en linksbinnen Piet van der Kuil. De kleine international was de beste speler van het veld; hij scoorde twee doelpunten. Wismut heeft ge durende vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht gehad de eindscore was dan ook niet in overeenstemming met de krachtsverhoudingen. Ajax gebruikte de (weinige) scoringskansen echter goed, in tegenstelling tot de Oostduitse kampioen, die op het middenveld knap combineerde, maar in het doelgebied der Amsterdam mers volkomen faalde. Daar werden de passes onzuiver en de voorhoedespelers zware, atletische knapen besluiteloos. Het enige doelpunt van Wismut werd pas vier minuten voor tijd gescoord, door ach terspeler Miiller. Ondanks het overwicht van Wismut is het beslist geen eenzijdige wedstrijd ge worden, want Ajax zorgde voortdurend voor snelle, gevaarlijke tegenaanvallen, die geleid door Van der Kuil de kwets bare achterhoede der Oostduitsers regel matig verrasten. Ajax begon overrompelend. Reeds na vijf minuten hadden de Amsterdammers een 1-0 voorsprong, dank zij de actieve Van der Kuil. Deze start tastte het zelf vertrouwen van de spelers van Wismut duidelijk aan. Zij trachtten weliswaar het speltaeeld te doen wijzigen, maar dat ge lukte niet, omdat hun aanvallen voort durend stuitten op de hechte, goed georga niseerde verdediging der Amsterdammers. Het overwicht van Wismut tekende zich pas duidelijk af na het tweede doelpunt van Ajax, dat na 16 minuten door Bleyen berg met een bijzonder hard schot werd gescoord. Doelman Pieters Graafland kreeg voortdurend moeilijk werk te verrichten, maar hij reageerde zo goed en „superieur", dat de Oostduitse aanvallers niet tot succes konden komen. Langdurige perioden werd de defensie van Ajax gevormd door negen spelers; alleen Van der Kuil en Bleyenberg bedreigden af en toe doelman Thiele. Tweede helft Na de rust was Ajax aanvankelijk op nieuw de gevaarlijkste ploeg. De Amster dammers bereikten dan ook na 17 minuten een 3-0 voorsprong. Piet van der Kuil strafte namelijk resoluut een fout van een der verdedigers af. Wismut drong echter weer fel op, maar ook in deze fase van de strijd was de voorhoede machteloos, zelfs toen Ajax door het uitvallen van Schmidt met slechts tien spelers speelde. Hoe groot het overwicht was tonen de aantallen hoek- Bleyeriberg schoppen aan: 13 voor Wismut, 1 voor Ajax. Pas vier minuten voor tijd scoorde Wismut tenslotte het doelpunt, dat de eindstand op 1-3 bepaalde. De opstelling van Ajax was: doel: Pieters Graafland: achter: Van Mourik en Ouder- land; midden: Van Ham, Anderiessen en Feldmann; voor: Den Edel. Swart, Bleyen berg. Van der Kuil en Schmidt. Na de wedstrijd verklaarde Ajax-trainer Humelberg: „We zijn gelukkige winnaars. Wismut liet goed technisch spel zien, maar slaagde er niet in onze verdediging te overmeesteren". Scheidsrechter Grill zeide dat het Wis mut aan verband in de voorhoede ont brak. „Zij hadden voldoende kansen om tot doelpunten te komen. De Nederlanders exploiteerden drie van de zes fraaie kan sen. De wedstrijd was erg fair". „We zijn er niet in geslaagd de Neder landse verdediging op te' rollen. De beste Nederlandse spelers waren Van der Kuil en Pieters Graafland. Maar we geven de moed niet op en hopen het beste van de wedstrijd in Amsterdam", zei de Wismut- trainer Goedicke. Jarenlang zijn de Italiaanse wielren ners Copi en Bartali geduchte vijanden van elkaar geweest, maar nu beide wielercreaks hun beste tijd al lang achter de rug hebben, is alle wrok ver geten. Zoals blijkt op deze foto, waarop men Coppi en Bartali samen op jacht ziet. ADVERTENTIE de 1-0 kregen de wereldkampioenen van 1954 waarschijnlijk iets meer dan zij verdienden. Weliswaar waren de Duit sers in de eerste helft overwegend ster ker wanneer Kalle Svensson, de Zweed se doelman, niet zo bijzonder in vorm was geweest was in deze speeltijd de score wellicht opgelopen tot 3-0 doch na de hervatting was de Zweedse ploeg supe rieur. Slecht schieten van de gasten en voortreffelijk doelverdedigen van Sawitz- ki, die deze dag zijn 25ste verjaardag vierde, maakten dat de zege toch naar Duitsland ging. Het beslissende doelpunt werd in de 17de minuut gescoord. Met een goede pass bracht de Boi'ussia-speler Kelbassa zijn clubgenoot Alfred Schmidt in de vrije ruimte. Deze ging met een handige schijn beweging de enige Zweed die hem nog de weg naar het doel versperde voorbij. Met een hard, diagonaal schot passeerde Schmidt daarna de uit positie gespeelde Svensson. Duitsland bleef na deze openingstreffer in het offensief. Svensson voorkwam ech ter door enkele spectaculaire saves zeker schijnende doelpunten. Bij de Zweden moest het voornamelijk van de 37-jarige Gunnar Gren kome. Deze „veteraan" heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld, doch hij had de pech dat zijn directe te genstander, linkshalf Szymaniak, de bes te man van de Duitse ploeg was, zodat de acties van Gren weinig effect sorteer den. Overwicht verdwenen „Deutschland vor, noch ein Tor" rie pen de spreekkoren direct na de hervat ting. De Duitse supporters hebben hun tweede doelpunt ec" ter niet gekregen. En gezien de kansen die de Zweden kregen om te scoren zullen zij met dat ene doel punt uit de eerste helft achteraf meer dan tevreden zijn geweest. Eerst miste middenvoor Simonsson de kans gelijk te maken, en even later had de Duitse ploeg hef geluk aan haar zijde toen de Hongaarse scheidsrechter Zsolt de Zweden een strafschop onthield. Tij dens een scrimmage voor het Duitse doel drukte Szymaniak de bal met beide handen tegen de borst, liet het leer ver volgens vallen en plaatste dit naar een mede-speler. Szymaniak stond echter met de rug naar Zsolt gekeerd, zodat de Hongaar ontging wat de tienduizenden Duitse supporters op de tribunes met vrees beving. Noch de fraaie scoringskans die Ek- stroem in de 57ste minuut kreeg, noch die van Gren, na een half uur spelen, lever den doelpunten op. Hoewel het Zweedse offensief bleef aanhouden en doelman Sa- witzki nog enkele moeilijke problemen kreeg op te lossen bleef het 1-0. Nadat de Duitse linksbuiten Hans Scha- fer een kwartier voor het einde wegens een verwonding door Berni Klodt van Schalke '04 was vervangen gaf scheids rechter Zsolt het eindsignaal, zodat Duits land voor het eerst sinds bijna 20 jaar 21 november 1937 boekte Duitsland in de zelfde stad een 5-0 zege een overwinning op Zweden had behaald. De Duitse ploe^ die in het veld kwam, bevatte slechts twee spelers van de kam- pioensploeg van 1954, de halfspeler Karl Mai en linksbuiten Hans Schafer. Mai werd op het laatste ogenblik door coach Sepp Herberger opgesteld in plaats van Horst Eckel, die A-griep had. Ook Eckel heeft in de ploeg van 1954 gespeeld. Pellenaars zal met een gecombineerde Nederlands-Luxemburgse ploeg van tien renners deelnemen aan de Ronde van Spanje-1958, die van 30 april tot en met 15 mei wordt gehouden. Waarschijnlijk wordt de samenstelling: 7 Nederlandse en 3 Luxemburgse renners. De laatste besprekingen daarover worden op 3 de cember in Milaan gehouden. Wellicht zal Pellenaars met een dergelijke combina tie ook starten in de Ronde van Italië (18 mei-8 juni 1958). Toplin is het merk van de uitvinder, en El-Mior begreep dat een niet- strijken finish specialisten eist en uiterste controle. El-Mior geeft elk Toplin- shirt naast gemak óók perfectie mee - de perfectie die Toplin nog steeds tot het béste niet-strijken overhemd maakt. In effen tinten, fijne streepjes en ruiten, in prijzen vanaf f 17.90. Ter ell'der ure moest OVC de plaats in nemen van stadgenote Celebes, zodat Die Raeckse gisteravond een minder sterke tegenstandster ontmoette in de volleybal competitie dan men verwachtte. Hoewel OVC zeker niet tot de zyiaksten behoort. Die Raeckse moest zich met een gelijkspel tevreden stellen, overigens in overeen stemming met de verhouding. Die Raeckse had het beste van het spel in de eerste en derde set zonder maar enigszins door de Haagse dames bedreigd te worden, in de overige sets domineerde OVC volledig. De toeschouwers moesten zich tevreden stel len met een wedstrijd die van spanning verstoken bleef maar toch wel goede mo menten bracht. Met zeven punten uit vijf wedstrijden nemen de Haarlemse dames in de hoofd klasse een alleszins redelijke plaats in en we mogen dan ook wel zeggen dat Die Raeckse in deze klasse uitstekend mee komt. Die Raeckse liep direct tot 40 uit, maar moest enkele harde serves laten passeren zodat men op de helft van de set nog op gelijke voet stond (77). Door goed aan- valsspel, gesteund door een solide opslag van Hannie Witkamp, verkregen de gast vrouwen een 107 voorsprong. Het goede serveren van Die Raeckse bleef doorslag geven zodat de eerste set vrij ruim in het voordeel van de rood-witten eindigde: 15—8. In de tweede set smashten de Haagse dames er aanvankelijk lustig op los, ter wijl ook hun opslag toen zeer sterk was. Die Raeckse werd direct voor een achter stand geplaatst: 41, 53, 73 en 94. De Haarlemse aanval was van geen be tekenis meer en de kansen om enkele smashes te plaatsen werden niet gebruikt. Met 155 brachten de Haagse dames, waarbij mejuffrouw Traksel een zeer solide partij speelde, de balans weer in evenwicht. Strakke serves Die Raeckse kon door fouten in de Haag se ploeg in de derde set een 4—0 voor- spi-ong nemen. OVC trachtte zich met een time-out te herstellen, maar Gonnie Tak ken en haar ploeggenoten bleven nu domi- nei'en: 42, 62 en 74. Door strakke serves van Corry v. d. Haar werd de voor sprong opgevoerd tot 114 en nogmaals trachtte OVC door een time-out de bakens te verzetten. Na 137 reduceerde mejuf frouw 't Hart voor OVC de achterstand tot 138, maar even later besliste Hannie Witkamp met een tweetal tennisserves de strijd en nam Die Raeckse een waardevolle 21 voorspx-ong (158). Er werd in deze wedstrijd nogal veel met serveren beslist, te veel. Ook in de laatste set waren het krachtige serves, on voldoende verwerkt door Die Raeckse, die de doorslag gaven. OVC liep uit tot 70 en was toen duidelijk sterker. Een tweetal time-outs voor Die Raeckse vermocht in de gang van zaken geen vex-anaering te bi'engen en met 155 bracht OVC de ba lans in evenwicht (22). Vooral in de laatste set bleven een aantal Die Raeckse- dames onder hun kunnen. AVC won AVC heeft voor de ovex-gangsklasse dames weinig moeite gehad met het be zoekende De Kennemers uit Beveiwijk. In de eei'ste set kwam de strijd niet snel tot een beslissing (55, 66 en 1110 voor AVC), maar in de overige sets bleek het altijd beweeglijk spelende AVC veruit de sterkste. Met de setstanden 1614, 158 en 152 wonnen de gastvrouwen met 30. De Beverwijkse dames nemen in de ovex-gangsklasse de laatste plaats in. In de afdeling IJmond stond dit team echter steeds op eenzame hoogte, zodat hieruit valt te concluderen dat tussen het spelpeil in de afdeling IJmond en de over gangsklasse een meer dan normale marge is. De afdeling IJmond heeft echter de laatste tijd veel moeilijkheden gekend, maar met een competitie waarin nu weer zevenentwintig ploegen uitkomen is men op het goede pad teruggekeerd en blijkt de volleybaisport in Kennemerland byzon- der populair. De stand in de ovex-gangsklasse dames luidt nu: MHBS (H'lem) 611; The Smash (Castx-icum) 6-11; TOG (Enkhuizen) 5-9; SES (Zaandam) 7-8; Octopus (Alkmaar) 8-7; Catapult (Alkmaax-) 6-6; AVC (Haar lem) 8-6; Flevo (Enkhuizen) 5-3; HVS (Haarlem) 7-3; De Kennemers (Beverwijk) 7-1. De eerste klasse In de eex-ste klasse dames blijft Vesmia onder de resultaten van vorig seizoen en moesten Tonnie Broersen en haar team genoten gisteravond tegen het overigens naar vorenkomende Gios met een punten verdeling genoegen nemen; (G-V.) 157, 153, 115 en 1215. Een niet te sterke reserve-combinatie versloeg Velox met 15—10, 15—9 en 15—8. De Blinkert had weinig moeite met Die Ragckse 3 en won met de sprekende setstanden: 154, 153 en 15—8. Heren De ontmoeting tussen de herenteams van Eclecta en CIOS bracht niet alleen aantrekkelijk spel, maar ook een maximum aan spanning zoals uit de setstanden over duidelijk blijkt. In de laatste game moest op de stand 1414 uitgemaakt worden of de strijd in een draw of in een zege voor Eclecta zou eindigen. Een gelijkspel werd uiteindelijk het resultaat: (E.C.) 1315, 15—12, 15—13 en 14—16. HBC niet op volle kracht won van de Die Raeckse-reserves met 1513, 15— 12 en 1512. PSVH kwam met een sterk gewijzigde ploeg in het veld die weliswaar ruim door het stex-ke Santpoort geklopt werd, maar toch voor de toekomst pers pectief biedt. Deze nieuwe combinatie was begrijpelijk nog niet op elkaar ingespeeld maar zal iriet veel trainen zeker het eer- steklasse peil kunnen bei-eiken. De set standen werden 157, 152 en 1511. De resultaten De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: Die Raeckse 2HBC 0—3; Sant poort—PSVH 3—0; CIOS—Eclecta 2—2; Velox 2—PSVH 2 1—3; CIOS 3-De Blin kert 2 04; Santpoort 2Rapiditas 2 22; HVS 4Boru 2 40; Spaaimestad 2DSS 2 0—3; Set up 2 OVRA 4 0—3. Dames: Die RaeckseOVC 22; AVC De Kennemers 30; GiosVesmia 22; O.G. 3—AVC 3 2—2; HBC 4—OVRA 3 13; Set up 2Gios 3 22; DSS 2De Blinkert 3 2—2; PWN—Spaarnestad 3—1; Die Raeckse 3De Blinkert 03; Velox Die Raeckse 2 0—3; PSVH 2—O.G. 2 2—2. De uitslagen van de woensdagavond in Hilvex-sum gehouden draverijen zijn: Illustre Hannover-prijs (1960 m.) 1. Venna Axhit 1.29,8; 2. Uncle Mars 1.30,7; 3. Vala 1.32,4. W. f8.90, P. f 1.60, f 1.50, f 1.60, G. f 14.80. Cov. f4.20. Matadoren-prijs (1900 m.): 1. Roland 1.21.1: 2. Sii'ona 1.21.1; 3. Double Six M. 1.20.3. W. f3.80. P. f 1.20, f 1.30, f 1.20, G. f7.10, Cov. f5.50. Tweede serie: 1. Double Six M. 1.20.8; 2. Sirona 1.21.9; 3. Roland 1.21.9. W. f2.30, P. f 1.70, f2.40, G. f7.80, Cov. f3.10. Parisien-prijs (2360 m.): 1. Veratonka 1.29.9; 2. Vlekloos Hannover 1.29.2; 3. Ti tus Saint 1.27.8. W. f5, P. f 1.80, f 1.50, f2, G. f6.40, Cov. f4.80. Notekraker S-prijs (2360 m.): 1. Unita Zora 1.27,-; 2. Silver Queen 1.28.2; 3. Um- berto van Oranje 1.27.8. W. f6.10, P. f2, f5, f2.10, G. f26.70, Cov. f 18.80. Derde serie Matadoren-prüs: 1. Roland 1.22.6; 2. Double Six M 1.22.3: 3. Brin d'Amour 4 1.23.1. W. f2.20, P. f 1.50, f 1.50. G. f2, Cov. f3.80. Einduitslag: 1. Roland tijd 7.46.6; 2. Dou ble Six M 7.47.5; 3. Sirona 7.49.4; 4. Nor ton Williams 7.53.4. Mac Kiniey-prijs (2360 m.): 1. Q. Bascom 1.24.6; 2. Nico the Saint 1.24.2; 3. Raleigh Harvester 1.24.9. W. f3.90, P. f2.10, f7.40, f3.30, Cov. f 13.80 G. f 14. Totalisator-omzet f 88.261. Het Franse voetbalelftal, dat woensdag 27 november in het Wembley-stadion in Londen tegen Engeland uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Abbes (St. Etien- ne); achter: Zitouni (Monaco) en Kaelbel (Monaco); midden: Domingo (St. Etienne), Tylinski (St. Etienne) en Bollini (Racing); voor: Wisnieski (Lens), Ujlaki (Nice), Douis (Lille), Piantoni (Reims) en Vincent (Reims).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3